PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz 2013 - kategoria 1 - Makro - wyniki głosowania



hades
27.08.12, 09:10
Kalendarz 2013


kategoria "Makro"




Laureatami tej kategorii zostali


1. Muminek - 40 głosów

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/data/726/2103.jpg
fot. Muminek



2. Drosera_spathulata- 30 głosów

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/data/726/chrobotek.jpg
fot. Drosera_spathulata


3. Beuthen - 30 głosów

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/data/726/medium/Modraszek.jpg
fot. Beuthen





Gratulacje!





Zobacz wszystkie fotografie w tej kategorii (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=726)

quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=726&vote=2&varZoom=OFF&varScale=0'

Zobacz wszystkie fotografie w tej kategorii (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=726)

romek1967
27.08.12, 09:15
Uwaga, by uniknąć nieporozumień. W prezentowanej galerii flash, numery zdjęć przypisane do tytułów pojawiają się wraz z nim po najechaniu kursorem na aktualnie prezentowane zdjęcie. Nie są to numery widoczne w pasku nawigacyjnym galerii.

By uniknąć nieporozumień jak najadę kursorem np. na pierwsze zdjęcie pojawia się nie numerek tylko "ważka", a pod zdjęciem jest "16. ważka". Czy ja coś źle robię czy Ty źle wytłumaczyłeś?

hades
27.08.12, 09:20
Czy po najechaniu kursorem widzisz czarny pasek wyjeżdżający z góry, a na nim numer i tytuł zdjęcia?

romek1967
27.08.12, 09:38
Czy po najechaniu kursorem widzisz czarny pasek wyjeżdżający z góry, a na nim numer i tytuł zdjęcia?
OK, już mam jasność, ten czarny pasek wyjeżdża na powyższej galerii, nie na tej podlinkowanej.

helmuth
27.08.12, 09:55
Głosowanie odbędzie się za pomocą ankiety wielokrotnego wyboru.Ilokrotnego?
Czy jest jakieś ograniczenie?

hades
27.08.12, 10:01
Ilokrotnego?
Czy jest jakieś ograniczenie?

Nie ma ograniczeń.

Że tak zażartuje. Jak lubisz klikać to możesz wszystkie zaznaczyć ;).

helmuth
27.08.12, 10:13
Jak lubisz klikać to możesz wszystkie zaznaczyć ;).Ciekawe, które zdjęcie trafi do kalendarza, jeśli wszyscy lubią klikać? :roll:

romek1967
27.08.12, 10:16
Ciekawe, które zdjęcie trafi do kalendarza, jeśli wszyscy lubią klikać? :roll:
To, które będzie najbardziej poklikane. I nie zdjęcie a zdjęcia. Grup mamy cztery a miesięcy w roku dwanaście ;)

helmuth
27.08.12, 10:29
To, które będzie najbardziej poklikane.Może miało być dowcipnie ale nie rozwiało moich wątpliwości :?
Jeżeli wszyscy klikną na wszystkie zdjęcia, nie będzie najbardziej poklikanego. Wszystkie będą tak samo poklikane :roll:

hades
27.08.12, 10:30
To, które będzie najbardziej poklikane. I nie zdjęcie a zdjęcia. Grup mamy cztery a miesięcy w roku dwanaście ;)

Tak, a dokładnie 3 zdjęcia z kategorii.

---

Czy już się zorientowaliście, że widać kto jak głosował? Wyjdzie, kto głosuje na siebie ;).

romek1967
27.08.12, 10:34
Może miało być dowcipnie ale nie rozwiało moich wątpliwości :?
Jeżeli wszyscy klikną na wszystkie zdjęcia, nie będzie najbardziej poklikanego. Wszystkie będą tak samo poklikane :roll:
Jasne że miało. Helmuth, nie siej defetyzmu, już po pierwszych głosowaniach widać że ludzie dadzą radę. Trochę wiary w forumowiczów.

hades
27.08.12, 10:39
Może miało być dowcipnie ale nie rozwiało moich wątpliwości :?
Jeżeli wszyscy klikną na wszystkie zdjęcia, nie będzie najbardziej poklikanego. Wszystkie będą tak samo poklikane :roll:

Na szczęście mamy "wbudowaną" przekorność w schemat naszych zachowań. "Odpowiednie bodźce" nie powinny dać cienia szansy na wyrównany wynik. Ale dmuchając na zimne i dla jasności dopiszę w regulaminie uwagę na ten temat.

