PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniki popRAWka 8/2012



Saboor
8.10.12, 21:30
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://saboor.dug.net.pl/nora/popRAWka/popRAWki112.png)

popRAWka 8/2012

<- czy umiemy lepiej ->

to chyba najtrudniejsze i najbardziej ograniczające pole manewru. Tu zadaniem naszym jest,
przy zachowaniu pełni wartości przekazu kadru, pokazanie jego „lepszej strony”
np. portret czy akt.(resztę określa pkt.4 reg.)

Zwycięzcą został A56, Gratulacje!!

72419

Czekamy na przepis tego "dania"

Walczyliśmy z kadrem Rafała Czarnego:

71368



quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=740&vote=2&varZoom=OFF&varScale=0'
||Tu leży plik (http://infbase.net/popRAWka/r6230399.orf)||Bieżąca Galeria (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=740)||Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=80997)||

Saboor
9.10.12, 15:44
Tłoku niema, ale i praca nie łatwa.

Thomasso
9.10.12, 16:23
Nie wiem jak ale nie widze swej pracy w galeri flash, ale za to widze juz 2 kopie jak klikne "Bieżąca Galeria". Proszę o usuniecie nadmiarowych wersji :)

Thomasso

Saboor
9.10.12, 16:42
Nie wiem jak ale nie widze swej pracy w galeri flash, ale za to widze juz 2 kopie jak klikne "Bieżąca Galeria". Proszę o usuniecie nadmiarowych wersji :)

Thomasso
A prosz, prosz. :-)

Saboor
10.10.12, 13:30
Pięknie, kadr nie łatwy i wymagający(łatwo go zniszczyć) a już 5 prac.

Saboor
16.10.12, 13:02
Głosujemy!!

EddieLBN
16.10.12, 13:16
Głosujemy!!



U mnie wciąż jest aktywna opcja dodawania zdjęć i nie mogę zagłosować.

helmuth
16.10.12, 13:49
U mnie też jest aktywna ale po kliknięciu w Bieżąca galeria, mogłem zagłosować i tak zrobiłem ;)

EddieLBN
16.10.12, 14:06
U mnie też jest aktywna ale po kliknięciu w Bieżąca galeria, mogłem zagłosować i tak zrobiłem ;)

Dzięki za podpowiedź! Twoim sposobem i ja oddałem głos. :)

Saboor
16.10.12, 14:24
Dzięki za podpowiedź! Twoim sposobem i ja oddałem głos. :)
Teraz gra muzyka.

K_Puchatek
16.10.12, 14:26
Udziału nie brałem, ale głos oddany...

majeczek78
16.10.12, 16:18
Ja już głos oddałem.

Thomasso
16.10.12, 16:52
Głos oddany!

ayu
16.10.12, 16:55
Ja też już głos oddałem. Szkoda, że nie wziąłem udziału.

Krakman
16.10.12, 19:23
głos oddany.... Nie poprawiałem bo nie czułem się na siłach poprawiać coś co jest tak doskonałe jak ta modelka :grin:

konradkkk
22.10.12, 17:35
głos oddany...

goldiesr
25.10.12, 12:20
Glos oddany, ale powiem szczeze, ciężko się było zdecydować. A modelka przepiękna.

henry1
25.10.12, 19:42
Też zagłosowałem. :-P

acidmk
26.10.12, 08:38
I ja zagłosowałem.

ahutta
26.10.12, 10:59
Też oddałem.

droplet
26.10.12, 11:08
zagłosowałem ale swoją drogą trzeba mieć niezłe oko by dostrzec niuanse w niektórych wariacjach tej pracy.

Dziadek
27.10.12, 07:00
Serdecznie gratuluję zwycięzcy!

Saboor
27.10.12, 11:42
Serdecznie gratuluję zwycięzcy!
Z czystym sumieniem podpisuję się pod tym zdaniem, to nie było łatwe.
Czekam na poradnik-przepis "jak zostało zrobione"

apz
27.10.12, 12:03
Z czystym sumieniem podpisuję się pod tym zdaniem, to nie było łatwe.
Czekam na poradnik-przepis "jak zostało zrobione"

Gratuluję , świetna robota A56.

majeczek78
27.10.12, 13:38
A56 gratulacje !!!!

goldiesr
27.10.12, 13:45
Gratulacje!
Sent from my Lumia 710 using Board Express

A56
27.10.12, 13:53
Dziękuję wszystkim za gratulacje i ciesze się, że zdjęcie które zrobiłem podobało się.
Co do przepisu jak to robiłem to dużo pisania. W skrócie napiszę, że zdjęcie wywołuję cztery razy z różnymi ustawieniami w różnych programach. A następnie w PS łączę i za pomocą maski wybieram to co mnie interesuje. Najwięcej pracuję w PS bo tam całe wygładzanie, odszumianie i reszta potrzebnych prac nad zdjęciem.

