PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 30D + EF 85/1.8 + EF 15/2.8



fotomic
16.08.07, 22:40
Jak sądzicie warto takie coś ?(jak w temacie).

kowal73
16.08.07, 22:52
warto

dziobolek
16.08.07, 22:55
Jak sądzicie warto takie coś ?(jak w temacie).

Czyżby okazja???
A za jakie pieniążki możesz to łyknąć, jesli to nie tajemnica?

grizz
16.08.07, 22:59
? za ile? ;p

fotomic
17.08.07, 07:28
w rozsądnej cenie inaczej by nie było pytania.

matzone
17.08.07, 09:46
Nowe czy używane ? :razz:

The z00m
17.08.07, 09:49
...fotomic czy Ty nie masz przypadkiem 7-14?

fotomic
17.08.07, 10:32
...fotomic czy Ty nie masz przypadkiem 7-14?tego akurat jeszcze nie ;)

willow32
17.08.07, 11:43
nie warto :) no chyba ze poniżej 2K za całość :D

fotomic
17.08.07, 11:47
nie warto :) no chyba ze poniżej 2K za całość :D ile ? :mrgreen: , poważnie nie warto ? Zestaw fajny.

grizz
17.08.07, 11:50
Ale do czego Ci taki zestawik?

A gdzie zoom uniwersalny? Tele?

willow32
17.08.07, 11:51
nie warto :) no chyba ze poniżej 2K za całość :D ile ? :mrgreen: , poważnie nie warto ? Zestaw fajny.

wiesz jak bym kupił poniżej 2k szybko sprzedał na alledrogo a za różnice dokupił sobie jakies Zuiko ;P
:D

fotomic
17.08.07, 11:52
Ale do czego Ci taki zestawik?

A gdzie zoom uniwersalny? Tele? a po co, to wszystko ? Człowiek nie potrzebuje tego wszystkiego. Każdy potrzebuje tego czego używa. Jeżeli coś długiego to EF 400/5.6 coś standardowego świetnej jakość tez sie znajdzie, tylko po co to wszystko skoro sie tego używa raz do roku na święta.

pietro77
17.08.07, 11:52
co to znaczy za dobrą kasę?
, fajny zestaw
pozdrawiam

The z00m
17.08.07, 11:57
nie warto :) no chyba ze poniżej 2K za całość :D ile ? :mrgreen: , poważnie nie warto ? Zestaw fajny.

Liczyłem, że maz 7-14 i się wyprzedasz (ale wyrachowany szubrawiec ze mnie :mrgreen: ) więc nie zabierałem głosu, ale skoro moje nadzieje legły w gruzach muszę odwieść Cię od popełnienia błędu. Szczerze zapomnij o przesiadce na 30D. Miałem 20D, a 30D ostatnio nawet fotografowałem. 85/1.8 jest super, 15/2,8 nie znam, ale wiem jedno... mimo wad naszych E-1 przesiadka na inną puszkę niż solidne D200/S5Pro/5D nie ma sensu. Myślę, że Ty fotomic również oceniasz puszkę nie tylko po jakości obrazu, ale również solidność konstrukcji. 20D/30D to mimo wszystko plastic fantastic ;-)

Oczywiście to moje subiektywne odczucia...

willow32
17.08.07, 11:58
20D/30D to mimo wszystko plastic fantastic ;-)

Oczywiście to moje subiektywne odczucia...

popieram :)

KaarooL
17.08.07, 18:10
fotomic ma fiszaja, ale widać nie pomogło i nowinki kuszą... 7-14 ma lub miał Jacek ale chłopak gdzieś przepadł.


fotomic:

mnie robi się smutno kiedy czytam o perypetiach posiadaczy 20D/30D z wysyłaniem i kalibracją AF do szkła i odwrotnie. przecież to farsa, niewarta żadnych pieniędzy.

gdyby kamuń miał realną konkurencję, to z takimi babolami już dawno zniknąłby z rynku albo wziął się za robotę.

p.s. ciekawe czy kamuniarz może być modem na forum OLKA?

matzone
17.08.07, 19:24
Podejrzewam, że masz już ten sprzęt w domu :mrgreen: . A tak na poważnie to 30D jest przyzwoitą zabawką. Jestem za.

fotomic
17.08.07, 19:56
Podejrzewam, że masz już ten sprzęt w domu :mrgreen: . A tak na poważnie to 30D jest przyzwoitą zabawką. Jestem za. eheheheheh :mrgreen: :mrgreen: , jeszcze nie ;)

willow32
17.08.07, 20:58
Podejrzewam, że masz już ten sprzęt w domu :mrgreen: . A tak na poważnie to 30D jest przyzwoitą zabawką. Jestem za.

zabawką to napewno i pewnie też przyzwoitą ;)

matzone
17.08.07, 22:00
p.s. ciekawe czy kamuniarz może być modem na forum OLKA?

