PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki program do HDR z przetwarzaniem wsadowym?



studio1975
12.09.12, 20:39
Witam!


Jaki program do HDR z przetwarzaniem wsadowym?

Czy jest jakiś program uważany za najlepszy w tej technice?


Pozdrawiam

Mirek54
12.09.12, 20:43
Witam!


Jaki program do HDR z przetwarzaniem wsadowym?

Czy jest jakiś program uważany za najlepszy w tej technice?


Pozdrawiam

Nie ma.Najlepsza to jest technika w programie.Wsadowo HDR?? Kurde toz to sztuka to obraz to nie matryca i nie stanca.Jesli pytasz o takie cos to nie zalapales idei HDR,DRI.Moze narazie zaprzestan tych metod.

studio1975
12.09.12, 21:07
gdyby przetwarzanie wsadowe byllo bezużyteczne to w wielu programach nie byłobygo

Mirek54
12.09.12, 21:10
gdyby przetwarzanie wsadowe byllo bezużyteczne to w wielu programach nie byłobygo

Ja nie mowie ,ze jest bezuzyteczne.Ale sledzia marynowanego i galarety nie podajesz do kawy i lampki wina.

Jamsborg
12.09.12, 22:36
HDR wsadowo... z tego jak nic HDRowe potworki by się zrodziły. Wystarczy ich nadmiar bez hurtowych rozwiązań ;)

studio1975
13.09.12, 11:14
Pojawił się nowy problem... Nie będe zakładac nowego wątku :)


Robię 3 zdjęcia z ręki i program nie potrafi perfekcyjnie złożyć trzech zdjęć. Jaki program do HDR złoży z automatu dobrze zdjęcia? krzywo jest :/

marek7001
13.09.12, 12:01
Pojawił się nowy problem... Nie będe zakładac nowego wątku :)


Robię 3 zdjęcia z ręki i program nie potrafi perfekcyjnie złożyć trzech zdjęć. Jaki program do HDR złoży z automatu dobrze zdjęcia? krzywo jest :/

Zależy jak ci ręka jeżdziła przy tych trzech fotkach:wink: Osobiście używam naszego, krajowego, zobacz: http://www.machineryhdr.com/

Mirek54
13.09.12, 14:23
Pojawił się nowy problem... Nie będe zakładac nowego wątku :)


Robię 3 zdjęcia z ręki i program nie potrafi perfekcyjnie złożyć trzech zdjęć. Jaki program do HDR złoży z automatu dobrze zdjęcia? krzywo jest :/

Zaden.Perfekcyjnie to zlozy Ci jesli nodalny jest ustalony przy fotografowaniu.Z reki nie masz szans na to.Duzo zalezy tez od tego co jest w kadrze.Ale prawie napewno sklejki kazdy rozpozna.

ups-to nie panorama-juz nie pije wiecej.

Bodzip
13.09.12, 15:06
Pojawił się nowy problem... Nie będe zakładac nowego wątku :)


Robię 3 zdjęcia z ręki i program nie potrafi perfekcyjnie złożyć trzech zdjęć. Jaki program do HDR złoży z automatu dobrze zdjęcia? krzywo jest :/
Oczywiście chodzi Ci o HDR, nie o panoramę ??
Większość dobrych programów ma opcję wyrównania zdjęć, z tym, że trzeba ją zaznaczyć.
Ja używam linuxowego programu Luminance HDR, który posiada opcję "Hugin's align_image_stack"
W opcjach zaawansowanych jest też opcja usuwania "duszków"

Wieprz
18.09.12, 21:19
mało tych odpowiedzi. Wstydzę się trochę pokazać własny przykład ale jakby co to tak złożył 5 klatek automat SNS HDR. Chciałem sobie wypróbować pięcioklatkowy bracketing w moim nowym wypasionym aparacie ;)

70477

grzeSiuu
19.09.12, 13:19
@Wieprz
ja sklejki nie widzę jak pisał Mirek54
;)

Wieprz
19.09.12, 15:41
to nie sklejka. Studio1975 pytało o program HDR, który scala kilka klatek robionych z ręki. Każda klatka z tym samym (mniej więcej) kadrem ale inaczej naświetlona.
W moim przykładzie to jest 5 klatek zrobionych z ręki. Nie wiem czy to dobrze czy nie bo się nie znam. Dlatego wrzuciłem przykład żeby sobie zainteresowany sam ocenił czy mu to wystarczy.

yamada
19.09.12, 16:09
Hdr to hdr, nie mam pojęcia po co przetwarzanie wsadowe. Nie bawiłem się wiele ale najlepiej robiło mi się PS4, i PS5 demo, moim wątku mam z Gór Stołowych taki poskładany z 7 czy 8 zdjęć. Już nie pamiętam dokładnie. Jest opcja wyrównania i nawet nieźle działa. PS demo działa przez 30 dni, trochę można w tym czasie poobrabiać fotek.

Bodzip
19.09.12, 16:10
to nie sklejka. Studio1975 pytało o program HDR, który scala kilka klatek robionych z ręki. Każda klatka z tym samym (mniej więcej) kadrem ale inaczej naświetlona.
W moim przykładzie to jest 5 klatek zrobionych z ręki. Nie wiem czy to dobrze czy nie bo się nie znam. Dlatego wrzuciłem przykład żeby sobie zainteresowany sam ocenił czy mu to wystarczy.
Jest taki program na linuksa. Bardzo ładnie składa takie obrazki, a równocześnie je dopasowuje (jako że z reki robione) i minimalne przesunięcia są.


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://bodzio.dug.net.pl/byleco/Przechwycenie%20obrazu%20ekranu%20-%2019.09.2012%20-%2016:06:11.png)

grzeSiuu
19.09.12, 16:59
to nie sklejka...

pisząc sklejka miałem na myśli program, który automatycznie łączy pliki. tak też odebrałem wypowiedź Mirka54.

Wieprz
19.09.12, 17:08
ahas. No w każdym razie tak to wychodzi z sns hdr z 5 sztuk. Bardziej automatycznego programu chyba nie da się znaleźć

Mcarto
20.09.12, 14:55
ahas. No w każdym razie tak to wychodzi z sns hdr z 5 sztuk. Bardziej automatycznego programu chyba nie da się znaleźć
Ten program jest b.przyjemny, też od niego zaczynałem i nadal używam do architektóry bo daje ciekawy efekt -inny fajny ale już płatny to Natural HDR.