PDA

Zobacz pełną wersję : karta nie zaskakuje w EPL1 - prośba o pomoc



Ola_Olga
1.04.13, 21:30
Pierwszy raz mi się to zdarzyło, nie mogę włożyć karty do aparatu, nie ma tego charakterystycznego kliknięcia, karta nie wchodzi do końca, jak zamknę pokrywkę na siłę, mam komunikat "brak karty." Nie jest to raczej wina samej karty - próbowałam inną - to samo. Mam Kingston SD HC 4 GB, ale to chyba nie ma znaczenia, tylko coś strzeliło w stykach w samym aparacie. Macie jakąś dobra radę oprócz wizyty w serwisie?:cry:

Vindex
1.04.13, 21:35
Pierwszy raz mi się to zdarzyło, nie mogę włożyć karty do aparatu, nie ma tego charakterystycznego kliknięcia, karta nie wchodzi do końca, jak zamknę pokrywkę na siłę, mam komunikat "brak karty." Nie jest to raczej wina samej karty - próbowałam inną - to samo. Mam Kingston SD HC 4 GB, ale to chyba nie ma znaczenia, tylko coś strzeliło w stykach w samym aparacie. Macie jakąś dobra radę oprócz wizyty w serwisie?:cry:

Czy jestes w stanie zobaczyc wnetrze slotu SD? Nie wiem jak to wyglada w aparacie ale w czytnikach czesto blokada opiera sie o blaszke ktora czasem trzeba dogiac

Gryphoon
1.04.13, 21:40
jeśli karta nie wchodzi do końca to na bank coś mechanicznie. Aparat nie widzi karty bo nie ma styku. Jak pisał Vindex - zerknij o ile możesz w slot. Pewnie coś się tam dostało.
Nie siłuj się z klapką bo tylko możesz sytuację pogorszyć.
I wybacz idiotyczne pytanie: nie wkładasz odwrotnie? :)

Ola_Olga
1.04.13, 22:00
I wybacz idiotyczne pytanie: nie wkładasz odwrotnie? :)

Nieeeeeeeee!!:grin:

Próbowałam zajrzeć, ale jeżeli to "coś" co blokuje jest na samym dole to i tak tam się nie dostanę. Blaszka nie jest wygięta.
Zaniosę jutro, serwis mam po drodze, lepiej żeby fachowcy wzięli w swoje ręce zanim coś nieodwracalnie zepsuję.
Dzięki za odpowiedzi.

Ola_Olga
2.04.13, 20:00
Byłam w serwisie - okazało się, że odłamał się mały kawałek karty i utknął głęboko w slocie blokując tym samym możliwość "wetkania" jej do końca.
Odłamek został wyciągnięty, karta poleciała do kosza (pusta), kupiłam nową i jest wszystko ku mojej radości OK.
Może komuś przyda się ta informacja, chociaż wydaje mi się, że dziwne rzeczy tylko mi się zdarzają.:grin:

Gryphoon
2.04.13, 20:44
Najwazniejsze ze jest ok. Miłego focenia!

Bodzip
2.04.13, 22:55
Najwazniejsze ze jest ok. Miłego focenia!
I otrzyj tę łezkę z oka :D

nightelf
2.04.13, 23:06
Odłamek został wyciągnięty, karta poleciała do kosza (pusta), kupiłam nową i jest wszystko ku mojej radości OK.


Cieszę się, że udało się naprawić usterkę.
Mam nadzieję, że tej karty nie wyrzuciłaś do normalnego kosza. Powinna być oddana do punktu zbierania elektrośmieci. Choć akurat z dostępnością tych punktów jest raczej kiepsko.

Ola_Olga
3.04.13, 18:54
I otrzyj tę łezkę z oka :D

Już otarłam.

---------- Post dodany o 18:54 ---------- Poprzedni post był o 18:53 ----------


Mam nadzieję, że tej karty nie wyrzuciłaś do normalnego kosza.
Oczywiście, że nie.