PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz OlympusClub 2013



Strony : [1] 2 3 4 5

hades
3.07.12, 11:57
Ruszamy z produkcją kalendarza OlympusClub 2013.
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=71549&stc=1&thumb=0&d=1349956478



Wybrane kategorie, które uzyskały największą ilość głosów w ankiecie

Głosowanie zakończone. Zobacz wyniki.

Makro -Zobacz wyniki (https://forum.olympusclub.pl/threads/83598)
Krajobraz - Zobacz wyniki (https://forum.olympusclub.pl/threads/83601)
Fauna - Zobacz wyniki (https://forum.olympusclub.pl/threads/83603)
Flora - Zobacz wyniki (https://forum.olympusclub.pl/threads/83605)


Organizacyjnie

Zamówienie kalendarza: Formularz zapisu na kalendarz został wyłączony


Zapisy na kalendarz zakończone.

Dogrywka zakończona. Dobiliśmy do limitu 300 sztuk.






Wprowadzenie



Z pomocą Olympus Polska mamy możliwość wyprodukować trzynastostronicowy kalendarz ścienny, w układzie poziomym, w formacie A3. Wydruk będzie czterokolorowy bez lakierowania, na papierze kredowym 200 gramów. Kalendarz będzie sygnowany logiem OlympusClub. Na rewersie pierwszej strony pojawi się kilka słów o klubie.

Kalendarz w założeniu ma być wizytówką OlympusClub. Po artykule w DFV to kolejna możliwość prezentacji dokonań klubowiczów. Nakład w większości będzie dystrybuowany poza klubem przez Olympus Polska.

Kalendarz dla klubowiczów będzie bezpłatny zarówno w zamówieniu jak i dystrybucji. W tej chwili dla klubu przeznaczone jest 300 sztuk. Sposób zamawiania jak i dystrybucji zostały podane poniżej w zasadach konkursu, w punkcje 5 i 6.


Zasady konkursu


Co trafi do kalendarza?
Kalendarz zostanie podzielony na 4 kategorie przypisane do pór roku. W każdej kategorii zostaną wybrane 3 zdjęcia.
Do kalendarza można zgłaszać zdjęcia wykonane przez klubowiczów.
Zdjęcia powinny być wykonane aparatami Olympus.
Każde ze zdjęć przesłane do konkursu powinno mieć zachowany EXIF.
Ze względu na format kalendarza do konkursu mogą trafić wyłącznie zdjęcia w układzie horyzontalnym.
Zgłaszane prace powinny nadawać się do druku w formacie 30x40 cm.

Jak zgłosić zdjęcie?
Autorzy mogą zgłosić maksymalnie 5 zdjęć w każdej z kategorii (wcześniejszy zapis: 4 zdjęcia, po jednym do każdej z kategorii).
Dla każdej kategorii będzie przypisany osobny formularz zgłoszenia.
Jeśli zajdzie pomyłka i zdjęcie trafi do niewłaściwej kategorii proszę o wiadomość w tej sprawie z adnotacją jakie zdjęcie (tytuł lub nick autora) do jakiej kolekcji powinno trafić.
W trakcie trwania zbiórki zdjęć można dokonać podmiany zgłoszonego kadru na technicznie ulepszony. Treść jak i sposób wykadrowania nie mogą ulec zmianie. Muszą być identyczne z wcześniej zgłoszoną propozycją.
Wymiana zdjęcia na zupełnie inny kadr nie będzie możliwa. Przed dodaniem proszę się dobrze zastanowić.
Jeśli autor w danej kategorii umieści więcej niż dwa zdjęcia, wówczas zostanie wybrane losowo jedno z puli zdjęć autora w danej kategorii. Pozostałe zdjęcia autora zostaną usunięte z tej kategorii.

Jak wybieramy?
Głosowanie odbędzie się w otwartym głosowaniu dla wszystkich klubowiczów.
Każda z kategorii będzie głosowana osobno.

Zgoda na publikacje
Każdy klubowicz, którego zdjęcie zostanie wybrane do kalendarza, wyraża zgodę na nieodpłatne przekazanie zdjęcia do publikacji w kalendarzu OlympusClub 2013.
Zgoda na publikacje, w formie pisemnej, wraz z czytelnym podpisem powinna zostać przesłana pocztą. Adres, na który będą przyjmowane zgody na publikacje, wraz z odpowiednim formularzem zostanie przesłany do laureatów droga elektroniczną po ogłoszeniu wyników.
Nie przesłanie zgody w podanym w treści wiadomości terminie będzie skutkować wykluczeniem z konkursu i zastąpieniem wybranego zdjęcia następnym w kolejności otrzymanych głosów.

Chcę mieć ten kalendarz
Kalendarz będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich klubowiczów, którzy dokonają rejestracji za pomocą przygotowanego formularza.
Formularz zamówienia zostanie zamieszczony po ogłoszeniu wyników konkursu.

Dystrybucja
Autorzy, których prace znajdą się w kalendarzu otrzymają go bezpłatnie na wskazany przez nich adres pocztowy.
Klubowicze, którzy zgłoszą chęć otrzymania kalendarza otrzymają go bezpłatnie. Jednak ze względu na ograniczone możliwości wysyłki dystrybucja zostanie zorganizowana w pakietach. Pakiety, wraz z przyporządkowaną do nich listą klubowiczów, trafią do osób chętnych podjęcia się odbioru i dystrybucji w regionie. W tej chwili przewiduje się utworzenie 16 pakietów, stosownie do liczby województw.
Wysyłka poza granice Polski, zostanie zrealizowana na koszty zamawiającego.

Nie wyklucza się zmian w zasadach konkursu. Informacja o zmianach pojawi się w tej wiadomości i zostanie odpowiednio wyróżniona.


Kategorie kalendarza



Mimo, że start projektu kalendarza OlympusClub 2013 opóźnił się o tydzień, chciałbym by jego tworzenie rozpocząć od wyboru 4 kategorii. Skoro ma to być kalendarz klubowy, najlepiej by klubowicze o tym zadecydowali jakie kategorie zdjęć powinny znaleźć się w kalendarzu. Do wyboru mamy kategorie, które reprezentowane są w naszej Galerii Publicznej (https://galeria.olympusclub.pl/galeriapubliczna.php). Są to:

akt,
architektura,
człowiek,
makro,
inne,
krajobraz,
portret,
reportaż,
sport,
fauna,
flora.
Oczywiście, nie sugeruje to, że zdjęcia, które trafią do kalendarza, powinny być wyborem z tych, które załapały się wcześniej do Galerii Publicznej. To jedynie zestaw kategorii.

Jak widzicie, kategorie trafiły do ankiety. Będzie ona dostępna do najbliższej niedzieli. W poniedziałek uruchomię galerie i formularze do zbioru zdjęć dla wybranych kategorii, które otrzymały największą ilość głosów.





Część organizacyjna

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://docs.google.com/spreadsheet/oimg?key=0AmnIq5rVjkc3dE5ieVdxUmJPMTZ2X3FvM0MtWmli YXc&oid=3&zx=toboual956eq)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://docs.google.com/spreadsheet/oimg?key=0AmnIq5rVjkc3dE5ieVdxUmJPMTZ2X3FvM0MtWmli YXc&oid=6&zx=dk7lvbwmplqd)



















Schemat dystrybucji

Ze względu na to, że schemat ma pewne "problemy" by zmieścić się w poście, podaje link do niego: https://docs.google.com/spreadsheet/oimg?key=0AmnIq5rVjkc3dE5ieVdxUmJPMTZ2X3FvM0MtWmli YXc&oid=7&zx=pne1e49csbyu



https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://docs.google.com/spreadsheet/oimg?key=0AmnIq5rVjkc3dE5ieVdxUmJPMTZ2X3FvM0MtWmli YXc&oid=7&zx=pne1e49csbyu)

aga_piet
3.07.12, 12:04
Pkt 1 d - "Każde ze zdjęć przesłane do konkursu powinno mieć zachowany EXIF." A co, jeśli obrabiam zdjęcie w programie, który nie zachowuje exifa? (tak ma np. Corel 9). Czy mogę w osobnym pliku przesłać gołego jpga w celu udowodnienia, że to Olympus?

hades
3.07.12, 12:13
Trochę ogólnie to opisałem. Chodzi o to by były dane typu model aparatu i obiektyw. Przewiduje, że zdjęcia będą podpisywane (rzecz jasna oprócz autora) w ten sposób. Poza tym (teraz na to wpadłem) będzie problem z obiektywami niesystemowymi, które w żaden sposób w EXIF się nie zachowają. Wystarczy wpisać w komentarz przy dodawaniu pliku wspomniane informacje. Doprecyzuje w ten sposób zapis w zasadach.

Mirek54
3.07.12, 12:39
Jak by co to te od smieny 8M sie zapisuja.Nie wiem jak te z 9 i 10-sprawdzic moge.

apz
3.07.12, 12:49
Trochę ogólnie to opisałem. Chodzi o to by były dane typu model aparatu i obiektyw. Przewiduje, że zdjęcia będą podpisywane (rzecz jasna oprócz autora) w ten sposób. Poza tym (teraz na to wpadłem) będzie problem z obiektywami niesystemowymi, które w żaden sposób w EXIF się nie zachowają. Wystarczy wpisać w komentarz przy dodawaniu pliku wspomniane informacje. Doprecyzuje w ten sposób zapis w zasadach.

Proszę o podanie rozdzielczości zdjęcia do kalendarza.

hades
3.07.12, 13:04
Proszę o podanie rozdzielczości zdjęcia do kalendarza.

Zupełnie poważnie. 5 megapixeli, tyle ma E-1. Ale może inaczej napiszę. Zdjęcie trzeba obrobić/przygotować tak by umożliwiało publikacje w formacie 40x30 cm. To orientacyjna wielkość kalendarza.

Co prawda w chwili obecnej do konkursu zgłaszamy zdjęcia w rozdzielczości nadającej się do obejrzenia w galerii, ale trzeba mieć świadomość, że zdjęcie może wygrać i trzeba będzie zmierzyć się z tematem.

Mirek54
3.07.12, 13:11
Cmyk????????

hades
3.07.12, 13:20
Jak by co to te od smieny 8M sie zapisuja.Nie wiem jak te z 9 i 10-sprawdzic moge.

9 i 10 chyba nie dają rady, ale sprawdź ;).

Dobrze Mirku, że zwróciłeś na to uwagę. W kwestii podrobionych EXIF-ów mam zaufanie do autorów i do tego co publikują. W tym wypadku bawimy się na poważnie. Proponuje by w przypadku wyjścia na jaw podróbki na konto winnego spłynął mandat 2 pkt (3 pkt to krótkotrwały ban).

