PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia podwodna - budżetowe obudowy MeiKe?



strOOs
11.01.13, 15:09
Witam.

Po wczorajszym wernisażu wystawy Piotra Stósa w Łodzi pomyślałem o obudowie podwodnej do GF2. Moja Paulina używa go głównie do makro / kwiatków itd, więc idealnie dla niej możnaby coś "na początek" znaleźć.

Obudowy "firmowe" to koszt rzędu 1500-2000EUR, więc odpada (już bym wolał kupić EPL3 z oryginalną obudową).

Jednak da się znaleźć takie cudo firmowane przez MeiKe. Cena dzisiaj jest do przeżycia, ~400zł z wysyłką do Polski.


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/01/MKGF2_14_2-1.jpg
źródło (http://www.divervision.com/catalog/images/product/meike/MK-GF2_14_2.jpg)

http://www.divervision.com/catalog/gf2-housing-for-panasonic-dmc-gf2-camera-with-14mm-lens-p-1835.html?osCsid=0ehe1uoupek6b0og77alviukq6


Obudowa ma obsługiwać GF2 z 14mm, co da pod wodą odpowiednik ~50mm dla FF. Ani szeroko, ani wąsko, od biedy niech będzie. Raczej głębokości 5-10m bym z tym nie przekraczał.

Wszelkie "folijki" typu Dicapac są dla mnie za bardzo ryzykowne - jednak wolałbym mieć coś z uszczelką.

Jest sens w ogóle takie coś próbować żeby spojrzeć "co i jak" czy całkowicie sobie odpuścić?

eFiX
11.01.13, 15:11
Meike ma dobre jakościowo akcesoria, niestety nigdy nie uzywalem obudowy podwodnej stworzonej przez nich...

strOOs
11.01.13, 15:16
Są na Allegro obudowy MeiKe do różnych modeli - do GF2 (to normalne w Polsce) nie ma, ale ściagnięcie to nie problem.

Generalnie MeiKe wyglądają tak, jak oryginalne. Mam ich różne akcesoria i sobie cenię.

Liczę po cichu na to, że 20/1.7 zmieści się do obudowy ... ;)

NewInTown
4.02.13, 17:53
Niestety ze swojej strony nie polecam gripów tej firmy. Kupiłem kiedyś do canona 7d, bo wydawał się świetnie wykonany. Po miesiącu odklejała się guma. Oczywiście wymienili. W drugim po 2 m-cach to samo. Darowałem sobie tę firmę, kupiłem Canona. Używam już rok i wygląda jak nowy. Znajomy w 5d wyrzucił Meike po kilku miesiącach. Może ktoś ma inne doświadczenia, moje są negatywne.

strOOs
4.02.13, 19:02
Niestety ze swojej strony nie polecam gripów tej firmy. Kupiłem kiedyś do canona 7d, bo wydawał się świetnie wykonany. Po miesiącu odklejała się guma. Oczywiście wymienili. W drugim po 2 m-cach to samo. Darowałem sobie tę firmę, kupiłem Canona. Używam już rok i wygląda jak nowy. Znajomy w 5d wyrzucił Meike po kilku miesiącach. Może ktoś ma inne doświadczenia, moje są negatywne.

Tak, z gripem wcale nie miałem u nich cudów, ale to byłaby obudowa bardziej "od święta" niż na co dzień.

Poczekam do wakacji, wtedy będzie okazja żeby kupić i zrobić testy :)

Janeczek
4.02.13, 19:23
Do basenu moze bym zaryzykowal albo do egiptu, tam gdzie jest sloneczko, gdzie swiatla nie ma, to umarl w butach bez zewnetrznej lampy.
Na moje te 14mm w panasie pod woda to bedzie 30pare dla ff niz 50

pozdrowionka

PS
Warto kupic olka i dedykowane dla olka, zupelnie inny swiat...

strOOs
4.02.13, 19:54
Różnica jest w cenie, a to ma być bardziej "wakacyjnie" - może jakaś Chorwacja?

Janeczek
5.02.13, 13:20
Probuj, a noz bedzie ok.
MIalem chyba cos w lapkach od Meike i to taki zwykly plasticzak do paru M.
Powinien sie sprawdzic, nie wiem jak tam system zamykania, bo ten co mialem w rekach to zwykla zawleczka jak w sloiku, troche bym sie bal, nie to co w Olympusie:)

Generalnie jak masz chec to bierz i podziel sie wrazeniami

pozdrowionka

strOOs
5.02.13, 13:32
Zobaczymy, koło wakacji chętnie kupię, bo moja luba raczej GF2 nikomu nie odda - za bardzo się z nim zżyła ;)