Toż to bluźnierstwo :D

mateuss
18.08.07, 08:58
ciekawe czy kamuniarz może być modem na forum OLKA?

moim zdaniem tak ale jeśli nie nabierze cech "typowego" zarozumiałego wrednego naśmiewającego się z innych sprzętów "kamuniarza" (nie dotyczy wszystkich naszczęście)

mój koleszka też latał do serwisu ze swoim 30d na "strojenie" :) więc może ten typ tak ma? mi osobiście ten aparat przypadł do gustu ale nie za taką kwotę

matzone
18.08.07, 09:29
Ja znam kilku zadowolonych użytkowników 30D, którym serwis na Żytniej jest zbędny a wojny systemowe to dla mnie dziecinada.

The z00m
18.08.07, 10:17
Ja znam kilku zadowolonych użytkowników 30D, którym serwis na Żytniej jest zbędny a wojny systemowe to dla mnie dziecinada.

Kilku napewno :mrgreen: Wczoraj znowu poczytałem sobie canon-board.info O winiecie na 5D oraz strojeniu dwu cyfrowych puszek. Na deserek o problemach z AF.

Dlatego nadal jestem z Olympusem mimo, że mnie czasami polityka firmy rozbraja. Zobaczymy czy 35-100/2,0 zcementuje ten trudny związek :razz:

grizz
18.08.07, 10:38
heh Fatman też już szkiełko reguluje.. ;p

Porąbana jest pod tym względem polityka canona...

The z00m
18.08.07, 11:27
heh Fatman też już szkiełko reguluje.. ;p

Porąbana jest pod tym względem polityka canona...

Hmmm... nie wiem czy to tylko problem polityki. Muszą być techniczne problemy z wyeliminowaniem tej przypadłości. Obiektyw wyprodukowany przechodzi kontrolę jakości. Po podpięciu do puszki zauważamy, że coś jest nie teges. Problem ponoć leży po stronie puszki więc wysyłamy puszkę ze wszystkimi obiektywami z którymi zauważyliśmy problem do serwisu. Serwis kalibruje puszkę pod obiektywy. Jest ok.

Wychodzi na to, że problem leży po stronie AF puszki. Patrząc po ostatnich newsach być może Canon ma problemy z AF?

Zaznaczam, że nie wiele znam się na technice. Zadaję sobie proste pytania by zrozumieć, dlaczego taki gigant produkcji sprzętu foto nie może wyeliminować tek poważnego problemu :roll:

Zdaję sobie sprawę, że jest wielu zadowolonych użytkowników z drugiej stony tych niezadowolonych jest również spore grono.

grizz
18.08.07, 11:50
Co nie zmienia faktu, ze jest chore to, gdy kupujesz puszkę i szkła za grube tysiące (5d i wyżej) i nie działa zestawik tak jak ma działać...

The z00m
18.08.07, 12:15
Co nie zmienia faktu, ze jest chore to, gdy kupujesz puszkę i szkła za grube tysiące (5d i wyżej) i nie działa zestawik tak jak ma działać...

Z tym polemizować nie mam zamiaru. Min. z tego powodu nadal mam Olympusa i kupuję 35-100 nie zaś 85/1,2 ;-) Dla takich ludzi jak ja to argument za nie kupowaniem Canona. Mieszkając zagranicą i nie mam czasu oraz często możliwości serwisowania sprzętu. Takich ludzi jest sporo...

grizz
18.08.07, 12:21
Przecież 35-100 CI się nie podobało ;p

The z00m
18.08.07, 12:58
Przecież 35-100 CI się nie podobało ;p

Ze względu na gabaryty. Miałem ten obiektyw podpięty sporo czasu pod puszkę i wiem co piszę. Jego waga jest upierdliwa. Decyzja zapadła po kolejnym podejściu pod Leica 25/1,4. Niedostępność produktu zdecydowała. Chcę coś do portretu i nic lepszego nie jestem w stanie wymyślić. Mam 50 Macro, ale...