GoBo
3.07.12, 13:39
Fantastyczny pomysł, chętnie nabędę kalendarz odpłatnie czy tez nieodpłatnie.
Swojego zdjęcia zapewne nie prześlę, bo daleko mi do artyzmu jaki tu prezentuje wielu, ale możecie mnie wpisać na listę chętnych do zakupu.
Wakacyjne pozdrowienia dla klubowiczów.

hades
3.07.12, 13:57
Cmyk????????

Nie CMYK. Nie przesadzajmy :). Zostajemy w tej przestrzeni kolorów w jakiej damy zdjęcie do głosowania. Tu chodzi tylko o rozdzielczość by ktoś nie dawał do konkursu zdjęcia 800x600, a później okazałoby się, że nie może przygotować większej rozdzielczości bo nie posiada RAW-a albo TIFF-a, który był źródłem.

Bezpośrednie przygotowanie do publikacji weźmie na siebie firma, która będzie drukowała kalendarz. My tylko dostarczymy zdjęcia.

---------- Post dodany o 13:57 ---------- Poprzedni post był o 13:44 ----------

Ale zanim namiesza się zupełnie w tym temacie rozdzielczości i przygotowania zdjęcia.

Chodzi o to by przygotować zdjęcie w największej rozdzielczości jaka zostanie po wykadrowaniu. Przykład. Zdjęcie z E-3, rozdzielczość w RAW 3648x2736. Po lekkim wykadrowaniu, wyprostowaniu i pozostawieniu go w formacie 4x3 otrzymujemy, dajmy na to, rozdzielczość 3510x2632. I dla tej rozdzielczości dokonujemy niezbędnych korekt przed wyeksportowaniem. Ktoś chce, ktoś potrafi może spróbować zrobić większą rozdzielczość z mniejszej.

Nie przeginamy też z kadrowaniem. Jeśli po wykadrowaniu zostaje nam wspomniana rozdzielczość 800x600... to sami rozumiecie. Z tego nic większego nie powstanie.

henry1
3.07.12, 14:37
Głos oddałem .
Jakie ilości będzie mógł kupić ( otrzymać ) jeden Olytalib?

waruga
3.07.12, 14:44
Glos oddany :-)

hades
3.07.12, 14:48
Głos oddałem .
Jakie ilości będzie mógł kupić ( otrzymać ) jeden Olytalib?

Dla klubu jest przeznaczone 300 sztuk. Jeśli będzie małe zainteresowanie to niewykluczone, że jeden klubowicz będzie mógł sobie zamówić więcej niż jeden egzemplarz.

ajan
3.07.12, 15:06
Głos oddałem.
Zamawiam też.

hades
3.07.12, 15:09
Zamawiam też.

W stosownym czasie (po głosowaniach nad wyborem zdjęć) będzie można zamówić.

dao
3.07.12, 15:15
Bardzo fajna inicjatywa. Jeśli można, to wstępnie deklaruję się do kolportażu na opolszczyznę.

hades
3.07.12, 15:17
Bardzo fajna inicjatywa. Jeśli można, to wstępnie deklaruję się do kolportażu na opolszczyznę.

Zapisałem.

Krakman
3.07.12, 15:31
Nie CMYK. Nie przesadzajmy :). Zostajemy w tej przestrzeni kolorów w jakiej damy zdjęcie do głosowania. Tu chodzi tylko o rozdzielczość by ktoś nie dawał do konkursu zdjęcia 800x600, a później okazałoby się, że nie może przygotować większej rozdzielczości bo nie posiada RAW-a albo TIFF-a, który był źródłem.

Bezpośrednie przygotowanie do publikacji weźmie na siebie firma, która będzie drukowała kalendarz. My tylko dostarczymy zdjęcia.

---------- Post dodany o 13:57 ---------- Poprzedni post był o 13:44 ----------

Ale zanim namiesza się zupełnie w tym temacie rozdzielczości i przygotowania zdjęcia.

Chodzi o to by przygotować zdjęcie w największej rozdzielczości jaka zostanie po wykadrowaniu. Przykład. Zdjęcie z E-3, rozdzielczość w RAW 3648x2736. Po lekkim wykadrowaniu, wyprostowaniu i pozostawieniu go w formacie 4x3 otrzymujemy, dajmy na to, rozdzielczość 3510x2632. I dla tej rozdzielczości dokonujemy niezbędnych korekt przed wyeksportowaniem. Ktoś chce, ktoś potrafi może spróbować zrobić większą rozdzielczość z mniejszej.

Nie przeginamy też z kadrowaniem. Jeśli po wykadrowaniu zostaje nam wspomniana rozdzielczość 800x600... to sami rozumiecie. Z tego nic większego nie powstanie.

Ja jak przygotowuję tej wielkości zdjęcia do publikacji to jest to: 300 DPI/cal i jednak w cmyku, ponieważ wszystkie maszyny poligraficzne drukują z CMYKa.
Oczywiście można wysłać w RGB, ale jest ryzyko , ze kolory w finalnym produkcie będą inaczej trochę wyglądały.

A tak wogóle to zdjęcie w każdym monitorze inaczej wygląda i w każdej drukarce, czy też maszynie offsetowej inaczej wyjdzie... A jak do tego dodam, że każde oko troszkę inaczej kolory widzi to już jest super... Zwłaszcza, że po dostaniu się w "łapy" i oko grafika robiącego skład , nie mamy już na to żadnego wpływu....

Mają powyższe na uwadze proponuję ujednolicić pliki już "nagrodzone" do 300 DPI TIF oraz wym 30x40cm (bo zdaje sie taki miał być..)
Powiedzmy, że cmyk byłby wskazany. Moi zaprzyjaźnieni drukarze nie chcą przyjmować plików innych niż TIFy w cmyku..

To tylko tak na marginesie, by było widać , że my znamy się na rzeczy wysyłając właściwe. I nie jesteśmy bandą amatorów......:wink:

aga_piet
3.07.12, 15:37
Krakman, drukarnia dostanie w CMYKU od osoby, która to wypuszcza do druku. Na pewno ta osoba i tak ujednolici wszystkie foty i zadba o odpowiedni format :)

nyny
3.07.12, 15:40
To jest kalendarz OlympusClub czy dziela skonczone z aparatow Olka?

pozdro

Krakman
3.07.12, 15:44
Krakman, drukarnia dostanie w CMYKU od osoby, która to wypuszcza do druku. Na pewno ta osoba i tak ujednolici wszystkie foty i zadba o odpowiedni format :)

Masz rację, oczywiście.... Tylko , że ja oglądając moje zdjęcie do wysłania (nie mówię o konkursie) będę miał większą pewność, że wyjdzie tak jak widzę wysyłając w cmyku.
Zmiana trybu to jest jeden ruch i już! Tylko , że w druku konsekwencje są różne...
Ale co tam .. mnie by było wszystko jedno czy na moim foto różowy wychodzi jak fiolet .. Cieszyłbym jak mały pies pchłami gdyby moje było w kalendarzu...:mrgreen:

---------- Post dodany o 15:44 ---------- Poprzedni post był o 15:41 ----------

A tak poważnie ...... to mam chyba skrzywienie zawodowe....:roll:

konradkkk
3.07.12, 15:57
hmm szkoda, że tylko z olka zdjęcia....

romek1967
3.07.12, 16:29
hmm szkoda, że tylko z olka zdjęcia....
też nie wiem kto to wymyślił żeby w kalendarzy OlympusClubu zdjęcia tylko z olka były, szok po prostu

Bodzip
3.07.12, 18:10
też nie wiem kto to wymyślił żeby w kalendarzy OlympusClubu zdjęcia tylko z olka były, szok po prostu
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nyny
3.07.12, 18:12
A tyle sie slyszy, sprzet nie ma znaczenia, nie wazne czym wazne, kto i jak itd. byle fota gadala ;)

:p

pozdro

apz
3.07.12, 18:17
A tyle sie slyszy, sprzet nie ma znaczenia, nie wazne czym wazne, kto i jak itd. byle fota gadala ;)

:p

pozdro

Dla użytkownika , czy dla sponsora? Jak Olek finansuje kalendarz, trudno się dziwić , że postawił ograniczenie sprzętowe, jak kalendarz będzie składkowy , mogą być w nim wszelakie fotografie niezależnie od użytego systemu, to takie trudne do pojęcia? A może zrobić dwa kalendarze?
Pozdrawiam AP.

konradkkk
3.07.12, 18:23
też nie wiem kto to wymyślił żeby w kalendarzy OlympusClubu zdjęcia tylko z olka były, szok po prostu


też się dziwie :D

K_Puchatek
3.07.12, 18:24
Głos oddany, na kalendarz się piszę "obyma ręcami", a to ...

Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty romek1967.

znowu w pamięci...:roll:

nightelf
3.07.12, 18:32
znowu w pamięci...:roll:

Zapisz sobie w notatniku, jako i ja czynię :)

marek7001
3.07.12, 18:34
Głos oddany już wcześniej:wink: a i chętnie łyknę przy sposobności ze 2-3 sztuki:-P

nyny
3.07.12, 19:19
Dla użytkownika , czy dla sponsora? Jak Olek finansuje kalendarz, trudno się dziwić , że postawił ograniczenie sprzętowe, jak kalendarz będzie składkowy , mogą być w nim wszelakie fotografie niezależnie od użytego systemu, to takie trudne do pojęcia? A może zrobić dwa kalendarze?
Pozdrawiam AP.

Nie trudne do pojecia:)
Tyle, ze wtedy sie chyba powinien nazywac "Kalendarz częsci użytkowników posiadających e-system bedacych czlonkami OlympusClub na 2013 rok" :p

pozdro

majeczek78
3.07.12, 19:49
Głos oddałem . Też będę zamawiał.

hades
3.07.12, 20:59
Ja jak przygotowuję tej wielkości zdjęcia do publikacji to jest to: 300 DPI/cal i jednak w cmyku, ponieważ wszystkie maszyny poligraficzne drukują z CMYKa.

Technicznie, z naszej strony mamy dostarczyć zdjęcia w przyzwoitej rozdzielczości. Nikt nie wymaga od nas 300 dpi i CMYK-a. A artystycznie powinniśmy zaproponować i wybrać 12 zdjęć zrywających włosy i peruki z głowy, które każdy posiadacz kalendarza chętnie będzie oglądał w ciągu kolejnych miesięcy 2013, odkrywając kolejne detale na obrazach. Nad tym się skupmy. Mamy ten luksus, że nie martwi nas strona techniczna druku, że o finansowej nie wspomnę. Mamy okazje zrobić kolejny projekt, w którym klub będzie widoczny.

Jednak będę o pamiętał o Twoich umiejętnościach Krakman. To nie ostatni pomysł na ten rok :).


Oczywiście można wysłać w RGB, ale jest ryzyko , ze kolory w finalnym produkcie będą inaczej trochę wyglądały.

