PDA

Zobacz pełną wersję : Padł ED 50-200 [pilne]



jerryg3
2.09.12, 23:14
Jak w temacie. Po normalnym użytkowaniu, bez upadku mój obiektyw przestał reagować na zmianę ogniskowej. Pierścień do zmiany strzela i przekręca ponad 200 mm. Sam obiektyw pozostał wysunięty znacznie i nawet ręcznie nie da się go schować. Oddałem do serwisu, nie wiem jeszcze, ale prawdopodobne zerwanie taśmy. Jeżeli mieliście takie przypadki, pomóżcie proszę. Ile naprawa ? Ile obiektyw używany ?

Mirek54
2.09.12, 23:22
J Ile obiektyw używany ?

Tu u mnie z dobrych zrodel to okolo 700-720€.Kurde drogo,dla mnie za drogo.

Karampuk
2.09.12, 23:28
Opłata zryczałtowana 640zł plus koszt wysyłki/odsyłki. Źródło - Olympus Polska.
Współczuję. Za to sprzęt będzie jak nowy.

jerryg3
2.09.12, 23:32
Opłata zryczałtowana 640zł. Współczuję. Za to sprzęt będzie jak nowy.

Nie rozumiem do końca. Miałeś coś takiego ? Skąd 640 pln ?

Mirek54
2.09.12, 23:38
Nie rozumiem do końca. Miałeś coś takiego ? Skąd 640 pln ?

Ryczalt.Trza rozebrac,wymienic to co zepsute(obojetnie co)wyczyscic,dac nowe uszczelki,zlozyc,przesmarowac,wyjustowac,sprawdzic ,zapakowac,wyslac do odbiorcy.To wszystko razem kosztuje pewnie te stala kwote podana wyzej.

Karampuk
2.09.12, 23:46
Nie rozumiem do końca. Miałeś coś takiego ? Skąd 640 pln ?
Tak miałem. Tylko z innym obiektywem. Miałem mniej szczęścia, bo przy moim nie było ryczałtu i musiałem zapłacić prawie 1 100zł. Przy okazji dostatem cennik napraw z Olympus Polska.

dobas
2.09.12, 23:48
Część naprawy szpeju w Olympusie to koszt naprawy w/g wyceny. Część to ryczałt.
Cennik jest na stronie Olympusa

http://www2.olympus.pl/consumer/208_1562.htm




J (http://www2.olympus.pl/consumer/208_1562.htm)eśli wysłałeś do Olympusa - poczekaj cierpliwie. Firma potrafi zaskoczyć i nie wiadomo dlaczego przysłać naprawiony bez słowa.
Jeśli to wina sprzętu a nie Twoja może i teraz tak będzie.... :) Nie ma sie co oczywiście nastawiać ale cień szansy pewnie jest

640,20 PLN jeśli to nie jest SWD

tu masz cennik

http://www2.olympus.pl/consumer/downloads/cennik_napraw.pdf

5 (http://www2.olympus.pl/consumer/downloads/cennik_napraw.pdf)0-200 u nas to nie mniej niż 2000 PLN zależy jak trafisz. Ja tańszego nie widziałem.

Karampuk
2.09.12, 23:58
Też byłem zaskoczony w swoim przypadku. Jak otrzymałem sprzęt z naprawy po uiszczeniu opłaty to nagle odnalazła mi się karta gwarancyjna. I w dodatku jeszcze ważna :-). Teraz nowy właściciel ma dwie gwarancje :-) i odświeżony sprzęt :-)
No cóż było być lepiej zorganizowanym :-) a tak to przepadło 1 100zł.
To jest tak jak przed żoną się chowa dowód zakupu... :-)

jerryg3
3.09.12, 00:02
Wybaczcie mi, poprostu nie spodziewałem, że u Olka może coś paść, dlatego się tym nie interesowałem. Muszę dojrzeć do tego i przeczytać propozycje napraw. Dziękuję wstępnie.

Mirek54
3.09.12, 00:19
Też byłem zaskoczony w swoim przypadku. Jak otrzymałem sprzęt z naprawy po uiszczeniu opłaty to nagle odnalazła mi się karta gwarancyjna. I w dodatku jeszcze ważna :-). Teraz nowy właściciel ma dwie gwarancje :-) i odświeżony sprzęt :-)
No cóż było być lepiej zorganizowanym :-) a tak to przepadło 1 100zł.
To jest tak jak przed żoną się chowa dowód zakupu... :-)

Trza bylo zadzwonic i wyjasnic sprawe z karta.Kasa byla by zwrocona napewno.Dziwne,ze po nr nie doszli gdzie i kiedy kupiony zostal.Moze i im zaswiecilo sie swiatelko,ktore szybko zgasili a moze i nie sprawdzali -zycie:mrgreen::mrgreen:

Karampuk
3.09.12, 13:08
obiektyw sprzedany - temat zamknięty :-)
Tak to jest jak się ukrywa wydatki na hobby przed "domową księgową". Podobno nie jestem z tym ukrywaniem osamotniony :-)
Jerryg3 - dopisz nam jakąś "płętę" po wszystkim

witia
3.09.12, 13:42
Miałem "podobny problem" z tym samym szkiełkiem.
Wysłałem, zapłaciłem, dostałem sprawny, "popłakałem się" nad ceną naprawy ale ...
Do następnego razu :)
Pozdrawiam.

