PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs na zdjęcie miesiąca



apz
27.07.12, 08:44
Proponuję wprowadzenie nowej zabawy fotograficznej dla rozruszania Galerii i forumowiczów.
Wybór najlepszego zdjęcia miesiąca spośród 10 najlepszych , wytypowanych przez administrację wstawionych do Galerii, można ew. wprowadzić podział na Olka i kategorię Open otwartą dla wszystkich klubowiczów.
Nagroda to wyróżnienie honorowe przez zamieszczenie zdjęcia w specjalnej galerii na forum.

Może być np . Galeria publiczna z danego miesiąca + 10 zdjęć od administracji. Do uzgodnienia. Osobiście wolałbym wstępne filtrowanie przed plebiscytem

Zasady proste - zdjęcia zamieszczone od 1-go do 31-go, typowanie do 10-go , wybór do 25-go kolejnego miesiąca. W końcu roku - wybór zdjęcia roku - opcjonalna propozycja jak będzie cały rok od stycznia do grudnia.

Mirek54
27.07.12, 08:50
A tak przy okazji to co jest z alternatywna galeria????Jest,Nie ma,Bedzie,Nie bedzie,Remont,Aktualizacja,...?????????
Tamto sito sie sprawdzalo -chyba.

hades
27.07.12, 08:52
W kwestii konkursów i zabaw program jest już przygotowany, ale zapiszę sobie.

waruga
27.07.12, 08:54
Apz ciekawy pomysl.

apz
27.07.12, 09:21
A tak przy okazji to co jest z alternatywna galeria????Jest,Nie ma,Bedzie,Nie bedzie,Remont,Aktualizacja,...?????????
Tamto sito sie sprawdzalo -chyba.

Gdzieś, kiedyś, trafiłem na informację, że nie będzie, jeszcze przed zmianą silnika było to napisane.

dao
27.07.12, 09:30
Jakby kiedyś powstał konkurs 'Zdjęcie miesiąca' proponuję zrobić to na kształt tego co jest na cyberfoto.pl, czyli forumowicze zgłaszają zdjęcia innych.

pers
27.07.12, 09:33
Pomysł fajny. Proponowałbym jednak dwie kategorie - dla zaawansowanych i początkujących.

Krakman
27.07.12, 09:40
Pomysł fajny. Proponowałbym jednak dwie kategorie - dla zaawansowanych i początkujących.

A jak ich rozróżnisz... Są początkujący , którzy wiedzą, że są początkujący, ale są też początkujący, którzy myślą, że są zawansowani...

---------- Post dodany o 09:38 ---------- Poprzedni post był o 09:38 ----------

Że nie wspomnę, ze bywają wyjątki i początkujący mają świetne fotki...

---------- Post dodany o 09:39 ---------- Poprzedni post był o 09:38 ----------

Albo zaawansowani tacy jak ja , którzy myślą, ze są zaawansowani....:mrgreen:

---------- Post dodany o 09:40 ---------- Poprzedni post był o 09:39 ----------

Ale .... konkursy są potrzebne choćby dla tylko dla igrzysk...

apz
27.07.12, 09:43
Pomysł fajny. Proponowałbym jednak dwie kategorie - dla zaawansowanych i początkujących.

Nie wiem czy pomysł znajdzie akceptację, a ponadto obawiam się, że nadmierne rozbudowanie spowoduje niemożność akceptacji pomysłu w ogóle, forum nie ma przecież etatowego sekretariatu i stałej komisji artystycznej do obsługi konkursów, kalendarzy itd itp..

Roba66
27.07.12, 09:45
A jak ich rozróżnisz... Są początkujący , którzy wiedzą, że są początkujący, ale są też początkujący, którzy myślą, że są zawansowani...

To proste - początkujący wstawiają daty na zdjęciach :)

pers
27.07.12, 09:48
To raczej widac po zdjęciach:). Decydować mogłoby jury lub też sami zainteresowani mogliby ubiegać się w konkretnych kategoriach przy założeniu, że konkurs dla zaawansowanych ma wielokrotnie wiekszą range niz ten dla początkujących. Ale faktycznie jest to jakiś problem ale z drugiej strony Forum powinno również zachecać nowych amatorów fotografii do aktywnego działania i udzielania się na nim. Konkurs byłby dla takich osób fajna zabawą.

aga_piet
27.07.12, 10:59
Konkursy Oly Rulez nie miały podziału na zaawansowanych i początkujących. Dla początkujących udział jest motywujący - stopniowe zbieranie coraz większej liczby głosów. Zawsze będą kontrowersje na granicy początkujących z zaawansowanymi - kto decyduje, że dana osoba przechodzi do wyżej ligi? ;)

Lolita
27.07.12, 11:13
kto decyduje, że dana osoba przechodzi do wyżej ligi? ;)
Reputacja :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Mirek54
27.07.12, 11:19
To proste - początkujący wstawiają daty na zdjęciach :)

A zaawansowani dodaja do daty Marry Pfchotograpchy@ com pl.onz.usa

Thomasso
27.07.12, 11:33
Podzial na pro i nie pro - bez sensu. Motywacja dla nie pro niech bedzie jakas dzieki temu do podnoszenia swoich umiejetnosci :)
A sam pomysl na zdjecie miesiaca fajny.

T.

Mirek54
27.07.12, 11:54
Z mojej stopki z tego linka na tamtej stronce wlasnie takie zabawy organizuja.Nieraz sie zalapie do galerii tygodniowej jak wstawie tam fotecke.
Milo sie czyta jak mailem powiadamiaja ,ze sie zalapalem.Kurde,zadnego posta tam nie napisalem,moze dlatego sie zalapuje:mrgreen:67424 Kolaza robia z wybranych i w galerie wciepuja.

Saboor
27.07.12, 12:07
Podzial na pro i nie pro - bez sensu. Motywacja dla nie pro niech bedzie jakas dzieki temu do podnoszenia swoich umiejetnosci :)
Fakt, jakikolwiek podział to bezsens.(widzisz jaki jestem zgodny?:-P)

A sam pomysl na zdjecie miesiaca fajny.T.
Jest kapitalny.

Ania_
27.07.12, 12:44
Mi się podoba, ale brałabym tylko zdjęcia z galerii publicznej. Jeśli ktoś się nie czuje na siłach, bo też próg jest bardziej wyśrubowany niż kiedyś, to może możnaby wstawiać np 30tego każdego miesiąca "moje najlepsze zdjęcie" i do 29ego głosować wśród tych wszystkich dodanych zdjęć.

Thomasso
27.07.12, 12:49
Mi się podoba, ale brałabym tylko zdjęcia z galerii publicznej. Jeśli ktoś się nie czuje na siłach, bo też próg jest bardziej wyśrubowany niż kiedyś, to może możnaby wstawiać np 30tego każdego miesiąca "moje najlepsze zdjęcie" i do 29ego głosować wśród tych wszystkich dodanych zdjęć.

Tyle ze do Galerii Publicznej to trafia malo zdjec ostatnimi czasy :)
Trafienie go GP to juz jest nobilitacja swego rodzaju.

T.

Ania_
27.07.12, 12:51
Właśnie stąd jest pytanie, czy sama GP starczy?

Saboor
27.07.12, 12:54
Właśnie stąd jest pytanie, czy sama GP starczy?
Raczej nie.

aga_piet
27.07.12, 14:07
Uważam, że taki luzacki konkurs na foto miesiąca powinien mieć liberalne kryteria. Zatem - nie GP, gdyż są tacy, co w ogóle nie mają fot w Galerii. I nie załapałyby się osoby fotografujące innym systemem. Brakuje mi tu konkursu ponad podziałami. Za dużo ostatnio gadek o exifach i komisji śledczych ;) Luzacki konkurs na fajną fotę. Tego nam trza. Cieszmy się fotografowaniem, tak szybko odchodzi.

Mirek54
27.07.12, 14:25
Uważam, że taki luzacki konkurs na foto miesiąca powinien mieć liberalne kryteria. Zatem - nie GP, gdyż są tacy, co w ogóle nie mają fot w Galerii. I nie załapałyby się osoby fotografujące innym systemem. Brakuje mi tu konkursu ponad podziałami. Za dużo ostatnio gadek o exifach i komisji śledczych ;) Luzacki konkurs na fajną fotę. Tego nam trza. Cieszmy się fotografowaniem, tak szybko odchodzi.

O to jest pomysl.Nazwal bym fotka,ktora mi sie najbardziej spodobala.Bo jak fajna to i jest w galerii,chyba,ze tam same niefajne:-P.A o podobaniu to tak jak z poprawka,niby gorsze a najlepsze:mrgreen::mrgreen: i wygrywa.

hades
27.07.12, 14:40
Uważam, że taki luzacki konkurs na foto miesiąca powinien mieć liberalne kryteria. Zatem - nie GP, gdyż są tacy, co w ogóle nie mają fot w Galerii. I nie załapałyby się osoby fotografujące innym systemem. Brakuje mi tu konkursu ponad podziałami. Za dużo ostatnio gadek o exifach i komisji śledczych ;) Luzacki konkurs na fajną fotę. Tego nam trza. Cieszmy się fotografowaniem, tak szybko odchodzi.

Bardziej ponadpodziałowego niż OR nie ma. Może poza tym, że trzeba zinterpretować temat. A to jest kryterium, które ułatwia ocenę.

Ale wiem o co chodzi...

---

Odnośnie konkursu na foto miesiąca. Ja w kwestii formalnej. Jak zgłaszamy zdjęcia do konkursu? Może link?

Ps. APZ, pospisuj wszystkie uwagi, opracuj regulamin, i z początkiem września ruszamy. Można by nawet przetestować konkurs na zdjęciach z sierpnia.

Krakman
27.07.12, 16:23
APZ, pospisuj wszystkie uwagi, opracuj regulamin, i z początkiem września ruszamy. Można by nawet przetestować konkurs na zdjęciach z sierpnia.

No i widzisz Andrzej... po co Ci to było. Teraz masz na wekend zajęcie...:wink:

apz
27.07.12, 19:22
No i widzisz Andrzej... po co Ci to było. Teraz masz na wekend zajęcie...:wink:

Wcale nie żałuję i macie mi wstawiać po minimum jednym znakomitym zdjęciu co tydzień do galerii, żeby było z czego wybierać , a jak nie to to napuszczę na ociągających się Egzekutywę TWA!

A tak całkiem na serio to wolę coś zrobić dla pożytku ogółu jak jak szemrać po kątach , że nic nowego się nie dzieje.
Cieszę się , ze pomysł jednak przeszedł i zapraszam wszystkich do ogólnoforumowej i międzysystemowej zabawy.

Pozdrawiam AP.

aga_piet
27.07.12, 19:49
A jeśli wrzucę do wątku to już nie może być? :(

apz
27.07.12, 20:18
A jeśli wrzucę do wątku to już nie może być? :(

A to to musimy jeszcze przenegocjować. Czemu brzydzisz się galerią? Prościej byłoby linkować z jednego miejsca.

aga_piet
27.07.12, 20:36
Jest więcej osób niekorzystających z Galerii. Chodzi o możliwość linkowania wszystkich fajnych zdjęć, czy to na Forum, czy to w Galerii bo niektórzy wrzucają w tylko jedno miejsce.

Bodzip
27.07.12, 20:49
A jeśli wrzucę do wątku to już nie może być? :(
Popieram,
jak nieraz czytam komentarze pod zdjęciami w galerii to mnie obrzydzenie ogarnia. Od bardzo, bardzo dawna nie wrzucam. Gdzieś tydzień temu chciałem, ale się jeszcze nie dało - hades obiecał możliwość raportowania z galerii

BIKER
27.07.12, 21:16
Pomysł na konkurs- swietny:).

Ania_
27.07.12, 21:16
To może coś na kształt Olyrulez? Galeria w wątku i wrzucamy swoje najlepsze zdjęcie z danego miesiąca? Wtedy mogą być i te z galerii, i te z wątków. Nieanonimowo i bez podziału sprzętowego.

apz
27.07.12, 21:21
Jest więcej osób niekorzystających z Galerii. ...

I dlatego galeria przestaje być powoli chluba naszego forum...
Nie mam nic przeciwko focie zalinkowanej z wątka, ale chciałbym powołania "komisji artystycznej", która ze wszystkich fotek zgłoszonych wybierze 5-10 fotek poprawnych technicznie i kompozycyjnie i bez prawa do komentarza i rekomendacji by nie wpływać na następujące później głosowanie ogółu forumowiczów.

chimol
27.07.12, 21:22
Ciekawi mnie frekwencja, bo były czasy, że w OlyRulez było naprawdę biednie ze zdjęciami, a też raz na miesiąc

Ania_
27.07.12, 21:25
Andrzeju, nie krytykuję absolutnie Twojego pomysłu, ale kto miałby zasiąść w takiej komisji, by nie było "pokrzywdzonych"? Na pewno masz rację, że galeria przygasa :(

Chimol - Olyrulez jest tematyczne, może dlatego przy zdjęciu miesiąca będzie lepiej.

apz
27.07.12, 21:25
To może coś na kształt Olyrulez? Galeria w wątku i wrzucamy swoje najlepsze zdjęcie z danego miesiąca? Wtedy mogą być i te z galerii, i te z wątków. Nieanonimowo i bez podziału sprzętowego.

Nie my wrzucamy , wspołforumowicze zgłaszają foty ale nie swoje, polecają ... zaliczałne by były do kolejnych edycji wg. daty publikacji na forum

Ania_
27.07.12, 21:26
Aha, w ten sposób. :) Byleby tylko dostrzeżono foty "świeżaków".

majeczek78
27.07.12, 21:30
Popieram. Taki konkurs by się przydał.

Bodzip
27.07.12, 21:31
Aha, w ten sposób. :) Byleby tylko dostrzeżono foty "świeżaków".
no właśnie...

apz
27.07.12, 21:43
Andrzeju, nie krytykuję absolutnie Twojego pomysłu, ale kto miałby zasiąść w takiej komisji, by nie było "pokrzywdzonych"? Na pewno masz rację, że galeria przygasa :(

...

Myślę że ze trzy osoby, które nie mają parcia na nagrody i posiadają odpowiednią wiedzę i praktykę da się na forum znaleźć. Musiałyby one same nie uczestniczyć w ocenianym wydaniu konkursu, można by mam nadzieję, uda się wprowadzić rotację w komisji. Chciałbym dobrych fotografii jako laureatów kolejnych edycji, tak by można było je z przyjemnością potem w galerii oglądać.

---------- Post dodany o 21:43 ---------- Poprzedni post był o 21:33 ----------


no właśnie...

Bodzip miałbyś prawo do polecenia, tak jak ja i Mysikrólik,i każdy z klubowiczów. Zawsze możesz polecić zdjęcie, ktore Ci się spodobało. Nie ograniczałbym ilości poleceń na klubowicza. Filtr jest potrzebny tylko po to by fotografie spośród których wybieramy były po prostu technicznie poprawne, by było przyjemnie na nie patrzeć i by 40-stu na przykład klubowiczów nie głosowało na 30 fotek.

Poza tym każdy z nas popełnił fotkę, która wydawała się świetna autorowi, wszak to nasze dziecko, za to nie została dobrze oceniona, bo czegoś tam niedopatrzyliśmy - na pewno też wiesz o czym piszę.