Przy okazji przyda się na imprezy kulturalno/rozrywkowo/sportowe. Patrzyłem na SIGMA 34/1,4, ale po tych wszystkich przykrych przypadkach pominąłem go w rozważaniach. Obiektywy z goła różne z drugiej strony czy coś w naszym systemie jest bardziej przydatne pod portret niż 35-100/2,0? Chyba nie... więc na gabaryty i wagę trzeba przymknąć oko. Gdy nie ma się tego co się lubi, lubi się co się ma ;-)

Zdania nie zmieniam... 35-100/2,0 na latanie z nim po mieście czy spacerowanie kompletnie się nie nadaje. Zbyt duży i nieporęczny...

matzone
18.08.07, 13:48
Opiszę Wam moje przejścia z obiektywem canona 100 f/2,8 macro USM. W pewnym sklepie internetowym zakupiłem nowy obiektyw i po kilku seriach zdjęć zauważyłem delikatne mydełko. Porównałem go z kitowym obiektywem 18-55 i co się okazuje, kit jest wyraźnie ostrzejszy. Dodatkowo pierścień ostrości dziwnie, że tak to nazwę chrupał. Obiektyw odesłałem do sklepu (oddano mi pieniądze). Bardzo byłem rozczarowany zakupem :cry:
Dzięki tym wydarzeniom dowiedziałem się, że niektóre sklepy skupują obiektywy w jakimś stopniu odbiegajace od normy, serwisowane i sprzedają jako nowiutkie w nadzieii, że klient nie zwróci na to uwagi.
Nie mam zamiaru bronić w tym momencie canona bo mi to lata ale uczciwość sklepu została podważona.
Teraz kupuję u tipa polecanego przez znajomych i sprzęt jest bez wad.

The z00m
18.08.07, 14:11
Opiszę Wam moje przejścia z obiektywem canona 100 f/2,8 macro USM. W pewnym sklepie internetowym zakupiłem nowy obiektyw i po kilku seriach zdjęć zauważyłem delikatne mydełko. Porównałem go z kitowym obiektywem 18-55 i co się okazuje, kit jest wyraźnie ostrzejszy. Dodatkowo pierścień ostrości dziwnie, że tak to nazwę chrupał. Obiektyw odesłałem do sklepu (oddano mi pieniądze). Bardzo byłem rozczarowany zakupem :cry:
Dzięki tym wydarzeniom dowiedziałem się, że niektóre sklepy skupują obiektywy w jakimś stopniu odbiegajace od normy, serwisowane i sprzedają jako nowiutkie w nadzieii, że klient nie zwróci na to uwagi.
Nie mam zamiaru bronić w tym momencie canona bo mi to lata ale uczciwość sklepu została podważona.
Teraz kupuję u tipa polecanego przez znajomych i sprzęt jest bez wad.

Wiesz o tyle nietrafionym wydaje się zrzucenie problemu na nieuczciwość sklepów, że problem na taką skalę jest tylko ze sprzętem Canonona. Nikon mimo, że problem ma to jest w porównaniu z tym obserwowanym u Canona pomijalny. Olympus nie ma go wogóle (chciaż taki robin102/STYX na siłę wszystkim próbuje wmówić, że FF/BF to również problem e-systemu).

Mnie to rybka. Nie mam EOS'a więc krzyżyk mu na drogę. Czytając jednak zagraniczne fora oraz canon-board.info trudno nie odnieść wrażenia, że problem jest. Tak czy inaczej wydając przykładowo blisko 8k na 5D i dodatkowo ponad 8k na 85/1,2 L człowiek ma prawo oczekiwać, że sprzęt będzie działał prawidłowo.

matzone
18.08.07, 15:18
Zakupy z dreszczykiem :mrgreen: W moim przypadku to była wina sklepu. Za uczciwość canona ręki uciąć nie dam.

C+
18.08.07, 20:28
Opiszę Wam moje przejścia z obiektywem canona 100 f/2,8 macro USM. W pewnym sklepie internetowym zakupiłem nowy obiektyw i po kilku seriach zdjęć zauważyłem delikatne mydełko. Porównałem go z kitowym obiektywem 18-55 i co się okazuje, kit jest wyraźnie ostrzejszy. Dodatkowo pierścień ostrości dziwnie, że tak to nazwę chrupał. Obiektyw odesłałem do sklepu (oddano mi pieniądze). Bardzo byłem rozczarowany zakupem :cry:
Dzięki tym wydarzeniom dowiedziałem się, że niektóre sklepy skupują obiektywy w jakimś stopniu odbiegajace od normy, serwisowane i sprzedają jako nowiutkie w nadzieii, że klient nie zwróci na to uwagi.
Nie mam zamiaru bronić w tym momencie canona bo mi to lata ale uczciwość sklepu została podważona.
Teraz kupuję u tipa polecanego przez znajomych i sprzęt jest bez wad.

