PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrola aparatu przez laptop



k9aro3l
20.10.12, 20:48
Witajcie

Mam problem, właściwie nie jest to nic poważnego jednakże chciałbym to rozwiązać ponieważ nie daje mi to spokoju.
A mianowicie, planuję budowę kranu kamerowego. Długość będzie zależna od tego czy dam radę podłączyć jakoś aparat pod laptopa czy nie.
Posiadam aparat cyfrowy Olympus sz-20, i nie wiem czy można go jakoś kontrolować przez laptopa. Chodzi mi tylko i wyłącznie o podgląd obrazu który się będzie nagrywał, nic więcej. Czy istnieje jakiś program do tego typu spraw ? Wybaczcie jeżeli takie pytanie się już pojawiło lub jeżeli jest w złym dziale.

Wszystkim osobom które będą starały się pomóc z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam
Karol

ajt
20.10.12, 21:25
Skoro wyłącznie podgląd, to może wyjście video (pal lub ntsc), kabel i jakiś telewizorek lcd, choćby taki samochodowy? Tylko jeszcze zasilanie trzeba mu dorobić (telewizorowi znaczy się, chyba że sprawisz sobie taki na baterie). Poza tym nie wiem, jak długi ten kran ma być, ale w przypadku usb parę metrów teoretycznie może być problemem.

k9aro3l
20.10.12, 21:34
Kran, o ile byłaby taka możliwość to chciałbym aby był 3-4 metrowy- jest to oczywiście zależne od tego czy dam radę podłączyć aparat pod jakiś podgląd.
Tylko własnie nie wiem czy to nie są za wysokie schody na moje nogi. No bo ile taki telewizorek lcd najprostrzy załóżmy 3-4cale by kosztował?
Do aparatu otrzymałem także kable usb- av.

ajt
20.10.12, 21:46
Do kabla av spokojnie możesz dać przedłużacz nawet i kilkanaście metrów, a telewizorek na przykład taki:

http://allegro.pl/lcd-w-kieszeni-mistral-tft-910-9-cali-nowy-i2726488331.html
albo
http://allegro.pl/rewelacyjny-telewizor-lcd-7-dvb-t-gratis-aku-kety-i2717296804.html

Nie moje aukcje, nie macałem i nie testowałem, ale powinno działać. Nie polecam takich całkiem małych - kieszonkowych z maleńkim lcd, jakiś stary Casio itp. Trafiają się modele z wejściem av, ale najczęściej są problemy ze współpracą z aparatem.

Powinno się dać coś sensownego upolować za parę zł - analogowe nadajniki tv za chwilę będą wyłączane, więc raczej nie będzie chętnych na telewizorki z analogowym tunerem, w a przypadku dvb-t warto się upewnić, czy mają mpeg-4 (to w razie, gdybyś chciał z niego korzystać do oglądania tv).

k9aro3l
20.10.12, 22:41
Dzięki wielkie za pomoc i za linki.

Ale czy nie dałoby się tego jakoś podłączyć pod laptopa ? No bo szczerze powiedziawszy to całe te przedsięwzięcie jest celowany tylko i wyłącznie pod jeden filmik, później z przyczyn osobistych będę musiał sprzedać aparat, więc chyba jeżeli nie da się tego podłączyć jakoś pod laptopa to zrezygnuję z tej opcji i zrobię po prostu mniejszy kran i to wszystko, załóżmy 2- 2.5m i powinno być ok.

k9aro3l
21.10.12, 12:40
Jakby ktoś miał jakieś pomysły to prosze pisać, jutro planuje zakup materiałów więc chciałbym wiedziec czy na pewno nie da się tego podłączyć w jakikolwiek sposób pod laptopa.

PS nie mogłem edytować poprzedniego postaw więc przepraszam że post pod postem

hadan
21.10.12, 18:11
Jakby ktoś miał jakieś pomysły to prosze pisać,

Poszukaj analogowej przystawki TV z wyjściem USB do laptopa i podłącz wyjście A/V aparatu
z wejściem antenowym przystawki. Powinno działać. Używałem tego rozwiązania 3 lata temu
do podglądu na żywo z E-520.

Pozdrawiam

k9aro3l
26.10.12, 18:43
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Kran będzie miał długość ramienia 2.5m i nie będzie podłączona do żadnego odbiornika. Będzie nagrywane po części na wyczucie trudno tak bywa, na efekty trzeba poczekać pod koniec listopada bo wtedy planowane są pierwsze zdjęcia.

Pozdrawiam