BIKER
27.07.12, 21:47
Galeria przygasa, fakt i pewnie wiecie dlaczego. Rozrzut ocen i intencji w ocenach zbyt duży itp itd
A pomysł Andrzeja świetny, trzeba by tylko sensownych zasad i się rozkręci. Na pewno forumowa galeria na tym zyska.

dzarro
31.07.12, 12:43
Sama idea - niegłupia. Jestem przeciwnikiem jakichś "komisji" Proponowałbym raczej w miarę rozsądne kryterium matematyczne. Np. - minimalna liczba komentarzy "punktowych" (nie wiem np. 10 chyba będzie rozsądne, może 15) i minimalna średnia z tych ocen(na pewno powyżej 4 - czyli same "świetne" nie wystarczą). Oczywiście, taka formuła ma swoje wady - w galerii jest całkiem sporo bardzo dobrych (w mojej opinii nierzadko lepszych od forumowych hitów) ale relatywnie mało popularnych zdjęć, ale skoro konkurs ma być demokratyczny to i kryteria powinny być takie. Jeśli byłaby więcej niż 1 kategoria konkursowa można by obok kategorii "popularnej" zorganizować konkurs "niszowy" gdzie próg liczby komentarzy byłby niższy(np. 5) ale średnia ocen musiałby być wysoka(nie wiem 4,6-4,8 na przykład).
Jeśli będzie "komisja" to - siłą rzeczy - konkurs bardziej będzie dotyczył oceny gustów członków komisji, a skoro ludzie głosy w galerii już oddali - to szkoda ich wysiłku marnować.

Co do uwag odnośnie "psucia" Galerii - to moim zdaniem, dyskutuje się w niej stanowczo za mało, a że za mało ostro, to już jest oczywista oczywistość. Jeśli coś może zepsuć galerię, to nawet nie słabe zdjęcia, ale te do bólu poprawne i przewidywalne...
Dla mnie to jest największa zaleta: wrzucam zdjęcie i ring wolny. To, że pod niektórymi tymi samymi zdjęciami(moimi na przykład.) widnieją zarówno OMG jak i "doskonale" ja uważam za pozytyw. Dopóki nie przechodzimy do epitetów i wycieczek osobistych - nie widzę problemu. Jak się to mówi: boks zbliża. Był zresztą kiedyś sportem dla gentelmenów, w przeciwieństwie do poklepywania po plecach, które raczej kojarzy mi się z nietrzeźwymi serdecznościami spod sklepu osiedlowego...

helmuth
31.07.12, 22:19
Proponowałbym raczej w miarę rozsądne kryterium matematyczne. Np. - minimalna liczba komentarzy "punktowych" (nie wiem np. 10 chyba będzie rozsądne, może 15) i minimalna średnia z tych ocen(na pewno powyżej 4 - czyli same "świetne" nie wystarczą). Bardzo zbliżone kryteria jak do Galerii Publicznej. Niestety, mogą się okazać zbyt surowe :-P

Co do uwag odnośnie "psucia" Galerii - to moim zdaniem, dyskutuje się w niej stanowczo za mało, a że za mało ostro, to już jest oczywista oczywistość.Od dawna uważam, że w Galerii powinno się oceniać, komentować a nie dyskutować. Jeżeli autor chce, żeby o jego zdjęciach podyskutować, może założyć swój wątek autorski. Zdaje się, że sporo osób też podziela ten pogląd. ;)

Jeśli coś może zepsuć galerię, to nawet nie słabe zdjęcia, ale te do bólu poprawne i przewidywalne...Wolę jednak, żeby w galerii nie było tych słabych :roll:

Poczekajmy jednak, aż apz zaproponuje regulamin. Wszak to jego pomysł :)

apz
1.08.12, 06:04
Bardzo zbliżone kryteria jak do Galerii Publicznej. Niestety, mogą się okazać zbyt surowe :-P
Od dawna uważam, że w Galerii powinno się oceniać, komentować a nie dyskutować. Jeżeli autor chce, żeby o jego zdjęciach podyskutować, może założyć swój wątek autorski. Zdaje się, że sporo osób też podziela ten pogląd. ;)
Wolę jednak, żeby w galerii nie było tych słabych :roll:

Poczekajmy jednak, aż apz zaproponuje regulamin. Wszak to jego pomysł :)

Pierwsza propozycja regulaminu urodziła się, poszła do konsultacji. Mam nadzieję ,że pierwsza wersja poprawiona pozwoli na próbne uruchomienie projektu jeszcze w tym miesiącu.

A co do galerii cieszyłbym się oglądając ja w tak miłym dla mojego oka stanie jak dzisiaj rano.

dao
1.08.12, 10:09
Sama idea - niegłupia. Jestem przeciwnikiem jakichś "komisji" Proponowałbym raczej w miarę rozsądne kryterium matematyczne. Np. - minimalna liczba komentarzy "punktowych" (nie wiem np. 10 chyba będzie rozsądne, może 15) i minimalna średnia z tych ocen(na pewno powyżej 4 - czyli same "świetne" nie wystarczą). Oczywiście, taka formuła ma swoje wady - w galerii jest całkiem sporo bardzo dobrych (w mojej opinii nierzadko lepszych od forumowych hitów) ale relatywnie mało popularnych zdjęć, ale skoro konkurs ma być demokratyczny to i kryteria powinny być takie. Jeśli byłaby więcej niż 1 kategoria konkursowa można by obok kategorii "popularnej" zorganizować konkurs "niszowy" gdzie próg liczby komentarzy byłby niższy(np. 5) ale średnia ocen musiałby być wysoka(nie wiem 4,6-4,8 na przykład).
Jeśli będzie "komisja" to - siłą rzeczy - konkurs bardziej będzie dotyczył oceny gustów członków komisji, a skoro ludzie głosy w galerii już oddali - to szkoda ich wysiłku marnować.


O istnieniu Galerii dowiedziałem się dopiero po powstaniu pomysłu na zdjęcie miesiąca, a na forum jestem już blisko rok. Zapewne nie jestem odosobniony w takim 'niezauważeniu'. Moim zdaniem konkurs na zdjęcie miesiąca powinien obejmować wszystkie zdjęcia, które w danym przedziale czasowym pojawiły się na forum. Co do formy zgłaszania, jak już pisałem na bodajże pierwszej stronie tego wątku - dobrym przykładem jest forum cyberfoto.pl gdzie to forumowicze zgłaszają zdjęcia, które ich zdaniem zasługują na takie wyróżnienie. Tam się to sprawdza, komitety, średnie matematyczne są zbędnym komplikowaniem ciekawej idei.

epicure
1.08.12, 10:14
A to ma być konkurs dla wszystkich, czy tylko dla użytkowników Olympusów?

romek1967
1.08.12, 10:27
Nie podoba mi się pomysł preselekcji zdjęć przez wybranych. Nie wierzę w 100% obiektywizm. Nie wierzę że zdjęcia nie będą oceniane przez pryzmat autora. Pomysł że ktoś decyduje że to zdjęcie jest dobre a to nie budzi mój zdecydowany sprzeciw. Skoro sami forumowicze decydują które zdjęcie trafia do publicznej (no prawie sami) to mogą również decydować o zdjęciu miesiąca. Moim skromnym zdaniem do zdjęcia miesiąca z automatu startują wszystkie umieszczone w galerii w danym miesiącu, ale.... Ale o tym które wejdą do powiedzmy finałowej dziesiątki poddanej pod głosowanie może decydować punktacja, pod fotką w galerii oprócz oceny zdjęcia mógł by pojawić się guzik do kliknięcia "zdjęcie miesiąca", coś jak "lubię to" w znanym i (nie)lubianym portalu społecznościowym.

Bodzip
1.08.12, 10:39
Podoba mi się idea Romka... genetics :D

apz
1.08.12, 10:59
A to ma być konkurs dla wszystkich, czy tylko dla użytkowników Olympusów?

Dla wszystkich i wszystkim...
To plebiscyt na zdjęcie nie na aparat.

---------- Post dodany o 10:59 ---------- Poprzedni post był o 10:45 ----------


Nie podoba mi się pomysł preselekcji zdjęć przez wybranych. Nie wierzę w 100% obiektywizm. Nie wierzę że zdjęcia nie będą oceniane przez pryzmat autora. Pomysł że ktoś decyduje że to zdjęcie jest dobre a to nie budzi mój zdecydowany sprzeciw. Skoro sami forumowicze decydują które zdjęcie trafia do publicznej (no prawie sami) to mogą również decydować o zdjęciu miesiąca. Moim skromnym zdaniem do zdjęcia miesiąca z automatu startują wszystkie umieszczone w galerii w danym miesiącu, ale.... Ale o tym które wejdą do powiedzmy finałowej dziesiątki poddanej pod głosowanie może decydować punktacja, pod fotką w galerii oprócz oceny zdjęcia mógł by pojawić się guzik do kliknięcia "zdjęcie miesiąca", coś jak "lubię to" w znanym i (nie)lubianym portalu społecznościowym.

Romku po pierwsze nie tylko fotki z galerii , bo niektórzy , nie tak liczni nie korzystają z galerii, pokazując fotki tylko w wątku.
po drugie nie chcę ograniczać i liczyć ile kto może wypromować zdjęć , które się mu podobają.
I po trzecie zdjęć pod głosowanie nie może być zbyt wiele, bo będzie jak w poprawce - głosy się rozbiją na wiele pozycji , zresztą zobaczycie wkrótce propozycję regulaminu, a może i regulamin i sprawdzimy w praniu, to co udało się nam wymyśleć.

romek1967
1.08.12, 11:04
po drugie nie chcę ograniczać i liczyć ile kto może wypromować zdjęć , które się mu podobają.
O to bać się nie musisz, klika tylko zalogowany, może kliknąć tylko raz. Pytanie do admiralicji - czy to jest wykonalne?

hades
1.08.12, 12:21
Nie wykonalne. Ogólnie mówiąc grzebanie w galerii jest zawieszone.

Ale, zapytałbym inaczej, czy skupiamy się na wszystkich zdjęciach (wątki i galeria) czy tylko na galerii? Czy zależy nam na przyjmowaniu rekomendacji zdjęć, które po prostu nam się podobają (każdemu z osobna), czy tworzeniu kolejnego klonu galerii publicznej?

Trzeba także przypilnować prostoty procedury by nie skończyło się na tym, że co miesiąc będzie wielka kilkugodzinna akcja dla prowadzącego. Zbieranie propozycji i opracowywanie ich by przedłożyć je w zgrabnej formie do głosowania, może zabić najwytrwalszego. Fotomic i Grizz może coś napisać o OlyRulez w systemie ankiety w wątku.

Oczywiście mam rozwiązanie problemu bez ingerencji w forum.

lisiajamka1
1.08.12, 13:09
Nie podoba mi się pomysł preselekcji zdjęć przez wybranych. Nie wierzę w 100% obiektywizm. Nie wierzę że zdjęcia nie będą oceniane przez pryzmat autora. Pomysł że ktoś decyduje że to zdjęcie jest dobre a to nie budzi mój zdecydowany sprzeciw. Skoro sami forumowicze decydują które zdjęcie trafia do publicznej (no prawie sami) to mogą również decydować o zdjęciu miesiąca. Moim skromnym zdaniem do zdjęcia miesiąca z automatu startują wszystkie umieszczone w galerii w danym miesiącu, ale.... Ale o tym które wejdą do powiedzmy finałowej dziesiątki poddanej pod głosowanie może decydować punktacja, pod fotką w galerii oprócz oceny zdjęcia mógł by pojawić się guzik do kliknięcia "zdjęcie miesiąca", coś jak "lubię to" w znanym i (nie)lubianym portalu społecznościowym.
Popieram.

helmuth
1.08.12, 13:14
A może tak:
1. Każdy ma prawo zgłosić zdjęcie które mu się podoba. Obojętne czy z galerii czy z wątku, własne czy cudze.
2. Pięć, z największą ilością zgłoszeń, poddanych jest pod głosowanie w formie ankiety.

epicure
1.08.12, 13:18
A dlaczego pod głosowanie nie poddać wszystkich nadesłanych zdjęć? W czym to przeszkadza?

apz
1.08.12, 13:28
A może tak:
1. Każdy ma prawo zgłosić zdjęcie które mu się podoba. Obojętne czy z galerii czy z wątku, własne czy cudze.
2. Pięć, z największą ilością zgłoszeń, poddanych jest pod głosowanie w formie ankiety.

I jakbyś czytał w moich myślach , ale można wcześniej wybrać jedno z pięciu makro i jeden z 5-ciu krajobrazów ze zgłoszonych 20-stu , czy 5 z 15-stu najlepszych portretów, po wstępnej selekcji wykonanej przez Mędrców Zaufania - to tylko 2 - 4 ankiet tygodniowych i końcowe głosowanie w następnym. tygodniu i mamy wynik wspólnego wyboru.
Ja osobiście wolałbym jednak by poza głosowaniem był rzut oka fachowca na foty, nie po to by ustawiać wybór, a po to by odrzucić ładne, popularne knoty.
Do zwolenników przycisku: jak i co przycisnąć jak w wątku wstawiam 4 , a rekordziści po kilkanaście fotek?

---------- Post dodany o 13:28 ---------- Poprzedni post był o 13:25 ----------


A dlaczego pod głosowanie nie poddać wszystkich nadesłanych zdjęć? W czym to przeszkadza?

Czy zaglądałeś do ostatnich poprawek? Jak zajrzysz, to znajdziesz odpowiedż na swoje pytanie, nie chodzi mi o te czy inne prace tylko o rozkład głosów i ich ilość w stosunku do ilości prac.

W sondzie zechciało wsiąść udział 47 userów, na niewiele więcej liczę w głosowaniach na najlepszą fotę.

epicure
1.08.12, 13:34
Sądzisz, że zmniejszenie ilości zdjęć spowoduje zwiększenie ilości ocen? Ja nie sądzę... Wystarczyłoby, aby zdjęcia najwyżej punktowane przesuwały się wyżej w galerii konkursowej i już nie będzie wiało nudą, a nadmiar przestanie mieć znaczenie, bo fotki przeciętne zostaną gdzieś na szarym końcu. Ktoś niezainteresowany nawet nie będzie musiał ich wszystkich oglądać.

W konkursie na zdjęcie miesiąca i tak będzie mniej zdjęć, niż w popRAWce. Trudniej zrobić dobre zdjęcie, niż pobrać gotowego rawa i wywołać go po swojemu.

romek1967
1.08.12, 13:35
Ja osobiście wolałbym jednak by poza głosowaniem był rzut oka fachowca na foty, nie po to by ustawiać wybór, a po to by odrzucić ładne, popularne knoty.
Jak chcesz za każdym razem mieć 100stronicowy wątek "a dlaczego to zostało wybrane przecież tamte dwa zjadają je na sniadanie" to sobie wól. Ja stoję na stanowisku uszanowania zdania forumowiczów, to dla nich jest to forum i oni decydują o jego kształcie. A odrzucanie ładnych popularnych knotów, jak to ująłeś, bez jasnych zasad (a takich być nie może z natury rzeczy) jest chore.

helmuth
1.08.12, 13:42
Ja osobiście wolałbym jednak by poza głosowaniem był rzut oka fachowca na foty ...Znajdziesz takiego, który (bez zastrzeżeń uczestników) zostanie uznany za kompetentnego we wszystkich kategoriach?

hades
1.08.12, 13:44
A dlaczego pod głosowanie nie poddać wszystkich nadesłanych zdjęć? W czym to przeszkadza?

Bo powielimy konkursy, które już mamy, a które opierają się na dobrowolnym udziale osób, które wyprodukują zdjęcie. Ja odbieram pomysł zdjęcia miesiąca jako sposób docenienia tych prac, które nam się po prostu podobają, a które są rozlokowane po całym forum, nawet w galeriach zlotowych. Autorzy nie koniecznie chcą umieszczać zdjęcia w galerii lub na odwrót, w wątkach. Stąd taki zakres możliwości wyboru zdjęć.

Ja rozumiem ten pomysł tak. Zgłaszamy/rekomendujemy zdjęcia, które nam się spodobały ze wszystkich publikowanych na forum. Nie ma ograniczeń sprzętowych dla zdjęć. Nie ma ograniczeń stażowych dla zgłaszających. Nie ma ograniczeń co do ilości tych, które nam się spodobały. Nie nadsyłamy zdjęć, ale linki do nich (szczegóły techniczne na razie pominę). Można spróbować zrobić wstępną automatyczną selekcje i ograniczyć głosowanie do puli dajmy na to 30 propozycji, które mają największą liczbę zgłoszeń. Z tego robimy ankietę wielokrotnego wyboru (nie wątku, ale znowu pominę szczegóły techniczne). I głosujemy jak to APZ napisał we wstępnym regulaminie 7 dni.

