PDA

Zobacz pełną wersję : E-M5 i zamiennik BLN-1



zwitek
31.03.13, 15:30
Czy ktokolwiek użytkował/zakupił zamiennik baterii BLN-1 do E-M5 lub innego Olympusa? Zastanawiam się nad sensem zakupu. Cena owszem atrakcyjna, ale gdzie nie gdzie na aukcjach dodają w cenie ładowarkę, bo podobno mogą się nie ładować w oryginalnej. Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym?

Wesley
31.03.13, 15:51
Pogrzeb trochę chyba o tym sporo było :)

ajt
31.03.13, 16:39
Tańsze zamienniki BLN-1 nie są widziane przez oryginalną ładowarkę, więc trzeba do nich mieć osobną. Podobno zamienniki NEWELL oryginalna ładowarka już akceptuje, tutaj o tym parę słów:
https://forum.olympusclub.pl/threads/81154-Olympus-OM-D-E-M5/page383?p=932990&viewfull=1#post932990

zwitek
31.03.13, 17:31
dziękuję za odpowiedź.

MichuP
31.03.13, 17:39
Zamowilem i czekam na newell bln1. Wkrótce dam znać jak się sprawuje. Pozdr

zwitek
31.03.13, 21:18
Też kupiłem. Również dam znać.

MichuP
10.04.13, 18:30
Witam. Newell dotarł po zamówieniu w Euro. Dobry tydzień czekania.
Wszystko w porządku na 1 rzut oka. Na razie go rozładowalem i 1x naładowalem. Nie zauważyłem różnicy w porównaniu do oryginału. Aparat pokazuje stan naładowania i ładowarka olympusowa działa. Przy ładowaniu nagrzewa się nieznacznie jak przy oryginale.
Na tę chwilę mogę polecić. Zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam

smog
19.07.13, 14:05
No właśnie a ja kupiłem Newella tutaj:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3212210019

NIE dał się naładować oryginalną ładowarką. Sklep twierdził, że musi się dać i pewnie jest uszkodzony - kazali odesłać i wymienią. Nie mieli jednak innego na wymianę, więc nie wiem w końcu jaka jest prawda.
Przy okazji 3 tygodnie po wysłaniu, musiałem się grzecznie zapytać: Co z akumulatorem?
Sklep na to: Ano tak, już wysyłamy.
A za godzinę: A jednak nie mamy. To oddamy pieniądze :)

Jak pięknie. Wszystko od zakupu zajęło 1,5 m-ca. Patałachy.

osiem1984
19.07.13, 17:00
Czy ktokolwiek użytkował/zakupił zamiennik baterii BLN-1 do E-M5 lub innego Olympusa? Zastanawiam się nad sensem zakupu. Cena owszem atrakcyjna, ale gdzie nie gdzie na aukcjach dodają w cenie ładowarkę, bo podobno mogą się nie ładować w oryginalnej. Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym?
Witaj ja ostatnio zakupiłem taki akumulatorem w sklepie "Eltec" w Warszawie. niestety akumulatorka nie dało się naładować po jednokrotnym rozładowaniu. Wymieniono mi wczoraj (od ręki) akumulatorek na nowy, jeszcze nie miałem okazji ładować. Spróbuję go dzisiaj rożładować i zobaczymy czy tym razem się naładuje.

banc
19.07.13, 17:11
Witaj ja ostatnio zakupiłem taki akumulatorem w sklepie "Eltec" w Warszawie. niestety akumulatorka nie dało się naładować po jednokrotnym rozładowaniu. Wymieniono mi wczoraj (od ręki) akumulatorek na nowy, jeszcze nie miałem okazji ładować. Spróbuję go dzisiaj rożładować i zobaczymy czy tym razem się naładuje.

Znaczy co. Twierdzą jednak, że da się oryginalną ładowarką?

osiem1984
19.07.13, 17:39
Znaczy co. Twierdzą jednak, że da się oryginalną ładowarką?
Tak twierdzą i tłumaczą, że akumulatorki mają wbudowany odpowiedni chip. Jak rozładuję ten, który mi wczoraj dali to się okaże.

MARSCooL
19.07.13, 18:03
Ja też kupiłem w polecanym sklepie akumulatorki do NX300, WX1 i OM-D i niestety ten ostatni max 30 zdjęć wiec poszedł do wymiany. Jeśli kolejny się nie nada to bedę musiał wymyślić coś innego bo wakacje tuż tuż

Bodzip
19.07.13, 22:00
Tak twierdzą i tłumaczą, że akumulatorki mają wbudowany odpowiedni chip. Jak rozładuję ten, który mi wczoraj dali to się okaże.
Nie czekaj, tylko podłącz. Te aku nie mają efektu pamięci, więc nic im się nie stanie - a Ty będziesz wiedział.

osiem1984
20.07.13, 01:04
Niestety akumulatorek nie reaguje. Zastanawiam się, czy mi nie dano tego samego, który ja oddałem, ponieważ jest rozładowany (a fabrycznie nowe akumulatorki są jednak naładowane - z tym tak było za pierwszym razem). Jutro jadę reklamować.

Mirek54
20.07.13, 08:48
Kurde jak tak czytam to mysle,ze podobny problem ma Jozek co kupil nowego turbo diesla i jest wsciekly,ze paliwko od Krzysia co detem po budowie sie paleta nie pasuje za bardzo.A przyoszczedzic se by mogl,bo Krzysio drogo nie chce za litra.

osiem1984
20.07.13, 09:32
Kurde jak tak czytam to mysle,ze podobny problem ma Jozek co kupil nowego turbo diesla i jest wsciekly,ze paliwko od Krzysia co detem po budowie sie paleta nie pasuje za bardzo.A przyoszczedzic se by mogl,bo Krzysio drogo nie chce za litra.
Jak się da zaoszczędzić, to czemu tego nie zrobić? Do tej pory zawsze z powodzeniem bazowałem na zamiennikach do akumulatorów i baterii.

MARSCooL
20.07.13, 10:20
Kurde jak tak czytam to mysle,ze podobny problem ma Jozek co kupil nowego turbo diesla i jest wsciekly,ze paliwko od Krzysia co detem po budowie sie paleta nie pasuje za bardzo.A przyoszczedzic se by mogl,bo Krzysio drogo nie chce za litra.

Zapas to zapas do wykorzystania w razie pilnej potrzeby. Oryginał tez kupie ale póki co lista zakupów duża wiec najpierw to co najważniejsze.

smog
20.07.13, 14:41
To mnie zmartwiliście z Elteciem. Liczyłem na nich, bo kupowałem nie raz i zawsze było dobrze. A tu taki psikus.

Co do zamienników. Wychodzę z założenia, że bateria to bateria i nie ma powodu, żeby płacić za nią 200 zl.

apz
20.07.13, 15:58
To mnie zmartwiliście z Elteciem. Liczyłem na nich, bo kupowałem nie raz i zawsze było dobrze. A tu taki psikus.

Co do zamienników. Wychodzę z założenia, że bateria to bateria i nie ma powodu, żeby płacić za nią 200 zl.

Kup u chińczykow maja zestawy po , trzy baterie + ładowarka. Po pierwsze możesz ładować równoczesnie dwie baterie, po drugie zapłacisz kolo 30 dolców i doślą Ci w jakiś tydzień.

Vindex
20.07.13, 16:14
Kup u chińczykow maja zestawy po , trzy baterie + ładowarka. Po pierwsze możesz ładować równoczesnie dwie baterie, po drugie zapłacisz kolo 30 dolców i doślą Ci w jakiś tydzień.

Tylko nie probujcie ta ładowarką ładować oryginałów bo kiepsko jej to wychodzi

easy_rider
20.07.13, 16:15
Wychodzę z założenia, że bateria to bateria i nie ma powodu, żeby płacić za nią 200 zl.Dokładnie tak uważam...


Kup u chińczykow maja zestawy po , trzy baterie + ładowarka.Dokładnie tak zrobiłem...

thorgal
20.07.13, 17:46
niestety ja przećwiczyłem tam 3 sztuki. wszystkie zwróciłem. jak ktoś ma namiar na pewne zamienniki to please dajcie znc.

osiem1984
20.07.13, 23:12
niestety ja przećwiczyłem tam 3 sztuki. wszystkie zwróciłem. jak ktoś ma namiar na pewne zamienniki to please dajcie znc.
Podpinam się pod prośbę. Ja w eltecu kolejny raz zwróciłem. Nie robili problemów, zwrócili mi pieniądze.

Mirek54
20.07.13, 23:31
Wychodzę z założenia, że bateria to bateria i nie ma powodu, żeby płacić za nią 200 zl.

No tak.Masz racje.
Aparat to aparat.Nie ma powodu by płacić za niego tyle skoro są takie podobne i dużo tańsze.

Jak na razie to każdy stracił na czasie, nerwach i wysyłaniu zwrotnym.

henry1
20.07.13, 23:35
Baterie litowo-jonowe mają standartowo trzy styki, plus, minus i styk info ( wewnętrzna elektronika w baterii ) dla ładowarki, że bateria naładowana.
Producenci sprzętu zabezpieczyli się przed podróbami innych producentów, stosując dodatkowe styki , być może z jakąś identyfikacją baterii.
Te ogniwa mają, jak podają producenci ogniw, pięćset czy sześćset cykli ładowania. Czyli po niedługim czasie użytkowania klient powinien kupić
następną baterie. A cena oryginalnych wyjaśnia cały problem.

easy_rider
21.07.13, 12:08
Jak na razie to każdy stracił na czasie, nerwach i wysyłaniu zwrotnym.Nieprawda...

osiem1984
21.07.13, 20:54
No tak.Masz racje.
Aparat to aparat.Nie ma powodu by płacić za niego tyle skoro są takie podobne i dużo tańsze.

Jak na razie to każdy stracił na czasie, nerwach i wysyłaniu zwrotnym.

W tym jednym konkretnym przypadku tak, w wielu innych była satysfakcja, że kupiło sie coś 5 razy taniej zamiast głupio wydawać pieniądze na taki sam towar tylko, że ze znaczkiem.

Mirek54
21.07.13, 21:17
W tym jednym konkretnym przypadku tak, w wielu innych była satysfakcja, że kupiło sie coś 5 razy taniej zamiast głupio wydawać pieniądze na taki sam towar tylko, że ze znaczkiem.