Saboor
27.10.12, 16:38
Dziękuję wszystkim za gratulacje i ciesze się, że zdjęcie które zrobiłem podobało się.
Co do przepisu jak to robiłem to dużo pisania. W skrócie napiszę, że zdjęcie wywołuję cztery razy z różnymi ustawieniami w różnych programach. A następnie w PS łączę i za pomocą maski wybieram to co mnie interesuje. Najwięcej pracuję w PS bo tam całe wygładzanie, odszumianie i reszta potrzebnych prac nad zdjęciem.
A w mniejszym skrócie? :-D

A56
27.10.12, 17:12
PS; LR; Machinery - to najkrócej jak można

And.N
27.10.12, 18:47
Gratulacje dla zwycięzcy.
Powiem, że moim faworytem (w głosowaniu też) była wersja obróbki wykonana przez Thomasso. Tak zauważyłem w przypadku kobiecego portretu, aktu im większy "plastk fantastik" tym większe szanse na głosy. To taka luźna uwaga nie mająca związku z tym, że brałem udział w tej popRAWce. Jestem bardzo zadowolony z wyniku:), choć teraz bym pewnie trochę inaczej to zrobił (mniej rozjaśnił cienie)

Saboor
27.10.12, 19:56
PS; LR; Machinery - to najkrócej jak można
Niee, napisz najdłużej i najszczegółowiej jak można. Może w formie poradnika?

apz
27.10.12, 20:34
Dziękuję wszystkim za gratulacje i ciesze się, że zdjęcie które zrobiłem podobało się.
Co do przepisu jak to robiłem to dużo pisania. W skrócie napiszę, że zdjęcie wywołuję cztery razy z różnymi ustawieniami w różnych programach. A następnie w PS łączę i za pomocą maski wybieram to co mnie interesuje. Najwięcej pracuję w PS bo tam całe wygładzanie, odszumianie i reszta potrzebnych prac nad zdjęciem.
Po tak lichym opisie, to powinno rozważyć się zweryfikowanie wyniku głosowania.
Przecież warunkiem wygranej jest pozostawienie opisu dla potomności, tak by można było odtworzyć obróbkę. Tym bardziej, że laureaci ostatnio tak lubią....to jest cel edukacyjny tego konkursu, o którym nie wolno zapominać.
Czekam na więcej.
Pozdrawiam AP.

And.N
27.10.12, 21:01
Po tak lichym opisie, to powinno rozważyć się zweryfikowanie wyniku głosowania.
Przecież warunkiem wygranej jest pozostawienie opisu dla potomności, tak by można było odtworzyć obróbkę. Tym bardziej, że laureaci ostatnio tak lubią....to jest cel edukacyjny tego konkursu, o którym nie wolno zapominać.
Czekam na więcej.
Pozdrawiam AP.
Oj tam, myślę, że przesadzasz z tym zweryfikowaniem. Jak dla mnie pierwszy opis jest wystarczający, sam bym lepszego nie zrobił, raczej należałoby zweryfikować ten "warunek" jeśli naprawdę jest.

Thomasso
27.10.12, 21:08
No ja np. moglbym podac wam ustawienia z CameraRAW bo tylko w tym "zrobilem" to zdjecie. :P

T.

apz
27.10.12, 21:11
Oj tam, myślę, że przesadzasz z tym zweryfikowaniem. Jak dla mnie pierwszy opis jest wystarczający, sam bym lepszego nie zrobił, raczej należałoby zweryfikować ten "warunek" jeśli naprawdę jest.

To tak moja forma lekkiej stymulacji. Celem konkursu nie jest tylko przyznanie wygranej i ustalenie mistrzów obróbki na forum. Jest też cel edukacyjny, o którym nie wolno zapominać, są tutaj ludzie o rożnej znajomości kombajnów obróbkowych, częściej słabszej jak dobrej i to dla nich zrozumiały musi być ten opis.

And.N
27.10.12, 21:34
... Celem konkursu nie jest tylko przyznanie wygranej i ustalenie mistrzów obróbki na forum.
Dla mnie jedynym celem jest liczba głosów, czyli ilu osobom się spodobała dana wersja (trafić w gust większego grona odbiorców). Czy dobrym jest aby od a do z przedstawiać obróbkę nie sądzę. Jeżeli komuś zależy na wygranej to w ten sposób jakby się jej sam pozbawia... Z drugiej strony podejrzewam, że większość obróbkę robi indywidualnie do każdego zdjęcia na swoje wyczucie, upodobanie. Nie widzę za bardzo sensu narzucać to (dokładny opis obróbki, czyli swoje upodobanie) komuś innemu. Poza tym trudno wszystko spamiętać co się robiło.

