PDA

Zobacz pełną wersję : indywidualny kurs foto



konradkkk
9.10.12, 10:38
Co myślicie o indywidualnych kursach foto?

np: pokazanie osobie całego procesu sesji w studio, od zera do gotowego produktu.

Reedmooley
9.10.12, 11:04
Zapraszasz?
A tak serio- pomysł fajny jeśli idzie o szkolenie w zakresie pracy z światłem i sprzętem w studio, wielu by chciało, a po prostu się boi ze popsują. Jeśli chodzi o kurs mający na celu przełożenie swojej metody pracy na inną osobę to już mniej mi się taka idea podoba. Jeśli było by to realizowane na zasadzie doskonalenia warsztatu i ewentualnego kursu obsługi sprzętu i procesu studyjnego to wg mnie pomysł b.fajny.

LuiN
9.10.12, 11:12
Co myślicie o indywidualnych kursach foto?

np: pokazanie osobie całego procesu sesji w studio, od zera do gotowego produktu.

Szukam czegoś takiego w Lublinie. Póki co rozmaite zakupy do wyposażenia mikro-studia sprawdzają się u mnie w 100% albo wcale. Na takim kursie mógłbym organoleptycznie ocenić co tak naprawdę jest mi potrzebne dla uzyskania pożądanych przeze mnie efektów.

aldii
9.10.12, 11:15
Co myślicie o indywidualnych kursach foto?

np: pokazanie osobie całego procesu sesji w studio, od zera do gotowego produktu. Nie do końca rozumiem co masz na myśli, czy wizję tego żeby samemu takie kursy prowadzić, czy pytasz ogólnie o sensie takich szkoleń. Ja jestem otwarty na takie doświadczenia, teraz jestem na kursie fotograficznym organizowanym przez WCEO (właśnie dlatego będę w warszawie przez tydzień od 14-tego) i jestem mile zaskoczony, prowadzący na poprzednim zjeździe zrobił nam dwa dni studio z modelkami. Nie było to indywidualne ale i tak super doświadczenie i wiedza. Szczególnie dla osób, które gdzieś w mniejszym lub większym stopniu wchodzą w świat foto.

konradkkk
9.10.12, 11:19
to opiszę o co mi chodzi:
- wprowadzenie: sprzęt- studyjny, fotograficzny
- przygotowanie do sesji: wizaż, modelka - współpraca z modelką i wizażystką
- realizacja samej sesji: wykonywanie zdjęć, komunikacja z modelką
- postprodukcja: obróbka, wybór zdjęć, "prawo w fotografii"

hades
9.10.12, 11:22
Kurs? W sensie kilkugodzinnego posiedzenia w studio i liźnięcia tematu? Jeśli tak miałoby to wyglądać to byłby to kurs dla amatorów, którzy mogliby stwierdzić czy tematy studyjne są dla nich interesujące. Ale by to wyglądało poważnie dobrze by było aby prowadzący miał nazwisko znane nie tylko w mieście.

Tak mnie zastanawia jak bardzo miałoby to być indywidualne? Jedna osoba? 5-cio osobowa grupa? Więcej?

---------- Post dodany o 11:22 ---------- Poprzedni post był o 11:21 ----------


to opiszę o co mi chodzi:
- wprowadzenie: sprzęt- studyjny, fotograficzny
- przygotowanie do sesji: wizaż, modelka - współpraca z modelką i wizażystką
- realizacja samej sesji: wykonywanie zdjęć, komunikacja z modelką
- postprodukcja: obróbka, wybór zdjęć, "prawo w fotografii"

W ilu dniach chciałbyś to zamknąć?

konradkkk
9.10.12, 11:26
hades nie wiem, nawet nie myślałem, max 2 osoby, bo więcej to robi się dziki tłum

aldii
9.10.12, 11:49
Ja myślę że jest to fajny pomysł i byłoby zapotrzebowanie. Kwestia tylko dla kogo miałoby to być. Bo ludzi którzy chcieliby poznać studio i oświetlenie jest myślę sporo. No i zasadnicza kwestia w jakiej formie - koleżeńskiej czy brutalnie pytając za ile? :???:

fret
9.10.12, 11:52
...


W ilu dniach chciałbyś to zamknąć?

Podejrzewam, że w jednym, w sumie, to jakiś jednosesyjny ciąg logiczny. Przygotowania od realizacji nie oddzielisz, a cięcie w innym miejscu nie ma wielkiego sensu :). Kluczowa może być cena, bo ten indywidualny klient będzie musiał opłacić studio, modelkę, wizażystkę i fotografa.

hades
9.10.12, 12:18
2 osoby? Hmmm, kameralnie :). Teraz zależy czy chcesz to zrobić jako "liźnięcie tematu" czy może coś bardziej rozwijającego?

Przy deklarowaniu dwóch osób na zajęciach sugerujesz, że chcesz indywidualnie podejść do każdego z przybyłych na kurs. Zatem po łebkach nie ma co iść. Potraktowanie tego w ten sposób raczej nie napędzi klientów. Koszty wzrastają.

