PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie bezprzewodowe fl-50



Lord79
14.09.12, 10:39
Moje pytanie jest mega lamerskie ale dopiero uczę się fotografować z lampą.
Mam fl-50 i e-520. Ta lampe mozna wyzwalać bezprzewodowo. Chce zrobić zdjęcia gdy jest ona zdjęta z sanek ale wtedy zawsze wzbudza ja lapa wbudowana. Co moge zrobic by wyzwolic lampę zew. bez blysku lampy wbudowanej?

Joki
14.09.12, 10:45
Witam serdecznie.

Trzeba zastosować wyzwalacz radiowy. Może być PixelSoldier TF-374. Tylko wtedy nie masz możliwości synchronizacji w trybie FP.
Z drugiej strony warto zapytać dlaczego nie chcesz wyzwalać z wbudowanej? Nie daje rady w plenerze czy inny powód?
Pozdrawiam.

Lord79
14.09.12, 11:15
Witam serdecznie.

Trzeba zastosować wyzwalacz radiowy. Może być PixelSoldier TF-374. Tylko wtedy nie masz możliwości synchronizacji w trybie FP.
Z drugiej strony warto zapytać dlaczego nie chcesz wyzwalać z wbudowanej? Nie daje rady w plenerze czy inny powód?
Pozdrawiam.

Poniewaz na zdjeciach rejestruje sie rowniez jej blysk a to mi sie nie podoba. Moze jest jakis sposob by tego uniknac ale moze jeszcze czegos nie wiem?
zalezy mi na tym by miec na zdjeciu blysk tylko z lampy zew.
Widzialem na allegro ze sa specjalne kabelki synchronizacyjne - czy to dobre rozwiazanie?

bisoft_x
14.09.12, 16:12
Poniewaz na zdjeciach rejestruje sie rowniez jej blysk a to mi sie nie podoba. Moze jest jakis sposob by tego uniknac ale moze jeszcze czegos nie wiem?

Możesz na lampę wbudowaną założyć taki plastikowy dzyndzel który zasłania błysk.
Nie wiem niestety jak to się może nazywać poprawnie żeby to kupić luzem.
Ja dostałem taki z Metzem 15 MS http://fotozakupy.pl/lampa-blyskowa/metz-15-ms-1-digital,8366s,487d
na tej stronie widać na zdjęciu założony na lampę.
Działa też z Metzem 50 to może i z Fl-50 będzie OK.

aldii
23.09.12, 12:59
Poniewaz na zdjeciach rejestruje sie rowniez jej blysk a to mi sie nie podoba. Moze jest jakis sposob by tego uniknac ale moze jeszcze czegos nie wiem?
zalezy mi na tym by miec na zdjeciu blysk tylko z lampy zew.
Widzialem na allegro ze sa specjalne kabelki synchronizacyjne - czy to dobre rozwiazanie? Ja mam METZ-a i wyzwalam ją błyskiem z aparatu. Błysk z aparatu jest tak minimalny, że nie powinien się rejestrować na zdjęciu. Chyba, że masz lampę ustawioną na SERVO zamiast na SLAVE i błysk z aparatu dajesz normalny a nie w RC. Włączyłeś tryb RC w aparcie?