Saboor
27.10.12, 21:40
No ja np. moglbym podac wam ustawienia z CameraRAW bo tylko w tym "zrobilem" to zdjecie. :P

T.
Podaj, naumiesz czegoś naród.

Mirek54
27.10.12, 21:45
No wlasnie.Dla jednego jest wazna liczba glosow,dla drugiego poznanie efektu i pozniej samemu pobawienie sie wg przepisu.
Zasady zabawy sa opisane,jedna z nich mowi o podaniu przepisu na obrobke.Samo podanie przepisu nie powoduje narzucania wlasnie takiej obrobki,jest to tylko informacja jak ja to zrobilem.Jest to pokazanie mojego punktu widzenia.A czy on jest najlepszy,moze najbardziej popularny w danym srodowisku,czasie,grupie znajomych.

And.N
27.10.12, 21:47
Podaj, naumiesz czegoś naród.
Co z tego, że poda jak te ustawienia będą "dobre" czy raczej dotyczyły się tego konkretnie zdjęcia. Przy innym zdjęciu nie wiadomo co wyjdzie i raczej gorzej niż lepiej. Dlatego nie widzę za bardzo sensu przedstawiania szczegółowych ustawień, parametrów, przy obróbce.

judasz
27.10.12, 21:48
bolox, nie widzialem ze juz sie zaczelo :(
ps. fajne prace,pzdr.

Saboor
27.10.12, 21:52
Dla mnie jedynym celem jest liczba głosów, czyli ilu osobom się spodobała dana wersja (trafić w gust większego grona odbiorców). Czy dobrym jest aby od a do z przedstawiać obróbkę nie sądzę. Jeżeli komuś zależy na wygranej to w ten sposób jakby się jej sam pozbawia... Z drugiej strony podejrzewam, że większość obróbkę robi indywidualnie do każdego zdjęcia na swoje wyczucie, upodobanie. Nie widzę za bardzo sensu narzucać to (dokładny opis obróbki, czyli swoje upodobanie) komuś innemu. Poza tym trudno wszystko spamiętać co się robiło.
Dobrze Napisałeś: Dla Ciebie, bo właściwy cel popRAWki jest opisany tu:


popRAWka


to konkurs skierowany do wszystkich, mających inne wizje danego kadru, bądź też posiadających umiejętności jego „naprawy” czyli usunięcie defektów. popRAWka charakter tak zabawy jak i edukacji(bardziej doświadczeni mają okazję dokształcić "Młodych").

Do obróbki pliku ORF, można stosować jakikolwiek bądź edytor, obsługujący ten format.


To przedmowa regulaminu popRAWki.

And.N
27.10.12, 21:52
No wlasnie.Dla jednego jest wazna liczba glosow,dla drugiego poznanie efektu i pozniej samemu pobawienie sie wg przepisu.
dokładnie to chodziło mi o to pogrubioną czcionką: (edytowałem po chwili)

Dla mnie jedynym celem jest liczba głosów, czyli ilu osobom się spodobała dana wersja (trafić w gust większego grona odbiorców).

A56
27.10.12, 21:53
Dużo racji ma kol. Andtor2 w tym co pisze, bo każde zdjęcie inaczej obrabiam (suwaki inaczej ustawione).
Tak trochę dłużej ale bez zanudzania.
Pierwszy krok to wywołanie zdjęcia w Camera RAW. Wszystkie suwaki ustawione na 0 (zero) tylko odszumianie wg własnego gustu (zależy od ISO).
Tak wywołane zdjęcie wędruje do programu Machinery. Tu mam ustawione suwaki tak jak mi najbardziej odpowiada. Ustawiam normalnie, na jaśniej, i trzeci raz na ciemniej. Tak wykonane trzy zdjęcia wędrują do PS i są za pomocą maski i pędzla łączone (wybieram to co mi najbardziej odpowiada).
Tak wywołane zdjęcie (jeszcze surowe) wędruje do LR. W LR już porządna obróbka zdjęcia (suwaki wg własnego gustu).
Z LR zdjęcie wędruje do PS i tam czeka na dalszą drogę. Teraz ponownie wywołuję zdjęcie w Camera RAW lecz suwaki już nie są na 0 (zero), tylko tak jak chcę mieć zdjęcie wywołane. Zdjęcie z Camera RAW wędruje do PS i jest łączone z oczekującym zdjęciem z LR. Za pomocą maski wybieram to co mnie interesuje.
Teraz dopiero zaczyna się obróbka zdjęcia. Kontrast, tony, kolor, światło, cienie. Oczywiście wszędzie maski, pędzel, krycie w % i takie tam zabiegi upiększające (lub pogarszające zdjęcie).
I tak to w skrócie wygląda u mnie.
Chyba nie za długo nawijałem?