Rozbij to na godziny, przelicz ile zajmie Ci omówienie tematu. Dodaj dużo czasu na samodzielną pracę kursantów. Max. 4-5 na dzień, więcej wysiedzieć się nie da, nawet przy najbardziej interesującym temacie. Wyjdzie Ci ile czasu to zajmie. Jeśli wyjdzie Ci z obliczeń kilka dni, może okazać się, że nie zawsze potrzebujesz mieć modelkę czy wizażystkę. Utniesz koszty. To takie gdybanie.

Prawdę mówiąc najpierw dopracuj program kursu, zrób sobie konspekt i na sucho do ściany opowiedz to co masz w konspekcie, mierząc przy tym czas. Dobry sposób jeszcze ze studiów przy przygotowaniach do seminariów.

---------- Post dodany o 12:18 ---------- Poprzedni post był o 12:06 ----------


Podejrzewam, że w jednym, w sumie, to jakiś jednosesyjny ciąg logiczny. Przygotowania od realizacji nie oddzielisz, a cięcie w innym miejscu nie ma wielkiego sensu :). Kluczowa może być cena, bo ten indywidualny klient będzie musiał opłacić studio, modelkę, wizażystkę i fotografa.

Moim zdaniem właśnie to podejście indywidualne jest tu kluczowe. Dla 2 osób, jednodniowe przelecenie się po temacie (mając na uwadze, że to będą kursanci nieskażeni tematem - już samo rozpoczęcie tematu od sprzętu studyjnego to może sugerować) może być niewystarczające. Z kolei dla obytych w temacie, poruszanie kwestii sprzętu studyjnego będzie zbyteczną powtórką i w jeden dzień chcieliby raczej poznać jakieś triki, których sami jeszcze nie odkryli.

Przy kameralnej, dwuosobowej grupie liczyłbym na 2-3 dniowy kurs ze sporą dawką praktyki. Jednak spodziewałbym się na kursie wyrobionego nazwiska by mieć więcej pewności, że wydane (minimum) kilkaset złotych to dobrze spożytkowane (niekoniecznie zainwestowane) pieniądze.

W przeciwnym wypadku, 1 dniowy kurs, 4-5 godzin to liźnięcie tematu, a 2 osoby musiałyby sporo zapłacić za minimum 3 osoby na planie, przygotowanie materiałów szkoleniowych, amortyzacje sprzętu, minimalny katering, i samo szkolenie. Temat może jest prosty, ale tylko do opowiedzenia. Wchodząc do studia chciałbym móc sporo czasu poświęć na oswojenie się z miejscem, a później zrobienie wielu "błędów-eksperymentów". Samo opowiadanie jest nużące.

fret
9.10.12, 12:30
...

np: pokazanie osobie całego procesu sesji w studio, od zera do gotowego produktu.

I jak to rozbić? Najwyżej jednego dnia teoria, drugiego praktyka, ale to i tak wyjdzie drogo. No i kluczowe jest słowo "pokazanie". To ma być pokaz, czy z udziałem klienta? Na pokaz raczej chętnych nie będzie, chyba, że sesja tfp, a oglądacz zapłaci za kawę i ciastka. Z udziałem, to 4-5 godzin za mało. 2-3 godziny - wprowadzenie, wizaż, poopowiadanie o wyposażeniu studia, przerwa na kanapki, 2-3 godziny sesja, przerwa na kanapki, 2-3 godziny obróbka i pogadanka. W sumie pełna dniówka. z grubsza studio 300, kanapki 100, sensowny wizaż 150, sensowna modelka 200, same koszty 750 bez amortyzacji sprzętu fotografa. Do tego zarobek fotografa, VAT i robi się 1500.

fret
10.10.12, 12:19
http://www.fotografiapro.pl/warsztat_126.htm

Może to Ci pomoże, ta formuła może się sprawdzić. Klient decyduje o tym, co chce robić. Ty praktycznie organizujesz sesję na zamówienie klienta .

---------- Post dodany o 12:19 ---------- Poprzedni post był o 12:18 ----------

konradkkk
14.10.12, 01:13
słuchajcie, zawsze można usiąść i pogadać kto jakie ma oczekiwania, czego chce się nauczyć i jakie ma budżet na taką "naukę przez praktykę"
mam dostęp do zaplecza myślę, że sensownego, do ekipy i można coś pomyśleć

fotomini
19.10.12, 00:40
Uważam, że pomysł jest bardzo dobry.
Byłem nie raz na kursach "wieloosobowch" i prawda jest taka, że ciężko tam wynieść coś odkrywczego.
A tu prowadzący skupia się na tobie, pokazuje co i jak oraz pozwoli samemu porobić zdjęć.
Sam czegoś takiego szukałem i moim zdaniem pomysł znakomity.

RobertW3D
19.10.12, 00:59
Jestem zdecydowanie za. Jak dla mnie fotografia studyjna był zawsze strasznie sztywna, ale po ostatnich warsztatach na Pięknej z chęcią dowiedziałbym się więcej chociażby o światłach, pracy z modelką, kadrowaniem ... no i oczywiście bardzo chciałbym poeksperymentować :) Plener plenerem, ale gdy pogoda w kratkę, to studio też daje mnóstwo frajdy :)

konradkkk
19.10.12, 09:31
czyli mówicie, że zainteresowanie by było...tylko ja mam pytanie co tak dokładnie osoba by chciała się dowiedzieć?

kadrowanie
światła
praca z modelką
wizaż- krótka informacja
prawo w fotografii- uważam, że to też ważne, co jeszcze?