Tak po prawdzie to satysfakcje bym mial jak bym orginal kupil taniej kilka razy:wink:.Ale zastepczy element to ze jest tanszy i go kupie to mi zadna satysfakcja.To tak jak z aparatami.Ktos kupuje bo nowy i ze znaczkiem,a drugi gostek obok to samo zrobi 5 razy tanszym tylko,ze z innym znaczkiem.:grin:

osiem1984
21.07.13, 22:01
Tak po prawdzie to satysfakcje bym mial jak bym orginal kupil taniej kilka razy:wink:.Ale zastepczy element to ze jest tanszy i go kupie to mi zadna satysfakcja.To tak jak z aparatami.Ktos kupuje bo nowy i ze znaczkiem,a drugi gostek obok to samo zrobi 5 razy tanszym tylko,ze z innym znaczkiem.:grin:

Hmm.. No wiesz Mirku, jeśli byłbym typem, który wyjmuję przy każdej nadarzającej się okazji akumulatorek z aparatu i pokazuje go komu popadnie z radosnym "Patrz to Olympus" to może by i to miało dla mnie znaczenie. W przypadku jednak akumulatorków "mi to jednak lata" czy olympus, czy krzak byle spełniał swoją funkcjonalność. Do tej pory takich akumulatorków na przestrzeni powiedzmy 12 lat kupiłem kilka. Do puszek z serii E Olympusa, do pierwszej kamerki Panasonica, do drugiej kamery panasonica, do kamery JVC, do Sony PSP, laptopa HP i laptopa Dell i efekt zawsze był podobny - zadowolenie, że nie wydałem niepotrzebnie kilka razy więcej, za coś ze znaczkiem o tej samej funkcjonalności.

Tak po prawdzie to satysfakcje bym mial jak bym orginal kupil taniej kilka razy
Ja radość mam jak za zaoszczędzone 150 zł kupuję jakiś gadżet do sprzętu na którym zaoszczędziłem (filtr, soft, etc..). Co kto lubi :) Niektórzy lubią pod kołdrą wyjąć z puszki akumulatorek z wyrytym znaczkiem, zaświecić latarkę i w ukryciu przed całym światem upajać się "akumulatorkiem" :)

helmuth
21.07.13, 22:17
... jeśli byłbym typem, który wyjmuję przy każdej nadarzającej się okazji akumulatorek z aparatu i pokazuje go komu popadnie z radosnym "Patrz to Olympus" to może by i to miało dla mnie znaczenie.Ja też nie jestem takim typem ale świadomość, że zamiennik firmy "krzak", kupiony razem z aparatem, padł już dawno a oryginał chodzi już ponad trzy lata, powoduje moją ostrożność przy zakupie następnego zamiennika.

Bodzip
21.07.13, 22:34
Włączę się do dyskusji.
Też nie rozrzucam pieniędzy na prawo i lewo. To z trudem, ciężko zarobiona kasa. Czasem pisanie programu zajmuje kilka nocy, zrobienie dobrej analizy ryzyka zawodowego wymaga jeżdżenia za ludźmi aby dokładnie sprawdzić jakie mają narażenia.
Dobra, dość o tym. Kasa mi nie leży na ulicy.
...
Kiedyś na początku mojej zabawy z cyfrą kupiłem filtr polaryzacyjny marki SELCO. Też myślałem..."ale kurcze fajnie - są filtry za 200, a nawet za 500 zł, a ja wydałem tylko 30".
I co ? wrzucam zdjęcia na forum... kaplica. Opinie paskudne - że rozmyte, że nieostre, że kolory jakieś takie dziwne. Już zdjęcia bez filtra o niebo lepsze były.
Konkluzja: teraz mam B&W - ten za 500.

Mirek54
21.07.13, 22:37
Hmm.. No wiesz Mirku, jeśli byłbym typem, który wyjmuję przy każdej nadarzającej się okazji akumulatorek z aparatu i pokazuje go komu popadnie z radosnym "Patrz to Olympus" to może by i to miało dla mnie znaczenie.

Myslisz, ze ja jestem takim typem???? Ja nie jestem takim typem,po prostu inaczej licze.Skoro kupuje urzadzenie za 2000€ i zeby to urzadzenie dzialalo prawidlowo i bylo pewne w kazdej okazji to kupie zasilanie pewne.Jesli to zasilanie jest pewne to ono nie musi byc tej samej firmy co urzadzenie.Napewno przy kwocie 2000€ nie bede latac po necie i szukac czegos co jest 5% tansze .Wole pogadac ze sprzedawca i zbic z ceny.A zawsze mam taka mozliwosc negocjacji do 20% w dol.Wtedy za te zaoszczedzone kupie orginal,albo pewny,powtarzam pewny zamiennik.Ale nie moge wtedy liczyc,ze zaoszczedzilem kupujac zamiennik,po prostu kupilem tanszy w tym wypadku akumulatorek czy tam baterie.Zaoszczedze wtedy na zamienniku jesli on jest powiedzmy w cenie 100€ a ja go kupie za 40€.Tak samo jak zaoszczedze na orginale jak go kupie za 50% ceny.

Tak jak kupujac nowe Audi A7 nie bede wstawiac gazu aby zaoszczedzic na paliwie,albo w sportowym autku wstawiac hak aby przyczepke ciagac.

osiem1984
21.07.13, 22:37
Ja też nie jestem takim typem ale świadomość, że zamiennik firmy "krzak", kupiony razem z aparatem, padł już dawno a oryginał chodzi już ponad trzy lata, powoduje moją ostrożność przy zakupie następnego zamiennika.
Po części się zgadzam, ale świadomość, że przynajmniej dziesięć zamienników, które kupiłem na przestrzeni kilku lat działa do tej pory i zaoszczędzone pieniądze, dzięki którym bawię się innymi "zabawkami" sprawia, że mimo niepowodzenia z jednym konkretnym modelem, spróbuję jeszcze raz - nie raz.. Swoją drogą ostrożność jeest wskazana do miejsc, w których coś kupujecie. Po zakupieniu swojego modelu w Eltecu bez żadnych problemów Pan wymienił mi na nowy egzemplarz, a gdy ten nowy również nie działał przeprosił i sam zaproponował zwrot gotówki.

helmuth
21.07.13, 22:47
... w Eltecu bez żadnych problemów Pan wymienił mi na nowy egzemplarz, a gdy ten nowy również nie działał przeprosił i sam zaproponował zwrot gotówki.Czy zachowałby się tak samo, gdyby zamiennik przestał działać po pół roku?

osiem1984
21.07.13, 23:06
Włączę się do dyskusji.
Też nie rozrzucam pieniędzy na prawo i lewo. To z trudem, ciężko zarobiona kasa. Czasem pisanie programu zajmuje kilka nocy, zrobienie dobrej analizy ryzyka zawodowego wymaga jeżdżenia za ludźmi aby dokładnie sprawdzić jakie mają narażenia.
Dobra, dość o tym. Kasa mi nie leży na ulicy.
...
Kiedyś na początku mojej zabawy z cyfrą kupiłem filtr polaryzacyjny marki SELCO. Też myślałem..."ale kurcze fajnie - są filtry za 200, a nawet za 500 zł, a ja wydałem tylko 30".
I co ? wrzucam zdjęcia na forum... kaplica. Opinie paskudne - że rozmyte, że nieostre, że kolory jakieś takie dziwne. Już zdjęcia bez filtra o niebo lepsze były.
Konkluzja: teraz mam B&W - ten za 500.
Ok, ale to bardzo zły przykład, bo filtr może działać w różnoraki sposób i dawać totalną kaszanę, albo zachwycać efektem, natomaist akumulatorek, albo działa albo nie.

---------- Post dodany o 23:06 ---------- Poprzedni post był o 23:03 ----------


Myslisz, ze ja jestem takim typem???? Ja nie jestem takim typem,po prostu inaczej licze.Skoro kupuje urzadzenie za 2000€ i zeby to urzadzenie dzialalo prawidlowo i bylo pewne w kazdej okazji to kupie zasilanie pewne.Jesli to zasilanie jest pewne to ono nie musi byc tej samej firmy co urzadzenie.Napewno przy kwocie 2000€ nie bede latac po necie i szukac czegos co jest 5% tansze .Wole pogadac ze sprzedawca i zbic z ceny.A zawsze mam taka mozliwosc negocjacji do 20% w dol.Wtedy za te zaoszczedzone kupie orginal,albo pewny,powtarzam pewny zamiennik.Ale nie moge wtedy liczyc,ze zaoszczedzilem kupujac zamiennik,po prostu kupilem tanszy w tym wypadku akumulatorek czy tam baterie.Zaoszczedze wtedy na zamienniku jesli on jest powiedzmy w cenie 100€ a ja go kupie za 40€.Tak samo jak zaoszczedze na orginale jak go kupie za 50% ceny.

Tak jak kupujac nowe Audi A7 nie bede wstawiac gazu aby zaoszczedzic na paliwie,albo w sportowym autku wstawiac hak aby przyczepke ciagac.

To mamy zgoła odmienne podejście. Ja uważam, że jeżeli zawsze można zaoszczędzić to nie ma znaczenia klasa przedmiotu, na którym zaoszczędzasz, bo głupotą jest tego nie zrobić. Jeśli można zbić z ceny tak jak napisałeś, to należy próbować. Niemniej, gdybym zbijał to pewnie po to, żeby kupić dobre filtry a nie Selco lub Massa mając na uwadze, że nie muszę zbijać na akumulatorek, bo w tej kwestii mogę kupić tani zamiennik.

helmuth
21.07.13, 23:07
... akumulatorek, albo działa albo nie.A co powiesz o moim przypadku? Działał rok, potem nie. ;)

osiem1984
21.07.13, 23:10
Czy zachowałby się tak samo, gdyby zamiennik przestał działać po pół roku?
Jeśli oryginał przestanie działać po pół roku to powinno to świadczyć, że oryginały są fe? :) Nigdy nie miałeś problemu z czymś markowym? Tu nie ma zasady. Podobnie z zamiennikami. Skoro 10 razy się nie naciąłem a urządzenia działają na zamiennikach do dziś świetnie to nie zraża mnie, że jakiś zamiennik okazał się niewłaściwy, bo równie dobrze, oryginalny podzespół mógł okazać się fabrycznie uszkodzony. Ścieżka decyzyjna jest prosta - zamiennik okazuje się niesprawny, brak innych na rynku, kupujesz orygiinał, ew. zamiennik okazuje się niesprawny, nie masz ochoty próbować z innymi, kupujesz oryginał, ew. nie bawi Cię kupno zamienników, bo masz na tyle pieniędzy, że nie analizujesz tego typu zakupów - kupujesz oryginał. Nie ma się tu nad czym rozwodzić.

nightelf
21.07.13, 23:15
Kup lepiej zamiennik w pakiecie razem z ładowarką do niego.
Nawet te chińskie ładowarki są bardziej kompaktowe.

Mirek54
21.07.13, 23:15
To mamy zgoła odmienne podejście. Ja uważam, że jeżeli zawsze można zaoszczędzić to nie ma znaczenia klasa przedmiotu, na którym zaoszczędzasz, bo głupotą jest tego nie zrobić. Jeśli można zbić z ceny tak jak napisałeś, to należy próbować. Niemniej, gdybym zbijał to pewnie po to, żeby kupić dobre filtry a nie Selco lub Massa mając na uwadze, że nie muszę zbijać na akumulatorek, bo w tej kwestii mogę kupić tani zamiennik.

