PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 40d - ma LiveView!



RadioErewan
19.08.07, 14:30
Amazon.com: Canon EOS 40D 10.1MP Digital SLR Camera (Body Only): Camera & Photo@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/41D03zRlZLL.@@AMEPARAM@@41D03zRlZLL (http://www.amazon.com/Canon-40D-10-1MP-Digital-Camera/dp/tech-data/B000V5P90K/ref=de_a_smtd/105-6363872-5313231)
Product Features

10.1-megapixel CMOS sensor captures enough detail for photo-quality poster-size prints
Large 3.0-inch LCD display with enhanced Live View and broadened color gamut
6.5 frame-per-second continuous shooting capability (for bursts of up to 75 Large/Fine JPEGs or 17 RAW images)
sRAW mode; 35-zone metering system; integrated Self-Cleaning Sensor Unit
Powered by BP-511A, BP-511, or BP-512 lithium-ion battery pack; stores images on CF cards

Live View viewing options: Camera's LCD monitor; computer monitor, via USB; computer monitor, via wireless transmitter WFT-E3A
Manual focus: Viewed on LCD monitor, with option to magnify focus area 5x or 10x
Autofocus: Possible--C.Fn III-6-1 active, press AF On button; mirror drops down temporarily while AF On button is pressed, allowing AF to function
Silent mode Live View shoot: Mode 1: First shutter curtain remains open; shooting up to 6.5 fps possible; Mode 2: Quieter option; 2nd shutter curtain doesn't close until user's finger is taken off shutter button

No to w kwestii live view ściągnęli dokładnie wszystko, a nawet więcej....

Pozdrawiam

Rafał Czarny
19.08.07, 14:48
Nie ma Bolka na Canona. Zawsze zgarnie kasę... Potrafią liczyć skośnoocy chłopcy. Zatrudnili tam chyba górali z góry Synaj. :D

eelmika
19.08.07, 14:52
Ale nie ma pełnej klatki... :razz:

grizz
19.08.07, 15:10
Heheh LV zrypali z olkowego całkowicie ; p ciekawe jak w praktyce się będzie spisywać...


6,5fps ;p heh Ciekawe co e-next pokaże...

Oj ciekawa jesień będzie ;p

Karol
19.08.07, 15:20
hmmm. Fani Canona zwykle negowali użyteczność takich bajerów jak czyszczarka matrycy bądź podgląd na LCD...
Wielkość LCD - 3 cale budzi respekt...
Być może gdyby konstruktorzy z Olka przewidzieli to daliby odchylany LCD w E-510? Dobrą wróżbą dla Olka jest natomiast fakt, że Canon w aparacie z półki 40D nie spieszy się z fizycznym powiększeniem sensora. Dalej 1.6 a nie 1.3 czy FF... Ciekawią mnie nowe puszki Sony...
C40D raczej Olkom nie zagrozi bo to raczej wyższa półka - też cenowa. E-next z kolei pewnie będzie droższy i mierzący wyżej niż C40D.
Chciałbym w Olku aparat z takiej półki - oferujący wszystkie olkowe bajery z LV na obracanym LCD i stabilizacją ale ze status LCD i dwoma kółkami nastawczymi, nie musi być tak pancerny i szybki jak puszki pro ale ma być solidny... i może kosztować na start te 1300$...
Może następca E-330?
A właśnie - czy są jakieś info czy seria E-300/330 będzie rozwijana?

RadioErewan
19.08.07, 15:24
i może kosztować na start te 1300$...
E3 nie będzie na starcie duuuuuużo droższy (no, patrząc na cyfry, a nie na jednostki) ;-).

Pozdrawiam

Rafał Czarny
19.08.07, 15:26
Ja się bardzo cieszę, że konkurencja nie śpi. I większa konkurencja, tym mniejsze ceny - zasada stara jak świat.

grizz
19.08.07, 15:32
Dobrą wróżbą dla Olka jest natomiast fakt, że Canon w aparacie z półki 40D nie spieszy się z fizycznym powiększeniem sensora. Dalej 1.6 a nie 1.3 czy FF... Ciekawią mnie nowe puszki Sony...

Dlaczego dobrą? FF ma zalety - owszem, ale ma tez wady... FF nie jest lepszy od 4/3 jest po prostu inny.

Pozatym rezygnacja z 1,6 oznaczała by strzał w stopę - nie po to wypuszczali obiektywy apsc, aby teraz nie mieli komu ich sprzedać.

marioBull
19.08.07, 15:45
http://www.northlight-images.co.uk/Canon_40D.html

calkiem duoooooooo informacji o 40D, no i jak widac cena prawie 1600 $...

a swoja droga mnie rowniez ciekawi czy seria 300/330 bedzie kontynuowana ???
no i dlaczego zaprzestano produkcji ;(

Rafał Czarny
19.08.07, 15:48
Olek spóźnił się o rok z premierą E3. Ale dla nas (czyli płacących za sprzęt ciężko zarobione pieniądze) to nie jest zła wiadomość. Będzie musiał się wpasować w rynek i obniżyć cenę na dzień dobry. Cudów nie ma. Pamiętacie jak było z E1? Miejmy nadzieję, że Wujek Olek wyciągnął wnioski z tej kosztownej lekcji.

RadioErewan
19.08.07, 15:49
Olek "standaryzuje" produkty, by móc być bardziej konkurencyjnym. E410/510 mają wiele wspólnych elementów. To pozwala elastycznie planować produkcję i ciąć koszty. Aparat w kształcie E300 chyba się nie pojawi w najbliższej przyszłości. Możliwe, że za jakiś czas przytną trochę funkcjonalnie następcę dziadka i dadzą coś na kształt "E30". Tylko to są jedynie spekulacje.

Pozdrawiam

grizz
19.08.07, 15:52
I w sumie ciekawe, czy olek będzie wypuszczał jakiegoś "flagowca"... bo po przeciekłej specyfikacji i cenie E-3 raczej z najwyższą półka konkurowac nie będzie...

RadioErewan
19.08.07, 15:53
I w sumie ciekawe, czy olek będzie wypuszczał jakiegoś "flagowca"... bo po przeciekłej specyfikacji i cenie E-3 raczej z najwyższą półka konkurowac nie będzie...
A co jeszcze mógł by zrobić, by sięgnąć do "najwyższej" półki, czyli na dziś Marka III czy nadchodzącego Marka IIIs?

grizz
19.08.07, 15:59
Zintegrowany grip, więcej fps (5 to ciut mało), większy bufor, lepszy wizjer, więcej punktów AF... więcej bajerów;p np. sterowanie źrenicą... gps itd itd

Tak sobie tylko gdybam.. to co ma zaprezentować e-next - zupełnie MNIE satysfakcjonuje :D

RadioErewan
19.08.07, 16:00
lepszy wizjer, więcej punktów AF
Jeżu, jeszcze nie zaglądałeś do okularu E-3 a już ci wizjer mały ;-) Podobnie z punktami AF...

Pozdrawiam

Karol
19.08.07, 16:03
Dobrą wróżbą dla Olka jest natomiast fakt, że Canon w aparacie z półki 40D nie spieszy się z fizycznym powiększeniem sensora. Dalej 1.6 a nie 1.3 czy FF... Ciekawią mnie nowe puszki Sony...
Dlaczego dobrą? FF ma zalety - owszem, ale ma tez wady... FF nie jest lepszy od 4/3 jest po prostu inny.
Pozatym rezygnacja z 1,6 oznaczała by strzał w stopę - nie po to wypuszczali obiektywy apsc, aby teraz nie mieli komu ich sprzedać.

Jasne, że 4/3 ma zalety, jednak w sytuacji kiedy puszki FF miałyby być powszechne i tanie obawiam się, że spora część userów 4/3 zamieniła by swoje aparaty na FF... Miałem szczęście bądź nieszczęście popstrykać C5D z 1.8/50 prawie po ciemku - w takich warunkach jednak miło mieć FF z konsekwencjami jakie daje... Oczywiście dany system i rezultaty w niego to wspólne możliwości sensora i optyki... Jest jeszcze cena, wielkość, ciężar oraz potrzeby fotografującego.
Osobiście 4/3 daje mi sporo zabawy i nie widzę potrzeby posiadania FF (chociaż chętnie zmieniłbym w Olkach to czy tamto), niemniej bardzo chciałbym znać odpowiedź na pytanie - jakie będą wielkości sensorów - powiedzmy za 3 lata - w amatorskich puszkach C, N, S, P...?

grizz
19.08.07, 16:04
lepszy wizjer, więcej punktów AF
Jeżu, jeszcze nie zaglądałeś do okularu E-3 a już ci wizjer mały ;-) Podobnie z punktami AF...

Pozdrawiam

Mi nie - ja czasami mam kłopoty z objęciem tego z E-1 ;p... Pktów też jest ok, ale to nie znaczy, że nie może być więcej, a wizjer większy i jaśniejszy ;p

grizz
19.08.07, 16:06
Dobrą wróżbą dla Olka jest natomiast fakt, że Canon w aparacie z półki 40D nie spieszy się z fizycznym powiększeniem sensora. Dalej 1.6 a nie 1.3 czy FF... Ciekawią mnie nowe puszki Sony...
Dlaczego dobrą? FF ma zalety - owszem, ale ma tez wady... FF nie jest lepszy od 4/3 jest po prostu inny.
Pozatym rezygnacja z 1,6 oznaczała by strzał w stopę - nie po to wypuszczali obiektywy apsc, aby teraz nie mieli komu ich sprzedać.

Jasne, że 4/3 ma zalety, jednak w sytuacji kiedy puszki FF miałyby być powszechne i tanie obawiam się, że spora część userów 4/3 zamieniła by swoje aparaty na FF... Miałem szczęście bądź nieszczęście popstrykać C5D z 1.8/50 prawie po ciemku - w takich warunkach jednak miło mieć FF z konsekwencjami jakie daje...

Szum? Zobacz jaki postep był pomiędzy e500 a e510...

Pstrykasz sobie w tym ciemnym pomieszczeniu i żeby osiągnąć taką GO jak w olku musisz FF przymknąć o 2 działki... i tym samym z ISO 200 robi się 800...

C+
19.08.07, 16:30
lepszy wizjer, więcej punktów AF
Jeżu, jeszcze nie zaglądałeś do okularu E-3 a już ci wizjer mały ;-) Podobnie z punktami AF...

Pozdrawiam

Ale pewnie zaglądał w tą dziurkę od klucza w C5D :razz: :mrgreen:

Kubus Puchatek
19.08.07, 16:35
prawda jest taka że Olek robi aparaty tylko dla amatorów i na tym pozostanie, chcesz czegoś więcej to musisz zmienić system, proste i logiczne.

Pozdrawiam
K.Puchatek

grizz
19.08.07, 16:40
prawda jest taka że Olek robi aparaty tylko dla amatorów i na tym pozostanie, chcesz czegoś więcej to musisz zmienić system, proste i logiczne.

Pozdrawiam
K.Puchatek

Elektronika skacze tak bardzo do przodu, że szum za dwa, trzy lata nie bedzie już stanowił przeszkody, a wtedy crop 2x daje znaczącą przewagę w sporcie, foto przyrody...

Łatwiej jest operować czymś takim:
http://sklepfotograficzny.pl/obiektywy-akcesoria/obiektywy/Olympus/ED-300-f2.8/

niż takim:
http://sklepfotograficzny.pl/obiektywy-akcesoria/obiektywy/Canon/EF-600-f4-L-IS-USM/

albo takim:
http://sklepfotograficzny.pl/obiektywy-akcesoria/obiektywy/Nikon/AFS-600-f4-D-IF-ED/

Kubus Puchatek
19.08.07, 16:45
prawda jest taka że Olek robi aparaty tylko dla amatorów i na tym pozostanie, chcesz czegoś więcej to musisz zmienić system, proste i logiczne.

Pozdrawiam
K.Puchatek

Elektronika skacze tak bardzo do przodu, że szum za dwa, trzy lata nie bedzie już stanowił przeszkody, a wtedy crop 2x daje znaczącą przewagę w sporcie, foto przyrody...

Łatwiej jest operować czymś takim:
http://sklepfotograficzny.pl/obiektywy-akcesoria/obiektywy/Olympus/ED-300-f2.8/

niż takim:
http://sklepfotograficzny.pl/obiektywy-akcesoria/obiektywy/Canon/EF-600-f4-L-IS-USM/

albo takim:
http://sklepfotograficzny.pl/obiektywy-akcesoria/obiektywy/Nikon/AFS-600-f4-D-IF-ED/ tu nie chodzi o szum, ale o całość, jakoś 4/3 jest na rynku kilka lat i nie widać tego że firma chce wykorzystać mnożnik, a wystarczyło by zbudować kilka szkieł o dłuższej ogniskowej i rzesza foto. by skorzystała. A tak firma se bimba zapowiedziała kilka lat temu aparat, pokazali wydmuche rok temu i pokaża sprzęt, kiedy no tak kiedy. Może na jesieni :mrgreen: . Podjerzewam ze na starcie sprzęcior bedzie gorszy jak 40d i nikon de ileś tam, ale oczywiście bedzie droższy, no wiecie aparat dla snobów, aparat do którego sie przypmnie zuiko(bo to szkła najlepsiejsze są na świecie). A prawda jest taka że w kazdym systemie są równie dobre szkła w równej cenie :razz:

Pozdrawiam
K.Puchatek

grizz
19.08.07, 16:48
Kilka lat jest na rynku... ale to pikus w porównaniu z tym ile tam siedzi konkurencja... ;)

(OM nie liczę ;p)

Kubus Puchatek
19.08.07, 16:52
Kilka lat jest na rynku... ale to pikus w porównaniu z tym ile tam siedzi konkurencja... ;)

(OM nie liczę ;p) oczywiście, masz racje, tylko że co ma piernik do wiatraka ? Można było zbudowac ekstra super wypas szkła z linii TOP PRO, a nie można było zrobić takiego same z linii STANDARD(oczywiście z odpowiedni gorszymi parametrami, za odpowiednią cenę) ? Odpowiedź jest prosta, można ale trzeba chcieć. Widocznie Olek stwierdził ze użytkownicy 4/3 nie focą przyrody :mrgreen: i innych daleko oddalonych obiektów. :razz:

K.Puchatek

Karol
19.08.07, 17:46
A prawda jest taka że w kazdym systemie są równie dobre szkła w równej cenie :razz:
Pozdrawiam
K.Puchatek

Upraszczasz. Różnice w puszkach w poszczególnych systemach w wielu zastosowaniach można pominąć. Szkła właśnie różnicują owe systemy i kupując aparat powinno się kupić pod szkła które chce się mieć. To mit, że wszędzie tak samo. Dla przykładu - pokaż mi 50/1.8 za 65$ w systemie Olka, albo, żeby nie było, że jestem za Canonem - jaki mam kupić obiektyw do Canona za 388$ żeby dał mi jakość obrazu i budowy Zuiko 14-54? I dalej - poleciłem znajomemu Pentaxa K10D (Olka nie chciał). Ów znajomy focił trochę czasem moim Olkiem z 40-150 - tym starszym. I teraz chce mieć taki obiektyw do K10D tylko co mu polecić? - albo ciemniej i gorzej albo znacznie drożej niż owe 600zł... I można by tak pewnie dalej...

RadioErewan
19.08.07, 18:04
Dajesz się wkręcić trolowi, który już nie będzie, prawda?

Pozdrawiam

Kubus Puchatek
19.08.07, 18:28
A prawda jest taka że w kazdym systemie są równie dobre szkła w równej cenie :razz:
Pozdrawiam
K.Puchatek

Upraszczasz. Różnice w puszkach w poszczególnych systemach w wielu zastosowaniach można pominąć. Szkła właśnie różnicują owe systemy i kupując aparat powinno się kupić pod szkła które chce się mieć. To mit, że wszędzie tak samo. Dla przykładu - pokaż mi 50/1.8 za 65$ w systemie Olka, albo, żeby nie było, że jestem za Canonem - jaki mam kupić obiektyw do Canona za 388$ żeby dał mi jakość obrazu i budowy Zuiko 14-54? I dalej - poleciłem znajomemu Pentaxa K10D (Olka nie chciał). Ów znajomy focił trochę czasem moim Olkiem z 40-150 - tym starszym. I teraz chce mieć taki obiektyw do K10D tylko co mu polecić? - albo ciemniej i gorzej albo znacznie drożej niż owe 600zł... I można by tak pewnie dalej...po części masz racje, ale takie przykłady można również mnożyć i w prawo i w lewo i w góre i w dół. Nie będę wymieniał szkieł których w 4/3 brakuje bo mi by sie zeszło do nocy, a nie mam na to czasu, zresztą jak zauwazyłeś to nie ma sensu. Dlatego popatrzmy na puchy, a tu olek dalej gania z murzynami za słoniami budując na nich zasadzki i patrząc czy czasami za plecami nie czai się jakiś niedzwiedź(pfuuuu tygrys, czy lew).


Dajesz się wkręcić trolowi, który już nie będzie, prawda?
a koledze to o co chodzi z tym trollem ? To jakiś nowy ficzer w nowej puszce Olka ?

Pozdrawiam
K.Puchatek

RadioErewan
19.08.07, 18:52
po części masz racje, ale takie przykłady można również mnożyć i w prawo i w lewo i w góre i w dół. Nie będę wymieniał szkieł których w 4/3 brakuje bo mi by sie zeszło do nocy, a nie mam na to czasu, zresztą jak zauwazyłeś to nie ma sensu. Dlatego popatrzmy na puchy, a tu olek dalej gania z murzynami za słoniami budując na nich zasadzki i patrząc czy czasami za plecami nie czai się jakiś niedzwiedź(pfuuuu tygrys, czy lew).

I z tego powodu nowe ficzery Canona (nie licząc WiFi, 3 calowego wyświetlacza, 6,5 fps i jak zwykle bardzo dobrej matrycy CMOS) pochodzą z E410/510? Teraz Canon ma fazę murzyńską? ;-)

Pozdrawiam trolu

Kubus Puchatek
19.08.07, 18:57
po części masz racje, ale takie przykłady można również mnożyć i w prawo i w lewo i w góre i w dół. Nie będę wymieniał szkieł których w 4/3 brakuje bo mi by sie zeszło do nocy, a nie mam na to czasu, zresztą jak zauwazyłeś to nie ma sensu. Dlatego popatrzmy na puchy, a tu olek dalej gania z murzynami za słoniami budując na nich zasadzki i patrząc czy czasami za plecami nie czai się jakiś niedzwiedź(pfuuuu tygrys, czy lew).

