PDA

Zobacz pełną wersję : FujifilmS5Pro - test



grizz
6.07.07, 10:01
http://www.dpreview.com/reviews/FujifilmS5Pro/

popatrzcie jaka rozpiętośc...

RasteR
6.07.07, 10:32
to fakt - imponująca
- ale te dziwne schodkowane linie ukośne - niefajnie to wygląda :(

KaarooL
8.07.07, 01:09
przed chwilą też wylookałem ten test. kurde, tak to się można bawić. ISO1600 +/- takie jak moje 1000 (E-330), biel nie przewalona. szok... szkoda że pod bagnet najkona to cacko zrobili.

Don Pedro
8.07.07, 17:02
Jako stały bywalec witryny dpreview też przeglądałem ten test. Aparacik na bazie korpusu D200 z bebechami Fuji ma w nazwie PRO od profesji, czyli skierowany jest do zawodowców jako odbiorcy docelowego i trudno dzisiaj aby nowy produkt choć nieznacznie ale nie przewyższał starej konkurencji. KaarooL -chyba nie ma sensu stawiać do porównania E330 z nowością Fujii i myślę , że Twój przykład miał na celu pokazanie jak szybko ucieka starszym produktom nowa technologia. Mnie ciekawi coś o czym mało się pisze, albo mnie to uciekło, mianowicie jak obecne matryce niskoszumowe radzą sobie z ilością zapisanych detali, czy aby brak "ziarnistości" i piękne czyste zdjęcia przy ISO1600/3200 nie są okupione wymazaniem szczegółów, bo jeżeli tak / niedawno brak szumów=zmniejszona ilość szczegółów w ciemnych partiach obrazu/ to o kant d--y rozbić taki nowinki, zdjęcie ma mieć wartość dokumentu i zawierać max dużo szczegółów a nie być reklamą kremu przeciw zmarszczkom i wołać o! ta pani już nie ma pomarszczonej buzki bo my zmarszczki jej wygumowaliśmy. Naprawdę taki test dot. szczegółowości w trudnych partiach obrazu chciałbym oglądać na dpreview.

Fachowiec25
8.07.07, 22:50
Jako stały bywalec witryny dpreview też przeglądałem ten test. Aparacik na bazie korpusu D200 z bebechami Fuji ma w nazwie PRO od profesji, czyli skierowany jest do zawodowców jako odbiorcy docelowego i trudno dzisiaj aby nowy produkt choć nieznacznie ale nie przewyższał starej konkurencji. KaarooL -chyba nie ma sensu stawiać do porównania E330 z nowością Fujii i myślę , że Twój przykład miał na celu pokazanie jak szybko ucieka starszym produktom nowa technologia. Mnie ciekawi coś o czym mało się pisze, albo mnie to uciekło, mianowicie jak obecne matryce niskoszumowe radzą sobie z ilością zapisanych detali, czy aby brak "ziarnistości" i piękne czyste zdjęcia przy ISO1600/3200 nie są okupione wymazaniem szczegółów, bo jeżeli tak / niedawno brak szumów=zmniejszona ilość szczegółów w ciemnych partiach obrazu/ to o kant d--y rozbić taki nowinki, zdjęcie ma mieć wartość dokumentu i zawierać max dużo szczegółów a nie być reklamą kremu przeciw zmarszczkom i wołać o! ta pani już nie ma pomarszczonej buzki bo my zmarszczki jej wygumowaliśmy. Naprawdę taki test dot. szczegółowości w trudnych partiach obrazu chciałbym oglądać na dpreview.
Cały problem w tym, że ta nowość Fuji to tak naprawdę ma ok. 3 lat - jest to praktycznie nie zmieniona matryca Fuji S3pro (2004r) w nie najnowszym juz korpusie Nikona D200 (2005r).

KaarooL
8.07.07, 23:17
przecież nie porównuję aparatów (byłaby to porażka), nadmieniłem tylko że fajne wysokie ISO. ten FUJI wymiata i wielka szkoda że wciąż pod bagnet F go klepią. szczegółowość w tym modelu jest bez zarzutu, tylko strukturę obrazu ma nieco specyficzną. nie jest to sprzęt dla liczących pixele, tylko dla robiących odbitki, najlepiej ze ślubów - taka prawda.

Fachowiec25
8.07.07, 23:22
A z jakim bagnetem mieliby go robić?

C+
9.07.07, 07:53
A z jakim bagnetem mieliby go robić?

Z takim jakie mamy szkła? :roll: ;)

grizz
9.07.07, 07:55
A z jakim bagnetem mieliby go robić?

4/3 :D

fotomic
9.07.07, 07:56
A z jakim bagnetem mieliby go robić?kolega andrzej100 zapomniał hasło ?

C+
9.07.07, 08:05
A z jakim bagnetem mieliby go robić?kolega andrzej100 zapomniał hasło ?

Banować trola jak ma dwa konta i dodatkowo wypisuje na forum nikona jakieś farmazony o RE :evil:

KaarooL
9.07.07, 11:36
ja to bym chętnie zobaczył S6Pro w body E-1, oczywiście z bagnetem 4/3.

ciekawe czy FUJI kiedykolwiek zdecyduje się opuścić mocowanie F, którego przyszłość jest co najmniej mglista...

fotomic: potrzeba czterech fachowców25 coby wyszedł jeden andrzej100... jednostka wielordzeniowa.

Magus
9.07.07, 11:46
Rozpiętość z tego fujika wg testu jest ... powalająca - u mnie w 5d nie mam problemów ze światłami a tu jeszcze taka przewaga w światłach .... cóż, biel sukni ślubnych nie stanowić będzie problemu :)

Fachowiec25
9.07.07, 18:40
Banować trola
Jakieś kompleksy?

pietro77
9.07.07, 18:46
fajny ten Fujik
pozdrawiam

fotomic
9.07.07, 18:49
fajny ten Fujik
pozdrawiamdaje rade

The z00m
9.07.07, 20:14
S5Pro to stricte studyjne bebechy w całkowicie niestudyjnym body :mrgreen: Fajna pucha, ale cena już mniej fajna. Tylko zdeczka niższa niż za 5D. Szczerze to mimo wszystko wolałbym 5D ;)

P
11.07.07, 00:32
Ech, Magus, a takiego fajnego avatara miałeś... ;)