PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytań...



leviatan
1.08.07, 16:10
Witam, od jakiegos czasu jestem posiadaczem olka e-500, mam kilka pytań odnośnie funkcji. Czy do krajobrazów używacie trybu M czy może lepiej wybrać tryb tematyczny krajowbrazowy(?),zalezy mi na jak najwiekszej GO. Jaki pomiar światła używać do fotografii krajobrazu??

RobertW3D
1.08.07, 16:15
Witam, od jakiegos czasu jestem posiadaczem olka e-500, mam kilka pytań odnośnie funkcji. Czy do krajobrazów używacie trybu M czy może lepiej wybrać tryb tematyczny krajowbrazowy(?),zalezy mi na jak najwiekszej GO. Jaki pomiar światła używać do fotografii krajobrazu??

Osobiście najczęściej używam do krajobrazów A lub P + korekcja naświetlenia (brak 2giego kółka nastawczego do normalnej pracy w M :( ) - programów tematycznych nigdy nie używałem (w końcu to lustrzanka a nie kompakt :-) ) Ustaw przysłonę w okolicach 8-11 i powinieneś mieć zadowalającą GO :-) Wszystko zależy od tego jak daleko jest obiekt :-) Pomiar światła? Ja w 99% używam ESP. Tylko z rzadka spota czy centralnie ważonego. Wszystko zależy od warunków.

dog_master
1.08.07, 16:56
Rowniez, ESP lub centralni wazony, ale to zalezy od kadru... Poczytaj o tym, masz w instrukcji, bo nikt Ci nie powie, jak lepiej - zalezy, jaki efekt chcesz uzyskac.

Najlepiej ustaw tryb A i dosc duza przyslone, tak z f/8, bo potem wzrasta zjawisko dyfrakcji. Do tego szeroki kat tez da wieksza GO.

Do krajobrazow przyda sie polar i szara polowka :]

leviatan
1.08.07, 17:02
polar i szara polowke mam, dziekuję za poswiecony czas. Na następnym wypadzie spróbuje z trybem A.

tao
4.08.07, 18:54
najczęściej A i P, M to z lenistwa żadko przez duże ż