I z tego powodu nowe ficzery Canona (nie licząc WiFi, 3 calowego wyświetlacza, 6,5 fps i jak zwykle bardzo dobrej matrycy CMOS) pochodzą z E410/510? Teraz Canon ma fazę murzyńską? ;-)

Pozdrawiam trolu Nie znam dobrze systemu canona, poprostu mnie on nie interesuje, ale patrząc na to co sie dzieje na rynku to chłopaki z tej firmy swoiście myślą nad tym jak się rynek rozwija i co zrobić aby uzytkownicy ich nie opuścili, co więcej jak ściągnąć nowych. Działanie ich jest uzasadnione. Zapewne piszesz o LV, no cóż napewno nad nim sporo pracowali gdyż wątpie w przeplyw jakichkolwiek patentów między tymi firmami, może się okazać że tak jak w przypadki ichniej czyszcioszki do matrycy nad którą pracowali chyba z 10 lat analogicznie sprawa ma sie z LV. :) Nigdzie nie jest napisane że oni to zerżneli, nawet nie wiemy jak to bedzie działać, a opis na jakiejś tam podrzędnej stronie nic tak naprawdę nie mówi.

Co do firmy która jest notabene właścicielem tego przecudnego miejsca i sposoruje to miejsce to sprawa wygląda inaczej. Firma ta przypomina właśnie takowego słonia na którego polują murzyni, co więcej słońa który wlazł już w pułapke i się krząta z lewa na prawo szykając dziury w podłodze którędy tu dać dyla. Zapewne wkońcu czmychnie dziurą wykopaną przez myszy i odegra sie na murzynach pokazując to nowe cudne body, niestety body które zapewne będzie naszpikowane bajerami, ale technolgicznie było dobre ale z rok temu.

Nie wiem dlaczego się zwracasz do mnie troll, ale to nie wypada Administratorowi forum przekręcać niki użytkowników. Moge sie ostatecznie zgodzic na Kubuś

Pozdrawiam
K.Puchatek

P.S. polecam miodek, niekoniecznie pszczeli, może być pitny równie zdrowy. :razz:

grizz
20.08.07, 08:05
Ok... trollowanie zostało przeniesione...

Jak ktoś chce jeszcze sensownie pogadać to proszę, ale bez "świętych wojen" - ok?

C+
20.08.07, 09:24
Hmm Konan przywalił z grubej rury ;)

BTW czemu Olympus nie zastrzegł nazwy Live View? :|

matzone
20.08.07, 09:27
Kilka danych 40d
http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos40d/index.html

Dar-i-jush_old
20.08.07, 11:08
Mnie bardzo ciekawi jaką Canonowy LV będzie miał funkcjonalność. Czy będzie można beztrosko biegać z tym jak z kompaktem, czy jak w e510/410 dostanie się ziarnem po fotach. Ciągle jeszcze Olympus e510 ma atut w postaci IS, odkurzacza i pixel mapping. LV przestaje być atrakcyjny :?

opiotr
20.08.07, 11:20
Ciągle jeszcze Olympus e510 ma atut w postaci IS, odkurzacza i pixel mapping. LV przestaje być atrakcyjny :?
Odkurzacz już też mają Canony ciekawe na ile skuteczny ale w specyfikacji jest.

kisi
20.08.07, 11:31
Ciągle jeszcze Olympus e510 ma atut w postaci IS, odkurzacza i pixel mapping. LV przestaje być atrakcyjny :?
Odkurzacz już też mają Canony ciekawe na ile skuteczny ale w specyfikacji jest.

Skadinąd kiepskawy, albowiem nikt sie nim nie chwali ze jest taki wspaniały jak chociazby brak szumów...

Dar-i-jush_old
20.08.07, 11:43
A no właśnie. Sony też ma odkurzacz zdaje się? Tylko nieprzydatny. Jak LV będzie działał jak w nowych Olkach to pół biedy. Nawet można by się cieszyć, bo cena Olków szybciej spadnie. Ale jak jest sprawniejszy, to już bida...
Tak na logikę, jeżeli nie ma takiej konstrukcji jak w e330, gdzie były dwa sensory optyczne, to chyba będzie działać tak samo jak w 510? Chyba, że C ma jakiś nowy patent na LV...

andytown
20.08.07, 12:04
Z tego co czytałem Olek podzielił się prawami do stosowania nazwy Live View z Canonem w zamian za prawo do nazwy Image Stabilazer (IS) - który wykorzytuje w 510, a jest to nazwa zastrzeżona dla Canona

grizz
20.08.07, 12:58
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6241

Dar-i-jush_old
20.08.07, 13:17
I Olek odpada. Trzyma go jedynie IS :?

grizz
20.08.07, 13:20
O którym olku mówisz? ;p

Oleryk
20.08.07, 13:22
Pewnie Kwaśniewskim ;)

Dar-i-jush_old
20.08.07, 13:25
E-510 ;) Bo wydaje mi się, że to raczej ta półka, a nie E-next?

EDIT: Kwaśniewski nie ma IS ;)

Oleryk
20.08.07, 13:27
E-510 to chyba niższa połka, chociażby patrząc na cene.
Exxx dopiero zobaczymy...

Dar-i-jush_old
20.08.07, 13:35
Nie wiem jak z tymi półkami. Wydaje mi się, że 30D to ta półka gdzie i 510 leży (i nie chodzi mi o półkę sklepową). 40D to niby następca, więc ciągle ta półka. Tak mi się zdaje. Z kolei jak to półka wyższa, to cena już nie wydaje się wysoka. Magnezowy i uszczelniony jest, ale to jeszcze chyba nie świadczy o wyższej półce? Może Canon wyznacza nowe kanony dla tej półki?

grizz
20.08.07, 13:57
Źle Ci się wydaje... 510 to półka 400d/d80 a nie 40d/ d200

Dar-i-jush_old
20.08.07, 16:32
Fakt. Przyjrzałem się i już mi się nie wydaje ;)

suchy10
20.08.07, 17:09
"półka" wg firmy CANON wygląda tak:
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://66.249.91.104/translate_c?hl=en&u=http://dc.watch.impress.co.jp/cda/parts/image_for_link/106044-6859-4-1.html&prev=/search%3Fq%3Dhttp://dc.watch.impress.co.jp/%26hl%3Den%26lr%3D%26sa%3DG)link (http://66.249.91.104/translate_c?hl=en&u=http://dc.watch.impress.co.jp/cda/parts/image_for_link/106044-6859-4-1.html&prev=/search%3Fq%3Dhttp://dc.watch.impress.co.jp/%26hl%3Den%26lr%3D%26sa%3DG)

The z00m
20.08.07, 17:41
A no właśnie. Sony też ma odkurzacz zdaje się? Tylko nieprzydatny. Jak LV będzie działał jak w nowych Olkach to pół biedy. Nawet można by się cieszyć, bo cena Olków szybciej spadnie. Ale jak jest sprawniejszy, to już bida...
Tak na logikę, jeżeli nie ma takiej konstrukcji jak w e330, gdzie były dwa sensory optyczne, to chyba będzie działać tak samo jak w 510? Chyba, że C ma jakiś nowy patent na LV...

Hmmm... ja bym się spodziewał, że będzie działał jak ten w 1D MkIII. Czyli będzie to namiastka LV znanego z kompaktów. Nie studiowałem podanej części specyfikacji Canona 40D, ale jakoś ciężko mi uwierzyć, że puszka leżąca dwie półki niżej będzie miała bardziej funkcjonalny LV niż flagowy model Canona.

W E-3 spodziewam się hardwerowo podobnego rozwiązania LV niczym ten z E-330. Prawdopodobnie będą jakieś nowe funkcje. Jeśli tak to Olympus nadal będzie krok do przodu... tylko to nadal ble, ble o niczym. Październik będzie, albo radosnymi narodzinami, albo smutnym pogrzebem :roll:

Nie wiem co tam życie przyniesie, ale jak czytam artykuł na fotopolis.pl o nowym 40D to jakoś tak :? Poprawione szumy, zwiększona dynamika, szybszy i bardziej pewny AF :roll: JEDNAK LEPSZY LV OD TEGO W 1D MkIII. Ciężko będzie miał E-next, oj ciężko... I USZCZELNIONO KORPUS 40D !!!.

Wychodzi, że Canon zaskoczył i odskoczył. Tak to jest jak się przesadnie zwleka. 40D zapowiada się na hicior i to dostępny od września. Kurtka może skończyć czas oczekiwania i jednak złapać zajączka ;) Nasz Olek chodzi w ciąży z E-next niczym słonica. Bosze... może człowieka trafić. W takich momentach widać, gdzie miejsce malućkich.

Ciekawe co na to Nikon. Też mają chłopaki ciepło :razz:

zibi1303
20.08.07, 21:46
pewnie już zakładają pampersy :twisted:

Jeronimo
20.08.07, 22:00
ach ten onanizm sprzetowy ;)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://de.fishki.net/picsw/032007/02/photo/63_photo_159860.gif)

grizz
20.08.07, 22:27
hmm z drugiej strony zarówno e510 jak i 70-300 pojawiły się przed ogłaszaną datą... może e-next też nas zaskoczy?

mateuss
20.08.07, 23:34
a niech sobie ma co tylko chce... ja itak za diengi kupie szklarnie i e-1

matzone
21.08.07, 12:29
40d wpłynie na cenę następcy E-1. Dobrze się dzieje :D

motoko
21.08.07, 12:54
Z tego co czytałem Olek podzielił się prawami do stosowania nazwy Live View z Canonem w zamian za prawo do nazwy Image Stabilazer (IS) - który wykorzytuje w 510, a jest to nazwa zastrzeżona dla Canona

Serio? Bo za bardzo nie wiem czy warto było. LiveView miało szansę stać się znakiem rozpoznawczym Olka, a teraz jest i w Canonie. Jak dotąd każda firma (Minolta/Sony, Pentax) potrafiła nazwać stabilizację swoim imieniem, a Olympus poszedł na łatwiznę...

A jeśli chodzi o narzekania, to nikt nie marudzi bardziej niż fani firmy wypuszczającej nowy model aparatu. Konkurencja wychwytuje najpierw cechy pozytywne (szukają zagrożenia) a dopiero później negatywne (szukają pokrzepienia).

Rafał Czarny
21.08.07, 12:55
Chłopaki z Canona dają już stabilizację do najtańszych szkieł kitowych.

LINK (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6239)

Przewaga Olka topnieje w zastraszającym tempie. LV, odkurzacz, uszczelnienia i stabilizacja (w szkłach) jest w 40D. Dla nas klientów to dobre wieści, bo nowy Olek będzie musiał cenę dostosować do realiów rynkowych.

andytown
21.08.07, 13:01
Motoko - ale olek według mnie myślał bardzo logicznie - teraz można mówić ze prawdziwe Live view ma tylko olek i canon tak samo jak prawdziwego IS

IS to znak rozpoznawalny marketingowo, siła marketingu Canona sprawi ze LV też będzie miał dużą rozpoznawalność...

motoko
21.08.07, 13:06
IS to znak rozpoznawalny marketingowo, siła marketingu Canona sprawi ze LV też będzie miał dużą rozpoznawalność...

I za rok - półtora przeciętny pstrykacz będzie przekonany, że LV w lustrzance wymyślił Canon.

RobertW3D
21.08.07, 13:07
Przewaga Olka topnieje w zastraszającym tempie. LV, odkurzacz, uszczelnienia i stabilizacja (w szkłach) jest w 40D. Dla nas klientów to dobre wieści, bo nowy Olek będzie musiał cenę dostosować do realiów rynkowych.

Mam dziwne złe przeczucie, że to będzie ostatni semi-profi korpus Olka ... pocieszyć się możemy tylko tym, ze inne firmy mają taki sam problem z Canonem jak my :-)
Nic, trzeba będzie kupić za 2 lata jak będą wyprzedawać z magazynów i trzymać z całą szklarnią dopóki nie padnie ;-)

dog_master
21.08.07, 13:09
E-Next ma miec najszybszy AF na swiecie, wiec moze sie dorownac do 40D w tej kwestii, tylko ta cena... Jakos nie wierze, co by Olek puscil body w cenie porownywalnej do Kanonka [juz o nizszej nie mowie...;]]

RobertW3D
21.08.07, 13:15
IS to znak rozpoznawalny marketingowo, siła marketingu Canona sprawi ze LV też będzie miał dużą rozpoznawalność...

I za rok - półtora przeciętny pstrykacz będzie przekonany, że LV w lustrzance wymyślił Canon.

Wcale bym się nie zdziwił - E-330 był reklamowany jako ciekawostka ... również cenowo :/
Dopiero E-410/510 trochę się zaczęły rzucać w oczy ... ale wystarczy jedna TAKA premiera Canona i wszyscy zapominają o Olku. Teraz wystarczy, że wsadzą LV do 500D, a słuch o Olku zaginie ... pozostaną tylko legendy o jakości ZD :-) ... a sztukmistrz z Lublina będzie produkował konwertery z Canona do 4/3 ... :-)

motoko
21.08.07, 13:15
Lokalny oddział Canona tradycyjnie zlekceważył polskich czytelników planując udostępnienie materiałów ponad dziesięć godzin później w stosunku do reszty świata.

Cała nadzieja w tym, że tak traktowani klienci odwrócą się od "przodującej firmy" i poszukają alternatyw...

A na Canon Forum piszą, jak dodanie stabilizacji NIE zmieni szajsowatego kit-a w super sprzęt. Ale to piszą ci, którzy mają pojęcie o fotografii, czyli mniejszość.

paakayttaja
21.08.07, 13:19
Teraz wystarczy, że wsadzą LV do 500D, a słuch o Olku zaginie ... pozostaną tylko legendy o jakości ZD :-) ... a sztukmistrz z Lublina będzie produkował konwertery z Canona do 4/3 ... :-)

Już tak jest - pogadywałem sobie z kuplami o nowościach - m.in. o LiveView - oni już uważają, że to produkt stajni Canona a nie Olympusa...

andytown
21.08.07, 13:21
Patrzcie na rynek Panowie - ten rynek rośnie 76% rocznie
i o ile olek wyżył sprzedając w 2006 r. 220-230 k lustrzanek, to w tym roku w pierwszym półroczu miał 8,6% - co dawało mu ok 300 k lustrzanek w I półroczu.. a w całym roku zrobi z 500-600 k - więc mówię wam - rynek rośnie tak szybko ze znajdzie się miejsce dla wszystkich

tak dotychczas nikon z canonem mieli 90-95% rynku,,, z tych 5-10% da się naprawdę dobrze
żyć:)


Gdyby olek nie podzielił się nazwą - to wszyscy by Pamiętali nazwę Canona - i nie wiedzieli nawet ze wcześniej można było to nazywać live view.. a nie lCD shoot:D

marecki
21.08.07, 13:23
Wogóle nie wiem czym się przejmujecie koledzy i koleżanki. Ja kupiłem Olka z myślą że popstrykam nim fotki do czasu aż sprzęt się rozwali. Co mi da że zmienię mojego e300 na np. d40 ? Nic mi nie da. Lepszych fotek nie zrobie bo to kwestia oka fotografa a nie aparatu. Zresztą czy to wyścig kto ma nowszy ten fajniejszy?

RobertW3D
21.08.07, 14:16
Wogóle nie wiem czym się przejmujecie koledzy i koleżanki. Ja kupiłem Olka z myślą że popstrykam nim fotki do czasu aż sprzęt się rozwali. Co mi da że zmienię mojego e300 na np. d40 ? Nic mi nie da. Lepszych fotek nie zrobie bo to kwestia oka fotografa a nie aparatu. Zresztą czy to wyścig kto ma nowszy ten fajniejszy?

Ja też kupiłem z taką myślą mojego E-500, a potem jeszcze 2 torby, które zapełniłem różnymi gratami ;-) Ale patrząc na to jako na system, to szkoda by mi było gdybym to musiał wszystko sprzedać, bo Olek się wycofał albo upadł. Sytuacja jest o tyle pocieszająca, że są firmy, które mając wypracowany standard mogłyby to pociągnąć (Panasonic, może Fuji?)

marecki
21.08.07, 14:39
System nie upadnie napewno. Wyszło przecież ostatnio sporo nowego. Jakbym miał na tym zarabiać pewnie poszedłbym w Canona albo Nikona ale nie mam na tyle talentu żeby iść w tym kierunku. Olympus ma świetny sprzęt i nie ma co do tego wątpliwości. To że konkurencja czuwa i ładuje w marketing ile może to już ich sprawa. Olek od dawna jest na rynku i z pewnością nie zniknie.

The z00m
21.08.07, 18:10
Chłopaki z Canona dają już stabilizację do najtańszych szkieł kitowych.

LINK (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6239)

Przewaga Olka topnieje w zastraszającym tempie. LV, odkurzacz, uszczelnienia i stabilizacja (w szkłach) jest w 40D. Dla nas klientów to dobre wieści, bo nowy Olek będzie musiał cenę dostosować do realiów rynkowych.

Nie wiem czy to dobre wieści. Kto kupi E-3 jeśli będzie kosztował około 7k (mniej się nie spodziewam, a po delikatnych sugestiach Radka będę się cieszył jeśli będzie to poniżej 7k) skoro 40D już w przedsprzedaży oferowany jest za 4399,00 PLN? Nie spodziewam się by na cenę E-3 miała wpływ cena 40D. Olympus tak nie robi. Wycenią i kogo to będzie obchodzić, że kupi go kilka osób... po dwóch latach przecena i tak do końca... końca e-systemu :mrgreen:

Canon dopierniczył Olkowi. Na tym forum Radek wiele razy podkreślał to, na co Olympus stawia w poszczególnych modelach. Odkurzacz, LV, stabilizację, uszczelnienia... wszystko Canon połknął niczym wieloryb i to jednym modelem. Stabilizację matrycy również pięknie zneutralizowali. Jeszcze mu ceną dowalili. Masakra...



Lokalny oddział Canona tradycyjnie zlekceważył polskich czytelników planując udostępnienie materiałów ponad dziesięć godzin później w stosunku do reszty świata.

Cała nadzieja w tym, że tak traktowani klienci odwrócą się od "przodującej firmy" i poszukają alternatyw...

Tjaaaa... już to widzę. Szczególnie ze względu na to, że Canon nie dał Panom z fotopolis materiałów dotyczących nowego produktu. Proszę Cię...


