PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy! Jak pracować nad zdjęciami na ANDROIDZIE-TABLECIE???



Be_Beata
29.04.13, 14:56
Kierując się dobrą radą użytkownika pers założyłam ten wątek. Obecnie korzystam z tabletu - "na androidzie". mam dość spory problem z obróbką zdjęć. Korzystam z programu snapseed. Może ktoś z was ma większe doświadczenie w tej dziedzinie i może polecić jakieś ciekawe aplikacje???

ayu
29.04.13, 15:49
Ja polecam jeszcze PS touch, Perfectly Clear, Handy Photo do raw Photo Mate. Ale Snapseed jest moim ulubionym.

Z telefonu

Be_Beata
29.04.13, 16:10
Program snapseed polecił mi enem i z tego co widzę to słusznie :)

hades
29.04.13, 18:23
Ale jest jakiś problem z tym programem?

Be_Beata
29.04.13, 20:31
Ale jest jakiś problem z tym programem?

no cóż... muszę jeszcze nauczyć się z niego korzystać...

Skora
29.04.13, 20:58
no cóż... muszę jeszcze nauczyć się z niego korzystać...

Będziesz musiała sama dochodzić do możliwości programu bo ciężko coś znaleźć w necie.
http://www.apps-preview.pl/?p=1391

ahutta
29.04.13, 21:28
Ja mam na tablecie RawVision, ale praktycznie tylko do podglądu zdjęć, bo i tak wszystko robię na komputerze.

Be_Beata
30.04.13, 10:33
Będziesz musiała sama dochodzić do możliwości programu bo ciężko coś znaleźć w necie.
http://www.apps-preview.pl/?p=1391

Dzięki za link... :) Szkoda tylko że tak mało piszą o tym w jaki sposób poruszać się w programie... większość opcji znalazłam przypadkiem...:)

hades
30.04.13, 11:39
Dzięki za link... :) Szkoda tylko że tak mało piszą o tym w jaki sposób poruszać się w programie... większość opcji znalazłam przypadkiem...:)

To wszystko co trzeba wiedzieć o poruszaniu się po programie.


https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=87188&d=1367314581

W wersji na Androida to się nie wyświetla? W prawym górnym rogu jest 'Help' na ekranie podstawowym (tak jak powyżej), albo znak zapytania kiedy wejdziemy do konkretnej funkcji. Wówczas pokazuje się odręczny opis ze strzałkami.

AppsPreview
2.05.13, 01:07
Poczułem się przywołany :)
Nie tłumaczyłem obsługi aplikacji, jako że wszystko jest wyjaśnione jak użytkownik hades nade mną pokazał. Zresztą to nic trudnego.
A co do innych aplikacji, to reklamy robić nie będę, a powiem tylko, że są na stronie. Bubli typu "słitaśne rameczki" czy doklejanie wąsa, nie opisuję, a tych pełno. Na dobrą sprawę mało jest godnych uwagi aplikacji do poważnej korekty zdjęć. Na palcach jednej ręki można zliczyć. Snapseed jest ostatnią jak dotąd godną uwagi apką na Androida, a przeglądam nowości na bieżąco.
Czasem można się pobawić i coś poprawić na smartfonie/tablecie, ale bardziej do wrzucenia na fejsa, Instagram (choć to a'la foto społecznościówka, to ma fajne, aczkolwiek podstawowe efekty), pokazania komuś, ogólnej zabawy itp.

hades
2.05.13, 09:40
Zrób "reklamę". Może trafiłeś na coś co przyda się innym.

AppsPreview
3.05.13, 16:46
Skoro tak... Dzięki.

1. Camera MX (http://www.apps-preview.pl/?p=531) - fajna apka z ciekawymi efektami, lecz kilka z nich (w tym HDR) dostępnych dopiero po rejestracji. Rejestracja darmowa. Po rejestracji otrzymujemy dostęp do albumu na www, gdzie przyda się aplikacja Magix Online. Do obydwu są przyciski do pobrania we wpisie.
Aplikacja daje możliwość edycji i całkiem dobre filtry jak np. szkic widoczny na stronie. Ogółem widziałem sporo aplikacji przerabiających fotkę na efekt szkicu, ale większość z nich to takie śmieci, że aż czułem się zrobiony w bambuko na czasie, który straciłem na pobranie i sprawdzenie.
2. Fotor (http://www.apps-preview.pl/?p=316) - po prostu jedna z lepszych. Sprawdź, przekonasz się sam/a. W tej chwili wygląda trochę inaczej jak na stronie, bo jednak opisywałem ją już jakiś czas temu, ale z tego, co przed chwilą się zapoznałem, dodano możliwość edycji zdjęć z pamięci flash.
3. Pixlr Express (http://www.apps-preview.pl/?p=1143) - tą opisywałem, gdy miała kilka tysięcy pobrań (teraz ma 10-50 mln). Jest to bogatsza wersja doskonałej apki Pixlr-o-matic (https://play.google.com/store/apps/details?id=pixlr.OMatic&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiw icGl4bHIuT01hdGljIl0.). Różnica polega na tym, że w Pixlr-o-matic nie ma edycji, czyli nie podbijemy kontrastu, nie zwiększymy nasycenia etc. Pixlr-o-matic cechuje się ogromną ilością nakładek, tekstur, filtrów itp., czyli taki rozbudowany Instagram, od którego może rozboleć głowa. Pixlr Express to z kolei apka typowo do edycji fot, choć filtry też posiada. Prosta w obsłudze, efektów wiele.

Poza tematem tej strony, w lipcu zeszłego roku publikowałem na swoim blogu zestawienie/porównanie wszystkich dostępnych wówczas w Google Play aplikacji foto - do zapoznania tutaj (http://testy-recenzje-opinie.blogspot.com/2012/07/mega-zestawienie-37-aplikacji-foto-na.html). Są tabelki, są przykładowe efekty, jest zliczona liczba filtrów, są podane na tacy różnice.

Jeszcze przy okazji - przeglądarki zdjęć (http://www.apps-preview.pl/?p=1418). Co prawda stockowa w Androidzie 4.1.x jest całkiem dobra, to przywykłem do F-Stop. Kapitalna. Pozostałe opisane też bardzo dobre. Rzecz gustu.

btw. jak coś będę znów recenzował, to wrzucę tutaj.

skow
5.05.13, 09:16
[...] Bubli typu "słitaśne rameczki" czy doklejanie wąsa, nie opisuję, a tych pełno. Na dobrą sprawę mało jest godnych uwagi aplikacji do poważnej korekty zdjęć.
[...]


Nie mając do dyspozycji myszki lub rysika to chyba trudno by było napisać (a raczej obsługiwać) jakiś sensowny program do korekty/retuszu zdjęć.

AppsPreview
5.05.13, 23:00
Sprawdzałem też Photoshopa na Galaxy Note. Nie zapłaciłbym za to 30 zł. Nie jest tego wart. Przy okazji posiadania Note'a sprawdziłem też kilka apek do obsługi z rysikiem i wg mnie nic ciekawego. Może nie trafiłem na właściwe - nie wiem. Rysik na Androidzie sprawdza się bardziej w rozwiązaniach biznesowych, a nie do rysowania czy korekty zdjęć.

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2.

Be_Beata
7.05.13, 11:34
owszem brak rysika może być problemem, ale jeśli ktoś (tak jak ja) posiada transformera... to ma możliwość podłączenia myszki... a ro znacznie ułatwia sprawę:)

MiQ27
7.05.13, 11:52
A to nie jest tak że sporo, jeśli nie większość tabletów ma funkcjonalność USB-Host i można im też myszę podłączyć?
Widywałem etui z wbudowaną klawiaturą, więc chyba powinno się dać.

Krakman
7.05.13, 12:05
Nie chcę się czepiać, ale nie widzę wcale możliwości prawidłowej obróbki zdjęć na tablecie, już na lapku to jest nieciekawe, zwłaszcza ze względu na świetne monitory.

Takie moje zdanie po przeczytaniu powyższego.:|

helmuth
7.05.13, 12:11
Nie chcę się czepiać, ale nie widzę wcale możliwości prawidłowej obróbki zdjęć na tablecie, już na lapku to jest nieciekawe ...Jak ktoś się uprze ... :roll:
Maluchem też dało się pojechać, całą czteroosobową rodziną, na wczasy no Hiszpanii :-P

hades
7.05.13, 13:50
Nie chcę się czepiać, ale nie widzę wcale możliwości prawidłowej obróbki zdjęć na tablecie, już na lapku to jest nieciekawe, zwłaszcza ze względu na świetne monitory.

Takie moje zdanie po przeczytaniu powyższego.:|

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią. Myślę, że obróbka cyfrowa to oczywiście odpowiednie narzędzia, ale głównie rzemieślnicze umiejętności jak w tradycyjnej ciemni. Pewne schematy są wspólne dla większości narzędzi.

Przykład (akurat takim dysponuje w tej chwili) pochodzący z mojego wątku. Tu w mniejszej wersji. Narzędzie Snapseed.




źródło


po obróbce



https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=87843&d=1367925852
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=87844&d=1367925864




Da się znaleźć balans bieli, kontrast, nawet zróżnicować ekspozycje. Na JPG-i z aparatów i do domowego użytku (małe odbitki do albumu, forum, facebook) czy też na początek do pobawienia się to aż nadto.

Krakman
7.05.13, 14:59
Tu się zgodzę , podstawowe narzędzia są..
Przeze mnie przemawia przyzwyczajenie i inne wymogi co do komfortu pracy oraz co najważniejsze - możliwości....
To tylko moje zdanie zepsutego doszczętnie przez PS-a :grin:

tymczasowy_
7.05.13, 15:16
Kierując się dobrą radą użytkownika pers założyłam ten wątek. Obecnie korzystam z tabletu - "na androidzie". mam dość spory problem z obróbką zdjęć. Korzystam z programu snapseed. Może ktoś z was ma większe doświadczenie w tej dziedzinie i może polecić jakieś ciekawe aplikacje???Ja tak na przyszłość, tym co chcą obrabiać fotki na tablecie, radzę kupić tableta z Windowsem 8 a nie z Androidem. Oczywiście cenowo w stosunku do tzw. noname tabletów z Androidem, tablet z W8 nie podskoczy.
Najtaniej teraz można kupić Asusa Vivo Smart (560gram, 10,1" 1366x768 IPS, dwurdzeniowy Atom, 64GB SSD) w cenie 1699zł brutto, podejrzewam, ze LR4 by też na tym poszedł, ale jakieś inne darmowe aplikacje typu IrfanView (pewnie 1000 razy lepsze od tych Androidowych) będą śmigać jak miło. Palcem za wiele się nie da, jakieś podstawowe funkcje. Ale po dodaniu myszki na Bluetrooth można już śmigać profesjonalnie jak na normalnym PC.

PS
Dodam tylko, że tablet z W8 to naprawdę pełnoprawny netbook / notebook, a nie Androidowa zabawka :wink:

AppsPreview
7.05.13, 20:58
Ja dodam tylko tez tak na marginesie, bo nikogo przekonywać nie zamierzam, że szykuje się Lightroom na Androida. Nie wiadomo kiedy się pojawi, ale wiadomo, że ma być.

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

tymczasowy_
7.05.13, 21:06
Ja dodam tylko tez tak na marginesie, bo nikogo przekonywać nie zamierzam, że szykuje się Lightroom na Androida. Nie wiadomo kiedy się pojawi, ale wiadomo, że ma być.
Ot, i cały Android ... a na Windę jest już od kilku lat :wink:

Wysłane z mojego notebooka z Widowsem 7 za pomocą przeglądarki www.

