PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus E-SLR Challenge Galleries



C+
17.07.07, 20:47
http://www.pbase.com/oly_foto_review/oly_challenges

spogi
17.07.07, 21:03
Duża część fotek jest Idealna :)
Wszystkie są super :)

Tadeusz Jankowski
23.07.07, 12:14
Piekne foteczki, perełki, różnorodne, każda przyciaga oko, sztuka, a jakie dopracowane technicznie. Im dłużej oglądam, tym bardziej opadają mi ręce. Pytam się siebie - po co to robisz, zostaw to specjalistom, no nie masz szans ze swoimi gniotami. Chyba zrezygnuje z focenia.
Pzdr, TJ

dka
23.07.07, 13:26
tadeo, przypomnij sobie radosci spowodowane zrobieniem swojego ostatniego obrazka, z ktorego jestes zadowolony i wszystko powinno wrocic do normy. :-)
wiem doskonale, ze tak sformuowales ta wypowiedz aby podkreslic podziw wielu przedstawionych zdjec, bo sam nie zapominasz o tym, ze fotografia to nie czelencz a jedynie pozwala zwolnic. czego wszystkim zycze, ani zadnej rzeczy ktora jego jest :razz: ;) :D

Kris_1
23.07.07, 14:18
TJ: każdy to przechodzi wielokrotnie ..... ale oglądanie takich prac działa (przynajmniej na mnie) niezwykle inspirująco.

Co do "samopytania się" - robimy to bo lubimy; z każdym dniem coraz lepiej. Ile gniotów wcześniej popełnił twórca każdego z tych arcydziełek? Ktoś tu kiedyś napisał że po milionie zdjęć trafia się na wystawę. Ja nie mam takich ambicji, ale już widzę że coraz mniej fotek trafia do kosza - zaczynam powoli to rozumieć, a bawię się zaledwie pół roku.
Specjaliści - po dobrym poznaniu PS i innych progs nawet z gniota potrafią zrobić arcydziełko, coś co zatrzyma na chwilę oko. Złapanie dobrego ujęcia to częstokroć przypadek, szczęście; jeden przejdzie i nie zauważy a drugi wyjmie aparat i naciśnie spust.

Na koniec: jak też chciałbym opisać wrażenia widząc zdjęcie w galerii lub w dziale do oceny i to nie tylko słowem "świetne", "fajnie", itp - ale nieco dłużej, w sposób niemalże poetycki jak czyni to niejaki TJ.
Ale brakuje mi słów, konceptu i tego czegoś .....
może kiedyś ....

dog_master
23.07.07, 14:38
Tadeuszu, nie narzekaj, mi od ogladania tutejszej galerii odechcialo sie robic foty ;) Nie no, a tak serio, to popatrz sobie na swoje pierwsze i ostatnie zdjecia - to zawsze poprawia humor, jak czlowiek widzi, ile sie przez ten czas nauczyl :)

RobertW3D
24.07.07, 10:13
... popatrz sobie na swoje pierwsze i ostatnie zdjecia - to zawsze poprawia humor, jak czlowiek widzi, ile sie przez ten czas nauczyl :)

To prawda ... ale co gorsza można sobie czasem zdać sprawę z tego jak to dobrze było kiedyś, gdy miało się więcej czasu na bieganie z aparatem po różnych dziwnych miejscach ;)

A co do samej galerii, to powiem tak - niektóre zdjęcia są powiedzmy "inspirujace" :-)

zibi1303
24.07.07, 13:40
Tadeusz, dog_master ma rację. Prawdą jest że daleko nam do ideału artyzmu czy piękna i sprzęt nasz zawsze będzie odstawał od nowinek itd... Można by to mnożyć przyczyny. Ja takie chwile też ostatnio mam często... i pewnie będę miał dopóki nie nabędę moje DSLR'a. Jednak jak popatrzę na swoje pierwsze zdjęcia i teraz to widać wielką różnicę. To naprawdę podnosi na duchu. W końcu robimy to dla siebie i naszego grona, czy rodziny. Cieszmy sie tym co mamy i róbmy swoje, uczmy się ... :)

PS
Wiem, wiem łatwo się mówi :)

RobertW3D
25.07.07, 08:06
Cieszmy sie tym co mamy i róbmy swoje, uczmy się ... :)

Nic dodać, nic ująć :)
A co do SLR - lustrzanką można robić zdjęcia, których nie zrobisz najlepszym kompaktem ... ale nikt nie powiedział, że jest łatwiej ;-)