PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop, problem z RAW



speedybike
28.07.12, 13:14
Witam.
Mam problem.
Jak otwieram zdjęcie zapisane w RAW to wygląda tak jak na zdjęciu pierwszym (raw test) czyli jest dużo czerwonego, co ciekawe jak klikam "otwórz obraz" i otwiera go w typowym Photoshopie a nie tym do RAW, to czerwień znika i zdjęcie jest ok.
Pewnie coś włączyłem w tym Photoshopie, bo mam ten problem od dzisiaj, a w poprzednim tygodniu tego problemu nie miałem...
6746267463

Saboor
28.07.12, 13:32
Witam.
Mam problem.
Jak otwieram zdjęcie zapisane w RAW to wygląda tak jak na zdjęciu pierwszym (raw test) czyli jest dużo czerwonego, co ciekawe jak klikam "otwórz obraz" i otwiera go w typowym Photoshopie a nie tym do RAW, to czerwień znika i zdjęcie jest ok.
Pewnie coś włączyłem w tym Photoshopie, bo mam ten problem od dzisiaj, a w poprzednim tygodniu tego problemu nie miałem...
6746267463
To "czerwone" to przepalony kolor, prawdopodobnie masz włączoną kontrolkę przepału bieli.

Centus
28.07.12, 13:33
to pierwsze otwarcie robisz w Adobe Raw Camera, a pozniej otwierasz juz w samym Photoshopie ;-)

na czerwono masz zaznaczone przepaly, mozna to powiadamianie wylaczyc, albo zrobic korekte suwakami zeby przepal wygasic i wtedy samo zniknie, jak bedzie na zdjeciu miejsce mocno niedoswietlone to sie pojawi w tym miejscu niebieski kolor

Photoshop to fajne narzedzie, ale warto sie najpierw z nim zapoznac ;-)

Saboor
28.07.12, 13:51
tu masz prztyczki kliknij ten od "Bieli" czerwony zniknie, albo "przyciemnij światła" też zniknie.


67464

Baw się dobrze
Pozdrawiam
Ja

Syd Barrett
28.07.12, 14:02
Po naciśnięciu O czerwony w magiczny sposób zniknie ;)

speedybike
28.07.12, 19:19
Dzięki!

chimol
28.07.12, 21:14
Może zostaw ten magiczny przycisk włączony, będziesz wiedział czy masz zdjęcie "przepalone". To samo jeśli chodzi o miejsca niedoświetlone - magiczny przycisk z drugiej strony histogramu. Bardzo przydatna rzecz.

Saboor
28.07.12, 21:17
Może zostaw ten magiczny przycisk włączony, będziesz wiedział czy masz zdjęcie "przepalone". To samo jeśli chodzi o miejsca niedoświetlone - magiczny przycisk z drugiej strony histogramu. Bardzo przydatna rzecz.
Zdecydowanie zostaw, bardzo się przydaje.

apz
28.07.12, 22:44
Zdecydowanie zostaw, bardzo się przydaje.

Powiem Ci to samo...

Mirek54
28.07.12, 22:49
Powiem Ci to samo...

A ja sie juz nic nie odzywam

Saboor
29.07.12, 13:50
A ja sie juz nic nie odzywam
No wiemy, wiemy ... przecie widać :-D