Saboor
27.10.12, 21:55
Co z tego, że poda jak te ustawienia będą "dobre" czy raczej dotyczyły się tego konkretnie zdjęcia. Przy innym zdjęciu nie wiadomo co wyjdzie i raczej gorzej niż lepiej. Dlatego nie widzę za bardzo sensu przedstawiania szczegółowych ustawień, parametrów, przy obróbce.
To z tego, że może użył czegoś o czym ktoś nie wiedział, a dzięki niemu może się dowiedzieć i zastosować gdzie indziej. Proste nie?

---------- Post dodany o 21:55 ---------- Poprzedni post był o 21:54 ----------



I tak to w skrócie wygląda u mnie.
Chyba nie za długo nawijałem?
Dziękuję, i dobranoc.

And.N
27.10.12, 22:01
To z tego, że może użył czegoś o czym ktoś nie wiedział, a dzięki niemu może się dowiedzieć i zastosować gdzie indziej. Proste nie?
Dziękuję, i dobranoc.
Proste, czego użył pisał już wcześniej, a tego ostatniego opisu prawdę mówiąc mi się nie chce czytać, tym bardziej, że efekt końcowy nie jest w moim guście. Myślę, że A56 z tego powodu nie będzie żywił do mnie urazy.

A56
27.10.12, 22:11
Oczywiście że nie czuję urazy. W fotografii jest tak, że jednym się podoba, innym nie. Ja szanuję obie strony.

And.N
27.10.12, 22:18
Oczywiście że nie czuję urazy. W fotografii jest tak, że jednym się podoba, innym nie. Ja szanuję obie strony.
To mamy podobny punkt widzenia. No może w obróbce inny:) i też dobrze, jakby wszyskim się to samo podobało to dopiero nuda by była:)

Mirek54
27.10.12, 22:20
Mnie teraz taka mysl przyszla do glowy po tym opisie.Czy mozna dojsc inna droga(krocej)do takiego efektu koncowego lub bardzo zblizonego.W mysl zasady,ze z Krakowa do Szczecina mozna przez Poznan i mozna przez Oslo.Czy trzeba miec trzy programy czy wystarczy jeden.Czy obrobic w Acr i zapisywac,czy obrobic,kliknac i wrocic,czy....

And.N
27.10.12, 22:26
Mnie teraz taka mysl przyszla do glowy po tym opisie.Czy mozna dojsc inna droga(krocej)do takiego efektu koncowego lub bardzo zblizonego.W mysl zasady,ze z Krakowa do Szczecina mozna przez Poznan i mozna przez Oslo.Czy trzeba miec trzy programy czy wystarczy jeden.Czy obrobic w Acr i zapisywac,czy obrobic,kliknac i wrocic,czy....
Jednoznacznej odpowiedzi pewnie nie uzyskasz. Najlepiej byłoby pewnie zrobić wszystko w jednym programie (też tak bym chciał), ale nie zawsze to jest możliwe.

A56
27.10.12, 22:27
Myślę, że można szybciej i łatwiej. Chętnie bym skorzystał. Ale ja potrafię tak i tak zrobiłem. W PS można różnymi drogami dojść do tego samego celu.
Użycie Machinery ma swój plus, którego nie potrafię zrobić w PS. Ale to długie opowiadanie.

And.N
27.10.12, 22:38
Użycie Machinery ma swój plus, którego nie potrafię zrobić w PS. Ale to długie opowiadanie.
Te Machinery mnie trochę zastanawiało :). Znam program, testowałem, zastanawiałem się nad kupnem..., ale mało potrzebuję, używam techniki hdr.
Jakoś kurczę nie widzę zastosowania w portrecie, akcie. Niech to może pozostanie Twoją tajemnicą.

Krakman
27.10.12, 22:40
Dużo racji ma kol. Andtor2 w tym co pisze, bo każde zdjęcie inaczej obrabiam (suwaki inaczej ustawione).
Tak trochę dłużej ale bez zanudzania.
Pierwszy krok to wywołanie zdjęcia w Camera RAW. Wszystkie suwaki ustawione na 0 (zero) tylko odszumianie wg własnego gustu (zależy od ISO).
Tak wywołane zdjęcie wędruje do programu Machinery. Tu mam ustawione suwaki tak jak mi najbardziej odpowiada. Ustawiam normalnie, na jaśniej, i trzeci raz na ciemniej. Tak wykonane trzy zdjęcia wędrują do PS i są za pomocą maski i pędzla łączone (wybieram to co mi najbardziej odpowiada).
Tak wywołane zdjęcie (jeszcze surowe) wędruje do LR. W LR już porządna obróbka zdjęcia (suwaki wg własnego gustu).
Z LR zdjęcie wędruje do PS i tam czeka na dalszą drogę. Teraz ponownie wywołuję zdjęcie w Camera RAW lecz suwaki już nie są na 0 (zero), tylko tak jak chcę mieć zdjęcie wywołane. Zdjęcie z Camera RAW wędruje do PS i jest łączone z oczekującym zdjęciem z LR. Za pomocą maski wybieram to co mnie interesuje.
Teraz dopiero zaczyna się obróbka zdjęcia. Kontrast, tony, kolor, światło, cienie. Oczywiście wszędzie maski, pędzel, krycie w % i takie tam zabiegi upiększające (lub pogarszające zdjęcie).
I tak to w skrócie wygląda u mnie.
Chyba nie za długo nawijałem?