Ryzyko, owszem jest. Ale.... zaryzykowaliśmy przy wizytówce klubu w DFV. Autorzy zdjęć tam zamieszczonych nie narzekali (nie doszły do mnie sygnały) na różnice w kolorach czy detalach. Można było samemu ocenić.



Mają powyższe na uwadze proponuję ujednolicić pliki już "nagrodzone" do 300 DPI TIF oraz wym 30x40cm (bo zdaje sie taki miał być..)
Powiedzmy, że cmyk byłby wskazany. Moi zaprzyjaźnieni drukarze nie chcą przyjmować plików innych niż TIFy w cmyku..

Pomysł nawet ciekawy, ale nie obiecuje, że będzie potrzeba. Jak już napisałem po naszej stronie nie ma takich wymagań. Gdyby jednak dam znać.


To tylko tak na marginesie, by było widać , że my znamy się na rzeczy wysyłając właściwe. I nie jesteśmy bandą amatorów......:wink:

Będzie okazja udowodnić. Jak pisałem to nie ostatni pomysł.

---------- Post dodany o 20:47 ---------- Poprzedni post był o 20:46 ----------


To jest kalendarz OlympusClub czy dziela skonczone z aparatow Olka?

I to i to.

---------- Post dodany o 20:48 ---------- Poprzedni post był o 20:47 ----------


hmm szkoda, że tylko z olka zdjęcia....

Niestety, ale... przy innym pomyśle, kto wie.

---------- Post dodany o 20:59 ---------- Poprzedni post był o 20:48 ----------


A może zrobić dwa kalendarze?

Zróbmy jeden, do końca. Zobaczymy jak nam pójdzie. Przed nami jeszcze zbiórka zdjęć, głosowanie, zebranie papierów. Mam nadzieje, że pójdzie sprawnie. Zwłaszcza, że razem z kalendarzem muszę jeszcze jedną rzecz zrobić. Na drugi na prawdę nie ma czasu.

jagger
3.07.12, 21:03
świetna inicjatywa... głos w ankiecie oddałem... szkoda że rok ma tylko 12 miesięcy bo cztery kategorie to ciut za mało... :-)

hades
3.07.12, 21:04
Nie trudne do pojecia:)
Tyle, ze wtedy sie chyba powinien nazywac "Kalendarz częsci użytkowników posiadających e-system bedacych czlonkami OlympusClub na 2013 rok" :p

Nyny, ale zdjęcia z PEN-ów też mogą wziąć udział w konkursie :).

---------- Post dodany o 21:04 ---------- Poprzedni post był o 21:03 ----------


świetna inicjatywa... głos w ankiecie oddałem... szkoda że rok ma tylko 12 miesięcy bo cztery kategorie to ciut za mało... :-)

Jeśli ten się uda, to będzie powód by pomyśleć co przygotować na 2014 :).

nyny
3.07.12, 21:06
Nyny, ale zdjęcia z PEN-ów też mogą wziąć udział w konkursie :).

A peny to nie e-system? :esystem:

marek7001
3.07.12, 21:08
A peny to nie e-system? :esystem:

Peny to Pen-system:-P

hades
3.07.12, 21:09
A peny to nie e-system? :esystem:

Nie przypominam sobie bym podkreślał, że zdjęcia mogą pochodzić wyłącznie z E-Systemu :).

jagger
3.07.12, 21:12
A peny to nie e-system? :esystem:
Peny to Pentagram-system...

grizz
3.07.12, 21:12
No włąśnie - kompakty też mogą być :P W sumei jakiś krajobraz podwodny z kompakta nie byłby zły ;)

nyny
3.07.12, 21:16
To teraz jak ustosunkujecie sie do takiego czegos:
D300s+vivitar z mocowaniem OM, jest to zrobione za pomoca olympusa czy nie, mozna wystawic czy nie mozna?

pozdro

---------- Post dodany o 21:16 ---------- Poprzedni post był o 21:15 ----------


Peny to Pentagram-system...

hyhyhy

Mam lepsze.

Przeklety-system :p


pozdro

hadan
3.07.12, 21:16
Głos oddany. Na terenie Trójmiasta mogę się podjąć dystrybucji.

Pozdrawiam.

Bodzip
3.07.12, 21:19
To teraz jak ustosunkujecie sie do takiego czegos:
D300s+vivitar z mocowaniem OM, jest to zrobione za pomoca olympusa czy nie, mozna wystawic czy nie mozna?

pozdro

---------- Post dodany o 21:16 ---------- Poprzedni post był o 21:15 ----------



hyhyhy

Mam lepsze.

Przeklety-system :p


pozdro

Michał, bądź mężczyzną :)

nightelf
3.07.12, 21:19
To teraz jak ustosunkujecie sie do takiego czegos:
D300s+vivitar z mocowaniem OM, jest to zrobione za pomoca olympusa czy nie, mozna wystawic czy nie mozna?


To pikuś (Pan Pikuś).
Co z zdjęciem zrobionym E-P1 + obiektyw Nikona? :wink:

Pewnie znaczenie ma aparat, a nie podpięte obiektywy.

Bodzip
3.07.12, 21:21
Liczy się body

nyny
3.07.12, 21:24
Michał, bądź mężczyzną :)

Jam jest Przemus :p



To pikuś (Pan Pikuś).
Co z zdjęciem zrobionym E-P1 + obiektyw Nikona? :wink:

Pewnie znaczenie ma aparat, a nie podpięte obiektywy.

No tez ciekawy mariaz...


pozdro

---------- Post dodany o 21:24 ---------- Poprzedni post był o 21:22 ----------


Liczy się body

Jedziem dalej, Body pana, lajka z matryca 4/3 i m4/3 i takimiz mocowaniami, lapie sie w to czy nie?


pozdro

Bodzip
3.07.12, 21:24
Jam jest Przemus :p

pozdro
uuups -wybacz :mrgreen:

Mirek54
3.07.12, 21:32
Liczy się body

O wlasnie,szkla moga byc juz innej masci.
Zapytam przewrotnie.A co z programem do obrobki.OS studio,Viewer i na tym koniec,czy CS3 lub 4 lub 5 czy moze starszy abo inny moze byc??????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

MZ kalendarz jest milosnikow forum nie marki,a ze to forum olympusa to nie nasza wina.Olympus nam tylko pomaga w tym-prawda??Czy rowniez za nas decyduje??.To moze niech olympus wybiera tez fotki-co?? i daje fotki- co?
Gdybam tylko sobie,nie bijcie.300 czy 500 kalendarzy to przezes w PL na waciki wydaje wiec nie wspominajcie,ze oni placa:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

hades
3.07.12, 21:59
Na terenie Trójmiasta mogę się podjąć dystrybucji.

Zapisałem.

---------- Post dodany o 21:38 ---------- Poprzedni post był o 21:36 ----------


Pewnie znaczenie ma aparat, a nie podpięte obiektywy.

Dokładnie.

---------- Post dodany o 21:59 ---------- Poprzedni post był o 21:38 ----------


O wlasnie,szkla moga byc juz innej masci.
Zapytam przewrotnie.A co z programem do obrobki.OS studio,Viewer i na tym koniec,czy CS3 lub 4 lub 5 czy moze starszy abo inny moze byc??????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Wiercisz :). Niepotrzebnie.


MZ kalendarz jest milosnikow forum nie marki,a ze to forum olympusa to nie nasza wina.Olympus nam tylko pomaga w tym-prawda??Czy rowniez za nas decyduje??.To moze niech olympus wybiera tez fotki-co?? i daje fotki- co?

Temat konsultowałem przed uruchomieniem. Pisząc opis i zasady zdecydowałem, że w tej edycji zdjęcia będą wyłącznie z aparatów Olympus. Zrobimy ten kalendarz, nabierzemy jako klub śmiałości do takich akcji i będziemy próbować zrobić kolejne. Zapiszę sobie Twoją uwagę.


Gdybam tylko sobie,nie bijcie.300 czy 500 kalendarzy to przezes w PL na waciki wydaje wiec nie wspominajcie,ze oni placa:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Mirek, marudzisz :). A nakład jest przeznaczony nie tylko dla Klubu.

grizz
3.07.12, 22:07
Chciej coś zrobić, zęby fajnie było i za darmo jeszcze... i od razu się nie podoba.

nyny
3.07.12, 22:13
Chciej coś zrobić, zęby fajnie było i za darmo jeszcze... i od razu się nie podoba.

Gdzie widziales, ze sie cos niepodoba?

Proste pytania zwiazane z regulaminem, zeby wszystko jasne bylo to, az taki trud by wyjasnic i rozwiazac watpliwosci, zaraz trzeba sie doszukiwac drugiego dna?


IMHO: w takim razie przy tych zalozeniach taki z tego kalendarz Olympus Club jak z najkona kanon...


pozdro

sikor
3.07.12, 22:15
Głos oddany. Kalendarz przygarnę - odpłatnie lub za free :)

hades
3.07.12, 22:15
Nieźle. W tej chwili na liczniku jest 51 osób, które oddało głosy w ankiecie. Ciekawe czy tematy będące obecnie w czołówce utrzymają tą pozycje do niedzieli?

Mirek54
3.07.12, 22:15
Kurde toz pisalem,ze przewrotnie.Co Wy wszyscy w garniturach tu ostatnio?.Moge wcale nie pytac,pisac.Moge zniknac,ilez to roboty zrobic jak K@czy.Ja nie widze problemu.

grizz
3.07.12, 22:17
No kurcze, czy ja pisałem do konkretnych osób? A tu od razu jakieś zarzuty...

Ania_
3.07.12, 22:17
Zawsze można zasponsorować swój własny kalendarz i ustalić swoje własne zasady. Co za problem. :roll: Chętni do oddania (publikacji) fotek się na pewno znajdą. Klub jest otwarty na wszelkie inicjatywy. :) Przykład ostatniego zlotu - identyfikatory, napis sekretariat, smycze, mapy... to co... kalendarza alternatywnego by ktoś nie zrobił, gdyby chciał? :)

Gryphoon
3.07.12, 22:18
Głos oddany. Zapisuję się na sztukę kalendarza.

Przy okazji - inicjatywa super, ale możecie Panowie jakoś podsumować tę dyskusję bo się już pogubiłem?
1) Jak zgłaszać prace
- format
- forma zgłoszenia (mailem? osobny wątek?)
2) Zasady wyboru (głosowanie? od - do kiedy?)
3) ... i takie tam

Ponieważ ma być za darmo proponuję tzw. zamordyzm bo inaczej poza dyskusję nie wyjdziemy i się skończy jak gra naszej reprezentacji (w pierwszej połowie jak nigdy a potem jak zawsze :)).

Pozdrawiam serdecznie,
G.

grizz
3.07.12, 22:20
a i więcej luzu, to naprawdę ma być zabawa i trochę radości, zarówno dla wysyłających pracę jak i otrzymujących kalendarz.

