PDA

Zobacz pełną wersję : Osłony przeciwsłoneczne



luc4s
23.12.12, 21:42
Temat osłon się juz przewijał kilkakrotnie w kilku wątkach, jednak chyba nie ma on swojego (jeżeli się mylę, to wątek do kosza, ale nie znalazłem). Generalnie wujek Olek trochę na osłonach z nas zdziera... Dlatego warto rozważyć zamienniki, niczym się nie różniące poza ceną. Z tego co wyczytałem całkiem niezłe są osłony chińskiej firmy JJC kupowane na ebayu.

Czy osoby, które nabyły tą drogą te osłony, mogą powiedzieć, jak się one sprawują i u kogo kopowali? Jak to jest z urzędem celnym i vatem? Ile mogą doliczyć vatu, gdyby się przyczepili? Znajomy wysyłał swoje osobiste rzeczy z HK do Polski, żeby ich nie wozić przez całe Chiny i w PL doliczyli mu na poczcie 200 zł opłat celnych ;/

Może znalazło by się więcej osób, aby zamówić hurtem tych osłon trochę z HK i wynegocjować niższą cenę?

Mirek54
23.12.12, 21:52
Jak to jest z urzędem celnym i vatem? Ile mogą doliczyć vatu, gdyby się przyczepili? Znajomy wysyłał swoje osobiste rzeczy z HK do Polski, żeby ich nie wozić przez całe Chiny i w PL doliczyli mu na poczcie 200 zł opłat celnych ;/



Na Amazon jest tego jak grochu.
Ps: a czemu nie postawic sprawy z Vatem tak:Ile by trzeba zaplacic jak by zapomnieli naliczyc i jaki jest termin zeby im o tym przypomnniec, gdzie to trzeba zglaszac???:mrgreen::mrgreen:

luc4s
23.12.12, 22:13
Bo do jakiejś kwoty nie ma Vatu, tylko czasami panowie celnicy nie chcą uwierzyć, że faktycznie to tyle i tyle warte...
Na amazonie są dość drogie 15 Euro za kawalek plastiku to bądź co bądź drogo, choć taniej, niż oryginał. Taniej jest na ebayu, ale w większości już w to wliczona jest przesyłka. Ja tu myślę, jak to kupić z 2-3 $ i sprowadzić więszką ilość a potem rozprowadzić na forum. Mam pewne znajomości w Chinach i spróbuję wyniuchać, ile to kosztuje w hurcie. Od razu uprzedzam, że jeżeli mi się to uda, to zrobię to po kosztach, ale odbiór tylko osobisty w Krakowie. Nie mam czasu na zabawę z przelewami i wysyłką. Nie znam się za to kompletnie na przepisach celnych.

elfior
23.12.12, 22:40
..szkoda...Kraków piękny jest..ale dla osłonki nie będę gnał pól Polski..

ahutta
23.12.12, 22:43
Na Amazon jest tego jak grochu.
Ps: a czemu nie postawic sprawy z Vatem tak:Ile by trzeba zaplacic jak by zapomnieli naliczyc i jaki jest termin zeby im o tym przypomnniec, gdzie to trzeba zglaszac???:mrgreen::mrgreen:

Nie kombinuj :D
Sprawa jest prosta. Stawka celna zależy od tego co jest w paczce. Można to sobie sprawdzić w katalogu stawek. Aktualny powinien być na stronie urzędu celnego lub ministerstwa finansów. VAT doliczają z prostej przyczyny, jak kupujesz jako osoba prywatna, to musisz VAT zapłacić. I tu stawka VAT-u też zależy od tego pod jaką taryfę celną podpada to co jest w paczce.
Przez cło nie pójdzie to w przypadku, gdy jest niska wartość (do 50$). Wszystko co powyżej w 99% jest clone. Parę lat temu kupowałem w Stanach zabawkę dla młodego. Na dzień dobry koszty przesyłki do Polski były równe cenie zabawki, ale nic to - kupiłem. Do tego dorzucili mi 20% opłat celnych plus 22% VAT-u. Dlatego często zdarza się tak, że ludzie mając znajomego na miejscu zlecają mu zakup i wysyłkę do Polski w paczce, np. z jakimiś starymi ciuchami czy innymi pierdołami, żeby ominąć cło.
Gdy kupujesz na firmę, to masz przynajmniej ten plus, że opłaty celne wliczysz w koszty, a VAT rozliczysz. Jako Kowalski musisz to po prostu zapłacić.
Jeszcze jedno, zgłaszać nie trzeba. Paczka siedzi spokojnie w urzędzie celnym i dostaniesz ją jak zapłacisz :mrgreen: Jak mają wątpliwości to dzwonią z pytaniem co jest w paczce, ew. informują ile będzie do zapłaty.

luc4s
23.12.12, 22:53
Ale jak udowodnić faktyczną wartość w przypadku gdy mają oni zastrzeżenia co do kwoty widniejącej na deklaracji celnej? Przy koszcie w hurcie rzędu maks 5$ za taką osłonę, nawet po doliczeniu Vatu się opłaca. Tylko żeby nei bylo, tak jak z przesyłką znajomego, gdzie mu do swojej przesyłki doliczyli cło do używanych rzeczy...

nightelf
23.12.12, 22:55
Od cła są zwolnione towary o wartości poniżej 150 Euro.
Natomiast od VATu poniżej 22 Euro.

Mirek54
23.12.12, 22:58
Ale jak udowodnić faktyczną wartość w przypadku gdy mają oni zastrzeżenia co do kwoty widniejącej na deklaracji celnej? Przy koszcie w hurcie rzędu maks 5$ za taką osłonę, nawet po doliczeniu Vatu się opłaca. Tylko żeby nei bylo, tak jak z przesyłką znajomego, gdzie mu do swojej przesyłki doliczyli cło do używanych rzeczy...

Ale jak kupujesz hurtowe ilosci to Ci to rybka.Bo i tak w koszta.Tak napisal ten co mnie ostrzegl przed kombinowaniem.

romek1967
23.12.12, 23:00
Oprócz cła i VATu można się nadziać na opłatę z tytułu załatwiania formalności w naszym imieniu. Zapłaciłem raz ponad 70zł za takowe formalności w DHLu, poczta nie jest tak kosztowna. Wiem że osłon nikt DHLem nie wysyła ale piszę na wypadek wszelki.

ahutta
23.12.12, 23:09
Ale jak udowodnić faktyczną wartość w przypadku gdy mają oni zastrzeżenia co do kwoty widniejącej na deklaracji celnej? Przy koszcie w hurcie rzędu maks 5$ za taką osłonę, nawet po doliczeniu Vatu się opłaca. Tylko żeby nei bylo, tak jak z przesyłką znajomego, gdzie mu do swojej przesyłki doliczyli cło do używanych rzeczy...

Wartość celna (kwota od której wyliczane jest cło) jest wartością faktycznie zapłaconą (lub należną do zapłaty) za importowane towary. Czyli wysyłający deklaruje wartość przesyłki. Np. paczka, która do mnie szła miała na liście przewozowym wpisaną wartość jaką zapłaciłem i od tej kwoty była wyliczona wartość.
Zapomniałem dodać, ta faktyczna wartość obejmuje wszystkie koszty jakie musisz zapłacić sprzedającemu, żeby transakcja doszła do skutku. Czyli - koszty transportu też.
Jak to ma być zakup jednorazowy i nie kosztuje to majątek, to poważnie zastanów się, czy nie masz możliwości kupić tego przez znajomego za granicą. Jak Kowalski Kowalskiemu wyśle, to masz bardzo duże prawdopodobieństwo, że przesyłka ominie cło. Jak nadawcą będzie firma, to mur beton się tym zainteresują.

luc4s
23.12.12, 23:12
Czyli chyba najlepiej wychodzi wybrać się na tygodniową wycieczkę do HK, kupić z dwa, trzy dobre obiektywy, a przy okazji trochę oslon, tak żeby się na lotnisku nie przyczepili, a potem sprzedać obiektywy w PL z 50% zyskiem i cieszyć się darmowymi osłonami i wycieczką ;)

Jak byłem w HK w 2009 r. to ceny tam były połowę niższe, niż u nas.