Saboor
1.08.12, 13:46
Przepraszam że się wtrącam :-D
ad. popRAWki jeżeli wrócimy, to na pewno w zupełnie innej formie. To tylko info.
reszta we wrześniu/październiku.

epicure
1.08.12, 13:47
Cienko to widzę... To może jury już wybierze najlepsze zdjęcie, skoro i tak ma przeprowadzać selekcję?

Saboor
1.08.12, 13:51
Cienko to widzę... To może jury już wybierze najlepsze zdjęcie, skoro i tak ma przeprowadzać selekcję?
A widzisz epikurejczyku jakąś możliwość, choć częściowego uniknięcia formy "głosowania po bratersku"?

epicure
1.08.12, 13:54
Nie widzę takiej możliwości, chyba że pełna anonimowość autorów zdjęć i warunek, że zdjęcia nie były wcześniej publikowane. Ludzie zawsze będą oceniać pod kątem własnych kryteriów. A samo wprowadzenie wstępnej selekcji przez jury też nie wyklucza "głosowania po bratersku", więc nie wiem, w czym miałoby to pomóc.

hades
1.08.12, 13:58
Nie komplikujmy tego. Prosty kalendarz wywołał sporo kontrowersji i pomysłów na zmianę podejścia, a jego reguły są przejrzyste.

epicure
1.08.12, 14:00
Dlatego proponuję jak najmniej komplikacji: każdy może wrzucić zdjęcie, jakie mu się tylko podoba i wszystkie zdjęcia są oceniane w konkursie.

hades
1.08.12, 14:02
Nie widzę takiej możliwości, chyba że pełna anonimowość autorów zdjęć i warunek, że zdjęcia nie były wcześniej publikowane.

Zdjęcia muszą być publikowane, wszak to konkurs na zdjęcie miesiąca, wybierane z tych, które ukazały się na forum w miesiącu poprzedzającym głosowanie.

Saboor
1.08.12, 14:08
Nie komplikujmy tego. Prosty kalendarz wywołał sporo kontrowersji i pomysłów na zmianę podejścia, a jego reguły są przejrzyste.
To już tak jest: najprostsze założenia, są najtrudniejsze do wprowadzenia.
Poczekajmy na pierwszy konkurs i cieszmy się że takowy mamy i że jest ktoś kto o niego dba.

helmuth
1.08.12, 14:25
Poczekajmy na pierwszy konkurs i cieszmy się że takowy mamy ...I nawet jak są zastrzeżenia co do kryteriów, to najlepiej to sprawdzić "w praniu".
Nie da się poprawić błędów, jeśli nie będzie pewności, że są :-P

Saboor
1.08.12, 14:30
I nawet jak są zastrzeżenia co do kryteriów, to najlepiej to sprawdzić "w praniu".
Nie da się poprawić błędów, jeśli nie będzie pewności, że są :-P
Właśnie o to chodzi! "Na sucho" można sobie pływać po warszawsku - tyłkiem po piasku. I pisać masę genialnych
rozwiązań. Puścić maszynę w ruch i poprawiać błędy.
edit:
Prostsze i skuteczniejsze niż dywagacje: to mogłoby, a może, ale nie ... .

romek1967
1.08.12, 14:50
Puścić maszynę w ruch i poprawiać błędy.
edit:
Prostsze i skuteczniejsze niż dywagacje: to mogłoby, a może, ale nie ... .
Tak, masz rację. O wiele lesze niż ustalenie ramowej zasady działania zanim się puści maszynę, żeby potem nie było "myśmy się tyle narobili a im się ZNOWU nie podoba"

And.N
1.08.12, 14:53
Zdjęcia muszą być publikowane, wszak to konkurs na zdjęcie miesiąca, wybierane z tych, które ukazały się na forum w miesiącu poprzedzającym głosowanie.
Jeśli mogę wtrącić, przy kryterium publikacji zdjęcia w danym miesiącu może być tak, że zdjęciem Lipca może być piękny zimowy pejzaż. Nie wiem czy nie lepiej by było aby takie zdjęcie zostało wykonane rzeczywiście (EXIF) w danym miesiącu, ale to taka luźna uwaga...

Saboor
1.08.12, 14:54
Tak, masz rację. O wiele lesze niż ustalenie ramowej zasady działania zanim się puści maszynę, żeby potem nie było "myśmy się tyle narobili a im się ZNOWU nie podoba"
Wiesz Romq ... praktyka :grin: i tak nie będzie się podobało całej masie "upierdliwców" i nie piszę tu o tych, którzy coś wnoszą, tylko o grupie
spod sztandaru "bozupabyłazasłona"

hades
1.08.12, 15:18
Jeśli mogę wtrącić, przy kryterium publikacji zdjęcia w danym miesiącu może być tak, że zdjęciem Lipca może być piękny zimowy pejzaż. Nie wiem czy nie lepiej by było aby takie zdjęcie zostało wykonane rzeczywiście (EXIF) w danym miesiącu, ale to taka luźna uwaga...

A ma to jakieś znaczenie? Poza tym nie sprawdzisz wszystkich propozycji pod tym kątem. Dla prowadzącego konkurs przestanie być przyjemnością, a udręką testowania i wyjaśniania, czy rzeczone zdjęcie zostało wykonane w tym lub innym czasie. Sprawdzanie czasu, automatycznie pociąga za sobą decyzje "wywalić zdjęcie", czy "dla świętego spokoju i dopełnienia obowiązków je sprawdzę", a tu autor wyjechał w delegacje.

---------- Post dodany o 15:18 ---------- Poprzedni post był o 15:06 ----------

Mój postulat. Dajmy szanse formule otwartej. Dowolna ilość propozycji ze wszystkich miejsc gdzie publikujemy zdjęcia na forum (galeria, wątki, galeria konkursowo-plenerowa). Nie patrzymy na czas, na miejsce, na to czy kicz, czy dzieło geniuszu. Każdy zgłasza to co mu się podoba.

Aha... niezależnie od tego, że sobie tu dyskutujemy nad metodami doboru zdjęć do głosowania, radzę już notować kandydatów z sierpnia do zgłoszenia.

And.N
1.08.12, 15:21
Niewątpliwie dla prowadzącego byłoby spore utrudnienie. To jak mówię luźna sugestia była i pewnie niezbyt trafiona:)

Saboor
1.08.12, 15:28
A ma to jakieś znaczenie? Poza tym nie sprawdzisz wszystkich propozycji pod tym kątem. Dla prowadzącego konkurs przestanie być przyjemnością, a udręką testowania i wyjaśniania, czy rzeczone zdjęcie zostało wykonane w tym lub innym czasie. Sprawdzanie czasu, automatycznie pociąga za sobą decyzje "wywalić zdjęcie", czy "dla świętego spokoju i dopełnienia obowiązków je sprawdzę", a tu autor wyjechał w delegacje.
Gdyby ktoś chciał kombinować, musiałby być kompletnym idiotą.
A sprawdzanie exif to nie robota dla jednej osoby, zdjęć może być sporo, ja przy DITL'u miałem i tak trochę do gmerania, a tam w porywach kilkanaście fotek było.

---------- Post dodany o 15:28 ---------- Poprzedni post był o 15:25 ----------


A ma to jakieś znaczenie? Poza tym nie sprawdzisz wszystkich propozycji pod tym kątem. Dla prowadzącego konkurs przestanie być przyjemnością, a udręką testowania i wyjaśniania, czy rzeczone zdjęcie zostało wykonane w tym lub innym czasie. Sprawdzanie czasu, automatycznie pociąga za sobą decyzje "wywalić zdjęcie", czy "dla świętego spokoju i dopełnienia obowiązków je sprawdzę", a tu autor wyjechał w delegacje.

---------- Post dodany o 15:18 ---------- Poprzedni post był o 15:06 ----------

Mój postulat. Dajmy szanse formule otwartej. Dowolna ilość propozycji ze wszystkich miejsc gdzie publikujemy zdjęcia na forum (galeria, wątki, galeria konkursowo-plenerowa). Nie patrzymy na czas, na miejsce, na to czy kicz, czy dzieło geniuszu. Każdy zgłasza to co mu się podoba.

Aha... niezależnie od tego, że sobie tu dyskutujemy nad metodami doboru zdjęć do głosowania, radzę już notować kandydatów z sierpnia do zgłoszenia.
Ale w formule apz'towej, polecamy czyjeś foty a nie swoje - tak jest ok.

romek1967
1.08.12, 15:31
Ale w formule apz'towej, polecamy czyjeś foty a nie swoje - tak jest ok.
mode OT-on
To wprawdzie znacznie ogranicza, ale jest OK :-P

mode OT-off
a Hades dobrze prawi, polać mu

Saboor
1.08.12, 15:35
a Hades dobrze prawi, polać mu
Między OT po czy w?:twisted:

---------- Post dodany o 15:35 ---------- Poprzedni post był o 15:33 ----------

Wszystko wyjdzie w trakcie edycji.

hadan
1.08.12, 15:48
Pomysł konkursu bardzo dobry, tylko jak zwykli diabeł tkwi w szczegółach.
Pierwsza rzecz która mnie zdziwiła to, to że zapominamy, że uczestniczymy
w forum Olympusa. Myślę, że w jakiś to zobowiązuje i poprzez taki otwarty
konkurs powinniśmy zachęcać młodych adeptów fotografii do zainteresowania
się aparatami Olka. Dlatego proponował bym wprowadzić podział na dwie grupy,
gospodarze i goście. W 1 grupie byłyby zdjęcia wykonane aparatami Olka
a w 2 dowolnymi. Zgłaszać powinniśmy tylko zdjęcia własne, lub do dysponowania
którymi mamy pisemną zgodę autora. Zdjęcia mogłyby być wcześniej publikowane,
ale powinno to być zaznaczone w zgłoszeniu. Pytanie ile zdjęć można nadesłać ?
Myślę, że nie więcej jak 2. Zdjęcia powinny być anonimowe i dopiero po głosowaniu
powinno się ujawnić 5-10 finalistów z każdej grupy. Co do oceny artystycznej i ewentualnych
defektów to jestem nastawiony krytycznie do tego pomysłu. Można by się ewentualnie
w tej sprawie zwrócić do Pana Leonarda Karpiłowskiego. Ale czy się zgodzi ?

Pozdrawiam

hades
1.08.12, 16:09
A sprawdzanie exif to nie robota dla jednej osoby, zdjęć może być sporo, ja przy DITL'u miałem i tak trochę do gmerania, a tam w porywach kilkanaście fotek było.


A jaki jest sens sprawdzania EXIF-u przy DITL'u, skoro można go wyedytować? Nyny już na to wskazywał. Choć przy kalendarzu z EXIF-em chodzi jedynie o to by informacje o zdjęciu i autorze były w jednym miejscu. Ufajmy klubowiczom.


Ale w formule apz'towej, polecamy czyjeś foty a nie swoje - tak jest ok.

O formułe APZ-ta właśnie dyskutujemy. To nie jest plan do wykonania, ale do dyskusji. Stąd mój wniosek.

Saboor
1.08.12, 16:31
Pomysł konkursu bardzo dobry, tylko jak zwykli diabeł tkwi w szczegółach.
Pierwsza rzecz która mnie zdziwiła to, to że zapominamy, że uczestniczymy
w forum Olympusa. Myślę, że w jakiś to zobowiązuje i poprzez taki otwarty
konkurs powinniśmy zachęcać młodych adeptów fotografii do zainteresowania
się aparatami Olka.
To jest forum użytkowników aparatów Olympusa, a nie Olympusa.

Dlatego proponował bym wprowadzić podział na dwie grupy,
gospodarze i goście. W 1 grupie byłyby zdjęcia wykonane aparatami Olka
a w 2 dowolnymi.
Natychmiast powstaną tarcia.

Zgłaszać powinniśmy tylko zdjęcia własne, lub do dysponowania
którymi mamy pisemną zgodę autora.
Zgodnie z założeniami autora, pozostańmy przy formie zgłaszamy foto które nam się podoba(poza własnym)
Własne mamy już OR

Zdjęcia mogłyby być wcześniej publikowane,
Jak najbardziej.

Co do oceny artystycznej i ewentualnych
defektów to jestem nastawiony krytycznie do tego pomysłu. Można by się ewentualnie
w tej sprawie zwrócić do Pana Leonarda Karpiłowskiego. Ale czy się zgodzi ?
Pozdrawiam
Wybiegasz poza forum, i choć pomysł ciekawy, uważam że powinno się zamknąć cały
konkurs "wewnątrz forum"
Miał być prosty, łatwy i przyjemny.

P.S.
Forum OlympusClub znane jest z liberalizmu sprzętowego.

---------- Post dodany o 16:31 ---------- Poprzedni post był o 16:17 ----------


A jaki jest sens sprawdzania EXIF-u przy DITL'u, skoro można go wyedytować? Nyny już na to wskazywał. Choć przy kalendarzu z EXIF-em chodzi jedynie o to by informacje o zdjęciu i autorze były w jednym miejscu. Ufajmy klubowiczom.
hades, przesadziłeś. Tu nie chodziło o brak zaufania a o przestrzeganie regulaminu DITL.(miały być foty z exif)

O formułe APZ-ta właśnie dyskutujemy. To nie jest plan do wykonania, ale do dyskusji. Stąd mój wniosek.
Wniosek jest ok. i przecież go nie neguję i nie napisałem nigdzie, nic co mogłoby sugerować postrzeganie formuły apz jako: "planu do wykonania"
Chyba że sam siebie zaskoczyłem.

PioRo
1.08.12, 17:44
Nieczęsto się odzywam na forum, ale w tym temacie mam kilka uwag.
1. Jeśli konkurs nie będzie maksymalnie "otwarty", to straci sens swego istnienie. Jest już trochę różnych konkursów na forum, i dla mnie zaletą ewentualnego "zdjęcia miesiąca" byłoby to, że Autor niekoniecznie chciałby w jakimkolwiek konkursie startować, ale zapewne ucieszyłby się taką nominację uzyskując. Czytaj: dobre byłoby zgłaszanie zdjęć przez każdego użytkownika forum spośród dowolnych w danym czasie (miesiąca) opublikowanych... Limit pozytywnych ocen dla galerii publicznej nie jest (i nie powinien być w tym wypadku) jakimkolwiek odnośnikiem, więc wprowadzanie podobnych zasad i tu dublowałoby by istniejące rozwiązanie...
2. Nie wiem, czy dzielenie tych zdjęć na jakiekolwiek kategorie miałoby sens (wiem, że makro to nie to samo, co portret lub pejzaż, ale myślę, że chodziłoby w tym konkursie o kategorie "wrażeniowe".
3. Z doświadczenia mogę napisać, że kiedy w Gdańskim Towarzystwie Fotograficznym oceny konkursów miesiąca "przejęli" fachowcy ze ZPAF-u, poziom i konkursów i prac drastycznie się podniósł... Więc pomysł, by jakieś "zaufane" grono selekcjonowało pracę jest moim zdaniem z korzyścią dla sprawy...
4. Swoją (skromną) osobę stawiam w gotowości do sprostania wymogom oceny fotografii (i niech mnie który podskoczy ;)). Myślę, np. że Irek i Mirek54 też byłby się do mnie przyłączył... Nam nie zależy na ocenach w konkursach...;)
5. Pomysł jest super i trzeba go zrealizować - Andrzej, trzymaj się! Popieram

Koriolan
1.08.12, 18:36
Za rzadko Piotrze, za rzadko :))

apz
1.08.12, 20:54
Pomysł konkursu bardzo dobry, tylko jak zwykli diabeł tkwi w szczegółach.
Pierwsza rzecz która mnie zdziwiła to, to że zapominamy, że uczestniczymy
w forum Olympusa. Myślę, że w jakiś to zobowiązuje i poprzez taki otwarty
konkurs powinniśmy zachęcać młodych adeptów fotografii do zainteresowania
się aparatami Olka. Dlatego proponował bym wprowadzić podział na dwie grupy,
gospodarze i goście. W 1 grupie byłyby zdjęcia wykonane aparatami Olka
a w 2 dowolnymi. Zgłaszać powinniśmy tylko zdjęcia własne, lub do dysponowania
którymi mamy pisemną zgodę autora. Zdjęcia mogłyby być wcześniej publikowane,
ale powinno to być zaznaczone w zgłoszeniu. Pytanie ile zdjęć można nadesłać ?
Myślę, że nie więcej jak 2. Zdjęcia powinny być anonimowe i dopiero po głosowaniu
powinno się ujawnić 5-10 finalistów z każdej grupy. Co do oceny artystycznej i ewentualnych
defektów to jestem nastawiony krytycznie do tego pomysłu. Można by się ewentualnie
w tej sprawie zwrócić do Pana Leonarda Karpiłowskiego. Ale czy się zgodzi ?

