PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odkręcić filtr?



Jd
23.08.12, 17:31
Ja przed kilkoma minutami wkręciłem redukcje 52>58 do filtra 52 mm i za Chiny nie mogę rozkręcić. Pewno juz tylko na smietnik.

PS dobrze ,że to nie był polarek tylko stary UV bo bym sie ugryzł w d**ę.

Sapphiron
23.08.12, 17:34
kluczem żabką i po kłopocie :) sam tak miałem jak na 55tkę nakręciłem fadera ;)

Mirek54
23.08.12, 18:15
Ja przed kilkoma minutami wkręciłem redukcje 52>58 do filtra 52 mm i za Chiny nie mogę rozkręcić. Pewno juz tylko na smietnik.

PS dobrze ,że to nie był polarek tylko stary UV bo bym sie ugryzł w d**ę.

Kup olowek bardzo miekki np:8b.Miej go w torbie foto,chociaz polowe.Przed nakrecaniem jakichkolwiek gwintow przerysuj je olowkiem.Nigdy nic Ci sie nie zakleszczy.

Jd
23.08.12, 18:30
Chyba nic z tego . Zauważyłem ,że pomiedzy obydwoma akcesoriami z jednej strony jest minimalna szparka a z drugiej nie , więc chyba gwint w filtrze (ten z przodu) był zwichnięty juz od nowego (nigdy nie był używany). Było to pierwsze (i ostatnie?) wkręcenie. Gwint w redukcji był dobry bo wkręcałem ją wczoraj bezpośrednio do obiektywu i szło jak po maśle.

Mirek - dzięki za radę - całe zycie sie człowiek uczy:)

grizz
23.08.12, 18:32
kluczem żabką i po kłopocie :) sam tak miałem jak na 55tkę nakręciłem fadera ;)

I sobie uszkodzić filtr, albo i wiecej?

Połówką piłeczki tenisowej, albo ściereczką gumowaną docisnąć i wtedy krręcić.

Sapphiron
23.08.12, 18:34
I sobie uszkodzić filtr, albo i wiecej?

Ja tak swój filtr zdejmowałem i żadnej szkody nie było :)

grizz
23.08.12, 18:39
Ja tak swój filtr zdejmowałem i żadnej szkody nie było :)

"Jechałem 150 w terenie zabudowanym i żadnej szkody nie było." Po co polecać sposoby, które mogą przynieść szkodę, jak tanio i sprawnie, można poradzić sobie w inny sposób?

---------- Post dodany o 18:39 ---------- Poprzedni post był o 18:38 ----------


http://www.youtube.com/watch?v=D04X9Qqo06M


http://www.youtube.com/watch?v=Q3DJTLLfIfE

Mirek54
23.08.12, 18:40
Połówką piłeczki tenisowej, albo ściereczką gumowaną docisnąć i wtedy krręcić.
Albo "gumke recepturke"nalozyc i przez szmatke gumowana odkrecic.Mozna tez delikatnie jak nie ma szmatki to takim ustrojstwem do otkrecania sloikow(popytaj zony,bedzie wiedziala)
Skoro twierdzis,ze z jednej strony jest inaczej jak z drugiej to jest za duzy luz w gwintach.Moze lekko dokrec i wtedy odkrecaj,lub popukaj delikatnie w te strone gdzie jest luz.

adambieg
23.08.12, 18:41
Spróbuj w szpare wpuścić krople oleju maszynowego, potrzymaj całość w ciepłym miejscu a potem próbuj jeszcze raz rozkręcić.

Sapphiron
23.08.12, 18:41
ech, dobra chłopaki nie udzielam się więcej... dobranoc...

Mcarto
23.08.12, 19:07
Ja do odkręcenia filtra użyłem zwykłej gumowej rękawiczki - potem gwint przetarłem parafiną ze świecy i do tej pory nie mam problemów.

grizz
23.08.12, 19:18
Wydzieliłem posty do osobnego wątku.

Jd
24.08.12, 22:08
Wątek mozna zamknąć. Dzięki za rady ale nic nie pomogło. Filtr łącznie z redukcja poszedł do kosza. Na pamiątke mam tylko poprzecinane palce.