Pytać, pytać, sugerować, ale mieć trzeba swiadomość, ze pewnych ram w tym projekcie nie przeskoczymy. Rady będą na kolejny do realizacji.

nyny
3.07.12, 22:21
Zawsze można zasponsorować swój własny kalendarz i ustalić swoje własne zasady. Co za problem. :roll: Chętni do oddania (publikacji) fotek się na pewno znajdą. Klub jest otwarty na wszelkie inicjatywy. :)

I jak sie to wszystko ma do sygnowania tego nie swoim logiem?



pozdro

hades
3.07.12, 22:33
Chciej coś zrobić, zęby fajnie było i za darmo jeszcze... i od razu się nie podoba.

Spoko.


IMHO: w takim razie przy tych zalozeniach taki z tego kalendarz Olympus Club jak z najkona kanon...

Jestem przygotowany na to, że pomysł nie wszystkim się spodoba. Mam nadzieje, że przy innych pomysłach będziesz równie krytyczny i nie będziesz stronił od merytorycznych uwag. Jak już pisałem, zróbmy jeden projekt. Zobaczymy czy jesteśmy wstanie coś fajnego wyprodukować.

---------- Post dodany o 22:33 ---------- Poprzedni post był o 22:23 ----------


Głos oddany. Zapisuję się na sztukę kalendarza.

Przy okazji - inicjatywa super, ale możecie Panowie jakoś podsumować tę dyskusję bo się już pogubiłem?
1) Jak zgłaszać prace
- format
- forma zgłoszenia (mailem? osobny wątek?)
2) Zasady wyboru (głosowanie? od - do kiedy?)
3) ... i takie tam


Nic się nie zmieniło od pierwszego postu. Wyraźnie zaznaczyłem na końcu zasad, że wszelkie zmiany zostaną naniesione i wyraźnie zaznaczone. Jeśli się coś zmieni w zasadach czy opisie zostanie tam opisane.



Ponieważ ma być za darmo proponuję tzw. zamordyzm bo inaczej poza dyskusję nie wyjdziemy i się skończy jak gra naszej reprezentacji (w pierwszej połowie jak nigdy a potem jak zawsze :)).


Nie trzeba aż tak brutalnie :). Poniższa dyskusja to rozwiewanie wątpliwości co do niektórych zapisów w zasadach. Kalendarz mimo nieprzychylnych zostanie wyprodukowany.

---------- Post dodany o 22:33 ---------- Poprzedni post był o 22:33 ----------


I jak sie to wszystko ma do sygnowania tego nie swoim logiem?

Hehe, do loga jeszcze dojdziemy...

Krakman
3.07.12, 22:34
Do czepialskich!
Kiedyś do mnie przychodzili klienci z papierem HP i pytaniem czy nie mamy atramentówki HP bo biorą udział w konkursie organizowanym przez HP i tylko na ich materiałach i ich sprzęcie można było wysłać zdjęcie do konkursu...... Jakoś nikomu to nie przeszkadzało, że łażą i szukają drukarki HP by wydrukować zdjęcie... Organizator - sponsor ma swoje prawa... A poza tym należymy do Olympusclubu... a to zobowiązuje....

Jakoś Wam nie przeszkadzało sponsorstwo piwa tyskie na euro gdzie walili po oczach reklamami tyskiego co chwilę....
Nyny i Mirek nie kombinujcie....
:grin:

Ania_
3.07.12, 22:36
I jak sie to wszystko ma do sygnowania tego nie swoim logiem?
pozdro
Nie żyjemy na pustyni. Zawsze można napisać do Jacka i zwyczajnie zapytać. Nie sądzę, aby miał coś przeciwko.

fotomic
3.07.12, 22:37
Pentaksiarze chyba nigdy nie mieli takich problemów.

Mirek54
3.07.12, 22:37
Mirek nie kombinujcie....
:grin:

Raz juz kurde napisalem,ze pytam przewrotnie.Ja nie kombinuje,po prostu zapytalem nic wiecej nic mniej.Przewrotnie zapytalem.
Dajcie juz mi spokoj.

Krakman
3.07.12, 22:42
Przestań Mirek i tak Cię lubie.......:grin:

---------- Post dodany o 22:42 ---------- Poprzedni post był o 22:40 ----------

No chyba się nie obrażasz na przesympatycznego Krakmana z Polski południowej.... :roll:

nyny
3.07.12, 22:44
Co tu jest do kombinowania, tu jest wszystko jasne.
Olympus Club to jak mniemam niezalezne forum sympatykow systemu, a nie stowarzyszenie wlascicieli aparatow marki Olympus.
Sygnowanie czegos pod taka nazwa, a potem "wymuszanie" regulaminowo komu wolno, a komu nie jest IMHO bardzo nieladne i takie ograniczenia wzgledem szerokiej spolecznosci tracaja o niezdrowe podejscie do tematu.
Koniec kropa tu nie ma o czym dyskutowac.
Sie by nazywalo chocby "Kalendarz Olympus 2013", to zadnych watpliwosci nie byloby.

A wywlekanie, ze ktos cos zasponsorowal i basta, to powiedziec wysoce niestosowne jest nader delikatnie.


pozdro

Krakman
3.07.12, 22:47
"Ktoś coś zasponsorował i basta..." bardzo ładnie to ująłeś.... I tego się trzymajmy.....
Ja jak biednemu menelowi zasponsoruję obiad to chciałbym by ten obiad zjadł a nie "przelał" na trunki...

aga_piet
3.07.12, 22:52
Co tu jest do kombinowania, tu jest wszystko jasne.
Olympus Club to jak mniemam niezalezne forum sympatykow systemu, a nie stowarzyszenie wlascicieli aparatow marki Olympus.
Sygnowanie czegos pod taka nazwa, a potem "wymuszanie" regulaminowo komu wolno, a komu nie jest IMHO bardzo nieladne i takie ograniczenia wzgledem szerokiej spolecznosci tracaja o niezdrowe podejscie do tematu.
Koniec kropa tu nie ma o czym dyskutowac.
Sie by nazywalo chocby "Kalendarz Olympus 2013", to zadnych watpliwosci nie byloby.

Chyba jako jedyny masz wątpliwości, bo dla większości jest to OCZYWISTE. Portal i Forum powstały z myślą o jakim systemie? Wszyscy otarli się o Olympusa, i to że tu siedzą mimo zmiany systemu jest zasługą specyficznej atmosfery.
Gdybym udzielała się z jakiegoś powodu na forum Nikona posiadając wyłącznie Olka, nawet do głowy by mi nie przyszło aby zgłosić zdjęcie do kalendarza firmowanego logiem Nikona.

Krakman
3.07.12, 22:56
Chyba jako jedyny masz wątpliwości, bo dla większości jest to OCZYWISTE. Portal i Forum powstały z myślą o jakim systemie? Wszyscy otarli się o Olympusa, i to że tu siedzą mimo zmiany systemu jest zasługą specyficznej atmosfery.
Gdybym udzielała się z jakiegoś powodu na forum Nikona posiadając wyłącznie Olka, nawet do głowy by mi nie przyszło aby zgłosić zdjęcie do kalendarza firmowanego logiem Nikona.


Obydwiema rencami....
się podpisuję..:grin:

Muminek
3.07.12, 22:57
Piękna inicjatywa z tym kalendarzem, piszę się oczywiście na jedną sztukę i podejmę się dystrybucji na województwo śląskie i małopolskie.

nyny
3.07.12, 22:57
Chyba jako jedyny masz wątpliwości, bo dla większości jest to OCZYWISTE. Portal i Forum powstały z myślą o jakim systemie? Wszyscy otarli się o Olympusa, i to że tu siedzą mimo zmiany systemu jest zasługą specyficznej atmosfery.
Gdybym udzielała się z jakiegoś powodu na forum Nikona posiadając wyłącznie Olka, nawet do głowy by mi nie przyszło aby zgłosić zdjęcie do kalendarza firmowanego logiem Nikona.

No to pytam sie jeszcze raz, jest to forum posiadaczy czy sympatykow systemu?
Pana/lejkarze tez nie maja prawa wrzucac, a zabawki jakby nie bylo tozsame z systemem olka.

pozdro

fotomic
3.07.12, 22:58
Chyba jako jedyny masz wątpliwości, bo dla większości jest to OCZYWISTE. Portal i Forum powstały z myślą o jakim systemie? Wszyscy otarli się o Olympusa, i to że tu siedzą mimo zmiany systemu jest zasługą specyficznej atmosfery.
Gdybym udzielała się z jakiegoś powodu na forum Nikona posiadając wyłącznie Olka, nawet do głowy by mi nie przyszło aby zgłosić zdjęcie do kalendarza firmowanego logiem Nikona.Trudno się z tym nie zgodzić.

hades
3.07.12, 22:59
Piękna inicjatywa z tym kalendarzem, piszę się oczywiście na jedną sztukę i podejmę się dystrybucji na województwo śląskie i małopolskie.

Zapisałem.

Krakman
3.07.12, 23:00
No to pytam sie jeszcze raz, jest to forum posiadaczy czy sympatykow systemu?
pozdro

Posiadacz to na ogół sympatyk...

Posiadam Toyotę i jestem sympatykiem Toyot... :grin:

henry1
3.07.12, 23:02
Posiadacz to na ogół sympatyk...

Posiadam Toyotę i jestem sympatykiem Toyot... :grin:


Ja nie mam Toyoty, a też jej nie lubię. :-D :-D :-D

nyny
3.07.12, 23:04
Posiadacz to na ogół sympatyk...

Posiadam Toyotę i jestem sympatykiem Toyot... :grin:

Slowo klucz, na ogol, ale....

Mam opla jestem sympatykiem ferrari, i co teraz?

Grupa VAG wydaje kalendarz i branduje to swoim logiem VAG, po czym wrzuca 12 zdjec roznego rodzaju modeli falweja, i co sobie mysla ci od seada, skody, audi?
Kapiszi o co kaman?


pozdro

Krakman
3.07.12, 23:11
Slowo klucz, na ogol, ale....

Mam opla jestem sympatykiem ferrari, i co teraz?

Grupa VAG wydaje kalendarz i branduje to swoim logiem VAG, po czym wrzuca 12 zdjec roznego rodzaju modeli falweja, i co sobie mysla ci od seada, skody, audi?
Kapiszi o co kaman?


pozdro

To po co kupiłes Opla ???

Thomasso
3.07.12, 23:13
Ja nie mam Toyoty, a też jej nie lubię. :-D :-D :-D

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgr een: Dobre - plus!!!

T.

marek7001
3.07.12, 23:14
Slowo klucz, na ogol, ale....

Mam opla jestem sympatykiem ferrari, i co teraz?