A na Canon Forum piszą, jak dodanie stabilizacji NIE zmieni szajsowatego kit-a w super sprzęt. Ale to piszą ci, którzy mają pojęcie o fotografii, czyli mniejszość.

Od kiedy stabilizacja ma poprawić właściwości optyczne obiektywu :roll: Kretynizm. Canon dodając do najtańszych obiektywów IS zniwelował kolejny argument dla którego ludzie sięgali po produkty konkurencji... STABILIZACJĘ MATRYCY. Canon wie co robi i szczerze... za kilka lat może się okazać, że za wyjątkiem SONY i Canona będzie pustynia. Warto przemyśleć czy e-system jest na tyle rozwojowy, że można w niego zainwestować większe pieniądze? E-systemowi nic nie zostało co go czyniło wyjątkowym. To zaś nie pomaga w zdobywaniu nowych klientów. Szkoda...

elfior
21.08.07, 18:31
No i mamy problem..., przynajmniej ci, którzy chcą w najbliższym czasie kupć nowe szkiełko. Słowem jesień będzie gorąca, a ruch należy teraz do Olka :D

The z00m
21.08.07, 19:08
No i mamy problem..., przynajmniej ci, którzy chcą w najbliższym czasie kupć nowe szkiełko. Słowem jesień będzie gorąca, a ruch należy teraz do Olka :D

Eeee tam problem. Mi do wieczora przejdzie i spokojnie zaplanuję to i tamto ;) Luz. Canon dał do myślenia, chociaż po Olympusie nie spodziewam się zmiany polityki. Z dygiej strony lepiej, że zaczęli od amatorskich E-410/E-510. Na nich się zarabia. Teraz mogą dołożyć do E-3 :mrgreen:

willow32
21.08.07, 19:47
Znając firmę C to conajmniej przez najbliższe pół roku będą usuwać wszystkie babole które wyjdą w użytkowaniu :) nowości? skoro wyskoczyli ni z gruchy ni z pietruchy będa niewypałem, w myśl zasady co nagle to po diable :) Ja tam wróżką nie jestem ale tak będzie :) A na koniec powiem tyle: ja na C przesiąde się wtedy jak przyjedzie do mnie delegacja z tej firmy i ładnie poprosi żeby zaczął fotografować sprzętem ich firmy który oczywiście mi podarują za free na wieczne użytkowanie, a to będzie gdzieś za....nigdy :D

pozdrówki

PS Oly rulezzz !!! a ja wcale nie jestem Olytalibianem :) ale czym więcej się mówi że Olympus się kończy tym ja bardziej się ciesze że właśnie tą firmę wybrałem, zawsze byłem przekora ;P :D

The z00m
21.08.07, 19:49
PS Oly rulezzz !!! a ja wcale nie jestem Olytalibianem :)

Tjaaaa... nie jesteś :mrgreen:

polek
21.08.07, 22:44
Sorry, The Zoom ale głupoty wypisujesz :mrgreen:
Po pierwsze w 40D jest pseudo uszczelnienie: albo czytać po angielsku nie potrafisz, albo jesteś żle przygotowany do tematu: Uszczelniona jest tylko klapka karty CF i baterii - jak się to ma do uszczelnień całego korpusu w E-1/E-3 to ja nie wiem
po drugie: jeśli w 40D będzie ten sam odkurzacz co w 400D, to jego skuteczność jest na poziomie gruszki ... Znów za wysokie progi do tego, który jest w E-1
po trzecie: IS wsadzili do obiektywów, który żaden rozsądny człowiek nie kupi z 40D. Co więcej szybko oszacowano jego skuteczność na poziomie 2-2,5 EV - jak się to ma do stabilizacji matrycy na poziomie 4-5 EV i to z każdym założonym obiektywem a nie jakimś plastikowym, ciemnym gównem ...
Podsumowując, głupstwa pleciesz :|
P.S. Jak do tego jeszcze poprawiony AF jest rodem z 1D Mark III to będzie całkowicie git

Dempsey
21.08.07, 22:53
A ja sobie tak siedzę i kombinuję...
System 4/3 posiada w tej chwili dwa systemy stabilizacji OIS i IS. Prawdopodobnie jest tylko kwestią opracowania odpowiednich algorytmów by połączyć oba te systemy - czyli kiedy OIS przestaje się wyrabiać to wtedy "odpala" się matryca i tym sposobem z każdego systemu zyskujemy 2-3 działki co w sumie może dać 4-6EV stabilizowanych (dodając do tego jeszcze na przykład zapis ruchu z czujników po tym jak OIS i IS się nie wyrobią to można zastosować jeszcze algorytm rozplotu dla sensownego dodatkowego 1EV stabilizacji programowej - chyba olek stosował już taki patent w jakimś swoim kompakcie :?: ). Dodajmy do tego jasne zoomy Zuiko, przyzwoite szumy na wysokim ISO i nagle system 4/3 może się okazać najlepiej przystosowanym do fotografii w słabym świetle. W zasadzie w systemie istnieją już wszystkie potrzebne rozwiązania - trzeba je tylko zawrzeć w jednym body.

Oleryk
21.08.07, 23:16
Póki co IS i O.I.S, uruchomione razem, tylko nawzajem sobie przeszkadzają.
Gdzieś był taki test Leiki 14-50...

dog_master
22.08.07, 00:07
Dempsey, to by bylo faktycznie cos + crop x2 = super system do przyrody... Moze cos wymysla ;)

IMHO 40D zdobedzie wieksze uznanie niz E-Next... Bo to Canon, bo ma LV i a'la SSWF, bo IS tez sobie wypisze... No i cena.

Ale, pozyjemy, zobaczymy.

willow32
22.08.07, 00:38
Dempsey, to by bylo faktycznie cos + crop x2 = super system do przyrody... Moze cos wymysla ;)

IMHO 40D zdobedzie wieksze uznanie niz E-Next... Bo to Canon, bo ma LV i a'la SSWF, bo IS tez sobie wypisze... No i cena.

Ale, pozyjemy, zobaczymy.

napewno będzie się lepiej sprzedawał tylko ze to nie ten sam target, 40D przy E-next to nadal będzie zabawka, co by na ten temat nie mówić...

Karol
22.08.07, 00:53
A ja sobie tak siedzę i kombinuję...
System 4/3 posiada w tej chwili dwa systemy stabilizacji OIS i IS. Prawdopodobnie jest tylko kwestią opracowania odpowiednich algorytmów by połączyć oba te systemy - czyli kiedy OIS przestaje się wyrabiać to wtedy "odpala" się matryca i tym sposobem z każdego systemu zyskujemy 2-3 działki co w sumie może dać 4-6EV stabilizowanych (dodając do tego jeszcze na przykład zapis ruchu z czujników po tym jak OIS i IS się nie wyrobią to można zastosować jeszcze algorytm rozplotu dla sensownego dodatkowego 1EV stabilizacji programowej - chyba olek stosował już taki patent w jakimś swoim kompakcie :?: ). Dodajmy do tego jasne zoomy Zuiko, przyzwoite szumy na wysokim ISO i nagle system 4/3 może się okazać najlepiej przystosowanym do fotografii w słabym świetle. W zasadzie w systemie istnieją już wszystkie potrzebne rozwiązania - trzeba je tylko zawrzeć w jednym body.
4/3 ma niewątpliwe zalety ale twierdzenie, że może być najlepszym systemem do fotografii w słabym świetle - hmm- raczej byłbym sceptyczny. Nawet jakby się udało "ożenić" oba systemy stabilizacji obrazu i by to dało faktycznie + 6EV to w dalszym ciągu jest to stabilizacja przydatna do statycznych motywów. Jak coś się rusza i chcesz to zamrozić musisz mieć krótki czas a więc wysokie ISO+jasne szkiełko - innej drogi nie ma...
Poza tym realizacja Twojej wizji pociągnęła by za sobą montowanie stabilizacji w optyce ZUIKO co po pierwsze znacznie by ja podrożyło a po drugie w znacznym stopniu odebrało walor (przynajmniej teoretyczny) małych gabarytów i wagi...

dog_master
22.08.07, 01:00
napewno będzie się lepiej sprzedawał tylko ze to nie ten sam target, 40D przy E-next to nadal będzie zabawka, co by na ten temat nie mówić...
Hm, nie powiedzialabym ;) Specyfikacje bardzo podobne, Olek tez sam [zakladajac, ze przeciek byl oficjalny] porownywal sie do 40D. Moze faktycznie, z Olka kupia go profi, Canoniarze niekoniecznie profi. Ale puszki imho zblizone.

cra3y
22.08.07, 07:54
tu (link ponizej) macie demo LV i AF video test dla Canona 40D
http://www.capacamera.net/streaming/product01/index.php?page=&id=2

RobertW3D
22.08.07, 09:42
po drugie: jeśli w 40D będzie ten sam odkurzacz co w 400D, to jego skuteczność jest na poziomie gruszki ... Znów za wysokie progi do tego, który jest w E-1
po trzecie: IS wsadzili do obiektywów, który żaden rozsądny człowiek nie kupi z 40D. Co więcej szybko oszacowano jego skuteczność na poziomie 2-2,5 EV - jak się to ma do stabilizacji matrycy na poziomie 4-5 EV i to z każdym założonym obiektywem a nie jakimś plastikowym, ciemnym gównem ...

Nie zapominaj, jak duża jest siła marketingu - na forach internetowych nie wiele osób ma odwagę napisać, że coś jest ble, w sklepie sprzedawca nie powie, że Canon jest ble, więc jak się ma potencjalny nabywca o tym dowiedzieć? No bo przecież nie ze specyfikacji ....
Poza tym nie zapominajmy, że poza O i C są jeszcze na rynku N, P/S, S i na dobrą sprawę sprzęt Olkowy będzie tylko z nimi konkurował - prawda jest taka, że jeżeli ktoś wybitnie nie chce Canona, to dopiero później zaczyna patrzeć na inne systemy. I tutaj największą konkurencją jest Nikoś - za nim teraz już tylko przemawia historia i magia nazwy, Sony? Hmmm .... dla wielu to ciągle firma produkująca zabawki ala PlayStation, Pentax/Samsung - mocno podupadł ... Mimo wszystko tłok do tortu jest spory a dla Olka nie widzę dużego kawałka :(

konopia
22.08.07, 09:57
... Mimo wszystko tłok do tortu jest spory a dla Olka nie widzę dużego kawałka :(
ja też nie, canon faktycznie fajne body wypuścił,
pozycja olka zależy tylko od tego jaki będzie E-next i za ile, jeśli faktycznie okaże się dobry rok temu, to znów kilka osób odejdzie z 4/3

w sklepie foto do którego przeniosłem się z zakupami po rezygnacji z jessops (ich "fachowość" mnie dobijała)
sprzedają głównie tylko canony, no i nikony, E-510 maja w kicie, i tyle na temat 4/3,
sprzedawcy polecają canona, i jak taki klient zobaczy cały sklep zawalony sprzętem canona, różne body analogowe i cyfrowe, pełno szkieł, lampy ... to raczej olka nie kupi, mimo że sprzedawca wie co sprzedaje, potrafi pokazać i zademonstrować,
40D zabrało olkowi całą przewagę (podgląd, czyszczłka), a nie oszukujmy się, wygląd też swoje robi, canon wygląda bardziej profi, no i "You can, canon" było przez chwilę we wszystkich gazetach .....

RobertW3D
22.08.07, 10:41
w sklepie foto do którego przeniosłem się z zakupami po rezygnacji z jessops (ich "fachowość" mnie dobijała)
sprzedają głównie tylko canony, no i nikony, E-510 maja w kicie, i tyle na temat 4/3,
sprzedawcy polecają canona, i jak taki klient zobaczy cały sklep zawalony sprzętem canona, różne body analogowe i cyfrowe, pełno szkieł, lampy ... to raczej olka nie kupi, mimo że sprzedawca wie co sprzedaje, potrafi pokazać i zademonstrować,
40D zabrało olkowi całą przewagę (podgląd, czyszczłka), a nie oszukujmy się, wygląd też swoje robi, canon wygląda bardziej profi, no i "You can, canon" było przez chwilę we wszystkich gazetach .....

Jest dokładnie tak jak piszesz - ja Olka E-500 kupiłem przez internet nawet bez uprzedniego macania (miałem w rękach tylko E-300 .. ) bo nigdzie go nie było - byłem świadomy tego co chcę, a moja ocena bazowała tylko na podstawie opinii testerów i wyglądu (był kupiony tuż po premierze) i akurat nie żałuję, bo jestem z niego bardzo zadowolony. W przypadku innego systemu bym tak nie zrobił (problemy z jakością i powtarzalnością)
Ale ja należę do tych co wiedzą czego chcą ... inni kupują to co im sprzedawca podsunie pod nos ... Dobrze, że Olek zrobił roadshow - może teraz go niektórzy polubią i będą chętniej polecać :)
A co do reklam, to w swoim czasie E-500 miało 2-stronnicowe rozkładówki w bardzo wielu gazetach za granicą (nie pamiętam jak było w PL ... ) i podobno przyniosło to efekty :-) Więc jakaś nadzieja jeszcze się tli :-)

Z jedneej strony, to dobrze, że wyciekł ten pdf - gdyby nie to, to w tej sytuacji już nikt by nie pamiętał o E-X po takiej podwójnej premierze Canona ... :-)

andytown
22.08.07, 10:52
Panowie stawiam na 24 sierpnia :D - ze coś zobaczymy od olka;)

grizz
22.08.07, 11:07
40D zabrało olkowi całą przewagę (podgląd, czyszczłka)

Jak czyszczałka działa tak jak w 400d to w sumie tak jak by jej nie było... przynajmniej z praktycznego punktu widzenia...

polek
22.08.07, 11:34
Nie zapominaj, jak duża jest siła marketingu - na forach internetowych nie wiele osób ma odwagę napisać, że coś jest ble, w sklepie sprzedawca nie powie, że Canon jest ble, więc jak się ma potencjalny nabywca o tym dowiedzieć?
tym bardziej nie powinniśmy na forum Olympusa utrwalać mitów i bajek, jak to zamiar zrobić miał The Zoom. Fascynować się bajerami canona, kiedy o wiele lepsze udoskonalenia będą w zbliżającym się E3, dodajmy: udoskonalenia upakowane w zdecydowanie solidniejsza puszkę ze stabilizacją matrycy. Nie wiem, jak można się jarać czyszczałką Canona, która niczego nie czyści, mając w łapie E1 ...

Dempsey
22.08.07, 11:44
Ktotek niekoniecznie musi być tak jak piszesz. Nie jest niezbędnym by OIS był w Zuiko, bo jest w Leice ;-) (Panas ma zamiar wypuścić jeszcze kilka szkieł z OIS). Kolejna sprawa to czyste wysokie ISO i jasne szkła... Może nie mamy ich tanio, ale przecież w systemie są najjaśniejsze długie tele :!: 300/2.8 90-250/2.8 - gdzie znajdziesz jaśniejsze :?: (przelicz to na odpowiednik ogniskowej). Ponadto powoli, bo powoli ale jednak Olek z poziomem szumów zaczyna dorównywać do stawki... Moje powyższe gdybanie ma szanse się udać przy spełnieniu kilku warunków, ale nie są one moim zdaniem niemożliwe :-)

Raptor
22.08.07, 12:21
Fascynować się bajerami canona, kiedy o wiele lepsze udoskonalenia będą w zbliżającym się E3
A można wiedzieć jakie to "wiele lepsze udoskonalenia" będą w tym E-3 ?

Nie ma co ukrywać, że po premierze 40D oly ma problem, bo jeżeli E-3 będzie kosztował, jak niektórzy z was piszą, 6,5K, to będzie to mniej więcej tyle, co 40D razem z 70-200L .
Jeżeli oly chce poważnie powalczyć na rynku to E-3 powinien wyjść najwyżej z ceną 40D, ale ja coraz bardziej wątpię w walkę olego w tym segmencie.
Przecież od jakiegoś czasu jest na rynku aparat w systemie 4/3 mający Live View i stabilizację w puszce i jakoś nie bije rekordów sprzedaży (nota bene w ostatnie 4 miesiące staniał gdzieś o 1000zł - niedługo go będą dawać gratis do leici 14-50).

Uzmysłowiłem sobie dzisiaj, że od momentu pojawienia się E-1 canon wypuścił trzy! "dwucyfrówki", a następca E-1 ciągle jeszcze tylko w postaci pdf-a.

polek
22.08.07, 12:29
Raptor jeśli do tej pory jeszcze nie doczytałeś, to napiszę ci dużymi literami:
W PEłNI USZCZELNIONE BODY a nie pokrywka baterii
STABILIZOWANA MATRYCA a nie dwa mydlane kity dla totalnych amatorów, z pseudo ISem
CZYSZCZąCA CZYSZCZAłKA a nie bajer marketingowy
mało?

Dar-i-jush_old
22.08.07, 12:33
Ja wolę poczekać dłużej i dostać aparat, który jest konkretnie lepszy od poprzedniego, a nie co roku dostawać nieco usprawnioną puszkę i zastanawiać się, czy może lepiej poczekać, a może nie? Nie stać mnie na wywalenie 5-6tyś każdego roku, a tak wydam raz, a za kilka lat znowu.. tylko, że dostanę aparat, w który warto zainwestować, bo pod każdym względem jest lepszy od tego, który mam. Podoba mi się jak firma szanuje moje pieniądze, a nie doi jak głupią krowę.

Raptor
22.08.07, 12:41
Pisałeś o udoskonaleniach poza stabilizacja, więc jej nie musisz powtarzać:

udoskonalenia upakowane w zdecydowanie solidniejsza puszkę ze stabilizacją matrycy.

W pełni uszczelnione body? - 1) mam to w E-1, więc udoskonalenie to nie najlepsze słowo. 2) tak między bogiem a prawdą, to dla 95% użytkowników E-1 burza piaskowa albo ulewny deszcz nie są scenerią zdjęciową, więc to uszczelnienie, to może fajna rzecz jako argument w systemowych przepychankach, ale w tej klasie sprzętu niekoniecznie praktycznie potrzebna.