RobertW3D
19.10.12, 09:41
Ja bym ewentualnie dodał wykorzystanie różnych teł i scenografii tak co by urozmaicić kadr ;)

konradkkk
19.10.12, 09:48
RobertW3D białe, szare i czarne czy budowanie całej sceny ? możesz jakąś przykładową fotę dac?

fotomini
19.10.12, 10:02
Mnie głównie chodzi o pracę ze światłem oraz z samą modelką.
Nie umiem podchodzić do modelki "przedmiotowo" a często takie zachowanie widzę na różnych backstage'ach.
Dlatego przydałoby mi się podpatrzeć, jak pracują bardziej doświadczeni.

konradkkk
19.10.12, 10:11
fotomini widzisz, według mnie to trochę zależy czy robisz zdjęcia dla klientki, TFP czy zlecenie komercyjne....troszkę inaczej się pracuje, ale podstawy są te same

konradkkk
22.10.12, 16:07
bardzo wstępnie: byli by chętni na skromne warsztaty aktu w warszawskim studio czyli:

przed sesją spotkanie na mieście przy kawie i porozmawianie co i jak itp itp, następnego dnia

6h pracy z modelką w studio, maksymalnie 3 uczestników,moja pomoc w oświetleniu i w czasie sesji

koszt dla 1 osoby wynosiłby: 220 zł, co o tym myślicie?

RobertW3D
22.10.12, 16:30
Zapowiada się atrakcyjnie :)

konradkkk
22.10.12, 20:37
no zobaczymy czy chętni będą

fotomini
22.10.12, 22:11
To może ja bym się zgłosił... tak wstępnie na razie.

apz
23.10.12, 00:09
To może ja bym się zgłosił... tak wstępnie na razie.

Ile potrzebujesz czasu na szybkie wstępne przeszkolenie? Najlepiej weekendowe. jestem chętny, ale musiałbym dojechać. A wcześniej pookładać firmę pod taki wyjazd.

konradkkk
23.10.12, 02:09
apz, nie wcześniej niż po 15 listopada to raz
dwa cz 1 chciałem zrobić po to by w studio czasu nie marnować, spotkać sie w grupie i porozmawiać na takie tematy co was interesują
co do powiedzmy samej obsługi studia to zanim modelka się przygotuje do zdjęć to ja w 30 min to powiem

apz
23.10.12, 05:58
apz, nie wcześniej niż po 15 listopada to raz
dwa cz 1 chciałem zrobić po to by w studio czasu nie marnować, spotkać sie w grupie i porozmawiać na takie tematy co was interesują
co do powiedzmy samej obsługi studia to zanim modelka się przygotuje do zdjęć to ja w 30 min to powiem

OK. Bedziemy w kontakcie. Późno-listopadowy lub grudniowy termin będą w porządku.

sikor
23.10.12, 07:39
Pomysł fajny i chętni będą. Zaproponowane koszty są akceptowalne.
Jak by co, to z chęcią wezmę udział w tym przedsięwzięciu. :)

fret
23.10.12, 08:11
Pomysł fajny i chętni będą. Zaproponowane koszty są akceptowalne.
Jak by co, to z chęcią wezmę udział w tym przedsięwzięciu. :)

Toś wykombinował. Te koszty są rewelacyjne, myślę, że chętnych nie zabraknie :)

konradkkk
23.10.12, 09:06
staram się jakoś podchodzić i realnie koszty ustalać, mało kto wybierze się na warsztaty za 500 czy 800 zł, w tym roku zrobimy pilotażowo i zobaczymy co dalej

RobertW3D
23.10.12, 09:47
Ja tam się piszę w ciemno :)

fret
23.10.12, 10:41
---------- Post dodany o 10:41 ---------- Poprzedni post był o 10:40 ----------


Ja tam się piszę w ciemno :)

Nawet nie zapytasz, czy akt będzie damski, czy męski??? :shock:

konradkkk
23.10.12, 10:51
damski , damski...

sikor
23.10.12, 10:56
staram się jakoś podchodzić i realnie koszty ustalać, mało kto wybierze się na warsztaty za 500 czy 800 zł, w tym roku zrobimy pilotażowo i zobaczymy co dalej

Promocja :)

Konradkkk, ekipę chętnych już masz.

RobertW3D
23.10.12, 11:30
---------- Post dodany o 10:41 ---------- Poprzedni post był o 10:40 ----------



Nawet nie zapytasz, czy akt będzie damski, czy męski??? :shock:

Nie wyobrażam sobie by mogłoby być inaczej niż damski.
Poza tym o ile się nie mylę i dobrze zapamiętałem to co mi pisał Konrad, to dla rozróżnienia o akcie męskim mówi się hekate ...

konradkkk
23.10.12, 11:46
RobertW3D nie mówi się, tylko ja robiłem "projekt" i tak właśnie go nazwałem....

wulf
23.10.12, 11:55
Jak będziesz robił takie warsztaty z męskiego aktu to masz już jednego chętnego.

