PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus PEN E-PL1 - "Ochrona przed zapisem"



Oskaro95
5.08.12, 11:23
Witam, mam problem z moim aparatem, a bardziej z kartą. Niedawno byli u mnie goście i aparat robił zdjęcia jak należy, można było je oglądać itd. Goście wyjechali, a ja wziąłem dziś aparat do ręki, włączam go, a tu co ? Komunikat "Ochrona przed zapisem". Na karcie nie można zrobić ani zdjęcia, ani filmu, czy też obejrzeć już zrobionych zdjęć. Moje pytanie brzmi, gdzie można to przestawić, aby wszystko było w porządku ? Dodam jeszcze, że gdy włożyłem kartę od innego aparatu wszystkie zablokowane funkcje na tamtej karcie, na tej były "odblokowane" czyli mogłem robić wszystko.

Mirek54
5.08.12, 11:34
A co mowi instrukcja o funkcji



Kasowanie / ochrona / funkcja kopiowania



Tryby kasowania

Pojedyncze, wszystkie, wybrane



Tryb ochrony obrazu

Pojedynczy kadr, Wybrane kadry, Wszystkie kadry, Wyłączenie ochrony (Pojedynczych/Wszystkich wybranych)

Oskaro95
5.08.12, 11:48
No i gdzie to można przestawić ? Bo ja z tego nic nie rozumiem..

And.N
5.08.12, 11:51
Zgraj zdjęcia do komputera poprzez czytnik. Następnie sformatuj kartę, najpierw może w komputerze, później w aparacie.

Oskaro95
5.08.12, 12:12
Format pomógł ;) Dziękuje za pomoc :)

Mirek54
5.08.12, 12:23
Format pomógł ;) Dziękuje za pomoc :)

Mogles tez przeczytac instrukcje na srt 66.A tak bedziesz zawsze formatowac.

pers
5.08.12, 12:38
Dziś jak coś nie działa to albo sie resetuje albo formatuje lub ewentualnie wyłącza z gniazdka :-) Instrukcja to taki relikt przeszłosci, a potem larum, ze te nowe sprzety takie nietrwałe są i szybko się psuja :-)