Mirek54
7.05.13, 21:13
Ostatnio widzialem kilka pstrykow z modelkami w naszym necie.Ocka cerwone i takie inne sprawy.Pewnie na takich tabletach androinowych obrabiane.Cuz,swiat mknie do przodu szybko i namietnie.
A ja nadal pecet,monitor,biurko,kawka z boku,piorko,szczurek,myszka i sie bawie.

tymczasowy_
7.05.13, 21:30
A ja nadal pecet,monitor,biurko,kawka z boku,piorko,szczurek,myszka i sie bawie.A mi, jak się wykończy obecny notebook 13,3" na i3/1.33GHz, na którym obrabiam fotki używając LR4, kupię sobie tableta Full HD IPS z i3 (a może i5). Będzie można popalcować, na kanapie, w pociągu i samolocie a po dołaczeniu klawiatury i myszy niczym nie będzie się różnić od notebooka.

Mirek54
7.05.13, 21:35
Do popalcowania na kanapie to uzywam aktualnego modela od lat wielu tego samego.:mrgreen::mrgreen:
Az tak duzego przerobu nie mam,zeby jeszcze w pociagu,samolocie w kiblu foty obrabiac:mrgreen::mrgreen::mrgreen:,ale ja starej daty obrabiacz.

Krakman
7.05.13, 21:37
Marzyciel.....
A ja mam to samo co Mirek, tylko........... zamiast kawki to piwko :grin:

hades
7.05.13, 22:15
Ja tak na przyszłość, tym co chcą obrabiać fotki na tablecie, radzę kupić tableta z Windowsem 8 a nie z Androidem. Oczywiście cenowo w stosunku do tzw. noname tabletów z Androidem, tablet z W8 nie podskoczy.
Najtaniej teraz można kupić Asusa Vivo Smart (560gram, 10,1" 1366x768 IPS, dwurdzeniowy Atom, 64GB SSD) w cenie 1699zł brutto, podejrzewam, ze LR4 by też na tym poszedł, ale jakieś inne darmowe aplikacje typu IrfanView (pewnie 1000 razy lepsze od tych Androidowych) będą śmigać jak miło.


Chyba 10 cali to za mało by używać zwykłych windowsowych aplikacji na tablecie. Przerabiałem to z netbookiem (świetny, ale jako poręczna przeglądarka i urządzenie magazynujące). W tej rozdzielczości (1366x768) interfejs dowolnego programu dla Windows (np. wspomnianego LR 4) będzie delikatnie mówiąc nieczytelny. W dodatku będzie to powrót do starych problemów, które był przy netbookach: mały ekran, a na nim interfejs programu z mnóstwem pstryczków i powierzchnią roboczą wielkości paragonu z kiosku z gazetami. Oczywiście da się coś zrobić, ale trudno będzie mówić o wygodzie.

Poza tym skoro mamy już korzystać z klasycznych aplikacji to potrzebna jest moc i energia. A te aplikacje rzadko kiedy przewidziane są do użytkowania w środowisku bez gniazdka.



Palcem za wiele się nie da, jakieś podstawowe funkcje. Ale po dodaniu myszki na Bluetrooth można już śmigać profesjonalnie jak na normalnym PC.


Nie można profesjonalnie śmigać z wspomnianych wyżej powodów. Poza tym po co kupować tablet, urządzenie mobilne, z ekranem dotykowym jeśli mamy zamiar podłączać mysz?

A o tym palcu, którym nie da się za wiele zrobić czytam już kolejny raz. To kwestia interfejsu. Klasyczne aplikacje nie były do tego projektowane. Jako przykład film poglądowy, Snapseed w akcji, na "zabawkowym" Androidzie:

http://www.youtube.com/watch?v=9Uc6VZ1rkc0

i na iOS:
http://www.youtube.com/watch?v=gHT3IONTatY
(http://www.youtube.com/watch?v=gHT3IONTatY)
Aplikacja przyjemna, ale przewidziana, jak wspomniałem w poprzednim swoim poście: "na JPG-i z aparatów i do domowego użytku (małe odbitki do albumu, forum, facebook) czy też na początek do pobawienia się to aż nadto".

W tej chwili nie ma na prawdę poważnych aplikacji fotograficznych (wywoływanie RAW-ów, itp.) na tablety z Androidem i iOS. Dla Windows jest podobnie (głównie za sprawą aplikacji nie przeznaczonych na tablety, ale na komputery stacjonarne). Można korzystać z klasycznych aplikacji, ale dla zapobieżenia przedwczesnej nerwicy, wymaga to droższych i nieco większych (ekranem) zabawek (np. Dell XPS 12 albo Asus Taichi).

Tablet jest rozwiązaniem mobilnym, stworzonym głównie dla prostych aplikacji nie wymagających zbyt wiele mocy i energii. W pewnych aspektach daje radę, ale zaczynamy wymyślać mu zadania, gdzie idea przeciętnego tabletu się kończy.

Obróbka na poważnie to niestety przyzwoity duży ekran, przyzwoity komputer, wygodne biurko i kubek kawy.

helmuth
7.05.13, 22:40
Obróbka na poważnie to niestety przyzwoity duży ekran, przyzwoity komputer, wygodne biurko i kubek kawy.Dodałbym jeszcze wygodny fotel.
Nie da się wykonywać poważnej roboty, siedząc przed monitorem na taborecie.

Krakman
7.05.13, 22:56
Przy tablecie na taborecie...... można.
Zawsze jakby było za nisko to można sobie Androida podłożyć.....:roll:

tymczasowy_
7.05.13, 23:43
Chyba 10 cali to za mało by używać zwykłych windowsowych aplikacji na tablecie. Przerabiałem to z netbookiem (świetny, ale jako poręczna przeglądarka i urządzenie magazynujące). W tej rozdzielczości (1366x768) interfejs dowolnego programu dla Windows (np. wspomnianego LR 4) będzie delikatnie mówiąc nieczytelny. W dodatku będzie to powrót do starych problemów, które był przy netbookach: mały ekran, a na nim interfejs programu z mnóstwem pstryczków i powierzchnią roboczą wielkości paragonu z kiosku z gazetami. Oczywiście da się coś zrobić, ale trudno będzie mówić o wygodzie.
Nie będę się rozpisywał i przekonywał ... ale a ja używam na co dzień i wiem co można a co nie. Używam i Androida i W8 oraz iOS. Z tych trzech Android to zabawka i nic nie zapowiada, że będzie lepiej. iOS to bardzo dobrze dopracowana zabawka, Tablet z W8 to całkiem przyzwoite narzędzie pracy - po uzbrojeniu w klawiaturę i mysz niczym nie różni się od notebooka. Po odłączeniu klawiatury i myszy mamy typowy tablet o funkcjonalności nie gorszej od Androida czy iOSa. Fakt brakuje nieco aplikacji pod palec, ale będzie tylko lepiej. Podsumowując, tabletu z Androidem (lub z iOSem) nie przekształcisz w narzędzie pracy choćbyś mocno się napinał.

PS
Jak Ci za mało ekranu to masz wersję z LCD 11,6" lub port hdmi i zewnętrzny monitor.

helmuth
8.05.13, 07:50
Tablet z W8 to całkiem przyzwoite narzędzie pracy - po uzbrojeniu w klawiaturę i mysz niczym nie różni się od notebooka.Twierdzisz, że notebook to dobre narzędzie do poważnej obróbki?

Jak Ci za mało ekranu to masz (...) zewnętrzny monitor.Czyli do tabletu kupić klawiaturę, mysz i monitor?
Proponuję dokupić jeszcze PC-ta i już naprawdę można będzie robić poważne obróbki.
Tablet zostanie do przeglądania poczty czy internetu, siedząc na ławce w parku. :-P

sepi19
8.05.13, 09:00
Twierdzisz, że notebook to dobre narzędzie do poważnej obróbki?
Czyli do tabletu kupić klawiaturę, mysz i monitor?
Proponuję dokupić jeszcze PC-ta i już naprawdę można będzie robić poważne obróbki.
Tablet zostanie do przeglądania poczty czy internetu, siedząc na ławce w parku. :-P

No można jeszcze ptakiem rzucać :mrgreen:

Krakman
8.05.13, 09:28
Albo i tłuc orzechy laskowe rosnące nieopodal....:roll:

MiQ27
8.05.13, 09:31
No można jeszcze ptakiem rzucać :mrgreen:
Mięsem. Mięsem się rzuca, nie ptakiem :D

grzyboo
8.05.13, 09:56
Snapseed wydaje się być całkiem fajnym rozwiązaniem do podstawowej obróbki. Muszę to zainstalować synowi na jego tablecie. Wtedy będzie mógł podłączyć kartę ze swojego aparatu, wywalić zdjęcia a wybrane sobie ulepszyć i ewentualnie gdzieś od razu wrzucić. Do takich podstawowych zabaw Android się nada, a wygoda obsługi jest naprawdę duża.
Ja swojego Nexusa7 używam tylko do przeglądania RAW'ów. Niby można je wywołać, ale wolę z tym poczekać do powrotu na duży monitor. Android jeszcze nie jest gotowy na takie zadania, zresztą 7 cali to za mało na wygodną i poważniejszą obróbkę a większych tabletów nie lubię i nie rozumiem. Albo coś się mieści do kieszeni, albo do torby, ale wtedy to może być laptop.

sepi19
8.05.13, 10:00
Mięsem. Mięsem się rzuca, nie ptakiem :D

Mięsnym ptakiem:wink:

grzyboo
8.05.13, 10:03
Mięsnym ptakiem:wink:
Jeżeli już to mięsnym jeżem ;)

Krakman
8.05.13, 10:15
Ale Wam odwaliło........:wink:

tymczasowy_
8.05.13, 10:20
Twierdzisz, że notebook to dobre narzędzie do poważnej obróbki?
A co masz przeciwko obróbce na notebooku?
Ja ponad 10 lat pożegnałem się ze stacjonarnym PC i nie narzekam na notebooki.


Czyli do tabletu kupić klawiaturę, mysz i monitor? Tak, aby od razu wykorzystać oprogramowanie, które jest dostępne i nie czekać aż łaskawie pojawi się wersja "na palce".
Po prostu ustawiasz tablet na podstawce w pobliżu klawiatury i myszy z bluetooth'em i zasuwasz jak na notebooku.
Co do zewnętrznej klawiatury, myszy i monitora to też je w biurze podłączam do notebooka. Do domu notebooka zabieram bez niczego, niestety w pociągu, samolocie, parkowej ławce używanie notbooka jest niewygodne, dlatego lada moment zamienię go na tableta z odpowiednio wydajnym procesorem, bo tableta z W8 na Atomie używam już od kilku miesięcy.


Tablet zostanie do przeglądania poczty czy internetu, siedząc na ławce w parku. :-PNa 100% ten tablet co ma na pokładzie Androida i IOS.
Nie neguję sensu nabywania tableta do "przeglądania poczty czy internetu" (choć ja to robię akurat na smartfonie), nawet do takich celów polecam Appla jak najlepszego z trójki Android, iOS, W8.

Jednak tylko tablet z W8 spokojnie może zastąpić komputer do pracy, nie zrobi tego ani tablet z Androidem ani tablet z iOSem.

sepi19
8.05.13, 10:26
Jeżeli już to mięsnym jeżem ;)
Grzyboo, zaraz dostaniemy, i to słusznie, po łapach za zaśmiecanie wątku (mea culpa, ja zacząłem:oops:). Niemniej jednak bylem dwa razy szczęśliwym posiadaczem takiego cuda z Androidem. Raz jak go kupiłem, a drugi raz jak go sprzedałem. Do pokazania zdjęć super sprawa (jeśli chodzi o zastosowanie foto) ew wysłania na FC czy tym podobnym, i moim zdaniem zalety "fotograficzne" w tym miejscu się kończą. A gwoździem do przyslowiowej trumny, była próba użycia tabletu do LV. Za pieniądze z tabletu kupilem netbooka i jestem zadowolony. LV bez problemu, a i pozostałe funkcje (te do foto, oczywiście) z tabletu jakby tak łatwiej i przyjemniej.
Zaznaczam , że jest to tylko moja opinia oparta na własnych (ok roku) doświadczeniach z tabletami i Androidem.

