PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniki OR: "BLIKOWISKO"



hades
18.12.12, 19:01
Wyniki OlyRulez

BLIKOWISKO
autorem tematu jest Dziama0, laureatka OR "Naga prawda"


Laureatem tej edycji został Andtor2


https://forum.olympusclub.pl/konkursy/data/754/medium/P1200082.jpg
Blikowisko (fot. Andtor2)

Gratulujemy !!!

Zobacz wszystkie nadesłane fotografie (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=754)

quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=754&vote=2&varZoom=OFF&varScale=0'
Zobacz wszystkie nadesłane fotografie (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=754)

Masz pytanie dotyczące konkursu? Zadaj je w tym wątku: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=16666

Nie wiesz jakie są zasady? Zajrzyj do regulaminu: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=16772

dziama0
19.12.12, 10:49
obecna :)

macieknr1
4.01.13, 15:26
JEstem :)

yamada
10.01.13, 02:45
No i co z głosowaniem?

Thomasso
10.01.13, 08:54
I tak mam wrażenie, że się wielu osobom bliki z bokehem pomyliły.

:roll:

T.

And.N
10.01.13, 19:21
I tak mam wrażenie, że się wielu osobom bliki z bokehem pomyliły.:roll: T.
Hmm, ja znów na każdym zdjęciu widzę bliki...., więcej, mniej, większe, mniejsze, ale som:)

Mirek54
10.01.13, 19:39
I tak mam wrażenie, że się wielu osobom bliki z bokehem pomyliły.

:roll:

T.

Tez tam sie wrazeniem zgadzam z Toba.
Wg mnie bliki to to78613Chociaz ta technika tak szybko leci ,ze blikiem to moze byc jakas laska z drugiej c

And.N
10.01.13, 20:09
Tez tam sie wrazeniem zgadzam z Toba.
Wg mnie bliki to to78613Chociaz ta technika tak szybko leci ,ze blikiem to moze byc jakas laska z drugiej c
Według mnie to są tu bliki (te lecące po skosie) czyli takie samo coś jak w powyższych konkursowych zdjęciach, a to koliste ("tęczowe") to flara obiektywu.
Często niepożądane zjawisko podczas fotografowania pod słońce. Kłócić się nie będę:)

Mirek54
10.01.13, 20:22
Według mnie to są tu bliki (te lecące po skosie) czyli takie samo coś jak w powyższych konkursowych zdjęciach, a to koliste ("tęczowe") to flara obiektywu.
Często niepożądane zjawisko podczas fotografowania pod słońce. Kłócić się nie będę:)

Napisane bylo """w wielu""
Ma to dobre i zle strony.Bo jeden powie Co to tam za towarzstwo konkursy organizuje o sprawach o ktorych reszta pojecia nie ma, a drugi odpowie -wiesz to taka marka ze ich szkla blikow nie daja to i skad maja wiedziec.I oboje beda medrcami w branzy:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
10.01.13, 20:31
Napisane bylo """w wielu""
Pewnie się nie dogadamy:) Ja bym napisał, że na wszystkich zdjęciach konkursowych jest bokeh z blikami. Czy się komuś coś pomyliło nie wiem. Mi nie.

Mirek54
10.01.13, 20:43
Pewnie się nie dogadamy:) Ja bym napisał, że na wszystkich zdjęciach konkursowych jest bokeh z blikami. Czy się komuś coś pomyliło nie wiem. Mi nie.

Temat wskazuje na ewidentne pokazanie blikow,a nie na doszukiwanie sie ich .Ten konkurs nie jest na spostrzegawczosc.To tak jak bysmy mieli konkurs na temat tonacji.To kazdy by mogl byle co wstawic,bo raz ze temp by nie byla na 100% a dwa zafarb przez wielu jest uwazany za tonacje.Gdzie jedno to kierunek a drugie to nieumiejetnosc lub niedbalstwo.
Jeden sie nie goli bo brudas a drugi bo ma taki styl,a napewno brudny nie jest.Jeden w akcie pokaze sex a drugi kure.....two.

And.N
10.01.13, 20:49
Temat wskazuje na ewidentne pokazanie blikow,a nie na doszukiwanie sie ich .
I tu się diametralnie różnimy w poglądzie. Może i niech tak zostanie:)
PS.
Jestem oczywiście za doszukiwaniem.