Pozdrawiam

Wybacz ale nie zgadzam się z foto-rasizmem. Społeczność forum to fotografowie w różnym stopniu zaawansowania w rzemiośle fotograficznym od początkujących amatorów po wykładowców fotografii i zawodowców żyjących z fotografii. W tym tacy, którzy zaczynali z Olkiem, a dziś pracują na aparatach innych stajni i nie zgadzam się z traktowaniem ich jako oni.

To ma być konkurs na fotografię , być może zdarzy się ,że którąś edycję wygra zdjęcie wykonane Samsungiem, LG lub przysłowiowym już "Ajfionem" czy "Ajpadem" może też kiedyś wygra fotografia z filmu analogowego czy średniego formatu.

Dla Olympusowców są na dziś zastrzeżone Galeria Publiczna i najbliższa edycja kalendarza i może na razie wystarczy.
Chciałbym by ten konkurs był otwarty dla wszystkich fotografów z forum. Mój pomysł jest taki by rekomendować i uczestniczyć mogli Olyjedi, głosować wszyscy oceniający w Galerii.

Jestem zwolennikiem demokracji forumowej , ale by dało się utrzymać poziom zależy mi na utrzymaniu wstępnej selekcji zdjęć przez grono zaufanych fachowców. O wygranej zaś zadecyduję klubowicze. Zależy mi na wstępnym przefiltrowaniu ogółu propozycji.
Z moich obserwacji wynika, że tam , gdzie puści się takie zawody na żywioł demokracji w końcu zwycięża kicz , a po nim następuje zniechęcenie co wrażliwszych uczestników zabawy. Nie chciałbym z tych powodów poddawać pod głosowanie wszystkich propozycji jak leci.

Pozwolę sobie wspomnieć raz jeszcze, mamy Galerię Prywatną i mamy ją taką jaką mamy wrażliwość i estetykę naszych userów.

Za to w Galerii Publicznej mamy zjawisko selekcji - zdjęcie musi być zakwalifikowane przez moderatora. Zjawisko wstępnej selekcji jest zatem znanym na Olympusclub.pl zjawiskiem i wynika moim, obserwatora, zdaniem z dbałości o jakość końcowego zbioru.
I jeśli Galeria konkursu ma być na portalu i zawisnąć w Galerii po wsze czasy przyjmijmy wszyscy, by poza głosowaniami zbiór fotografii przejrzeli krytycznie fachowcy we wstępnym momencie procesu wyboru najlepszej fotografii.

Dziękuję Ci PioRo za wsparcie i zrozumienie.

Hadan - Twoja propozycja dotyczy zupełnie innego konkursu, który być może pojawi się z czasem.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję Wam za wyrażenie opinii i o następne proszę.
AP.

grizz
1.08.12, 21:00
To ja tylko od strony "formalnej" - gorąco popieram projekt. Dając wolną rękę i zapewniając w miarę możliwości pomoc od strony technicznej.

Z uwag:
1/ olympusowość zarezerwowana jest dla GP i dla konkursów i incjatyw wspomaganych przez Olka, w innych działaniach nie widzę jej sensu.
2/ forma - nie ma idealnej... co wybierzesz będzie ok i bedzie też maiło swoje wady - wszystkich nie zadowolisz.
3/ minimum formalizmu zalecane
4/ zerknij w archiwum na doświadczenia zwiazane z OlyJedi i z 4 porami roku - które miały formę głosowania przez jury właśnie.

romek1967
1.08.12, 21:03
Jestem zwolennikiem demokracji forumowej , ale by dało się utrzymać poziom zależy mi na utrzymaniu wstępnej selekcji zdjęć przez grono zaufanych fachowców. O wygranej zaś zadecyduję klubowicze. Zależy mi na wstępnym przefiltrowaniu ogółu propozycji.
Zaufanych? sprecyzuj proszę

Z moich obserwacji wynika, że tam , gdzie puści się takie zawody na żywioł demokracji w końcu zwycięża kicz , a po nim następuje zniechęcenie co wrażliwszych uczestników zabawy.
Rozważając czysto teoretycznie, jeżeli okaże się że tych wrażliwszych jest 3% biorących udział w zabawie a 97% stanowią ci od kiczu to dla kogo będzie to konkurs? Bo ja myślałem że dla forumowiczów, takich jacy są, bez dzielenia na tych od kiczu i wrażliwszych.

grizz
1.08.12, 21:04
5/ jeżeli to am być zwykła ankieta... to czym to się od OR będzie rózniło, tak naprawdę?

apz
1.08.12, 21:16
To ja tylko od strony "formalnej" - gorąco popieram projekt. Dając wolną rękę i zapewniając w miarę możliwości pomoc od strony technicznej.

Z uwag:
1/ olympusowość zarezerwowana jest dla GP i dla konkursów i incjatyw wspomaganych przez Olka, w innych działaniach nie widzę jej sensu.
2/ forma - nie ma idealnej... co wybierzesz będzie ok i bedzie też maiło swoje wady - wszystkich nie zadowolisz.
3/ minimum formalizmu zalecane
4/ zerknij w archiwum na doświadczenia zwiazane z OlyJedi i z 4 porami roku - które miały formę głosowania przez jury właśnie.

Obejrzę, ale głosować mają forumowicze, chodzi o przyjrzenie fotografii przez biegłych, że tak powiem i zarekomendowanie najlepszych propozycji do głosowania. Ilości prac do wyboru zawsze możemy dostosować np. proporcjonalnie do ilości zdjęć zarekomendowanych przez klubowiczów.

Za wsparcie dziękuję. Chciałbym bardzo by udało się nam ułożyć fajną zabawę.

PioRo
1.08.12, 21:21
Andrzej, co nie wymyślisz, jestem z Tobą... ;)

Saboor
1.08.12, 21:22
Andrzej, co nie wymyślisz, jestem z Tobą... ;)
Ja też ... :wink:
edit: jak pisałem wcześniej: "najprostsze projekty są najtrudniejsze w realizacji"
taką mamy naturę, że uwielbiamy sobie utrudniać życie.

hadan
1.08.12, 21:34
Rozważając czysto teoretycznie, jeżeli okaże się że tych wrażliwszych jest 3% biorących udział w zabawie a 97% stanowią ci od kiczu to dla kogo będzie to konkurs? Bo ja myślałem że dla forumowiczów, takich jacy są, bez dzielenia na tych od kiczu i wrażliwszych.

Czytam te wszystkie wypowiedzi i rozumiem, ale i pojąć nie mogę. Widocznie wódki mało.
Ażeby pogodzić wodę z ogniem można zrobić tak, jak w telekonkursach, wybór komisji
konkursowej i wybór forumowiczów. Myślę, że to rozsądna propozycja.

Pozdrawiam

Saboor
1.08.12, 21:35
To ja tylko od strony "formalnej" - gorąco popieram projekt. Dając wolną rękę i zapewniając w miarę możliwości pomoc od strony technicznej.

Z uwag:/.../
4/ zerknij w archiwum na doświadczenia zwiazane z OlyJedi i z 4 porami roku - które miały formę głosowania przez jury właśnie.
I to było świetne! Jakoś dało się zrobić? Mało tego poziom był wysoki, czyli ... ma rację bytu.

romek1967
1.08.12, 21:37
I to było świetne! Jakoś dało się zrobić? Mało tego poziom był wysoki, czyli ... ma rację bytu.
raczej miało racje bytu ale jak widać z czasem............. wódki brakło?

Saboor
1.08.12, 21:39
raczej miało racje bytu ale jak widać z czasem............. wódki brakło?
Aa może .... a gdyby tak ... czy ... wziąć i reaktywować 4pr?
edit: wiem, wiem ... za dużo tego.

TOKIN
1.08.12, 22:04
Fajnie dzielicie włos na czworo, a tymczasem wszystko już było, nawet w wielu odmianach;)
Nie wiem czy zechcecie skorzystać, ale może warto zerknąć:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=16078

(http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=16078)

hadan
1.08.12, 22:18
Rzeczywiście warto było zerknąć. Ciekawy jest pomysł z opłatą za zamieszczenie zdjęć.

Saboor
1.08.12, 22:46
Rzeczywiście warto było zerknąć. Ciekawy jest pomysł z opłatą za zamieszczenie zdjęć.
Odpada. Nie możemy przyjmować żadnych wpłat, jako kto mielibyśmy to robić?
Forum Nikoniarze to inna bajka:

Regulamin forum nikon.org.pl 1. Forum i portal nikoniarze.pl jest inicjatywą prywatną o charakterze społecznościowym. Administratorem tego przedsięwzięcia jest Piotr Milecki (admin). Fakturowaniem usług zajmuje się firma "ELLI" z siedzibą w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 109, działająca na podstawie licencji. Firma ta pomimo braku konieczności rejestracji posiada wpis do Rejestru GIODO

apz
1.08.12, 23:00
Rzeczywiście warto było zerknąć. Ciekawy jest pomysł z opłatą za zamieszczenie zdjęć.

Tak i z wyraźnym spadkiem zainteresowania i potraktowane jako reklama firmy, osoby zopłatą na rzecz forum. Nie tak sobie to wyobrażam a i czytam , że nie ma ku temu warunków.

A co do 4 pór roku, to niby dlaczego nie reaktywować w podwójnym wcieleniu: kategoria Olympus i kategoria Open.

TOKIN
1.08.12, 23:12
Ale żeście się tej opłaty uczepili...!
A to akurat jest punkt, z którego najłatwiej zrezygnować.
Zresztą u żółtych też tej opłaty nie było od początku, jednak słusznie zauważono tam, że ludność potrzebuje zachęty (nagrody), a ta sama z nieba nie zleci...
W sumie, o ile mnie pamięć nie myli, było kilkanaście tygodniowych konkursów, potem spadła frekwencja i całość umarła.

Podałam tego linka, bo wydaje mi się, że zbytnio gmatwacie cały pomysł - konkurs na zdjęcie miesiąca (a może tygodnia?) - dlaczego nie zostawić jak największej swobody i pozwolić forumowiczom wysłać na ten konkurs jedno wybrane przez siebie zdjęcie, potem ten zbiór pokazać (najlepiej anonimowo - wiem, pewnie nie przejdzie;)) do ankiety z punktami i tyle. Potem baner z hasłem - Ludziska głosujta! I tyle. Całe to zgłaszanie zdjęć z galerii i wątków strasznie energochłonne i czasochłonne jest.
Nie wiem na ile jestem reprezentatywna dla reszty userów, ale.... w sytuacji gdy miałabym szukać po wielu wątkach i galerii fotek do zgłoszenia na konkurs, to....już mi się nie chce. Z kolei w sytuacji, gdy jest konkurs, ja mam fotę życia;), mogę ją wysłać i stanie do głosowania wraz z fotami życia innych userów w danym tygodniu, a.... to proszę bardzo - jak mam to wysyłam:)

hadan
1.08.12, 23:26
TOKIN ma racje, im to będzie jasne, proste i przejrzyste tym większe szanse
na sukces. Powodzenia dla inicjatywy APZ.

Pozdrawiam

helmuth
1.08.12, 23:27
... zależy mi na utrzymaniu wstępnej selekcji zdjęć przez grono zaufanych fachowców. Pytałem:

Znajdziesz takiego, który (bez zastrzeżeń uczestników) zostanie uznany za kompetentnego we wszystkich kategoriach?
No i proszę, zaczyna się:

Zaufanych? sprecyzuj proszęDaj sobie spokój z "jury", to nie ten konkurs ;)


... minimum formalizmu zalecaneCzyli najprościej jak można- zgłoszenia i głosowanie. Twoim zadaniem będzie wytypować (na podstawie ilości zgłoszeń) ostatecznych kandydatów .

apz
1.08.12, 23:27
Ale żeście się tej opłaty uczepili...!
A to akurat jest punkt, w którego najłatwiej zrezygnować.
Zresztą u żółtych też te opłaty nie było od początku, jednak słusznie zauważona tam, że ludność potrzebuje zachęty (nagrody), a ta sama z nieba nie zleci...
W sumie o ile mnie pamięć nie myli, było kilkanaście tygodniowych konkursów, potem spadła frekwencja i całość umarła.

Podałam tego linka, bo wydaje mi się, że zbytnio gmatwacie cały pomysł - konkurs na zdjęcie miesiąca (a może tygodnia?) - dlaczego nie zostawić jak największej swobody i pozwolić forumowiczom wysłać na ten konkurs jedno wybrane przez siebie zdjęcie, potem ten zbiór pokazać (najlepiej anonimowo) do ankiety z punktami i tyle. Całe to zgłaszanie zdjęć z galerii i wątków strasznie energochłonne i czasochłonne jest.
Nie wiem na ile jestem reprezentatywna dla reszty userów, ale.... w sytuacji gdy miałabym szukać po wielu wątkach i galerii fotek do zgłoszenia na konkurs, to....juz mi się nie chce. Z kolei w sytuacji gdy jest konkurs ja mam fotę życia, mogę ją wysłać i stanie do głosowania wraz z fotami życia innych userów w danym tygodniu, a.... to proszę bardzo - jak mam to wysyłam:)

Kilkanaście postów niżej, tam, jest analiza której fragment zacytowałem.
Jak masz zdjęcie życia pokaż je w galerii, jak jest faktycznie takie zostanie zauważone Jak zostanie zauważone znajdą się Jedi którzy je zaproponują do konkursu. Jak będzie takie dobre zapewne wygra. I będzie na forum ozdobą. A Tobie jako autorce przyniesie odrobinę przyjemności.
A jak z jakiegoś powodu nie chcesz wstawić do Galerii i pokażesz w wątku, też zostanie dostrzeżone. Zrób tylko tę fotę życia, najlepiej raz na miesiąc , czego Ci z całego serca życzę.

Nie możesz być w Publicznej bo dziś masz Najkona, możesz mieć fotę miesiąca. Czy to jest tak źle pomyślane?

Prawo zgłoszenia zdjęcia zauważanego na forum zdjęcia zaproponowałem dla (wg. stanu na dzisiaj) 702 userów. Prawo do głosowania dla 13,5 tysiaca wg spisu od początku forum.
I wiem ,że część z nich to martwe dzisiaj dusze.

helmuth
1.08.12, 23:31
Jak masz zdjęcie życia pokaż je w galerii, jak jest faktycznie zostanie zauważone, jak zostanie zauważone znajdą się Jedi którzy je zaproponują do konkursu, jak będzie takie dobre zapewne wygra.Zdaje się, że miał to być konkurs na zdjęcie miesiąca :-P

Mirek54
1.08.12, 23:47
Kurde.Jeszcze nie wiadomo dokladnie jak,z czym,kiedy,kto,dlaczego......,a juz wiadomo ,ze zle ,ze konkurencja daleko w przodzie.I jak by nie patrzyl to za drogo.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

TOKIN
1.08.12, 23:52
K jak zostanie zauważone znajdą się Jedi którzy je zaproponują do konkursu,


Jesteś pewien?;)
Chodzi mi o to, że proste klik-głosowanie wcale nie wzbudza hurra-optymizmu i zapału forumowiczów, przeglądanie galerii i zdjęć wątkowych z danego miesiąca moim zdaniem jeszcze mniej entuzjastów znajdzie, bo to jak pisałam czasochłonne. Chodzi generalnie o wyszukiwanie zdjęć, nie konkretnie o moje, nie łap mnie za słówka;)
Dlaczego każdy chętny nie może swojego zdjęcia zgłosić do konkursu? Sam, ze swojego wyboru? Potem na anonimowe prace by się poklikało i fota miesiąca gotowa:)
Lubię sobie zagłosować i chętnie bym na fotę miesiąca klikała, ale taka formuła jak na razie mnie zniechęca. Ale to ja, niech zdecyduje większość.
Dodatkowo niezmiennie uważam, że głosujący na zdjęcie miesiąca, przydzielający punkty itp powinni głosować na zdjęcia anonimowe, co w Twojej formule jest niemożliwe.

hadan
1.08.12, 23:57
I jak by nie patrzyl to za drogo.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Jak tylko przeczytam Twój komentarz i popatrzę na Twoją uśmiechniętą
twarzyczkę to zaraz życie i ten temat robią się weselsze.