"Czyszcząca czyszczałka" - nikt jeszcze nie przetestował 40D, a już na pewno nie przetestował czyszczałki, więc na razie nie ma tematu. I nikt także nie przetestował jeszcze pdf-owego E-3, więc o jego czyszczałce także trudno się wypowiadać. Więc nie porównujmy niesprawdzonego z wyimaginowanym.

grizz
22.08.07, 13:03
teścik:
http://www.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.photo-cafe.jp%2Fscoop%2F&langpair=ja%7Cen&hl=en&ie=UTF8

polek
22.08.07, 13:11
Raptor solidne body i uszczelnienia były swego czasu kluczowym argumentem, który spowodował, że wybrałem E-1, a robię zdjęcia wyłącznie w kraju. Wiele razy natomiast robiłem zdjęcia w deszczu i dość trudnych warunkach górskich. Więc jeśli to nie ma dla Ciebie znaczenia, podobnie jak sprawdzona czyszczałka, znakomite obiektywy a teraz jeszcze stabilizacja matrycy, to sprzedaj E-1 i kup sobie 40D. Z pewnością ucieszy cię uszczelnienie baterii, IS w kicie i czyszczałka z 400D ...

Raptor
22.08.07, 13:47
Zawsze się dziwiłem, gdy posiadacze E-1 byli traktowani jak fanatycy z którymi nie ma co dyskutować. Obiecuję, że więcej nie będę się dziwił.

VIVAT OLYTALIBAN !

EOT z mojej strony

grizz
22.08.07, 13:57
Nie pisz, ze uszczelnianie jest niepotrzebne dla zwykłego użytkownika...

Tu nie trzeba deszczu i burzy paiaskowej... wystarczy rajd po szutrze i pot spływający z ciała podczas górskiej wędrówki...
Albo wejście w ciepłe pomieszczenie z mrozu...

Morgoth
22.08.07, 14:39
ale przecież w systemie są najjaśniejsze długie tele :!: 300/2.8 90-250/2.8 - gdzie znajdziesz jaśniejsze :?: (przelicz to na odpowiednik ogniskowej).

C@non EF 400 2.8 USM L (daje 640mm w takim 40D)
Nikkor AFS 400 2.8 (daje 600mm lub 800mm w D2X)

Oleryk
22.08.07, 16:04
Czyli nie jaśniej, co najwyżej porównywalnie.

grizz
22.08.07, 16:07
ale przecież w systemie są najjaśniejsze długie tele :!: 300/2.8 90-250/2.8 - gdzie znajdziesz jaśniejsze :?: (przelicz to na odpowiednik ogniskowej).

C@non EF 400 2.8 USM L (daje 640mm w takim 40D)
Nikkor AFS 400 2.8 (daje 600mm lub 800mm w D2X)

Cena?

Poza tym... Podobno jak canon to FF ;p

RobertW3D
22.08.07, 16:23
Ale o czym Wy w ogóle dyskutujecie? O obiektywach, które ma może kilkadziesiąt / kilkaset osób na świecie??? Panowie, popatrzcie na to racjonalnie. To tak jakby porównywać marki samochodów po tym, kto ma w ofercie dłuższego ... To nie ma sensu.

Jeżeli ktoś kupi E-3 to na pewno nie dlatego, że istnieje taki obiektyw w ofercie ... (dla mnie taki ZD300 jest równie "papierowy" jak E-X ... ) Prawda jest taka, że E-X jest dla semi-profi, a mało kto z tej grupy odbiorców może sobie pozwolić wyłożyć tyle forsy na jeden tylko obiektyw ... W przypadku E-X / D200/ 40D mówmy o rozsądnych szkłach - a tych porównując na papierze - Olek ma w porównaniu do Czajnika śmiesznie mało ...

Jeżeli kogoś stać na ZD300, to na pewno nie będzie czekał z nadzieją w oczach na E-X tylko kupi sobie 1D(s) i jakąś mega-eLkę ... W 4/3 nie ma i pewnie długo nie będzie aparatu na miarę 1D ...

The z00m
22.08.07, 18:25
Sorry, The Zoom ale głupoty wypisujesz :mrgreen:
Po pierwsze w 40D jest pseudo uszczelnienie: albo czytać po angielsku nie potrafisz, albo jesteś żle przygotowany do tematu: Uszczelniona jest tylko klapka karty CF i baterii - jak się to ma do uszczelnień całego korpusu w E-1/E-3 to ja nie wiem
po drugie: jeśli w 40D będzie ten sam odkurzacz co w 400D, to jego skuteczność jest na poziomie gruszki ... Znów za wysokie progi do tego, który jest w E-1
po trzecie: IS wsadzili do obiektywów, który żaden rozsądny człowiek nie kupi z 40D. Co więcej szybko oszacowano jego skuteczność na poziomie 2-2,5 EV - jak się to ma do stabilizacji matrycy na poziomie 4-5 EV i to z każdym założonym obiektywem a nie jakimś plastikowym, ciemnym gównem ...
Podsumowując, głupstwa pleciesz :|
P.S. Jak do tego jeszcze poprawiony AF jest rodem z 1D Mark III to będzie całkowicie git

Poproszę Cię byś najpierw mocno odetchnął bo się zapowietrzysz, a jak wszem wiadomo zapowietrzony Olytalib jest bezużyteczny ;-)

Już o tym pisałem, że 40D nie jest hermetyczny. IS w najgorszym kicie nie ma być skuteczny tylko użyteczny na potrzeby marketingu ;-) I przeciętnego figo fago interesuje średnio, że system czyszczenia matrycy na chwilę obecną Canon ma mało skuteczny.

Canon wytrącił dosłownie wszystkie karty jakie miał Olympus. Czyszczenie matrycy, stabilizacja, LV, uszczelnienia. Do tego w reklamach na pasku z boku jest taki tekst (w skrócie) "Czy wiesz, że na ostatnich mistrzostwach świata w piłce nożnej 80% profesjonalnych fotografów używała sprzętu Canona?".

Ja wiem, że Ty jesteś tym ŚWIADOMYM użytkowniakiem sprzętu fotograficznego oddanym sercem Olympusowi. Będziesz go bronił na każdym forum nawet pod groźbą utraty forumowej bytności. Problem w tym, że nie sądzę byś kupił E-3 jeśli będzie kosztował 7-8k, a nie wiem czy wiesz, że by firma zarabiała to nie może pozwolić sobie by jej produkty zbyt często dzieliły los E-1 ;-)

Wszystko zależy od ceny E-3. Jeśli będzie w cenia każącej go zestawiać z 40D to ok, jeśli o połowę droższy to... nie wiem. Ja nie mam wyjścia i na E-3 czekać muszę. Tylko decydując się na 35-200/2,0 chciałbym mieć pewność, że Olympus wie co robi i jego linia semi pro nie zakończy się wraz z E-3 ;-)


Zawsze się dziwiłem, gdy posiadacze E-1 byli traktowani jak fanatycy z którymi nie ma co dyskutować. Obiecuję, że więcej nie będę się dziwił.

VIVAT OLYTALIBAN !

EOT z mojej strony

Spoko Raptor. Dawno się o tym przekonałem. Mnie na szczęście ta choroba nie dotknęła, a miałem pierwszego E-1 jakieś dwa/trzy lata temu (nie pamiętam dokładnie), a teraz mam dwa ;-) Nie warto wdawać się w dyskusję ;-)


Ale o czym Wy w ogóle dyskutujecie? O obiektywach, które ma może kilkadziesiąt / kilkaset osób na świecie??? Panowie, popatrzcie na to racjonalnie. To tak jakby porównywać marki samochodów po tym, kto ma w ofercie dłuższego ... To nie ma sensu.

Jeżeli ktoś kupi E-3 to na pewno nie dlatego, że istnieje taki obiektyw w ofercie ... (dla mnie taki ZD300 jest równie "papierowy" jak E-X ... ) Prawda jest taka, że E-X jest dla semi-profi, a mało kto z tej grupy odbiorców może sobie pozwolić wyłożyć tyle forsy na jeden tylko obiektyw ... W przypadku E-X / D200/ 40D mówmy o rozsądnych szkłach - a tych porównując na papierze - Olek ma w porównaniu do Czajnika śmiesznie mało ...

Jeżeli kogoś stać na ZD300, to na pewno nie będzie czekał z nadzieją w oczach na E-X tylko kupi sobie 1D(s) i jakąś mega-eLkę ... W 4/3 nie ma i pewnie długo nie będzie aparatu na miarę 1D ...

Dzięki Ci za te parę słów rozsądku. Od wczoraj czytam nasze forum i nikon.org.pl i nie dostrzegam różnic ;-) Nikoniarze też się pocieszają, że NIC SIĘ NIE STAŁO, NIKONIE NIC SIĘ NIE STAŁO po tym jak Canon wpakował im gola. Bo my kibole kochamy klub ponad życie.

PS. Nawiązując do piłki nożnej... zauważyłem, że im gorsza drużyna tym bardziej zajadłe hordy kiboli. I wiem dlaczego... skoro ich drużyna niewiele do meczu wnosi to nie pozostaje nic innego jak dopiepszyć innym ;-) Pentaxowi jedynie prawdziwych pętaków brakuje chociaż czytając cyberfoto.pl dostrzegam, że paru karków już mają w szeregach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

polek
22.08.07, 19:38
Widzisz The Zoom masz dwa E-1 a nie bardzo potrafisz docenić, to co daje ci system 4/3. Dowcip o zapowietrzaniu marny, a co gorsza z lat 70-tych, a wiec z czasów, kiedy nie byłeś jeszcze w planie pięcioletnim :mrgreen:
Kilka uwag:
"Czy wiesz, że na ostatnich mistrzostwach świata w piłce nożnej 80% profesjonalnych fotografów używała sprzętu Canona?""
i kogo to interesuje, wybierasz się na mistrzostwa świata jako reporter? bo ja nie Zresztą tak samo mnie to interesuje, jak przeciętny figo-fago - sympatyzujesz z figo, czy z fago :mrgreen: Żal mi ciebie, bo jesteś na najlepszej drodze, by żreć g ... - miliardy much nie mogą się przecież mylić

"Problem w tym, że nie sądzę byś kupił E-3 jeśli będzie kosztował 7-8k"
tu się mylisz, jestem przygotowany na kwotę do 7k, koszty zmiany systemu są większe. Zresztą co, mam 14-54 wymienić na denko od musztardy z IS-em?

grizz
22.08.07, 19:45
polek... dobrze piszasz, ale to, ze ja wiem, Ty wiesz, zoom wie, ze np czyszczałka w canonie jest taka jaka jest, a stabilizacja w tych słoikach to tylko chwyt... tak samo z tym sloganem...

Wiemy to, wie to duża część świadomych uzytkowników (nie tylko naszego systemu), ale co z tego jak firmy musza na czymś zarabiać... a świadomi użytkownicy to tylko czesć klienteli... reszta patrzy na naklejki, cyferki i słucha sprzedawców.

tomek s
22.08.07, 19:57
http://fotopolis.pl/index.php?n=6252

polek
22.08.07, 19:57
Grizz a powiem mi, czy jeśli byśmy zostali w Polsce dwóch z E-1/E-3, to czułbyś się gorzej ze świadomością, że 80% reporterów używa Canona ??? Więcej, czy już dzisiaj twój E-1 jest gorszy w użytkowaniu, dlatego że canon wypuścił pseudo-czyszczałkę, uszczelnił dwie klapki :mrgreen: i dodał IS do dwóch mydelniczek? O firmę bym się również nie martwił, bo Olympus zarobi na e-410 i e-510. Weź przykład 30D. zebrał rynkowo w **** solidnie od Nikosia D80, podobnie jak i od D200 (wyniki sprzedaży w 2006 r.). Nie sądzę więc, by 1Ds M III i 40D rozwaliły rynek. Wyjdzie E-3 to się go kupi i będzie się robiło zdjęcia a Canona niech nawet 80% talibów w Afganistanie ma (+ The Zoom oczywiście), dla mnie to bez różnicy.

grizz
22.08.07, 20:06
Grizz a powiem mi, czy jeśli byśmy zostali w Polsce dwóch z E-1/E-3, to czułbyś się gorzej ze świadomością, że 80% reporterów używa Canona ??? Więcej, czy już dzisiaj twój E-1 jest gorszy w użytkowaniu, dlatego że canon wypuścił pseudo-czyszczałkę, uszczelnił dwie klapki :mrgreen: i dodał IS do dwóch mydelniczek?

Ja nie - jak pisałem mi to nie przeszkadza... zwłaszcza, ze widze jakie ludzie mają przeboje z canonem... a Dziadka nie będę zastępował jeszcze min. rok... 50-200swd pierwsze musi wskoczyć...

zibi1303
22.08.07, 20:28
Hihi, dodam swoje małe OT.
I grizz i polek i The z00m piszecie to samo, ale wnioski zupełna skrajność. Osobiście skłaniam się do opinii jednak Grizz i polek, ale najlepiej moje zdanie wyraził magus w swojej opinii w innym tu wątku. Poczytajcie. Warto. Nie będziecie się tak podniecać. Jak i tak doczekam się raczej E510, choć może i kiedyś E-P1 też :mrgreen:.
PS
Wiecie !! To że tego systemu może nie być za kilka lat, jakoś zupełnie mnie nie rusza. Ważne ze jest teraz. A konkurencja tylko na dobre nam wyjdzie. Grunt nie słuchać trolii z obozu żółtych czy białych...:). Mieć swoje zdanie i robić swoje zdjęcia....i tyle :)

The z00m
22.08.07, 20:34
Widzisz The Zoom masz dwa E-1 a nie bardzo potrafisz docenić, to co daje ci system 4/3. Dowcip o zapowietrzaniu marny, a co gorsza z lat 70-tych, a wiec z czasów, kiedy nie byłeś jeszcze w planie pięcioletnim :mrgreen:
Kilka uwag:
"Czy wiesz, że na ostatnich mistrzostwach świata w piłce nożnej 80% profesjonalnych fotografów używała sprzętu Canona?""
i kogo to interesuje, wybierasz się na mistrzostwa świata jako reporter? bo ja nie Zresztą tak samo mnie to interesuje, jak przeciętny figo-fago - sympatyzujesz z figo, czy z fago :mrgreen: Żal mi ciebie, bo jesteś na najlepszej drodze, by żreć g ... - miliardy much nie mogą się przecież mylić

"Problem w tym, że nie sądzę byś kupił E-3 jeśli będzie kosztował 7-8k"
tu się mylisz, jestem przygotowany na kwotę do 7k, koszty zmiany systemu są większe. Zresztą co, mam 14-54 wymienić na denko od musztardy z IS-em?

Widzę, żeś świerzak na miarę jacka2004. Szykuje się kolejny inteligentny e-systemowiec ;-)

Po raz ostatni postaram się Ci coś nakreślić chociaż nie spodziewam się, że zrozumiesz. BEZ ZNACZENIA Z MARKETINGOWEGO PUNKTU WIDZENIA jest fakt, że:
1) ...system czyszczenia matrycy Canona jest mniej wydajny od naszego
2) ...IS dodawany do najtańszych kitów Canona nie poprawi ich optycznych parametrów
3) ...profesjonalni fotografowie to ułamek klientów Canona
4) ...LV z E-3 będzie bardziej funkcjonalny
...ponieważ... DLA POTRZEB MARKENTINGU NAJISTOTNIEJSZE JEST, ŻE PUSZKI CANONA TE FUNKCJE MAJĄ. I mało obeznany człowiek, który będzie chciał kupić sobie nową puszkę sięgnie po Canona ponieważ (czytaj wyżej). Jak do tego sięgnie po cropy sropy i inne mega testy to mu wyjdzie, że kupując body Canona dotchnie nieba. Uwierzy w to co skutecznie marketing Canona mu szepce w ucho... "U can..." ;-)

Od takiego pierniczenia jak Twoje klientów e-systemowi nie przybędzie. Gdybyś uważnie jacku czytał forum zrozumiałbyś z postów Radka czym dla e-systemu był LV, czyszczenie matrycy i stabilizacja matrycy. Wówczas zrozumiałbyś jakie problemy będzie miał marketing Olympusa. Będzie trudniej i oby nie za trudno.

Zamiast z Tobą dyskutować poczekam na październik/listopad i ewentualne TWOJE zdjęcia z E-3 ;-) Ostatnio stwierdziłem, że zamiast z durniem dyskutować lepiej go ignorować ;-)

KaarooL
22.08.07, 20:43
The Zoom:
nie smuć tylko zapodaj nam coś z 35-100. udowodnij że potrafisz i pokaż nam słynną papierową GO...

polek:
momentami niegłupio gadasz...

p.s. a na fotopolis jest też inny ciekawy link: http://fotopolis.pl/index.php?ztyg=1

m_o_b_y
22.08.07, 20:59
Widzisz The Zoom masz dwa E-1 a nie bardzo potrafisz docenić, to co daje ci system 4/3. Dowcip o zapowietrzaniu marny, a co gorsza z lat 70-tych, a wiec z czasów, kiedy nie byłeś jeszcze w planie pięcioletnim :mrgreen:
Kilka uwag:
"Czy wiesz, że na ostatnich mistrzostwach świata w piłce nożnej 80% profesjonalnych fotografów używała sprzętu Canona?""
i kogo to interesuje, wybierasz się na mistrzostwa świata jako reporter? bo ja nie Zresztą tak samo mnie to interesuje, jak przeciętny figo-fago - sympatyzujesz z figo, czy z fago :mrgreen: Żal mi ciebie, bo jesteś na najlepszej drodze, by żreć g ... - miliardy much nie mogą się przecież mylić

"Problem w tym, że nie sądzę byś kupił E-3 jeśli będzie kosztował 7-8k"
tu się mylisz, jestem przygotowany na kwotę do 7k, koszty zmiany systemu są większe. Zresztą co, mam 14-54 wymienić na denko od musztardy z IS-em?


I tak, drogi przyjacielu, udało Ci się sprowadzić poziom polemiki do poziomu much żerujących na odchodach.
Nie wiem, jak admin, ale ja bym Ci tego osiągnęcia raczej specjalnie nie gratulował.
Sprowadzanie technicznej w końcu dyskusji do poziomu odchodów, niestety nie świadczy zbyt dobrze ani o Twojej kulturze osobistej, ani o Twoim zaawansowaniu merytorycznym. :cry:
Pozdrówka

fotomic
22.08.07, 21:01
polek, ostrzegam, narazie bez konsekwencji, drugiego razu nie będzie.

grizz
22.08.07, 21:02
OKi...

ostatnie ostrzeżenie...

Następne będą z wpisem do akt.

The z00m
22.08.07, 21:02
The Zoom:
nie smuć tylko zapodaj nam coś z 35-100. udowodnij że potrafisz i pokaż nam słynną papierową GO...

Jeszcze obaj musimy poczekać.


polek:
momentami niegłupio gadasz...