Chyba sie nie rozumiemy na "zaoszczedzaniu".Jesli zamiennik kosztuje 100 zl i Ty za niego placisz 100 zl to na czym zaoszczedzasz.Zaoszczedzasz wtedy jesli zamiennik kosztuje 100 zl a Ty za niego zaplacisz 50zl.Wtedy zaoszczedziles 50 zl.
Jesli kupujesz zamiennik za 100 zl,gdzie orginal kosztuje 500zl to tez nie zaoszczedzasz,bo nie masz tego orginalu.Masz zamiennik,za ktory zaplaciles pelna wartosc.Wydales ogolnie mniej kupujac zamiennik do urzadzenia ale nie zaoszczedziles.

osiem1984
21.07.13, 23:27
Chyba sie nie rozumiemy na "zaoszczedzaniu".Jesli zamiennik kosztuje 100 zl i Ty za niego placisz 100 zl to na czym zaoszczedzasz.Zaoszczedzasz wtedy jesli zamiennik kosztuje 100 zl a Ty za niego zaplacisz 50zl.Wtedy zaoszczedziles 50 zl.
Jesli kupujesz zamiennik za 100 zl,gdzie orginal kosztuje 500zl to tez nie zaoszczedzasz,bo nie masz tego orginalu.Masz zamiennik,za ktory zaplaciles pelna wartosc.Wydales ogolnie mniej kupujac zamiennik do urzadzenia ale nie zaoszczedziles.

Hehe, przekładasz to tak, żeby wyszło na Twoje, a to co piszesz nie do końca trzyma się kupy.
jesli kupujesz zamiennik za 100 zl,gdzie orginal kosztuje 500zl to tez nie zaoszczedzasz,bo nie masz tego orginalu

Celem, dla którego możesz zaoszczędzić jest zagwarantowanie aparatu zasilania a nie zagwarantowanie akumulatorka konkretnej marki i chyba tego nie rozumiesz. To tak jakbyś próbował udowodnić mi, że jadąc z Warszawy do Krakowa samochodem X i wydając za podróż 150 zł a nie 300 zł podczas podróży samochodem Y nie zaoszczędziłeś, bo nie jechałeś samochodem Y. Niestety ale do czegoś takiego się Twoja wypowiedź sprowadza :|

And.N
21.07.13, 23:28
Z swej strony powiem tak. Kupiłem do G1 akumulator zamiennik dobre 2 lata temu (może i więcej, dokładnie nie pamiętam). Był ok. 3x tańszy od oryginału i nie żałuję. Przyznaję(i z tym się liczyłem), że od początku na zamienniku mogłem zrobić mniej zdjęć (pewnie z 20% lub 25% mniej, dokładnie nigdy nie sprawdzałem) niż na oryginalnym, ale działa do tej pory i nie raz się przydał. Przy zakupie oczywiscie unikałem ofert tanich, najtańszych, oraz szczególnie takich gdzie podawali pojemność zamiennika większą od oryginalnego aku.

helmuth
21.07.13, 23:29
Ścieżka decyzyjna jest prosta ...Kompletnie się z Tobą nie zgodzę.
Nie kupuję pierwszego lepszego goowna tylko dla tego bo jest tańsze od oryginału. Zamiast wydać mniej, wydam więcej bo częściej muszę kupować następny. Tylko bogatych stać na takie oszczędzanie.
Jeśli mam kupić zamiennik, to najpierw się dokładnie zastanowię, popytam, poszukam i wybiorę taki, o którym usłyszę/poczytam pozytywne opinie.

osiem1984
21.07.13, 23:33
Kompletnie się z Tobą nie zgodzę.
Nie kupuję pierwszego lepszego goowna tylko dla tego bo jest tańsze od oryginału. Zamiast wydać mniej, wydam więcej bo częściej muszę kupować następny. Tylko bogatych stać na takie oszczędzanie.
Jeśli mam kupić zamiennik, to najpierw się dokładnie zastanowię, popytam, poszukam i wybiorę taki, o którym usłyszę/poczytam pozytywne opinie.
Uważasz, że te akumulatorki do urządzeń, które mi nadal działają na nich, a o których wcześniej napisałem to pierwsze lepsze *****?
Co tracisz kupując zamiennik nawet jeśli nie zadziała poza kilkoma minutami poświęconymi na podjechanie do sklepu i sprawdzenie go choćby na miejscu, bądź kliknięcie kup na aukcji?
P.S. ktoś musi takie "*****" kupić, żeby potem inni mogli o tym "gównie" czytać.

Bodzip
21.07.13, 23:43
Panowie, w telewizorni występuje niejaka pani Karinka. Ona wszystko wie o oszczędzaniu. Biedny tej jej chłop. :mrgreen:

helmuth
21.07.13, 23:44
Co tracisz kupując zamiennik nawet jeśli nie zadziała ...Pieniądze, które na niego wydałem

... sprawdzenie go choćby na miejscu ...Wyjaśnij mi, jak sprawdzisz na miejscu jaką ma pojemność oraz jak długo utrzyma tę pojemność- miesiąc, rok?

... ktoś musi takie "*****" kupić, żeby potem inni mogli o tym "gównie" czytać. I o to chodzi, żeby się uczyć na cudzych błędach ;)

osiem1984
21.07.13, 23:52
Pieniądze, które na niego wydałem

Sprawdzając na miejscu, czy akumulatorek działa z Twoim aparatem możesz go kupić lub nie. Przez sieć masz prawo zwrotu.

Wyjaśnij mi, jak sprawdzisz na miejscu jaką ma pojemność oraz jak długo utrzyma tę pojemność- miesiąc, rok?
Czy producent oryginalnego akumulatorka zapewnia, że jego produkt wytrzyma rok, dwa pięć? Nie, daje gwarancję, tak samo jak producent zamiennika.

I o to chodzi, żeby się uczyć na cudzych błędach
Egoista:)

easy_rider
22.07.13, 08:47
Chińskie zamienniki które używam kosztowały mnie (w sumie 3 szt) niecałe 1/3 oryginalnego akumulatora.
Po półtora roku nadal mają identyczną pojemność jak fabryczny Olympus.

Chyba jestem głupi, bo zaoszczędziłem ponad 600 zł... i się z tego cieszę :mrgreen:

apz
22.07.13, 08:58
Chyba sie nie rozumiemy na "zaoszczedzaniu".Jesli zamiennik kosztuje 100 zl i Ty za niego placisz 100 zl to na czym zaoszczedzasz.Zaoszczedzasz wtedy jesli zamiennik kosztuje 100 zl a Ty za niego zaplacisz 50zl.Wtedy zaoszczedziles 50 zl.
Jesli kupujesz zamiennik za 100 zl,gdzie orginal kosztuje 500zl to tez nie zaoszczedzasz,bo nie masz tego orginalu.Masz zamiennik,za ktory zaplaciles pelna wartosc.Wydales ogolnie mniej kupujac zamiennik do urzadzenia ale nie zaoszczedziles.

Mirku masz rację ale tylko w pewnym zakresie. W OM-D na codzień używam jednej baterii, na tej baterii mogę pstryknąc ok. 300 razy. ale jak jadę na wyprawę to zdarza mi sie zużyć i trzy baterie.
Czasami jestem tak zmeczonypo włóczedze,że nie mam siły wstawać w nocy co kilka godzin i zmieniać baterię na ładowarce, czasem jak na pustyni w Maroku prąd w gospodzie był tylko od 20- 24 bo z generatora i dlatego mam trzy orginalne akumulatory i trzy tanie chińskie z ładowarką. Na razie mi wystarcza.
Za chwilę - w tym roku trzykrotnie będe na morzu. W tym dwa razy po 2 tygodnie. Tam 220V jest tylko w czasie gdy chodzi silnik, i w czasie postoju w porcie kablem ze skrzynki. Potem tylko akumulatory...
Zapas zabrany z domu może musiec służyć jak najdłużej...
I nie traktuję tych zamienników jako oszczędności. Nie ja wymyślam te aparaty i baterie za małe dla nich. W E-30 dwa akumulatory w gripie wystarczały mi nie rzadko na tydzień i dłużej.

PS. Jeżdżę też zamiennikiem Skodą Roomster zamiast VW.

Vindex
22.07.13, 09:55
Kompletnie się z Tobą nie zgodzę.
Nie kupuję pierwszego lepszego goowna tylko dla tego bo jest tańsze od oryginału. Zamiast wydać mniej, wydam więcej bo częściej muszę kupować następny. Tylko bogatych stać na takie oszczędzanie.
Jeśli mam kupić zamiennik, to najpierw się dokładnie zastanowię, popytam, poszukam i wybiorę taki, o którym usłyszę/poczytam pozytywne opinie.

Rozumiem ze Twoje dywagacje oparte sa o doswiadczenie? I ze nie widzisz niczego miedzy cyt. "pierwszym lepszym goownem" a akumulatorami brandowanymi przez Olympusa? Ja mam np. bardzo dobre doswiadczenia z zamiennikami sprzedawanymi przez hahnel'a - za 1/2-1/3 ceny kupuje zamiennik nie odbiegajacy jakoscia ani pojemnoscia od akumulatora "orginalnego". Ba - w kilku wypadkach nawet zamiennik wytrzymywal mi dluzej niz orginal. Kupowanie "orginalow" jest jak dla mnie rownie sensowne jak zakup "orginalnych" oslon przeciwslonecznych Olympusa

hint - piszac "orginalnych" odnosze sie do faktu ze one rowniez nie sa produkowane przez Olympusa

helmuth
22.07.13, 10:17
Rozumiem ze Twoje dywagacje oparte sa o doswiadczenie?
1. Sprawdź znaczenie słowa "dywagacje", czy na pewno o to Ci chodziło?
2. O czyje doświadczenie pytasz? Twoje, moje czy Józka?

... nie widzisz niczego miedzy cyt. "pierwszym lepszym goownem" a akumulatorami brandowanymi przez Olympusa?Jak się dobrze przyjrzeć, to jest między nimi literka "a".
Poważnie, nie bardzo rozumiem pytania :roll:

Vindex
22.07.13, 12:45
1. Sprawdź znaczenie słowa "dywagacje", czy na pewno o to Ci chodziło?


Jezyk polski jest jezykiem zywym i jako taki ma do siebie to ze sie zmienia. Slowo "dywagacje" od dosc dawna uzywane jest potocznie jako synonim rozwazan - polecam: http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=132



2. O czyje doświadczenie pytasz? Twoje, moje czy Józka?


W poscie ktory zacytowalem jest nick "helmuth" - on jest moj, Twoj czy Jozka?