Karol
24.08.12, 22:21
Wątek mozna zamknąć. Dzięki za rady ale nic nie pomogło. Filtr łącznie z redukcja poszedł do kosza. Na pamiątke mam tylko poprzecinane palce.
Szkoda, że się nie udało. Z wątku ktoś z potomnych może skorzystać więc niech zostanie otwarty...

irek50
24.08.12, 22:24
Wątek mozna zamknąć. Dzięki za rady ale nic nie pomogło. Filtr łącznie z redukcja poszedł do kosza. Na pamiątke mam tylko poprzecinane palce.
-----
Ja bym dał sobie radę bez skaleczenia... :) (imadło plus olej i ustrojstwo do otwierania słoików, jak wyżej napisano)

Jd
24.08.12, 22:53
Nic by nie dało bo chyba było krzywo wkręcone. To po pierwsze . Po drugie - nie mam w domu imadła.:) Dobrze ,że filtr był z tych najtańszych tak, ze strata raczej nieduża.
Będę miał nauczke na przyszłość, że trzeba wkręcać powoli i dokładnie.

irek50
24.08.12, 22:55
Nic by nie dało bo chyba było krzywo wkręcone. To po pierwsze . Po drugie - nie mam w domu imadła.:) Dobrze ,że filtr był z tych najtańszych tak, ze strata raczej nieduża.
Będę miał nauczke na przyszłość, że trzeba wkręcać powoli i dokładnie.
-----jak nie wywalili z kosza to mi przyślij (chyba, że zniszczyłeś całkowicie}... odeślę rozkręcone :)

henry1
24.08.12, 23:12
Gdzieś, kiedyś mieli w Raysfoto taki dynks do odkręcania filtrów.
Ale podczas mojej wizyty w tym sklepie akurat ich nie mieli.
Wyglądało to jak obejma do odkręcania słoików tyle, że delikatniejsze.
W linku widać toto w pozycji " Akcesoria do filtrów "
http://www.stopfoto.pl/

Jd
24.08.12, 23:26
-----jak nie wywalili z kosza to mi przyślij (chyba, że zniszczyłeś całkowicie}... odeślę rozkręcone :)

Odzyskane z kosza :)


Gdzieś, kiedyś mieli w Raysfoto taki dynks do odkręcania filtrów.
Ale podczas mojej wizyty w tym sklepie akurat ich nie mieli.
Wyglądało to jak obejma do odkręcania słoików tyle, że delikatniejsze.
W linku widać toto w pozycji " Akcesoria do filtrów "
http://www.stopfoto.pl/

Na zdjęciu jest ale w ofercie nie ma.

henry1
24.08.12, 23:27
Odzyskane z kosza :)



Na zdjęciu jest ale w ofercie nie ma.

No i dlatego nie kupiłem.
Ale filtry mieli. :-D

irek50
24.08.12, 23:43
No to dawaj --Ireneusz Błaszczuk Żeromskiego 20 22-400 Zamość --zapłacisz tylko koszty wysyłki :)

Jd
25.08.12, 07:00
W poniedziałek wyśle . Dzisiaj moja osiedlowa poczta nieczynna.:)

irek50
25.08.12, 09:38
W poniedziałek wyśle . Dzisiaj moja osiedlowa poczta nieczynna.:)
---
OK--pozdrawiam

robert1088
29.08.12, 18:44
Też miałem tali przypadek z tym ,że filtr był krzywo nakręcony . W domu miałem takie szczypce o dużym rozwarciu no i tym dało radę , ale stres był .

irek50
2.09.12, 17:45
W poniedziałek wyśle . Dzisiaj moja osiedlowa poczta nieczynna.:)
-------------
Rozkręciłem to ustrojstwo bez problemu w ciągu 2minut--(bez oleju)--wystarczyło imadło i odpowiednia żabka...Ten filtr lub redukcja ma wadę gwintu.. przy odkręcaniu ustawia się pod kątem...trzeba przy wykręcaniu równo rozciągać, ale poza tym jest OK ... (usługa jest gratis, ale reputacją nie pogardzę :) )
ps: To uszkodzenie jest mniej więcej w połowie drogi gwintu --na początku i na końcu jest równo (prawidłowo)

Sapphiron
2.09.12, 18:02
wystarczyło imadło i odpowiednia żabka...

a ja za zasugerowanie podobnego wyjścia zostałem zrównany z glebą...

fret
2.09.12, 18:16
Bo Ty sugerowałeś teoretycznie, a Irek podszedł do tego praktycznie :)

irek50
2.09.12, 18:37
[/COLOR]
Bo Ty sugerowałeś teoretycznie, a Irek podszedł do tego praktycznie :)
--
Po "wizji lokalnej" stwierdziłem, że inne porady były nieadekwatne do problemu ---gwinty były zakleszczone pod kątem... Udało mi się nie uszkodzić oprawki przed czym przestrzegał grizz :)
----------------
Ja jako rzemieślnik podszedłem do tego w stylu : "to się musi dać rozkręcić"...
Podobnie jak w dowcipie z dawnych czasów: Hydraulik wybrał się na koncert i obserwując grę muzyka na puzonie zawołał "ku..a", to się musi dać wyjąć" :)

Sapphiron
2.09.12, 18:37
Bo Ty sugerowałeś teoretycznie, a Irek podszedł do tego praktycznie :)

No toś chyba nie doczytał bo pisałem że ja tak zrobiłem ze swoim jak mi się zaciął ;)