Pozdrawiam

apz
2.08.12, 00:03
Jesteś pewien?;)
Chodzi mi o to, że proste klik-głosowanie wcale nie wzbudza hurra-optymizmu i zapału forumowiczów, przeglądanie galerii i zdjęć wątkowych z danego miesiąca moim zdaniem jeszcze mniej entuzjastów znajdzie, bo to jak pisałam czasochłonne. Chodzi generalnie o wyszukiwanie zdjęć, nie konkretnie o moje, nie łap mnie za słówka;)
Dlaczego każdy chętny nie może swojego zdjęcia zgłosić do konkursu? Sam, ze swojego wyboru? Potem na anonimowe prace by się poklikało i fota miesiąca gotowa:)
Lubię sobie zagłosować i chętnie bym na fotę miesiąca klikała, ale taka formuła jak na razie mnie zniechęca. Ale to ja, niech zdecyduje większość.
Dodatkowo niezmiennie uważam, że głosujący na zdjęcie miesiąca, przydzielający punkty itp powinni głosować na zdjęcia anonimowe, co w Twojej formule jest niemożliwe.

Na początku chciałem nie tylko linka do zdjęcia , ale i 2-3 zdania uzasadnienia głosującego, potem uznałem, że jest to za dużo, że niektórym z nas nie będzie się chciało.
A naprawdę uważasz, że nie ma grupy userów którzy przeglądają wiele wątków i przeglądają z oceną wielu fot w galerii, ja też do nich należę, poza tym chciałbym by user mógł zarekomendować tyle fotek ile zwróciło jego uwagę, bez ograniczeń ilościowych. Będą więc tacy, którym będzie się chciało skopiować URL zdjęcia i wkleić je do konkursowego wątku za pomocą schowka.

TOKIN
2.08.12, 00:11
Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz... - czy jakoś tak ... górale mawiają;)

Natomiast głosowanie na zdjęcia sygnowane nickiem autora zawsze wypacza ideę konkursu.

Mirek54
2.08.12, 00:14
Dodatkowo niezmiennie uważam, że głosujący na zdjęcie miesiąca, przydzielający punkty itp powinni głosować na zdjęcia anonimowe, co w Twojej formule jest niemożliwe.

Obawiam sie ze w kazdej formule jest to niemozliwe.Nic nie zrobisz na stado.Tez sie obawiam,ze np.Ci "zza Buga":mrgreen: zanim wystawia zdjecie to juz miedzy soba mmsy powysylaja "ej chopy,glosujta na to ,to je moje.nastepne na twojego bilda bedziem,dobra.:mrgreen::mrgreen:
Jesli bedziemy glosowac na zdjecie i mimo,ze autor do milych nie nalezy to patrzmy na prace.Co winne zdjecie,ze takiego ma autora.Wtedy formula sie kazda sprawdzi.Dodamy troche checi do tej zabawy i juz mozna zyc dluzej i rano sobie w oczy spojrzec przy goleniu,lub robieniu rzesy.

hadan
2.08.12, 00:29
Natomiast głosowanie na zdjęcia sygnowane nickiem autora zawsze wypacza ideę konkursu.

APZ daj się przekonać, TOKIN ma rację. Zdjęcia powinny być sygnowane kolejnymi numerami
nadawanymi automatycznie wg kolejności zgłoszenia.

Pozdrawiam

apz
2.08.12, 00:44
APZ daj się przekonać, TOKIN ma rację. Zdjęcia powinny być sygnowane kolejnymi numerami
nadawanymi automatycznie wg kolejności zgłoszenia.

Pozdrawiam

To jest mi ganc egal, tylko , przykładowo mój krajobraz, portret Wanilii, kurze zdjęcie bufetowej, Street RC, IR od Saboora, portret konradkkk, czy maćkanr1, kwiatki od Mirka 54, i zdjęcia wielu innych będą i tak rozpoznawalne. Z moim najmniejszy problem, bo będzie i tak odrzucone z urzędu, jeśli to ja miałbym pracującym w jakikolwiek sposób przy tym projekcie (jestem na tym etapie tylko pomysłodawcą).
A pozostałe przykładowe foty trzeba wykastrować z cech autorskich charakterystycznych , bo mają być anonimowe ???
A niby w jaki sposób to ma się zrobić?

hades
2.08.12, 01:52
TOKIN ma racje, im to będzie jasne, proste i przejrzyste tym większe szanse
na sukces. Powodzenia dla inicjatywy APZ.

Pozdrawiam

O tym pisałem... od początku.

---------- Post dodany o 01:52 ---------- Poprzedni post był o 01:34 ----------

Nie zapominajcie, że ten wątek to tylko zbiór opinii o pomyśle, a nie decyzje jak to ułożyć by wszystkim pasowało. Wszystkim pasować nie będzie. To aksjomat. Mamy ponad 100 postów, pewne założenia wstępne, opinie o nich, pewne pomysły i spostrzeżenia. Myślę, że APZ-towi uda się znaleźć złoty środek by nawet przeciwnicy pewnych rozwiązań zaakceptowali konkurs.

Ogólnie jednak pomysł akceptują wszyscy biorący udział w dyskusji. Co do sposobu realizacji zdania są podzielone. Szkic reguł już jest opracowany. Wymaga szlifu. Ze strony administracji pozostało podrzucić APZ-towi pewne rozwiązania techniczne, które są dostępne z poziomu forum, a które pomogą w organizacji. I konkurs rusza.

TOKIN
2.08.12, 08:54
przykładowo mój krajobraz, portret Wanilii, kurze zdjęcie bufetowej, Street RC, IR od Saboora, portret konradkkk, czy maćkanr1, kwiatki od Mirka 54,.....

No ale wiesz, nigdy nie wiadomo czy przykładowo ja nie dam kury, albo mgiełkowych pagórków, a Ty nagle nie wyjdziesz na ulicę;) - to raz.
Dwa, że optymistycznie chyba można założyć, że w zabawie weźmie udział więcej śmiałków niż tylko Ci z wyrazistym stylem.
Trzy, nie sugeruję żadnej kastracji:twisted:, bo w praktyce często można się mocno zdziwić przy takich konkursach i tzw oczywistego stylu nie rozpoznać:), za to niewątpliwie jest dodatkowa zabawa (motywacja?) dla głosujących.

hadan
2.08.12, 08:56
O tym pisałem... od początku. I konkurs rusza.

Hura,hura,hura. Dzięki za dobrą wiadomość. Powodzenia dla pomysłodawcy i realizatorów.

apz
2.08.12, 12:25
No ale wiesz, nigdy nie wiadomo czy przykładowo ja nie dam kury, albo mgiełkowych pagórków, a Ty nagle nie wyjdziesz na ulicę;) - to raz.
Dwa, że optymistycznie chyba można założyć, że w zabawie weźmie udział więcej śmiałków niż tylko Ci z wyrazistym stylem.
Trzy, nie sugeruję żadnej kastracji:twisted:, bo w praktyce często można się mocno zdziwić przy takich konkursach i tzw oczywistego stylu nie rozpoznać:), za to niewątpliwie jest dodatkowa zabawa (motywacja?) dla głosujących.

OK. Nie ma sprawy , jak dla mnie mogą być i numerki.

Mirek54
2.08.12, 12:33
OK. Nie ma sprawy , jak dla mnie mogą być i numerki.

Kurde.Jedno zdanie,jeden wyraz i ile wiecej osob Ciebie lubi bardziej.

Krakman
2.08.12, 12:39
OK. Nie ma sprawy , jak dla mnie mogą być i numerki.

Za numerkami jestem też.....:grin: :wink:

hadan
2.08.12, 12:48
OK. Nie ma sprawy , jak dla mnie mogą być i numerki.

Gratuluję konstruktywnego podejścia. Na Ciebie zawsze można liczyć.
Przyłączam się się do ogólnego aplauzu :grin:.

Pozdrawiam

Saboor
2.08.12, 13:18
No dobra, tak po chłopsku:
W konkursie 4pr(cztery pory roku) poziom prac-zwycięzców był naprawdę wysoki, częściowo zasługa pstrykaczy, ale głównie komisji.
Jest napewno obawa, żeby prace niektórych autorów nie były faworyzowane bądź skreślane: "bo to ta..".
Uważam, że jury złożone z ludzi: raz ze świadomością estetyki kadru, dwa techniki i trzy godnych zaufania, Jest o wiele lepszym rozwiązaniem,
niż "pospolite ruszenie". Przynajmniej na pierwszym etapie, a i nam-userom łatwiej wybrać z 5 fot niż 15 czy 20.
To jest do zrobienia! 4pr to pokazały.

apz
2.08.12, 15:43
No dobra, tak po chłopsku:
W konkursie 4pr(cztery pory roku) poziom prac-zwycięzców był naprawdę wysoki, częściowo zasługa pstrykaczy, ale głównie komisji.
Jest napewno obawa, żeby prace niektórych autorów nie były faworyzowane bądź skreślane: "bo to ta..".
Uważam, że jury złożone z ludzi: raz ze świadomością estetyki kadru, dwa techniki i trzy godnych zaufania, Jest o wiele lepszym rozwiązaniem,
niż "pospolite ruszenie". Przynajmniej na pierwszym etapie, a i nam-userom łatwiej wybrać z 5 fot niż 15 czy 20.
To jest do zrobienia! 4pr to pokazały.

Czyli wszystko już było na forum...

Może rzeczywiście te 4 pory roku odkopać - byłaby zabawa dla tych, którzy pragną zgłaszania własnego zdjęcia.

grizz
2.08.12, 16:07
PO wydaniu kalendarza będziemy myśleć.

TOKIN
2.08.12, 19:05
Czyli wszystko już było na forum...



Niepotrzebnie Twój zapał "siada";)
Zamiast brnąć w tworzenie komisji artystyczno-weryfikacyjnych, można pójść w stronę większej swobody, zabawy dla ludu, tak jak to bufetowa napisała - wybierzmy co miesiąc jakieś fajne zdjęcie. Fajne w oczach forumowiczów, nie komisji artystycznej.
W końcu nic się nie stanie jeśli zdjęciem miesiąca X czy Y zostanie zdjęcie ...hmm niezgodne z trendami w Opavie, czy takie, które na pewno nie miałoby szans w WPP - co się stanie? Nic się nie stanie.
Zauważcie, że wybór 12 fotek do kalendarza odbywać się ma w wyborach powszechnych, nie ma grupy weryfikującej, mimo, że ranga imprezy sporo wyższa - w końcu kalendarz ma być wydany na papierze, ma zawisnąć na tej ścianie, albo...onej;), ma być świadectwem Waszych umiejętności i możliwości aparatów Olympus również, więc stres jakiś jednak jest;)
A tutaj? Ludność wysyła, ludność głosuje, ludność wybiera.
Nie bójcie się oddać tej "odpowiedzialności" zwykłym zjadaczom na forum, nie wszyscy mają taką samą świadomość estetyki, czy wyczucie stylu - no nie mają, ale niech to będzie ich/nasz wybór. W końcu jak wybierzemy wbrew feng shui;) to nic się nie stanie!

Teraz konstruktywnie - moja bardzo prosta propozycja regulaminu:
1. Do konkursu wysyłamy zdjęcia wykonane w danym miesiącu - czyli zdjęcie sierpnia ma powstać w sierpniu (niech to motywuje do wyjścia z aparatem i poszukania weny - może okazać się istotne w miesiącach pluchy i zastoju?! - Nie do szperania w szufladach;))
2. Każdy forumowicz może wysłać jedno zdjęcie o wymiarach......, do 5tego dnia miesiąca następnego.
3. Wszystkie zdjęcia zostaną pokazane anonimowo od dnia 6tego miesiąca następnego od wykonania zdjęcia i poddane głosowaniu/punktowaniu/wyborowi ogółu forumowiczów. Głosowanie potrwa do dnia 15tego.
4. Zdjęcie, które otrzyma najwyższą ilość głosów/punktów zostaje zdjęciem miesiąca.


Źle?

romek1967
2.08.12, 19:12
TOKIN popieram po całości.
Dodałbym osobiście tylko wspomniany już pomysł aby także wskazywać fotki innych, którzy nie chcą tego zrobić z różnych powodów. Bardzo mi się ony pomysł podoba.

TOKIN
2.08.12, 19:23
Tylko, że... linkowanie zdjęć innych kłóci się z anonimowością i "systemem numerkowym"..., a to dyskutowano wyżej, jak mi się zdaje stanęło, że mogą być numerki zamiast nicków i dodatkowa po cichu zabawa w zgadywanie które zdjęcie czyje;)
A po drugie... no nie wiem czy takie wystawianie foto do konkursu (jakiegokolwiek!) nie powinno być za zgodą autora - czyli to sam autor powinien jednak zgłaszać swoją pracę do głosowania.

Aneks do regulaminu - po głosowaniu podaje się nick zwycięzcy (oraz nicki pozostałych uczestników? - w sensie wtedy wiadomo kto które zdjęcie popełnił)

grizz
2.08.12, 19:26
Teraz konstruktywnie - moja bardzo prosta propozycja regulaminu:
1. Do konkursu wysyłamy zdjęcia wykonane w danym miesiącu - czyli zdjęcie sierpnia ma powstać w sierpniu (niech to motywuje do wyjścia z aparatem i poszukania weny - może okazać się istotne w miesiącach pluchy i zastoju?! - Nie do szperania w szufladach;))
2. Każdy forumowicz może wysłać jedno zdjęcie o wymiarach......, do 5tego dnia miesiąca następnego.
3. Wszystkie zdjęcia zostaną pokazane anonimowo od dnia 6tego miesiąca następnego od wykonania zdjęcia i poddane głosowaniu/punktowaniu/wyborowi ogółu forumowiczów. Głosowanie potrwa do dnia 15tego.
4. Zdjęcie, które otrzyma najwyższą ilość głosów/punktów zostaje zdjęciem miesiąca.


Źle?

Tylko urealnij terminy, bo potgem krzyki i wrzaski, że p[rowadzący nie miał czasu wystawić zdjęć, czy przyjąć zgłoszeń...

TOKIN
2.08.12, 19:31
Tylko urealnij terminy, bo potgem krzyki i wrzaski, że p[rowadzący nie miał czasu wystawić zdjęć, czy przyjąć zgłoszeń...

Jasne. Wszelkie numerki jak i stylistyczne brzmienie całości są do stosownej edycji.
Zresztą cały wątek to dyskusja - po prostu chciałam konstruktywnie....;)

Może tak: - zdjęcia wysyłamy do 5tego, głosowanie od 10tego - 20tego?

romek1967
2.08.12, 19:35
Tylko, że... linkowanie zdjęć innych kłóci się z anonimowością i "systemem numerkowym"..., a to dyskutowano wyżej, jak mi się zdaje stanęło, że mogą być numerki zamiast nicków i dodatkowa po cichu zabawa w zgadywanie które zdjęcie czyje
A wysyłając wysyłasz w szarej kopercie papierowej bez adresu nadawcy? czy z jawnego maila? więc nie kłóci się, rozumiem że sprawca zamieszania sam będzie odbierał fotki i anonimowo podstawiał szanownemu jury do oceny. Wtedy tylko 1/3 jury będzie znała autorów a to już jakiś sukces w idei anonimowości.