Noo pracowity jesteś...:roll:

Ale przychylam się do zdania Mirka: różne drogi prowadzą do celu, ale najlepsza jest najkrótsza.
Z doświadczeń wiem, że w programach graficznych różnymi drogami mozna dojść do jednego efektu. A człowiek wybiera jedną, naczęściej używaną,
nie zawsze najkrótszą.

Poza tym gratulacje.
Jak już pisałem wyżej ja nie brałem się za poprawkę, by nie zepsuć ... Modelka wspaniała i lepiej jej nie ruszać.:grin:

A56
27.10.12, 22:59
Te Machinery mnie trochę zastanawiało :). Znam program, testowałem, zastanawiałem się nad kupnem..., ale mało potrzebuję, używam techniki hdr.
Jakoś kurczę nie widzę zastosowania w portrecie, akcie. Niech to może pozostanie Twoją tajemnicą.


Opisałem jak radze sobie ze zdjęciami. Masz rację, do portretów, czy też aktów ten program ma małe zastowowanie (to moja opinia).
Ale w konkretnym zdjęciu jest jeszcze skała, są włosy modelki,trochę trawy i tu się ten program przydaje.
Bardzo dobrze Machinery radzi sobie z niebem, archtekturą skałami, wodą itp. Zawsze warto zrobić zdjęcie w nim, zobaczyć jak wyjdzie, co da się wykorzystać.

And.N
27.10.12, 23:29
...Ale w konkretnym zdjęciu jest jeszcze skała, są włosy modelki,trochę trawy i tu się ten program przydaje.
Bardzo dobrze Machinery radzi sobie z niebem, archtekturą skałami, wodą itp. Zawsze warto zrobić zdjęcie w nim, zobaczyć jak wyjdzie, co da się wykorzystać.
Przyznam mnie by się nie chciało z tym Machinery tu kombinować, albo bardziej po prawdzie powiedziawszy o tym bym nie pomyślał i dla tego też może wygrałeś to "starcie":), choć głównie uważam dlatego iż trafiłeś w szersze grono sprzyjających odbiorców i w tym jest cała sztuka:) Stad też moje szczere gratulacje.

apz
27.10.12, 23:33
Opisałem jak radze sobie ze zdjęciami... .I za to ci bardzo dziękuję + do reputacji poleciał. Wyniki Twojej obróbki mówią same za siebie, nie musisz się tłumaczyć. Każdy z nas ma swoją drogę i od czasu do czasu ją modyfikuje.
Pozdrawiam i gratuluje.AP.

A56
27.10.12, 23:37
Przyznam mnie by się nie chciało z tym Machinery tu kombinować, albo bardziej po prawdzie powiedziawszy o tym bym nie pomyślał i dla tego też może wygrałeś to "starcie":), choć głównie uważam dlatego iż trafiłeś w szersze grono sprzyjających odbiorców i w tym jest cała sztuka:) Stad też moje szczere gratulacje.

Dziękuję za gratulacje. Prawdę mówiąc to nie myślałem, że tak się to zdjęcie spodoba. Zabawiłem się w obróbkę i chyba jest tak jak piszesz. Większemu gronu się spodobało. W fotografi a raczej w konkursach fotograficznych ważne jest aby trafić w gust jury. Ostatnio miałem okazję przyglądać się jak to wygląda od kuchni i mam mieszane odczucie.

And.N
27.10.12, 23:53
O "gustach" jury to się nie wypowiadam i nie dziwię się, że miałeś mieszane odczucia. Tu myslę było glosowanie "zwykłych" odbiorców i tym bardziej trzeba to sobie cenić. Od "kuchni" nigdy nie miałem okazji się przyglądać jak to wygląda i raczeje nie bedę miał, mogę się tylko domyślać...

