PDA

Zobacz pełną wersję : lampy blyskowe olympusa



hellbike
31.07.12, 15:02
Czy olympus ma w swojej ofercie lampy rozmiarem adekwatne do korpusow m3/4? Uzywam flasha w fotografii ulicznej, nigdy nie korzystam z mocy wiekszej niz 1/2 lampy zeby nie denerwowac za mocno przypadkowych ludzi i chcialbym wiedziec czy istnieje cos dopasowanego do mnie - oferujacego mniejsza moc oraz znacznie mniejszy rozmiar.

I jeszcze jedno pytanie - czy e-m5 umozliwia bracketking z lampa blyskowa? tzn, wykonuje 2 zdjecia - jedno z lampa i ekspozycja X, a drugie bez lampy i z ekspozycja Y.

nightelf
31.07.12, 15:26
Polecam ten temat: https://forum.olympusclub.pl/threads/80039-Mały-flesh-do-mikrusów

hellbike
31.07.12, 15:53
Nie znam sie za bardzo na lampach blyskowych, wiec mam pytanie - robiac zdjecia biegam z aparatem w jednej rece i z lampa blyskowa w drugiej, wyzwalajac ja radiowo. Czy FL-300R sie do tego nada?

ciukacz
31.07.12, 16:23
tak, ale z tego co wiem w systemie olka lampy sa wyzwalane optycznie a nie radiowo (R oznacza remote).

easy_rider
31.07.12, 19:52
Czyli uzupełniając poprzednia wypowiedź - 300R zadziała gdy "zobaczy" błysk lampy wbudowanej...W małych pomieszczeniach wystarczy odbicie błysku od ścian, ale w większych albo w plenerze trzeba zapewnić bezpośrednią widoczność światła.

hellbike
9.08.12, 13:38
ale... wiec nie mozna podlaczyc do nich radiowych wyzwalaczy?

Jan_S
9.08.12, 13:42
można ale o TTL zapomnij (o ile to jest w ogóle przydatne przy takim wyzwalaniu) chyba (?) nie ma wyzwalaczy radiowych do Olka obsługujących pełną komunikację

Joki
10.08.12, 11:27
Są, a właściwie jest jeden, obsługujący pełną komunikację optyczną radiowo.
Pozdrawiam.

epicure
10.08.12, 11:57
Wyzwalaczy radiowych z TTLem nie ma. Ale jeśli masz lampę w manualu lub we własnej automatyce, to nie powinno być problemu z zakupem wyzwalacza.

Thomasso
10.08.12, 12:04
Są, a właściwie jest jeden, obsługujący pełną komunikację optyczną radiowo.
Pozdrawiam.

Cos nie tak. Jak komunikacje optyczna radiowo???
Albo optyczna, albo radiowa poprzez specjalnie skonstruowany system nadajnik-odbiornik.
Pojawilo sie cos z TTL dla Olka???

T.

Joki
11.08.12, 10:45
Radiopopper PX system. Zakładasz fotodetektor nadajnika na lampę systemową. Na fotocelę lampy zdalnej zakładasz LED odbiornika generujący błyski przesyłane radiowo z nadajnika. I masz pełna komunikację tak jak w trybie zdalnym ale radiowo, nawet na 500m.
Jeśli więc w trybie: "remote" jest TTL, to PX system zamienia to na radio. Wystarczy założyć detektor na lampę wbudowaną i LED na fotocelę systemowej.
Pozdrawiam.