Problem w tym, że od tego nie przybędzie e-systemowi klientów. Jak ktoś chce żyć historią to ok. Obaj czekamy na E-3. Chciałbyś by odniósł sukces rynkowy czy poniósł porażkę i skończył jak E-1? Wielu by się cieszyło mogąc go kupić za grosze, ale mogłoby się okazać, że... :? Ja osobiście wolałbym by E-3 było oferowany za przystępną cenę na starcie, a marketing Olympusa miał na tyle dużo argumentów by skusić produktami Olympusa tych mniej świadomych ;-)

Czy ktoś z Was widział w reklamach Olympusa informacje w stylu "mamy najlepszy serwis", "mamy najlepszy system czyszczenia matrycy" itd, itp? Raczej słyszy się lub czyta o stabilizacji matrycy i jej systemie czyszczenia oraz LV... to zostało zneutralizowane przez Canona (w jakimś stopniu) nim Olympus zdążył na tym zarobić ;-)

Zobaczymy co tak pokaże Nikon :razz: Ostatecznie Fuji też za dużo body nie sprzedaje chociaż cześciej od Olympusa wypuszcza :razz: a jednak jakoś przędzie :mrgreen:

KaarooL
22.08.07, 21:03
dajcie chłopu bonus na start, coś w stylu tego co miał Johan... będzie łatwiej myśleć o muchach.

polek
22.08.07, 21:09
Ostatnio stwierdziłem, że zamiast z durniem dyskutować lepiej go ignorować ;-)
No widzisz, już na mistrzostwa nie pojedziesz, tam trzeba mieć choć odrobinę klasy ...
Bardzo mnie natomiast zaciekawił ten "świerzak" - to jakiś zwierzak?
fotomic, proszę z łaski swojej odnieś się do zacytowanego przeze mnie fragmentu The Zooma co do much, to polecam lekturę Łysiaka i mniej dulszczyzny może wtedy będzie ...
a i jeszcze jedno, dlaczego The Zoom nazywasz mnie jackiem? ja nie chodzę do tych samych kawiarni, co ty :mrgreen:
a poważnie, kto mi w końcu wyjaśni, w jaki sposób marketing Canona wpłynie na przyjemność użytkowania E-3?

m_o_b_y
22.08.07, 21:10
Ale o czym Wy w ogóle dyskutujecie? O obiektywach, które ma może kilkadziesiąt / kilkaset osób na świecie??? Panowie, popatrzcie na to racjonalnie. To tak jakby porównywać marki samochodów po tym, kto ma w ofercie dłuższego ... To nie ma sensu.

Jeżeli ktoś kupi E-3 to na pewno nie dlatego, że istnieje taki obiektyw w ofercie ... (dla mnie taki ZD300 jest równie "papierowy" jak E-X ... ) Prawda jest taka, że E-X jest dla semi-profi, a mało kto z tej grupy odbiorców może sobie pozwolić wyłożyć tyle forsy na jeden tylko obiektyw ... W przypadku E-X / D200/ 40D mówmy o rozsądnych szkłach - a tych porównując na papierze - Olek ma w porównaniu do Czajnika śmiesznie mało ...



Tu chyba dotknąłeś sedna sprawy: Olek ma chyba wszystkiego 15 szkieł, a Canon kilkadziesiąt, nie mówiąc o szkłach z bagnetem Canona firm trzecich, których dochodzi ponad 2 razy tyle.
Canon jest liderem rynku foto, a Olympus firmą niszową i żadne złośliwości, ani pieniactwo tego faktu nie są w stanie zmienić.
Olek ma mocną pozycję w swojej niszy i chwała mu za to i na tym całą awanturę wypada zakończyć, zanim się niektórzy koledzy doszczętnie poobrażają i obrzucą karczemnymi obelgami i wyzwiskami.
Pozdrówka

C+
22.08.07, 21:32
Tu chyba dotknąłeś sedna sprawy: Olek ma chyba wszystkiego 15 szkieł, a Canon kilkadziesiąt, nie mówiąc o szkłach z bagnetem Canona firm trzecich, których dochodzi ponad 2 razy tyle.
Canon jest liderem rynku foto, a Olympus firmą niszową i żadne złośliwości, ani pieniactwo tego faktu nie są w stanie zmienić.
Olek ma mocną pozycję w swojej niszy i chwała mu za to i na tym całą awanturę wypada zakończyć, zanim się niektórzy koledzy doszczętnie poobrażają i obrzucą karczemnymi obelgami i wyzwiskami.
Pozdrówka

A jak tam eLki Canona? Kupiłeś jakąś czy bawisz się w totolotka z Sigmami? :mrgreen:

tomek s
22.08.07, 21:37
moby, właśnie co tam podczepiłeś pod 30-tke ??
pzdr

Rafał Czarny
22.08.07, 22:36
Ludziska! Bierta aparaty jakie macie i róbta zdjęcia. Marzy mi się, by tak zaciekłe polemiki miały miejsce w dziale ocena zdjęć. Wszystkim nam wyszłoby to na dobre. Ja od gadanie i czytania o sprzęcie nie robię lepszych zdjęć. Ale oglądając foty i czytając opinie o nich zwyczajnie się uczę.

Pozdrawiam wszystkich. Canonowców, Nikonowców, Pentaksiarzy, Soniaczy i itp., itd.

Dobrej nocy Wam życzę.

Michu (Pentax)
23.08.07, 00:17
Rafał - dzięki za pozdrowienia.
Wreszcie jakiśgłos rozsądku...

m_o_b_y
23.08.07, 20:37
moby, właśnie co tam podczepiłeś pod 30-tke ??
pzdr


Na razie, po zwróceniu dwóch 17-40L, mam 24-105 L IS, który na Żytniej skonfigurowali mi z aparatem i jest OK.
Oprócz tego mam taniutką 50-tkę f 1.8 i zastanawiam się nad jakimś tele, ale na razie mój obiektyw podstawowy udaje "minitele". :D
Koszmarnie drogie są filtry 77 mm, za nowego polarka zapłaciłem w Allegro 410 PLN plus koszt dostawy, a i tak to była jedna z najtańszych ofert.
Gwoli ścisłości muszę jednak dodać, że to był B+W MRC.
Pozdrówka

grizz
23.08.07, 20:39
moby, właśnie co tam podczepiłeś pod 30-tke ??
pzdr


Na razie, po zwróceniu dwóch 17-40L, mam 24-105 L IS, który na Żytniej skonfigurowali mi z aparatem i jest OK.


Zwróceniu dwóch... skonfigurowali na Żytniej...

Masakra

m_o_b_y
23.08.07, 20:48
moby, właśnie co tam podczepiłeś pod 30-tke ??
pzdr


Na razie, po zwróceniu dwóch 17-40L, mam 24-105 L IS, który na Żytniej skonfigurowali mi z aparatem i jest OK.


Zwróceniu dwóch... skonfigurowali na Żytniej...

Masakra


Bez masakry. :D
Po prostu miałem taki kaprys i w ramach gwarancji został on spełniony bezpłatnie. :D
Każdy konkretny obiektyw osiąga maksimum po jego skonfigurowaniu w serwisie z konkretnym aparatem, jako że zarówno każdy aparat, jak i każdy obiektyw jest CIUTEK inny. :mrgreen:
To banał, choć oczywiście nie każdy jest aż tak drobiazgowy. :D
Pozdrówka

fotomic
23.08.07, 20:49
moby, właśnie co tam podczepiłeś pod 30-tke ??
pzdr


Na razie, po zwróceniu dwóch 17-40L, mam 24-105 L IS, który na Żytniej skonfigurowali mi z aparatem i jest OK.


Zwróceniu dwóch... skonfigurowali na Żytniej...

Masakra


Bez masakry. :D
Po prostu miałem taki kaprys i w ramach gwarancji został on spełniony bezpłatnie. :D
Każdy konkretny obiektyw osiąga maksimum po jego skonfigurowaniu w serwisie z konkretnym aparatem, jako że zarówno każdy aparat, jak i każdy obiektyw jest CIUTEK inny. :mrgreen:
To banał, choć oczywiście nie każdy jest aż tak drobiazgowy. :D
Pozdrówka ja myśle ze to że miałeś taki kaprys trzeba podkreślić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i że wszystko gra ale obiektywy trzeba regulować do kazdej puszki w serwisie i to normalne jest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

grizz
23.08.07, 20:50
To banał, choć oczywiście nie każdy jest aż tak drobiazgowy. :D
Pozdrówka

Nie kazdy mieszka w Wawie... I może sobie iśc do serwisu :/

m_o_b_y
23.08.07, 20:58
moby, właśnie co tam podczepiłeś pod 30-tke ??
pzdr


Na razie, po zwróceniu dwóch 17-40L, mam 24-105 L IS, który na Żytniej skonfigurowali mi z aparatem i jest OK.


Zwróceniu dwóch... skonfigurowali na Żytniej...

Masakra


Bez masakry. :D
Po prostu miałem taki kaprys i w ramach gwarancji został on spełniony bezpłatnie. :D
Każdy konkretny obiektyw osiąga maksimum po jego skonfigurowaniu w serwisie z konkretnym aparatem, jako że zarówno każdy aparat, jak i każdy obiektyw jest CIUTEK inny. :mrgreen:
To banał, choć oczywiście nie każdy jest aż tak drobiazgowy. :D
Pozdrówka ja myśle ze to że miałeś taki kaprys trzeba podkreślić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i że wszystko gra ale obiektywy trzeba regulować do kazdej puszki w serwisie i to normalne jest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nie TRZEBA, ale MOŻNA.
I to za darmo.

Ciekawe, czy taką usługę skonfigurowania obiektywu i aparatu udałoby się przeprowadzić bezpłatnie, w ramach gwarancji, w serwisie Olympusa?
Mam nadzieję, że tak.
Pozdrówka

fotomic
23.08.07, 20:59
moby, właśnie co tam podczepiłeś pod 30-tke ??
pzdr


Na razie, po zwróceniu dwóch 17-40L, mam 24-105 L IS, który na Żytniej skonfigurowali mi z aparatem i jest OK.


Zwróceniu dwóch... skonfigurowali na Żytniej...

Masakra


Bez masakry. :D
Po prostu miałem taki kaprys i w ramach gwarancji został on spełniony bezpłatnie. :D
Każdy konkretny obiektyw osiąga maksimum po jego skonfigurowaniu w serwisie z konkretnym aparatem, jako że zarówno każdy aparat, jak i każdy obiektyw jest CIUTEK inny. :mrgreen:
To banał, choć oczywiście nie każdy jest aż tak drobiazgowy. :D
Pozdrówka ja myśle ze to że miałeś taki kaprys trzeba podkreślić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i że wszystko gra ale obiektywy trzeba regulować do kazdej puszki w serwisie i to normalne jest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nie TRZEBA, ale MOŻNA.
I to za darmo.

Ciekawe, czy taką usługę skonfigurowania obiektywu i aparatu udałoby się przeprowadzić bezpłatnie, w ramach gwarancji, w serwisie Olympusa?
Mam nadzieję, że tak.
Pozdrówka w olku takie coś = uszkodzenie, to nie jest norma jak to bywa o C ;)

tomek s
23.08.07, 21:04
No fakt upierdliwe to trochę, biorąc pod uwagę fakt, że to obiektyw Canona, a nie innego producenta. Mieszkając poza Warszawą dochodzą już koszty wysyłki.
Bardziej kapryśne od Ciebie to chyba jednak te kwanony ;)
pzdr

m_o_b_y
23.08.07, 21:14
w olku takie coś = uszkodzenie, to nie jest norma jak to bywa o C ;)
grizz: przestańcie tak głuio cytować!

To nie było żadne uszkodzenie, szkło było fabrycznie nowe i gdybym chciał, mógłbym je zwrócić, tylko zażyczyłem sobie najpierw sprawdzenia, które wykazało, że szkło jest OK, na co dostałem papier, a potem skonfigurowania z aparatem.
Kropka.
Widać Canon ma cierpliwość do namolnych klientów.
Szkoda, że jednak Olympus nie jest aż tak spolegliwy i za konfigurację aparatu ze szkłem każe sobie płacić. :D
Pozdrówka

m_o_b_y
23.08.07, 21:19
No fakt upierdliwe to trochę, biorąc pod uwagę fakt, że to obiektyw Canona, a nie innego producenta. Mieszkając poza Warszawą dochodzą już koszty wysyłki.
Bardziej kapryśne od Ciebie to chyba jednak te kwanony ;)
pzdr


Może i byłem trochę męczącym klientem, ale kupując obiektyw wart całego systemu Olka wolałem jednak być trochę ostrożny.:D
Pozdrówka

grizz
23.08.07, 21:24
w olku takie coś = uszkodzenie, to nie jest norma jak to bywa o C ;)
To nie było żadne uszkodzenie, szkło było fabrycznie nowe i gdybym chciał, mógłbym je zwrócić, tylko zażyczyłem sobie najpierw sprawdzenia, które wykazało, że szkło jest OK, na co dostałem papier, a potem skonfigurowania z aparatem.
Kropka.
Widać Canon ma cierpliwość do namolnych klientów.
Szkoda, że jednak Olympus nie jest aż tak spolegliwy i za konfigurację aparatu ze szkłem każe sobie płacić. :D
Pozdrówka

A po co konfigurować, jak jest dobrze?

Szkło było fabrycznie nowe i mógłbys je wymienić jeżeli było dobre? Po co wymieniac jak było dobre?

Dag
23.08.07, 21:52
na fotopolis sa pierwsze obrazki z 40d, http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6252

extra sa ci goscie i ich sample :D

caymer
24.08.07, 00:45
".........podczas oceny zdjęcia należy wziąć pod uwagę, że zostało ono wykonane egzemplarzem Canona EOS 40D, który nie był finalny.........."

trochę denerwujący tekst pok każdym zdjęciem. I jak go traktować ?
Bo są dwie metody:
1. Finalny będzie lepszy (czyli najpierw pucha a poźniej gdybanie co w niej nie działa jak powinno ? - drugi microsoft ?)
2. Finalny będzie inny, (nie wiadomo w która strona)

Nie oglądałem tych fotek, nie ma to znaczenia, zaineteresował mnie tekst i nic więcej pod zdjęciami.

k@czy
24.08.07, 04:23
Szkoda, że jednak Olympus nie jest aż tak spolegliwy i za konfigurację aparatu ze szkłem każe sobie płacić. :D
Pozdrówka
powiesz mi to jak ci sie skonczy gwarancja na obiektyw i kupisz sobie nowa puszke :)
pzdr

fotomic
24.08.07, 06:23
Szkoda, że jednak Olympus nie jest aż tak spolegliwy i za konfigurację aparatu ze szkłem każe sobie płacić. :D
Pozdrówka
powiesz mi to jak ci sie skonczy gwarancja na obiektyw i kupisz sobie nowa puszke :)
pzdr :mrgreen: :mrgreen:

KaarooL
24.08.07, 07:45
Ciekawe, czy taką usługę skonfigurowania obiektywu i aparatu udałoby się przeprowadzić bezpłatnie, w ramach gwarancji, w serwisie Olympusa?
Mam nadzieję, że tak.
udaj się do doktora... bo objawy postępują.

cra3y
24.08.07, 18:43
a tutaj (http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ja_en&trurl=http%3a%2f%2fdc.watch.impress.co.jp%2fcda%2f review%2f2007%2f08%2f24%2f6904.html) sample (niestety JPGi tylko) z Canona 40D

The z00m
24.08.07, 19:41
a tutaj (http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ja_en&trurl=http%3a%2f%2fdc.watch.impress.co.jp%2fcda%2f review%2f2007%2f08%2f24%2f6904.html) sample (niestety JPGi tylko) z Canona 40D

Kto pamięta o 40D :mrgreen: Nic tylko D300 i D300 :mrgreen:

grizz
24.08.07, 19:45
a tutaj (http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ja_en&trurl=http%3a%2f%2fdc.watch.impress.co.jp%2fcda%2f review%2f2007%2f08%2f24%2f6904.html) sample (niestety JPGi tylko) z Canona 40D

Kto pamięta o 40D :mrgreen: Nic tylko D300 i D300 :mrgreen:

bo nikon przywalił ;p a canon też ;p (przynajmniej jak na niego ;p), ale nieporównywalnie mniej.

cra3y
24.08.07, 19:45
The z00m, dziwisz sie? jak nikon nic nie skisil, to dogonil (a w niektorych aspektach przegonil) canona. i to jest sensacja.

m_o_b_y
25.08.07, 19:40
w olku takie coś = uszkodzenie, to nie jest norma jak to bywa o C ;)
To nie było żadne uszkodzenie, szkło było fabrycznie nowe i gdybym chciał, mógłbym je zwrócić, tylko zażyczyłem sobie najpierw sprawdzenia, które wykazało, że szkło jest OK, na co dostałem papier, a potem skonfigurowania z aparatem.
Kropka.
Widać Canon ma cierpliwość do namolnych klientów.
Szkoda, że jednak Olympus nie jest aż tak spolegliwy i za konfigurację aparatu ze szkłem każe sobie płacić. :D
Pozdrówka

A po co konfigurować, jak jest dobrze?

Żeby było jeszcze lepiej. :D

Szkło było fabrycznie nowe i mógłbys je wymienić jeżeli było dobre? Po co wymieniac jak było dobre?

Bo lepsze jest wrogiem dobrego. :mrgreen:

m_o_b_y
25.08.07, 19:42
Ciekawe, czy taką usługę skonfigurowania obiektywu i aparatu udałoby się przeprowadzić bezpłatnie, w ramach gwarancji, w serwisie Olympusa?
Mam nadzieję, że tak.
udaj się do doktora... bo objawy postępują.


Kultury nie uczą w szkole.
Albo się ją wynosi z domu, albo i nie.
:D :D
Pozdrówka

fotomic
25.08.07, 19:44
po pierwsze EDYTUJ POSTY
po drugie, WIEMY słyszeliśmy o tych luksusach w canonie.

m_o_b_y
25.08.07, 19:46
Szkoda, że jednak Olympus nie jest aż tak spolegliwy i za konfigurację aparatu ze szkłem każe sobie płacić. :D
Pozdrówka
powiesz mi to jak ci sie skonczy gwarancja na obiektyw i kupisz sobie nowa puszke :)
pzdr


A co mniej więcej mam Ci powiedzieć ??? :D :D
Mogę Ci tylko przesłać pozdrówka :mrgreen:

polek
26.08.07, 11:34
The z00m, dziwisz sie? jak nikon nic nie skisil, to dogonil (a w niektorych aspektach przegonil) canona. i to jest sensacja.
jaka tam sensacja, w przeciągu ostatniego półwiecza to była raczej norma, że Nikon dominował, canon miał po prostu swoje 5 minut i z tego wszystkiego w głowie mu się przewróciła, czego efektem są wydmuszki (350/400D) i ogrzewane kotlety (30D), a także matryce za 8,5k, bo nie wiem jak inaczej nazwać 5D .. a wszystko to w sosie obiektywów klasy 18-55, którymi próbował sztucznie zaniżać cenę swoich zestawów.