RobertW3D
23.10.12, 12:02
RobertW3D nie mówi się, tylko ja robiłem "projekt" i tak właśnie go nazwałem....
Aaaaa ... no to powinieneś opatentować tą nazwę :)

konradkkk
23.10.12, 12:07
nie można :-)

konradkkk
26.10.12, 15:18
powiedzcie mi czy w tygodniu to ma być czy w weekend jakiś?

RobertW3D
26.10.12, 15:20
powiedzcie mi czy w tygodniu to ma być czy w weekend jakiś?
Weekend - i tylko weekend w moim przypadku - przynajmniej jeżeli chodzi o pracę w studio.
Spotkanie przy kawie może być po pracy / wieczorem dowolnego dnia.

fotomini
26.10.12, 16:37
Raczej weekendy.
Choć mnie w sumie bez różnicy :D

sikor
26.10.12, 17:27
Najlepiej weekend. W tygodniu do 16 jestem zarobiony :(

konradkkk
27.10.12, 14:33
np 24 listopada?

sikor
27.10.12, 18:42
Jak dla mnie OK

RobertW3D
27.10.12, 21:31
zależy o której :)

konradkkk
7.11.12, 00:17
niestety w tym roku nie uda mi się tego zorganizować, praca mnie przytłoczyła

RobertW3D
7.11.12, 11:01
niestety w tym roku nie uda mi się tego zorganizować, praca mnie przytłoczyła

:(
Ale dobrze, że to już końcówka roku :)

konradkkk
7.11.12, 11:14
RobertW3D właśnie zaczęła się jazda jak dla mnie...

sikor
7.11.12, 14:21
No i po ptokach :).
Konradkkk, nie narzekaj na nadmiar pracy. "Obrób" się szybko i wróć do zorganizowania kursu.

fret
7.11.12, 15:42
A juz chciałem pytać jak to zorganizowałeś, że udało Ci sie w budżecie zmieścić... :(

irek50
7.11.12, 17:40
Co myślicie o indywidualnych kursach foto?

np: pokazanie osobie całego procesu sesji w studio, od zera do gotowego produktu.
--------------
Zrozumiałem, że Ty chcesz uczyć ... poucz się sam co najmniej 5 lat... przecież robisz ogólnie amatorkę (czasem coś Ci ładnie wyjdzie, ale ogólnie więcej błędów niż pozytywnych efektów...) Niedaleko Lublina czyli w Zamościu mogę kaźdego z Kolegów poduczyć w swoim studio za parę piw łącznie z nocowaniem w mojej firmie... (podpisałem dyplomy jako nauczyciel i egzaminowałem 4 mistrzów i ok 100 czeladników w dawnych czasach...)

konradkkk
7.11.12, 17:44
RobertW3D musisz wybrać się do irka50 :D


fret to jest moja słodka tajemnica....

darkelf
7.11.12, 18:13
:) :) :)

RobertW3D
7.11.12, 19:39
Ja tam tylko amatorem jestem i aż tak się nie znam ... a że nieco bardziej ambitnym, to jeszcze chcę się czegoś nauczyć :D
Prawda jest taka, że aby umieć robić sesje w studio, to trzeba wiele lat poświęcić na próby i wyrobienie sobie własnego stylu. Na początek w ogóle chcę się nauczyć z czym to się je - pewnie i tak nigdy nie wyjdę poza zdjęcia rodziny i przyjaciół, ale kto wie ... życie różne figle płata. Jeszcze 10 lat temu miałem zupełnie inny pomysł na życie :)[COLOR="Silver"]

konradkkk
7.11.12, 19:44
RobertW3D napisz potem jak było u Irka.....ja do tego czasu nie odważę się wychylić w tej kwestii

irek50
7.11.12, 19:52
RobertW3D napisz potem jak było u Irka.....ja do tego czasu nie odważę się wychylić w tej kwestii
--------------
Nie rób sobie jaj z tematu ... :) Ja mam doświadczenie 35 lat z oświetleniem w studio (20 lat przy aparatach tradycyjnych)... Nie jest trudno w obecnej dobie cyfrowej nauczyć się tego wielokrotnie szybciej ... trochę cierpliwości i dalej własna inwencja...

RobertW3D
7.11.12, 19:53
RobertW3D napisz potem jak było u Irka.....ja do tego czasu nie odważę się wychylić w tej kwestii

Spokojnie - poczekam na Twoje :) Warsztaty są raczej moim realizacją mojego foto-bzika niż pomysłem na życie.
Z mojego amatorskiego punktu widzenia zarówno Twoje jak i Irka zdjęcia mi się bardzo podobają i sam chciałbym umieć pewnego dnia takie robić ...