Grupa VAG wydaje kalendarz i branduje to swoim logiem VAG, po czym wrzuca 12 zdjec roznego rodzaju modeli falweja, i co sobie mysla ci od seada, skody, audi?
Kapiszi o co kaman?




pozdro

Jestes sympatykiem ferrari kup ferrari:razz:

nyny
3.07.12, 23:16
To po co kupiłes Opla ???

Bo jest na full wypasie, jest pojemny i zapiernicza ponizej 8 sekund do setki.
Ale jako sympatyk mam czapeczke, bluze i buty ferrari tylko jaki to ma zwiazek z dyskusja?



pozdro

Krakman
3.07.12, 23:16
Ja nie mam Toyoty, a też jej nie lubię. :-D :-D :-D

Ha ha, Nie lubisz bo nie masz , jakbyś miał to bys się zakochał bezmała.:grin:

nyny
3.07.12, 23:17
Jestes sympatykiem ferrari kup ferrari:razz:

Jakby mnie bylo stac to bym sobie kupil.

I chyba panowie nie rozumiecie co to znaczy sympatyk, po definicje odsylam do podstawowki badz do wujka google...


pozdro

Krakman
3.07.12, 23:17
Bo jest na full wypasie, jest pojemny i zapiernicza ponizej 8 sekund do setki.
Ale jako sympatyk mam czapeczke, bluze i buty ferrari tylko jaki to ma zwiazek z dyskusja?



pozdro

Żaden... Ale to ty zaczynasz :grin:

jagger
3.07.12, 23:18
a taki sympatyczny wątek się zapowiadał... dobranoc...

Krakman
3.07.12, 23:19
a taki sympatyczny wątek się zapowiadał... dobranoc...

daj spokój, już przestaje.....

henry1
3.07.12, 23:20
Ha ha, Nie lubisz bo nie masz , jakbyś miał to bys się zakochał bezmała.:grin:

Bo ja inną japonkę lubię i ją mam. :-P
Na imię ma AXELA. :-D :-D :-D

jagger
3.07.12, 23:20
daj spokój, już przestaje.....
a to nie było do Ciebie ;-)

Krakman
3.07.12, 23:22
a to nie było do Ciebie ;-)

A cha! :mrgreen:

henry1
3.07.12, 23:25
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgr een: Dobre - plus!!!

T.


Dziękuję :-D

hades
3.07.12, 23:26
Jak już ustalicie o co chodzi dajcie znać jaki pomysł mam sobie zapisać.

Nyny, wróć do postu nr 49. Jest w nim moja odpowiedź na podobną sugestię Mirka. Cytuję:




MZ kalendarz jest milosnikow forum nie marki,a ze to forum olympusa to nie nasza wina.Olympus nam tylko pomaga w tym-prawda??Czy rowniez za nas decyduje??.To moze niech olympus wybiera tez fotki-co?? i daje fotki- co?

Temat konsultowałem przed uruchomieniem. Pisząc opis i zasady zdecydowałem, że w tej edycji zdjęcia będą wyłącznie z aparatów Olympus. Zrobimy ten kalendarz, nabierzemy jako klub śmiałości do takich akcji i będziemy próbować zrobić kolejne. Zapiszę sobie Twoją uwagę.


W tej edycji kalendarza będą zdjęcia z aparatów Olympus. Przepraszam, że tak dobitnie o tym pisze, ale chciałbym by było jasne, że nie jest to dyskusja programowa, co ewentualnie i jak zrobimy. Temat przed dzisiejszym ogłoszeniem z gronem moderatorów (i nie tylko) rozważałem i dyskutowałem w różnych wariantach od marca kiedy dostał akceptacje i wsparcie. Pewne pomysły przyjmuję i zapisuje. Dopuszczam pewną elastyczność (propozycja Krakmana by zrobić po stronie klubu CMYK 300 dpi dla 40x30). Ale pewnych zasad muszę się trzymać jako niezmiennych by nie zepsuć projektu. Nic tak nie psuje projektu, jak zmiana założeń w trakcie realizacji.

Krakman
3.07.12, 23:28
Jak już ustalicie o co chodzi dajcie znać jaki pomysł mam sobie zapisać.

Nyny, wróć do postu nr 49. Jest w nim moja odpowiedź na podobną sugestię Mirka. Cytuję:



W tej edycji kalendarza będą zdjęcia z aparatów Olympus. Przepraszam, że tak dobitnie o tym pisze, ale chciałbym by było jasne, że nie jest to dyskusja programowa, co ewentualnie i jak zrobimy. Temat przed dzisiejszym ogłoszeniem z gronem moderatorów (i nie tylko) rozważałem i dyskutowałem w różnych wariantach od marca kiedy dostał akceptacje i wsparcie. Pewne pomysły przyjmuję i zapisuje. Dopuszczam pewną elastyczność (propozycja Krakmana by zrobić po stronie klubu CMYK 300 dpi dla 40x30). Ale pewnych zasad muszę się trzymać jako niezmiennych by nie zepsuć projektu. Nic tak nie psuje projektu, jak zmiana założeń w trakcie realizacji.

Nooooo! i może malkontenci w ilości jeden już przestaną bo mamy klarowność oczywistą.!

nyny
3.07.12, 23:30
Jak już ustalicie o co chodzi dajcie znać jaki pomysł mam sobie zapisać.

Nyny, wróć do postu nr 49. Jest w nim moja odpowiedź na podobną sugestię Mirka. Cytuję:



W tej edycji kalendarza będą zdjęcia z aparatów Olympus. Przepraszam, że tak dobitnie o tym pisze, ale chciałbym by było jasne, że nie jest to dyskusja programowa, co ewentualnie i jak zrobimy. Temat przed dzisiejszym ogłoszeniem z gronem moderatorów (i nie tylko) rozważałem i dyskutowałem w różnych wariantach od marca kiedy dostał akceptacje i wsparcie. Pewne pomysły przyjmuję i zapisuje. Dopuszczam pewną elastyczność (propozycja Krakmana by zrobić po stronie klubu CMYK 300 dpi dla 40x30). Ale pewnych zasad muszę się trzymać jako niezmiennych by nie zepsuć projektu. Nic tak nie psuje projektu, jak zmiana założeń w trakcie realizacji.

Szkoda, ze nie ustaliliscie jeszcze, ze tylko z firmowym paskiem body maja byc, zadne inne nie wchodza w gre.

Dziekuje i dowidzenia...


pozdro

---------- Post dodany o 23:30 ---------- Poprzedni post był o 23:29 ----------


Nooooo! i może malkontenci w ilości jeden już przestaną bo mamy klarowność oczywistą.!

Nie malkontenci tylko, zazenowani kolejnym kwiatkiem jaki zaserwowano spolecznosci Olympus Club.
I proponuje naprawde poczytac co znaczy slowo sympatyk, byc moze wtedy sie rozjasni kilka rzeczy...


pozdro

Krakman
3.07.12, 23:32
Ręce i piersi opadają.....

Dobranoc

romek1967
3.07.12, 23:40
Nie malkontenci tylko, zazenowani kolejnym kwiatkiem jaki zaserwowano spolecznosci Olympus Club.

Zażenowanym niestety można być w tym wątku wyłącznie Twoim trolingiem nyny. amen

BIKER
3.07.12, 23:44
Zagłosowałem, chcę mieć ten kalendarz mogę tez pokazać go w Łodzi.

Krakman
3.07.12, 23:49
Zażenowanym niestety można być w tym wątku wyłącznie Twoim trolingiem nyny. amen

"...Czy w życiu nie przeszkodzi różna płeć zażenowany jeż chciał żabie rzec, nie zdążył bo znów żaba go żetę, pieści dłoń, mami snem, pasjanse stawia mu.... z samych żabich serc... Urodzę Tobie jeżożabki, tak trochę z ojca trochę z matki, jedno tę , drugie tę , pół na pół....."

To tak cóś o zażenowaniu...:grin:

hades
3.07.12, 23:52
Zagłosowałem, chcę mieć ten kalendarz mogę tez pokazać go w Łodzi.

Zapisałem.

Krakman
3.07.12, 23:54
Zapisałem.

A co ty zapisujesz, jeszcze okaże się , że nie załapię się na kalendarz Olympusa..... JA TEŻ CHCĘ!!!

hades
3.07.12, 23:59
Szkoda, ze nie ustaliliscie jeszcze, ze tylko z firmowym paskiem body maja byc, zadne inne nie wchodza w gre.

Nyny, napisałeś swoje wątpliwości. Wyraziłeś niezadowolenie. Przyjąłem i zapisałem uwagę w notesie przy temacie OC. Ale pisanie złośliwości nie jest sposobem na dyskusje, a tym bardziej przekonanie mnie czy innych do pomysłu rezygnacji z dyskutowanego obostrzenia.

---------- Post dodany o 23:59 ---------- Poprzedni post był o 23:57 ----------


A co ty zapisujesz, jeszcze okaże się , że nie załapię się na kalendarz Olympusa..... JA TEŻ CHCĘ!!!

W ferworze dyskusji i niewidocznie dla innych tworzy się powoli lista "dystrybutorów" kalendarza. Pozwolisz, że po szczegóły odeślę do pierwszego posta, gdzie pisałem o dystrybucji.

Krakman
4.07.12, 00:01
Powiedz Hades jeszcze że zapisałeś mój akces na kalendarz... no powiedz......
albo napisz ...:grin: innym piszesz.

Mirek54
4.07.12, 00:02
W ferworze dyskusji i niewidocznie dla innych tworzy się powoli lista "dystrybutorów" kalendarza. Pozwolisz, że po szczegóły odeślę do pierwszego posta, gdzie pisałem o dystrybucji.

To moze ja rozprowadze po polnocnych a Helmut po poludniowych Niemczech??Granice ustalimy jak bracia Aldi:mrgreen::mrgreen:

nyny
4.07.12, 00:11
Zażenowanym niestety można być w tym wątku wyłącznie Twoim trolingiem nyny. amen
Mozesz to nazywac trolowaniem Twoje prawo.


Nyny, napisałeś swoje wątpliwości. Wyraziłeś niezadowolenie. Przyjąłem i zapisałem uwagę w notesie przy temacie OC. Ale pisanie złośliwości nie jest sposobem na dyskusje, a tym bardziej przekonanie mnie czy innych do pomysłu rezygnacji z dyskutowanego obostrzenia.
Do regulaminu nic nie mam - tak dla jasnosci, jedynie to do zasadnosci brandingu...


pozdro

hades
4.07.12, 00:14
To moze ja rozprowadze po polnocnych a Helmut po poludniowych Niemczech??Granice ustalimy jak bracia Aldi:mrgreen::mrgreen:

:D.

Jak będą jeszcze inni klubowicze chętni na kalendarz (na razie po jednej sztuce na osobę) za naszą zachodnią granicą, którzy mieszkają w pobliżu Ciebie lub Helmutha to będzie powód do pomyślenia nad pakietem, który rozprowadzilibyście na miejscu. A na razie wysyłkę za granice mamy ustaloną i zapisaną jako płatną, niestety.