A po drugie... no nie wiem czy takie wystawianie foto do konkursu (jakiegokolwiek!) nie powinno być za zgodą autora - czyli to sam autor powinien jednak zgłaszać swoją pracę do głosowania.
po co pytać? jakaś krzywda się mu dzieje? będzie to jeszcze jedno miejsce gdzie to zdjęcie się pojawi, bo rozumiem że wskazujemy zdjęcia już na forum opublikowane

Mirek54
2.08.12, 19:37
Pomysl fajny,tylko zeby organizatorowi nie wyszlo jak z innymi konkursami.Saboor do dzis ma "zeza":mrgreen::mrgreen::mrgreen:

TOKIN
2.08.12, 19:40
A wysyłając wysyłasz w szarej kopercie papierowej bez adresu nadawcy? czy z jawnego maila? więc nie kłóci się, rozumiem że sprawca zamieszania sam będzie odbierał fotki i anonimowo podstawiał szanownemu jury do oceny. Wtedy tylko 1/3 jury będzie znała autorów a to już jakiś sukces w idei anonimowości.


Myślałam, że wysyłka będzie za pomocą formularza takiego jak w kalendarzu:) Bez koperty - ani szarej ani bąbelkowej.:-P

Poza tym - jak zweryfikujesz czy zdjęcie z galerii lub wątku zostało wykonane w miesiącu X???

Krzywda, nie krzywda - ja wiem, że nie lubię jak mnie zgłaszano gdzieś, do czegoś bez mojej wiedzy i co gorsza woli.

And.N
2.08.12, 19:45
Teraz konstruktywnie - moja bardzo prosta propozycja regulaminu:
1. Do konkursu wysyłamy zdjęcia wykonane w danym miesiącu - czyli zdjęcie sierpnia ma powstać w sierpniu (niech to motywuje do wyjścia z aparatem i poszukania weny - może okazać się istotne w miesiącach pluchy i zastoju?! - Nie do szperania w szufladach;))
2. Każdy forumowicz może wysłać jedno zdjęcie o wymiarach......, do 5tego dnia miesiąca następnego.
3. Wszystkie zdjęcia zostaną pokazane anonimowo od dnia 6tego miesiąca następnego od wykonania zdjęcia i poddane głosowaniu/punktowaniu/wyborowi ogółu forumowiczów. Głosowanie potrwa do dnia 15tego.
4. Zdjęcie, które otrzyma najwyższą ilość głosów/punktów zostaje zdjęciem miesiąca.

Źle?

Dobrze:) Myślę, że wtedy taki konkurs będzie dostępny dla szerszego grona. Dobrze też, że anonimowo. Może tylko przydałby się punkt o dopuszczalnej obróbce, jak np. kadrowanie, nasycenie koloru, zmiana ostrości... Tak aby były to zdjęcia, a nie grafiki.

TOKIN
2.08.12, 19:50
Może tylko przydałby się punkt o dopuszczalnej obróbce, jak np. kadrowanie, nasycenie koloru, zmiana ostrości... Tak aby były to zdjęcia, a nie grafiki.

A ja myślę, że... zostawiłabym wolny wybór autorom. Życie zweryfikuje wszystko.
Wiem natomiast na pewno, że im dłużej dyskutuje się regulamin i więcej jest zakazów/nakazów/obostrzeń itp, tym .... ta fioletowa belka (czyli NIE) w ankiecie na górze strony robi się dłuższa.... coś w tym jest.

And.N
2.08.12, 20:00
A ja myślę, że... zostawiłabym wolny wybór autorom. Życie zweryfikuje wszystko.

Można i tak:), choć w pewnym stopniu będzie (może być) "sprzeczne" z nazwą konkursu Zdjęcie Miesiąca. Na przykład HDR jest zdjęciem czy nie? Nie chcę aby wyszło, że się czepiam:) To do ewentualnego ustalenia. Mi jest to w sumie obojętne. Może być pełna dowolność.

Mirek54
2.08.12, 20:09
Na przykład HDR jest zdjęciem czy nie?

Oczywiscie,ze jest zdjeciem.Powiem wiecej.Jest kilkoma zdjeciami jest zdjeciem ,ktore wybralo wszystko prawidlowe z kilku innych zdjec.To ekstrakt zdjecia .Ma wiecej zdjecia ze zdjec w sobie jak inne zdjecie.
Co do obrobki to nie stawial bym zadnych ograniczen.Bo jesli juz to tylo pomniejszanie,trochi kolorku i wyostrzanie-tak ktos zaproponowal.To na ile wyostrzanie,czy na jednej warstwie? czy mozna na dwoch?,czy tylko na trzech kanalach? czy z alfa kanalem tez moze byc.Czy mozna odszumiec przy wyostrzaniu czy nie??

Jesli tak to zaznaczyc co wolno a co nie.Przeczytam i bede pytac dalej.:mrgreen::-P

grizz
2.08.12, 20:11
A wysyłając wysyłasz w szarej kopercie papierowej bez adresu nadawcy? czy z jawnego maila? więc nie kłóci się, rozumiem że sprawca zamieszania sam będzie odbierał fotki i anonimowo podstawiał szanownemu jury do oceny. Wtedy tylko 1/3 jury będzie znała autorów a to już jakiś sukces w idei anonimowości.


Tak było właśnie w 4pr - autorzy przysyłali zdjecia mnie, a ja robiłem stronę ze wszystkimi zdjęciami i przesyłałem ją do jury. Szło nawet szybko - prosty skrypt w bashu.

---------- Post dodany o 20:11 ---------- Poprzedni post był o 20:10 ----------


Można i tak:), choć w pewnym stopniu będzie (może być) "sprzeczne" z nazwą konkursu Zdjęcie Miesiąca. Na przykład HDR jest zdjęciem czy nie? Nie chcę aby wyszło, że się czepiam:) To do ewentualnego ustalenia. Mi jest to w sumie obojętne. Może być pełna dowolność.

Jak będzie nadsyłanych powyżej 30-40 zdjęć to będzie można myśleć nad ograniczeniami i ew. druga kategorią, do tego czasu nie ma co mieszać.

TOKIN
2.08.12, 20:12
Można i tak:), choć w pewnym stopniu będzie (może być) "sprzeczne" z nazwą konkursu Zdjęcie Miesiąca. Na przykład HDR jest zdjęciem czy nie? Nie chcę aby wyszło, że się czepiam:) To do ewentualnego ustalenia. Mi jest to w sumie obojętne. Może być pełna dowolność.

Nie czepiasz się. Dyskutujemy. Staramy się osiągnąć jakieś optimum.
Stawiałabym nadal na wolność i dowolność - zarówno tematyczną (czyli mrówki vs budowle, krajobrazy obok sportu (oby!), jak i obróbkową.

apz
2.08.12, 20:15
A ja myślę, że... zostawiłabym wolny wybór autorom. Życie zweryfikuje wszystko.
Wiem natomiast na pewno, że im dłużej dyskutuje się regulamin i więcej jest zakazów/nakazów/obostrzeń itp, tym .... ta fioletowa belka (czyli NIE) w ankiecie na górze strony robi się dłuższa.... coś w tym jest.

Skoro Tokin z Romkiem mają świetniejszy scenariusz, to ja się im chętnie przesunę. Postoję i poprzyglądam się z boczku.
Powodzenia życzę. AP.

grizz
2.08.12, 20:16
Focha strzelasz?

Chcesz działać, to po prostu zaproponuj swoje zasady i ruszaj. Myślałem, ze wątek jest dla podłapania jeszcze kilku pomysłów przed startem.

romek1967
2.08.12, 20:22
Wiem natomiast na pewno, że im dłużej dyskutuje się regulamin i więcej jest zakazów/nakazów/obostrzeń itp, tym .... ta fioletowa belka (czyli NIE) w ankiecie na górze strony robi się dłuższa.... coś w tym jest.
Też to zauważyłaś? :)

Saboor
2.08.12, 20:22
Skoro Tokin z Romkiem mają świetniejszy scenariusz, to ja się im chętnie przesunę. Postoję i poprzyglądam się z boczku.
Powodzenia życzę. AP.
Nie ma takich!!!
Trza być twardym a nie Mietkiem!!
Jedziesz!!!

apz
2.08.12, 20:22
Focha strzelasz?

Chcesz działać, to po prostu zaproponuj swoje zasady i ruszaj. Myślałem, ze wątek jest dla podłapania jeszcze kilku pomysłów przed startem.

Nie strzelam , ta propozycja jest jednak zupełnie inna od mojej.
Mogę modyfikować do bólu swoje pomysly, mogę się mylić w różnych miejscach, czy poglądach. Ale taki scenariusz jest nie do pożenienia z moją propozycją. Muszę chwilę pomyśleć nad ew. modyfikacjami i przedstawię swoje propozycje późnym wieczorem.
AP.

romek1967
2.08.12, 20:26
Skoro Tokin z Romkiem mają świetniejszy scenariusz, to ja się im chętnie przesunę. Postoję i poprzyglądam się z boczku.
Powodzenia życzę. AP.
Szczerze powiem że po Tobie się nie spodziewałem focha, albo poddajesz pod dyskusję ideę konkursu albo czekasz na poklepywanie.

---------- Post dodany o 20:26 ---------- Poprzedni post był o 20:24 ----------


Nie strzelam , ta propozycja jest jednak zupełnie inna od mojej.
Mogę modyfikować do bólu swoje pomysly, mogę się mylić w różnych miejscach, czy poglądach. Ale taki scenariusz jest nie do pożenienia z moją propozycją. Muszę chwilę pomyśleć nad ew. modyfikacjami i przedstawię swoje propozycje późnym wieczorem.
AP.
Kto powiedział że musisz? Masz pomysł to go rób tak jak uważasz. To że TOKIN czy ja mamy inne zdanie nie oznacza przymusu dostosowania się.

helmuth
2.08.12, 20:33
A wysyłając wysyłasz w szarej kopercie papierowej bez adresu nadawcy?A następnie jury ocenia te zdjęcia, bez otwierania koperty :mrgreen:
Coście się tak czepili tej anonimowości i tej komisji kwalifikacyjnej?
Zgłoszonych będzie kilkanaście (może dwadzieścia) zdjęć. Kwalifikuje się kilka (do dziesięciu) na najwyższą ilością zgłoszeń. Mało raczej szans na kolesiostwo.
Nasze zdjęcia, świadczą o nas, nie bójmy się ich pokazać.

Mirek54
2.08.12, 20:35
Nie strzelam , ta propozycja jest jednak zupełnie inna od mojej.
Mogę modyfikować do bólu swoje pomysly, mogę się mylić w różnych miejscach, czy poglądach. Ale taki scenariusz jest nie do pożenienia z moją propozycją. Muszę chwilę pomyśleć nad ew. modyfikacjami i przedstawię swoje propozycje późnym wieczorem.
AP.

No to nie strzelaj.Rob tak jak chciales na poczatku.Nawet wybierz kilku do oceniania.Niech glos tych,ktorzy maja jakie takie pojecie o fotografii bedzie wzorcem.Nie puszczaj na zywiol bo bedzie jak u Sabora i jak na Eurowizji.Kurde albo jestesmy forum fotograficznym i niech wygrywaja prace wartosciowe albo jestesmy nasza klasa i niech wygrywa ten co ma najwiecej znajomych.Niech to bedzie zabawa,ale niech niesie ona cos co pozniej mozna u siebie wykorzystac,a nie pokazywac pozniej wygrane i oczami swiecic,tlumaczac-wiesz ,my to tak dla zabawy.Zabawa jest kazda dobra,tylko jak pozniej dzieci szczekaja to balanga byla nie do nasladowania.

helmuth
2.08.12, 20:42
Proponuję zmienić ankietę i dołożyć trzecią opcję- "Poczekam na zasady konkursu i wtedy zdecyduję" :-P

romek1967
2.08.12, 20:43
Coście się tak czepili tej anonimowości i tej komisji kwalifikacyjnej?
Poczytaj np. moje posty w tym wątku to się nie będziesz pytał :D

hades
2.08.12, 20:58
Mirek ma racje co do jednego. APZ, masz wizje, masz opinie na jej temat na 15 stronach. Widzisz jakieś ciekawe rozwiązania, które przydadzą się w Twoim pomyśle - skorzystaj. Jednak spróbuj zrealizować to tak jak byś chciał.

Z pomysłami konkursów czy akcji jest tak, że każdy ma swoje zdanie i będzie chciał je wyartykułować. Będzie przy tym przekonany, że są to pomysły najlepsze na świecie. Tylko realizować nie ma komu.

APZ do dzieła.

romek1967
2.08.12, 21:22
Z pomysłami konkursów czy akcji jest tak, że każdy ma swoje zdanie i będzie chciał je wyartykułować. Będzie przy tym przekonany, że są to pomysły najlepsze na świecie. Tylko realizować nie ma komu.

Hadesiku nie przeginaj, jak ktoś nie chce/nie ma czasu/nie umie/nie może to już ma siedzieć cicho? To chciałeś powiedzieć?

TOKIN
2.08.12, 21:35
Nie strzelam , ta propozycja jest jednak zupełnie inna od mojej.
Mogę modyfikować do bólu swoje pomysly, mogę się mylić w różnych miejscach, czy poglądach. Ale taki scenariusz jest nie do pożenienia z moją propozycją. Muszę chwilę pomyśleć nad ew. modyfikacjami i przedstawię swoje propozycje późnym wieczorem.
AP.

I tu leży pies pogrzebany.
Twoje, moje, jego, ich! Jak to pogodzić z Twoim wcześniejszym "mnie to jest ganc egal"??? Nie wiem.
Dlaczego raz nie może być coś (tu konkurs) nasze, forumowe, ogólne?! Bez urażonych ambicji, fochów i barykadowania się każdy w swoim okopie!
Zwłaszcza gdy zadaje się pytanie "czy" i "jak". Gdyby od początku było napisane - ja, taki-owaki robię na forum konkurs i jego zasady są takie, a takie, to jest jasne, że nie czas ani miejsce na dyskusje i pomysły innych. Jednak tak Twojego pierwszego posta nie odebrałam.

Postawa postoję i popatrzę - cóż godna naśladowania, doprawdy;)

hades - dlaczego zakładasz, że nikt nie jest gotów się włączyć? W miarę swoich możliwości i znajomości technikaliów?

A teraz pozostaje mi się udać do swojego okopu, jako inni to uczynili;) - wątek do zamknięcia?;)

Mirek54
2.08.12, 21:47
A teraz pozostaje mi się udać do swojego okopu, jako inni to uczynili;) - wątek do zamknięcia?;)

No i fajno.Kurde,a moglem wygrac w jakims tygodniu.Znowu dalem d.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

apz
2.08.12, 23:28
Mirek ma racje co do jednego. APZ, masz wizje, masz opinie na jej temat na 15 stronach. Widzisz jakieś ciekawe rozwiązania, które przydadzą się w Twoim pomyśle - skorzystaj. Jednak spróbuj zrealizować to tak jak byś chciał.

Z pomysłami konkursów czy akcji jest tak, że każdy ma swoje zdanie i będzie chciał je wyartykułować. Będzie przy tym przekonany, że są to pomysły najlepsze na świecie. Tylko realizować nie ma komu.

APZ do dzieła.

Przesłałem propozycję, trzeba tam jeszcze ujednolicić sformułowania. Wykorzystałem część uwag Romka, wynikające z nich zmiany zapisałem w poprawce. Czekam na uwagi administracji i biorę się do roboty.
Jeśli nie wyjdzie, nie będziecie chcieli takiej formuły , uruchomiona zostanie zapewne inna formuła podobnego konkursu.
Próbna edycja dotyczyć będzie miesiąca sierpnia.
Grono OlyJedi proszę o przygotowywanie propozycji z napotkanych fotografii w czasie wędrówki po forum. Wątek do zgłaszania fotografii zostanie zapewne uruchomiony na dniach.
Możecie zgłaszać więcej niż jedną propozycję, nie ma ograniczenia.