helmuth
27.08.12, 11:11
Helmuth, nie siej defetyzmu ...Dobra!
Jeśli nie widzisz różnicy, między pojęciami "wszystkie" i "najbardziej", możesz mnie nazywać defetystą ;)

romek1967
27.08.12, 11:20
Dobra!
Jeśli nie widzisz różnicy, między pojęciami "wszystkie" i "najbardziej", możesz mnie nazywać defetystą ;)
Widzę różnicę :) ale wierzę w Gaussa, on się nie myli :-P

Jan_S
27.08.12, 11:54
Ej, szukacie dziury w całym zamiast się cieszyć że się piękny kalendarz zapowiada :)

hades
27.08.12, 12:06
Widzę różnicę :) ale wierzę w Gaussa, on się nie myli :-P

Rozkład normalny rulez! W tej ankiecie https://forum.olympusclub.pl/threads/82802-Kalendarz-OlympusClub-2013 z grubsza się sprawdziło. Jednak trzeba przyznać, że przy 76 zdjęciach startujących w Krajobrazie potrzeba sporej liczby głosujących.


Ej, szukacie dziury w całym zamiast się cieszyć że się piękny kalendarz zapowiada :)

Na początku to nie było takie oczywiste ;). Zresztą dalej nie jest.

---

Swoją drogą ciekaw jestem ilu głosujących będzie.

Thomasso
27.08.12, 12:20
Zagłosowane :)

T.

helmuth
27.08.12, 12:28
W tej ankiecie https://forum.olympusclub.pl/threads/82802-Kalendarz-OlympusClub-2013 z grubsza się sprawdziło.Trochę to jednak było inaczej. Tam wybieraliśmy cztery kategorie. Po co więc było głosować na więcej?
Tutaj możemy wybrać tyle, ile zdjęć ;)

hades
27.08.12, 12:32
Można wybrać te zdjęcia, które się podobają. Jednak przejdą tylko 3.

Ola_Olga
27.08.12, 13:33
Muszę podzielić się z Wami pewną refleksją, która męczy mnie od początku pojawienia się pierwszych zdjęć do kalendarza.
Bardzo często w różnych wątkach a także w Galerii oglądałam przepiękne zdjęcia klubowiczów zarówno makro, krajobrazów, jak i fauny i flory – prawdziwe dzieła sztuki, otrzymujące najwyższe oceny. Kiedy oglądam zdjęcia przesłane do kalendarza, odnoszę wrażenie, że nie znalazły się tam te prawdziwe perełki, które wszyscy podziwialiśmy, tylko autorzy zdecydowali się wysłać inne – ale w swojej ocenie - najlepsze zdjęcia. Wniosek nasuwa mi się jeden: nie zawsze własna ocena własnego dzieła pokrywa się z oceną odbiorcy.
Moim zdaniem w poszczególnych 4 "kalendarzowych" kategoriach jest wiele naprawdę przepięknych zdjęć, ale wcześniej ( - na przykład) podziwialiśmy fantastyczne zdjęcia kwiatów, których autor jednak nie zdecydował się wysłać a szkoda... Ot taka moja refleksja.

Mirek54
27.08.12, 13:44
Moim zdaniem w poszczególnych 4 "kalendarzowych" kategoriach jest wiele naprawdę przepięknych zdjęć, ale wcześniej ( - na przykład) podziwialiśmy fantastyczne zdjęcia kwiatów, których autor jednak nie zdecydował się wysłać a szkoda... Ot taka moja refleksja.

Sugerowalem to juz wczesniej,ale pozostalo ograniczenie,ze kazdy moze tylko swoje wstawiac bez mozliwosci proponowania czy wstawiania innych .Pozniej to zostalo czyba zmienione,ale to juz bylo nie to.

hades
27.08.12, 13:50
Muszę podzielić się z Wami pewną refleksją, która męczy mnie od początku pojawienia się pierwszych zdjęć do kalendarza...

Ta refleksja była dla mnie swego rodzaju założeniem, które towarzyszyło mi przy przygotowywaniu konkursu. Nawet sugerowałem by chętni klubowicze, jeśli nie mają pewności jakie zdjęcie przesłać, odwoływali się do tych, które mają najwyżej ocenione w swojej galerii, a może nawet do tych, które dostały się do Galerii Publicznej. W podobnym tonie wypowiadało się jeszcze kilka osób, m.in. Mirek54. Ale nie zawsze to co uważamy za wspaniałe znajduje potwierdzenie u ich autorów.

TOKIN
27.08.12, 16:27
Kiedy oglądam zdjęcia przesłane do kalendarza, odnoszę wrażenie, że nie znalazły się tam te prawdziwe perełki, które wszyscy podziwialiśmy, tylko autorzy zdecydowali się wysłać inne...