Dowiem się ile te osłony kosztują w hurcie i wtedy można się zastanawiać, czy jest sens się bawić dalej. Będę Was informował.

Mirek54
23.12.12, 23:18
Kiedys wyslem paczke DeHaeLem jakas flaszka abo dwie,paczka herbatnikow-cos takiego,juz nie pamietam dokladnie.56€ zaplacilem.Kurde bym zatankowal i sam dostarczyl,na jedno by wyszlo.A i by my wypili od razu.

ahutta
23.12.12, 23:28
Czyli chyba najlepiej wychodzi wybrać się na tygodniową wycieczkę do HK, kupić z dwa, trzy dobre obiektywy, a przy okazji trochę oslon, tak żeby się na lotnisku nie przyczepili, a potem sprzedać obiektywy w PL z 50% zyskiem i cieszyć się darmowymi osłonami i wycieczką ;)

Jak byłem w HK w 2009 r. to ceny tam były połowę niższe, niż u nas.

Eee, no teraz to już przegiąłeś. Jak sobie coś kupisz i przywieziesz to w przypadku, gdy wartość przekracza chyba 400EUR to też zapłacisz cło i VAT. Pewnie możesz liczyć na to, że nie sprawdzą i Ci się to w podręcznym prześliźnie, ale jak się kapną to jeszcze Ci osobistą zrobią. Podobno tyłek boli po tym tak, że tydzień siedzieć nie można.

markus74
23.12.12, 23:38
A na allegro nie ma ? Ja zamiennik LH 40 kupiłem tutaj:http://allegro.pl/oslona-lh-40-olympus-pen-e-p1-e-p2-e-p3-do-14-42mm-i2854418612.html Cena prawie 1/3 oryginału.

Mirek54
23.12.12, 23:39
Podobno tyłek boli po tym tak, że tydzień siedzieć nie można.

Bija pasem po golym tylku,zebys sie przyznal czy jak,bo nie zalapalem.To moze lepiej juz niech tym dehaelem przysla.

luc4s
23.12.12, 23:47
Eee, no teraz to już przegiąłeś. Jak sobie coś kupisz i przywieziesz to w przypadku, gdy wartość przekracza chyba 400EUR to też zapłacisz cło i VAT. Pewnie możesz liczyć na to, że nie sprawdzą i Ci się to w podręcznym prześliźnie, ale jak się kapną to jeszcze Ci osobistą zrobią. Podobno tyłek boli po tym tak, że tydzień siedzieć nie można.

No nie przesadzaj, zawsze można powiedzieć, że to dla siebie, albo że to używane już. Nigdy nie mialem problemów na lotniskach, żeby ktoś mi się do sprzętu foto czepiał, a nawet wtedy w 2009 z HK trochę tego z kolegą przytargaliśmy.

---------- Post dodany o 22:47 ---------- Poprzedni post był o 22:45 ----------


A na allegro nie ma ? Ja zamiennik LH 40 kupiłem tutaj:http://allegro.pl/oslona-lh-40-olympus-pen-e-p1-e-p2-e-p3-do-14-42mm-i2854418612.html Cena prawie 1/3 oryginału.

No są, w cenie ebayowej, albo trochę droższe. IMO za drogie, choć jak nie wypali z Chinami, to pewnie kupię na ebayu.

Mirek54
23.12.12, 23:50
No nie przesadzaj, zawsze można powiedzieć, że to dla siebie, albo że to używane już.