Thomasso
28.10.12, 13:14
OK. Wklejam pogladowo ustawienia z CameraRAW. I tyle. W PS juz nic nie dlubalem.
72507


Thomasso

witia
28.10.12, 13:48
Dużo racji ma kol. Andtor2 w tym co pisze, bo każde zdjęcie inaczej obrabiam (suwaki inaczej ustawione).
Tak trochę dłużej ale bez zanudzania.
Pierwszy krok to wywołanie zdjęcia w Camera RAW. Wszystkie suwaki ustawione na 0 (zero) tylko odszumianie wg własnego gustu (zależy od ISO).
Tak wywołane zdjęcie wędruje do programu Machinery. Tu mam ustawione suwaki tak jak mi najbardziej odpowiada. Ustawiam normalnie, na jaśniej, i trzeci raz na ciemniej. Tak wykonane trzy zdjęcia wędrują do PS i są za pomocą maski i pędzla łączone (wybieram to co mi najbardziej odpowiada).
Tak wywołane zdjęcie (jeszcze surowe) wędruje do LR. W LR już porządna obróbka zdjęcia (suwaki wg własnego gustu).
Z LR zdjęcie wędruje do PS i tam czeka na dalszą drogę. Teraz ponownie wywołuję zdjęcie w Camera RAW lecz suwaki już nie są na 0 (zero), tylko tak jak chcę mieć zdjęcie wywołane. Zdjęcie z Camera RAW wędruje do PS i jest łączone z oczekującym zdjęciem z LR. Za pomocą maski wybieram to co mnie interesuje.
Teraz dopiero zaczyna się obróbka zdjęcia. Kontrast, tony, kolor, światło, cienie. Oczywiście wszędzie maski, pędzel, krycie w % i takie tam zabiegi upiększające (lub pogarszające zdjęcie).
I tak to w skrócie wygląda u mnie.
Chyba nie za długo nawijałem?

Ło matko !!!
Przeraziłeś mnie tym mocno :)
I bądź mądry - trza ściągać jakieś inne jeszcze narządka, a może nie :)
Trochę mi się nie chce.
Narządka, narządkami a gratulacje się należą i już.
Pozdrawiam.

A56
28.10.12, 14:33
Ło matko !!!
Przeraziłeś mnie tym mocno :)
I bądź mądry - trza ściągać jakieś inne jeszcze narządka, a może nie :)
Trochę mi się nie chce.
Narządka, narządkami a gratulacje się należą i już.
Pozdrawiam.

Za gratulacje dziękuję.

W zeszłym roku rozmawiałem z Józefem Ligenzą (znany fotografik Śląska i nie tylko). I to co mi utkwiło w pamięci to jego słowa "detale i szczegóły robią zdjęcie" i tu się z nim zgadzam w 100%

Pozdrawiam

Saboor
28.10.12, 15:29
OK. Wklejam pogladowo ustawienia z CameraRAW. I tyle. W PS juz nic nie dlubalem.
72507


Thomasso
No i co, panowie można? Można, tylko chcieć trzeba.

Dziadek
28.10.12, 19:41
OK. Wklejam pogladowo ustawienia z CameraRAW. I tyle. W PS juz nic nie dlubalem.

I to niestety widzimy.


No i co, panowie można? Można, tylko chcieć trzeba.

Przepraszam ale niewiele z tej dyskusji rozumiem.
Gdyby różnica głosów wynosiła jak często się zdarza 1, to byłoby interesujące zapoznać się z metodą zastosowaną przez prawie zwycięzcę i poznać drobne szczegóły, którymi pewnie by się takie zdjęcia różniły.
Tu przewaga głosów wyniosła ponad 100 % (16:7) i różnica w pracach jest tak kolosalna, że MBSZ przedstawianie tego, jak nie należy obrabiać nie ma żadnego sensu, a tłumaczenie się Autora, że już nic więcej nie dłubał wyjaśnia wiele ale nie jest wcale wzorem do naśladowania.

Gratuluję jeszcze raz Adamowi i po zapoznaniu się z metodą jaką zastosował i pracą jaką włożył by uzyskać zwycięskie zdjęcie muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
Czasem więc, jak widać i okrężne, niekonwencjonalne drogi przynoszą ciekawy efekt.
Prócz mojego głosu na zdjęcie, masz jeszcze ogromnego plusa za klasę i cierpliwość w znoszeniu uszczypliwości i niezasłużonych zaczepek.
Plusa dodałem również APZ-towi za umiar i rozsądek :)

:)

Thomasso
28.10.12, 19:57
I to niestety widzimy.

Dobree... Spoko. Daj mi jeszcze minusa. Wygralo co wygralo. Wymiziany, kontrastowy plastik-fantastic (wybacz A65), ale rozumiem ze taka hmmm.. "estetyka" przemawia do wiekszosci. Taka panna wyszla jak z CKMu czy innego podobnego periodyku.
Jesli moj potworek jest przykladem jak nie obrabiac, to co maja czuc pozostali uczestnicy? Nic tylko kamien do szyi i puscic sie z mostu.
Powiedzmy, ze wrzucilem jak zostalo zrobione dla tych paru osob, ktorym sie podobalo.

T.