---------- Post dodany o 10:26 ---------- Poprzedni post był o 10:24 ----------


Ale Wam odwaliło........:wink:
Oj tam, oj tam :wink:

helmuth
8.05.13, 10:51
A co masz przeciwko obróbce na notebooku?
Ja ponad 10 lat pożegnałem się ze stacjonarnym PC i nie narzekam na notebooki.Zaglądnąłem w Twój Profil fotograficzny i podejrzewam, że mówiąc "obróbka", masz na myśli skalowanie.
Ja pisałem o "poważnej obróbce" :wink:

... niestety w pociągu, samolocie, parkowej ławce używanie notbooka jest niewygodne ...A w łóżku, w saunie, na plaży, w kinie ...?
Czy jest miejsce, do którego się udajesz bez notebooka? :roll:

tymczasowy_
8.05.13, 11:52
Zaglądnąłem w Twój Profil fotograficzny i podejrzewam, że mówiąc "obróbka", masz na myśli skalowanie.
Ja pisałem o "poważnej obróbce" :wink:A czy poważnym jest wyciąganie wniosków na podstawie zaglądania w profil :wink: (nie odpowiadaj, pytanie retoryczne).

Poza tym notebooka/tableta W8 używam do wielu innych "poważnych obróbek" związanych z pracą zawodową ... :wink:


A w łóżku, w saunie, na plaży, w kinie ...?
Czy jest miejsce, do którego się udajesz bez notebooka? :roll:W łóżku owszem, czasami jak dopada grypka, to człek się nudzi wylegując w łóżeczku.

helmuth
8.05.13, 12:17
A czy poważnym jest wyciąganie wniosków na podstawie zaglądania w profil :wink: (nie odpowiadaj, pytanie retoryczne).A jednak odpowiem :)
Nie znam innego miejsca, żeby zobaczyć jak wyglądają Twoje, obrobione zdjęcia a głównie o tym jest ten wątek.

Poza tym notebooka/tableta W8 używam do wielu innych "poważnych obróbek" związanych z pracą zawodową ... :wink:Czy te "poważne obróbki", związane z pracą zawodową, mają coś wspólnego z edycją zdjęć?

dobas
8.05.13, 12:22
nie obrabiałbym zdjęć na androidzie.
Z wielu względów - to nie jest do tego.

Dla mnie istotne jest abym coś wiedział na temat monitora - aby był skalibrowany
istotne aby podpiąć sobie dwa monitory.
Istotne aby zdjęcie przygotowane na monitorze było jakoś zbieżne z odbitką.
matryca netbook a a skalibrowany monitor to trochę dwie inne bajki

Istotne aby zdjęcia były opisane otagowane i łatwe do wyszukania
Trzymane na dysku i na dysku zewnętrznym będącym kopią zapasową.

Istotne czasem aby podpiąć sobie tablet

Nie widzę możliwości podpięcia do tabletu "świecidłeka" tabletu " z piórkiem" dwóch monitorów dysków zewnętrzbnych i pracy na skalibrowanym monitorze ( ach)

Może się mylę i technika poszła do przodu... Jednak - do obróbki mam dedykowany w tym celu komp
a laptopa / netbooka już dawno do tych celów nie używam - Nie używałbym też tabletu w tym celu


Pewnie toto lekkie wygodne mobilne - ale.... Ja bym się nie pokusił.
Może żeby mieć ze sobą i klientowi lub komuś ważnemu spotkanemu pokazać portfolio - to tak

No ale - każdy sobie sam obiera ścieżkę i wie dlaczego. :)

tymczasowy_
8.05.13, 13:51
Może się mylę i technika poszła do przodu... Oj poszła poszła ... a pójdzie jeszcze bardziej, szczególnie w dziedzinie sprzętu pod W8. Ale niech każdy robi to co uważa za słuszne, jak dla mnie kupno tableta z Androidem to wyrzucenie kasy w błoto.


PS
Ciekaw jestem ilu tu wypowiadających się miało w rękach tablet z W8 i to dłużej niż parę pacnięć w LCD w sklepie na wystawie.

PPS
W tabletach jakość LCD jest najważniejszą sprawą, czego nie można powiedzieć o ekranach w notebookach a tym bardziej w netbookach.

dobas
8.05.13, 16:18
Oj poszła poszła ... a pójdzie jeszcze bardziej, szczególnie w dziedzinie sprzętu pod W8. Ale niech każdy robi to co uważa za słuszne, jak dla mnie kupno tableta z Androidem to wyrzucenie kasy w błoto.

Jaki jest gamut tej dobrej matrycy LCD z tabletu ?
Pokrywa całe sRGB ? Całe AdobeRGB ? jakiś procent sRGB ? jaki ?
Jaka jest równomierność podświetlenia ?
Jaka jest nad tym kontrola ? Oprócz jasności ?
Panujesz nad temperaturą barwową ? panujesz nad poszczególnymi składowymi RGB ? jesteś w stanie ?

Rozumiem, że korzystając z jednego gniazda micro HDMi i jednego gniazda micro USB

Podepniesz pod tablet sobie dwa Eizo. Tak ? Podsuniesz rozwiązanie jak to zrobić ?
Kalibracja i instalacja ICC oraz panowanie nad czymkolwiek w takiej matrycy to pewnie też nie problem ?

Czy nie będziesz nic podpinał bo świetna 10 / 11 calowa matryca w zupełności wystarczy na otwarcie obydwu bocznych paneli w Lightroomie i swobodną pracę na tych kilku centymetrach, które Ci zostaną pomiędzy ;)

O możliwości rozbudowy o RAM i innym rzędzie wielkości pamięci operacyjnej potrzebnej do przetrawienia hurtowego RAWów. Duuużych rawów Dużej ilości duuuuzych rawów - nie wspominam :)

Za pośrednictwem tego jednego portu Podepniesz sobie do tego dyski zewnętrzne i tablet Wacom ? - przez micro USB HUB jak mniemam.
Praca na tym będzie wygodna ?

Wciąż to będzie tablet ? czy tak na prawdę jak sobie do tego dopniesz wszystko co potrzebujesz to czy będzie jakaś różnica między Twoim tabletem
a kompem stacjonarnym ? Na korzyść czego ? Na korzyść świetnej matrycy LCD czy dedykowanych skalibrowanych monitorów do fotografii ?
Czy może w miejsce tego serca całego układu lepiej włożyć maszynę do obróbki fotografii ?


W moim odczuciu z czegoś wynika że w wydawnictwach i drukarniach korzysta się z monitorów zewnętrznych a nie świetnych matryc tabletów W8
Na pewno się da to jakoś skonfigurować. Podobnie jak jakoś można to samo skonfigurować z MSI WIND czy Asusem EE PC.

Tylko.... Takie odnoszę wrażenie, że to nie jest sprzęt do tego i chyba lepiej sobie wywoływać zdjęcia trzymać i pracować na sprzęcie, który jest do takich rzeczy dedykowany. bo to chyba tak trochę na siłę...

Taki jest mój pogląd i nie wyobrażam sobie prawidłowego i wygodnego przygotowania pliku na 10 calowej matrycy tabletu...

Choć znów wracamy do sedna czyli potrzeb i określenia do czego ta obróbka ma służyć i gdzie finalnie kończy plik. Czy na stronie czy w labie czy u klienta czy na fb czy w drukarni...

Sprzęt na pewno jest świetny wspaniały nowoczesny i dużo może - tylko... jak dla mnie jest totalnie nie do tego :)



W tabletach jakość LCD jest najważniejszą sprawą, czego nie można powiedzieć o ekranach w notebookach a tym bardziej w netbookach.

Co jednak można powiedzieć o monitorach, które do tego są robione i dedykowane, czego zaś nie można powiedzieć o tabletach telefonach czy netbookach ;) :) których nikt nie projektuje po to aby służyły do obróbki zdjęć czy jakiejś poważnej pracy z kolorem, który nie ma być loterią a dawać coś podobnego do zamierzonych efektów


http://bitcomputer.pl/public/assets/images/eizo/files/EIZO - Zrozumieć cyfrową edycję obrazu.pdf

tymczasowy_
8.05.13, 18:38
Jejku dobas, ale Ty musisz być mądry ... tak dużo napisałeś. A dodatkowo, dla obróbki swoich fotek musisz mieć klaster za 1 mln $$$ ... cholera nie wiedziałem, że foto hobby jest takie wymagające i kosztowne, chyba przejdę na kolekcjonowanie jachtów pełnomorskich bo na foto hobby zbankrutuję :wink:


PS
A te dwa wypasione Eizo zawsze zabierasz ze sobą na każdą wyprawę?

romek1967
8.05.13, 18:46
A te dwa wypasione Eizo zawsze zabierasz ze sobą na każdą wyprawę?

A Ty jeździsz na wyprawy aby siedzieć i miziać tableta zamiast fotki robić? Pogratulować oryginalności.

ps.
Dobas daruj se, mojszość tymczasowego_ jest najmojsza i koniec! ;)

pers
8.05.13, 18:47
tymczasowy_ - tylko, że ja patrząc na zdjęcia dobasa i czytając jego wpisy mam wrażenie graniczące z pewnością, że naprawdę wie co pisze...

Problemem jest to, że obróbka obróbce nierówna i to, że na przykład mi wystarcza notebook nie oznacza, ze będzie wystarczał innym.

tymczasowy_
8.05.13, 19:05
Problemem jest to, że obróbka obróbce nierówna i to, że na przykład mi wystarcza notebook nie oznacza, ze będzie wystarczał innym.A zaczęło się wszystko od tableta z Androidem .... :wink:

Mi też wystarcza obróbka na notebook'u, i pewnie 99% innych fotoamatorów również obrabia (o ile w ogóle obrabia) na notebooku, czy na innym "normalnym" komputerze.
Ale oczywiście pozostaje ten 1% , co pęknie przecież, jak nie wypowie swoich mądrości o obróbce zdjęć na wypasionych maszynach z kilkoma skalibrowanymi monitorami Eizo w wątku o tabletach do obróbki zdjęć. I to jest prawdziwy problem.

romek1967
8.05.13, 19:09
Ale oczywiście pozostaje ten 1% , co pęknie przecież, jak nie wypowie swoich mądrości o obróbce zdjęć na wypasionych maszynach z kilkoma skalibrowanymi monitorami Eizo w wątku o tabletach do obróbki zdjęć. I to jest prawdziwy problem.
Napisał powyższe osobnik który spłodził dobrych kilka mądrości o Windows 8 w wątku o Androidzie :mrgreen:

And.N
8.05.13, 19:26
Mi też wystarcza obróbka na notebook'u, i pewnie 99% innych fotoamatorów również obrabia (o ile w ogóle obrabia) na notebooku, czy na innym "normalnym" komputerze.
Posiadam notebooka 12,1 cala ekran i powiem nie wyobrażam sobie obróbki zdjęć na tak małym ekranie. Dlatego podziwiam. Naprawdę. :

A mi, jak się wykończy obecny notebook 13,3" na i3/1.33GHz, na którym obrabiam fotki używając LR4, kupię sobie tableta Full HD IPS z i3 (a może i5).
Nie mów tylko, że matryca w tym notebook'u jest błyszcząca i typu TN.

tymczasowy_
8.05.13, 20:02
andtor2, romek1967, idźcie chłopcy do Miejskiej Macalni, pooglądajcie sobie tablety pod W8, lub przynajmniej poczytajcie o nich w necie, a dopiero potem zabierzcie się za pisanie mądrości w tym wątku.