Abo na migi palcem pokazywac ,ze to kolegi.:mrgreen::mrgreen:A co jak sie uda,a jak nie to nawet bym mowil ze to nie moje i pierwszy raz na oczy widze.Udac glupa.:mrgreen::mrgreen:

ahutta
23.12.12, 23:53
No nie przesadzaj, zawsze można powiedzieć, że to dla siebie, albo że to używane już. Nigdy nie mialem problemów na lotniskach, żeby ktoś mi się do sprzętu foto czepiał, a nawet wtedy w 2009 z HK trochę tego z kolegą przytargaliśmy.


Zapytam tak, stać Cię na wyjazd do Hong Kongu po osłonę za parędziesiąt zł i kombinujesz w sprawie cła i VAT-u? Weź mnie oświeć bo nie łapię problemu. Ile Ty tego chcesz w bagażu przywieźć? 5, 10, 1000?

Jd
23.12.12, 23:54
Mam takie osłonki do 12-50 i 40-150 firmy JJC . Każda osłona kosztowała niecałe 10 $ z przesyłką. Żadnego cła nie płaciłem ani VAt-u. Tyllko jest jeden mankament. Trzeba uzbroic sie w cierpliwość. Paczka potrafi iśc do miesiaca. Ale sie opłaca . Nie różnia sie niczym od oryginału (tylko napisami).

ahutta
23.12.12, 23:55
Bija pasem po golym tylku,zebys sie przyznal czy jak,bo nie zalapalem.To moze lepiej juz niech tym dehaelem przysla.

Na Discovery pokazywali, że mają taki sprzęt: http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne

Mirek54
23.12.12, 23:59
Na Discovery pokazywali, że mają taki sprzęt: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rękawiczki_medyczne

Ty to potrafisz namowic .To kiedy chcesz kontrolowac??:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

luc4s
24.12.12, 00:04
Zapytam tak, stać Cię na wyjazd do Hong Kongu po osłonę za parędziesiąt zł i kombinujesz w sprawie cła i VAT-u? Weź mnie oświeć bo nie łapię problemu. Ile Ty tego chcesz w bagażu przywieźć? 5, 10, 1000?

Nie zrozumiałeś, wcinka z HK i wycieczką tam, to był przykład, jak można zwiedzić to piękne miasto za free (tzn. co kupić, aby po powrocie się wyprawa zwróciła). Nie mam teraz tak z 20 tys. wolnych, bo gdybym miał to własnie bym tak zrobił, że poleciałbym tam na tydzień, pozwiedział, kupił 3 elki za pół ceny a przy okazji osłonki dla siebie i przyjaciół, nie w ilościach hurtowych, po czym po powrocie sprzedałbym szkła w PL jako używane (co i tak by pozwoliło, żeby wyjazd się zwrócił).

Jako, że nie mam tych 20 tys. kombinuję jak tu zamówić te osłonki taniej dla siebie i forumowych znajomych z południa Polski, którzy mnie mogą odwiedzić w Krk. Nie szukam sposobu na uniknięcie za nich VATu i cła, a jedynie chcę wiedzieć, ile on wynosi, żeby to skalkulować.

Dlaczego nie chcę kupić na Allegro, czy oryginalnych? Z dwóch względów: a) nie lubię przepłacać za coś 100x więcej, niż jest to faktycznie warte, b) pomyślałem o społeczności na forum, pewnie wielu osobom by się one przydały, bo myślę wiele osób foci teraz bez osłonek, bo niekoniecznie znają się na kupowaniu zagranicą i nie chcą wydawać 1/4 wartości obiektywu na osłonkę.