Jak się dobrze przyjrzeć, to jest między nimi literka "a".
Poważnie, nie bardzo rozumiem pytania :roll:

W sumie pytania nie ma bo chyba nie do konca doczytalem Twoj list :oops:

henry1
22.07.13, 17:12
Dla uspokojenia dyskusji możecie poczytać :

http://elektronikab2b.pl/technika/20279-akumulatory---niezawodnosc-i-bezpieczenstwo#.Ue1LpJ3wGUk

Vindex
22.07.13, 18:27
Chyba sie nie rozumiemy na "zaoszczedzaniu".Jesli zamiennik kosztuje 100 zl i Ty za niego placisz 100 zl to na czym zaoszczedzasz.Zaoszczedzasz wtedy jesli zamiennik kosztuje 100 zl a Ty za niego zaplacisz 50zl.Wtedy zaoszczedziles 50 zl.
Jesli kupujesz zamiennik za 100 zl,gdzie orginal kosztuje 500zl to tez nie zaoszczedzasz,bo nie masz tego orginalu.Masz zamiennik,za ktory zaplaciles pelna wartosc.Wydales ogolnie mniej kupujac zamiennik do urzadzenia ale nie zaoszczedziles.

Gwoli scislosci to zaoszczedzilby jakby nic nie kupil - przynajmniej tak w reklamach twierdza ;)

Matick7
27.07.13, 10:29
Wtrącę się w waszą rozmowę i powiem, że zamiennik Hahnel-a działa prawidłowo ; ) Oryginalna ładowarka Olympusa go ładuje, a aparat działa bez najmniejszych problemów ; )

osiem1984
28.07.13, 00:14
Wtrącę się w waszą rozmowę i powiem, że zamiennik Hahnel-a działa prawidłowo ; ) Oryginalna ładowarka Olympusa go ładuje, a aparat działa bez najmniejszych problemów ; )
Dzięki za cynk :)

thorgal
28.07.13, 08:44
fajny żart - zamiennik niemalże w cenie oryginału :eek:

Matick7
28.07.13, 09:51
Zawsze te 60zł do przodu (patrząc na najniższe ceny oryginałów z Ceneo) ; )

MARSCooL
28.07.13, 23:48
nowy wymieniony zaminnik dojechał, wyglada na to że jest ok - troche mu brakuje do oryginału ale jako zapas w tej cenie myślę że wystarczająca opcja

Jd
29.07.13, 07:10
Pożyjesz - przekonasz się. Miałem zamiennik do X-E1 firmy Fotoenergia. Według oznaczenia o większej pojemności od oryginału.Szybciej się też ładował, ale też szyciej "zdychał" i to nagle bez zapowiedzi. Ale lepszy rydz niż nic. Do O-MD mam jako drugi też oryginał.

smog
29.07.13, 14:00
nowy wymieniony zaminnik dojechał, wyglada na to że jest ok - troche mu brakuje do oryginału ale jako zapas w tej cenie myślę że wystarczająca opcja

To znaczy, że działa z oryginalną ładowarką? To jest ten z Eltecu?

MARSCooL
29.07.13, 20:35
To znaczy, że działa z oryginalną ładowarką? To jest ten z Eltecu?

to ten z fotoenergia ;) z dodatkową ładowarką - która będzie na stałe zamontowana w samochodzie

Tutaj widzę prawidłowe zachowanie zdechł po dwóch dniach i ok 300 zdjęciach (w sobote na kąpielisku a w niedziele kwiaty u babci) no i zabawa ekranikiem

banc
3.08.13, 00:02
Tak drobna zmiana na stronie ELTECu http://eltec.pl/search/bln-1/Akumulator-BLN-1-1340-mAh.html
Czyli zaczęli rozumieć co sprzedają.

CzaRmaX
3.08.13, 03:17
Tak drobna zmiana na stronie ELTECu http://eltec.pl/search/bln-1/Akumulator-BLN-1-1340-mAh.html
Czyli zaczęli rozumieć co sprzedają.

Czasami zdarzają się cuda :)

nightelf
3.08.13, 10:59
Pewnie ludzie reklamowali, to chłopaki poszli po rozum do głowy :)

osiem1984
3.08.13, 21:12
Tak drobna zmiana na stronie ELTECu http://eltec.pl/search/bln-1/Akumulator-BLN-1-1340-mAh.html
Czyli zaczęli rozumieć co sprzedają.
Bo do nich napisałem z prośbą aby umieścili odpowiednią informację dot. ładowania.Sami na to nie wpadli.

osiem1984
1.11.13, 21:06
Jeżeli ktoś szuka akumulatorka do EM-5 czyli zamiennika dla oryginalnego BLN-1 to polecam tę bateryjkę firmy Newell. W odróżnieniu od oryginału jest tania - na alledrogo można ją kupić już za 41,90 zł . Co więcej, akumulatorek ten jest bez żadnych problemów ładowany przez oryginalną ładowarkę, więc nie trzeba kupować nowej. Ja kupiłem dokładnie z tej aukcji: http://allegro.pl/akumulator-newell-...630492405.html (http://allegro.pl/akumulator-newell-bln-1-olympus-om-d-e-m5-i3630492405.html).

MichuP
1.11.13, 21:19
Niektórzy mieli problem z ladowaniem Newella oryginalną ładowarką.Na 1szej stronie jest to opisane.
U mnie akumulator Newell sprawuje się dobrze od pół roku choć rzadko używany (awaryjnie)

thorgal
5.12.13, 20:37
kupiłem zamiennik z linka podanego przez osiem1984. działa z om i ładuje się w oryginalnej ładowarce

babajaga
13.01.14, 23:04
Ma ktoś może porównanie jak zamiennik Newella sprawuje się w stosunku do oryginału? Ile na przykład zdjęć (nawet orientacyjnie +/-10) można zrobić na jednym a ile na drugim?

yamada
13.01.14, 23:16
Mam Newella dopiero co zakupionego, mam inne chińskie i po 1,5 rocznym używaniu muszę powiedzieć że są na wykończeniu tak samo zresztą jak oryginał Olka który wytrzymuje dziś do 100 fotek. Nie kupiłbym oryginału po takim doświadczeniu, wolę zamienniki które są o wiele tańsze i nie żal jak padają. za 3 szt + 2 ładowarki dałem 76zł. a wytrzymały tyle co oryginał który wtedy kosztował ponad 200zł

mpodroznik
16.01.14, 20:47
Ma ktoś może porównanie jak zamiennik Newella sprawuje się w stosunku do oryginału? Ile na przykład zdjęć (nawet orientacyjnie +/-10) można zrobić na jednym a ile na drugim?

Szacuje ze Newell ma jakieś 40-50% pojemności oryginału. Przynajmniej mój tak ma.

Andrzej56
17.01.14, 16:55
Posiadam oryginalna baterie i Newella. Obie pracowaly zamiennie w E-M5.Nie bylo zadnyc problemow. Obecnie taki sam zestaw pracuje w E-M1 jedna w korpusie druga w gripie i nie mam zadnych zastrzezen. Ladowanie i trzymanie pojemnosci jest OK. Napewno nastepna bateria nie bedzie oryginal latwo policzyc dlaczego.

babajaga
17.01.14, 17:02
Dzięki Andrzej. A jakbyś miał porównać obydwie baterie jak to zrobił mpodroznik? Też masz takie proporcje?

easy_rider
17.01.14, 18:16
...mam inne chińskie i po 1,5 rocznym używaniu muszę powiedzieć że są na wykończeniu tak samo zresztą jak oryginał Olka który wytrzymuje dziś do 100 fotek...To podobnie jak u mnie - chińskie zamienniki zachowują się identycznie jak oryginał.
Z tym że po półtorarocznej eksploatacji wszystkie trzymają pojemność jak nówki - chyba lepiej dbam o baterie :mrgreen:

fotomic
16.02.14, 14:23
Cześć,

Aby ładować nieoryginalne akumulatory faktycznie potrzeba jest ładowarka (ta oryginalna jest chipowana). Czy próbowaliście ładować nieoryginalnymi ładowarkami oryginalny akumulator? Nie ma tutaj jakiś przeciwwskazań? Wybieram się w podróż i każdy gram jest na wagę złota, nie wiem czy potrzebuję wziąć dwie ładowarki, czy wystarczy jedna. Ładowarkę mam taką jak poniżej:


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://seltrade.pl/img/uploaded_images/big/Akumulator_BLM_5_do_Olympus_ladowarka_230V_12V_ZES TAW_1379683240_929.jpg)

Dzięki.

Moominek
16.02.14, 14:28
Mam taką jak na zdjęciu, plus dwa akumulatory i rzecz jasna oryginalny z aparatu. Oryginalnej ładowarki nie używam, ładuję wszystkie aku w tej. Jak dotąd, po ok. 10 cyklach nie zauważyłem problemów czy spadku wydajności.

skow
17.02.14, 09:51
Cześć,
Nie ma tutaj jakiś przeciwwskazań?


Zero zabezpieczeń.
Opowiastki o wybuchających czy palących się akumulatorach Li-Io raczej nie zostały wyssane z palca.

osiem1984
17.02.14, 11:28
A ja gdzieś posiałem swój zamiennik i muszę jeszcze raz dokonać zakupu :(

mpodroznik
22.02.14, 21:49
Cześć,

Aby ładować nieoryginalne akumulatory faktycznie potrzeba jest ładowarka (ta oryginalna jest chipowana).



Mojego Newell'a można ładować oryginalną ładowarką Olympusa

pozdrawiam

luc4s
8.03.14, 12:37
No właśnie na aukcjach piszą, że te Newelle są kompatybilne z oryginalnymi ładowarkami. Prawda to?

MichuP
8.03.14, 12:49
Mojego tez ładuję oryginalną ładowarką Oly. Newell kupiony w EuroAgd.

alnico
8.03.14, 13:11
No właśnie na aukcjach piszą, że te Newelle są kompatybilne z oryginalnymi ładowarkami. Prawda to?
moje są :grin:

mpodroznik
9.03.14, 09:45
Newelle maja spory rozrzut jakosci, dlatego tez nalezy je kupowac u dostawcy ktory wymieni towar w przypadku braku wspolpracy z orginalna ladowarka.

nightelf
9.03.14, 22:54
Pamiętam jak jeden kolega kupował tutaj dwukrotnie Newella i żaden nie współpracował z ładowarką, więc faktycznie rozrzut jakości musi być spory. Przeglądałem też opinie użytkowników na bodajże amazonie i były one mocno zróżnicowane.

luc4s
10.03.14, 00:04
A możecie polecić jakieś sprawdzone źródło?

mpodroznik
10.03.14, 00:37
guni1 na allegro na pewno wymienia(ł). Stamtąd mam mojego newella.

pozdrawiam

alnico
10.03.14, 01:31
Ja kupowałem w Łódzkim Infoto/Foxfoto - są też na alledrogo. Czy ktoś ostatnio narzekał na ich jakość? - może to już przeszłość gdy były problemy ?

osiem1984
10.03.14, 10:50
Kupiłem kolejny akumulatorek newell i kolejny działa tak jak powinien. Nie widzę, żadnej różnicy między oryginalnym a zamiennikiem newell - polecam.

yamada
10.03.14, 12:18
Mój dopiero jeden raz ładowany, o ile dobrze pamiętam akumulatorki po ok 3, 4 cyklach ładowania osiągały pełną "moc", niemniej newell ładuje się w oryginalnej ładowarce bez problemowo.

