PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria ZD 70-300



ronin75
30.09.12, 16:13
Dzisiaj gdy przygotowywałem się do focenia drapoli podczas pokazów sokolniczych odbywających się w Bieczu po założeniu wymienionego obiektywu stwierdziłem, że za nic w świecie nie chce on ostrzyć.
Reakcja obiektywu na próbę ustawienia ostrości jest tak - leciutkie przesunięcie, stuk i zero reakcji, żadnego kręcenia w te i we wte. Ręczne ostrzenie też nie działa.
Wszystko było w porządku gdy byłem w W-wie na marszu protestacyjnym - fociłem głównie tym obiektywem i sprawował się całkiem grzecznie :D. A dziś.... odmówił posłuszeństwa - przynajmniej jeśli chodzi o ostrzenie, wysuwanie i chowanie działa ok.
Co może być przyczyną i czy będzie konieczny serwis w tym przypadku (niestety obiektyw jest już po gwarancji :( )?
.
.
.
A tak offtopowo zaskoczony jestem moją przynależnością do OJ (to chyba jakaś pomyłka, która wnet ulegnie sprostowaniu :D).
Czym ja niegodny sobie zasłużyłem na taki zaszczyt? Nie jestem ani przystojny :D, ani wygadany :D więc jest to dla mnie zagadką równą zagadce jak powstał Wszechświat.... :D
Tym którzy uznali/przyczynili się do włączenia mnie do Zakonu ukłony do samej posadzki i niżej!

grizz
30.09.12, 16:23
Przetrzyj styki.

A co do OJ - punkciki się uzbierały.

Mirek54
30.09.12, 16:26
Wszystko było w porządku gdy byłem w W-wie na marszu protestacyjnym - fociłem głównie tym obiektywem i sprawował się całkiem grzecznie :D. A dziś.... odmówił posłuszeństwa!

Jak to powiadaja ze nie rychliwy ale sprawiedliwy.Sie zachcialo Ci na marsze chodzic,pochodniami machac to i masz za swoje.Jak Ci juz naprawia ,albo jak ja kiedys na manualu chcialem zeby dzialal automatycznie-moze tez tak masz.Pamietaj wtedy,cobys na marsze niewiadomej reputacji nie chadzal.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ronin75
30.09.12, 16:28
Czego mam użyć do przetarcia - spirytus, jakiś inny alkohol? I jaki materiał będzie bezpieczny dla styków?

easy_rider
30.09.12, 16:37
Może być spirytus - ale lepiej żeby to nie był barwiony denaturat. I jak najdalej od rozpuszczalników bazujących na acetonie, nitro, zmywaczy do paznokci itd. Benzyna oczywiście też odpada.

Mirek54
30.09.12, 16:39
Czego mam użyć do przetarcia - spirytus, jakiś inny alkohol? I jaki materiał będzie bezpieczny dla styków?

Przetrzyj draska z pudelka zapalek albo "flisem".Plynami to przemywasz a nie przecierasz.:-P

ronin75
30.09.12, 17:22
Niestety, nadal jest jak było.
Czyli serwis... niestety....
I jeśli tak to gdzie jest serwis najbardziej przyjazny ludziom ;) ) (w kontakcie i finansowo)?

grizz
30.09.12, 17:34
Ok Serwis z gdańska.

viruuss
30.09.12, 17:51
Ok Serwis z gdańska.

witam
niestety ale wyglada mi to na podobny przypadek do mojego :(
byłem w OK Serwis i lipa , robia tylko mechanike , jak coś jest z elektronika tylko serwis O
u mnie padł procesor , objawy były bardzo podobne
trzymam kciuki !!
pozdrawiam

ronin75
30.09.12, 18:32
jak coś jest z elektronika tylko serwis O
A ile taka nieprzyjemność kosztuje w serwisie Olka?



trzymam kciuki !!
pozdrawiam
dziękuję i odpozdrawiam