PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrzeżenie dla tych z was co używaja kamer GoPro do KAP-u



Blueion
25.10.12, 16:02
Ostrzezenie dla tych z was co uzywaja kamer GoPro do KAP-u.

W czasie proby aktualizacji firmware-u, tak zwana aktualizacja sprzetu dla kamer GoPro Hero2 (HD2) (a takze przystawki BacPac) moze wystapic sytuacja ze sprzet nie bedzie w stanie zakonczyc procesu automatycznie i zablokuje sie. Wyswietla ikone aparatu i tekst v198. Gdzies w softwarze ablo firmwarze kamery jest jakis blad. Niestety procedura naprawcza nie jest skuteczna w 100% przypadkow. Nie byla w moim :(. Po zablokowaniu sprzet nie nadaje sie do niczego i mozna go tylko odeslac do wymiany.
Polecam daleko idaca ostrożnosc lub powstrzymac sie od akutalizacji firmware-u dla tych kamer, zwlaszcza jesli nie sa na gwarancji, do czasu gdy GoPro nie wymysli co sie dzieje i opublikuje rozwiazanie problemu. Jesli nie macie zamiaru robic aktualizacji firmware-u, to nie macie sie czym martwic kamera bedzie dzialac normalnie.
W USA GoPro wymienia uszkodzony sprzet na nowy w ramach gwarancji, nie wiem jak to sie odbywa przez dystrybutorow w innych krajach.

Pozbawiony zostalem jednej kamery ale nie martwie sie bo nadciaga do nas huragan "Sandy" bedzie wietrznie ;) ciezkie rzeczy beda latały.

Pozdrawiam

icelander
27.10.12, 08:35
Jak i tak nie umiałbym mojego "hero2" aktualizować...

Gosza
3.11.12, 16:35
Dzięki za info właśnie mam taki przypadek , w poniedziałek udaje się z gwarancją do dystrybutora na wymiane mam nadzieje że się uda...

Pozdro

Blueion
3.11.12, 22:38
Czesc Gosza,

Powodzenia, mam nadzieje ze Ci wymienia bez problemu. Ja ciagle czekam na swoja ale u nas byl niedawno huragan i jeszcze nie wszystko funkcjonuje jak nalezy.

Pozdrawiam