irek50
7.11.12, 20:08
Spokojnie - poczekam na Twoje :) Warsztaty są raczej moim realizacją mojego foto-bzika niż pomysłem na życie.
Z mojego amatorskiego punktu widzenia zarówno Twoje jak i Irka zdjęcia mi się bardzo podobają i sam chciałbym umieć pewnego dnia takie robić ...
-----------
Jeszcze raz powtórzę --Jeśli ktoś się postara i będzie miał cierpliwość, to w pól roku nauki (własnej) zrobi super zdjęcia studyjne ...--podstawą jest współpraca z modelem/modelką ... oświetlenie jest sprawą łatwiejszą... (konradkkk jest na dobrej drodze , ale zbyt idzie na skróty czasem :) )

Mirek54
7.11.12, 20:09
Zamiast kursu foto to zrobcie raczej sobie takie spotkania na temat fotografi studyjnej.Takie kameralno kolezenskie z wymiana doswiadczen.Moze byc jedna lub dwie osoby wiodace w temacie.
Organizujac i prowadzac kurs foto,tym bardziej platny w jakiejkolwiek formie zobowiazujesz sie do rozgryzienia tematu w sposob zrozumialy i z cala gama roznych przykladow,i wskazan,pokazanych na wlasnym przykladzie.Mozna trafic na pytania zwiazane z tematem na ktore nie bedzie sie potrafilo odpowiedziec,lub drugi uczestnik bedzie wiecej wiedziec.Co wtedy??

fotomini
7.11.12, 20:09
irek50 - a może dał byś się zaprosić do Warszawy, za zwrot kosztów czy jakoś tak?
Wiem, że w swoich czterech kontach najlepiej, ale może znajdziesz studio odpowiednie do przeprowadzenia takiego szkolenia (odpłatnie oczywiście)?

Ja niestety jestem niezmototyzowany, więc dojazd do Ciebie jest dla mnie bardzo problematyczny, a wręcz nierealny.

irek50
7.11.12, 20:22
irek50 - a może dał byś się zaprosić do Warszawy, za zwrot kosztów czy jakoś tak?
Wiem, że w swoich czterech kontach najlepiej, ale może znajdziesz studio odpowiednie do przeprowadzenia takiego szkolenia (odpłatnie oczywiście)?

Ja niestety jestem niezmototyzowany, więc dojazd do Ciebie jest dla mnie bardzo problematyczny, a wręcz nierealny.
----------------
Czy wyobrażasz sobie cenę wynajęcia studia w Warszawie? --to jest absurd ... u mnie można nocować bezpłatnie, i modelkom tylko coś (50zł) zapłacić....

---------- Post dodany o 19:22 ---------- Poprzedni post był o 19:18 ----------


Zamiast kursu foto to zrobcie raczej sobie takie spotkania na temat fotografi studyjnej.Takie kameralno kolezenskie z wymiana doswiadczen.Moze byc jedna lub dwie osoby wiodace w temacie.
Organizujac i prowadzac kurs foto,tym bardziej platny w jakiejkolwiek formie zobowiazujesz sie do rozgryzienia tematu w sposob zrozumialy i z cala gama roznych przykladow,i wskazan,pokazanych na wlasnym przykladzie.Mozna trafic na pytania zwiazane z tematem na ktore nie bedzie sie potrafilo odpowiedziec,lub drugi uczestnik bedzie wiecej wiedziec.Co wtedy??
-----------
Oczywiście Twoja propozycja jest słuszna... mnie nie wypada zarabiać na naszym OC i nigdy tego nie robiłem --pozdrówka

konradkkk
7.11.12, 20:24
Irek napisałeś:
"Niedaleko Lublina czyli w Zamościu mogę kaźdego z Kolegów poduczyć w swoim studio za parę piw łącznie z nocowaniem w mojej firmie"
teraz 50 zł za modelkę życzysz sobie? do aktu pozuje? to jak w końcu? :D

irek50
7.11.12, 20:31
Irek napisałeś:
"Niedaleko Lublina czyli w Zamościu mogę kaźdego z Kolegów poduczyć w swoim studio za parę piw łącznie z nocowaniem w mojej firmie"
teraz 50 zł za nocleg życzysz sobie? to jak w końcu? :D
-----------
Nic nie liczę dla siebie, ale gdyby ktoś chciał fotografować modelki to trzeba zapłacić (niektóre dziewczyny za zdjęcia dla nich też się zgodzą, ale za 50zł to gwarantuję :) )

konradkkk
7.11.12, 20:33
irek50 to podsumowanie zrób swojej oferty jeśli możesz...pare piw, 50 zł dla modelki aktowej, koszt dojazdu, nocleg za darmo, nauka cały dzień w studio, co jeszcze?

irek50
7.11.12, 20:47
irek50 to podsumowanie zrób swojej oferty jeśli możesz...pare piw, 50 zł dla modelki aktowej, koszt dojazdu, nocleg za darmo, nauka cały dzień w studio, co jeszcze?
--------------
Nie ma mowy o aktach ... miałem takie chętne wcześniej ... teraz ewentualnie normalne ładne dziewczyny (czasem można namówić "za zdjęcia" ale za 50 zł bez problemu) --Ja nic nie chcę zarobić... postawisz piwo (a) albo nie jak Cię nie stać ... Taki już jestem i nie marudź :)--zapraszam
----
Może nie wiesz, ale odwiedza mnie w Zamościu Jack i ostatnio kolega Dzemski (ale oczywiście nie w celach szkoleniowych :) )

konradkkk
7.11.12, 21:04
no to co za oferta...aktów nie ma? to jak to tak....to co zrobisz to podsumowanie w końcu czy jak?

darkelf
7.11.12, 21:06
Zaraz padne.

irek50
7.11.12, 21:08
no to co za oferta...aktów nie ma? to jak to tak....to co zrobisz to podsumowanie w końcu czy jak?
Aktów nie ma... :) to tylko propozycja a nie oferta :)--- Mirek dał najlepszą propozycję: "spotkanie klubowiczów" i ja jestem za tym...

