PDA

Zobacz pełną wersję : M.Zuiko Digital EZ-M1442 14-42 mm 1:3.5-5.6



droplet
17.07.12, 13:28
Witam,

nie znalazłem osobnego wątku dotyczącego tego szkła.
Ten obiektyw może szału nie robi ale jest podstawowym, by nie powiedzieć jedynym popieranym w niektórych obudowach podwodnych Olympusa.
Trzeba tylko pamiętać, że Olympus nie dodaje do obudowy pierścienia do zooma i trzeba go nabyć osobno.
Szkło można używać razem z konwerterami do makro i WA.
Po obejrzeniu paru testów i zdjęć stwierdziłem, że zestaw podwodny z E-PL3 ma sens.
W domu w gorszym oświetleniu sprawdziłem działanie AF z E-P3 i załamałem się. XZ-1 działa dużo sprawniej a przez to, że ma jaśniejszy obiektyw nie muszę ciągnąć ISO w górę. Podobny zestaw do fotografii podwodnej z XZ-1 jest dużo tańszy. W świetle dziennym jest już lepiej z AF.
Do obudowy i tak należy używać wersji II tego szkła ale jej nie mam i stąd moje pytanie.

Czy jest znacząca różnica w szybkości AF pomiędzy wersją I i wersją II tego szkła?

Raven_Design
17.07.12, 13:45
Silnik AF pracuje lepiej. Jest szybszy i cichszy. Acz wersja II jest minimalnie gorsza optycznie.

marek7001
17.07.12, 14:19
Silnik AF pracuje lepiej. Jest szybszy i cichszy. Acz wersja II jest minimalnie gorsza optycznie.

Dlaczego gorsza?
W każdym calu lepsza:) http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1400/cat/all

thedoc
17.04.13, 20:56
Słuchajcie, nie mogę odszukać jaki symbol ma osłona przeciw słoneczna do tego szkiełka? Czy ktoś z Was próbował innej osłony do tego obiektywu?

slaszysz
17.04.13, 21:18
Słuchajcie, nie mogę odszukać jaki symbol ma osłona przeciw słoneczna do tego szkiełka? Czy ktoś z Was próbował innej osłony do tego obiektywu?
To LH40.