PDA

Zobacz pełną wersję : Przeróbka i zamocowanie kabla RM-CB1



irek50
14.07.12, 18:08
Dawno nie pisałem o swoich pomysłach technicznych.... Zmodyfikowałem (dla zdjęć ze statywu) kabel RM-CB1 wyrzucając mechaniczną blokadę spustu i wstawiając w to miejsce miniaturowy wyłącznik przesuwny podłączony wewnątrz do dwóch górnych blaszek-styków (dla włączania AF). Przycisk migawki pozostał bez zmian. Rączka kabla jest połączona ze stalowym wygiętym drutem i zamocowana w odpowiednim miejscu do statywu (nie grozi poruszenie przy obsłudze spustu migawki). Kabel jest przeprowadzony wewnątrz pionowej kolumny statywu, aby nie przeszkadzał w pracy. Głowica jest całkowicie przerobiona i pozwala na pionowe pochyły bez zmiany wstępnie nastawionej ostrości ... (oś obrotu jest w płaszczyźnie i na wysokości przysłony dla kadrów pionowych)---pozdrawiam

apz
14.07.12, 23:17
Dawno nie pisałem o swoich pomysłach technicznych.... Zmodyfikowałem (dla zdjęć ze statywu) kabel RM-CB1 wyrzucając mechaniczną blokadę spustu i wstawiając w to miejsce miniaturowy wyłącznik przesuwny podłączony wewnątrz do dwóch górnych blaszek-styków (dla włączania AF). Przycisk migawki pozostał bez zmian. Rączka kabla jest połączona ze stalowym wygiętym drutem i zamocowana w odpowiednim miejscu do statywu (nie grozi poruszenie przy obsłudze spustu migawki). Kabel jest przeprowadzony wewnątrz pionowej kolumny statywu, aby nie przeszkadzał w pracy. Głowica jest całkowicie przerobiona i pozwala na pionowe pochyły bez zmiany wstępnie nastawionej ostrości ... (oś obrotu jest w płaszczyźnie i na wysokości przysłony dla kadrów pionowych)---pozdrawiam

Widzę, że vena techniczna Cię nie opuszcza. Najbardziej na tej fotografii poza rozwiązaniem wygody pracy zainteresowała solidność Twojego statywu.

irek50
15.07.12, 08:45
Widzę, że vena techniczna Cię nie opuszcza. Najbardziej na tej fotografii poza rozwiązaniem wygody pracy zainteresowała solidność Twojego statywu.
--------------------
Ten statyw mam od ponad 30lat -- to stara solidna konstrukcja z NRD :)

apz
15.07.12, 08:48
--------------------
Ten statyw mam od ponad 30lat -- to stara solidna konstrukcja z NRD :)

Te wajchy do stabilizowania nóg jak te w starych tokarkach do mocowania uchwytów, Musi być bardzo ciężki , ale i bardzo stabilny...
Pozdrawiam AP.

irek50
15.07.12, 09:07
Tego statywu używam tylko w studio, więc waga nie jest problemem... Pionowa kolumna zamocowana jest w metalowej kuli z blokadą umożliwiającej przechyły i prostowanie...Natomiast pomysł z zamocowaniem rączki RM-CB1 na stalowym drucie bardzo ułatwia pracę ... prawa ręka obsługuje kadrowanie, a lewa zoomowanie i wyzwalanie migawki z AF :) ---pozdrawiam

majeczek78
15.07.12, 21:25
Fajny pomysł. Gratuluję.