RobertW3D
7.11.12, 21:09
Guys, relax ... napijcie się zamiast napinać :)

konradkkk
7.11.12, 21:09
irek no to zrób podsumowanie spotkania/propozycji

RobertW3D już drugie wino otwieram....i tak czytam o tych 50 zł, o modelkach nie aktowych...ciekawie się robi

darkelf
7.11.12, 21:11
Wino, piwo, jeszcze whisky brakuje. Chociaz za 50zl trudno kupic.

RobertW3D
7.11.12, 21:15
Czerwonego Jasia da się ... ale wtedy na dziewczynę zabraknie ... ;-)

irek50
7.11.12, 21:16
Guys, relax ... napijcie się zamiast napinać :)
-------------
Hehe: Ale konradkkk jako wykładowca fotografii-- to jest zabawne... wspólnie można coś nowego wykombinować, czemu nie? :)
-------------
konradkkk
Bo to są dziewczyny (te za 50) z wyborów Mis i lubią granty --przygotowują się odpowiednio itd... można to wszystko pominąć i wziąć naturszczyki bezpłatnie , albo siebie wzajemnie focić :)

grizz
7.11.12, 21:19
Wyluzujcie.

darkelf
7.11.12, 21:21
dobra ale dodaje reputacji irkowi

irek50
7.11.12, 21:28
Wyluzujcie.
Chyba w niczym nie przekroczyliśmy regulaminu OC? --Moje zaproszenie jest prawdziwe --pozdrawiam

-----------
darkelf: Dzięki za poczucie humoru :)

darkelf
7.11.12, 21:32
Pewnie chodzilo o to, ze ja cos pisalem wiec cala dyskusja z gory jest przekleta.

PioRo
7.11.12, 22:17
Irek, nie mogę dodać Ci punktu (system nie pozwala - bzytki siśtem ;)), więc przy okazji...

apz
7.11.12, 22:32
Irek, nie mogę dodać Ci punktu (system nie pozwala - bzytki siśtem ;)), więc przy okazji...Załatwiłem sprawę w Twoim imieniu. Sądzę,że Irek krzywdy miał nie będzie.AP.

konradkkk
7.11.12, 22:41
irek50 ty o dziewczynach za 50 zł, ja o modelkach zawodowych, które potrafią pozować do aktu i uwierz 50 zł nie biorą...nie chcę podawać publicznie linków do takich modelek, bo to nic nie zmieni...poczekam na spotkanie u Irka i wrażenia


linku do studia nie podam, bo będzie , że reklama

Mirek54
7.11.12, 22:46
Sluchajcie.Czy naprawde nauka swiecenia w studio i wymiana doswiadczen to musi byc polaczona z foceniem obydwu posladkow??Inaczej nie da rady sie nauczyc.
Ja juz chyba niedzisiejszy jestem.Jednak wiem,ze jeden manekin jest duzo lepszy jak 10 zawodowych modelek pozujacych za darmo do aktu.

hadan
7.11.12, 22:58
Jednak wiem,ze jeden manekin jest duzo lepszy jak 10 zawodowych modelek pozujacych za darmo do aktu.

100% popieram. Skupiasz się tylko na fotografowaniu.:)

Pozdrawiam

konradkkk
7.11.12, 23:47
zakres: portret może być? też mam fajną modelkę...

Eddie
7.11.12, 23:48
A ch...
Konrad, koleżeńskie spotkanie przy lampach i jakimś dobrym soku, dyskusja, wymiana doświadczeń, ok. Jednak, wybacz - i nie traktuj tego osobiście, nie widzę w Tobie autorytetu. Zrobiłeś duże postępy w ciągu ostatnich lat, jednak każdy - dosłownie każdy zainteresowany tego typu fotografią i zaangażowany w nią jest w stanie nauczyć się tego samodzielnie. Żeby prowadzić warsztaty, uczyć innych, na dodatek za pieniądze, trzeba wiedzy obszernej, pozwalającej zaspokoić nawet najbardziej ciekawskiego i dociekliwego. Bo nauka fotografii w studiu, to nie tylko ustawienie lamp. To również umiejętność pracy z człowiekiem, dostosowanie światła do typu urody, rysów twarzy, kompozycja itd, itp.
Dużo bliższe jest mi podejście Irka, który - choćbyś nogami się zapierał, przyznać to trzeba - wiedzę posiada i doświadczenie też. Może być staroświecki i takie podejście nie każdemu może odpowiadać. Można i jego przyłapać na niedoskonałościach, jednak tutaj mamy dużo większą wiarygodność. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o wiedzę i doświadczenie. Na zdjęcia wystarczy popatrzeć, obraz mówi sam za siebie.
I żeby nie było, to nie jest licytacja ofert, która jest lepsza.
Raczej należałoby zastanowić się nad tym czy oferty tutaj powinny się pojawiać. Co innego hasło "zbierzmy się, zrzućmy, zorganizujmy, spotkajmy i wymieńmy doświadczenia (lub ich brak)", a co innego "zapłaćcie a zorganizuję, nauczę i jeszcze gołą d.pę zapewnię". Jeśli chodzi o to drugie, moje osobiste oczekiwania są naprawdę wysokie. Szczególnie w kwestii dwóch pierwszych punktów, bo ostatniego to na pęczki.
Tak więc wśród kolegów proponowałbym jednak bardziej koleżeńskie nastawienie. Tu nie potrzeba pseudo marketingowego bełkotu. Wystarczy, że i tak na wyrost ochów i achów można złapać. Tym bardziej trzeba po ludzku. I każdemu będzie milej, z pożytkiem większym, szacunek też się wyrabia bez sztucznej kreacji.
Rozwadze polecam.