Wiesz o tyle nietrafionym wydaje się zrzucenie problemu na nieuczciwość sklepów, że problem na taką skalę jest tylko ze sprzętem Canonona. Nikon mimo, że problem ma to jest w porównaniu z tym obserwowanym u Canona pomijalny. Olympus nie ma go wogóle (chciaż taki robin102/STYX na siłę wszystkim próbuje wmówić, że FF/BF to również problem e-systemu).

Mnie to rybka. Nie mam EOS'a więc krzyżyk mu na drogę. Czytając jednak zagraniczne fora oraz canon-board.info trudno nie odnieść wrażenia, że problem jest. Tak czy inaczej wydając przykładowo blisko 8k na 5D i dodatkowo ponad 8k na 85/1,2 L człowiek ma prawo oczekiwać, że sprzęt będzie działał prawidłowo.


Jakbyś spróbował podejść jakiegoś "wielkiego forumowego świadka nikona" z pytaniem o dobór obiektywu (ale na priva) to wtedy usłyszałbyś długie historie o dobieraniu ostrych stałek i sprawnych zoomów. ;) Usłyszałbyś, że na allegro nie kupuje się (bo większość szkieł ma jakieś wady) i najlepiej mieć dobry sklep co szybko wymieni szkło na kolejne z serii, bo może tym razem się poszczęści.

KaarooL
18.08.07, 23:05
przeczytałem wiele wątków o ostrości w kamuniu. wychodzi na to że technologia od początku do końca jest niedopracowana w założeniach.

zagubili się w tych cropach, rodzajach słoików itp. AF kalibruje się jakimiś wykresami/krzywymi, w zależności od ogniskowej itp. skalibrujesz do jednego obiektywu, to z innym nie musi już trafiać. skalibrujesz obiektywy do puszki a potem zmienisz body i znowu ****.

dla mnie takie podejście to robienie wała z klienta a nic się nie zmieni, dopóki nie ma realnej konkurencji czyli że konsument nie ma innego wyboru.

z kolei nikon płynie na śrubokręcie... gdyby chociaż S5 było pod inny bagnet a nie taki, który jest w opałach.

Pentax byłby spoko, ale płynie na matrycach CCD, serwisie w PL i pękającym K10D (za forum DPReview).


dlatego właśnie biegam z plastikowym body i czekam na CUD, który rodzi się w bólach. chyba nie ma innego wyboru dla ludzi lubiących wiedzieć za co płacą.


c+:

dzik z Ciebie - podchodzisz zatwardzialców i trafiasz w czuły punkt... cichy zabójca...

dog_master
18.08.07, 23:23
Dokladnie...

Jakis czas temu naszlo mnie na Kanonka ;) Ale jak poczytalam Canon Board... Nie nie nie, zostaje z Olkiem. Wiem, za co place, wiem, dlaczego dobre szkla sa drogie i dlaczego warto z nim byc. Wiem, ze mam jakosc. Za odpowiednia cene.

Ale najfaniejsze sa historie z eLkami :D Co chwile jakas wadliwa / mydlo / ff/bf... Heh, to ja kupuje sobie szklo przez internet i wiem, ze bedzie dobre, nawet to najtansze.

Moze dla Canona rozwiazaniem jest pamiec ff/bf dla konkretnego obiektywu jak w Marku... I wieksza selekcja obiektywow, co by wypalywac wadliwe.

W/w zestaw - fajny. I tyle ;) Tylko zalezy od zastosowania ;)

A jak juz o Canonie - slyszalam, ze kit [18-55] jest kiepski... Mialam okazje sie nim bawic. Pierwsze odczucie - jak oni mogli dac takie g... do lustrzanki... To naprawde ZATYCZKA! :/

m_o_b_y
27.08.07, 22:37
Dokladnie...

Jakis czas temu naszlo mnie na Kanonka ;) Ale jak poczytalam Canon Board... Nie nie nie, zostaje z Olkiem. Wiem, za co place, wiem, dlaczego dobre szkla sa drogie i dlaczego warto z nim byc. Wiem, ze mam jakosc. Za odpowiednia cene.