Thomasso
10.01.13, 20:58
Na upartego to tam moze sa ze 2 foty z blikami, reszta to bokehy mniej lub bardziej świetliste.
Dla mnie bliki to są rozbłyski światła, jasne smugi światła powstałe na elementach optycznych obiektywu (soczewkach) i nie sa to flary (żeby nie było), choc ich geneza jest podobna, ale wygląd inny.
Natomiast kumpel stwierdził, że blikami dla niego są też super jasne błyski światła, odbicia swiatła powstałe na wodzie na ten przykład, dlatego stwierdziłem, że od biedy to tam ze 2, no 3 foty można powiedziec, że są z blikami.

T.

Mirek54
10.01.13, 21:01
I tu się diametralnie różnimy w poglądzie. Może i niech tak zostanie:)
PS.
Jestem oczywiście za doszukiwaniem.

No przecie nie weme na kolano i nie bede przekonywac.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Bliki to wada szkiel,ich warstw.Dla mnie temat to wlasnie wykorzystanie tych wad i pokazanie jako atrybutu w fotografii a nie pod lupa ogladanie i krzykniecie Jes Jes Jes :mrgreen::mrgreen:

And.N
10.01.13, 21:28
Dla mnie bliki to są rozbłyski światła, jasne smugi światła powstałe na elementach optycznych obiektywu (soczewkach) i nie sa to flary (żeby nie było), choc ich geneza jest podobna, ale wygląd inny.
Natomiast kumpel stwierdził, że blikami dla niego są też super jasne błyski światła, odbicia swiatła powstałe na wodzie na ten przykład, dlatego stwierdziłem, że od biedy to tam ze 2, no 3 foty można powiedziec, że są z blikami.T.
Cyt. z strony Fotografuj.pl: "Najłatwiej zauważalnym efektem odbić wewnątrz obiektywu są bliki, zwane też swojsko zajączkami. Mają one dwojaką postać. Pierwsze z nich, świetlne plamy przypominające kształtem kroplę lub meduzę, pojawiają się przy otwartej przysłonie. Przy przysłonie przymkniętej mają one postać małych, barwnych wielokątów."
Da definicja bardziej mi odpowiada. O smugach światła tu nie piszą.

Thomasso
10.01.13, 21:36
Cyt. z strony Fotografuj.pl: "Najłatwiej zauważalnym efektem odbić wewnątrz obiektywu są bliki, zwane też swojsko zajączkami. Mają one dwojaką postać. Pierwsze z nich, świetlne plamy przypominające kształtem kroplę lub meduzę, pojawiają się przy otwartej przysłonie. Przy przysłonie przymkniętej mają one postać małych, barwnych wielokątów."
Da definicja bardziej mi odpowiada. O smugach światła tu nie piszą.

O no to widzisz, to jeszcze lepiej, bo wtedy to mamy dokładkie (póki co) 2 (słownie - DWIE) foty, które zawierają bliki :)
CBDU. Czekam na więcje blikowych fotek.

EOT.


T.

And.N
10.01.13, 21:42
O no to widzisz, to jeszcze lepiej, bo wtedy to mamy dokładkie (póki co) 2 (słownie - DWIE) foty, które zawierają bliki :)
CBDU. Czekam na więcje blikowych fotek.
Zdaje się, że termin dodawania już minął.
Wielokąty przy przymkniętej przysłonie to bliki, a kółka przy w pełni otwartej przysłonie to już nie bliki?:)

Mirek54
10.01.13, 21:51
Zdaje się, że termin dodawania już minął.
Wielokąty przy przymkniętej przysłonie to bliki, a kółka przy w pełni otwartej przysłonie to już nie bliki?:)

Tez.Tylko ze bliki sa tak jakby ich umiejscowienie to taka os obiektywu taka linia w strone swiatla co wnika w obiektyw,"sa w jednej linii" a nie w tle tak jak by snieg padal abo deszcz.Bliki od rozmytych kropli,deszczu,rosy lub innych elementow w tle sie jednak roznia.