And.N
8.05.13, 20:24
andtor2, romek1967, idźcie chłopcy do Miejskiej Macalni, pooglądajcie sobie tablety pod W8, lub przynajmniej poczytajcie o nich w necie, a dopiero potem zabierzcie się za pisanie mądrości w tym wątku.
Nie jestem chłopcem już ho,ho... od bardzo dawna, to raz. Dwa, nie interesują mnie tablety i nic na ich temat nie pisałem. Niech najlepiej każdy używa co mu odpowiada, choćby i LR na smartfonie.

dobas
8.05.13, 20:27
Jejku dobas, ale Ty musisz być mądry ... tak dużo napisałeś. A dodatkowo, dla obróbki swoich fotek musisz mieć klaster za 1 mln $$$ ... cholera nie wiedziałem, że foto hobby jest takie wymagające i kosztowne, chyba przejdę na kolekcjonowanie jachtów pełnomorskich bo na foto hobby zbankrutuję :wink:


PS
A te dwa wypasione Eizo zawsze zabierasz ze sobą na każdą wyprawę?



PS
A te dwa wypasione Eizo zawsze zabierasz ze sobą na każdą wyprawę?

Nie. Dwa mało wypasione ale za to skalibrowane Eizo mam podpięte pod stacjonarny komputer.

I pisze o tym, bo mnie skręca jak czytam porady jaki to świetny jest do obróbki tablet bo ma aż 64 GB miejsca na twardym i aż 10 cali

W komputerze też mam twarde dyski niestety nie SSD natomiast mam tam miejsce na zgranie plików
i troche więcej RAMu niż w tablecie też mam w tym swoim komputerze mimo że just jeż wiekowy.
Miałem kiedyś komputer co miał aż tyle Ramu co Tablet i podobny procek tylko jak ustawiałem do wywołania serię RAWów to mogłem sobie zrobić herbatę
poczekać aż wystygnie i gdy już dopijałem to program przestawał liczyć. Pdobnie szybko działał jak trzeba było skleić panoramę.

Nie mam klastra za milion dolków. Ale umiarkowanie jaram się chmurą i całym aż 64 GB SSD wręcz widzę umiarkowane zastosowanie tego w fotografii.
Skończyłem tydzień temu dysk 500 GB zrobiłem backup na kolejnej 500tce i w 2013 roku zacząłem zapis na parze dysków 1 TB.

Nie zabieram monitorów ze sobą podobnie jak nie obrabiam zdjęć w telefonie, na tablecie, netbooku czy poprzez menu w aparacie.
Nie zabieram też w teren komputera a zdjęć na wyjeździe nie obrabiam. z wielu przyczyn.

Nie czas nie miejsce, nie warunki

W terenie chcę sobie zrobić zdjęcia i kopie zapasowe a obróbka jest już kameralną częścią prac po powrocie


Nie twierdzę że nie można. Można - i tak jak napisałem - kwestia po co i do czego.
Jak żeby sobie wrzucić na zdjęcie fb to naprawdę można nawet zrobić zdjęcie samym tabletem

Czytam w specyfikacji, że ten super tablet ma " Crystal clear 8MP auto-focus camera with 5-element lens, large F/2.2 aperture & back-illuminated CMOS sensor"
No to przepraszam, ale 8 Mpix jasny obiektyw f/2.2 z autofocusem i pewnie jeszcze stałym światłem - chyba w zupełności wystarczy do tego typu zastosowań. Można pewnie od razu obrobić zdjęcie z tabletu... I nie szydzę sobie tutaj... To w zupełności wystarczy do zdjęć z podróży, od razu sobie obrobisz od razu wrzucisz na facebooka albo do galerii albo wyślesz mailem.

Jeśli jednak chcesz ze zdjęciem zrobić coś więcej niż wrzucenie do netu z dłuższym bokiem 1000 px to może się okazać że to już mało. Może się okazać że to mało jak zaczniesz robić odbitki, może sie okazać że to mało jak wpadniesz na pomysł żeby obrobić kilkaset zdjęć do przewodnika, albo może sie okazać że to mało jak Ci przyjdzie obrobić zdjęcia z sesji dla klienta. Albo wywołać rawy i posklejać panoramy.

Okaże się za mało żeby sprzedać jakiemuś wymagającemu klientowi
Może się okazać że zlecenie mógłbyś skończyć w jeden dzień ale nie możesz bo obrabiasz zdjęcia na tablecie i zejdzie Ci jeszcze z tydzień,,,,


Na forum mamy pełen przekrój od amatorów, zaczynających poprzez entuzjastów a kończąc na zawodowcach. każdy ma inne potrzeby

Tak jak są wśród fotografujących ludzie z różnymi potrzebami i inaczej podchodzący do fotografii. Jednemu wystarczy kompakt, innemu kitowy obiektyw jeden będzie robił w JPG inny w RAWach jeszcze inny będzie potrzebował jasnego i drogiego szkła. I podobnie jest z postprocesingiem. Jeden ma małe wymagania inny ma duże.

Dla mnie - abstrahując od wymagania stawianego zdjęciom - bo to kwestia tego co sie ze zdjęciami potem robi - Najważniejsza jest wygoda pracy i czas jaki na to poświęcam. Jeśli mogę obrobić setkę zdjęć na dwóch monitorach maszynką która obliczeń dokona duuuuuuuuuuuuuużo szybciej a wcale nie kosztuje więcej - wolę takie rozwiązania.

Jeśli mam świadomość że odbitka którą sobie robie będzie bliższa temu nad czym siedziałem wywołując - jest to dla mnie też argumentem.

Można obrabiać zdjęcia na wszystkim. Kwestia potrzeb wygody i ergonomii pracy. Nie przekona mnie nikt, że praca na 10 calowej matrycy będzie wygodna i łatwa względem normalnego monitora albo i dwóch. Nawet niech to będzie używane 17 calowe Eizo za 200 PLN albo 19 calowe za 400 PLN....

Nie przekona mnie nikt, że czas potrzebny na obróbkę rawów będzie mniejszy a więc i praca wygodniejsza i szybsza na tablecie który ma 2 GB RAMu nawet jeśli to porównamy do jakiegoś używanego komputera który ma 16 GB RAM i kosztuje znikomą część tego co ma świetny tablet pod W8

Pierwszy lepszy stacjonarny komputer który mi wyskoczył na Allegro w cenie tego tabletu Nowy ma sześć rdzeni po 3.9 GHz oraz 16GB RAM albo przykładowo i7 i 8 GB RAMu. Z dyskiem 1,5 TB a nie 64 GB !!!!
Wybacz ale jeśli mamy mówić o czasochłonnej ilościowej obróbce pracy na RAWAch sklejaniu panoram magazynowaniu zdjęć - to wolę takie urządzenie niż tablet.
Nawet wolę sobie kupić tańsze i do tego monitor do skalibrowania. Niech będzie jeden ale nie 10 calowy !!!!


Co do kosztowności hobby bo poruszyłeś temat
Podobne cudo znalazłem za 1799 PLN ma aż 2 GB RAMu i aż 32 GB dysku twardego i chyba aż ze dwa porty ( nie znalazłem w tej cenie z dyskiem 64 GB ). Nie jest to dokładnie to - ale punkt odniesienia mamy.
A i zapomniałem całe 10 cali matrycy

http://allegro.pl/asus-vivo-tab-32gb-2gb-ram-32gb-ssd-fv23-w-wa-i3229058214.html

32 GB - to jeden dobry wyjazd fotograficzny robiony na RAWach np z Panoramami i masz pełen dysk. Ba nawet nie bardzo masz już gdzie zgrywać....

Z ciekawości czy jeszcze za prawie pół tysiąca trzeba do tego świetnego urządzenia dokupić klawiaturę ??
Czy już jest w cenie ??
http://www.camino.pl/klawiatura-asus-transleeve-czarna-bluetooth-do-me400,twr,65862.html

(http://www.camino.pl/klawiatura-asus-transleeve-czarna-bluetooth-do-me400,twr,65862.html)
Nie wiem jak jest z ta klawiaturą ale jeśli rzeczywiście trzeba dokupić klawikord za 429 PLN no to rzeczywiście jest to kosztowne hobby jak się do tego tak podchodzi. Ja za klawiaturę chyba dałem 16 PLN 5 lat temu.




Za te same pieniądze możesz mieć stacjonarny komputer który będzie miał 16 GB RAMU a nie 2 i 1,5 TB dysku a nie 0,06 TB
możesz kupić słabszy komp i dokupić 19 calowy dobry monitor -nawet i używany. A w cenie klawiatury dokupisz sobie jakowyś 19 calowy monitor

Oszczędzasz czas obróbki - a jak wiemy czas to pieniądz
zyskujesz 1468 GB miejsca na dysku. ( nie chcę być złośliwy ale cały Twój dysk SSD to aż 2 % tego dysku ze stacjonara )

Zyskujesz 16 GB Pamięci operacyjnej.

Możesz kupić za 800 PLN skompletować i tak o niebo lepsze narzędzie do obróbki tych zdjęć - bazując na stacjonarnym kompie.


Wciąż nie odpowiedziałeś na pytania dotyczące przewag tego tabletu ? Bo póki co jedyna jaką wymieniłeś to taka, że możesz sobie to zabrać ze sobą i obrobić zdjęcia w namiocie.

Słowem - jeśli myślisz o fotografii seri o za te same pieniądze możesz mieć przyzwoity komputer miejsce na zdjęcia pamięć operacyjną i nawet dwa w miarę przyzwoite EIZO nad którymi lepiej zapanujesz niż nad matrycą super tabletu


Mogę zadać Ci masę pytań - tylko to chyba bez sensu bo na żadne z poprzednich nie odpowiedziałeś.

Powiedz mi - jak długo używasz tego swojego tabletu świetnego do obróbki - ile miejsca masz na dysku po zainstalowaniu tego co potrzebujesz i jak dużo z tej przestrzeni dyskowej zajmują Twoje zdjęcia ??

Rozumiem, że robisz w RAWach z których każdy waży kilkanaście MB ??

Jaka jest szerokość pola na zdjęcie jak sobie pootwierasz dwa panele w lightroomie który " powinien też pójść " ? w centymetrach ?


Jeszcze raz napiszę i na tym poprzestanę - jeśli ktoś ma jakieś wymagania od fotografii tablet i 10 calowa matryca nie jest narzędziem do obróbki foto. A jak poruszasz sprawę kosztowności - za ułamek tego co trzeba wydać na świetny tablet z W8 wraz z klawiaturą skompletujesz stacjonara, któy będzie nadawał się do obróbki dużo lepiej i będzie z tymi plikami śmigał jak burza.....


Jeśli ktoś ma małe wymagania do obróbki - robi to sporadycznie i np tylko kadruje to pewnie może być to świetne narzędzie

Tylko tablet nie jest i póki co daleko mu do sprzętu do obróbki zdjęć.

- mała matryca, nad którą nie panujesz
- wysoki koszt
- śmiesznie małe miejsce na dysku
- śmiesznie mała moc obliczeniowa względem tego co dostaniesz za podobne pieniądze np w wersji stacjonarnego kompa
- brak możliwości sensownej współpracy z zewnętrznym monitorem

I na tym bym chciał zakończyć swój wywód pisząc jeszcze raz to co poprzednio - każdy sobie sam dobiera sprzęt w zależności do swoich potrzeb...