Generalnie, na kalendarze jeszcze nie przyjmuje zapisów. Ale widać, że jest już zapotrzebowanie ;). Razem z konkursami w kategoriach dołączę formularz zamówienia kalendarza.

dobas
4.07.12, 00:17
@ Nyny - odnosze wrażenie że im więcej krytyki i zażenowania z Twych ust pada tym więcej ludzi którzy juz mają tego pomalutku dość, stąd pojecia trolling. Może krzywdzące ale jakoś tak zaczynasz byc odbierany... Że co by się nie działo, zawsze nadejdzie moemnt kiedy pojawi się Nyny i napisze ze cos jest do du...

Jest przedsięwzięcie jest regulamin. Podoba się startujesz, nie podoba się nie startujesz. Do BBC Wildlife Photographer of the Year - też piszesz, że regulamin krzywdzi sporą część posiadaczy sprzętu bo jest limit Mpix wymóg RAW oraz coby zwierz był dziki i nie w zagrodzie... ??? a to blokuje innych i proponujesz im, że konkurs powinien sie nazywać BBC Wildlife Photographer only with 8 mpix DSLR Camera of the Year,

Ja wiem, że lepiej by było na pewno gdyby było jak proponujesz, że pod uwagę bierzemy tylko aparaty z firmowym paskiem a te z rzemykiem, nieoryginalnymi paskami albo paskami bez napisu OLYMPUS nie biorą udziału. Ale Twą propozycje postaramy się wdrożyć następnym razem. Teraz już za późno, choć zapisałem sugestię i w zasadzie nie polemizuję. Widać że przemyślana i światła rada...

apz
4.07.12, 00:26
@ Nyny - odnosze wrażenie że im więcej krytyki i zażenowania z Twych ust pada tym więcej ludzi którzy juz mają tego pomalutku dość, stąd pojecia trolling. Może krzywdzące ale jakoś tak zaczynasz byc odbierany... Że co by się nie działo, zawsze nadejdzie moemnt kiedy pojawi się Nyny i napisze ze cos jest do du...

Jest przedsięwzięcie jest regulamin. Podoba się startujesz, nie podoba się nie startujesz. Do BBC Wildlife Photographer of the Year - też piszesz, że regulamin krzywdzi sporą część posiadaczy sprzętu bo jest limit Mpix wymóg RAW oraz coby zwierz był dziki i nie w zagrodzie... ??? a to blokuje innych i proponujesz im, że konkurs powinien sie nazywać BBC Wildlife Photographer only with 8 mpix DSLR Camera of the Year,

Ja wiem, że lepiej by było na pewno gdyby było jak proponujesz, że pod uwagę bierzemy tylko aparaty z firmowym paskiem a te z rzemykiem, nieoryginalnymi paskami albo paskami bez napisu OLYMPUS nie biorą udziału. Ale Twą propozycje postaramy się wdrożyć następnym razem. Teraz już za późno, choć zapisałem sugestię i w zasadzie nie polemizuję. Widać że przemyślana i światła rada...

Ręce opadają , niezależnie od słuszności niektórych postulatów userów, jak tak po każdej nowej propozycji będzie taka zadyma, to adminom odechce się wkrótce proponować cokolwiek i kiedykolwiek.

nyny
4.07.12, 00:32
@ Nyny - odnosze wrażenie że im więcej krytyki i zażenowania z Twych ust pada tym więcej ludzi którzy juz mają tego pomalutku dość, stąd pojecia trolling. Może krzywdzące ale jakoś tak zaczynasz byc odbierany... Że co by się nie działo, zawsze nadejdzie moemnt kiedy pojawi się Nyny i napisze ze cos jest do du...
Moze tylko ja mam cohones by drazyc niewygodne tematy?


Jest przedsięwzięcie jest regulamin. Podoba się startujesz, nie podoba się nie startujesz. Do BBC Wildlife Photographer of the Year - też piszesz, że regulamin krzywdzi sporą część posiadaczy sprzętu bo jest limit Mpix wymóg RAW oraz coby zwierz był dziki i nie w zagrodzie... ??? a to blokuje innych i proponujesz im, że konkurs powinien sie nazywać BBC Wildlife Photographer only with 8 mpix DSLR Camera of the Year,
Akurat to nie jest dobry przyklad.
Robienie jako podmiot konkursu o konkretnych zasadach dla podmiotow trzecich to normalna rzecz.
Jednak w naszym wypadku to zupelnie inny rodzaj problemu jak juz pisalem wczesniej.
Nie mam zamiaru drazyc dalej tego tematu, zyczac wszystkim zainteresowanym milej zabawy i sukcesow:)



Ja wiem, że lepiej by było na pewno gdyby było jak proponujesz, że pod uwagę bierzemy tylko aparaty z firmowym paskiem a te z rzemykiem, nieoryginalnymi paskami albo paskami bez napisu OLYMPUS nie biorą udziału. Ale Twą propozycje postaramy się wdrożyć następnym razem. Teraz już za późno, choć zapisałem sugestię i w zasadzie nie polemizuję. Widać że przemyślana i światła rada...
Nastepnym razem zadbajcie o backup bazy zeby bylo zapamietane, ze nie o firmowe paski chodzilo :p

pozdro

EDIT: Jesli dobrze zrozumialem, rowniez mi przysluguje prawo do jednego kalendarza, to prosze taki kalendarz z mojej puli przeznaczyc na styczniowa aukcje dla WOSPu.

Krakman
4.07.12, 00:33
Ręce opadają , niezależnie od słuszności niektórych postulatów userów, jak tak po każdej nowej propozycji będzie taka zadyma, to adminom odechce się wkrótce proponować cokolwiek i kiedykolwiek.

Nie ma zadymy, żadnej . Po prostu jednemu, wielu z nas coś tam tłumaczy........> jednemu. ......"... A planety, szaleją, szaleją, sie śmieją, sie śmieją........"

dobas
4.07.12, 00:37
Moze tylko ja mam cohones by drazyc niewygodne tematy?


Tak sądzę !! Nic innego nie biorę pod uwagę i nie przypuszczam aby było inaczej...

Proponuje jednak nie rozwlekać wątku na boki juz więcej i nie proponować rozwiązań w rodzaju "tylko zdjęcia z aparatów z firmowym paskiem " trzymajmy się tematu. Ok ?

fotomic
4.07.12, 06:14
Jest za darmo ? Jest! Ktoś inny to robi? Robi! Wybrzydzać można.

hades
4.07.12, 08:11
Dziękuje za cenne uwagi. Będą pomocne przy kolejnych pomysłach.

Pewien zarys kategorii, które znajdą się w kalendarzu, powoli zaczyna się wyłaniać z głosowania. Proponuje by energię z dyskusji przenieść na przegląd własnych kolekcji. Można zgłosić 4 zdjęcia, po jednym na kategorie.

---------- Post dodany o 08:11 ---------- Poprzedni post był o 07:09 ----------


Moze tylko ja mam cohones by drazyc niewygodne tematy?

Drąż. Jestem przygotowany do dyskusji. Wiem co mam opracowane, zaklepane i niezmienne. W jakich kwestiach mogę być elastyczny i gdzie zastąpić moje pomysły, fajnymi pomysłami klubowiczów.



Nastepnym razem zadbajcie o backup bazy zeby bylo zapamietane, ze nie o firmowe paski chodzilo :p

Ok ;p.



EDIT: Jesli dobrze zrozumialem, rowniez mi przysluguje prawo do jednego kalendarza, to prosze taki kalendarz z mojej puli przeznaczyc na styczniowa aukcje dla WOSPu.

Jeśli zamówisz (bo nie ma automatycznych przydziałów) będziesz mógł to sam uczynić. Ale poza tym fajny pomysł :). Jak produkcja dojdzie do skutku podrzucę temat. Nie omieszkam przypomnieć, że pomysł wyszedł od Ciebie.

romek1967
4.07.12, 09:13
Moze tylko ja mam cohones by drazyc niewygodne tematy to powiadasz że są jakieś niewygodne tematy? i to właśnie Ty jeden masz cohones? proszę, przeczytaj to jeszcze raz na trzeźwo, może nie umrzesz ze śmiechu, permanentne szukanie dziury w całym nie jest sprawą cohones tylko zupełnie innej części ciała

Krakman
4.07.12, 10:09
No dobra, róbta te kalendaryum..... i przez dyskusji :grin:

jak by tak.. moje foto
się zakwalifikowało,
to na ten przykład
czerwiec mógłby być umnie
przez pół roku...:mrgreen:
żeby wszyscy klienci przychodzący do mnie widzieli jakiż ja jestem zdolny niełychanie...


"...bo ja się wcale nie chwale, ja po prostu niestety mam talent..."

Bodzip
4.07.12, 10:18
Ja to bym wrzesień cały rok trzymał :mrgreen:

hades
4.07.12, 10:29
W trakcie zbierania zdjęć ustalimy sobie jeszcze rozplanowanie kategorii na kwartały. Może ktoś wpadnie na lepszy pomysł?

Bodzip
4.07.12, 10:42
W trakcie zbierania zdjęć ustalimy sobie jeszcze rozplanowanie kategorii na kwartały. Może ktoś wpadnie na lepszy pomysł?
Trzeba pomyśleć - na razie prowadzi "krajobraz". Ktoś będzie miał piękny krajobraz zimowy, i nie bardzo będzie go wpakować w II lub III kwartał.

tropic
4.07.12, 10:54
ja odnośnie dystrybucji...chyba będę krążył po śląsku zawodowo...a i do Bydgoszczy dotrę, więc po drodze mogę co-nieco....via Toruń,Wawa,Łódź...itd

hades
4.07.12, 11:01
Myślę, że "akt" i "architektura" mogą zrobić niespodziankę na koniec w niedzielę.

---------- Post dodany o 11:01 ---------- Poprzedni post był o 10:58 ----------


ja odnośnie dystrybucji...chyba będę krążył po śląsku zawodowo...a i do Bydgoszczy dotrę, więc po drodze mogę co-nieco....via Toruń,Wawa,Łódź...itd

Się zobaczy. Chce przyporządkować listę klubowiczów do rejonu, a tym samym do pakietu, który otrzyma osoba podejmująca się dystrybucji. Jeśli będziesz mobilny to w tym wypadku przygotowanie tej listy będzie musiało być ściśle powiązane z Twoją trasą.

Krakman
4.07.12, 11:05
A ja myślę, że być może trzeba by było wiedzieć czy zdjęcia mają być w poziomie, czy mogą być w pionie (3/4), a może proporcje dowolne.