And.N
10.01.13, 21:59
Tez.Tylko ze bliki sa tak jakby ich umiejscowienie to taka os obiektywu taka linia w strone swiatla co wnika w obiektyw,"sa w jednej linii" a nie w tle tak jak by snieg padal abo deszcz.Bliki od rozmytych kropli,deszczu,rosy lub innych elementow w tle sie jednak roznia.
Miło, że przyznałeś też. Temat był Blikowisko i tu już moim zdaniem jest pełna dowolność jak kto ujmie temat. Takie umiejscowienie w osi obiektywu byłoby takie dosłowne, obrazowe, pokazanie "wady" obiektywu, a chodzi raczej o:

... wykorzystanie tych wad i pokazanie jako atrybutu w fotografii...
PS
Zdaję sobie sprawę, że jest dużo osób, które "nie trawią" takich zdjęć:), że to kiczem zalatuje i takie zdanie też szanuję.

Mirek54
10.01.13, 22:11
Miło, że przyznałeś też. Temat był Blikowisko i tu już moim zdaniem jest pełna dowolność jak kto ujmie temat. Takie umiejscowienie w osi obiektywu byłoby takie dosłowne, obrazowe, pokazanie "wady" obiektywu, a chodzi raczej o:

Matko boska.Ty dalej nie rozumiesz.Bliki a rodzaj rozmycia tla.Bliki to bliki a bokeh w kolka gwiazdki i jakas inna "tfurcza" pasmanteria to dwie rozne sprawy.Postaraj sie wglebic w temat.
Tu nie ma zadnej dowolnosci.To ty sobie tak interpretujesz.
Konkretnie i na temat to dwie fotki to jeszcze jako tako reszta to sie na te zabawe nie kwalifikuje.Ktos obcy zobaczy konkurs i sobie zdanie wyrobi.Spojrzmy na to normalnie ,nie fascynujmy sie sami soba,Blik co blikami nie sa, modelki co nigdy modelkami nie byly, sesje co sesja nazwac nie mozna, rudery zabytkami.....ilez mozna.

And.N
10.01.13, 22:42
....Ty dalej nie rozumiesz....Tu nie ma zadnej dowolnosci.To ty sobie tak interpretujesz.
Niech będzie, że nie rozumiem i wrzuciłem fotkę nie na temat. Kółka w tle to nie są bliki.
Zawsze wydawało mi się, że temat można różnie interpretować byle coś związanego z tematem było.
Twój przykład zdjęcia z blikami podciągnąłbym pod kilka tematów. Blikowisko, Kwiat, Portret, Kolory, a przepraszam zapomniałem, że nie ma żadnej dowolności:wink: Ta dyskusja nie ma sensu:) Ja nie przekonam Ciebie ani Ty mnie.

apz
11.01.13, 01:57
Niech będzie, że nie rozumiem i wrzuciłem fotkę nie na temat. Kółka w tle to nie są bliki.
Zawsze wydawało mi się, że temat można różnie interpretować byle coś związanego z tematem było.
Twój przykład zdjęcia z blikami podciągnąłbym pod kilka tematów. Blikowisko, Kwiat, Portret, Kolory, a przepraszam zapomniałem, że nie ma żadnej dowolności:wink: Ta dyskusja nie ma sensu:) Ja nie przekonam Ciebie ani Ty mnie.

Chyba se kupię tę lustrzaną Tokinę 300/cośtam, dla eleganckich blików...

A56
11.01.13, 08:49
Wikipedia: - w fotografii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Fotografia), silne, utrwalone na kliszy (http://pl.wikipedia.org/wiki/Klisza) odbicie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Odbicie_fali) światła (http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82o)
Tytuł prac: nie blik, bliki, tylko "blikowisko"
Moim zdaniem wszystkie prace mieszczą się w zakresie tematu.

yamada
17.01.13, 08:09
:( nadal nie ma głosowania

adambieg
17.01.13, 08:31
:( nadal nie ma głosowania

Tutaj nie ma głosowania a w konkursie jesienny nadal nie ma rozstrzygnięcia, głosowanie miało się skończyć w grudniu... Brak mocy przerobowych zapewne.

hades
22.04.13, 07:03
Głosujemy.

k@czy
22.04.13, 07:56
Żem oddał !!!

Krakman
22.04.13, 08:58
I ja, i ja!!! Głosowałem.
Dodam skromnie, że nie wystawiłem swoich blików , czyli rozbłysków światła nieprawidłowo postrzeganych przez matrycę.. Gdyż dałem szansę innym...:grin:

hades
22.04.13, 09:26
Łaskawca :).

dziama0
22.04.13, 20:57
zagłosowane ;|)

henry1
23.04.13, 00:29
Zagłosowałem. :-)
Wygrałem coś ???

Krakman
23.04.13, 00:37
Zagłosowałem. :-)
Wygrałem coś ???

Pakiet dodatkowych obserwacji w TWA........:mrgreen:

henry1
23.04.13, 00:46
Pakiet dodatkowych obserwacji w TWA........:mrgreen:

Złośliwiec. :-D

k@czy
23.04.13, 00:53
Znaczy sie dwie warty poza kolejnoscia ? :mrgreen:

helmuth
23.04.13, 01:02
No nie wiem :roll:
Żadne zdjęcie nie pasuje mi do tematu :(

hades
23.04.13, 10:05
Spodziewałeś się np. blików na kroplach rosy o poranku?

helmuth
23.04.13, 11:33
To by było coś!
W tej chwili, to jest raczej bokehowisko ;)

romek1967
23.04.13, 12:19
Zagłosowałem, choć w rzeczy samej hasło końkursu ma się nijak do fotek

Krakman
23.04.13, 12:35
Jedno jest z blikami na które zagłosowałem :grin:

hades
6.05.13, 09:09
Laureatem tej edycji został, niemal jednogłośnie, Andtor2!

Gratulacje!!!

Bodzip
6.05.13, 10:00
Gratulacje, fajna fota :)

adambieg
6.05.13, 11:49
Brawo dla Andtor2:grin:

Tylko gdzie te bliki? Olek robi za dobre obiektywy i blików nie uświadczysz :wink:

strOOs
6.05.13, 13:17
To jest blik ;) https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/528684_381812748518490_110966465_n.jpg

hades
6.05.13, 13:32
To jest blik ;) https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/528684_381812748518490_110966465_n.jpg

Interpretacja tematu jak i ocena pozostaje w gestii kolektywu. Jeśli ktoś potrafi lepiej powinien spróbować swoich sił.

helmuth
6.05.13, 13:41
Interpretacja tematu jak i ocena pozostaje w gestii kolektywu.Według Wikipedii: "blik – w fotografii, silne, utrwalone na kliszy odbicie światła"
Nie wiem, czy kolektyw może dowolnie interpretować to, co zostało dość precyzyjnie określone ;)

Bodzip
6.05.13, 14:01
Nikt z nas nie ma kliszy w cyfrakach

dzarro
6.05.13, 14:03
Wystarczyło określić temat jako "blokowisko" i nie byłoby żadnych problemów z interpretacją :wink:.

adambieg
6.05.13, 14:03
Nikt z nas nie ma kliszy w cyfrakach

:mrgreen: Dobre:grin: Definicja jest przeterminowana:wink:

yamada
6.05.13, 15:01
Gratulacje, :) fota super :)

lisiajamka1
6.05.13, 15:10
Gratuluję.

staryman
6.05.13, 16:08
Gratulacje, bardzo udane zdjęcie:)

Saboor
6.05.13, 17:02
Gratulacje, :) fota super :)
No i wygrała 1 głosem jak pisał hades. :mrgreen:

And.N
6.05.13, 17:25
Dzięki bardzo:) Miło, że się spodobało. Wygrana tym bardziej cieszy gdyż startowałem w OR po raz pierwszy.

Saboor
6.05.13, 17:28
Dzięki bardzo:) Miło, że się spodobało. Wygrana tym bardziej cieszy gdyż startowałem w OR po raz pierwszy.
I dobrze Zrobiłeś.

PaniNikt
6.05.13, 22:18
Gratulacje zasłużone i ja dołączam :)

A56
6.05.13, 23:18
Gratuluję

dziama0
7.05.13, 12:24
gratulacje :))))

droplet
7.05.13, 14:05
Gratuluję!
Ładne zdjęcia były w tym temacie.

sikor
7.05.13, 14:26
Gratulacje. Fajna fotka :)

macieknr1
7.05.13, 17:43
Gratuluję! w tym temacie Pozdro