Nie kłócę się i nie twierdzę że moja konfiguracja jest jedynie słuszna - podaję tylko argumenty przemawiające za wyborem takiego zestawu a nie tabletu... Każdy czytając może przeczytać Twoje argumenty, moje argumenty i wybrać sobie to co uważa za trafniejszą uwagę. Tylko z Twoich argumentów na razie wyłapałem jeden - ze go można zabrać na wyjazd...

Super. Tylko po co :)

Krakman
8.05.13, 20:42
Amen!!!

helmuth
8.05.13, 20:45
Jejku dobas, ale Ty musisz być mądry ... tak dużo napisałeś.Napisał dużo, bo dość precyzyjnie opisał jakiego zestawu używa do obrabiania swoich zdjęć i czego od niego oczekuje.
Jakie to zdjęcia, można zobaczyć w jego wątku czy galerii.
Ty zaś, poza enigmatycznym

Poza tym notebooka/tableta W8 używam do wielu innych "poważnych obróbek" związanych z pracą zawodową ...
Piszesz jakieś bzdury

Ciekaw jestem ilu tu wypowiadających się miało w rękach tablet z W8 i to dłużej niż parę pacnięć w LCD w sklepie na wystawie.Ciekawe ile zdjęć obrobiłeś na Twoim tablecie. Chodzi mi o coś więcej niż przeskalowanie.




... idźcie chłopcy do Miejskiej Macalni, pooglądajcie sobie tablety pod W8, lub przynajmniej poczytajcie o nich w necie, a dopiero potem zabierzcie się za pisanie mądrości w tym wątku.Myślisz, że posiadając tableta, możesz wyrokować w sprawie obróbki o jakiej pisze dobas?

romek1967
8.05.13, 20:55
andtor2, romek1967, idźcie chłopcy do Miejskiej Macalni, pooglądajcie sobie tablety pod W8, lub przynajmniej poczytajcie o nich w necie, a dopiero potem zabierzcie się za pisanie mądrości w tym wątku.
Po 1sze nie chłopcy
Po 2gie po co mam gdzieś chodzić? wiem co to Windows 8. Znam i używam Windowsy od v3.0 ale v8 nie zamierzam. Na tablecie mam Androida (o którym dla przypomnienia jest ten wątek czego usilnie starasz się nie zauważać)

nyny
8.05.13, 21:10
ps.
Dobas daruj se, mojszość tymczasowego_ jest najmojsza i koniec! ;)

Plusa bym dal jakbym mogl...
Uzupelniajac, w tym to nawet mnie i moje marudzenie po stokroc przebija ;)

pozdro

tymczasowy_
8.05.13, 21:11
Ponieważ nie chce mi się pisać, a forum jest fotograficzne (i nieco tomaszowe) więc wkleję trzy obrazki.

LR4 (64 bit) na tablecie

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/itJtoybyRJQoI.jpg)

LR4 na tablecie i notebooku

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibx81QHcIODwxQ.jpg)

Monitor podłączony pod tableta

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibvIbIbPQ34iIB.jpg)

Użyłem Tablet W8 z najsłabszym procesorem na rynku (dwurdzeniowy odpowiednik Intel Atom) i 2GB pamięci (też minimum na rynku).
LR4 działa wystarczająco płynnie.
Mysz na BT całkowicie wystarcza do komfortowej obsługi.

Kiedy coś takiego dostaniemy na Android lub iOS?

PS
dobas, odniosę się do kilku punktów Twojej wypowiedzi.

Co z tego, że wydam 800zł na hiper komputer do obróbki fotek, jak bedę musiał zatrudnić pięciu ruskich do jego przenoszenia.
Poza tym nie lubię zagracać chałupy, więc od ponad 10 lat stacjonarne poszły na wysypisko.

Moc obliczeniowa w Tablecie - można mieć i7 jak jest taka potrzeba. Mi wystarczy i3 1,33GHz (tyle mam teraz w notebooku i styka), a na W8 wszystko przyspiesza.

Pamięci potrzeba mi tyle aby mieć trochę miejsca na bieżące pliki, oceniam że 128GB mi styknie, reszta w chmurce i domowym serwerku WiFi. Myślę nawet, ze od biedy 64 GB SSD wystarczy i 32 GB na SD. Teraz mam 32 GB W8 64bit, MS Office 2013, LR4 i trochę inne drobnicy ... i jest ok.

Jak mi 10" będzie za mało to podłączę zewnętrzny monitor.

I żeby było jasne, nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że to najlepszy sprzęt do obróbki fotek. Odezwałem się w wątku, bo chciałem powiedzieć, że już teraz na tablecie można zrobić dokładnie to samo co na notebooku, tyle, ze to musi być tablet z W8.

Bodzip
8.05.13, 21:21
Ponieważ nie chce mi się pisać, a forum jest fotograficzne (i nieco tomaszowe) więc wkleję trzy obrazki.

LR4 (64 bit) na tablecie

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/itJtoybyRJQoI.jpg)

Użyłem Tablet W8 z najsłabszym procesorem na rynku (dwurdzeniowy Intel Atom) i 2GB pamięci (też minimum na rynku).


Czemu tam widać windows 7 ??

nyny
8.05.13, 21:22
Czemu tam widać windows 7 ??

I zes ku... cala zabawe zepsul..
Hau kudju?

pozdro

dobas
8.05.13, 21:52
Monitor podłączony pod tableta

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibvIbIbPQ34iIB.jpg)

Użyłem Tablet W8 z najsłabszym procesorem na rynku (dwurdzeniowy Intel Atom) i 2GB pamięci (też minimum na rynku).
LR4 działa wystarczająco płynnie.
Mysz na BT całkowicie wystarcza do komfortowej obsługi.

Kiedy coś takiego dostaniemy na Android lub iOS?

Jak zrobisz odbitkę to będzie taka jasna i nasycona jak na prawym monitorze czy taka ciemna jak na lewym ?
drewno za dzieckiem będzie takie pomarańczowe jak na prawym czy takie brązowe jak na lewym ?
w sensie który obraz jest ten pod który będziesz obrabiał to zdjęcie ? rozjaśnisz bo za ciemno na lewym czy przyciemnisz bo za jasno na prawym ?


No i cała masa pytań z poprzedniego wątku bez odpowiedzi - jak dużo RAWów masz już na tym dysku SSD
jak dużo miejsca zostało po instalacji programów

Wypadałoby podpiąć pod to jeszcze zewnętrzne dyski klawiaturę bo skróty klawiaturowe i opisywanie zdjęć w EXIFach i słów kluczowych ważna rzecz
może tablet - w końcu to żadna fanaberia
czytnik kart by wypadało podpiąć żeby sobie zgrać zdjęcia z CFek
i jak już to wszysto podepniesz do tableta za 1800 PLN z klawiaturą za 420 PLN wychodząc z jednego portu micro usb

to sobie na to popatrz i wyobraź że zamiast tego urządzenia

o dysku 0,06 TB masz 1,5 TB
o RAMie 2 GB masz 16 GB
z prockiem i7 czy jakimś 6x3.9 GHZ

ZA TE SAME PIENIĄDZE !!!!

Wyobraź sobie jak szybka i przyjemna jest praca jak się nie stresujesz że Ci się zaraz całe 64 / 32 GB tego szybkiego SSD zapcha i że nie czekasz aż Ci przemieli RAWy

I jeszcze raz odpowiedz sobie na pytanie to nie jest dobry sprzęt do obróbki zdjęć. :)

Dać się da - da się nawet w menu aparatu i w telefonie... Tylko ani to wygodne, ani szybkie, ani do tego celu...
a ten sam LR4 zainstalowany na innym urządzeniu będzie działał jak szatan...

Nie widzę i póki co nie padł tu żaden argument przemawiający za tym dlaczego warto obrabiać zdjęcia na tablecie.
Padło wiele dlaczego nie należy tego na tablecie nawet ruszać...



P.S. -z czystej ciekawości i poza konkursem ten tablet pozwala na rozszerzenie pulpitu czy tylko na duplikowanie ?

tymczasowy_
8.05.13, 22:07
Bodzip, bo Iconia W500 pierwotnie sprzedawana była z W7 (wtedy nie było jeszcze w8 ), a Acer umożliwił potem upgrade do W8.
Na W7 nieco mulił, na W8 znacząco przyspieszył.

nyny doedukuj się, bo wychodzisz na strasznego ignoranta ...

---------- Post dodany o 20:07 ---------- Poprzedni post był o 19:54 ----------


Jak zrobisz odbitkę to będzie taka jasna i nasycona jak na prawym monitorze czy taka ciemna jak na lewym ?
Pomyśl chłopie zanim coś napiszesz, ok. Tablet przygasił LCD bo nie był jakiś czas macany, poniał?

drewno za dzieckiem będzie takie pomrańczowe jak na prawym czy takie brązowe jak na lewym ?
w sensie który obraz jest ten pod który będziesz obrabiał to zdjęcie ? rozjaśnisz bo za ciebno na lewym czy przyciemnisz bo za jasno na prawym ?
jw


No i cała masa pytań z poprzedniego wątku bez odpowiedzi - jak dużo RAWów masz już na tym dysku SSD
jak dużo miejsca zostało po instalacji programówDopisałem w poprzednim moim poście.


Wypadałoby podpiąć pod to jeszcze zewnętrzne dyski klawiaturę bo skróty klawiaturowe i opisywanie zdjęć ważna rzecz
może tablet
czytnik kart by wypadało podpiąć żeby sobie zgrać zdjęcia z CFek
i jak już to wszysto podepniesz do tableta za 1800 PLN z klawiaturą za 420 PLN
Dyski na WiFi, korzystają też inni domownicy.
Klawiatura na BT.
Czytnik do USB.

Tableta i tak musiałem kupić z innych powodów (zawodowych), możliwość obróbki fotek, to tylko bonus dla mnie - bo nie muszę kupować innego kompa.


to sobie na to popatrz i wyobraź że zamiast tego urządzenia

o dysku 0,06 TB masz 1,5 TB
o RAMie 2 GB masz 16 GB
z prockiem i7 czy jakimś 6x3.9 GHZ

Wyobraź sobie jak szybka i przyjemna jest praca jak się nie stresujesz że Ci się zaraz całe 64 GHz zapcha i że czekasz aż Ci przemieli RAWy

I jeszcze raz odpowiedz sobie na pytanie to nie jest dobry sprzęt do obróbki zdjęć. :)
i7 też są w tabletach W8, więcej pamięci też, więc dałeś kulą w płot.


Dać się da - da się nawet w menu aparatu i w telefonie... Tylko ani to wygodne, ani szybkie, ani do tego celu...

P.S. -z czystej ciekawości pozwala na rozszerzenie pulpitu czy tylko na duplikowanie ?
No właśnie najważniejsze, że sie da na tablecie :wink: A czy wygodnie, szybko i do tego celu, to pozwól łaskawie, że ja będę decydował, bo to ja używam. A jest tak samo jak na notebooku, więc nie ma strachu.

dobas
8.05.13, 22:20
I żeby było jasne, nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że to najlepszy sprzęt do obróbki fotek. Odezwałem się w wątku, bo chciałem powiedzieć, że już teraz na tablecie można zrobić dokładnie to samo co na notebooku, tyle, ze to musi być tablet z W8.

I to jest chyba sedno. Da się i są ludzie którym to wystarczy. Są ludzie którym wystarczy praca na netbooku ale są i tacy którzy będa potrzebowali czegoś innego.
Jak zwykle ważny jest dobór sprzętu do potrzeb o czym pisałem już wielokroć :)

tymczasowy_
8.05.13, 22:24
I to jest chyba sedno. Da się i są ludzie którym to wystarczy. Są ludzie którym wystarczy praca na netbooku ale są i tacy którzy będa potrzebowali czegoś innego.
Jak zwykle ważny jest dobór sprzętu do potrzeb o czym pisałem już wielokroć :)Nie myl netbooka z notebookiem, bo to dwa zupełnie inne urządzenia. Ja mówię o tablecie W8 i NOTEBOOKU.