Pozdrawiam AP.

Fragmenty propozycji regulaminu:

Konkurs jest wyborem najlepszej fotografii opublikowanej na Olympusclubie w czasie danego miesiąca.
Celem konkursu jest wyróznienie najlepszych fotografii publikowanych na forum Olympusclub.pl od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca...

Uprawnionymi do udzialu w konkursie(zgłaszania fotografii) sa członkowie forum zakwalifikowani do programu Olyjedi.
Olyjedi ma prawo promować do konkursu fotografię każdego innego członka Olympusclubu, opublikowaną na forum Olympusclub.pl
Kryterium podstawowym jest data posta lub wystawienia fotografii w Galerii. (od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca.)
Promocja trwać bedzie od pierwszego dnia kolejnego miesiąca do siódmego dnia miesiąca kolejnego.
Wybór i ogłoszenie zwycięskiej fotografii nastąpi do 25-go dnia miesiąca kolejnego ...

W przypadku zgłoszenia większej ilości fotografii możliwe jest ogłoszenie eliminacji w kategoriach
poprzez podzielenie fotografii na działy wg. kryteriów Galerii Publicznej.

Eliminacje mogą być przeprowadzone w obrębie działu lub kilku połączonych razem działów galeryjnych.
Maksymalna ilośc fotografii w końcowym głosowaniu to 10 prac.


Wybór najlepszej fotografi miesiąca odbedzie się poprzez głosowanie całej społeczności Forum uprawnionej do oceny fotografii w Galerii ( min. 10 postów na forum)
.
Czas głosowania ograniczony bedzie do jednego tygodnia.


W przypadku konieczności przeprowadzenia eliminacji głosowanie w/w trwać bedzie jeden tydzień.

(Sadzę , że te fragmenty nie zmienią się w próbnej edycji konkursu.)

helmuth
3.08.12, 08:07
Promocja trwać bedzie od pierwszego dnia kolejnego miesiąca do siódmego dnia miesiąca kolejnego.
Wybór i ogłoszenie zwycięskiej fotografii nastąpi do 25-go dnia miesiąca kolejnego ...Tydzień na zgłoszenia-OK ale 18 dni na wybór i ogłoszenie zwycięzcy? Czemu tak długo?

Możecie zgłaszać więcej niż jedną propozycję, nie ma ograniczenia.
(...)
Maksymalna ilośc fotografii w końcowym głosowaniu to 10 prac. Kto i na jakiej zasadzie wybierze te 10 prac?

Saboor
3.08.12, 08:10
Tydzień na zgłoszenia-OK ale 18 dni na wybór i ogłoszenie zwycięzcy? Czemu tak długo?
Kto i na jakiej zasadzie wybierze te 10 prac?
Rada Plemienna + Stara Indianka. To przecież oczywista oczywistość.
edit:
A potem całe Plemię OlyTalibów, 18 dni to wcale nie dużo, choć wydaje mi się, że 14 wystarczy.

apz
3.08.12, 08:15
Tydzień na zgłoszenia-OK ale 18 dni na wybór i ogłoszenie zwycięzcy? Czemu tak długo?
Kto i na jakiej zasadzie wybierze te 10 prac?

Po większej części userzy w eliminacjach, po części jak napisal Saboor. Dwie tury głosowania po 7 dni + czas na uzupelnienie danych w formularzach. Przyznam, że zastanawiam się nadal nad dodaniem jeszcze 3 dni w z 25 do 28.

Chciałem w tym miejscu podziękować wszystkim z Was , ktorzy zechcieli zagłosować i podzielić się w wątku swoimi wątpliwościami i uwagami.

Dziękuję. AP.

hadan
3.08.12, 09:17
Gratuluję zakończenia tak trudnego i niewdzięcznego zadania.
Podziwiam Twoją wytrwałość. Tak trzymać. A hoj.

helmuth
3.08.12, 09:58
Rada Plemienna + Stara Indianka. To ja mogę robić za Starą Indiankę (z naciskiem na starą :-P)


18 dni to wcale nie dużo ...Fakt, powołanie Rady Plemiennej i uzgodnienie przez nią kandydatur musi potrwać :wink:

Saboor
3.08.12, 13:38
To ja mogę robić za Starą Indiankę (z naciskiem na starą :-P)
Za młoda jesteś Henia!:-P


Fakt, powołanie Rady Plemiennej i uzgodnienie przez nią kandydatur musi potrwać :wink:
U Apaczów to chyba były: trzy księżyce
U Siuksów chyba tyż.
U sowietów podobno w jedną noc się wyrabiali.
A u nas ... u nas jakoś to będzie ... .:mrgreen:

helmuth
3.08.12, 14:21
Rada Plemienna + Stara Indianka. To ja mogę robić za Starą Indiankę (z naciskiem na starą :-P)

Za młoda jesteś Henia!:-P
No to ma być Stara Indianka czy Martwa Indianka? :roll::mrgreen:

Saboor
3.08.12, 14:31
No to ma być Stara Indianka czy Martwa Indianka? :roll::mrgreen:
Parametry techniczne Starej Indianki:

Stara gruba, żółte lice
do pasa jej wiszą cyce
Dolna wara kolan sięga
prawie ślepa niedołęga


Aż się boję ... .:shock:

Mirek54
3.08.12, 14:33
To ja mogę robić za Starą Indiankę (z naciskiem na starą :-P)



Nie mozesz.Moze pozniej.Najprawdopodobnie to masz wygrac w makro abo mikro,nie wiem dokladnie.A wygrywajac nie mozesz robic za szamanke.Gadali by,ze po znajomosci wygrales.

hades
3.08.12, 14:51
Hadesiku nie przeginaj, jak ktoś nie chce/nie ma czasu/nie umie/nie może to już ma siedzieć cicho? To chciałeś powiedzieć?

Nie przeginam. Konkurs by mógł trwać oprócz pomysłu potrzebuje prowadzącego. Z samego pomysłu nic nie wynika. Wiec najwięcej do powiedzenia powinien mieć pomysłodawca, który będzie prowadził imprezę. Opinie są testem pomysłu. A to wcale nie oznacza siedzenia cicho.

---------- Post dodany o 14:51 ---------- Poprzedni post był o 14:46 ----------



hades - dlaczego zakładasz, że nikt nie jest gotów się włączyć? W miarę swoich możliwości i znajomości technikaliów?


Chyba potrzebuje cytatu, bo nie przypominam sobie bym pisał o takim założeniu.

romek1967
3.08.12, 15:14
Nie przeginam. Konkurs by mógł trwać oprócz pomysłu potrzebuje prowadzącego. Z samego pomysłu nic nie wynika. Wiec najwięcej do powiedzenia powinien mieć pomysłodawca, który będzie prowadził imprezę. Opinie są testem pomysłu. A to wcale nie oznacza siedzenia cicho.
Jednak przeginasz, z technicznego punktu widzenia autor pomysłu i prowadzący konkurs nie musi być tą samą osobą. I nie wymaga to wytykania komukolwiek czegokolwiek.

hades
3.08.12, 15:16
Regulamin trzeba będzie naprostować do realiów technicznych jakimi dysponujemy na forum. To niewielkie zmiany. Przygotowuje co prawda odpowiedź na PW, ale tutaj odniosę się do tego co przytoczyłeś.



Uprawnionymi do udzialu w konkursie(zgłaszania fotografii) sa członkowie forum zakwalifikowani do programu Olyjedi.


Pomijając zupełnie charakter programu OlyJedi, który związany jest z zakupami, chciałbym się upewnić. Do sprawdzenia są już daty publikacji zgłaszanych materiałów. Na pewno chcesz sobie dodać sprawdzanie listy zgłaszających?



Wybór najlepszej fotografi miesiąca odbedzie się poprzez głosowanie całej społeczności Forum uprawnionej do oceny fotografii w Galerii ( min. 10 postów na forum).


To jest właściwie niemożliwe.

TOKIN
3.08.12, 15:16
Chyba potrzebuje cytatu, bo nie przypominam sobie bym pisał o takim założeniu.

Jakoś tak to szło:

Tylko realizować nie ma komu.

hades
3.08.12, 15:26
Jednak przeginasz, z technicznego punktu widzenia autor pomysłu i prowadzący konkurs nie musi być tą samą osobą. I nie wymaga to wytykania komukolwiek czegokolwiek.

Oczywiście, że nie musi. Tyle że ja to z praktyki piszę. A praktyka mówi, że największe szanse na realizacje pomysł ma wtedy gdy sam autor się za niego weźmie. Jeśli tego nie zrobi, to jego wspaniała idea ma, jeszcze nie zerowe, ale słabe szanse na realizacje. A gdyby jeszcze brać pod uwagę szanse realizacji po myśli autora pomysłu, to te zbliżają się niebezpiecznie do zera.

helmuth
3.08.12, 15:39
Parametry techniczne Starej Indianki:

Stara gruba, żółte lice
do pasa jej wiszą cyce
Dolna wara kolan sięga
prawie ślepa niedołęgaTo ja już nie chcę być Starą Indianką :shock:

Najprawdopodobnie to masz wygrac w makro abo mikro,nie wiem dokladnie.Wolałbym w akcie :roll:

romek1967
3.08.12, 15:43
Wolałbym w akcie :roll:
Myślę że w akcie dobrej woli coś się da załatwić ;)

helmuth
3.08.12, 15:47
Potrzebne będzie duuuuuuuuużo dobrej woli :mrgreen:

hades
3.08.12, 16:10
Jakoś tak to szło:
Tylko realizować nie ma komu.



Trudno z tego wywnioskować, że zakładam iż nikt nie jest gotów się włączyć. Moje słowa nie są krytyką. To wskazówka, że pomysły najlepiej zrealizuje ich pomysłodawca.

TOKIN
3.08.12, 18:30
Dość osobliwa interpretacja, lub osobliwy sposób przelewania myśli w... przestrzeń wirtualną;)

"realizować nie ma komu" znaczy dokładnie tyle co -- nie ma nikogo do realizacji, nikt nie chce realizować/działać; nikt sie nie zgłasza do realizacji; nie ma chętnych by działać. Nie ma żadnej sugestii, kto zrobi to dobrze, a kto najlepiej.

Jednak zostawmy to. Wiem, że chciałeś dobrze, przekaz w necie jest czasami niepełny, a cała dyskusja w temacie konkursu jest zakończona. Pomysłodawca realizuje swój własny projekt (i tu się zgadzam, że zrobi to najlepiej jak się da) i wszystko jest jasne.

Pozdrawiam

apz
3.08.12, 18:33
Regulamin trzeba będzie naprostować do realiów technicznych jakimi dysponujemy na forum. To niewielkie zmiany. Przygotowuje co prawda odpowiedź na PW, ale tutaj odniosę się do tego co przytoczyłeś.



Pomijając zupełnie charakter programu OlyJedi, który związany jest z zakupami, chciałbym się upewnić. Do sprawdzenia są już daty publikacji zgłaszanych materiałów. Na pewno chcesz sobie dodać sprawdzanie listy zgłaszających?



To jest właściwie niemożliwe.

Lista uprawnionych OlyJedi jest dostępna na forum, nie widzę z tym problemu. Ne wiem czy jest dostępna, możliwa do wysortowania lista userów z 10-cioma postami, jeśli tak , spróbuję to weryfikować także , poza tym zamierzam sprawdzać ze dwa razy w tygodniu. Jeśli nie podołam zrezygnuję z tego drugiego ograniczenia , gdyby zgłaszało się do posta wklejając linka , takie dane są po lewej stronie pod awatarem automatycznie dostępne.

Nie doszliśmy narazie do spraw technicznych.

adambieg
3.08.12, 19:13
Ale kombinujecie z tym konkursem. Patrząc na zainteresowanie forumowym kalendarzem i ilość osób biorących udział w ankiecie, to stale biorących udział z życiu forum osób jest około 100. W tym zawsze kilka osób które pojawiają się i znikają po kilku tygodniach. Wśród tych 100 osób wiele wstawia zdjęcia naprawdę sporadycznie albo wcale. O co tu się spierać? Kto chce wstawia, kto chce głosuje. Inne reguły spowodują, że będzie to zabawa dla 20-30 osób. Zresztą jakim zainteresowaniem cieszą się konkursy świadczy ilość prac w OR i DITL.

Uważam, że ograniczanie dostępu zarówno do udziału w konkursie jak i w głosowaniu nie ma sensu, co nie zmienia faktu, że idea regularnego konkursu bardzo mi się podoba.

Saboor
3.08.12, 19:17
Ale kombinujecie z tym konkursem. Patrząc na zainteresowanie forumowym kalendarzem i ilość osób biorących udział w ankiecie, to stale biorących udział z życiu forum osób jest około 100. W tym zawsze kilka osób które pojawiają się i znikają po kilku tygodniach. Wśród tych 100 osób wiele wstawia zdjęcia naprawdę sporadycznie albo wcale. O co tu się spierać? Kto chce wstawia, kto chce głosuje. Inne reguły spowodują, że będzie to zabawa dla 20-30 osób. Zresztą jakim zainteresowaniem cieszą się konkursy świadczy ilość prac w OR i DITL.

Uważam, że ograniczanie dostępu zarówno do udziału w konkursie jak i w głosowaniu nie ma sensu, co nie zmienia faktu, że idea regularnego konkursu bardzo mi się podoba.
Adam, oni nie kombinują! Ja bym raczej podejrzewał ABF(Agencja Bezpieczeństwa Fotografii) o akcję "Dedal",
której celem jest coś tam ... .

And.N
3.08.12, 19:23
Uważam, że ograniczanie dostępu zarówno do udziału w konkursie jak i w głosowaniu nie ma sensu, co nie zmienia faktu, że idea regularnego konkursu bardzo mi się podoba.
Sporo racji, szczególnie z tym ograniczeniem dostępu, a idea konkursu też uważam bardzo fajna...

apz
3.08.12, 20:05
Sporo racji, szczególnie z tym ograniczeniem dostępu, a idea konkursu też uważam bardzo fajna...

Jakim ograniczeniem ? - wskazać zdjęcie możesz od 2000pkt , trochę się rozejrzysz po forum , poznasz kąty i narożniki , pokażesz trochę zdjęć.
Dobrym fotografom zajmuje to ze 2 tygodnie , słabszym a sympatycznym i sensownym ze dwa miesiące.
Głos w galerii otrzymujesz po napisaniu 10 postów - głosować w konkursie możesz na tych samych prawach, przecież to jest też wybieranie i ocena zdjęcia.
OlyJedi może wskazać zdjęcie każdego usera, to jest tam , poniżej, napisane.
Nie rozumiem problemu.

And.N
3.08.12, 20:18
Jakim ograniczeniem ?
Nie rozumiem problemu.
Ano takiemu np.


Uprawnionymi do udzialu w konkursie(zgłaszania fotografii) sa członkowie forum zakwalifikowani do programu Olyjedi.

Nie chciałbym uczestniczyć w takim konkursie tylko dlatego, że jestem jakimś Oly....
Tym bardziej, że mam sprzęt panasonica...

Saboor
3.08.12, 20:27
"Keine Grenzen" się marzy?:-P

Mirek54
3.08.12, 20:31
Nie chciałbym uczestniczyć w takim konkursie tylko dlatego, że jestem jakimś Oly....
Tym bardziej, że mam sprzęt panasonica...

