PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji Finepix s5700 widzi tylko pamięć wewnetrzna



ziutka
23.07.07, 13:26
Witam.
Zrobilam jeden mały błąd - najpierw cos zrobilam, a potem przeczytalam instrukcje obslugi :(
Mianowicie: sformatowalam karte pamieci xd w komputerze i teraz aparat finepix s5700 wogole nie widzi tej karty tylko widzi pamiec wewnetrzna.
Chcialam sformatowac karte w aparacie, ale nie wiem jak wybrac zeby formatowal karte a nie pamiec wewnetrzna, bo caly czas widzi tylko ją.
Prosze, pomózcie
Ewelina

dorjan
23.07.07, 14:51
Formatowanie karty w WinXP spwodowało domyślne ustawienie trybu plików FAT32 i dlatego aparat nie widzi takiej karty. Musisz sformatować ponownie w trybie FAT (FAT16).
Taką możliwość daje system Win98 lub Win2000. Po sformatowaniu z systemu Win musisz ponownie sformatować kartę w aparacie w celu założenia odpowiednich folderów przez system aparatu.
Przy systemie WinXP możesz nie mieć możliwości wybrania trybu FAT.

ziutka
23.07.07, 15:04
Dzięki, musze podskoczyc do znajomego bo ja nie mam win 98 ani 2000 a nie chce mi sie specjalnie formatowac dysku i wgrywac systemu, ale dam Ci znać czy pomogło.
Jeszcze raz dzięki, teraz bede wiedziala o co chodzi (zdarzylo mi sie to pierwszy raz, a formatowalam juz w kompie karty ms i cf i nic takiego mi sie nigdy nie stało).
Pozdrawiam

zibi1303
23.07.07, 23:08
Przy formatowaniu można chyba wybrać rodzaj FAT, zobacz dokładnie. Wybierz FAT16

ziutka
26.07.07, 13:19
przy formatowaniu wybralam format FAT, formatowałam na XP i 2000, i nic, karta nadal nie jest widziana przez aparat. Czy może być juz do wyrzucenia?

skow
26.07.07, 14:03
przy formatowaniu wybralam format FAT, formatowałam na XP i 2000, i nic, karta nadal nie jest widziana przez aparat. Czy może być juz do wyrzucenia?

Jeśli w czytniku podłączonym do kompa karta normalnie działa to oczywiście nie wyrzucaj karty bo fizycznie jest ona w 100% sprawna.

Spróbuj w innych aparatach Fuji lub Olympusa "sformatować" tą kartę (bo tak naprawdę chodzi nie tylko o sformatowanie czyli założenie systemu plików ale także o odpowiedni podział na partycje i założenie odpowiednich katalogów).

dog_master
26.07.07, 14:42
Hm, a nie mozesz po prostu odeslac jej do serwisu? ;)

ziutka
29.07.07, 09:36
Odesłałam, otrzymałam nową kartę i jest juz wszystko wporządku. Dzieki wszystkim za zainteresowanie i pomoc.
Pozdrawiam.