To takie moje podsumowanie tej dyskusji.

konradkkk
7.11.12, 23:51
Amen...

Eddie jedno było jakoś ostatnio...jakoś nie miałeś czasu wpaść na 5 min...w sumie nie masz co żałować :D

Eddie
7.11.12, 23:57
Amen...

Eddie jedno było jakoś ostatnio...jakoś nie miałeś czasu wpaść na 5 min...w sumie nie masz co żałować :D

O wizycie myślałem głównie ze względów czysto towarzyskich, żeby się z Wami spotkać. Osobiście nie uznaję
akcji typu "jeden cel - kilka luf", po prostu jest to mało komfortowe dla wszystkich i mało kształcące.
Chciałem się z Wami po prostu spotkać, jednak czasu faktycznie zabrakło. Gdy już kilka godzin z dnia Ci wypada,
ciężko wygospodarować dodatkowe.

konradkkk
7.11.12, 23:59
Eddie praca robi swoje

Eddie
8.11.12, 00:02
Eddie praca robi swoje

A dorzuć do tego życie rodzinne, dodatkowe własne zajęcia i wychodzi na to, że 24 godziny to naprawdę drobnica.

konradkkk
8.11.12, 00:03
Eddie coś za coś...

darkelf
8.11.12, 00:05
Eddie reputacja :)

konradkkk
8.11.12, 00:07
no to pomysł taki: niech ktoś, kto mieszka w Warszawie zorganizuje studio, osobę pozującą lub modelkę i może spotkanie w tym roku w celu wymiany doświadczeń?

ps oczywiście bez żadnych kosztów, ktoś chętny?

Eddie
8.11.12, 00:13
no to pomysł taki: niech ktoś, kto mieszka w Warszawie zorganizuje studio, osobę pozującą lub modelkę i może spotkanie w tym roku w celu wymiany doświadczeń?

ps oczywiście bez żadnych kosztów, ktoś chętny?

Bez żadnych kosztów to warunek konieczny narzucony (choć nie wiem z jakiej okazji) czy najchętniej widziana propozycja, jednak z dopuszczeniem opcji "zrzućmy się", o której pisałem?

irek50
8.11.12, 09:13
Sluchajcie.Czy naprawde nauka swiecenia w studio i wymiana doswiadczen to musi byc polaczona z foceniem obydwu posladkow??Inaczej nie da rady sie nauczyc.
Ja juz chyba niedzisiejszy jestem.Jednak wiem,ze jeden manekin jest duzo lepszy jak 10 zawodowych modelek pozujacych za darmo do aktu.
-----------
Jak najbardziej manekin jest korzystny...Posiadam takie odpowiednie popiersie sprezentowane przez Kolegę Witia :)
Kolega konradttt wspomniał o modelkach zawodowych... To jest inna bajka ... One służą
jako wieszaki do ubrań i półfabrykat (tło) dla wisażysty i właściwie są drogimi manekinami jedynie...
Obecnie stosujemy głownie światło
miękkie z softboxów lub parasolek itp, więc to zagadnienie można łatwo opanować znając zasady podstawowe, natomiast 50% sukcesu to odpowiednia twarz i osobowość modela...Model nie może "bać się" aparatu...

konradkkk
8.11.12, 09:33
Eddie skoro mi zarzucono, że ja zarobie na tym co chciałem zorganizować, to myślę, że to konieczne...i sprawa będzie jasna, to ktoś chętny?

fret
8.11.12, 10:33
Eddie skoro mi zarzucono, że ja zarobie na tym co chciałem zorganizować, to myślę, że to konieczne...i sprawa będzie jasna, to ktoś chętny?