Ale patrze w Twego awatara i widze zes wdepnal trzy lata temu i ponad 250 postow kleples.Z automata jestes w Gwiezdnych Wojnach.

romek1967
3.08.12, 20:45
Trudno z tego wywnioskować, że zakładam iż nikt nie jest gotów się włączyć. Moje słowa nie są krytyką. To wskazówka, że pomysły najlepiej zrealizuje ich pomysłodawca.
Hades....... właśnie minął mnie mój zdrowy rozsądek, gdzieś sobie podreptał cichutko popiskując. Chlapnąłeś i teraz na siłę dorabiasz ideologie do bzdury którą naskrobałeś. Tak trudno to przyznać?

Bambus81
3.08.12, 22:03
Widzę, że z prostej sprawy, tworzy się dyskusja na prawie 20 stron, z czego 15 nie na temat.
Może sprecyzujmy pomysł autora, okaże się czy względy techniczne pozwolą, kto ma stać na straży i wtedy zagłosujmy tak/nie i możemy wprowadzać pomysł w życie.

hades
3.08.12, 22:15
Lista uprawnionych OlyJedi jest dostępna na forum, nie widzę z tym problemu. Ne wiem czy jest dostępna, możliwa do wysortowania lista userów z 10-cioma postami, jeśli tak , spróbuję to weryfikować także , poza tym zamierzam sprawdzać ze dwa razy w tygodniu.


Listę klubowiczów z min. 10 postami da się zobaczyć za pomocą dostępnej listy użytkowników (https://forum.olympusclub.pl/memberlist.php?&pp=30&order=desc&sort=posts). Ale jak podejrzysz kto głosował? Jak już napisałem, ten punkt jest niemożliwy do weryfikacji.



Jeśli nie podołam zrezygnuję z tego drugiego ograniczenia , gdyby zgłaszało się do posta wklejając linka , takie dane są po lewej stronie pod awatarem automatycznie dostępne.


Tak, w takim sposobie zgłaszania niewątpliwie da się to od razu zweryfikować. W gruncie rzeczy byłby to najlepszy sposób do weryfikacji jak i zamieszczania zgłoszeń. Wystarczyłoby wtedy zebrać bezpośrednie linki do zdjęć (nie do postów czy stron galerii) umieścić w pierwszym poście i uruchomić ankietę. Tak działał OR przez długi czas. Od razu napiszę, że wykorzystanie galerii konkursowych i głosowania znanego z OR czy popRAWki nie jest możliwe. Należałoby poprosić autora zdjęcia o dodanie go do konkursu. A to znakomicie wydłuży całą procedurę, a wręcz uniemożliwi dodanie wybranych zdjęć, bo np. autor zdecyduje, że nie ma ochoty.



Nie doszliśmy narazie do spraw technicznych.


Choć już trochę na ten temat napisaliśmy, ale sprawy techniczne pozostawmy poza wątkiem.

apz
3.08.12, 22:26
Listę klubowiczów z min. 10 postami da się zobaczyć za pomocą dostępnej listy użytkowników (https://forum.olympusclub.pl/memberlist.php?&pp=30&order=desc&sort=posts). Ale jak podejrzysz kto głosował? Jak już napisałem, ten punkt jest niemożliwy do weryfikacji.



Tak, w takim sposobie zgłaszania niewątpliwie da się to od razu zweryfikować. W gruncie rzeczy byłby to najlepszy sposób do weryfikacji jak i zamieszczania zgłoszeń. Wystarczyłoby wtedy zebrać bezpośrednie linki do zdjęć (nie do postów czy stron galerii) umieścić w pierwszym poście i uruchomić ankietę. Tak działał OR przez długi czas. Od razu napiszę, że wykorzystanie galerii konkursowych i głosowania znanego z OR czy popRAWki nie jest możliwe. Należałoby poprosić autora zdjęcia o dodanie go do konkursu. A to znakomicie wydłuży całą procedurę, a wręcz uniemożliwi dodanie wybranych zdjęć, bo np. autor zdecyduje, że nie ma ochoty.



Choć już trochę na ten temat napisaliśmy, ale sprawy techniczne pozostawmy poza wątkiem.

A głosowanie nie może być po prostu jawne, we wszystkich głosowaniach które widziałem brało udział do 40 osób, to da się policzyć. Przecież nie wybieramy prezydenta, czy burmistrza, sądzisz, że pokazanie własnego osądu fotografii może być z jakichś powodów niemożliwe dla usera tak by go zniechęciło do oddania głosu? Przecież w Galerii oceniamy pod nickiem i nie ma z tym problemu.

PS. Nie mam problemu z poproszeniem o zgodę, brak odpowiedzi przez 7 dni byłby traktowany jak odmowa, ale musiałbym mieć dostęp do maila lub innego podanego kanału kontaktowego.

Centus
3.08.12, 22:36
Widzę, że z prostej sprawy, tworzy się dyskusja na prawie 20 stron, z czego 15 nie na temat.
Może sprecyzujmy pomysł autora, okaże się czy względy techniczne pozwolą, kto ma stać na straży i wtedy zagłosujmy tak/nie i możemy wprowadzać pomysł w życie.

dokladnie to samo mialem napisac, ale mnie wyreczyles

diabli mnie biora kiedy widze, proby rozruszania forum, a z drugiej strony ciagle marudzenie ze to zle a tamto niedobrze, ja rozumiem gdybysmy byli w sejmie, ale jestesmy na forum fotograficznym, dajmy wiec na luz, usmiech na twarz i zamiast dzielic wlos na czworo, dawac zdjecia i sie bawic ;-)

hades
3.08.12, 22:39
Nie chciałbym uczestniczyć w takim konkursie tylko dlatego, że jestem jakimś Oly....


Właśnie nim zostałeś.

Ania_
3.08.12, 22:49
PS. Nie mam problemu z poproszeniem o zgodę, brak odpowiedzi przez 7 dni byłby traktowany jak odmowa, ale musiałbym mieć dostęp do maila lub innego podanego kanału kontaktowego.

Musiałbyś sprawdzać w profilach, co kto udostępnia. Niektórzy wpadają na forum /czy net/ z doskoku, więc te 7 dni trochę mało, ale z drugiej strony nigdy się nie wypracuje jednego stanowiska, jak zauważył słusznie Bambus.

apz
3.08.12, 23:13
Musiałbyś sprawdzać w profilach, co kto udostępnia. Niektórzy wpadają na forum /czy net/ z doskoku, więc te 7 dni trochę mało, ale z drugiej strony nigdy się nie wypracuje jednego stanowiska, jak zauważył słusznie Bambus.

Przez formularz tam umieszczony mogę wysłać maila na konto podane przy rejestracji - jak tak to nie ma problemu , ciśnienie czasu będzie tylko przy ostatnich zdjęciach zgłaszanych w ciągu miesiąca.

---------- Post dodany o 23:13 ---------- Poprzedni post był o 23:03 ----------


Listę klubowiczów z min. 10 postami da się zobaczyć za pomocą dostępnej listy użytkowników (https://forum.olympusclub.pl/memberlist.php?&pp=30&order=desc&sort=posts). Ale jak podejrzysz kto głosował? Jak już napisałem, ten punkt jest niemożliwy do weryfikacji.



Tak, w takim sposobie zgłaszania niewątpliwie da się to od razu zweryfikować. W gruncie rzeczy byłby to najlepszy sposób do weryfikacji jak i zamieszczania zgłoszeń. Wystarczyłoby wtedy zebrać bezpośrednie linki do zdjęć (nie do postów czy stron galerii) umieścić w pierwszym poście i uruchomić ankietę. Tak działał OR przez długi czas. Od razu napiszę, że wykorzystanie galerii konkursowych i głosowania znanego z OR czy popRAWki nie jest możliwe. Należałoby poprosić autora zdjęcia o dodanie go do konkursu. A to znakomicie wydłuży całą procedurę, a wręcz uniemożliwi dodanie wybranych zdjęć, bo np. autor zdecyduje, że nie ma ochoty.



...

A jest możliwe stworzenie tabeli i zalinkowanie do niej z numerkami zdjęć zapożyczonych z galerii prywatnych i wątków?
Czy jest możliwym wysłanie generalnego zapytania o zgodę na wykorzystanie w konkursie zdjęć umieszczonych na forum do ogółu userów na tych samych warunkach jak rozsyłany jest biuletyn z prośbą o przesłanie zastrzeżenia na nie do końca sierpnia. Do tej informacji dołaczyć kilka słów wraz z regulaminem. Kto nie zastrzeże domyślnie może być przetwarzany.
Dla nowych trzeba by było wprowadzić linijkę do zaznaczenia pod regulaminem i stworzyć publicznie dostępną listę kto nie jest zainteresowany.

hades
3.08.12, 23:44
A głosowanie nie może być po prostu jawne, we wszystkich głosowaniach które widziałem brało udział do 40 osób, to da się policzyć.


W konkursach mamy dwie dostępne metody głosowania: ankieta w wątku i głosowanie w galerii konkursowej (OR i popRAWka). Obie metody automatycznie zliczają głosy i nie dają podglądu na głosujących. Narzucają pewne ograniczenia co do ich wykorzystania. Chcesz liczyć ręcznie, ja nie widzę żadnego problemu. Czyli technicznie wypadałoby, że kto nie ma 10 postów kasujemy jego post-ocenę. Podobnie z propozycjami. Kto nie w OlyJedi, tego post usuwamy.



Przecież nie wybieramy prezydenta, czy burmistrza, sądzisz, że pokazanie własnego osądu fotografii może być z jakichś powodów niemożliwe dla usera tak by go zniechęciło do oddania głosu? Przecież w Galerii oceniamy pod nickiem i nie ma z tym problemu.


Pytam o technikę przeprowadzenia tego konkursu, a mam wrażenie, że moje pytania stają się osądem, a może nawet krytyką. Ustalasz zasady, ja zaś ustalam czy administracja może w czymś pomóc. Mogę ewentualnie zasygnalizować, że pewnych rzeczy trzeba unikać albo zrobić je inaczej bo technika nie pozwala.



PS. Nie mam problemu z poproszeniem o zgodę, brak odpowiedzi przez 7 dni byłby traktowany jak odmowa, ale musiałbym mieć dostęp do maila lub innego podanego kanału kontaktowego.

Masz dostęp tylko do PW jak każdy. Chyba że ktoś dopisał w swoim profilu e-mail lub kontakt przez komunikator. Ale ten przypadek będziemy rozważać jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie galerii konkursowej.

---------- Post dodany o 23:44 ---------- Poprzedni post był o 23:37 ----------



A jest możliwe stworzenie tabeli i zalinkowanie do niej z numerkami zdjęć zapożyczonych z galerii prywatnych i wątków?
Czy jest możliwym wysłanie generalnego zapytania o zgodę na wykorzystanie w konkursie zdjęć umieszczonych na forum do ogółu userów na tych samych warunkach jak rozsyłany jest biuletyn z prośbą o przesłanie zastrzeżenia na nie do końca sierpnia. Do tej informacji dołaczyć kilka słów wraz z regulaminem. Kto nie zastrzeże domyślnie może być przetwarzany.
Dla nowych trzeba by było wprowadzić linijkę do zaznaczenia pod regulaminem i stworzyć publicznie dostępną listę kto nie jest zainteresowany.

Nie za bardzo. I "domyślnie przetwarzany" nie wchodzi w grę. Dla zasad i uproszczenia paru spraw nie można przyjmować, że ktoś na coś się zgodził. Lepiej uprościć reguły zabawy, albo zorganizować ją tak by zgoda nie była wymagana.

apz
4.08.12, 00:20
W konkursach mamy dwie dostępne metody głosowania: ankieta w wątku i głosowanie w galerii konkursowej (OR i popRAWka). Obie metody automatycznie zliczają głosy i nie dają podglądu na głosujących. Narzucają pewne ograniczenia co do ich wykorzystania. Chcesz liczyć ręcznie, ja nie widzę żadnego problemu. Czyli technicznie wypadałoby, że kto nie ma 10 postów kasujemy jego post-ocenę. Podobnie z propozycjami. Kto nie w OlyJedi, tego post usuwamy.



Pytam o technikę przeprowadzenia tego konkursu, a mam wrażenie, że moje pytania stają się osądem, a może nawet krytyką. Ustalasz zasady, ja zaś ustalam czy administracja może w czymś pomóc. Mogę ewentualnie zasygnalizować, że pewnych rzeczy trzeba unikać albo zrobić je inaczej bo technika nie pozwala.



Masz dostęp tylko do PW jak każdy. Chyba że ktoś dopisał w swoim profilu e-mail lub kontakt przez komunikator. Ale ten przypadek będziemy rozważać jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie galerii konkursowej.

Źle to zrozumiałeś - pytam ,bo wydawało mi się ,że jeżeli oceniamy pracę w galerii pod nickiem i mnie to nie przeszkadza, to napisanie podoba mi się fotka nr 5, lub napisane np. dla fotki nr. 5 - 4pkt, dla nr. 8 - 2 pkt, i dla nr. 3 - 1 pkt jest bardzo podobną sytuacją i nie musi takie wyrażenie opinii być tajnym. Bo i wagą jest odrobina przyjemności dla autora wybranej najlepszej fotografii.

Pytam o e-mail , bo znalazłem tak brzmiące okienko na profilu - wyślij e-mal do użytkownika, wyglądające jak okienko do raportowania. Zapytałem czy to działa i czy faktycznie mogę w ten sposób wysłać e-mail do użytkownika, bez ujawniania moim oczom jego adresu. Widać niedość szczegółowo opisałem o co mi chodzi.

Podoba mi się głosowanie jawne. Jeśli idzie o liczenie, to W Podlesicach policzyliśmy ok. 60 głosów w kilkanaście minut. Przy dziesięciu zdjęciach można by dać możliwość większej ilości ocen niż tylko wszystko albo nic przez dodanie ocen cząstkowych. Da to więcej liczenia, ale może warto. W fotografii nic nie jest tylko czarno-białe.

Zastanawiam się jak można pokazać zaproponowane zdjęcia do głosowania tak by nie dodawać nikomu dużo dodatkowej roboty. Czy do ankiety w opcjach da się zalinkować miniaturkę +skrypt do zassania oryginału zdjęcia z głębi forum do samootwierającego się pod myszką okienka?

Nie mam pojęcia jak pracochłonne jest otwieranie i zamykanie galerii konkursowej. Może być tak, ale nie musi, że edycja będzie wymagać 4-5 głosowań cząstkowych i jednego końcowego.
Rozumiem , że do skryptu galerii konkursowej zdjęcie musi być "włożone" z profilu użytkownika?

Myślę,że tak czy inaczej będę wysyłał zapytanie o zgodę na uczestnictwo fotografii w wyborze, by nie było niepotrzebnych nikomu kwasów. Uważam, że tego wymagają zwykle zasady współżycia między ludźmi. Przy jednym wewnętrznym kanale kontaktowym dla niektórych zapytanie to może być nieskuteczne.

Ania_
4.08.12, 00:31
Jeśli chodzi o e-mail. To może ja Ci pomogę. ;) Tak możesz wysłać wiadomość e-mail (pójdzie na ten podany do rejestracji), ale nie każdy użytkownik udostępnia tę opcję. Bezpieczniej jest wysłać PW, masz kopię, jest opcja raportu PW, ale to oczywiście jest wspomniany przez Ciebie tylko kanał wewnętrzny.

grizz
4.08.12, 05:42
W konkursach mamy dwie dostępne metody głosowania: ankieta w wątku i głosowanie w galerii konkursowej (OR i popRAWka). Obie metody automatycznie zliczają głosy i nie dają podglądu na głosujących. Narzucają pewne ograniczenia co do ich wykorzystania. Chcesz liczyć ręcznie, ja nie widzę żadnego problemu. Czyli technicznie wypadałoby, że kto nie ma 10 postów kasujemy jego post-ocenę. Podobnie z propozycjami. Kto nie w OlyJedi, tego post usuwamy.



poprawka, jest opcja ankiety z podglądem na głosujących.

apz
4.08.12, 08:52
poprawka, jest opcja ankiety z podglądem na głosujących.

To jest świetna wiadomość.

hades
4.08.12, 13:44
poprawka, jest opcja ankiety z podglądem na głosujących.

No tak zapomniałem. Czyli jest automat.