Ale najfaniejsze sa historie z eLkami :D Co chwile jakas wadliwa / mydlo / ff/bf... Heh, to ja kupuje sobie szklo przez internet i wiem, ze bedzie dobre, nawet to najtansze.

Moze dla Canona rozwiazaniem jest pamiec ff/bf dla konkretnego obiektywu jak w Marku... I wieksza selekcja obiektywow, co by wypalywac wadliwe.

W/w zestaw - fajny. I tyle ;) Tylko zalezy od zastosowania ;)

A jak juz o Canonie - slyszalam, ze kit [18-55] jest kiepski... Mialam okazje sie nim bawic. Pierwsze odczucie - jak oni mogli dac takie g... do lustrzanki... To naprawde ZATYCZKA! :/


A może historie z L-kami polegają na tym, że jak ludzie płacą dużą kasę, to im rosną wymagania ??
:D :D
Kto wie ?
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że po szkle klasy L, szkła Olka wydają się jakieś takie sobie, dosyć plastikowe i ten autofokus jakiś hałaśliwy i niepewny. :D
Pozdrówka

m_o_b_y
27.08.07, 22:38
Jak sądzicie warto takie coś ?(jak w temacie).


Warto.
Nie pożałujesz.
Pozdrówka

C+
28.08.07, 08:18
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że po szkle klasy L, szkła Olka wydają się jakieś takie sobie....


Rzadziej trafiają do serwisu z puszką? Zapewne miałeś kity Olka to muszą się wydawać plastikowe :twisted:

KaarooL
28.08.07, 08:50
moby:

doktor znowu Cię okłamał i przepisał jakieś grzybki...

grizz
29.08.07, 10:10
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że po szkle klasy L, szkła Olka wydają się jakieś takie sobie, dosyć plastikowe i ten autofokus jakiś hałaśliwy i niepewny. :D


Czy twoje doświadczenie trzymało w łapkach np 35-100, albo 90-250?

fotomic
29.08.07, 10:11
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że po szkle klasy L, szkła Olka wydają się jakieś takie sobie, dosyć plastikowe i ten autofokus jakiś hałaśliwy i niepewny. :D


Czy twoje doświadczenie trzymało w łapkach np 35-100, albo 90-250? yhy 17,5-45 i 14-45.

towers
29.08.07, 11:08
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że po szkle klasy L, szkła Olka wydają się jakieś takie sobie, dosyć plastikowe i ten autofokus jakiś hałaśliwy i niepewny. :D


Czy twoje doświadczenie trzymało w łapkach np 35-100, albo 90-250?

Moje doświadczenie trzymało i o ile ich budowa nie pozostawia nic do życzenia to AF maja z poprzedniej epoki i daleko im do USM lub AF-S w nikonie o kulturze pracy nie wspomnę. Olek w tej kwestii ma sporo do nadrobienia. Choć optycznie oba wyśmienite.

Pzdr.

m_o_b_y
31.08.07, 23:46
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że po szkle klasy L, szkła Olka wydają się jakieś takie sobie, dosyć plastikowe i ten autofokus jakiś hałaśliwy i niepewny. :D


Czy twoje doświadczenie trzymało w łapkach np 35-100, albo 90-250? yhy 17,5-45 i 14-45.


1. Nie wiem, co to znaczy " yhy".
2. Wiadomo, że miałem 14-45, 40-150 i stałkę 35, które sprzedałem.
Pozdrówka

C+
1.09.07, 08:09
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że po szkle klasy L, szkła Olka wydają się jakieś takie sobie, dosyć plastikowe i ten autofokus jakiś hałaśliwy i niepewny. :D


Czy twoje doświadczenie trzymało w łapkach np 35-100, albo 90-250? yhy 17,5-45 i 14-45.


1. Nie wiem, co to znaczy " yhy".
2. Wiadomo, że miałem 14-45, 40-150 i stałkę 35, które sprzedałem.
Pozdrówka

No to rzeczywiście eLki są mniej plastikowe :lol:

dziekan
1.09.07, 09:19
Dokladnie...

Jakis czas temu naszlo mnie na Kanonka ;) Ale jak poczytalam Canon Board... Nie nie nie, zostaje z Olkiem. Wiem, za co place, wiem, dlaczego dobre szkla sa drogie i dlaczego warto z nim byc. Wiem, ze mam jakosc. Za odpowiednia cene.

