PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus Studio 2 - jak się po nim poruszać



irupo
17.08.07, 17:39
Jeszcze nigdy nie wywoływałem RAW w tym programie więc zwracam sie o pomoc , robiłem to innym programem ale ostatnio sciągnołem triala 2.0 ale nie wiem jak sie poruszać a więc do rzeczy :

Jak otworze zdjęcie w Edycji zdjęć to po prawej stronie mam zakładkę Edytuj i RAW w której poprawiam i obrabiam Raw-y ?

Następnie w tym samym oknie mam u góry ikonkę RAW i jak w nią kliknę to przechodzę do okna Raw wywoływanie i dalej po prawej stronie jest zakładka Poziom1 i Poziom2 i dwie nastepne ,czy w tym też nanosze poprawki ?
Na dole jest listwa z miniaturkami i na każdym zdjęciu jest małe okienko do zaznaczenia ptaszkiem -domyslam że w ten sposób podaję zdjęcia które mają być wywołane .
Jeżeli zaznacze już zdjęcia które chce wywołac to co dalej aby zdjęcie zostało wywołane na jpg co teraz trzeba kliknąć ????

chomsky
17.08.07, 18:32
To jest juz wersja 2,0?
Czesc.Ch.
p.s. a czlek o niczym na tej wsi nie wie.

irupo
17.08.07, 18:47
To jest juz wersja 2,0?
Czesc.Ch.
p.s. a czlek o niczym na tej wsi nie wie.

Tak jest już 2,0 , na poprzedniej też się nie bawiłem , a ta jest po polsku

Jacek S
17.08.07, 18:58
Można wywoływać na dwa sposoby: RAW i Edytuj. Ja zawsze używałem RAW.

Żeby zapisać zaznaczone zdjęcia jako jpg trzeba kliknąć Zapisz i pojawi się okno zapisu w którym można wybrać format pliku, wpisać nazwę lub jeżeli to kilka zdjęć to wybrać sposób automatycznego nazywania plików.

youlekart
17.08.07, 19:24
fajnie w tym studio robi się zdjęcia za pomoca kompa bardzo fajny sposób . Polecam do studia

Jeronimo
17.08.07, 21:44
no bylo https://forum.olympusclub.pl/topics10/olympus-studio-2x-gdzie-mozna-sciagnac-vt11342.htm

genialny programik, mozna ustawic zmiany na poszczegolnych zdjeciach i dopiero pozniej hurtowo "wywołac" (maly minus to ze musi byc duzo ramu... bo jak jest za malo to sie wysypuje)

irupo nie EDYTUJ tylko ikonka RAW (tych poziomow to nawet nie wiem gdzie szukac :P)
otwierasz katalog z RAWami i "stajesz" na jakims zdjeciu
- nastepnie klikasz na gorze na ikonke RAW
- ustawiasz parametry wywolania (nastepnie zaznaczasz zdjecie obok, bo dodaje sie zawsze caly katalog, nie tylko to jedno wybrane zdjecie)
- ustawiasz parametry wywolania do wybranych zdjec itd.
(lub jak nie chcesz nic zmieniac to klikasz prawym guzikiem myszki i wybierasz opcje "zaznacz wywoływanie RAW"; oczywiscie mozna robic to hurtowo uzywajac skrótów CRTL+A)
- nastepnie ikonka (na gorze) dyskietki = ZAPISZ
no i komp muli... i włala :D

Eddie
17.08.07, 22:05
Jedyne co mi sie w tym programie podoba to odszumianie, ktore wyglada dosc rozsadnie.
No i jeszcze dobrze oddaje balans bieli, przy ktorym bylo robione zdjecie.
Dobry program, wart zatrzymania na dysku, ale nie rewelacyjny, niestety.

Jeronimo
17.08.07, 23:32
odszumianie? czy jest jeszcze jakis mechanizm oprócz mozliwosci wlaczenia NR :?:

irupo
17.08.07, 23:34
no bylo https://forum.olympusclub.pl/topics10/olympus-studio-2x-gdzie-mozna-sciagnac-vt11342.htm

genialny programik, mozna ustawic zmiany na poszczegolnych zdjeciach i dopiero pozniej hurtowo "wywołac" (maly minus to ze musi byc duzo ramu... bo jak jest za malo to sie wysypuje)

irupo nie EDYTUJ tylko ikonka RAW (tych poziomow to nawet nie wiem gdzie szukac :P)
otwierasz katalog z RAWami i "stajesz" na jakims zdjeciu
- nastepnie klikasz na gorze na ikonke RAW
- ustawiasz parametry wywolania (nastepnie zaznaczasz zdjecie obok, bo dodaje sie zawsze caly katalog, nie tylko to jedno wybrane zdjecie)
- ustawiasz parametry wywolania do wybranych zdjec itd.
(lub jak nie chcesz nic zmieniac to klikasz prawym guzikiem myszki i wybierasz opcje "zaznacz wywoływanie RAW"; oczywiscie mozna robic to hurtowo uzywajac skrótów CRTL+A)
- nastepnie ikonka (na gorze) dyskietki = ZAPISZ
no i komp muli... i włala :D

Jeronimo przetrawie to w niedziele ,bo jutro od 10 mam wesele i troszke energi spalę :D

Eddie
17.08.07, 23:36
odszumianie? czy jest jeszcze jakis mechanizm oprócz mozliwosci wlaczenia NR :?:

To wlasnie mialem na mysli.
Jakkolwiek by zwal, chodzi o to samo - redukcja (cholera, czyli jednak od NR! ;D) szumu.
Na moje oko dziala i sprawdza sie to niezle.