---------- Post dodany o 11:05 ---------- Poprzedni post był o 11:03 ----------

Jeśli chodzi o dystrybucję w Krakowie, to może u mnie. Myślę , ze każdy trafi na Al. Słowackiego

aga_piet
4.07.12, 11:16
A ja myślę, że być może trzeba by było wiedzieć czy zdjęcia mają być w poziomie, czy mogą być w pionie (3/4), a może proporcje dowolne.


Toć jest zaznaczone od początku, że tylko poziom (ze względu na format).
zgadzam się z Bodzipem, że w niektórych przypadkach grupowanie kwartałami może być niezręczne. Lepszy byłby mix (większa dynamika, urozmaicenie).

hades
4.07.12, 11:26
A ja myślę, że być może trzeba by było wiedzieć czy zdjęcia mają być w poziomie, czy mogą być w pionie (3/4), a może proporcje dowolne.

A ja myślę, że zacytuje pierwszy post.




Wprowadzenie



Z pomocą Olympus Polska mamy możliwość wyprodukować trzynastostronicowy kalendarz ścienny, w układzie poziomym, w formacie A3. Wydruk będzie czterokolorowy bez lakierowania, na papierze kredowym 200 gramów. Kalendarz będzie sygnowany logiem OlympusClub. Na rewersie pierwszej strony pojawi się kilka słów o klubie.

...
Zasady konkursu


Co trafi do kalendarza?
Kalendarz zostanie podzielony na 4 kategorie przypisane do pór roku. W każdej kategorii zostaną wybrane 3 zdjęcia.
Do kalendarza można zgłaszać zdjęcia wykonane przez klubowiczów.
Zdjęcia powinny być wykonane aparatami Olympus.
Każde ze zdjęć przesłane do konkursu powinno mieć zachowany EXIF.
Ze względu na format kalendarza do konkursu mogą trafić wyłącznie zdjęcia w układzie horyzontalnym.
Zgłaszane prace powinny nadawać się do druku w formacie 30x40 cm.



Nie dopisałem jedynie proporcji. Ale skoro 30x40 poziomo to inne cięcia będą miały w najgorszym wypadku paski. To jest jeden z tych elastycznych punktów, które dopracuje się jak poznamy listę zdjęć, która będzie nam towarzyszyć cały przyszły rok na ścianie.


Jeśli chodzi o dystrybucję w Krakowie, to może u mnie. Myślę , ze każdy trafi na Al. Słowackiego

Na Małopolskę i Śląsk mam zapisanego Muminka. W dystrybucji chodzi o całe województwa. Dysponuje tylko 16 pakietami. Ale... zapisałem jako rezerwę w tym rejonie :).

---------- Post dodany o 11:26 ---------- Poprzedni post był o 11:22 ----------


Toć jest zaznaczone od początku, że tylko poziom (ze względu na format).
zgadzam się z Bodzipem, że w niektórych przypadkach grupowanie kwartałami może być niezręczne. Lepszy byłby mix (większa dynamika, urozmaicenie).

W harmonogramie będziemy mieli tydzień by to ułożyć. Chyba damy radę :)?

Karol
4.07.12, 11:26
Nie mam zamiaru drazyc dalej tego tematu, zyczac wszystkim zainteresowanym milej zabawy i sukcesow:)

Lubię to!

hades
4.07.12, 11:27
Fotograficznie będzie to pracowite lato :).

adambieg
4.07.12, 11:36
Kiedy ruszy konkurs na zdjęcia do kalendarza i od kiedy można się zapisywać po kalendarz? szkoda, że tylko jeden...

hades
4.07.12, 11:59
Od poniedziałku zbieramy zdjęcia. Dziś rozpoczniemy zapisy na kalendarz.

Lolita
4.07.12, 13:05
Dziś rozpoczniemy zapisy na kalendarz.
Zapisz mnie w swoim magicznym notesiku :wink: Cmok w słodziuchne policzki
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2012/04/zawstydzony1-1.gif
źródło (http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif)

hades
4.07.12, 13:15
No to można się zapisywać. Link w pierwszym poście na dole.

Centus
4.07.12, 13:27
Ręce opadają , niezależnie od słuszności niektórych postulatów userów, jak tak po każdej nowej propozycji będzie taka zadyma, to adminom odechce się wkrótce proponować cokolwiek i kiedykolwiek. tez to zauwazam , a szkoda ... w kazdym razie zycze adminom , duzo spokoju i niespotykanej pogody ducha , w realizacji obecnych i przyszlych projektow

Thomasso
4.07.12, 13:33
No to można się zapisywać. Link w pierwszym poście na dole.

Zapisany.

T.

helmuth
4.07.12, 14:13
... tylko z firmowym paskiem body maja byc ...Nie przypuszczałem, że nawet ta informacja jest zapisana w EXIF-ie:shock: :-P

ajan
4.07.12, 14:54
Bardzo fajna inicjatywa. Jeśli można, to wstępnie deklaruję się do kolportażu na opolszczyznę.

Ja podejmuję się dystrybucji na Mazowsze wschodnie i okolice (lubelskie-północne i podlaskie-południowe)

sikor
4.07.12, 15:02
To się oficjalnie zapisałem. ;)

marek7001
4.07.12, 15:03
Zapisany...

hades
4.07.12, 15:03
Ja podejmuję się dystrybucji na Mazowsze wschodnie i okolice (lubelskie-północne i podlaskie-południowe)

Zapisałem.

Lolita
4.07.12, 15:10
Ja podejmuję się dystrybucji na Mazowsze wschodnie i okolice (lubelskie-północne i podlaskie-południowe)
W Lubelskim mogę pomóc w razie takiej potrzeby.

hades
4.07.12, 15:15
W Lubelskim mogę pomóc w razie takiej potrzeby.

Zapisałem.

Tak na marginesie, dystrybucja obejmuje całe województwo. Ale widzę pewne rozwiązanie. Stworzymy drzewo. Jedna osoba odbierze pakiet w danym województwie i dostarczy dwóm, trzem pozostałym, by każdy miał w miarę blisko.

EddieLBN
4.07.12, 15:46
Wpisałem się na listę kolejkową. :)

henry1
4.07.12, 16:25
Mogę otworzyć sklepik z kalendarzami w Poznaniu.
W określony dzień wszyscy przyjadą do określonego lokalu.
Po wypiciu ze mną browara otrzymają w/w kalendarz. :-D

Ps.
Na kalendarz się zapisałem. :-)



Chyba Hades mnie nie lubi. :-(
Nie przyjął mojej propozycji na terenie Pyrlandii. :-(

Moominek
4.07.12, 18:15
świetna inicjatywa... głos w ankiecie oddałem... szkoda że rok ma tylko 12 miesięcy bo cztery kategorie to ciut za mało... :-)

A może jedna kategoria na miesiąc?

Lolita
4.07.12, 18:23
A może jedna kategoria na miesiąc?
Też o tym myślalam. Kalendarz byl by bardziej różnorodny i ciekawszy msz :roll:

hades
4.07.12, 20:19
A może jedna kategoria na miesiąc?

Był taki pomysł. 12 konkursów...

---------- Post dodany o 20:13 ---------- Poprzedni post był o 20:12 ----------


Mogę otworzyć sklepik z kalendarzami w Poznaniu.
W określony dzień wszyscy przyjadą do określonego lokalu.
Po wypiciu ze mną browara otrzymają w/w kalendarz. :-D

Ps.
Na kalendarz się zapisałem. :-)



Chyba Hades mnie nie lubi. :-(
Nie przyjął mojej propozycji na terenie Pyrlandii. :-(

Dostrzegłem. Zapisałem.

---------- Post dodany o 20:19 ---------- Poprzedni post był o 20:13 ----------

Dla "kibiców" dodałem statystykę zamówień. Dostępna w pierwszym poście.

jagger
4.07.12, 20:25
witam! się zapisałem... pozdrawiam :-)

Kordek
4.07.12, 20:46
Zapisałem się na kalendarz ale nie dam rady go odebrać. Ale jak by co to pokryję koszty wysyłki jak się Muminek zgodzi wysyłać.

Mirek54
4.07.12, 21:11
To bedzie pi razy drzwi cos tak jak taki???6645766458

hades
4.07.12, 21:17
Mirku, a możemy nie zdradzać tak wszystkiego do końca? ;)

Ten z prawej jest blisko, ale bez takiego dużego dołu. Tak ogólnie odpowiem.

henry1
4.07.12, 21:17
To bedzie pi razy drzwi cos tak jak taki???6645766458


No i już jest gotowy. :-D

GrzegorzSz
4.07.12, 21:17
To bedzie pi razy drzwi cos tak jak taki???6645766458


no to ładny będzie dobrze że się zapisałem :)

Bodzip
4.07.12, 21:17
To bedzie pi razy drzwi cos tak jak taki???6645766458
Z tymi Trzema Królami toś pojechał :mrgreen:
17 stycznie - moje urodziny nie uwzględnione :(

majeczek78
4.07.12, 21:20
Zapisałem się. A co ...

ajan
4.07.12, 21:44
Przecież to ma być poziomy.

To bedzie pi razy drzwi cos tak jak taki???6645766458

Ola_Olga
4.07.12, 21:55
Na terenie Trójmiasta mogę się podjąć dystrybucji.
.

Mogę pomóc.

Roba66
4.07.12, 23:11
Zapisany.
A jakby była potrzebna pomoc w dystrybucji (Zagłębie), to mogę pomóc

hades
5.07.12, 11:07
Zapisany.
A jakby była potrzebna pomoc w dystrybucji (Zagłębie), to mogę pomóc

Zapisałem.

hadan
5.07.12, 11:27
Do czepialskich!
Organizator - sponsor ma swoje prawa... A poza tym należymy do Olympusclubu... a to zobowiązuje.... :grin:

Popieram to i powiem dalej, posty na temat możliwości nadesłania i zamieszczenia zdjęć wykonanych
innymi aparatami niż Olympus uważam za niestosowne.

Pozdrawiam

hades
5.07.12, 11:37
Mogę pomóc.

Zapisałem.

henry1
5.07.12, 17:30
Zgłosiłem akces na dystrybucję na terenie Wielkiej Polski i nie dostałem potwierdzenia, że Szanowna Administracja mnie zaakceptowała jako Lokalnego Dilera. :-D

hades
5.07.12, 17:44
Zgłosiłem akces na dystrybucję na terenie Wielkiej Polski i nie dostałem potwierdzenia, że Szanowna Administracja mnie zaakceptowała jako Lokalnego Dilera. :-D

Hmmm... https://forum.olympusclub.pl/threads/82802-Kalendarz-OlympusClub-2013/page14?p=833654&viewfull=1#post833654

henry1
5.07.12, 17:56
Hmmmmm... Przegapiłem. Mea Culpa ! :-(

nightelf
5.07.12, 18:13
Jakby był ktoś jeszcze z Warmińsko-Mazurskiego to mogę pomóc w dystrybucji.

hades
5.07.12, 18:26
Jakby był ktoś jeszcze z Warmińsko-Mazurskiego to mogę pomóc w dystrybucji.