KaarooL
26.08.07, 16:46
obiektywów klasy 18-55
to za duże słowo na ten badziew... macałem u znajomego, dramatycznie się tego dotyka, tak samo jak owych "trabantów w wersji II i III". no, ale matryca czyni cuda, więc ludziska łykają jak młode wilki.

dog_master
26.08.07, 16:59
Tylko kto robi tym "kitem" - zazwyczaj jednak trzeba go wymienić, mają b.fajnego Tamrona f/2.8...

Kilku moich znajomych ma Canony i nikt nie robi juz kitem :]

m_o_b_y
26.08.07, 18:43
The z00m, dziwisz sie? jak nikon nic nie skisil, to dogonil (a w niektorych aspektach przegonil) canona. i to jest sensacja.
jaka tam sensacja, w przeciągu ostatniego półwiecza to była raczej norma, że Nikon dominował, canon miał po prostu swoje 5 minut i z tego wszystkiego w głowie mu się przewróciła, czego efektem są wydmuszki (350/400D) i ogrzewane kotlety (30D), a także matryce za 8,5k, bo nie wiem jak inaczej nazwać 5D .. a wszystko to w sosie obiektywów klasy 18-55, którymi próbował sztucznie zaniżać cenę swoich zestawów.


Pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie, że oprócz obiektywu 18-55, za grosze, w sam raz dla początkującego amatora (poczytaj wyniki badań tego obiektywu na www.optyczne.pl, a przekonasz się, że w zakresie 18-30 ten groszowy obiektyw daje całkiem niezłe wyniki) Canon zdołał jednak wyprodukować parę obiektywów niezłej klasy. :D :D :D
Pozdrówka

polek
26.08.07, 19:29
Chcecie wierzyć, czy nie, ale dość powszechnie uznana jest teza, że 80% kupujących 300/350/400D pozostaje przy obiektywie kitowym. Zresztą jaki jest sens kupowania obiektywu kitowego z myślą o jak najszybszej jego wymianie? Jeśli wspominacie o tamronie, to mówmy wtedy, że canon 400D to wydatek rzędu 3,2k (a nie bajer marketingowy). Co do jakości 18-55 to testy można pod poduszkę włożyć, fotografowałem tym obiektywem wiele razy - jedno się zgadza, totalnie do kitu.
m_o_b_y "Canon zdołał jednak wyprodukować parę obiektywów niezłej klasy." też za 150 zł? :cool:
Jedno jest pewne, od kiedy mam E-1, nie odczułem potrzeby wymiany obiektywu "kitowego" (jeśli tak można nazwać 14-54).

m_o_b_y
26.08.07, 20:12
Chcecie wierzyć, czy nie, ale dość powszechnie uznana jest teza, że 80% kupujących 300/350/400D pozostaje przy obiektywie kitowym. Zresztą jaki jest sens kupowania obiektywu kitowego z myślą o jak najszybszej jego wymianie? Jeśli wspominacie o tamronie, to mówmy wtedy, że canon 400D to wydatek rzędu 3,2k (a nie bajer marketingowy). Co do jakości 18-55 to testy można pod poduszkę włożyć, fotografowałem tym obiektywem wiele razy - jedno się zgadza, totalnie do kitu.
m_o_b_y "Canon zdołał jednak wyprodukować parę obiektywów niezłej klasy." też za 150 zł? :cool:
Jedno jest pewne, od kiedy mam E-1, nie odczułem potrzeby wymiany obiektywu "kitowego" (jeśli tak można nazwać 14-54).


Nie mam obiektywu 18-55, ale - szczerze mówiąc - byłbym skłonny bardziej wierzyć wymiernym i porównywalnym wynikom badań, niż subiektywnym opiniom poszczególnych osób.
Obiektywy niezłej klasy Canona - podobnie, jak Olympusa - nie kosztują 150 PLN.
I nic dziwnego. :D :D
Pozdrówka

Karol
26.08.07, 20:38
Chcecie wierzyć, czy nie, ale dość powszechnie uznana jest teza, że 80% kupujących 300/350/400D pozostaje przy obiektywie kitowym. Zresztą jaki jest sens kupowania obiektywu kitowego z myślą o jak najszybszej jego wymianie? Jeśli wspominacie o tamronie, to mówmy wtedy, że canon 400D to wydatek rzędu 3,2k (a nie bajer marketingowy). Co do jakości 18-55 to testy można pod poduszkę włożyć, fotografowałem tym obiektywem wiele razy - jedno się zgadza, totalnie do kitu.
m_o_b_y "Canon zdołał jednak wyprodukować parę obiektywów niezłej klasy." też za 150 zł? :cool:
Jedno jest pewne, od kiedy mam E-1, nie odczułem potrzeby wymiany obiektywu "kitowego" (jeśli tak można nazwać 14-54).


Nie mam obiektywu 18-55, ale - szczerze mówiąc - byłbym skłonny bardziej wierzyć wymiernym i porównywalnym wynikom badań, niż subiektywnym opiniom poszczególnych osób.
Obiektywy niezłej klasy Canona - podobnie, jak Olympusa - nie kosztują 150 PLN.
I nic dziwnego. :D :D
Pozdrówka
Pozwolę się włączyć ;-) Miałem Rebela XT z owym kitem. Miałem też kita Olka. Olkowego wspominam raczej dobrze, canonowskiego wręcz przeciwnie. Z taniej optyki Canona można pozazdrościć ceny 1.8/50 - jak ktoś jest w stanie zaakceptować jego budowę to za 65$ ma bardzo przyzwoitą stałkę - niezłe narzędzie do pracy w słabym świetle dowolną puszka Canona, fajne portrety można zrobić i nie tylko. Miałem ten obiektyw, teraz bardziej lubię ZD 50/2 jednak kosztował 5x drożej. Oczywiście to różnica klas - w tym sensie cena olkowego jest uzasadniona, szkoda, że Oly nie ma czegoś taniego i jasnego - nawet z bagnetem z tworzywa. Mocną stroną olkowej optyki jest ZD 14-54 i starszy 40-150 a także ZD 35/3.5 Macro. W Canonie raczej próżno szukać odpowiedników (za takie same pieniądze) - szczególnie tych dwóch pierwszych. Tyle o stosunkowo tanich obiektywach...

m_o_b_y
27.08.07, 00:35
Chcecie wierzyć, czy nie, ale dość powszechnie uznana jest teza, że 80% kupujących 300/350/400D pozostaje przy obiektywie kitowym. Zresztą jaki jest sens kupowania obiektywu kitowego z myślą o jak najszybszej jego wymianie? Jeśli wspominacie o tamronie, to mówmy wtedy, że canon 400D to wydatek rzędu 3,2k (a nie bajer marketingowy). Co do jakości 18-55 to testy można pod poduszkę włożyć, fotografowałem tym obiektywem wiele razy - jedno się zgadza, totalnie do kitu.
m_o_b_y "Canon zdołał jednak wyprodukować parę obiektywów niezłej klasy." też za 150 zł? :cool:
Jedno jest pewne, od kiedy mam E-1, nie odczułem potrzeby wymiany obiektywu "kitowego" (jeśli tak można nazwać 14-54).


Nie mam obiektywu 18-55, ale - szczerze mówiąc - byłbym skłonny bardziej wierzyć wymiernym i porównywalnym wynikom badań, niż subiektywnym opiniom poszczególnych osób.
Obiektywy niezłej klasy Canona - podobnie, jak Olympusa - nie kosztują 150 PLN.
I nic dziwnego. :D :D
Pozdrówka
Pozwolę się włączyć ;-) Miałem Rebela XT z owym kitem. Miałem też kita Olka. Olkowego wspominam raczej dobrze, canonowskiego wręcz przeciwnie. Z taniej optyki Canona można pozazdrościć ceny 1.8/50 - jak ktoś jest w stanie zaakceptować jego budowę to za 65$ ma bardzo przyzwoitą stałkę - niezłe narzędzie do pracy w słabym świetle dowolną puszka Canona, fajne portrety można zrobić i nie tylko. Miałem ten obiektyw, teraz bardziej lubię ZD 50/2 jednak kosztował 5x drożej. Oczywiście to różnica klas - w tym sensie cena olkowego jest uzasadniona, szkoda, że Oly nie ma czegoś taniego i jasnego - nawet z bagnetem z tworzywa. Mocną stroną olkowej optyki jest ZD 14-54 i starszy 40-150 a także ZD 35/3.5 Macro. W Canonie raczej próżno szukać odpowiedników (za takie same pieniądze) - szczególnie tych dwóch pierwszych. Tyle o stosunkowo tanich obiektywach...


Nie bardzo rozumiem dlaczego miałoby brakować w ofercie Canona odpowiedników takich, czy innych obiektywów innych firm, skoro wybór obejmuje kilkadziesiąt szkieł o zakresie cenowym od 200 PLN do 400 000 PLN i wszelkie możliwe kombinacje ogniskowych, stabilizacji itp.itd.
Wystarczy zajrzeć na stronę skąpiec.pl, by się o tym przekonać.
Odpowiedników obiektywu 40-150 jest kilka, podobnie, jak obiektywów o ogniskowej 50 mm, o różnym świetle.
Do tego dochodzą obiektywy firm trzecich z bagnetem Canona, więc wybór jest więcej, niż wystarczający.
Pozdrówka

motoko
27.08.07, 01:03
Przepraszam, czy ktoś widział moderatora?

fotomic
27.08.07, 07:28
Przepraszam, czy ktoś widział moderatora? tak. o co chodzi ?

kisi
27.08.07, 08:14
Jezuuuuuu... czy ta dyskusja ma sluzyc nabijaniom licznikow postów ?
Jesli ma tak wygladac moze warto byloby zamknąć - bedzie dobrym przykladem łechtania swoijego EGO.

fotomic
27.08.07, 08:18
Spokojnie, będziemy się przyglądać, jak będzie się dalej tak działo, to polecą ostrzeżenia.

grizz
27.08.07, 09:48
Nie bardzo rozumiem dlaczego miałoby brakować w ofercie Canona odpowiedników takich, czy innych obiektywów innych firm, skoro wybór obejmuje kilkadziesiąt szkieł o zakresie cenowym od 200 PLN do 400 000 PLN i wszelkie możliwe kombinacje ogniskowych, stabilizacji itp.itd.
Wystarczy zajrzeć na stronę skąpiec.pl, by się o tym przekonać.
Odpowiedników obiektywu 40-150 jest kilka, podobnie, jak obiektywów o ogniskowej 50 mm, o różnym świetle.
Do tego dochodzą obiektywy firm trzecich z bagnetem Canona, więc wybór jest więcej, niż wystarczający.
Pozdrówka

Ekhm podaj odpowiednik 14-54 w canonie... bo jakos nie mogłem się doszukać?

motoko
27.08.07, 10:17
Ekhm podaj odpowiednik 14-54 w canonie... bo jakos nie mogłem się doszukać?

14-54 nie jest najlepszym przykładem. Każdy wie, że to szkło jest dosyć wyjątkowe i bezpośredniego odpowiednika nie ma. Konkurencja ma mniejszy zakres ogniskowych oferując za to stałe światło 2.8 w całym zakresie, Canon ma dodatkowo stabilizację i USM, Nikon SWM, Sigma i Tamron są tańsze. No a 14-54 ma za to uszczelki.
Ja bym chciał odpowiednik Sigmy 10-20 w naszym systemie, no i co mam zrobić?

grizz
27.08.07, 11:11
ale 10-20, to szkiełko wyspecjalizowane, nie każdemu potrzebne.
Ja mówie o zupełnie podstawowym "kicie" szkle uniwersalnym, które ma się podpięte praktycznie przez 50%-95% czasu...

I tu canon przy całym swoim bogactwie nie rozpieszcza...
Canon EF 17-40mm f/4L USM jest znacznie droższy
a Canon EF-S 17-85mm f/4-5,6 IS USM to plastik fantastik i ciemnica

Jest sigma 18-50 f2,8... ale to Sigma... na główne szkiełko bym nie brał, bo się niestety sypie :(

motoko
27.08.07, 11:25
No jest jeszcze Canon EF-S 17-55mm f2.8 IS USM, fakt że droższe, ale z USM i stabilizacją. I Tamron AF SP 17-50mm f2.8 XR Di-II LD ASP IF. No chyba że rozpatrujemy tylko produkty "firmowe". Czy Sigma jest taka wyspecjalizowana to bym się posprzeczał. Dużo ludzi czeka na olkowy szeroki kąt z niższej półki, który ma wyjść w przyszłym roku.
A jak na razie to podsumowując można napisać: "Olympus kit-em stoi".

suchar
27.08.07, 11:31
Mimo wszystko, ja rowniez nie znajduje odpowiednika u Canona dla ZD 14-54. Przy tak krotkich ogniskowych, jak 17-55, stabilizacja nie jest tak bardzo uzyteczna, jak przy powiedzmy 70-200 lub wiecej. USM owszem, plus, bo ZD 14-54 moglby byc troche cichszy. Troszke jasniejszy jest 17-55, ale o ile krotszy. ZD 14-54 ma naprawde niesamowicie uniwersalny zakres. A ZD 12-60 to bedzie dopiero uniwersalny obiektyw... Patrzac na roznice w cenie miedzy 14-54 a 17-55 nadal nie widze alternatywy dla 14-54.

grizz
27.08.07, 11:55
No jest jeszcze Canon EF-S 17-55mm f2.8 IS USM, fakt że droższe, ale z

Za 3,5k! Dwa razy więcej niz zuiko! ;)


I Tamron AF SP 17-50mm f2.8 XR Di-II LD ASP IF.
Tak, tamron sigma... tylko dlaczego wszyscy znajomi, którzy nawet je mieli, to zmieniają potem na "firmówki" i przyznają się, ze firmy 3 to jednak nie to?


Czy Sigma jest taka wyspecjalizowana to bym się posprzeczał
10-20?
Portrcik?
Makro?
Typowe spacerowe chodzenie? (35mm to jednak szeroko)

Nie przekonasz mnie, ze 10-20 to uniwersalne szkiełko... co nie znaczy, ze nie jest ciekawe :) i duzo ludzi czeka na odpowiednik w 4/3 (na wiosnę powinien byc - oby)

suchar
27.08.07, 11:59
Przeciez nikt sie nie upiera, ze system obiektywow do Olka jest kompletny i nie ma dziur. Min. nie ma czegos jak 10-20, albo czegos bardzo dlugiego. Jedyne co twierdzimy to tyle, ze w Canonie nie ma odpowiednika 14-54, czyli obiektywu podstawowowego, ktorego uzywa sie najczesciej. Sa obiektywy pokrywajace podobne ogniskowe, o podobnym swietle, ale... cena.

rzysk
27.08.07, 13:44
Nie ma co sie oszukiwac. Oferta szkiel OLKA cena do jakosci wypada NAJLEPIEJ. Jednak co do puszek to canon i nikon olka zostawiaja daleko w tyle niestety.
Odpowiednika 14-54 u Canona nie znajdziemy, a gdyby byl to jakosc zapewne byla by tandetna. I tego mi najbardziej w canonie brakuje - bo zakres 14-54 jest PIEKNY i tylko pozazdroscic. Jest 17-55 2.8 IS - ale jaka cena. Reszta to padaka jezeli chodzi o obiektywy blizsze paramterom 14-54 dajmy na to 17-85 IS. Moj Tamron 2x lepiej rysuje od tego szkla.
Wiec ludki od Canona maja tak naprawde w takim zakresie wybor:
tamron 17-50 2.8
canon 17-55 2.8 IS USM
17-40 4L
Jednak do 14-54 i jego zakresu duzo brakuje i dlatego obiektyw ten bedzie/i jest kultowym. Tak samo jak Lki w Canonie 70-200 4L (nawet dla ubogich, ale rewelacja optyczna).

Co do 40D mnie on nie zachwyca - fajnie, ze ma LiveView bo tego mi troche brakuje w 30D (czesto w niewygodnych i dziwnych pozycjach sie strzela), ale jeszcze nie wiadomo jak to dziala, a w Olku rewelacyjnie to samo z IS czy czyscidelkiem. Oczywiscie nie podniecajmy sie az tak tym czyscidlem olka bo jest na poziomie 50% skutecznosci, ale wyprzeda sporo innych producentow gdzie canon ma skutecznosc 30%, a reszta na poziomie niewychodzacym powyzej 9% :) (moze zapodam ten test gdy go znajde).

Dla mnie na dzien dzisiejszy na polpro body to wygrywa batalie Nikon D300 (przynajmniej na papierze zoabczymy jak bedzie dalej). Ale z ta szybkoscia, z tyloma punktami AF i pomiaru swiatla, tez czyscidlem, LiveView i co najwazniejsze NOWA MATRYCA - ktora wg zapowiedzi bedzie wymiatac. To wg mnie HIT nad HITY i 40D nie zmieni pozycji rynkowej canona na lepsze, olek przez tych dwoch C i N zchodzi znowu w cien, a D300 jak i wczesniejszy D200 bedzie krolowal.

Jak sie sprawdza specyfikacje z papierka to sie okaze. Na razie E510 jest bdb aparacikiem z e swoimi bajerkami, ktore na polu amatorskim i jakosc do ceny SA NAJLEPSZE i canonowcy i nikonowcy niech sobie gadaja.
Ja jednak poszedlem w strone Canona ze wzgledu na szybkosc i ISO (ale jezeli D300 faktycznie bedzie mial takie wspaniale ISO jak powiadaja to chyba bede zalowal ;) ).
To co mnie do E510 ciagnelo to bdb obiektywy za przystepna cene, LiveView, czyscidelko i stabilizacja - jednka teraz majac w nikonie procz stabilizacji wszystkei te 3 rzeczy wybral bym zdecydowanie nikona i sadze, ze taka decyzje bezsystemowe osoby beda podejmowac (o ile maja wiecej troche gotowki). Bo w Nikonie nie grzechem bedzie nawet i w kicie focic. A VRy sa juz za psie pieniadze - co Canon usiluje teraz zrobic, ale jego obiektywy nie dorastaja nikonowskim konstrukcja do piet. (mowa o kitowych oczywiscie) ;)

Nikon rozwalil by konkurencje gdyby w cenie 400D/E510 wypuscil to co ma D300 tyle ze z mniejsza matryca, mniejsza szybkoscia na poziomie 3kl/s i bez uszczelnianego korpusu.