MichuP
10.03.14, 19:31
Mnie się wydaje, że Newell jednak jest zauważalnie słabszy od oryginała. Ciężko powiedzieć czy to 10% czy 30%.

tojaro
10.03.14, 20:13
Mnie się wydaje, że Newell jednak jest zauważalnie słabszy od oryginała. Ciężko powiedzieć czy to 10% czy 30%.

zgadzam się, mój kupiony w Euro RTV, ładowany już kilkadziesiąt razy i działa ale od początku ok. 20-30% słabszy od oryginału.

osiem1984
10.03.14, 22:26
A możecie polecić jakieś sprawdzone źródło?
Ja kupowałem tutaj: http://allegro.pl/akumulator-newell-bln-1-olympus-om-d-e-m5-i3966998630.html
w dodatku dwukrotnie i dwukrotnie przesyłka była po jednym dniu, z fakturką i wszystko w porządku. Polecam.

---------- Post dodany o 21:26 ---------- Poprzedni post był o 21:24 ----------


Mnie się wydaje, że Newell jednak jest zauważalnie słabszy od oryginała. Ciężko powiedzieć czy to 10% czy 30%.
Ja tego póki co nie zauważyłem. Takie rzeczy ciężko stwierdzić, bo różnie wykorzystujesz aparat w danym czasie. Raz więcej wyświetlaczem świecisz, innym razem podepniesz lampkę jeszcze etc..

mpodroznik
11.03.14, 22:56
No to ja odpowiem, ze moj newell ma gdzieś tak około 50% (o ile nie mniej) pojemności w stosunku do oryginalnego akumulatora. Nie robiłem laboratoryjnych testów, ale na ostatniej wyprawie zaobserwowałem prostą tendencje: newell mi wystarczał średnio na dzień robienia fotek + wieczorny przegląd, a oryginał średnio na dwa dni+wieczorny przegląd. Mogę założyć ze w każdym dniu robiłem podobną ilość fotek, nie używając wyświetlacza do kadrowania, bez lampy.

Z tego wynika, ze Wasze są lepszego sortu.

pozdrawiam

alnico
11.03.14, 23:04
No to ja odpowiem, ze moj newell ma gdzieś tak około 50% (o ile nie mniej) pojemności w stosunku do oryginalnego akumulatora. Nie robiłem laboratoryjnych testów, ale na ostatniej wyprawie zaobserwowałem prostą tendencje: newell mi wystarczał średnio na dzień robienia fotek + wieczorny przegląd, a oryginał średnio na dwa dni+wieczorny przegląd. Mogę założyć ze w każdym dniu robiłem podobną ilość fotek, nie używając wyświetlacza do kadrowania, bez lampy.

Z tego wynika, ze Wasze są lepszego sortu.

pozdrawiam
Dawno kupowałeś? może ostatnio są lepsze (?)
Ja o swoich na razie nic nie mogę powiedzieć poza tym, że się ładują oryginalną ładowarką (dopiero co kupione).
Półtora roku temu kupiłem takie (nie były to Newelle) co nie ładowały się oryginalną ładowarką, na początku trzymały nieźle, niewiele gorzej niż oryginały, ale niestety dosyć szybko straciły pojemność i spuchły :cry: na dodatek.

mpodroznik
11.03.14, 23:15
Dawno kupowałeś? może ostatnio są lepsze (?)

Kupowałem w maju zeszłego roku.

easy_rider
12.03.14, 13:32
Moje prawie już dwuletnie chińczyki nadal trzymają jak oryginał :mrgreen:
Czasami zdarza się że któryś akumulator wariuje w aparacie lub ładowarce - ale zawsze to sprawa złych styków.
Dotyczy to również aku Olympusa... (grip też choruje na tę przypadłość).
Ale wystarczy styki przeczyścić i na jakiś czas jest spokój :mrgreen:

luc4s
16.03.14, 00:23
OSTRZEŻENIE!!

Kupiłem 2 Newelle. Jeden z nich jest krzywo sklejony. Niestety zauważyłem to dopiero po włożeniu aku do aparatu. Skutek? Nie byłem w stanie wyjąć baterii. Podwadzić zbytnio nie było jak, bateria cofała się tylko kilka mm.

Męczyłem się z nią przeszło godzinę. Musiałem ją zniszczyć wbijając dwa ostre szpikulce w tylną ściankę. Całe szczęście, że nie wybuchła, bo zrobiło się jakieś zwarcie i momentalnie się rozładowała.

kris12
16.03.14, 00:30
OSTRZEŻENIE!!

Kupiłem 2 Newelle. Jeden z nich jest krzywo sklejony. Niestety zauważyłem to dopiero po włożeniu aku do aparatu. Skutek? Nie byłem w stanie wyjąć baterii. Podwadzić zbytnio nie było jak, bateria cofała się tylko kilka mm.

Męczyłem się z nią przeszło godzinę. Musiałem ją zniszczyć wbijając dwa ostre szpikulce w tylną ściankę. Całe szczęście, że nie wybuchła, bo zrobiło się jakieś zwarcie i momentalnie się rozładowała.

i dlatego właśnie kupiłem od Ciebie oryginalną baterię. nie ma co oszczędzać na tak ważnym elemencie sprzętu.

luc4s
16.03.14, 00:46
No to mój pierwszy zamiennik nie Olkowy (pozytywne opinie na forum uśpiły moją czujność) i widać skutki. Całe szczęście, że jedynie na kilku niewielkich ryskach od podważania koło komory klapki się skończyło. Będę ją reklamował u sprzedawcy. Problemu by nie było, gdybym ją wcześniej dobrze pooglądał.

Aku, które Ci sprzedałem zastępowałem również olympusowymi bateriami, tyle że starszym modelem. Z nimi nigdy nie było problemu, a miałem w sumie z 7.

nightelf
16.03.14, 15:26
O patrz, dzięki za ostrzeżenie.
Ja kupiłem chińskie baterie i nie miałem jak na razie żadnego problemu z nimi.

Obawiam się, że kiepsko może być z reklamacją z powodu zniszczenia baterii. Ale życzę powodzenia.

luc4s
16.03.14, 15:38
O patrz, dzięki za ostrzeżenie.
Ja kupiłem chińskie baterie i nie miałem jak na razie żadnego problemu z nimi.

Obawiam się, że kiepsko może być z reklamacją z powodu zniszczenia baterii. Ale życzę powodzenia.

Nie po puszczę im. Jak mi jej nie uznają to pojadę i każę włożyć im do ich e-m5, niech wyciągną :) Niech się cieszą, że nie wytoczyłem im procesu za naprawę aparatu. Gdyby nie wyszła, to co jedynie serwis i utrata gwarancji. A to już z 1000 zł w plecy. Aku ciągle działa, naładował się. Musiałem zewrzeć jakiś styk, bo rozładował się w sekundę, aż się coś zaświeciło w nim. Sam proces ładowania trwał jednak niecałe pół godziny, więc podejrzewam poleciało jedno z ogniw. No i trochę teraz śmierdzi spalenizną. Do aparatu go już nie włożę. Komora e-m5 jest bardzo pasowna, wystarczył 1 mm i już nie wyskoczył. Po wszystkim myślałem, jak go można wyciągnąć bez uszkodzenia, można by użyć jakieś przyssawki podłączonej do odkurzacza, tylko skąd taką mieć pod ręką. Próbowałem z dość mocną taśmą klejącą, jednak potrzebna siła była znacznie większa.

Sami zobaczcie jak niewielkie przesunięcie zrobiło już taki duży problem:


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.beluch.pl/bln1.jpg)

luc4s
27.03.14, 20:17
O patrz, dzięki za ostrzeżenie.
Ja kupiłem chińskie baterie i nie miałem jak na razie żadnego problemu z nimi.

Obawiam się, że kiepsko może być z reklamacją z powodu zniszczenia baterii. Ale życzę powodzenia.


Sprawa zakończona pozytywnie. Sprzedawca odesłał mnie do importera, firmy infoto.pl, a importer bez najmniejszego "ale" wymienił akumulator na nowy. Brawo za profesjonalizm w podejściu do klienta. Jedynie stary musiałem odesłać.

banc
27.03.14, 22:10
Sprawa zakończona pozytywnie. Sprzedawca odesłał mnie do importera, firmy infoto.pl, a importer bez najmniejszego "ale" wymienił akumulator na nowy. Brawo za profesjonalizm w podejściu do klienta. Jedynie stary musiałem odesłać.

To jest taki profesjonalizm typy: wiemy, że produkujemy jak produkujemy, wychodzi czasem badziewie, ale za to bez problemów wymieniamy.
Ja bym jednak wolał profesjonalizm typu: mamy kontrolę jakości. Niestety to jest coraz rzadsze wśród producentów.

fret
27.03.14, 22:20
Najprawdopodobniej to kwestia zwykłej kalkulacji. Widocznie bubli jest na tyle mało, że takie podejście opłaca się bardziej niż sprawdzanie towaru :)

romek1967
29.04.14, 08:56
Odgrzeję wątek. Mijają dwa lata od zakupu trzech chińskich zamienników BLN-1. Wszystkie trzy poszły do kosza. Po pełnym naładowaniu robią 20-30 fotek i mają dosyć. Do tego pojawił się dziwny efekt w gripie. Mam ustawiony priorytet baterii w gripie. Po jej wyczerpaniu aparat ma się przełączyć na baterię wewnątrz body. Sęk w tym że się nie przełącza ponieważ uznaje że ta w gripie jest jeszcze dobra a zdjęcia zrobić się nie da. Efekt - po wyzwoleniu migawki biały obraz w wizjerze/ekranie i restart aparatu. Przy restarcie zapomina o wszystkich zmianach ustawień od czasu włączenia!

easy_rider
29.04.14, 17:40
Mijają dwa lata od zakupu trzech chińskich zamienników BLN-1. Wszystkie trzy (podobnie jak oryginał) działają jak nowe... :-P
Pojemność mają identyczną jak świeżo po zakupie. Jedyne problemy to okresowe brudne styki, co jakiś czas wymagające czyszczenia.
Nigdy nie były ładowane dołączoną do kompletu chińską ładowarką, ani tym bardziej Olympusową (która wg. mnie psuje akumulatorki).
Odkąd pamiętam używam ładowarki digibuddy z pomiarem pojemności.
Oby tak działały dalej :mrgreen:

Filonxxxl
7.05.14, 00:18
Ja osobiście mam jeden zamiennik tzw. "lepszy", który ładuje się firmową ładowarką i dwa "gorsze", do których mam oddzielną ładowarkę.
Ten "lepszy" wydaje mi się, że ciut lepiej trzyma i przede wszystkim ma normalne wymiary, tzn. bez problemu można go z body/gripa wyjąć w przeciwieństwie do tych "gorszych", bo te wchodzą "na wcisk", a wychodzą... hmmm, no chwilkę trzeba z nimi powalczyć ;0

luc4s
7.05.14, 00:23
Ja się z walki już wyleczyłem... nie warto oszczędzać na akumulatorach kilku zł przy sprzęcie za kilka tys.

boshko
12.06.14, 14:42
WItam
Kupiłem 2 szt NEWELL , ładują sie w oryginalnych ładowarkach bez problemu, wytrzymują nieco mniej niz oryginalne.

wyszomir
12.06.14, 17:48
A ja kupiłem dwa Formaxy po ok. 40zł/szt i po kilku cyklach ładowania nie zauważam różnic między nimi a oryginalnym akumulatorkiem Olympusa. Mam zreszta do Formaxów zaufanie - używam ich akumulatorka od ponad 3 lat do Pentaxa K5 oraz od ponad roku dwóch sztuk do Fuji HS-30 i wszystkie działają bardzo dobrze.