Krakman
8.05.13, 23:29
Że się wtrącem... dla mnie to masło maślane, te wszystkie gówniane urządzenia to tylko fajne gadżety a nie narzędzia do konkretnej pracy.....:roll:
Fajne, można sobie zdjęcia pooglądać, wysłać do kogoś fotkę, parę mankamentów poprawić ale....
Mam kolegę w pracy , który podnieca się, że na smartfonie może oglądać filmy, i strony internetowe.... jakby nie było TV, albo internetu w PC....

---------- Post dodany o 23:29 ---------- Poprzedni post był o 23:26 ----------

W pracy wymagam dobrej klasy monitora i programów dających różnorodne możliwości, jak Corel, Ps , czy też czasem 3D... jakoś nie umiem sobie wyobrazić 11-calowego monitorka do takiej pracy.....

k@czy
9.05.13, 03:58
Zrobiliscie mi smaka i..... se podlaczylem.
Do telewizora 42" - rozmiar pasuje - na kolor nie narzekam, bo nie mam do czego lepszego porownac.
Podzielilem obraz na dwie czesci - po lewej zdjecie, po prawej miniaturki zdjec - program nie ma jeszcze opcji, zeby zdjecie bylo po lewej a narzedzia po prawej - chyba, ze ktos cos poleci.
5-6MB jotpegi - w RAWach nie robie.
Wszystkie operacje w locie - zadnego czekania - dla wygody uzywam rysika na ekranie i patrze na telewizor - calkiem jak WACOM, tylko nie mam dedykowanego kolka do powiekszania, ale zoomowanie palcami dziala :) W sumie moge podlaczyc myszke.
Pliki zapisuje na dysku w sieci lokalnej - bez zauwazalnego opoznienia - ale tez nie robie wsadow po 300 zdjec.
Moge odczytywac zdjecia z czytnika kart w desktopie - zadnych problemow. Jak se kupie aparat z SD Wifi, to juz zupelnie bedzie bez klopotu i czytnika.
W tle leci sobie "Trojka".
Kurde..... chyba zaraz wyrzuce desktopa za okno :mrgreen:

Nie rozumiem tylko, dlaczego jeszcze nikt nie uzyl argumentu "wagowego"
Na ciezkie statywy i monopody wylano juz morze zalu.
Na ogromnie fulfrejmowe body i jeszcze wieksze szkla- jeszcze wiecej zalu bylo.
Stukilogramowe lampy, poltonowe zestawy baterii, 25 kilogramowe parasolki ogrodowe i reflektory.... itepe, itede.

Ale jak przyjdzie do wyslania zdjecia z miejsca zdarzenia, to jak bedzie poreczniej - z telefonu czy ze stacjonarnego po ciezkiej obrobce...?
Moge z pamieci przytoczyc kilkanascie zdjec, ktorych odbitki siegaja milionow egzemplarzy i nie byly dotkniete pedzlem w fotoszopie. Jeszcze wiecej zdjec, ktore wykosily cala mase nagrod na wszelakich konkursach, a obrobki nie zaznaly.....
Dobas przytoczyl swoj przyklad - fajnie, ale fotografia przyrodnicza i krajobrazowa rzadzi sie swoimi prawami, ktore to niestety nie obowiazuja np w reportazu wojennym albo streetporterce - zgadzam sie z nim w calej scislosci i rozciaglosci - dla kazdego cos milego :)
Zwroce tylko uwage, ze nieuzywanie tych wszystkich wypasionych sprzetow niekoniecznie kwalifikuje zdjecie jako najwyzej godne facebooka ;)
Czy nie odnoscie czasami wrazenia, ze lista niezbednych, conajmniej 20 roznych akcesoriow uzytych do "wyprodukowania" jednego zdjecia to troche za duzo...?

PS
Krakman - nawet sobie nie wyobrazasz, ile radosci moze przyniesc sluchanie radia z telefonu w samochodzie..... chociaz dzwiek z PC bylby pewnie lepszy.... problem w tym, ze nie mam tam gniazdka.... a radio niestety nie ma zasiegu.... ;)

apz
9.05.13, 07:56
Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty k@czy.

Peny używamy bo małe , tablet , smartfon jest be, bo za mało ma możliwośći? Wielu wystarczą. Gdy oglądałej Japończyków fotografujących w Penzie procesję, we Florencji katedrę wydawali sie mi dziwni. Ale oni maja swoje fotografie do dyspozycji w jpg-u i cieszą sie nimi.
Ja wlekąc plecak gadżetów foto, mam parę tysięcy rawów z 10 dniowego pobytu w większości nawet nie posortowanych. Może lepiej cieszyć sie chwilą...

Coś w tym jest chociaż nadal lubię posiedzieć na stacjonarnym z dwoma monitorami i podłubać w RAW-ie. Pewnie z czasem też mi to minie.

helmuth
9.05.13, 08:19
Peny używamy bo małe , tablet , smartfon jest be, bo za mało ma możliwośći?Akurat MZ, nietrafione porównanie.
Peny mają takie same matryce jak E- XXX. Gdyby tablet miał ekran przynajmniej 17 cali :roll:

PS
Może kiedyś, bezlusterkowce dorobią się oprogramowania pozwalającego obrabiać zdjęcia już w aparacie? Pewnie znajdą się tacy, którym to wystarczy ;)

Krakman
9.05.13, 08:46
I tak zdania nie zmienię, to tylko gadżety... Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia...:roll:
Na wywczasy nie ciągnę komputera ani radia, tylko podłączam mały głośniczek do telefonu i mam muzykę, wiadomości...a i TV jak chcę...

hades
9.05.13, 09:41
Peny mają takie same matryce jak E- XXX.

Peny mają matryce jak E-System, po prostu.



Gdyby tablet miał ekran przynajmniej 17 cali :roll:


Nie wywołuj wilka z lasu: http://pclab.pl/news52118.html :). Może nie jest poręczny i ultra mobilny, ale to zupełnie inna klasa zastosowań. W tej konstrukcji, jak podejrzewam nie do końca chodzi o mobilność, a raczej przenośność stanowiska pracy i bardziej naturalną pracę z grafiką niekoniecznie przy biurku. Na czymś takim widzę sens używania aplikacji do tej pory wykorzystywanych na komputerach stacjonarnych.

Może niewystarczająco to zaakcentowałem, ale w całej tej polemice chodzi o to, że powinniśmy rozdzielić poważną obróbkę, której celem jest komercyjne wykorzystanie fotografii od przetwarzania zdjęć do celów hobbystycznych, domowych. Domowe zastosowania nie muszą oznaczać obniżenia standardów. Obecnie na tabletach brakuje aplikacji tej klasy jak na komputerach stacjonarnych (są jednak inne mniej zaawansowane technicznie, ale z bardzo dobrym interfejsem dla ekranów dotykowych). Tymczasowy pokazał, że można odpalić LR 4 na małym tablecie. Ale wiedziony doświadczeniami z tak małymi ekranami nie jestem entuzjastą zmniejszonych rozmiarów aplikacji. Dalej jestem zdania, że rozmiar 10 cali wymaga dopasowanej aplikacji.


Może kiedyś, bezlusterkowce dorobią się oprogramowania pozwalającego obrabiać zdjęcia już w aparacie? Pewnie znajdą się tacy, którym to wystarczy ;)

A nie ma? Przecież są tryby artystyczne.

grzyboo
9.05.13, 09:57
Hobbyści często poważniej traktują obróbkę niż zawodowcy ;)
Pomijając system, 7-10" to za mało na poważniejszą obróbkę. Jak się pojawią większe tablety, np 13" to pewnie będzie można całkiem sporo zrobić. Pytanie tylko po co się męczyć i kombinować na siłę?
Pewnie jest kilka osób, którym przyda się możliwość zabrania małego, ale mocnego sprzętu ze sobą na zlecenie, ale do tego wystarczy kupić jakiegoś wypasionego, ale niedużego laptopa. Wtedy będzie dużo RAMu, HDD itp i to bez dodatkowych kabelków.
Prostą i wygodną obsługę do podstawowej edycji zdjęć już mamy (np. Snapseed) a do poważniejszej obróbki i tak potrzeba więcej pamięci.

romek1967
9.05.13, 10:33
Pytanie tylko po co się męczyć i kombinować na siłę?
Otóż właśnie. Dla mnie to że coś da się zrobić nie oznacza że koniecznie trzeba to robić, a juz na pewno udowadniać całemu światu że to teraz jedyna słuszna metoda. Przesiadałem się w Pentium D 2x1.8GHz na i7 8x3.7GHz w dużej mierze ze względu na LR4. To on przelał czarę ;) Na 10" tablecie w mobilnie oglądam www, czytam pocztę, zajmuję się zawodowo sieciami bezprzewodowymi. Na i7 i 22" dłubie przy fotkach. Na smartfonie NIGDY nie próbowałem używać przeglądarki www. Jeżeli nie muszę się mordować to tego nie robię.

Bodzip
9.05.13, 10:36
Dziś właśnie zaczęli reklamować Samsung Galaxy S4 z 5'' ekranem. Oj będzie udowodniania że się da.

Be_Beata
9.05.13, 10:38
Uważnie przyglądam się waszej dyskusji... i prawdę mówiąc trudno jest mi się do tego odnieść... w tym wątku nie chodziło mi o to czy słuszne czy też nie jest używanie tabletu do obróbki zdjęć... Niestety jestem w takiej sytuacji że nie mam możliwości korzystania z innego komputera. Znalazłam tu kilka pomocnych rad i mam zamiar dalej tego szukać w waszych wypowiedziach.

helmuth
9.05.13, 10:40
Może kiedyś, bezlusterkowce dorobią się oprogramowania pozwalającego obrabiać zdjęcia już w aparacie? Pewnie znajdą się tacy, którym to wystarczy ;)A nie ma? Przecież są tryby artystyczne.Myślałem o obróbce, na którą mam wpływ a nie o filtrach, na które, jedyny wpływ jaki mam to włączyć lub wyłączyć.

Bodzip
9.05.13, 10:41
Uważnie przyglądam się waszej dyskusji... i prawdę mówiąc trudno jest mi się do tego odnieść... w tym wątku nie chodziło mi o to czy słuszne czy też nie jest używanie tabletu do obróbki zdjęć... Niestety jestem w takiej sytuacji że nie mam możliwości korzystania z innego komputera. Znalazłam tu kilka pomocnych rad i mam zamiar dalej tego szukać w waszych wypowiedziach.
I za to masz plusika. Grzecznie acz stanowczo powiedziałaś nam, że zeszliśmy z kursu :)

Krakman
9.05.13, 10:45
Do tego jeszcze dziewczyna wytrzymuje z nami na dwóch wątkach... :grin:

helmuth
9.05.13, 10:52
Nie słyszałeś o "babskiej" zawziętości :D

tymczasowy_
9.05.13, 11:14
Dalej jestem zdania, że rozmiar 10 cali wymaga dopasowanej aplikacji. Nie wymaga żadnego dopasowania, pewnie myli Ci się 10" 1024x600 z netbooka z LCD 10" 1366x768 w tablecie, choć powoli 1920x1080 w tablecie staje się normą, tak właściwie wszystkie nowe mają minimum 1920x1080.