Saboor
28.10.12, 20:04
Przepraszam ale niewiele z tej dyskusji rozumiem.
:)
Przypominam, że twojej instrukcji do tej pory nie ma.

Mirek54
28.10.12, 20:09
Dobree... Spoko. Daj mi jeszcze minusa. Wygralo co wygralo. Wymiziany, kontrastowy plastik-fantastic (wybacz A65), ale rozumiem ze taka hmmm.. "estetyka" przemawia do wiekszosci. Taka panna wyszla jak z CKMu czy innego podobnego periodyku.
Jesli moj potworek jest przykladem jak nie obrabiac, to co maja czuc pozostali uczestnicy? Nic tylko kamien do szyi i puscic sie z mostu.
Powiedzmy, ze wrzucilem jak zostalo zrobione dla tych paru osob, ktorym sie podobalo.

T.
A mirek da Ci plusa i pare slow dopisze.
Wyzej napisno,ze niewiele z dyskusji ktoś tam rozumie.Trudno,forum to nie piaskownica.Druga sprawa to to,ze ostatnio w poprawkach zaznaczam-moim zdaniem nie wygrywaja prace najlepsze,gdzie umiar,i poczucie estetyki wygrywa(A56-to nie Ciebie mam na mysli)tylko ta praca na ktora jest najwiecej klikniec.Boje sie stwierdzic,ze odbywa sie to na zasadzie -Teraz na niego,krajana,bo sie kapna,ze my tak na jednego.W nastepnej zrobi sie na innego.I tak wszystkie po kolei beda nasze.
Az sie przestaje chciec w to bawic.
Sam jestem ciekaw jak z rawem mozna latac po roznych programach nie konwertujac go do innego formatu.

Saboor
28.10.12, 20:15
A mirek da Ci plusa i pare slow dopisze.
Wyzej napisno,ze niewiele z dyskusji ktoś tam rozumie.Trudno,forum to nie piaskownica.Druga sprawa to to,ze ostatnio w poprawkach zaznaczam-moim zdaniem nie wygrywaja prace najlepsze,gdzie umiar,i poczucie estetyki wygrywa(A56-to nie Ciebie mam na mysli)tylko ta praca na ktora jest najwiecej klikniec.Boje sie stwierdzic,ze odbywa sie to na zasadzie -Teraz na niego,krajana,bo sie kapna,ze my tak na jednego.W nastepnej zrobi sie na innego.I tak wszystkie po kolei beda nasze.
Az sie przestaje chciec w to bawic.
Sam jestem ciekaw jak z rawem mozna latac po roznych programach nie konwertujac go do innego formatu.
Myślę nad zmianą formy, konkursu bo niestety nie zdaje egzaminu: dydaktyka to miała być podstawa popRAWki.
Na drugim miejscu frajda z wygranej, a nie walka za wszelką cenę, co było w kilku edycjach widoczne.
Albo coś wydumam, albo koniec popRAWki.

fret
28.10.12, 20:30
Plus dla Mirka, Thomasso musi niestety poczekać.

Dziadek
28.10.12, 20:57
Dobree... Spoko. Daj mi jeszcze minusa. Wygralo co wygralo. Wymiziany, kontrastowy plastik-fantastic (wybacz A65), ale rozumiem ze taka hmmm.. "estetyka" przemawia do wiekszosci. Taka panna wyszla jak z CKMu czy innego podobnego periodyku.

Przeciwnie, dałem Ci plusa za wytrwałość i serdecznie pozdrawiam :)

Krakman
28.10.12, 21:08
Myślę nad zmianą formy, konkursu bo niestety nie zdaje egzaminu: dydaktyka to miała być podstawa popRAWki.
Na drugim miejscu frajda z wygranej, a nie walka za wszelką cenę, co było w kilku edycjach widoczne.
Albo coś wydumam, albo koniec popRAWki.

Ja nie brałem udziału jak już dwa razy pisałem , ponieważ modelka piękna i szkoda Ją "ruszać" :grin:
tego typu poprawka mnie nie rajcuje, gdyż niejednokrotnie zdjęcie wyjściowe jest juz dobre , lub bardzo dobre i szkoda go psuć..
Natomiast poprawka (chyba moja wizja) to jest to , można poszaleć, zmienić zupełnie wygląd zdjęcia , toworząc Nową Odkrywczą Interpretację..
Saboor, w swoim dumaniu pomyśl o tym i może słowo "poprawka" nabierze właściwego sensu.. Idż tą drogą Sabo...... znaczy Saboor :wink:

Dziadek
28.10.12, 21:12
Przypominam, że twojej instrukcji do tej pory nie ma.