Jd
12.06.14, 19:00
Ja się z walki już wyleczyłem... nie warto oszczędzać na akumulatorach kilku zł przy sprzęcie za kilka tys.

Nic dodać nic ująć :) Jednak przyznasz , że niektórzy producenci za akcesoria żądają niewspółmiernie dużo.

babajaga
1.08.14, 14:13
A ja kupiłem dwa Formaxy po ok. 40zł/szt i po kilku cyklach ładowania nie zauważam różnic między nimi a oryginalnym akumulatorkiem Olympusa. Mam zreszta do Formaxów zaufanie - używam ich akumulatorka od ponad 3 lat do Pentaxa K5 oraz od ponad roku dwóch sztuk do Fuji HS-30 i wszystkie działają bardzo dobrze.

A ja właśnie zakupiłem Formax'a i niestety oryginalna ładowarka go nie widzi :-(
Mam już jednego Newell'a, który się ładuje bezproblemowo z oryginalnej ładowarki jednak ma pojemność na poziomie 60-70% oryginału. Chciałem więc dokupić coś pojemniejszego i zachęcony m.in. Twoimi opiniami zakupiłem felernego Formax'a. To absolutnie nie Twoja wina czy coś, po prostu piszę to ku przestrodze, aby jeśli to możliwe żądać od sprzedawcy kontroli akumulatorków przed wysyłką.

Candela
1.08.14, 14:49
W e520 miałem Hahnel`a był ok. Półtora roku temu przypadkiem dostałem Newell`a zaskoczył mnie pozytywnie trzyma długo i bezproblemowo również nie znika w nim prąd. Dlatego też zakupiłem dwa zamienniki, są słabsze ale nieznacznie. Wykonanie wizualne bardzo dobre. Dlatego uważam , że są one dobrą alternatywą.

---------- Post dodany o 14:49 ---------- Poprzedni post był o 14:47 ----------

Dwa zamienniki do EM5

wyszomir
1.08.14, 15:38
A ja właśnie zakupiłem Formax'a i niestety oryginalna ładowarka go nie widzi :-(
Mam już jednego Newell'a, który się ładuje bezproblemowo z oryginalnej ładowarki jednak ma pojemność na poziomie 60-70% oryginału. Chciałem więc dokupić coś pojemniejszego i zachęcony m.in. Twoimi opiniami zakupiłem felernego Formax'a. To absolutnie nie Twoja wina czy coś, po prostu piszę to ku przestrodze, aby jeśli to możliwe żądać od sprzedawcy kontroli akumulatorków przed wysyłką.

Cóż... mogę jedynie napisać, że przykro mi, że Formax Cię zawiódł. Formaxów do Fuji ostatnio nie używam (bo i sam Fuji leżakuje w szafie), Pentax z Formaxem też ostatnio jest używany niewiele, natomiast EM-5 z trzema akumulatorkami (1 oryginał Olympusa i 2 Formaxy) użytkuję dość intensywnie (od maja ok. 15000 zdjęć) i Formaxy sprawdzają mi się nadal całkiem dobrze. Albo miałeś pecha i trafił Ci się felerny egzemplarz, albo ładują do tych akumulatorków podzespoły takie, jakie im się uda tanio kupić i w efekcie zdarzają się serie słabsze jakościowo.

WUJEK MARO
8.09.14, 20:18
Krótko w sprawie zamienników baterii: szkoda pieniędzy.

easy_rider
8.09.14, 23:05
Krótko w sprawie zamienników baterii: szkoda pieniędzy.Brednie... moje chińczyki nadal trzymają identycznie jak dwa i pół roku temu, gdy były nowe.
A kosztowały 1/3 kwoty oryginalnego akumulatora Olympusa - tzn. wszystkie trzy razem :mrgreen:

Makromaniak
9.09.14, 00:25
Krótko w sprawie zamienników baterii: szkoda pieniędzy.

nie przywykłem do płacenia 200 zł za cos co jest warte 20 (czyli akumulatorki)
Do Mojego zestawu EM-5 używam Newella (ładuje się jak oryginał w ładowarce) + Formaxa (ten ma osobna ładowarkę, ale za to z możliwością ładowania w samochodzie z 12V). W ładowarce od Formaxa oryginale baterie ładują się bez problemu. Na akumulatorek Formaxa trzeba jednak uważać, bo ma ciut większe wymiary i mam wrażenie że z gripa HLD6 trzeba by go wydłubywać śrubokrętem, ale w body wchodzi jak trzeba. Newell kosztował ok 50 zet, Formax poniżej 25. Coś za coś. Szybkie zużywanie zamienników wynika też z ich rozpoznania jako nieoryginalnego i odp. oprogramowania. Taka walka firmy z klientami :-)

aha, do XZ-10 mam dodatkową baterię Formaxa i pracuje podobnie jak oryginał tzn KRÓTKO :-)

WUJEK MARO
13.09.14, 11:23
Brednie... moje chińczyki nadal trzymają identycznie jak dwa i pół roku temu, gdy były nowe.
A kosztowały 1/3 kwoty oryginalnego akumulatora Olympusa - tzn. wszystkie trzy razem :mrgreen:

To gratuluję. Na pewno mają zadeklarowaną pojemność ;-)

yamada
13.09.14, 12:28
Mój oryginał wysiadł po 2 latach urzytkowania, wytrzymał dokładnie tyle samo co tanie chińskie zamienniki. Za 200 zł mam 4 zamienniki co daje o wiele więcej zdjęć z jednego wypadu, tym bardziej że robię zawsze krótkie filmiki.

alnico
13.09.14, 13:17
Pierwszy chińczyk jaki kupiłem, zaraz po ku kupnie aparatu, był do kitu - w szybkim tempie tracił pojemność i spuchł. Kolejne są w porządku nie widzę różnicy w stosunku do Olympusa, a koszt kilka razy mniejszy.

easy_rider
14.09.14, 23:50
To gratuluję. Na pewno mają zadeklarowaną pojemność ;-)
Mają ok. 1080mAh - identycznie jak oryginał Olympusa (choć pisze na nim 1220)

sev
3.10.14, 11:48
Jeśli chodzi o baterie Formax to kupiłem jedną z eltec i działa z oryginalną ładowarką. W związku z tym dokupiłem więcej a gdy przyszły pocztą okazało się że nie działają z oryginalną ladowarką. Z tego co zauważyłem to Formax który działa ma napięcie 7.4 V te nie kompatybilne mają napięcie 7.6 V.

wyszomir
31.08.15, 19:28
Chwaliłem kiedyś w tym watku zamienniki BLN-1 Formaxa - i muszę niestety odszczekać. Kupiony kilka lat temu do Pentaxa K-5 działa nadal idealnie, Fuji HS-30 przez ostatnich kilka miesiecy nie uzywałem, ale w momencie gdy odkładałem do szuflady oba Formaxy do niego działały nie gorzej od oryginału Fuji, a w przypadku Formaxów BLN-1 niestety zonk - z dwóch egzemplarzy jeden po po 15 miesiącach całkowicie odmówił współpracy, drugi wykazuje znacznie zmniejszoną pojemność:-(
Niestety jak to u tanich, niemarkowych producentów - komponenty kupuje się tam, gdzie najtaniej i jakość wyrobu zależy od tego, jaka partia ogniw akurat się trafiła:-(

alnico
31.08.15, 19:40
Chwaliłem kiedyś w tym watku zamienniki BLN-1 Formaxa - i muszę niestety odszczekać. Kupiony kilka lat temu do Pentaxa K-5 działa nadal idealnie, Fuji HS-30 przez ostatnich kilka miesiecy nie uzywałem, ale w momencie gdy odkładałem do szuflady oba Formaxy do niego działały nie gorzej od oryginału Fuji, a w przypadku Formaxów BLN-1 niestety zonk - z dwóch egzemplarzy jeden po po 15 miesiącach całkowicie odmówił współpracy, drugi wykazuje znacznie zmniejszoną pojemność:-(
Niestety jak to u tanich, niemarkowych producentów - komponenty kupuje się tam, gdzie najtaniej i jakość wyrobu zależy od tego, jaka partia ogniw akurat się trafiła:-(
Też mam takie wrażenie po doświadczeniach z Newellem. Co prawda nie padły ale od oryginału czy innych moich zamienników wyraźnie odstają.

rados
31.08.15, 19:49
Też mam takie wrażenie po doświadczeniach z Newellem. Co prawda nie padły ale od oryginału czy innych moich zamienników wyraźnie odstają.

Potwierdzam. Mój Newell także odstaje. ładuje się godzinę dłużej niż BLN-1, a wystarcza na połowę tego, co oryginał.

nipo80
31.08.15, 19:51
Chwaliłem kiedyś w tym watku zamienniki BLN-1 Formaxa - i muszę niestety odszczekać. Kupiony kilka lat temu do Pentaxa K-5 działa nadal idealnie, Fuji HS-30 przez ostatnich kilka miesiecy nie uzywałem, ale w momencie gdy odkładałem do szuflady oba Formaxy do niego działały nie gorzej od oryginału Fuji, a w przypadku Formaxów BLN-1 niestety zonk - z dwóch egzemplarzy jeden po po 15 miesiącach całkowicie odmówił współpracy, drugi wykazuje znacznie zmniejszoną pojemność:-(
Niestety jak to u tanich, niemarkowych producentów - komponenty kupuje się tam, gdzie najtaniej i jakość wyrobu zależy od tego, jaka partia ogniw akurat się trafiła:-(

Ja również kupiłem Formax-y 2 szt i co do pojemności to wiedziałem że jest mniejsza od oryginału, ale baterie spuchły po około pół roku (używane sporadycznie - tylko awaryjnie). Obecnie nie pasują już do gniazda aparatu.