Pomijając system, 7-10" to za mało na poważniejszą obróbkę. Jak się pojawią większe tablety, np 13" to pewnie będzie można całkiem sporo zrobić. Pytanie tylko po co się męczyć i kombinować na siłę?Ależ ja właśnie mam porównanie 13" vs. 10" na codzień ... używam LR4 na notebooku 13" 1366x768 i od jakiegoś czasu na tablecie 10" 1366x768, naprawdę nie odczuwam żadnego dyskomfortu.


Otóż właśnie. Dla mnie to że coś da się zrobić nie oznacza że koniecznie trzeba to robić, a juz na pewno udowadniać całemu światu że to teraz jedyna słuszna metoda. Przesiadałem się w Pentium D 2x1.8GHz na i7 8x3.7GHz w dużej mierze ze względu na LR4. To on przelał czarę Na 10" tablecie w mobilnie oglądam www, czytam pocztę, zajmuję się zawodowo sieciami bezprzewodowymi. Na i7 i 22" dłubie przy fotkach. Na smartfonie NIGDY nie próbowałem używać przeglądarki www. Jeżeli nie muszę się mordować to tego nie robię. Ty na 100% nigdy w rękach nie miałeś tabletu z W8 na pokładzie.


PS
Dla mnie temat jest zamknięty, sam się w pewnym momencie zdziwiłem jakie możliwości drzemią w windowsowych tabletach i jak one swoją koncepcją bardzo różnią się od koncepcji tabletów z androidem i iOSem, których odpowiednikiem jest tablet z windowsem RT.

Be_Beata
9.05.13, 11:20
Do tego jeszcze dziewczyna wytrzymuje z nami na dwóch wątkach... :grin:

Nie trudno z wami wytrzymać...:) wystarczy mieć trochę dystansu do samego siebie:)

romek1967
9.05.13, 11:22
Ty na 100% nigdy w rękach nie miałeś tabletu z W8 na pokładzie.
Nie chyba tylko na pewno. Widziałem na dużym PC i, cytując klasyka, d**y mi nie urwało. Tym bardziej nie mam powodu oglądać toto na tablecie. Wyraźnie napisałem po co kupiłem tableta i na czym używam LR4, napisałem także powody dla których to robię. Z tych powodów właśnie nie będę LR4 odpalał na żadnym tablecie.

tymczasowy_
9.05.13, 11:36
Nie chyba tylko na pewno. Widziałem na dużym PC i, cytując klasyka, d**y mi nie urwało. Tym bardziej nie mam powodu oglądać toto na tablecie. Wyraźnie napisałem po co kupiłem tableta i na czym używam LR4, napisałem także powody dla których to robię. Z tych powodów właśnie nie będę LR4 odpalał na żadnym tablecie.To po co się odzywasz w tym wątku? Z nudów, czy z chęci nabijania postów. Przecież Ty nie masz nic, ale to kompletnie nic do przekazania, poza jakimś subiektywnym widzimisie ... sorry ale w tym wątku jesteś typowym trollem.

PS
Jak na razie to LR4 odpalisz tylko i wyłącznie na tablecie z W8, a nie na "jakimś tam tablecie".

romek1967
9.05.13, 11:51
To po co się odzywasz w tym wątku?
Co robię? czytam Twoje brednie o Windows 8 w wątku o Androidzie. Totalny offtop gościa który w "dyskusji" odpowiada wybiórczo tylko na co dziesiątą uwagę udając ślepego na resztę.

hades
9.05.13, 12:23
Hobbyści często poważniej traktują obróbkę niż zawodowcy ;)

Takie podejście tyczy się wielu dziedzin życia. Przykład z bieganiem: http://bieganie.pl/?show=1&cat=2&id=5238. Na chwilę można wejść w inną rolę. Czasami jest to przydatne, by wczuć się w zagadnienie, a nawet zrozumieć różne zawiłości. Rozsądek powinien podpowiedzieć kiedyś się przegina w jedną lub drugą stronę.

helmuth
9.05.13, 12:24
Przecież Ty nie masz nic, ale to kompletnie nic do przekazania, poza jakimś subiektywnym widzimisie ... sorry ale w tym wątku jesteś typowym trollem.To co Ty tu wypisujesz, jest oczywiście bardzo obiektywne.
Nie odnosisz się do argumentów, nie odpowiadasz na pytania, ciągle tylko W8 i W8.
I kto tu trolluje? :roll:

tymczasowy_
9.05.13, 12:27
czytam Twoje brednie o Windows 8 Jak to mówią, abyś nie robił "z gęby cholewy" wskaż te moje brednie o Windowsie 8 ... albo zamilcz na wieki.


Nie odnosisz się do argumentów, nie odpowiadasz na pytania, ciągle tylko W8 i W8. Analogicznie, jak do romek1967, wskaż miejsca gdzie się nie odnoszę do argumentów i nie odpowiadam na pytania.

helmuth
9.05.13, 12:35
Analogicznie, jak do romek1967, wskaż miejsca gdzie się nie odnoszę do argumentów i nie odpowiadam na pytania.OK

Czy te "poważne obróbki", związane z pracą zawodową, mają coś wspólnego z edycją zdjęć?

Ciekawe ile zdjęć obrobiłeś na Twoim tablecie. Chodzi mi o coś więcej niż przeskalowanie.
Na które z nich odpowiedziałeś?

Be_Beata
9.05.13, 12:35
Co robię? czytam Twoje brednie o Windows 8 w wątku o Androidzie. Totalny offtop gościa który w "dyskusji" odpowiada wybiórczo tylko na co dziesiątą uwagę udając ślepego na resztę.

Romek... zgadzam się z tobą co do tematów wypowiedzi i fajnie że i ty zauważyłeś czego dotyczy ten wątek. Rozumiem jeśli ktoś chce zwrócić uwagę na jakieś inne rozwiązanie ale bez przesady. :)

nyny
9.05.13, 12:38
bla bla bla

Wytlumacz mi jedno...
Dlaczego na pytanie o androidowym tabletowym rozwiazaniu wyjezdzasz wszystkim z jakims apgrejdnietym do W8 tableciku, ktorego akurat posiadasz.
Przeciez to sie ma kompletnie nijak do problemu kolezanki.
To, ze rzezbisz w G. to twoja sprawa, ale nie rob smrodu i innych na sile nie zachecaj aby maczali paluchy w fekaliach.

pozdro

hades
9.05.13, 12:45
Myślałem o obróbce, na którą mam wpływ a nie o filtrach, na które, jedyny wpływ jaki mam to włączyć lub wyłączyć.

Wszystko to kwestia interfejsu aplikacji. To aplikacje stanowią o przydatności urządzenia. Sprzęt, jeśli nie ma dla niego specyficznych wymagań, jest na drugim miejscu.
Przy okazji pewna ciekawostka. Pierwszym zastosowaniem Androida miały być... aparaty cyfrowe (źródło: http://android.com.pl/news/11807-andy-rubin-zdradzil-ze-androida-projektowano-z-mysla-o-aparatach-cyfrowych/ i http://phandroid.com/2013/04/16/androids-camera-origins/). Kto wie, być może aplikacja Aparat byłaby dziś jedną z wielu w aparacie cyfrowym ;).

Be_Beata
9.05.13, 13:03
Ok:) to teraz pytanie w 100% na temat obróbki zdjęć w systemie ANDROID

Czy ktoś z was zna program do obróbki zdjęć, który daje możliwość tworzenia warstw??? (Podkreślę chodzi mi o system ANDROID)

anmael
9.05.13, 13:19
Ok:) to teraz pytanie w 100% na temat obróbki zdjęć w systemie ANDROID

Czy ktoś z was zna program do obróbki zdjęć, który daje możliwość tworzenia warstw??? (Podkreślę chodzi mi o system ANDROID)
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.pstouch

nyny
9.05.13, 13:26
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.pstouch

Nie jestem pewien, ale o ile dobrze kojarze to nie ma mozliwosci operowania na warstwach.

pozdro

MiQ27
9.05.13, 13:29
A wystarczy poczytać opis...
Top features - Layers
Combine multiple images with layers. Adjust layer order, control individual layer opacity, and move and manipulate layers independently.
http://www.adobe.com/pl/products/photoshop-touch/features.html

anmael
9.05.13, 13:39
Nie jestem pewien, ale o ile dobrze kojarze to nie ma mozliwosci operowania na warstwach.

Tu jest tutorial:

http://www.youtube.com/watch?v=Wx_v8_OzS24

nyny
9.05.13, 13:45
A wystarczy poczytać opis...
Top features - Layers
Combine multiple images with layers. Adjust layer order, control individual layer opacity, and move and manipulate layers independently.
http://www.adobe.com/pl/products/photoshop-touch/features.html


Az sprawdze w domu, no chyba ze w nowej wersjii to dodali, bo jak to kiedys z ciekawosci wrzucilem na tableta to nie bylo mozliwosci operowania na warstwach.

pozdro

Be_Beata
9.05.13, 13:49
:) i o to mi chodziło... dziękuję :P

Krakman
9.05.13, 13:52
No i wszystko się dobrze skończyło :wink:

nyny
9.05.13, 13:53
Dobra chyba wiem juz o co kaman, Photoshop express nie mial operacji na warstwach :)

pozdro

tymczasowy_
9.05.13, 14:10
Wytlumacz mi jedno...
Dlaczego na pytanie o androidowym tabletowym rozwiazaniu wyjezdzasz wszystkim z jakims apgrejdnietym do W8 tableciku, ktorego akurat posiadasz.
Przeciez to sie ma kompletnie nijak do problemu kolezanki.
To, ze rzezbisz w G. to twoja sprawa, ale nie rob smrodu i innych na sile nie zachecaj aby maczali paluchy w fekaliach.

pozdro
brawo, brawo, brawo ... kultura jakiej nigdzie nie znajdziesz. A tak na marginesie to masz ze sobą jakiś problem?

Moja pierwsza wypowiedź w tym wątku https://forum.olympusclub.pl/threads/87185-Pomocy%21-Jak-pracowa%C4%87-nad-zdj%C4%99ciami-na-ANDROIDZIE-TABLECIE?p=949324&viewfull=1#post949324

Streszczę ją w skrócie: Tablet z androidem nie nadaje się do obróbki zdjęć. Kropka.

I na tym faktycznie powinienem poprzestać, ale ponieważ od jakiegoś czasu przymierzam się do wyboru docelowego tabletu dla siebie, postanowiłem podzielić się swoimi refleksjami na temat jednoczesnego, długo terminowego (kilka miesięcy co najmniej) użytkowania tabletów z systemami: Adndroid, iOS, W8.

Wnioski w skrócie są takie:
Android - tania zabawka,
iOS - droga bardzo dobra zabawka,
W8 - dość droga (ale sporo tańsza od iOS, podobnie droga jak "renomowane" tablety z Androidem np. Samsung, Asus) baza do poważnych zastosować - funkcjonalność i przydatność nie odbiega od notebooka (nie mylić z netbookiem).

helmuth, w pewnym sensie zawodowo potrzebna mi obróbka zdjęć. Tworzę dużo prezentacji ppt, w których wstawiam zdjęcia (moje i nie moje), które trzeba "podrasować" czasami więcej (wołanie RAW), czasami mniej. A że mam licencję na LR to po co mam szukać innych programów.
Dużo piszę w MS Word (inny edytor nie wchodzi w rachubę, niestety).
Intensywnie używam arkusz kalkulacyjny.
Rysuję w MS Visio.
Czasami muszę poedytować dźwięk, czasami skleić jakiś film.
Wszystko to robię na notebooku 13" 1366x768, i3 1,33GHz 4GB RAM dysk 500GB (zapełniony teraz w około 150GB).
Jak widać, bez problemu od ręki znajdę tableta W8 spełniające powyższe wymagania.