A może po prostu tamte nie spełniały wymogu czystości gatunku;)

majeczek78
27.08.12, 16:53
Wybrane.

Saboor
27.08.12, 17:06
Wybrane.
I ja spełniłem obowiązek, i wykonałem kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty.

nyny
27.08.12, 17:27
Glosy oddane...

Powiem jednak krootko, ogolny poziom fot raczej z tych srednich niskich niestety (choc nie wszystkie oczywiscie):(

pozdro

Muminek
27.08.12, 17:48
Głosy oddane, zapraszam kolejnych forumowiczów.

lisiajamka1
27.08.12, 18:56
Miałem tą niewątpliwą przyjemność - głosowałem pierwszy :grin:

Ola_Olga
27.08.12, 20:03
Czy już się zorientowaliście, że widać kto jak głosował? Wyjdzie, kto głosuje na siebie ;).

Myślałam, że nikomu nie przyjdzie to do głowy, a jednak przyszło. Be.

Mirek54
27.08.12, 20:06
Ja zaglosowalem na siebie.Kliklem na probe i juz nie mam mozliwosci oddania trzech innych glosow.Dlatego tez pisalem ze jest niedobrze,ze ci co oddali tylko jeden glos nie maja molzliwosci powrotu.

easy_rider
27.08.12, 20:32
No i spaprałem... nie doczytałem do końca jak to jest z tą numeracją... (kto to w ogóle wymyślił te podwójne numery?)

hades
27.08.12, 22:02
Tam nie ma podwójnych numerów. Tekst "Uwaga by uniknąć nieporozumień" jest specjalnie pogrubiony, gdyż przewidziałem, że "flashka" prezentacyjna ma ten nieszczęsny szary pasek nawigacji z numerkami i z pewnością będą pytania. Uprzedzając kolejne pytania. Mamy na forum takie narzędzia a nie inne i niestety trudno nimi manipulować na poziomie kodu by wyłączać sobie to co się chce.

---------- Post dodany o 22:02 ---------- Poprzedni post był o 21:52 ----------


Myślałam, że nikomu nie przyjdzie to do głowy, a jednak przyszło. Be.

Ja tylko sobie zażartowałem ;).

helmuth
27.08.12, 22:22
Myślałam, że nikomu nie przyjdzie to do głowy, a jednak przyszło. Be.Dlaczego be?
Skoro sam je zgłosiłem bo uważam, że mogą się nadać do kalendarza, to dlaczego mam nie głosować?

apz
27.08.12, 22:55
Dlaczego be?
Skoro sam je zgłosiłem bo uważam, że mogą się nadać do kalendarza, to dlaczego mam nie głosować?

To dokladnie odwrotnie niż ja - wciąż mam wątpliwości czy powinien zgłaszać. I co do zasady na swoje nie głosuję.

Mirek54
27.08.12, 23:26
To dokladnie odwrotnie niż ja - wciąż mam wątpliwości czy powinien zgłaszać. I co do zasady na swoje nie głosuję.

To niedobrze.Masz byc pewny swego .Umiec bronic swego.Oczywiscie na argumenty.Nie kombinowac ,bo mozna sie wpuscic.
"" o ciekawy pomysl z kadrem na lace z wiankiem na glowie.A tak,taki spataniczny sama wymyslilam.A wiem ,ze czyta o oglada Design Magazine.A tam na okladce identyczny kadr.""Cuz zrobic,pokiwac glowa.
Pytalem lekarza przed OP czy podola.Tak-jestem najlepszy,bedzie dobrze.-Zaglosowal na siebie.

helmuth
27.08.12, 23:43
I co do zasady na swoje nie głosuję.Wyobraź sobie wybory do "czegoś tam". Zgłaszasz kandydata i ... nie głosujesz na niego? :-P
Co innego jeśli to Ciebie zgłoszą- wtedy nie głosujesz na siebie.

gulasz
28.08.12, 02:37
jeśli można było zagłosować na więcej niż jedno - to super :)
ale ja skopałam
bo wybrałam tylko po 1 z każdej kategorii - a lekko nie było :)
ale tak to jest jak się wybiera o 2 nad ranem ;D

jutro w pracy odczuje te nocne zachwyty zdjęciowe
mimo wszystko warto było :)

zdjęcia piękne - mam nadzieje że moi faworyci (nawet Ci na których ostatecznie głos nie poszedł) wejdą do kalendarza...

szkoda mi tylko że opcja macro została wybrana - wydaje mi się być najsłabsza w całej działce - a architektura portret czy cokolwiek innego mogłoby urozmaicić :)
ale to takie moje nocne rozkminy na temat ;)
a jako że dawno mnie tu nie było to się z lekka rozpisałam :)

a teraz dobranoc :)

aga_piet
28.08.12, 10:03
Zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej gdyby w kalendarzu znalazło się np. 5 zdjęć z kategorii Krajobraz (najmocniejszej) kosztem kategorii Makro (najsłabszej).