Przesadzasz, jeśli dobrze zrozumiałem, to zarzuty były inne. 600 zł za 6 godzin studia i sensownego pozowania do zbiorowego aktu, to naprawdę dobry wynik i chyba nikt tego nie podważa. Raczej chodziło o określenie "kurs" (fakt, że to określenie mogło sugerować Twój zarobek) i o to, że niektórzy wolą fotografować wyroby chińskiego przemysłu tekstylnego niż nagie modelki, co pozwala poczynić spore oszczędności, które dodatkowo mogą być zwiększone przez wykorzystanie manekina.

konradkkk
8.11.12, 10:41
fret mam pomysł nawet by to zrobić inaczej i wygodniej, ale to już nie istotne..dla sprawy

ps zapomniałeś dodać, że to dla max 3 osób

fakt mogłem użyć: spotkanie przy...

aga_piet
8.11.12, 10:45
Bardziej chodziło tu o pojęcie "kurs", "warsztaty". Sugeruje to, że doświadczona osoba udziela lekcji. To zobowiązuje ;)
Kwestia czy i ile płaci się za modelki jest drugorzędna. Osoba prowadzącego, jej autorytet jest sprawą nadrzędną.
Myślę, że to portal maxmodels trochę mąci niektórym w głowach. Świat zewnętrzny weryfikuje pewne pojęcia.

fret
8.11.12, 12:08
Bardziej chodziło tu o pojęcie "kurs", "warsztaty". Sugeruje to, że doświadczona osoba udziela lekcji. To zobowiązuje ;)
Kwestia czy i ile płaci się za modelki jest drugorzędna. Osoba prowadzącego, jej autorytet jest sprawą nadrzędną.
Myślę, że to portal maxmodels trochę mąci niektórym w głowach. Świat zewnętrzny weryfikuje pewne pojęcia.

Bez przesady, jak dziecko ma problemy z tabliczką mnożenia, to nie trzeba zaraz zatrudniać profesora matematyki do korepetycji. Portal maxmodels mąci w głowach dokładnie tak samo, jak każdy inny produkujący lokalne gwiazdy ;). Ani mniej, ani więcej.

TOKIN
8.11.12, 12:16
A dlaczego nie zrobić dwóch takich imprez - jednej w Warszawie, drugiej w Zamościu? Każda wedle swoich zasad?
Przecież uczestnicy, to jak rozumiem, ochotnicy godzący się na podane wcześniej warunki. (finansowe, lokalowe, modelkowe itp)
Chyba nikt nie zamierzał uczniów na siłę i z łapanki brać?!

konradkkk
8.11.12, 12:29
TOKIN o to chodzi...rzuciłem pomysł, by każdy wyraził zdanie co myśli itp itp..i tyle
każdy chyba jest na tyle samodzielny i myślący, że decyzje podejmuje sam

darkelf
8.11.12, 13:34
Prosze o informacje o kosztach dla uczestnikow.

konradkkk
8.11.12, 17:47
od kogo?

Bambus81
9.11.12, 00:54
Ale zrobiła się jadka:-)

To już jest kilka propozycji?

darkelf
9.11.12, 05:13
Ale zrobiła się jadka:-)



"jatka" to chyba przez "t", bo nie o jedzenie tu chodzilo ;)

Bambus81
9.11.12, 23:10
Przepraszam za "d";-(

konradkkk
12.11.12, 19:23
Bambus81 kilka propozycji, za to wybór oczywisty...

konradkkk
5.01.13, 13:44
irek50 kiedy pierwszą edycję masz?

eFiX
5.01.13, 14:27
A ja chetnie w róznego rodzaju warsztatach uczestniczę, nawet jesli swojej "camery" nie biorę, można posłuchać interesujących rzeczy o sposobie pracy niektórych ludzi, o tym jak wygląda ich workflow podczas sesji i podczas obróbki. Czasami takie siedzenie sobie z boku i obserwacja nie tylko jak ustawic to czy inne swiatło, a samych zachowań czysto personalnych daje duzo, i pozwala spojrzeć na niektóre problemy z dystansem.

Pozdrawiam
P.

P.S odnosnie "nauczyć mozna sie samemu" no popatrz, ludzie 5 lat na studiach zwykle ryją sami, bo zasadniczo taka jest idea studiów a nie szkoły podstawowej gdzie wkłada sie komus wiedze do głowy.
Naprawdę myślisz, że np kolega Willow (taki przyklad, ale jak nie willow to na przykład Adam Trzcionka) jest świetnym fotografem bo ktoś go prowadził za rączkę i pokazał jak nacisnąc spust migawki? Zdobywanie wiedzy poprzez praktykę może trwac lata, może trwac miesiące, w zaleznosci od zapału danej osoby. Ale w dobie internetu, gdzie wiedza po prostu lezy na ulicy i po prostu trzeba sie po nia schylić kazdy przy odpowiednim zacieciu i minimum wyobraźni może osiągnąc naprawde wysoki poziom reprezentowanego warsztatu.

Practice makes perfect.

A warsztaty.. warsztaty to sprzedawanie własnego Know-how w pigułce dla osób które nie chcą samemu szukac, i spędzać godzin w studiu na "testach, próbach i nauce by themselves"

Irek kiedyś już robił w kielcach na zlocie pogadankę o portretach. Była tablica, było zdjęcie, i były %. (mam nadzieje irku, że nie masz nic przeciwko za wrzucenie tego zdjęcia)

I pytania były, i dyskusja, i wizjer by irek... i ogólnie, całkiem wesoło było.