Na aktualnie posiadanym tablecie W8 Iconia W500 obrobiłem pod LR4 około setki rawów, celem sprawdzenia "workflow". Wniosek: da się całkiem komfortowo, pomimo mizerii zasobów (procesor, pamieć). W docelowym tablecie powinno śmigać aż miło.

Na tablety iOS i Android siągałem darmowe aplikacje do obróbki fotek. Ale:
- zapomnij o konwertowaniu RAW - po prostu nie ma,
- operacje odnoszące się do całego obrazka owszem idzie zrobić,
- o edycji miejscowej (retusz) raczej zapomnij
Ogólnie, zabawka, JPEG'a przytnij, rozjaśnij, usuń czerwone oczka, wstaw w ramkę i na fejsa ... dziękuje to nie mój "workflow".

Be_Beata
9.05.13, 14:38
Tymczasowy... to co piszesz owszem przekonuje do tego sprzętu... ale jeszcze raz podkreślę, nie o to chodzi w tym wątku!

tymczasowy_
9.05.13, 14:54
Tymczasowy... to co piszesz owszem przekonuje do tego sprzętu... ale jeszcze raz podkreślę, nie o to chodzi w tym wątku!I tak i nie.
Jeśli chodzi o Ciebie, to faktycznie masz Asusa na Androidzie, więc interesuje Cię aplikacja na niego.

Ale z drugiej strony wielu ludzi czyta ten wątek, i bez wiedzy o alternatywie może podjąć decyzje, których potem będzie żałować.
Patrząc na ceny nowych Asusów pod Adroida, okazuje się że tańsze są Asusy z Windowsem 8, a przynajmniej w porównywalnej cenie.
http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne,_Asus,d4.bhtml

A wierz mi możliwości W8 są nieporównywalnie większe niż Androida, choćby pod katem darmowych programów do obróbki zdjęć, teraz mniej używam ale IrfanView, FastStone, Autostich i im podobne, bez problemu zainstalujesz na tablecie, a ich możliwości starczą niejednemu fotoamatorowi.

PS
Jeszcze jeden drobny detal, często kupujesz tablet z jakąś odmianą Adroida i po jakimś czasie okazuje się, ze nie ma wsparcia producenta w kwestii upgrade do nowej wersji systemu. Przykład Asus TF101 i Android 4.x ... zmieniło się coś w podejściu Asusa do sprawy?

W przypadku Windy akurat no problem, upgrade i po sprawie.
No i wielki honor dla Apple - bez problemu wspiera starocie ... iPoda kupowałem w wersji iOS 3.x a dziś mam najnowsze iOS 6.1.5 (o ile się nie mylę).

Be_Beata
9.05.13, 15:05
Jasne i o tym już pisałeś w poprzednich wpisach na tym forum... głównym założeniem tego wątku miała być wymiana informacji na temat tego w jaki sposób radzić sobie z obróbką zdjęć w systemie Android. Taka pomoc dla tych którzy borykają się z tym problemem... osoba zainteresowana by wyczytać coś sensownego na temat będzie musiał przedrzeć się przez szum informacyjny... który tu zapanował... ktoś kto nie ma tyle cierpliwości co ja pewnie podda się i poszuka bardziej konkretnego forum...

hades
9.05.13, 15:12
Wieczorem nieco posprzątam ten wątek. Rozdzielę tematy o Windows 8 i Androidzie. Zawsze wychodzi po czasie co z wątku warto zostawić. Tutaj dyskusja poszła niezaprzeczalnie wielotorowo.

Faktem jest, że tablety, jakich systemów by nie używały, zdobywają popularność i warto dzielić się informacjami o aplikacjach fotograficznych na nie.

nyny
9.05.13, 15:59
I na tym faktycznie powinienem poprzestać,
No to dla czego tego nie zrobiles?
jeckll



ale ponieważ od jakiegoś czasu przymierzam się do wyboru docelowego tabletu dla siebie, postanowiłem podzielić się swoimi refleksjami na temat jednoczesnego, długo terminowego (kilka miesięcy co najmniej) użytkowania tabletów z systemami: Adndroid, iOS, W8.
& hyde...

powiedz mi kogo obchodzi twoja wewenetrzna rozterka?
Naprawde jest tyle innych miejsc by sie uzewnetrznic i zwierzyc swiatu ze swoich problemow, mozesz pocwierkac, twarzoczaszkowac, do waszej klasy sie udac, czy na kazdym innym portalu spolecznoscowym popuscic wodze fantazji...
To jest portal fotograficzny, a nie wymiana "know how" w temacie szerokopojetego "workflow ", czy jak to po naszemu nazwac zwykla biurowa praca jaka trzepie wiele setek jak nie tysiecy ludzi, i sie nad tym nie rozwodzi...

Jak nie rozumiesz o czym i czego dotyczy watek to lepiej nie zabieraj glosu.
Jasno i wyraznie sprecyzowane pytanie, a Ty jak zwykle wyjezdzasz ni z gruchy ni z pietruchy.
Wez sie nastepnym razem w garsc i sproboj raz kiedys odpowiedziec na temat i nie odjezdzaj na inne tory.

pozdro

Krakman
9.05.13, 17:49
Oj chłopcy nieładnie się bawicie........:???:

AppsPreview
9.05.13, 17:53
grizz: ciach cytat

Ty się tak kurna nie zapędzaj z tą Bydgoszczą.

Wracając do tematu. Całego tematu. Tego wszystkiego, co napisano w ciągu ostatnich dwóch dni.
Pytanie było o pracę nad zdjęciami na androidowych tablecie. Sam napisałem do czego mz są tego typu aplikacje. Wielu z kolei zaczęło pisać jak to android nie nadaje się do obróbki fot. Tylko kto napisał, że się nadaje? Ja też nie obrabiam fot na Androidzie. Na Androidzie to ja czasem się pobawię i wrzucę coś w Instagram.
Aplikacje na Androida są bardziej do zabawy, a nie do obróbki pod wystawy.



Wysłano z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2

grizz
9.05.13, 18:40
Uprasza się o zachowanie kultury. Tak by więcej mandatów nie poleciało.

Be_Beata
21.05.13, 14:56
Kolejny problem do rozwiązania... czy istnieje jakiś bezpłatny program do kompresji zdjęć - chodzi mi dokładnie o wymiary zdjęcia tak by nie traciło na jakości. Oczywiście chodzi mi o program działający w systemie android.

hades
21.05.13, 15:03
Chodzi nie o kompresje, ale zmianę rozmiaru. Najlepiej szukać aplikacji poprzez frazę "resize imge".

Pierwszy z brzegu wydaje się ciekawy: Reduce Photo Size -> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shoozhoo.imageresizer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5za G9vemhvby5pbWFnZXJlc2l6ZXIiXQ..

(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shoozhoo.imageresizer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5za G9vemhvby5pbWFnZXJlc2l6ZXIiXQ..)Gdyby się nie sprawdził, spróbuj innych aplikacji https://play.google.com/store/search?q=resize+image&c=apps.

Be_Beata
21.05.13, 15:16
Coś tam znalazłam... dziękuję :)

hades
21.05.13, 15:24
Ale może, nim wyślesz zdjęcie do innej aplikacji, sprawdź czy program w którym obrabiasz zdjęcia nie ma funkcji resize. Wtedy na zakończenie obróbki zmniejszysz zdjęcie i zapisze jako kopie by nie tracić oryginału.

strOOs
10.06.13, 21:16
W Snapseed przy zapisie masz opcję wyboru rozmiaru zdjęcia (przynajmniej w wersji Desktop, ale w Androidzie powinno być to samo).

Be_Beata
12.06.13, 23:36
Z programem snapseed już się pożegnałam, ponieważ on bardzo "niszczy" zdjęcia. Polecam PS touch.

---------- Post dodany o 23:36 ---------- Poprzedni post był o 23:35 ----------

Pomocy... czy można odzyskać coś (tzn zdjęcie) które zostało usunięte z Tabletu?

Krakman
13.06.13, 00:03
Programy niestety coraz bardziej myślą za nas... Tak samo jest z picassa, który kompresuje sam zdjęcia bez zgody wysyłającego i w efekcie dostałem kiesyś zdjęcia do kalendarza A3 a to ledwo na pocztówke starczało.. Podobnie windowsy są ukierunkowane na wysyłanie dzielenie się z innymi i takie tam bajery....
Nad programami trzeba panować, bo one nam służą i mają robić to co ja chcę..!!!!!!!!!!

nightelf
13.06.13, 06:25
Pomocy... czy można odzyskać coś (tzn zdjęcie) które zostało usunięte z Tabletu?
Trzeba użyć jakiegoś programu do odzyskiwania danych.
Nie wiem czy są takie na androidzie.

Bodzip
13.06.13, 07:05
Android ma Linuksowe jądro i linuksowy system plików.
Oryginalny to zazwyczaj ReiserFS. Czasami producenci wybierają ext4.
Jeśli zdjęcia były zapisane na karcie pamięci, to z ich odzyskaniem nie powinno być żadnego problemu. Na karcie jest FAT lub FAT32 - zależy jak i gdzie karta była formatowana.
Odzyskanie zdjęć z linuksowego systemu plików - zwłaszcza jak na tablecie nie ma się roota (a się nie ma) będzie raczej niemożliwe

anmael
13.06.13, 07:14
Możesz spróbować tego: http://www.recovering-deleted-files.net/android-data-recovery lub tego: http://www.remosoftware.com/rw/remo-recover-for-android

Be_Beata
13.06.13, 14:40
Spróbuję:)

AppsPreview
10.07.13, 01:38
Eee... tak z czystej ciekawości, dlaczego ktoś usunął mojego posta, skoro wcześniej Admin napisał, że mogę umieszczać linki? Nie podlinkowałem do strony głównej ani do wpisu nie związanego z tym tematem.

Wysłano z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2

k@czy
10.07.13, 04:40
Eee... tak z czystej ciekawości, dlaczego ktoś usunął mojego posta, skoro wcześniej Admin napisał, że mogę umieszczać linki? Nie podlinkowałem do strony głównej ani do wpisu nie związanego z tym tematem.

Wysłano z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2
Ja zaraportowalem twojego posta.
Masz cos do powiedzenia? Pisz na forum.
Takie nieudolne promowanie swojej strony jest zwyklym spamem.

AppsPreview
10.07.13, 23:32
Piszę na forum. Nie zauważyłeś?



A co do innych aplikacji, to reklamy robić nie będę, a powiem tylko, że są na stronie.

Zrób "reklamę". Może trafiłeś na coś co przyda się innym.

Raczyłbyś zapoznać się ze wszystkimi postami, skoro już jesteś taki nadgorliwy.
Nie spamowałem i nie zamierzałem, bo już w pierwszym swym poście (tak, ten wątek) napisałem, że tego robić nie będę.
Może teraz Ty masz coś do powiedzenia?

k@czy
12.07.13, 05:22
Piszę na forum. Nie zauważyłeś?




Raczyłbyś zapoznać się ze wszystkimi postami, skoro już jesteś taki nadgorliwy.
Nie spamowałem i nie zamierzałem, bo już w pierwszym swym poście (tak, ten wątek) napisałem, że tego robić nie będę.
Może teraz Ty masz coś do powiedzenia?

Co innego recenzje aplikacji na forum, a co innego goly link - nie widzisz roznicy?
Do czasu posta, ktory usunieto, wszystko bylo ok - wystarczylo skopiowac tekst od siebie i wkleic do watku - mamy taka niepisana zasade odnosnie zdjec, wiec analogicznie staramy sie trzymac tej zasady jesli chodzi o tekst - wklejamy zdjecia/tekst, a nie podajemy same linki.