Jeżeli nie chcecie, to sobie zamówię dla siebie komplet pod wszystkie szkła, bo interesują mnie też do mZD75 i mZD17 1,7, i tak mi się lepiej opłaci, niż kupowanie pojedyńczo.

ahutta
24.12.12, 00:23
No to od tego trzeba było wątek zacząć. W takim przypadku to wolałbym to kupić w kraju i nawet przepłacić, bo jak dostaniesz towar do d... to zawsze możesz wsiąść w auto i daś sprzedawcy po r...u. Jak Ci z dalekiego wschodu przyjdą nie takie jak chciałeś, to kasę w topiłeś.
Przy takim zakupie zawsze masz 50% szans, że się uda. Piszę tak, bo 10 lat pracowałem w firmie, która ściągała towar z Chin, HK, tajwanu i Pakistanu. Nigdy nie było gwarancji, że to co przychodzi w kontenerze odpowiada specyfikacji tego co było na certyfikacie. W firmie gdzie żona pracowała była taka sytuacja, że przyszedł kontener skakanek. Zamówili takie z rzemieniem ze skóry zamiast sznurka. Wszystkie rzemienie był zapleśniałe, gdy otwarli. Brak możliwości zwrotu. Oczywiście to są sytuacje jedne na ileśtam, ale ryzyko zawsze istnieje.

luc4s
24.12.12, 00:26
Na Discovery pokazywali, że mają taki sprzęt: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rękawiczki_medyczne

W Jordanii miałem osobistą i nic takiego nie miało miejsca ;)

Koniec OT

Mirek54
24.12.12, 00:27
W Jordanii miałem osobistą i nic takiego nie miało miejsca ;)

Koniec OT

Kurde to jak to jest.Boli czy nie.
A moze nie wyczules jak dzialali,spryciarze.

ahutta
24.12.12, 00:28
W Jordanii miałem osobistą i nic takiego nie miało miejsca ;)

Koniec OT

Też bym się nie przyznał :mrgreen:

Masz rację, koniec :mrgreen:

luc4s
24.12.12, 00:29
No to od tego trzeba było wątek zacząć. W takim przypadku to wolałbym to kupić w kraju i nawet przepłacić, bo jak dostaniesz towar do d... to zawsze możesz wsiąść w auto i daś sprzedawcy po r...u. Jak Ci z dalekiego wschodu przyjdą nie takie jak chciałeś, to kasę w topiłeś.
Przy takim zakupie zawsze masz 50% szans, że się uda. Piszę tak, bo 10 lat pracowałem w firmie, która ściągała towar z Chin, HK, tajwanu i Pakistanu. Nigdy nie było gwarancji, że to co przychodzi w kontenerze odpowiada specyfikacji tego co było na certyfikacie. W firmie gdzie żona pracowała była taka sytuacja, że przyszedł kontener skakanek. Zamówili takie z rzemieniem ze skóry zamiast sznurka. Wszystkie rzemienie był zapleśniałe, gdy otwarli. Brak możliwości zwrotu. Oczywiście to są sytuacje jedne na ileśtam, ale ryzyko zawsze istnieje.

Dlatego wszystko zależy od tego, ile mi powiedzą w hurcie za nie. Do 5 $ sztuka, po 10 sztuk każdego rodzaju, a tych metalowych mniej, jeszcze bym zaryzykował. To http://www.jjc.cc/ wydaje się solidną firmą. Pisałem też, że chcę użyć pewne kontakty w Chinach, żeby wybadali rynek.

A i jeszcze mi się przypomniało. Płatność oczywiście tylko PayPalem. W razie problemów, można wytoczyć spór i żądać zwrotu kasy.

luc4s
24.12.12, 14:41
Dostałem katalog produktów od JJC. Niezłe cudeńka tam mają w ofercie :) Nie wiem, czy mogę to upublicznić na forum, dlatego link dla zainteresownych na PW.

apz
24.12.12, 17:08
Dostałem katalog produktów od JJC. Niezłe cudeńka tam mają w ofercie :) Nie wiem, czy mogę to upublicznić na forum, dlatego link dla zainteresownych na PW.


Poproszę.