Nie polecam

Bodzip
31.08.15, 23:15
Ja mam dwa Phottixy. Jeden idealny jak po roku użytkowania, drugi spuchł.

kubekwkubek
21.06.16, 22:01
Ja testuję akumulatory e EM1 następująco - uruchamiam nagrywanie filmu FHD 25p i doje tak długo jak padną. Aparat leży na półce i ma wyłączony AF aby pomiar była za każdym razem zbliżony
Oryginalny pozwala na 140-150 minut nagrań (jedno ma do 23 minut)
Newell dający się ładować w olympusowej ładowarce pozwala na nagranie około 90 minut materiału.
Zrobię jeszcze test Newella po naładowaniu z innej ładowarki.
Co ciekawe oba akumulatory ważą tyle samo (50g)

apz
22.06.16, 07:05
Ja testuję akumulatory e EM1 następująco - uruchamiam nagrywanie filmu FHD 25p i doje tak długo jak padną. Aparat leży na półce i ma wyłączony AF aby pomiar była za każdym razem zbliżony
Oryginalny pozwala na 140-150 minut nagrań (jedno ma do 23 minut)
Newell dający się ładować w olympusowej ładowarce pozwala na nagranie około 90 minut materiału.
Zrobię jeszcze test Newella po naładowaniu z innej ładowarki.
Co ciekawe oba akumulatory ważą tyle samo (50g)

A ja wybierając siena cały dzień w ciekawe miejsce na zdjęcia, z zapasową naładowaną baterią w kieszeni i rzadko, bardzo rzadko brakuje mi prądu....

elmiro
25.10.16, 01:45
Witam.
Postanowiłem odgrzać kotleta.
Kupiłem 3 miesiące temu zamiennik ANSMANN A-Oly BLN 1, identyczny, jak w linku poniżej no i oczywiście z tego sklepu co w linku:

http://www.cyfrowe.pl/aparaty/akumulator-ansmann-a-oly-bln-1.html

Mianowicie chciałbym się zapytać czy któryś z kolegów/koleżanek używa/ł konkretnie takiego samego akumulatora?.
Kupiłem właśnie taki a nie inny zamiennik ponieważ czytałem na różnych forach bardzo pochlebne opinie na temat baterii firmy Ansmann.
W moim przypadku niestety ten akumulator trafił się chyba?? bardzo niskiej jakości, będę prawdopodobnie go w tym sklepie próbował reklamować.
Napiszę co z nim nie halo, więc tak, kupiłem i od razu włożyłem do E-M1, akumulator wydolił na 50 wyzwoleń migawki po czym aparat zdechł.
Ładowanie pierwsze, ogniwo do pełna (ładowało się 4 godziny) po czym pozwolił na wykonanie 100/110 zdjęć i umarł.
Ładowanie drugie do pełna trwało tyle samo 4 godzinki, ilość wykonanych zdjęć 100 i agonia, dobra jeszcze się nie sformatował.
Ładowanie trzecie jw, powinien być już sformatowany prawidłowo? o czym z resztą jest napisane w opisie sklepu cyfrowe.pl, jednak po trzecim ładowaniu
wykonałem 80 zdjęć w czym 14 fotek wykonałem z lampką z zestawu OM-D E-M1 i troszeczkę bawiłem się dotykowym ekranem, Live View nie używałem (W tym aparacie to w ogóle jeszcze nigdy).

Moje pytanie do Was, czy to normalne by tej jakości i w takiej cenie akumulator zamiennik był zdolny wydolić tylko na maksymalnie STO fotek,
dla mnie to jest zupełna porażka, w PENTAX'ie K-3 ma zamiennik HAHNEL HL-PL90 i trzyma tyle co oryginalny, jak nie dłużej, HAHNEL do Pantax'a był nawet tańszy od tego Ansmann'a.

Jeżeli miał ktoś styczność z tym akumulatorem to prosiłbym o wypowiedzenie się, bo nie wiem czy tylko mi się trafił taki bubel czy tak po prostu działają wszystkie
produkty najdroższej na świecie firmy produkującej zamienniki akumulatorów do aparatów cyfrowych i kamer.

Troszkę przykro jest i niesmak gdyż za te pieniążki mógłbym kupić cztery inne zamienniki podszywające się pod oryginalne BLN-1 np takie, jak w linku poniżej:

https://pl.aliexpress.com/item/Original-BLN-1-BLN1-BLN-1-Rechargeable-Digital-Batteries-For-OLYMPUS-Camera-Battery-Pack-E-M5/32640573902.html?spm=2114.010208.3.114.eU5YyR&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10 068_10069_10084_10083_10017_10080_10082_10081_1006 0_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10078_10079_ 10073_10070_421_420_10052_10053_10050_10051,search web201603_9&btsid=bd5f30d3-158f-4f3e-a73f-e897d50144d2


i jestem święcie przekonany, że na tych czterech aku wykonałbym 500 zdjęć a może nawet i 800-set, skoro na oryginalnym idzie wykonać ponad 300-sta to na dobrej podróbie chyba 200 też da radę.

grizz
25.10.16, 06:47
Z doświadczenia. To z zamiennikami zawsze jest loteria. Ja zazwyczaj stosuje twoje drugie rozwiązanie. Więcej tańszych.

apz
25.10.16, 07:03
Nieszczęśliwie trafiłeś, może tylko w żle złozony akumulator. Mam dwa rodzaje zamienników od chińczyka razem 4 sztuki i zero problemów, poza inną, drugą ładowarką.
Wytrzymują podobnie.
Żeby było ciekawiej kłopotów z aparatem narobił mi najprawdopodobniej firmowy oryginał po 2 latach użytkowania. Miałem 3 zostały mi 2 sztuki.

Bodzip
25.10.16, 07:20
Gdybyś na aku zrobił 300 zdjęć to ok. Normalna bateria do aparatu to tyle powinna zrobić MINIMUM.
Sprawa druga. Ktoś kto robił opis tej baterii jest lekko niedouczony. Nie ma czegoś takiego jak formatowanie przy współczesnych bateriach litowo-jonowych lub żelowych. Baterię się wkłada i normalnie pracuje.
Formatowanie było przy bateriach (akumulatorach) kwasowych.

wyszomir
25.10.16, 08:41
Nie ma czegoś takiego jak formatowanie przy współczesnych bateriach litowo-jonowych lub żelowych. Baterię się wkłada i normalnie pracuje.
Formatowanie było przy bateriach (akumulatorach) kwasowych.

Jest jeszcze nieco inaczej - formatuje się twarde dyski. W przypadku akumulatorów mówimy o formowaniu.

And.N
25.10.16, 08:45
Reklamowałbym. Podstawa to niezgodna pojemność z deklarowaną, sięgająca zaledwie 30%, czyli ok. 350 mAh.

Bodzip
25.10.16, 09:29
Jest jeszcze nieco inaczej - formatuje się twarde dyski. W przypadku akumulatorów mówimy o formowaniu. Racja, mea culpa :)

elmiro
25.10.16, 13:40
Dzięki Panowie za odpowiedzi, tak myślałem, że w tej baterii znajduje się ułamek pojemności tej co powinna być.
O formowaniu wspomniałem gdyż sprzedawca zaleca takie postępowanie z tym akumulatorem i miałem cichą nadzieję, że po którymś (trzecim) tam razie zwiększy
on swoją pojemność lub się ustabilizuje prądowo a tu ****. W chwili obecnej ANSMANN leży naładowany do pełna po raz czwarty i sprawdzę go po raz ostatni,
jeżeli znowu wydoli na nie więcej niż 100-tkę zdjęć to będę go reklamował, paragon i opakowanie już odnalazłem.

Kurcze, jak bym kupił Newell'a za 40-ści czy Formax'a za 30-ści pln to miałbym lepsze samopoczucie niż wydając na tego śmierdziela Ansmann'a 150zł z wysyłką,
na aliexpress za 160zł z wysyłką miałbym Cztery sztuki Ala Oryginały BLN-1 Olympus, może nawet to i oryginały są, kto to wie co oni tam sprzedają,
Chiny to teraz takie same mocarstwo, jak Rosja nikt słowa nie powie co oni tam produkują czy podrabiają.
BMW X5 wyprodukowali pod inną nazwą i nikt słowa nie powiedział, taki wielki koncern a uszy skulił pod siebie, nie wspominają już, jakie USA ma zadłużenie u Chińczyków :-)

Wolność Tomku w swoim domku, BMW X5 Fake:
https://www.google.pl/search?q=bmw+x5+fake+china&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjykuTq7fXPAhWMJSwKHa4wBYUQsAQIHQ&biw=1536&bih=742#imgrc=_


Trochę z innej beczki, w lipcu kupiłem ładowarkę indukcyjną w RTV EURO AGD do Galaxy S7 model SAMSUNG EP-NG930BB za 160 złotych a w sierpniu moja córka
zamówiła sobie też tę samą ładowarkę ale z "aliexpress", tylko ona zapłaciła za nią 4$ czyli 16 złotych już z wysyłką, ładowarka przyszła po 20-stu dniach.
Ładuje identycznie, jak moja za 160zł, wygląda także toczka w toczkę nie ma nawet najmniejszej różnicy na obudowie, nawet ją zważyliśmy i obie ważą tyle samo.
Do środka nie zaglądaliśmy ponieważ są fabrycznie sklejone i mogłoby to spowodować uszkodzenie obudowy.

A na koniec jeszcze coś śmiesznego, więcej fake:
http://driving.ca/lexus/auto-news/entertainment/top-10-chinese-rip-off-cars-vs-their-original-designs

Bordero
25.10.16, 14:49
Przekonanie ze podróbki wyglądające jak oryginały sa tej samej jakości co oryginały jest złudne niestety. Nic nie ma za darmo na tym świecie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

grizz
25.10.16, 15:00
Jednak czasami możemy trafić na coś co w 100% spełnia nasze oczekiwania za ułamek ceny markowego produktu. Jednak to zawsze loteria. Można trafoc, można wtopić. Nie każdy lubi poświęcać czas na wyszukiwanie perełek i walkę z gniotami.

Bordero
25.10.16, 15:40
Dla tego często płaczemy i bulimy :-/ ja mam nawet dokupiony jeden oryginał za 200 PLN.

Kiedyś był test na sieci różnych BLM-1, ktoś zadał sobie trud pomiaru pojemności oraz otwierał i sprawdzał jakie komponenty sa w środku. Z tego co pamietam to tylko Hahnel miał pojemność porównywalna z oryginałem . Te czasy jednak minęły i Hahnel nie trzyma juz poziomu natomiast niektóre chińskie sa nieco lepsze niż były.