Syd Barrett
3.09.12, 14:20
Z plusów to 6 miesięcy gwarancji :-)

Jack
3.09.12, 14:28
...Dziwne,ze po nr nie doszli gdzie i kiedy kupiony zostal.Moze i im zaswiecilo sie swiatelko,ktore szybko zgasili a moze i nie sprawdzali -zycie:mrgreen::mrgreen:Czemu dziwne? Zarejestrowany jest tylko numer seryjny przy opuszczaniu towaru z magazynu dystrybucyjnego w OE. W żadnym punkcie sprzedaży nie jest skanowany numer seryjny i nie jest wprowadzany do jakiejkolwiek bazy danych. Baza danych serwisu nie jest powiązana z bazą danych magazynu Europa, bo i tak nie da się sprawdzić, czy obiektyw, który z tego magazynu wyszedł, już jest sprzedany klientowi detalicznemu, czy gnije w magazynie jakiegoś sklepikarza. Tylko Leica śledzi los swoich M i R.

jerryg3
5.09.12, 16:11
Poodkręcane śruby, zerwana taśma i jakieś tam trybka. To efekt rozmowy z serwisantem. Obiektyw nie ma śladów upadku. Wymieni, uszczelni, posmaruje podobno. Na razie trzymam się serwisu prywatnego (taniej ), ale jak sprawdzi się to może podeślę namiary ?

apz
5.09.12, 16:24
Jak skończą podaj cenę , zamierzam swój wysłać po 2.5 na przegląd zimą i nie będę kombinował bo stówką taniej.

jerryg3
5.09.12, 16:47
Jak skończą podaj cenę , zamierzam swój wysłać po 2.5 na przegląd zimą i nie będę kombinował bo stówką taniej.

400 pln, jak się sprawdzi to podpowiem. Jak się sprawdzi, jak bedę mógł.

Mirek54
5.09.12, 20:03
Czemu dziwne? Zarejestrowany jest tylko numer seryjny przy opuszczaniu towaru z magazynu dystrybucyjnego w OE. W żadnym punkcie sprzedaży nie jest skanowany numer seryjny i nie jest wprowadzany do jakiejkolwiek bazy danych. Baza danych serwisu nie jest powiązana z bazą danych magazynu Europa, bo i tak nie da się sprawdzić, czy obiektyw, który z tego magazynu wyszedł, już jest sprzedany klientowi detalicznemu, czy gnije w magazynie jakiegoś sklepikarza.

No moze sie zle wyrazilem.Chodzi mi o to ze zostalo dnia tego i tego wydane z magazynu tyle i tyle towaru.Miedzy innymi fotodorotka cpom pl zakupila 10 obiektywow .Zarejestrowane zostaly nr seryjne.A po 16 miesiacach pojawia sie jeden z numerow w serwisie na naprawe platna.Wystarczy tel do nadawcy.Panie robimy za darmo bo masz pan gwarancje,i zrob se pan porzadek w papierach.
Szklo kupila fotodorotka.A czy odsprzedala je pozniej czy nie to inna sprawa.
Mi chodzi o czerwone swiatelko jak po wyjsci z glownego magazynu wraca do serwisu przed uplywem 24 miesiecy.

jerryg3
11.09.12, 21:10
Jak skończą podaj cenę , zamierzam swój wysłać po 2.5 na przegląd zimą i nie będę kombinował bo stówką taniej.

Mam już, tylko muszę sprawdzić w praniu. Nie tylko patyczki i Back Front Fokusy, ale w sporcie, tam się sprawdzał.

Cytuję z kartki :
" Wymiana pantografów część elektroniki ( obiektyw samoczynnie się rozkręcił ) zerwał elektronikę i autofokus naprawa "

Póki co wygląda i działa dobrze. Koszt 350 pln z gwarancją roczną. Załatwiałem przez Fototrendy w Jaworznie, ale pieczątki z Będzimia.
Może więc znasz firmę.

Jack
11.09.12, 23:03
...Mi chodzi o czerwone swiatelko jak po wyjsci z glownego magazynu wraca do serwisu przed uplywem 24 miesiecy.Zupełnie słusznie pytasz, ale nie słyszałem o takiej procedurze, ani o śledzeniu historii pojedynczego produktu. Rozwój konstrukcyjny polega natomiast na tym, że wszystkie centra serwisowe raportują do R&D powtarzające się i różne niepokojące przypadki.

Karol
11.09.12, 23:39
Tylko Leica śledzi los swoich M i R.
Nie wiem czy to polityka Olympus US czy sprzedawcy ale sprzęt Olka w B&H, nawet amatorski w sprzedaży stacjonarnej (E-XX dualkity), na dowodach sprzedaży miał seriale zeskanowane z naklejek na opakowaniu. Dlatego z podbijaniem kart gwarancyjnych nie zawracają sobie tam głowy, wystarczy paragon.