Szkoda mi tylko Olka. Bo pomysly zawsze na patenty maja dobre i uzyteczne dla usera, tylko gdyby jeszcze pare rzeczy poprawic i naprawde byl by to system IDEALNY, a szczegolnie szybkosc i szumy (poprawa jest ale to jeszcze nie to - akceptowalny poziom i na tle konkurencji znowu bedzie najbardziej szumny ;) ). A tak zaczyna odstawac bo sam IS rewolucji tutaj nie zrobi.

No nic moze Enext zmieni ten stan co serdecznie rzycze - bo dla kupujacych to same korzysci.

cra3y
27.08.07, 14:53
kolejne sampelki z NR on i NR off
http://www.photo-cafe.jp/scoop/archives/2007/08/eos_40d_iso.html (http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ja_en&url=http%3A%2F%2Fwww.photo-cafe.jp%2Fscoop%2Farchives%2F2007%2F08%2Feos_40d_i so.html)

KaarooL
27.08.07, 17:29
D200 nie królował... wydaje mi się że chyba żaden model lustra nie zaliczył tylu przypadków zakupu i sprzedaży miesiąc później... na rzecz D70(s) albo 5D...

mateuss
27.08.07, 23:55
spokojnie... poczekajmy na testy.. i na tą naszą premierę.

pozdrawiam

The z00m
8.09.07, 21:34
Tjaaaa... na Alledrogo można u towersa kupić 40D za 4190,00 PLN :roll: Gwara PL, a w sklepach internetowych już od 4299,00 PLN.

Cena na starcie dobra.

blady
8.09.07, 21:45
40d to konkurencja dla E-3 czy nie bardzo?

C+
8.09.07, 21:46
Tjaaaa... na Alledrogo można u towersa kupić 40D za 4190,00 PLN :roll: Gwara PL, a w sklepach internetowych już od 4299,00 PLN.

Cena na starcie dobra.

A co mają czekać aż ludzie zaczną przesiadać się na D300 ;)

C+
8.09.07, 21:47
40d to konkurencja dla E-3 czy nie bardzo?

No można podciągnąć go jako konkurencję dla E510 :mrgreen:

The z00m
8.09.07, 21:59
Tjaaaa... na Alledrogo można u towersa kupić 40D za 4190,00 PLN :roll: Gwara PL, a w sklepach internetowych już od 4299,00 PLN.

Cena na starcie dobra.

A co mają czekać aż ludzie zaczną przesiadać się na D300 ;)

Przecież od początku było oczywistym, że te dwie puszki będzie dzieliła fosa z forsy ;-) Jeszcze przed premierą D300 podawałem LINK do polskiego sklepu, gdzie pucha stała coś koło 4500 zł. Cena została obśmiana przez Radka, a sklep posądzony o napędzanie sobie ruchu ;-) Jak się okazało niesłusznie. Tak więc Canon z ceny nie zjechał lecz dobrze się przygotował do walki o semi pro.

C+
8.09.07, 22:02
Tjaaaa... na Alledrogo można u towersa kupić 40D za 4190,00 PLN :roll: Gwara PL, a w sklepach internetowych już od 4299,00 PLN.

Cena na starcie dobra.

A co mają czekać aż ludzie zaczną przesiadać się na D300 ;)

Przecież od początku było oczywistym, że te dwie puszki będzie dzieliła fosa z forsy ;-) Jeszcze przed premierą D300 podawałem LINK do polskiego sklepu, gdzie pucha stała coś koło 4500 zł. Tak więc Canon z ceny nie zjechał.

No przecież 40D nie może kosztować 6k przy cenie 8k za 5D :mrgreen:

grizz
19.09.07, 23:23
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6374

dostał 59%

e510 64% ;p

KaarooL
20.09.07, 08:17
tak sobie przejrzałem ten test i zabiły mnie "uszczelnienia" z gąbki. perfidia tej firmy nie zna granic... uszczelnienia przeciw czemu - kurzowi który zalega w pomieszczeniach?

Dar-i-jush
20.09.07, 08:38
Ale może to nie są właściwe uszczelnienia? Wystaje gąbka, ale pod nią siedzi prawdziwe uszczelnienie?

RobertW3D
20.09.07, 08:59
tak sobie przejrzałem ten test i zabiły mnie "uszczelnienia" z gąbki. perfidia tej firmy nie zna granic... uszczelnienia przeciw czemu - kurzowi który zalega w pomieszczeniach?

To nowa jakość uszczelnienia - jak w A700 - tam tez są chyba podobnej jakości ....

KaarooL
20.09.07, 09:17
bo to jest wszystko dziadostwo. jak się używało E-1 przez dłuższy czas, to te zabawki budzą śmiech... chyba sobie uszczelnię E-330, nawalę gąbki i kiedyś tam sprzedam o dwie stówy drożej, bo uszczelniony.

konukera
20.09.07, 11:51
dziadostwo nie dziadostwo, ale rozne rzeczy w noych d300 i 40d sa naprawde cool (chocby duze lcd) - budza moja obawe ze w e-3 tak fajnie nie bedzie: duzy wyswietlacz, dobre iso, live view (nie wiadomo jak z uzytecznoscia tego)... ogolnie trzeba przyznac ze c i n wypuszczaja bardzo ciekawe aparaty i niewiadomo jak e-3 sie w tym odnajdzie, czy znow nie bede mial poczucia ze mimo wszystko nie jest tak dobrze jak byc moze.
mam nadzieje ze e-3 spelni moje wybujale oczekiwania i bedzie kosztowal tyle co d300/40d...

KaarooL
20.09.07, 13:06
konukera:
o D300 nie pisałem, raczej o kamuniu i soniaku.

D300 pozamiata, najbardziej kamuniarzy... wielu gości ledwo się przefarbowało na czerwony a już myśli o ponownym zakupie żółtej farby...

a nowy OLEK, tak samo jak E-1 będzie ciekawy, solidny, ale jak zwykle opóźniony względem konkurencji. oby był solidny, szybki i się nie wieszał. o resztę się nie martwię, cena też będzie wporzo jak wskazują ostatnie praktyki OLKA.

konukera
20.09.07, 13:12
mi podobaja sie rozne fajne opcje jakie daja: typu zachowanie swiatel przy pomiarze matrycowym, d300 tez ma jakies takie fajne udogodnienia... mi sie takie opcje podobaja... lcd 3 cale tez jest lepsze niz 2,5 cala.. itd itp. coz w koncu niecaly miesiac tylko :-)

suchar
20.09.07, 19:19
konkuera, juz drugi post piszesz o tym wiekszym LCD... Ale zaleta :D 2,5" kontra 3". Rzeczywiscie, pewnie fajniej miec 3", ale sa chyba jeszcze inne cechy aparatu, ktore sie licza ;)

KaarooL, dobry pomysl z tym uszczelnieniem E330 :) Jak bede kiedys swojego sprzedawal, to trzeba o tym pomyslec, moze sie uda za wiecej sprzedac :)

tao
20.09.07, 21:16
3 cale fajne ale z drugiej strony to pół cala zwiększone zapotrzebowanie na cenne mAh ;)

YxasoR
20.09.07, 21:17
Mnie ten fragment trochę zdenerwował...

Otrzymał on czwórkę, która jest notą całkiem dobrą. Według starych kryteriów ocena znalazłaby się prawdopodobnie na granicy piątki i szóstki

To jest bodajże drugi test z najnowszymi wytycznymi do oceniania. Powinna być forma przejściowa czyli np. 5 testów ze starą i nową oceną. A tak po co dawać nowe kryteria skoro w 'wybranych' aparatach będzie się dopisywało 'na pocieszenie', że dostałby on lepszą ocenę w starym systemie. Jeżeli 40D miał dostać 5/6 to E-510 dostałby 6! I chyba o tym w swojej dziennikarskiej rzetelności zapomnieli wtedy napisać...

suchar
20.09.07, 21:22
To jest cale fotopolis... Ja nawet nie spogladalem na ten test, bo po wielu innych na tym serwisie jestem do nich bardzo negatywnie nastawiony.

grizz
20.09.07, 21:32
Krcze... ale to jest test, w którym dość negatywnie wypowiadaja się o aparacie... chyba po raz pierwszy!

YxasoR
20.09.07, 21:53
Krcze... ale to jest test, w którym dość negatywnie wypowiadaja się o aparacie... chyba po raz pierwszy!
ja czytam to wyłącznie z powodu, że jestem optymistą. Mam nadzieję, że się kiedyś poprawią. Z tą zmianą oceniania wiązałem dużą nadzieję ale jak widać...
Piszą test z samymi pochwałami i potem próbują gdzieś wpleść krytykę :razz:
Na serio to nie zmienili się za bardzo. Muszą być pod 'wrażeniem' D300, że tak słabo 40D wypadł...

The z00m
20.09.07, 22:35
Krcze... ale to jest test, w którym dość negatywnie wypowiadaja się o aparacie... chyba po raz pierwszy!

Przeczytałeś dokładnie podsumowanie? Przytoczę... "Canon EOS 40D nie daje komfortu łatwej i szybkiej oceny. Z jednej strony rozczarowuje małą rozdzielczością matrycy, pseudouszczelnieniem korpusu czy zbyt małą liczbą pól autofokusa. Jednak z drugiej strony zdjęcia nim wykonane są najwyższej jakości, a przecież to właśnie przede wszystkim ta cecha decyduje o klasie sprzętu fotograficznego. Spróbujmy zastanowić się, jak ocenić tę lustrzankę.

Po wzięciu aparatu do ręki wzbudza on od razu duże zaufanie, jego masa i jakość materiałów są świetnie dobrane. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Wystarczy zajrzeć pod pokrywy komory baterii i kart pamięci, aby rozczarować się poziomem ich uszczelnienia. Irytuje także przypadkowe uruchamianie podglądu na żywo i przestawianie tylnego pokrętła nastawczego przez osoby lewooczne. Skoro mowa o szczegółach, to zabrakło także większej liczby pól autofokusa i rozdzielczości matrycy, poziom 10 Mp odbiega od obecnego standardu w tej klasie, który wynosi 12 Mp. Jako wadę wymienimy też nieprecyzyjny wskaźnik naładowania baterii, który jest bolączką również w poprzednikach 40D.

A teraz czas na wymienienie zalet aparatu. Po pierwsze znakomita jakość zdjęć, która z pewnością może zrekompensować wymienione wcześniej braki. Nie można zapomnieć o doskonale opracowanym menu, które na dobrą sprawę może posłużyć jako wzór dla innych producentów. Zastosowanie technologii związanych z jakością obrazu wykorzystanych wcześniej w modelu EOS-1D Mark III też sprzyja nadaniu wysokich ocen. Nam szczególnie przypadła do gustu funkcja priorytetu jasnych obszarów zdjęcia. Także format zapisu sRAW może się okazać bardzo przydatny dla wielu fotografów. Podgląd na żywo z możliwością wykorzystania autofokusa podwyższa ocenę, choć konkurencja poszła już nieco dalej wprowadzając ocenę odległości opartą na detekcji kontrastu. Zastosowanie samych krzyżowych pól autofokusa wygląda bardzo dobrze na papierze, ale kiedy uświadomimy sobie, że jest ich tylko 9, trochę rzednie nam mina. Oddajmy jednak sprawiedliwość środkowemu czujnikowi, który został wzbogacony o czuły element ukośny. Jednak trzeba przyznać, że mieszane uczucia pozostały.".

Przyjmując ich kryteria musiałbyś skreślić E-3 jeszcze przed premierą. Dla nich 9 pól autofokusa to żenująca ilość, a 10 mpx matryca to poniżej standardu w semi-pro (ciekawy pogląd zważywszy, że profi nowość od Nikona D3 ma FF o tej wielkości :roll: ).

Żenujący jest poziom testu. 40D prezentuje się bardzo interesująco i sprzeda się zapewne bardzo dobrze.

sławekb
20.09.07, 22:44
Zgadzam się z The z00m'em.
Najbardziej rozbawiło mnie to: "Irytuje także przypadkowe uruchamianie podglądu na żywo i przestawianie tylnego pokrętła nastawczego przez osoby lewooczne"
Wady wymienione w teście to żadne wady. Wygląda na to ze C im podpadł.

grizz
20.09.07, 22:48
Zgadzam się z The z00m'em.
Najbardziej rozbawiło mnie to: "Irytuje także przypadkowe uruchamianie podglądu na żywo i przestawianie tylnego pokrętła nastawczego przez osoby lewooczne"


RadioErewań to potwierdza ;p

The z00m
20.09.07, 22:54
Wygląda na to ze C im podpadł.

Przeznaczył za mało na reklamę swoich produktów na portalu to chłopaki delikatnie zasugerowali by następnym razem Canon nie zapomniał o swoich powinnościach ;-)

Ggrzesiek
24.10.07, 14:51
Test EOS 40D na dpreview (http://www.dpreview.com/reviews/canoneos40d/)

Rafał Czarny
24.10.07, 15:06
Zgadzam się z The z00m'em.
Najbardziej rozbawiło mnie to: "Irytuje także przypadkowe uruchamianie podglądu na żywo i przestawianie tylnego pokrętła nastawczego przez osoby lewooczne"


RadioErewań to potwierdza ;p

To niech se poobcinają nosy i nie marudzą :D .

andytown
24.10.07, 17:40
ciekawa dyskusja

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1000&message=25339711

m_o_b_y
25.10.07, 21:48
Krcze... ale to jest test, w którym dość negatywnie wypowiadaja się o aparacie... chyba po raz pierwszy!

Przeczytałeś dokładnie podsumowanie? Przytoczę... "Canon EOS 40D nie daje komfortu łatwej i szybkiej oceny. Z jednej strony rozczarowuje małą rozdzielczością matrycy, pseudouszczelnieniem korpusu czy zbyt małą liczbą pól autofokusa. Jednak z drugiej strony zdjęcia nim wykonane są najwyższej jakości, a przecież to właśnie przede wszystkim ta cecha decyduje o klasie sprzętu fotograficznego. Spróbujmy zastanowić się, jak ocenić tę lustrzankę.

Po wzięciu aparatu do ręki wzbudza on od razu duże zaufanie, jego masa i jakość materiałów są świetnie dobrane. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Wystarczy zajrzeć pod pokrywy komory baterii i kart pamięci, aby rozczarować się poziomem ich uszczelnienia. Irytuje także przypadkowe uruchamianie podglądu na żywo i przestawianie tylnego pokrętła nastawczego przez osoby lewooczne. Skoro mowa o szczegółach, to zabrakło także większej liczby pól autofokusa i rozdzielczości matrycy, poziom 10 Mp odbiega od obecnego standardu w tej klasie, który wynosi 12 Mp. Jako wadę wymienimy też nieprecyzyjny wskaźnik naładowania baterii, który jest bolączką również w poprzednikach 40D.

A teraz czas na wymienienie zalet aparatu. Po pierwsze znakomita jakość zdjęć, która z pewnością może zrekompensować wymienione wcześniej braki. Nie można zapomnieć o doskonale opracowanym menu, które na dobrą sprawę może posłużyć jako wzór dla innych producentów. Zastosowanie technologii związanych z jakością obrazu wykorzystanych wcześniej w modelu EOS-1D Mark III też sprzyja nadaniu wysokich ocen. Nam szczególnie przypadła do gustu funkcja priorytetu jasnych obszarów zdjęcia. Także format zapisu sRAW może się okazać bardzo przydatny dla wielu fotografów. Podgląd na żywo z możliwością wykorzystania autofokusa podwyższa ocenę, choć konkurencja poszła już nieco dalej wprowadzając ocenę odległości opartą na detekcji kontrastu. Zastosowanie samych krzyżowych pól autofokusa wygląda bardzo dobrze na papierze, ale kiedy uświadomimy sobie, że jest ich tylko 9, trochę rzednie nam mina. Oddajmy jednak sprawiedliwość środkowemu czujnikowi, który został wzbogacony o czuły element ukośny. Jednak trzeba przyznać, że mieszane uczucia pozostały.".

Przyjmując ich kryteria musiałbyś skreślić E-3 jeszcze przed premierą. Dla nich 9 pól autofokusa to żenująca ilość, a 10 mpx matryca to poniżej standardu w semi-pro (ciekawy pogląd zważywszy, że profi nowość od Nikona D3 ma FF o tej wielkości :roll: ).

Żenujący jest poziom testu. 40D prezentuje się bardzo interesująco i sprzeda się zapewne bardzo dobrze.


W ogóle puszki Canona mają ogólnie fatalną opinię i chyba jedyny powód, dla którego są w ogóle kupowane, to jakość uzyskiwanych zdjęć.
Reszta jest pod psem, albo raczej pod zdechłym azorkiem.

W trudnej sytuacji oświetleniowej - z konieczności - poszedłem na ISO 1600 i - po moich doświadczeniach z E500 - spodziewając się wszystkiego najgorszego.
Potem wrzuciłem zdjęcia na komputer i szczęka mi opadła...
:mrgreen:
Pozdrówka

Fachowiec25
25.10.07, 22:43
W ogóle puszki Canona mają ogólnie fatalną opinię i chyba jedyny powód, dla którego są w ogóle kupowane, to jakość uzyskiwanych zdjęć.
A może warto byłoby sie zastanowić, co jest głównym - najwazniejszym zadaniem aparatu fotograficznego.

blady
26.10.07, 00:07
A może warto byłoby sie zastanowić, co jest głównym - najwazniejszym zadaniem aparatu fotograficznego.

Nie przeszkadzać?

grizz
26.10.07, 08:31
W ogóle puszki Canona mają ogólnie fatalną opinię i chyba jedyny powód, dla którego są w ogóle kupowane, to jakość uzyskiwanych zdjęć.
A może warto byłoby sie zastanowić, co jest głównym - najwazniejszym zadaniem aparatu fotograficznego.

Akurat niekoniecznie...
Jeszcze nalez się zastanowić jakie są proporcje pomiędzy jakścią obrazu a mozliwościami puszki.

dzemski
26.10.07, 08:42
Akurat niekoniecznie...
Jeszcze nalez się zastanowić jakie są proporcje pomiędzy jakścią obrazu a mozliwościami puszki.