Sent from my iPhone using Tapatalk

elmiro
25.10.16, 17:03
Dla tego często płaczemy i bulimy :-/ ja mam nawet dokupiony jeden oryginał za 200 PLN.

Kiedyś był test na sieci różnych BLM-1, ktoś zadał sobie trud pomiaru pojemności oraz otwierał i sprawdzał jakie komponenty sa w środku. Z tego co pamietam to tylko Hahnel miał pojemność porównywalna z oryginałem . Te czasy jednak minęły i Hahnel nie trzyma juz poziomu natomiast niektóre chińskie sa nieco lepsze niż były.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ja kupiłem w zeszłym roku HAHNEL do K-3-jki za 119zł z wysyłką i powiem szczerze, że dziś trzyma tak samo, jak rok temu, ba nawet nie ustępuje oryginalnemu,
W tym roku pożyczyłem córce Pentax'a na wyjazd nad morze i przez dziesięć dni na tym Hahnel zrobiła 800 zdjęć a Bóg wie ile z wbudowaną lampą?,
oryginalnego nawet nie użyła ponieważ ten Hahnel wystarczył jej na cały pobyt nad morzem :-)

Dodam jeszcze tylko, że za taką kasę jaką wywaliłem na tego Ansmann'a to jestem mocno rozczarowany, myślałem, że pozwoli chociaż na 200-250 cykli a tu ****.
Napisałem do cyfrowe.pl zobaczę, jak się do tej sprawy odniosą, a co śmieszne na opakowaniu tego akumulatora dumnie napisali Warranty 5 Years.

Bordero
25.10.16, 17:37
O hahnelu BLN-1 napisałem na podstawie opinii przeczytanych na dpreview. Natomiast sam mam kilka BLM-1 hahnel i te mimo ze już wiekowe działają ok. Kupiłem je na jakiejś wyprzedaży jak już były podejrzenia ze E-7 nie będzie. Jakiś sklep sprzedawał za kilkanaście zł sztuka.

Z tego co tu ludzie piszą to wynika, ze Newell jest w miarę dobry.


Sent from my iPad using Tapatalk

Makromaniak
25.10.16, 17:39
Czasem problem nie leży w jakości zastępczego akumulatora, tylko w oprogramowaniu aparatu, które rozpoznaje "obcego" i np. "nieoszczędnie" go używa. To, ze ładowarka akceptuje nieorginalna baterię do ładowania, nie oznacza, że zgodność jest 100%.

Ja mam dwa aku OLYMPUSA kupione jeszcze z EM-5, no ale po 3 latach to chyba nawet 100 zdjęć nie robią...Na wakacje dokupiłem dwa tanie AKU w ELTEC na słupeckiej w Warszawie, jakieś wyjątkowo kiepskie, jeśli idzie o wydajność, do tego musiałem je ostro przeszlifować papierem ściernym, bo wchodziły na wcisk do gripu. Ale jakoś tam działają, wolę co roku dokupić 2 szt po 30 zet niż dusić "oryginał" za 200. Do tego "nieoryginalna" ładowarka ma wejście do zapalniczki (chyba nie ma takiej oryginalnej) i pozwala ładować zużyte oryginały, których nie łyka już ładowarka Olympusa (ciągłe miganie diody)

A propos zasilania, chętnie kupił bym sieciowy zasilacz AC-3, ale cena jest powalająca -459 zet- zawyżona 10X !!!!! No i tak firmy zarabiają.......

And.N
25.10.16, 18:00
...Sprawa druga. Ktoś kto robił opis tej baterii jest lekko niedouczony. Nie ma czegoś takiego jak formatowanie przy współczesnych bateriach litowo-jonowych lub żelowych. Baterię się wkłada i normalnie pracuje.
Formatowanie było przy bateriach (akumulatorach) kwasowych.
Bardzo możliwe, że masz rację. Osobiście jednak wolę trzy pierwsze ładowania przeprowadzić, gdy akumulatorek się rozładuje całkowicie (w/g wskaźnik rozładowania) i ładować do pełnego jego naładowania. Uważam, że to jednak dobre jest i można zauważyć przyrost pojemności (po ilości wykonanych zdjęć) po tych pierwszych ładowaniach. Później już tak tego nie przestrzegam. Czyli można spokojnie doładować nie w pełni rozładowany, czy tam przerwać ładowanie po godzinie bo akurat aku. jest potrzebny.

elmiro
25.10.16, 18:32
Napisałem parę postów wcześniej, że ja też się do tego opisu ze strony cyfrowe.pl odniosłem zgodnie z instrukcją, trzy rozładowania do wyłączenia aparatu, później i trzy pełne ładowania,
które o dziwo trwały 4 godziny na oryginalnej ładowarce i po 3-ecim ładowaniu shit 80 wykonanych zdjęć i agonia.

Córka mi znalazła na aliexpress 3 baterie te Niby Oryginał BLN-1

Oraz ładowarkę LVSUN DUAL CHARGE LS-PC201 całość za 200 złotych z wysyłką,
nie wiem gdzie ona to wyszukuje ale je nie umiem znaleźć w tej cenie.

Ładowarka taka:
https://pl.aliexpress.com/item/Udoli-BLN-1-BLN1BCN-1-Cameras-Battery-Car-Dual-Charger-with-USB-Port-For-Olympus-OM/32372872634.html?spm=2114.010208.8.35.Egjm5k

And.N
25.10.16, 18:48
Napisałem parę postów wcześniej, że ja też się do tego opisu ze strony cyfrowe.pl odniosłem zgodnie z instrukcją, trzy rozładowania do wyłączenia aparatu, później i trzy pełne ładowania,
które o dziwo trwały 4 godziny na oryginalnej ładowarce i po 3-ecim ładowaniu shit 80 wykonanych zdjęć i agonia.
Czytałem. Tylko ewidentnie trafiłeś na felerny egzemplarz. 80 zdjęć to mi robił zamiennik no name w G1 po 5 latach użytkowania i to dość intensywnego.

tomasziolkowski
18.07.17, 13:15
Przebrnąłem przez te 15 stron i co?
I jestem jeszcze bardziej głupi niż przed tą zacną lekturą :)

Może ktoś pokusi się o spuentowanie tego wątku?
Ale tak w krótkich żołnierskich słowach.
Newell?
Muszę coś dzisiaj kliknąć żeby przyjechało do piątku.
Będę wdzięczny za szybką podpowiedź.
pozdrawiam

apz
18.07.17, 13:30
6 lat temu kupiłem bezpośrednio u Chińczyka, dzisiaj zrobię to samo, po 6 latach został mi działające 1 akumulator z 6 szt zamiennieków i 1 z 3 oryginalnych Olympusów. OK. 22 USD z przesylką....

Fisher7811
18.07.17, 13:49
Ja niedawno kupiłem Newella, u Chińczyka kupiłem kiedyś 2 zamienniki, wyraźnie mniej pojemne niż oryginał, jeden rozpadł się w rękach, drugi przestał się mieścić do aparatu (tzn. wejść wejdzie ale problem z wyjęciem), może źle trafiłem albo kuiłem nie od tego Chińczyka co trzeba

apa-sf
27.12.17, 14:41
Czytając komentarze w polskim internecie (wszystkie pozytywne, były od osób, które wykonały na baterii kilka tysięcy zdjęć) również ostatnio zakupiłem zamiennik od Newell - zobaczymy jak się będzie spisywał za pół roku i po roku.

stpman
21.03.18, 23:18
Czym się różni akumulator BLS-5 od BLS-50?

Muminek
21.03.18, 23:46
Czym się różni akumulator BLS-5 od BLS-50?

Cytuję : " BLS-50 oryginalny akumulator litowo-jonowy przeznaczony do wybranych modeli aparatów kompaktowych i bezlusterkowców Olympus. Jest doskonałym rozwiązaniem jako dodatkowe źródło zasilania podczas wyjazdów lub długich sesji. Pojemność akumulatora wynosi 1210mAh. Model ten jest następcą akumulatora BLS-5, pasuje do aparatów Olympus E-M10, E-PL5, E-PL6, E-PL7 E-PL8, STYLUS 1"

BLS-5 oryginalny miał pojemność 1150mAh, a jego następca BLS-50 ma pojemność 1210mAh.

stpman
22.03.18, 07:46
Ok, już rozumiem.
Jaki zamiennik polecacie? Newell? Duracell? Bo jest tego mnóstwo na allegro i ciężko coś wybrać...

kuuu6666
22.03.18, 09:02
Ja za dużo to zamienników nie mam w rezerwie

jkr
1.07.18, 15:58
Ja kupiłem taką:

202217

Oryginalna ładowarka ładuje ją i w aparacie zachowuje się jak oryginał.

zonkinho
1.07.18, 17:48
Ja kupiłem taką:

202217

Oryginalna ładowarka ładuje ją i w aparacie zachowuje się jak oryginał.

Też taką zamierzam. 35 zł to jak za darmo, więc będę miał z 2-3 w zapasie.

apa-sf
22.07.18, 10:20
również korzystam z Newella jako baterie zapasowe od kilku miesięcy. Działąją ;) Subiektywnie mam wrażenie, że trzymają nieznacznie krócej od oryginału, ale w tej cenie...

zonkinho
22.07.18, 11:11
Kupiłem też na testy baterię Green Cell z krakowskiego Świata Baterii (lokalny patriotyzm). Jednak okazuje się, że bateria nie jest wykrywana przez org ładowarkę. Napisałem do nich, mają przysłać kuriera z nową baterią, bo ma działać wg nich. Pożyjemy, zobaczymy.

Mam ich baterię do Nikona D600 już ze 2 lata i działa cycuś glancuś.

jkr
20.11.18, 16:11
Ja kupiłem taką:

202217

Oryginalna ładowarka ładuje ją i w aparacie zachowuje się jak oryginał.No niestety kupiłem dwie i po jednym razie aparat ich nie widzi, a jak zobaczy to pokazuje, że są na wyczerpaniu. Myślałem już, że aparat padł, dziwne z G5 wszystko ok.

apa-sf
20.11.18, 17:58
Mam również Newell 2 sztuki i ogólnie działają, ale można odczuć, że krucej od oryginałów.

jkr
20.11.18, 18:12
Mam również Newell 2 sztuki i ogólnie działają, ale można odczuć, że krucej od oryginałów.Dziwne, że po jednym użyciu coś się stało. Może ich współpraca z Olympusem to loteria? Wygląda na to że muszę kupić oryginały.

Hrr
21.11.18, 19:12
Tez używam tych zamienników i generalnie są spoko. Trzymają krócej i poziom naładowania nie jest pokazywany precyzyjnie jak w oryginalnym, ale da się z tym żyć za tę cenę. Pod wodę biorę tylko firmowe, a do całej reszty zamienniki.

MichuP
21.11.18, 19:56
Ja dokupiłem zamiennik Duracell. Doświadczenia pozytywne.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka