PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa matryca Cztery Trzecie



anmael
1.11.12, 12:03
Firma Truesense Imaging (ta która wyprodukowała matrycę do Olympusa E-1) wyprodukowała nową matrycę 4/3 (KAC-12040) - wykonana jest w technologii CMOS i oferuje rozdzielczość 12 mln pikseli (źródło: http://www.m43.eu/nowosci/nowa-matryca-cztery-trzecie/)
Ciekawe do jakich korpusów trafi nowy sensor?

gibberpl
1.11.12, 12:14
Nazwa też ciekawa - KAC.

Poważnie - ta matryca nie znajdzie się w żadnym korpusie m4/3.

Jan_S
1.11.12, 15:36
w podlinkowanej specyfikacji przeznaczenie matrycy opisano jako - systemy wizyjne maszyn, inteligentne systemy transportowe, kamery monitoringu. Ani słowa o potencjalnej możliwości aplikacji w aparatach fotograficznych...

apz
1.11.12, 15:42
w podlinkowanej specyfikacji przeznaczenie matrycy opisano jako - systemy wizyjne maszyn, inteligentne systemy transportowe, kamery monitoringu. Ani słowa o potencjalnej możliwości aplikacji w aparatach fotograficznych...

Poza dwoma głównymi dostawcami aparatów mamy niezależnego producenta aparatów filmowych z bagnetem 4/3, jak i Ricoch-a z aparatami modułowymi, oraz zapowiesdzi producentow kamer przemysłowych o wykorzystywaniu bagnerui matrycy 4/3. Myślę, że Ricoch mooże którąś z tych matryc wykorzystać.

anmael
1.11.12, 15:55
Też mi się wydaje, że ani Panasonic ani Olympus nie skorzystają z tej matrycy. Rozdzielczość 12 Mpx to byłby marketingowy krok wstecz.

sylwiusz
1.11.12, 16:24
Szkoda, ze nie CCD, to by było ciekawe. Niestety podany obszar zastowan, może decydować o jakości obrazu ponizej oczekiwań amatorów fotografii.

Jan_S
1.11.12, 19:18
dokładnie, matryce do zastosowań "przemysłowych" mają zupełnie inną specyfikację, która w zastosowaniach foto pewnie by się nie sprawdziła...

a co do CCD - oj chciałbym, żeby pojawił się jakiś producent / serwis który wymieniałby matryce w starszych aparatach na te bardziej nowoczesne albo po prostu inne np. z bardzo dobrym niskim ISO, albo z zakresem dynamicznym jak w CCD albo na czarno-białe...
... ot, takie tam marzenie :)

Thomasso
1.11.12, 20:11
Jakby napisali ze nowa matryca o super wlasciwosciach i rozdzielczosci 22Mpix (minimum) no to bym sie zwilzyl moze troszke...
Teraz jest juz O-MD i nowy GH3 z nowa, b. dobra matryca SONY wiec phi...

T.

darkelf
1.11.12, 20:21
Ja jestem ciekawy czy pojawi sie dyskusja na temat fullframe.

gibberpl
1.11.12, 20:22
Właśnie zacząłeś...

darkelf
1.11.12, 20:25
Nie no chodzi mi o to, czy ktos zapyta, czy ta nowa matryca cztery trzecie to jest moze fullfrejm.

Thomasso
1.11.12, 20:30
Nie no chodzi mi o to, czy ktos zapyta, czy ta nowa matryca cztery trzecie to jest moze fullfrejm.

No jak 4/3 to jak dla mnie to nie FF :)

T.

konradkkk
1.11.12, 20:36
darkelf mistrzem rozwijania wątków :D

apz
1.11.12, 20:41
Jakby napisali ze nowa matryca o super wlasciwosciach i rozdzielczosci 22Mpix (minimum) no to bym sie zwilzyl moze troszke...
Teraz jest juz O-MD i nowy GH3 z nowa, b. dobra matryca SONY wiec phi...

T.

GH-3 ma matrycę Sony? Panas zamknął dzial produkcji matryc? Nie wierzę.