Johny_85
25.12.12, 10:24
Ja na pewno byłbym zainteresowany skorzystaniem z oferty firmy JJC (Osłony do 12-50 + 45)

yamada
25.12.12, 11:33
Możesz zapodać i mnie

Bacio
25.12.12, 11:46
Dostałem katalog produktów od JJC. Niezłe cudeńka tam mają w ofercie :) Nie wiem, czy mogę to upublicznić na forum, dlatego link dla zainteresownych na PW.

Też poproszę.


Bacio (Sent from my iPhone using Tapatalk)

viruuss
25.12.12, 11:47
Jak byłem w HK w 2009 r. to ceny tam były połowę niższe, niż u nas

przypomnij proszę jaki był w tym czasie kurs USD ?

luc4s
25.12.12, 13:56
Jak byłem w HK w 2009 r. to ceny tam były połowę niższe, niż u nas

przypomnij proszę jaki był w tym czasie kurs USD ?

podobny do dzisiejszego, albo i wyższy z tego co pamiętam. Coś koło 3 zł.

Piszcie na PW o linka, nie róbmy tu koncertu życzeń.

Krakman
25.12.12, 15:17
Zamówili takie z rzemieniem ze skóry zamiast sznurka. Wszystkie rzemienie był zapleśniałe, gdy otwarli. Brak możliwości zwrotu. .

To tak jak z serami, wysyłają i po drodze pleśnieja. A ludzie jedzą zapleśniałe sery i nic... :roll:

luc4s
26.12.12, 19:18
Dostałem odpowiedź od producenta, niestety chyba gra nie warta zachodu. Ceny w hurcie sa na poziomie 6$, do tego przesyłka UPSem ponad 100$ + VAT w Polsce i opłata za przelew międzynarodowy. Cła z tego co się zorientowałem, nie ma na artykuły fotograficzne.

Johny_85
26.12.12, 21:19
kurka wodna....

luc4s
26.12.12, 21:45
Przeliczyłem wszystko na spokojnie. Pogadałem ze znajomym, mógłby to wziąć normalnie na swoją firmę, musiałbym mu jednak coś odpalić, za to byłoby legalnie z fakturą VAT. Dużą część kosztu stanowi przesyłka, dlatego sprawę stawiam tak. Kto by był zainteresowany, ale nie śpieszy mu się z osłonką, to proszę, żeby mi napisał na priv ilość i typ. Ta deklaracja jest tylko orientacyjna dla mnie i jeżeli ktoś się rozmyśli, to świat się nie zawali. Jeżeli znajdą się chętni na co najmniej 10 osłonek każdego typu (poza tymi dla 75 i 12), to złożę zamówienie, jeżeli nie, to w połowie stycznia napiszę, że jednak nic z tego. Proszę o komentarz, też co o tym sądzicie.

Ceny są takie (+koszt przesyłki, pewnie z 6-7 zł):






dla



LH-J55B
ED 9-18, ED 12-50
50 zł


LH-J61D
ED 40-150
45 zł


LH-J61F
ED 75
110 zł


LH-J40B
ED 45
55 zł


LH-J48
ED 12, 17
130 zł


LH-J40
ED 14-42
45 zł

kolunio
10.03.13, 19:11
Dzieje się coś w temacie? Bo właśnie będę kupował osłonę lh 40 z firmy jjc...w polsce z przesyłka za 56zl a na ebayu 9 dolców z przesyłka...;)

Jd
10.03.13, 22:51
Zamawiałem osłony firmy JJC do 12-50 i 40-150 w sierpniu 2012 po 9$ na E-bay - przesyłka za free. Służą mi do dzisiaj. Od oryginałów z wygórowanymi do absurdu cenami różnią się tylko napisami.

Najkorzystniej zamówić samemu bo do spółki ..... jaskółki :)

luc4s
10.03.13, 22:58
temat upadł. Kto chce, niech zamawia z przez ebay.