Faktycznie, biję się w pierś :)
Szykowałem się do wykonania tego zadania i chciałem przy okazji powrócić do poprzednich konkursów o restauracji starego zdjęcia.
Proszę o wybaczenie i jeszcze kilka dni prolongaty.
Miałem w planie przyjechać do Łodzi i tam podyskutować spokojnie w "cztery" oczy o gnębiących mnie wątpliwościach.
Jak widzisz drogi Saboorze dyskusja na Forum może się wymknąć się na żywioł i wywołać niesnaski, czego przykład mamy powyżej.

A56
28.10.12, 21:23
Panowie, przykro mi że tak podchodzicie do fotografii. Przecież to zabawa. Głosujemy na to zdjęcie, które nam się podoba. Nie rozumiem jak można podejrzewać, że coś się tu kombinuje. Co za satysfakcja z wykombinowanej wygranej?
Jestem tu od niedawna i kilka razy brałem udział w tej zabawie, ale widzę, że zmierza to w złym kierunku.
Moja praca nie powala na kolana, jest moim zdaniem taka sobie, ale widocznie podobała się najwięcej, skoro dostała tyle głosów. Osobiście nie robię takich ujęć i mam małe doświadczenie w obróbkach tego rodzaju zdjęć. Dlatego wyszedł taki "plastik"
Ktoś zdziwił się jak można z RAW biegać po różnych programach. Odpowiem - można po tych, które RAW otwierają, a jak nie otwierają RAW to można prze- konwertować na inny format, taki który się otworzy. Kto ma czas i cierpliwość to może spróbować a sam zobaczy jakie czasem można uzyskać ciekawe efekty.

Jasiu co do mojej cierpliwości to mnie przecież znasz, jest nie wyczerpana. Ja tu nie czuję się obrażany, zaczepiany czy podpuszczany.
Może tak dla podlania oliwy do ognia dodam ile czasu spędziłem nad tym zdjęciem.
Przygotowanie zdjęć do PS zajęło mi około 15 minut. A dalsze 65 minut spędziłem z obróbką w PS.

Saboor
28.10.12, 21:27
Ja nie brałem udziału jak już dwa razy pisałem , ponieważ modelka piękna i szkoda Ją "ruszać" :grin:
tego typu poprawka mnie nie rajcuje, gdyż niejednokrotnie zdjęcie wyjściowe jest juz dobre , lub bardzo dobre i szkoda go psuć..
Natomiast poprawka (chyba moja wizja) to jest to , można poszaleć, zmienić zupełnie wygląd zdjęcia , toworząc Nową Odkrywczą Interpretację..
Saboor, w swoim dumaniu pomyśl o tym i może słowo "poprawka" nabierze właściwego sensu.. Idż tą drogą Sabo...... znaczy Saboor :wink:
Jest to jakaś myśl, zacna nawet nie powiem ... ale tu jeszcze o co innego idzie. I nad tym "czymś" będę dumał.

Krakman
28.10.12, 21:35
A56 masz rację to zabawa. Przynajmniej większość tak to traktuje... Popracowałeś na tym zdjęciem ostro, pogładziłeś , poklepałeś i wyszło swietne, nawet mnie się bardzo podoba bo przecież trzeba mieć dużą znajomość rzeczy by tak jak Ty dopracować zdjęcie.
Przyznam , ja głosowałem na kogo innego, ale to wynika stąd , że inne mi się bardziej podobało. Ale przecież wynik mówi sam za siebie. I w regulaminie nie stoi , że nie wolno wygładzać. To się podobało większości (mnie też jak już pisałem)i Trzeba to uszanować... (to do malkontentów)
Kobiety uwielbiają jak się je trochę pogłaska, nawet jeśli to jest tylko PS czy innym fotoprogram :wink:

apz
29.10.12, 02:12
Panowie, przykro mi że tak podchodzicie do fotografii. Przecież to zabawa. Głosujemy na to zdjęcie, które nam się podoba. Nie rozumiem jak można podejrzewać, że coś się tu kombinuje. Co za satysfakcja z wykombinowanej wygranej?
Jestem tu od niedawna ...

A56, ciesz się wygraną proszę.

Końcową część dyskusji nie dotyczy Ciebie. Ani Twego zdjęcia.
To jest wynik pewnego szumu matrycy, który pojawił się onegdaj, i musi być gdzieś przedyskutowany. A nie wszyscy uczestnicy dyskusji mogą się spotkać np. w Łodzi....

A56
29.10.12, 10:49
Kol. apz ja potrafię cieszyć się nawet z przegranej, jak wygra ktoś lepszy (tego nauczyło mnie życie). Taka różnica głosów jaką dostałem cieszy, i ja też się cieszę.

apz
29.10.12, 11:58
Kol. apz ...

Nie musisz mi kolegować , tu jest przyjęte tykanie, i jest właściwie postrzegane.
Witaj w gronie Jedi!
Pozdrawiam AP.