Dokładnie, a na tym polu Canon leży i kwiczy (poza 1D(s) mark)

blady
26.10.07, 09:35
grizz, jakość obrazu nie odzwierciedla możliwości puszki? Nie kumam.

40D ma wszystko, o co jest lament w Olku. Ma dobrą cenę, ma dobrą matrycę, podobno ma dobry wizjer, jest szybki. Takie pstrykadło akuratne, co by wyskoczyć z E-500, w półkę wyżej.

C+
26.10.07, 09:54
Jeszcze trzeba szkło kupić ;)

Np. podstawowego jasnego zooma http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=1660&start=0

grizz
26.10.07, 12:32
grizz, jakość obrazu nie odzwierciedla możliwości puszki? Nie kumam.



Wiesz hassebald ma jeszcze lepsza jakość, ale bym go do moich zdjęć nie kupił (pomijam cenę!) To, ze 5d ma supermatrycę jest wiadome... ale równie wiadomoe jest, ze prócz niej to nie oferuje nic co mają nawet nikony za 3-4 razy nizszą cene... (vide wątek KVM na CF o 5d)

Liczy się efekt ostateczny jaki otrzymam. A super dobry obraz z puszki to jeszcze nie wszystko ;)

Co nie znaczy, ze się nie liczy! Kwestia jednak proporcji.

The z00m
26.10.07, 12:38
W ogóle puszki Canona mają ogólnie fatalną opinię i chyba jedyny powód, dla którego są w ogóle kupowane, to jakość uzyskiwanych zdjęć.
A może warto byłoby sie zastanowić, co jest głównym - najwazniejszym zadaniem aparatu fotograficznego.

Akurat niekoniecznie...
Jeszcze nalez się zastanowić jakie są proporcje pomiędzy jakścią obrazu a mozliwościami puszki.

Tjaaaa... na ocenę body niedługo zacznie wpływać liczba ficzerów. Już widze te pytania na forac... czy można otworzyć przy pomocy tego body metalową konserwę? Na biwaku bezcenne :mrgreen: Czy jest wbudowany kompas? Czy ma korkociąg itd. Jak scyzoryk szwajcarski :mrgreen:


...To, ze 5d ma supermatrycę jest wiadome... ale równie wiadomoe jest, ze prócz niej to nie oferuje nic co mają nawet nikony za 3-4 razy nizszą cene... (vide wątek KVM na CF o 5d)

Liczy się efekt ostateczny jaki otrzymam. A super dobry obraz z puszki to jeszcze nie wszystko ;)

Tylko Ci wszyscy co kupili 5D przyznają, że mimo tych dolegliwości nie zmienią puchy BO JAKOŚĆ ZDJĘĆ JEST NAJWAŻNIEJSZA... przynajmniej w ich wypadku ;-) I tyle jeśli chodzi o teorię, że ocena aparatu zależy od czegoś innego jak jakość obrazu ;-)

Ficzery są istotne pod warunkiem, że uzupełniają matrycę nie zaś mają zniwelować jej kiepską jakość.

grizz
26.10.07, 12:46
W ogóle puszki Canona mają ogólnie fatalną opinię i chyba jedyny powód, dla którego są w ogóle kupowane, to jakość uzyskiwanych zdjęć.
A może warto byłoby sie zastanowić, co jest głównym - najwazniejszym zadaniem aparatu fotograficznego.

Akurat niekoniecznie...
Jeszcze nalez się zastanowić jakie są proporcje pomiędzy jakścią obrazu a mozliwościami puszki.

Tjaaaa... na ocenę body niedługo zacznie wpływać liczba ficzerów. Już widze te pytania na forac... czy można otworzyć przy pomocy tego body metalową konserwę? Na biwaku bezcenne :mrgreen: Czy jest wbudowany kompas? Czy ma korkociąg itd. Jak scyzoryk szwajcarski :mrgreen:

Nie ficzerów... Nie rozumiesz. Ja bym bardzo chęnie kupił canona... ale nie poniżej smarka...
Poco mi mega gładki obraz na ISO 1600 jak robie zdjecia w warunkach, w których iso 200 starcza? Za to, aparat ciągle na wilgoś jest narażony... sorki, ale 5d bym nie taszczył jak po niej snieg pada!

Wkurza mnie twierdzenie, ze coś jest w ogóle-NAJ! Bo nie jest! Sprzęt może byc naj do konkretnych zastosowań.

Koriolan
26.10.07, 13:07
Ficzery są istotne pod warunkiem, że uzupełniają matrycę nie zaś mają zniwelować jej kiepską jakość.

Krótko mówiąc- wszystkie analogi na film 135 były jednakowo dobre. Bo ich jakośc zależała od elementu światłoczułego ( filmu) jaki do niego założyłeś.

A reszta.. reszta to ficzery.

The z00m
26.10.07, 13:08
Nie ficzerów... Nie rozumiesz. Ja bym bardzo chęnie kupił canona... ale nie poniżej smarka...
Poco mi mega gładki obraz na ISO 1600 jak robie zdjecia w warunkach, w których iso 200 starcza? Za to, aparat ciągle na wilgoś jest narażony... sorki, ale 5d bym nie taszczył jak po niej snieg pada!

Wkurza mnie twierdzenie, ze coś jest w ogóle-NAJ! Bo nie jest! Sprzęt może byc naj do konkretnych zastosowań.

Wiesz grizz, gdyby sprzęt służył do ściśle określonych zastosowań to byś musiał kupić kilka różnych zestawów chyba, że decydowałbyś się na maksymalne zawężenie pola swojego działania. Nie chcę byś mnie źle zrozumiał, ale nie róbmy sobie sami papki z mózgu ;-) Wystarczy, że robi to za nas Pan stający na magnezowym korpusie ;-) Ludzie robią zimą zdjęcia od początku powstania cyfry, a większość foci nieuszczelnionymi aparatami. Na zawilgocenie aparatu częściej niż padający śnieg ma wpływ amplituda temperatur. Kondensacja pary wodnej będzie miała kiejsce i w przypadku uszczelnionego korpusu jeśli będziesz postępował w niewłaściwy sposób. Wiadomo, że lepiej mieć uszczelniony zestaw, ale pod warunkiem, że nie jest to element mający równoważyć przeciętną jakośc obrazu. To tak jak pierniczenie o braku hermetyczności Nikona bo przecież nie ma uszczelnianych obiektywów. Sam głosiłem kiedyś takie poglądy uwiedziony świadomością posiadanie uszczelnianych ZUIKO :mrgreen: Słyszałeś kiedyś o zamokniętym Nikkorze? Myślę, że równie skuteczne jak uszczelka jest dokładne spasowanie elementów oraz sama budowa obiektywu. ZUIKO są szczelne, ale taki 50 Macro potrafi zaparować, a do 14-54 i 50-200 wleść pył. Nie ma co się łądować. Robią to za nas.

PS. Wiosnę zobaczymy jak wiele osób podzieli Twój punkt widzenia. Spodziewać się należy (po ilości userów, którzy delkarują, że dla nich uszczelnienia są niezwykle ważne) wysypu E-3 na forum.




Ficzery są istotne pod warunkiem, że uzupełniają matrycę nie zaś mają zniwelować jej kiepską jakość.

Krótko mówiąc- wszystkie analogi na film 135 były jednakowo dobre. Bo ich jakośc zależała od elementu światłoczułego ( filmu) jaki do niego założyłeś.

A reszta.. reszta to ficzery.

To co napisałeś jest delikatnie pisząc nieporozumieniem. Film nie miał najmniejszego wpływu na ocenę aparatu bo to Ty mogłeś zdecydować jaki zastosujesz. Dziwne, że tego nie dostrzegasz :roll:

Pozdrawiam...

Rafał Czarny
26.10.07, 13:36
Zoom, Koriolan napisał to z sarkazmem :D .

The z00m
26.10.07, 13:38
Zoom, Koriolan napisał to z sarkazmem :D .

Taaaaaaak :? Jakoś mi się nie wydaje :roll: Chyba brakło buźki ;-) Jeśli jednak to przepraszam :roll:

Ech siedzę tu częściej niż na canon-board.info czy nikon.org.pl :mrgreen: Cały czas wierzę, że E-3 czymś zaskoczy.

Zestawik E-3 z 12-60 SWD oraz 50-200 SWD byłby piękny. 50-200 SWD w futeraliku na ramieniu do tego EC-14 w kieszeni i w zasadzie w plecaku mógłbym nosić tylko kanapki :mrgreen:

Kurna chata. Czuję sentymęt do Olka. Wkurza mnie to :twisted:

Koriolan
26.10.07, 13:50
Raczej chodziło mi o sprowadzenie do absurdu Twojego stwierdzenia że aparat= element światłoczuły +(daleko daleko) ficzery :)

The z00m
26.10.07, 14:03
Raczej chodziło mi o sprowadzenie do absurdu Twojego stwierdzenia że aparat= element światłoczuły +(daleko daleko) ficzery :)

Aparat cyfrowy to przede wszystkim MATRYCA (gdzie to kolego użyłem określenia "element światłoczuły"?), a później cała reszta. Ważniejszym od uszczelek dla większości fotografujących jest jak sobie dany aparat radzi z błyskiem lampy. Jednak nigdzie nie widziałem testów jak poszczególne aparaty radzą sobie w tym temacie. Zastanawiające... prawda? Jak widać nie dostrzegasz różnicy między możliwością decyzji jaki film założysz do aparatu analogowego, a brakiem możliwości podjęcia takiej decyzji w przypadku matrycy aparatu cyfrowego.

Pozdrawiam...

Koriolan
26.10.07, 15:04
Ależ to ja użyłem tego określenia. Zasady powstawania fotografii się bowiem specjalnie nie zmieniły- Matryca stała się kolejnym elementem rywalizacji. No bo jest stała a nie wymienna.
Czy jest ważniejsza niż szkło? Śmiem twierdzić że gdzieś na równi.
Trudno to przełożyć na liczby. Myśle że szkło i matryca mają po 35% a pozostałe 30% to są pozostałe elementy.

Pamiętaj jeszcze o prostym fakcie, że decyzje zakupowe są w pewnym zakresie irracjonalne.
Na ten temat to są grube tomy i nie ma co się wymądrzać.

Kupno w zasadzie każdego sprzętu elektronicznego zaraz po premierze to pewna wtopa- pionierzy płacą więcej i testują sprzęt za swoje pieniądze. A ceny dość szybko spadają.
Ja nie bronię ani tych którzy czekają na E3 jak na wybawienie od fotograficznych trosk wszystkich ani tych, którzy już uważają go za kupę hałasu z przewagą kupy.

Mniej więcej wiemy czego możemy spodziewać się po Olympusie E-3. Wiemy co byłoby miłym zaskoczeniem. I wiemy też- czego raczej nie możemy się spodziewać.

geo
19.11.07, 20:16
hmm... przy okazji wydania modelu eos 40D z Live View niektórzy sugeruja zagrozenie dla systemu 4/3 nie zgodzę sie z tym
Jestem żywym przykładem: wszystkim firmom które produkuja lustrzanki biznes napedzaja osoby które przesiadaja sie z kompaktów na lustrzanki (tak jak kiedyś z analogów na cyfraki ale nie w takim stopniu). Ja chcąc zmienic mojego A70 nastawiłem sie na wydatek ok 5 tyś zł, ale po miesiacu spedzonym na forach, testach i sklepach doszedłem do wniosku że wystarczy wydać 3 tys a w tym przedziale nie ma bata na olka, dlatego ten system sie bedzie rozwijał, szkła kitowe sa dla mnie (czyli newbie) bardzo dobre, co z tego wiekszość chchałaby mieć cnaona albo nikona fakty przemawiaja za olkiem no chyba że dla kogoś 1200-1300 złoty nie robi róznicy. A czy fotografowie przejda jeden z tego systemu na drugi to nie ważne, dla firm ważna jest rzesza zamieniajacych kompakty na lustrzanki bo tu w najblizszych latach jest kasa do zarobienia
Pozdro
sry za błędy

kisi
20.11.07, 08:25
hmm... przy okazji wydania modelu eos 40D z Live View niektórzy sugeruja zagrozenie dla systemu 4/3 nie zgodzę sie z tym
Jestem żywym przykładem: wszystkim firmom które produkuja lustrzanki biznes napedzaja osoby które przesiadaja sie z kompaktów na lustrzanki (tak jak kiedyś z analogów na cyfraki ale nie w takim stopniu). Ja chcąc zmienic mojego A70 nastawiłem sie na wydatek ok 5 tyś zł, ale po miesiacu spedzonym na forach, testach i sklepach doszedłem do wniosku że wystarczy wydać 3 tys a w tym przedziale nie ma bata na olka, dlatego ten system sie bedzie rozwijał, szkła kitowe sa dla mnie (czyli newbie) bardzo dobre, co z tego wiekszość chchałaby mieć cnaona albo nikona fakty przemawiaja za olkiem no chyba że dla kogoś 1200-1300 złoty nie robi róznicy. A czy fotografowie przejda jeden z tego systemu na drugi to nie ważne, dla firm ważna jest rzesza zamieniajacych kompakty na lustrzanki bo tu w najblizszych latach jest kasa do zarobienia
Pozdro
sry za błędy

Trzeba byc naprawde kasiastym aby przesiadać sie z małki na 40D :)
Owszem duza grupa przechodzacych z małpek na lusterka wybierze Olka ze wzgledu na atrakcyjnosc oferty (niska kasa za dobra jakość), tyle ze to budżetowe "myslenie" jest mało ambitne (duzą oferta dla maluczkich a skromna dla semi-profi).

blady
20.11.07, 10:18
Schemat rozwoju fotograficznego jest taki: najpierw małpka, potem dslr Olka, a potem zmiana systemu na C/N/S plus szkła :twisted:

grizz
20.11.07, 10:23
Schemat rozwoju fotograficznego jest taki: najpierw małpka, potem dslr Olka, a potem zmiana systemu na C/N/S plus szkła :twisted:

Nie chcę wywoływać wojenki, ale co to S obok C i N robi?

leodan
20.11.07, 10:24
Semi-profi i tak przejdą na inny system , niektórzy koledzy z forum już to zrobili , a następni zrobią.

blady
20.11.07, 10:32
Schemat rozwoju fotograficznego jest taki: najpierw małpka, potem dslr Olka, a potem zmiana systemu na C/N/S plus szkła :twisted:

Nie chcę wywoływać wojenki, ale co to S obok C i N robi?

Ludzie są pod wrażeniem możliwości a700 (grizz nie chcę się kłócić z rana, więc może zbyt pochopnie S się pojawiło obok C/N ;) )

leodan
20.11.07, 10:46
Schemat rozwoju fotograficznego jest taki: najpierw małpka, potem dslr Olka, a potem zmiana systemu na C/N/S plus szkła :twisted:

Nie chcę wywoływać wojenki, ale co to S obok C i N robi?

Ludzie są pod wrażeniem możliwości a700 (grizz nie chcę się kłócić z rana, więc może zbyt pochopnie S się pojawiło obok C/N ;) )


Nasz kolega strzelał A700 i był bardzo zadowolony.

grizz
20.11.07, 10:53
Ok, ok, koniec OT... jak ktoś chce o sonlcie pogadać, to jest odpowiedni wątek.

The z00m
20.11.07, 10:55
Semi-profi i tak przejdą na inny system , niektórzy koledzy z forum już to zrobili , a następni zrobią.

Nie wszyscy... nie od razu... Problem w tym, że w systemach Canona i Nikona widać kolejne etapy rozwoju segmentu semi pro. Matryce obecne w 1D MkIII czy też D3 prędzej czy później znajdą się w puszkach semi pro. W e-systemie masz E-3 z przeciętnej jakości matrycą i w zasadzie nie wiadomo co dalej.

grizz
20.11.07, 11:06
Semi-profi i tak przejdą na inny system , niektórzy koledzy z forum już to zrobili , a następni zrobią.

Nie wszyscy... nie od razu... Problem w tym, że w systemach Canona i Nikona widać kolejne etapy rozwoju segmentu semi pro. Matryce obecne w 1D MkIII czy też D3 prędzej czy później znajdą się w puszkach semi pro. W e-systemie masz E-3 z przeciętnej jakości matrycą i w zasadzie nie wiadomo co dalej.

A z N było wiadomo?
Canon odskakiwał i odskakiwał... a tu w sumie z zaskoczenia pojawiły się nowe matryce w d3 i d300...

To elektronika, to przełom naprawdę może pojawić się w każdej chwili.

leodan
20.11.07, 11:12
Podejrzewam , że pierwszy będzie Nikon , mocno idą do przodu.
Ja i tak zostaję w Oly . Traktuję foto jako hobby i nie mam ciśnienia na semi-profi. :olekrulez2:

pafcio
20.11.07, 11:18
...To elektronika, to przełom naprawdę może pojawić się w każdej chwili.Właśnie :!: I oby Twoje słowa się jak najszybciej okazały prorocze :!: :D Bo tak po prawdzie, to pomimo całego mojego OlyTalibostwa z lekką zazdrością spoglądam na nowe matryce Nikona i wyświetlacze A700/40D.

grizz
20.11.07, 11:22
...To elektronika, to przełom naprawdę może pojawić się w każdej chwili.Właśnie :!: I oby Twoje słowa się jak najszybciej okazały prorocze :!: :D Bo tak po prawdzie, to pomimo całego mojego OlyTalibostwa z lekką zazdrością spoglądam na nowe matryce Nikona i wyświetlacze A700/40D.

Wyświetlacz 40d?
Chyba Ci się pomieszało z d300

pafcio
20.11.07, 11:27
Coś mi się ostatnio sporo miesza :oops:

The z00m
20.11.07, 11:33
To elektronika, to przełom naprawdę może pojawić się w każdej chwili.

Więc czekamy na przełom w e-systemie ;-)

blady
20.11.07, 11:43
Z tymi przełomami to byłbym ostrożny szczególnie wybierając szkła - te dedykowane do APS nie pasują do FF. :)

geo
20.11.07, 11:57
naturalna rzeczą dla olka bedzie wprowadzenie na rynek cos pomiedzy d5 a markiem (albo bedą celować jedyn z tych dwóch) tyle że ten system młody jest i na to potrzeba czasu. Mysle że prace nad nowa matryca juz trwaja pamietajcie jakie było przyspieszenie po E400 i E500 może nas zaskoczą :P

grizz
20.11.07, 12:03
Z tymi przełomami to byłbym ostrożny szczególnie wybierając szkła - te dedykowane do APS nie pasują do FF. :)

Jak nie pasują? Winietka się tylko piękna robi :D