Ale najfaniejsze sa historie z eLkami :D Co chwile jakas wadliwa / mydlo / ff/bf... Heh, to ja kupuje sobie szklo przez internet i wiem, ze bedzie dobre, nawet to najtansze.

Moze dla Canona rozwiazaniem jest pamiec ff/bf dla konkretnego obiektywu jak w Marku... I wieksza selekcja obiektywow, co by wypalywac wadliwe.

W/w zestaw - fajny. I tyle ;) Tylko zalezy od zastosowania ;)

A jak juz o Canonie - slyszalam, ze kit [18-55] jest kiepski... Mialam okazje sie nim bawic. Pierwsze odczucie - jak oni mogli dac takie g... do lustrzanki... To naprawde ZATYCZKA! :/


A może historie z L-kami polegają na tym, że jak ludzie płacą dużą kasę, to im rosną wymagania ??
:D :D
Kto wie ?
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że po szkle klasy L, szkła Olka wydają się jakieś takie sobie, dosyć plastikowe i ten autofokus jakiś hałaśliwy i niepewny. :D
Pozdrówka

m_o_b_y odkąd zmienił system od jakiegoś czasu sieje zamęt... i politykę pro ckwanon czy tylko mi się tak wydaje :> ?

KaarooL
1.09.07, 10:35
dziekan:
wiesz, chłopak jest delikatnie mówiąc niezbyt lotny w tematach foto, więc zagęszcza ruchy coby zamaskować braki...

m_o_b_y
7.09.07, 21:01
Dokladnie...

Jakis czas temu naszlo mnie na Kanonka ;) Ale jak poczytalam Canon Board... Nie nie nie, zostaje z Olkiem. Wiem, za co place, wiem, dlaczego dobre szkla sa drogie i dlaczego warto z nim byc. Wiem, ze mam jakosc. Za odpowiednia cene.

Ale najfaniejsze sa historie z eLkami :D Co chwile jakas wadliwa / mydlo / ff/bf... Heh, to ja kupuje sobie szklo przez internet i wiem, ze bedzie dobre, nawet to najtansze.

Moze dla Canona rozwiazaniem jest pamiec ff/bf dla konkretnego obiektywu jak w Marku... I wieksza selekcja obiektywow, co by wypalywac wadliwe.

W/w zestaw - fajny. I tyle ;) Tylko zalezy od zastosowania ;)

A jak juz o Canonie - slyszalam, ze kit [18-55] jest kiepski... Mialam okazje sie nim bawic. Pierwsze odczucie - jak oni mogli dac takie g... do lustrzanki... To naprawde ZATYCZKA! :/


A może historie z L-kami polegają na tym, że jak ludzie płacą dużą kasę, to im rosną wymagania ??
:D :D
Kto wie ?
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że po szkle klasy L, szkła Olka wydają się jakieś takie sobie, dosyć plastikowe i ten autofokus jakiś hałaśliwy i niepewny. :D
Pozdrówka

m_o_b_y odkąd zmienił system od jakiegoś czasu sieje zamęt... i politykę pro ckwanon czy tylko mi się tak wydaje :> ?


Po prostu chciałem się podzielić swoimi doświadczeniam i wrażeniami, bo doświadczenia uczą (przynajmniej tych, którzy chcą się uczyć, a takich niezbyt wielu).
Jeśli znasz jakiś powód, dla którego mógłbym mieć motywację, aby prowadzić tu jakąś "politykę", to zechciej podzielić się ze mną tą wiedzą.
Z góry dziękuję.
Pozdrówka

m_o_b_y
7.09.07, 21:10
dziekan:
wiesz, chłopak jest delikatnie mówiąc niezbyt lotny w tematach foto, więc zagęszcza ruchy coby zamaskować braki...


Nie znam żadnego rozsądnego powodu, dla którego miałbym "zagęszczać ruchy coby zamaskować braki", posługując się Twoją poetyką i stylistyką.
Spróbuj sobie wyobrazić, że zdarzają się ludzie, którzy ani nie muszą, ani nie chcą niczego maskować, ani "zagęszczać".
Niektórzy próbują się tutaj dowartościowywać, imponować innym itd.itp.
Ale zdarzają się również tacy, którzy nie czują potrzeby, aby się akurat tutaj dowartościowywać i pisują wyłacznie po to, aby albo czegoś się dowiedzieć, albo jakieś doświadczenia przekazać.
Pozdrówka