Ola_Olga
28.08.12, 10:05
I co do zasady na swoje nie głosuję.
Ja też nie. I jest to dla mnie jasne, oczywiste i nie wymagające wyjaśnienia. Ale każdy ma prawo do swojego zdania.

Mirek54
28.08.12, 10:53
A co bedzie jak wygra makro,ktore tylko wg nas jest makro.Dla wszystkich innych bylo,jest i bedzie zdjeciem z bliska,nawet z bardzo bliska a nigdy makrem.
Ciekawe czy bedzie popularne wtedy makro typu olympus.

Saboor
28.08.12, 14:04
A co bedzie jak wygra makro,ktore tylko wg nas jest makro.Dla wszystkich innych bylo,jest i bedzie zdjeciem z bliska,nawet z bardzo bliska a nigdy makrem.
Ciekawe czy bedzie popularne wtedy makro typu olympus.
To będzie "makro z przerostem czyli makro 4/3"

helmuth
28.08.12, 15:52
To będzie "makro z przerostem czyli makro 4/3"Raczej OC makro ;)

EddieLBN
28.08.12, 17:31
Tu też głosy oddane.

AdSR
28.08.12, 21:55
No i spaprałem... nie doczytałem do końca jak to jest z tą numeracją... (kto to w ogóle wymyślił te podwójne numery?)

Też niestety spaprałem. Tu i w krajobrazie. Trudno, przynajmniej fajne zdjęcia zobaczyłem.

jozinzbazin
29.08.12, 00:15
Zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej gdyby w kalendarzu znalazło się np. 5 zdjęć z kategorii Krajobraz (najmocniejszej) kosztem kategorii Makro (najsłabszej).
Na moje oko najsłabiej wypada "Flora".

---------- Post dodany o 23:15 ---------- Poprzedni post był o 23:12 ----------


Dlaczego be?
Skoro sam je zgłosiłem bo uważam, że mogą się nadać do kalendarza, to dlaczego mam nie głosować?
Tez tak myślę, ale jeśli mam dylemat i zaznaczam np. 5 zdjęć w danej kategorii, to swego już tam nie dorzucę.

ahutta
29.08.12, 01:15
Ja czekam jak zwykle do ostatniego momentu. A z numerkami to rzeczywiście można się było mchnąć jak ktoś posta uważnie nie przeczytał.

Mirek54
29.08.12, 08:46
To będzie "makro z przerostem czyli makro 4/3"


Raczej OC makro ;)

I jak wygra Biedronka na nieobcietym lisciu Rabarbaru to beda pozniej legendy.Jaki system takie macro.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Krakman
29.08.12, 11:15
I jak wygra Biedronka na nieobcietym lisciu Rabarbaru to beda pozniej legendy.Jaki system takie macro.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Już lepiej jakby wygrała biedronka niż jakiś auchant, geanten czy inny meroulen marlin :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Thomasso
29.08.12, 17:58
Już lepiej jakby wygrała biedronka niż jakiś auchant, geanten czy inny meroulen marlin :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Eee... ona i tak tylko z nazwy swojska.

T.

nightelf
29.08.12, 18:14
Eee... ona i tak tylko z nazwy swojska.


Właśnie.
Bo pochodzenie ma Portugalskie.

BTW zdziwiony jestem, że ktoś na moje głosował.

Krakman
29.08.12, 21:24
Właśnie.
Bo pochodzenie ma Portugalskie.

BTW zdziwiony jestem, że ktoś na moje głosował.

Oczywiście, ale nazwę ma polską i nie łamie języka...

Aaaaa, i nie dziw się, za moich młodszych lat mówiono: "nauka radziecka zna nie tylko takie przypadki..."
Oczywiscie zart.....:wink:

Lucia
29.08.12, 22:09
Głos oddany :)

MaciekMG
2.09.12, 18:04
Obowiązek przyjemnie wypełniony.

Bambus81
2.09.12, 21:29
Chociaż wybór trudny, ograniczyłem się do trzech - obowiązek spełniony.

rah
8.09.12, 13:40
Wybrałem i zagłosowałem.

marek7001
10.09.12, 10:26
Wybrane-glos poszedł