Zapisałem.

Można podejrzeć aktualną statystykę zamówień w pierwszym poście. Ale podrzucę też tu:


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://docs.google.com/spreadsheet/oimg?key=0AmnIq5rVjkc3dE5ieVdxUmJPMTZ2X3FvM0MtWmli YXc&oid=3&zx=toboual956eq)



Jeśli ktoś się dopisze to nastąpi zmiana danych na obrazku (po odświeżeniu strony).

Gryphoon
5.07.12, 18:59
Mogę pomóc z dystrybucją w łódzkim. Może się jakoś z Bikeartem podzielimy robotą.

hades
5.07.12, 19:12
Mogę pomóc z dystrybucją w łódzkim. Może się jakoś z Bikeartem podzielimy robotą.

Zapisałem. Uprzedzam tylko, że do jednego z was zostanie wysłany pakiet z kalendarzami i listą nicków klubowiczów, którzy je zamówili.

Dystrybucje mamy co raz lepiej rozplanowaną :). Zobaczy jak nam wyjdzie wybór zdjęć do kalendarza.

waruga
5.07.12, 19:13
Zapisalem sie :-)

Gryphoon
5.07.12, 19:16
Zapisałem. Uprzedzam tylko, że do jednego z was zostanie wysłany pakiet z kalendarzami.

Dystrybucje mamy co raz lepiej rozplanowaną :). Zobaczy jak nam wyjdzie wybór zdjęć do kalendarza.
Z mojej strony zaden klopot, bedziemy mieli liste dystrybucyjna wiec z kazdym da sie umowic. Przewidujesz jakies terminy juz? Przypuszczam ze okolice pazdziernika?

hades
5.07.12, 19:30
Terminy są zaplanowane, ale uzależnione od zakończenia kolejnych kroków w tym nieskomplikowanym planie.

Gryphoon
5.07.12, 19:31
Terminy są zaplanowane, ale uzależnione od zakończenia kolejnych kroków w tym nieskomplikowanym planie.
Dyplomata :)

hades
5.07.12, 19:36
Ten nieskomplikowany pomysł kalendarza wyprodukował 17 stron postów. Więc drobne problemy będą ;).

henry1
5.07.12, 19:38
Naparzanie sie zacznie przy wyborze zdjęć. :-D

romek1967
5.07.12, 19:59
Zamówienie wysłane. Mogę pomóc w dystrybucji w części Górnośląskiej województwa Śląskiego. Muminek mocno na południu zamieszkuje, ja w centrum, przydałby się ktoś z okolic Częstochowy jeszcze.

Ania_
5.07.12, 20:35
Naparzanie sie zacznie przy wyborze zdjęć. :-D
Raczej, gdy zostaną już wybrane. A tak poważnie to liczę na raczej spokojne wybory :)

Mirek54
5.07.12, 20:39
Naparzanie sie zacznie przy wyborze zdjęć. :-D

Dlaczego??

henry1
5.07.12, 20:44
Dlaczego??


Przecież jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził.:-D
A gdzie dwóch Polaków, to sześć zdań. :-(
itd. :-D

voovoo2
5.07.12, 20:46
Zapisałem się :-)

hades
5.07.12, 20:59
Zamówienie wysłane. Mogę pomóc w dystrybucji w części Górnośląskiej województwa Śląskiego. Muminek mocno na południu zamieszkuje, ja w centrum, przydałby się ktoś z okolic Częstochowy jeszcze.

Zapisałem. Na Śląsku jest jeszcze Robba.

Będę miał chwilę to zrobię ładny wykresik z wysyłką. Generalnie ktoś w województwie dostanie główny pakiet i w miarę możliwości rozdzieli między pomagających egzemplarze i listę klubowiczów wraz z miastami gdzie będzie najlepszy dla nich odbiór. Zgłaszający podają miasta gdzie będzie najlepszy odbiór. Wystarczy skonstruować formułę, która przypisze do każdego pomagającego najbliższe mu miejscowości. Od razu przypominają mi się zajęcia z algorytmów genetycznych...

waruga
5.07.12, 21:24
Tez moge dolaczyc do ekipy na Slasku G......:-)

rah
5.07.12, 21:33
Też się zapisałem. Nie sądzę, żeby były jakieś problemy z wyborem zdjęć. Gdyby jednak, to dwie rundy w klatce powinny doprowadzić do konsensusu :-). Ja będę się cieszył, że będę miał kalendarz z OlympusClub :-)

hades
6.07.12, 09:59
Poniżej schemat organizacyjny dystrybucji. Pierwszy wiersz to osoby, które na dzień dzisiejszy zgłosiły się jako pierwsze w województwach. Te osoby otrzymają pakiet do rozdziału pomiędzy pomagających lub do przekazania bezpośrednio klubowiczom. Obrazek będzie się samoczynnie aktualizował w miarę dopisywania kolejnych osób. Trafi też do pierwszego postu, gdzie są wszystkie aktualne informacje.


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://docs.google.com/spreadsheet/oimg?key=0AmnIq5rVjkc3dE5ieVdxUmJPMTZ2X3FvM0MtWmli YXc&oid=7&zx=pne1e49csbyu)

Roba66
6.07.12, 10:19
Zapisałem. Na Śląsku jest jeszcze Robba.

Będę miał chwilę to zrobię ładny wykresik z wysyłką. Generalnie ktoś w województwie dostanie główny pakiet i w miarę możliwości rozdzieli między pomagających egzemplarze i listę klubowiczów wraz z miastami gdzie będzie najlepszy dla nich odbiór. Zgłaszający podają miasta gdzie będzie najlepszy odbiór. Wystarczy skonstruować formułę, która przypisze do każdego pomagającego najbliższe mu miejscowości. Od razu przypominają mi się zajęcia z algorytmów genetycznych...
Roba jest w Zagłebiu ;)
O ile ktoś jest z okolic Oświęcimia (czyli zachodnia Małopolska) też mogę podjąć się dystrybucji, bo tam mieszkam.

Krakman
6.07.12, 10:26
Przypominam , że jestem z Krakówka jak i wielu OLYMANIAKÓW więc można mi podesłać partię dla krakusów, czy też odwiedzających nasze zatłoczone niemiłosiernie miasto.
Przypominam jeszcze:
pracuję przy Al. Słowackiego (prawie centrum) i każdy bez problemu tam trafi....

Krzysztof - Krakman

hades
6.07.12, 10:33
Tą kwestie to już Muminkiem dogadacie. Na pewno będzie mu łatwiej. Dopisałem Cię do województwa małopolskiego.

adambieg
6.07.12, 10:50
Widzę, że z kujawsko-pomorskiego nikt do dystrybucji się nie kwapi... Co mi tam, zgłaszam się na głównego dystrybutora :)

hades
6.07.12, 11:18
Widzę, że z kujawsko-pomorskiego nikt do dystrybucji się nie kwapi... Co mi tam, zgłaszam się na głównego dystrybutora :)

Zapisałem.

Przy okazji... schemat nam się nie mieści na ekranie ;).

Lolita
6.07.12, 11:56
Przy okazji... schemat nam się nie mieści na ekranie ;).
Powiększ ekran :-P

nightelf
6.07.12, 12:12
Czemu mnie nie ma przy Warmińsko-Mazurskim?
Czuję się pominięty :-P

hades
6.07.12, 12:23
Czemu mnie nie ma przy Warmińsko-Mazurskim?
Czuję się pominięty :-P

Pominąłem Cię w dystrybucji? Ok, rozprowadzasz kalendarz po Warmii i Mazurach. Zapisane.

ahutta
6.07.12, 12:36
Jest gdzieś rozpiska jak wygląda obecny podział, tzn. kto dystrybuuje i gdzie?

adambieg
6.07.12, 12:39
Jest w pierwszym poście.

hades
6.07.12, 12:40
Wszystko jak zwykle w pierwszym poście. Przy każdej akcji, konkursie, zlocie pierwszy post jest aktualizowany.

henry1
6.07.12, 12:43
Zapisałem.

Przy okazji... schemat nam się nie mieści na ekranie ;).


Można dziada w pion i przypiąć pineską do postu nr. 1 :-)

Mirek54
6.07.12, 12:50
Zapisałem.

Przy okazji... schemat nam się nie mieści na ekranie ;).

Noo i sie zaczyna:mrgreen:,Zara,ze monitor za maly,nic sie w nim nie miesci,trza nowy,nowe koszta,i przy okazji kalendarzyka wpadnie nowy monitorek:grin::grin:.Kurde zrobmy takie jak rozdaja na stacjach paliw i w kazdym sklepie:idea:.Takie jak karta do banku.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Hades jak juz to wybieraj taki IP420EX zajefajny,na dwie nogi.

ahutta
6.07.12, 12:55
Ok, to ja się zapisuję na kalendarz, a w razie czego mogę wspomóc w rozprowadzeniu na śląsku.

Bodzip
6.07.12, 14:57
Ok, to ja się zapisuję na kalendarz, a w razie czego mogę wspomóc w rozprowadzeniu na śląsku.
Zapisy w pierwszym poście, pamietaj

dao
6.07.12, 15:08
Proponuję województwa w których zgłosi się mała liczba chętnych przepisać do ościennych regionów. Na przykładzie mojej opolszczyzny: na lewo od Opola (Brzeg, Nysa, Namysłów) do woj. Dolnośląskiego, na prawo (Kędzierzyn-Koźle, Opole, Strzelce Opolskie) do woj. Śląskiego. Wygląda na to, że nie ma wielu forumowiczów z tego regionu i jak się nie zbierze jakaś ilość chętnych (powiedzmy 5-10) to lepiej będzie się podczepić pod inne regiony.

helmuth
6.07.12, 15:19
Proponuję województwa w których zgłosi się mała liczba chętnych przepisać do ościennych regionów.Ile to jest "mało"?
No bo jak przypisać Szczecin? :-P

hades
6.07.12, 15:31
Na szczegółowe plany dystrybucji przyjdzie czas. Arkusz dopasuje dystrybutorom listę najbliższych im lokalizacji.

Ale najpierw zdjęcia. Ruszamy tuż po głosowaniu w niedzielę, w południe. Myślę, że za dużo się już nie zmieni w kategoriach. Ale dajmy czas do niedzieli.

Skora
7.07.12, 17:30
Zapisany :-) tylko nie mam pewności czy nie zapisałem się dwa razy, ( kłopoty z internetem)
Jeśli można to sprawdzić, i się potwierdzi, to proszę jeden zapis skasować.

hades
7.07.12, 18:26
Tak, zgadza się. Był wpis z 4 lipca i ten pozostał.

hades
9.07.12, 09:46
Makro, krajobraz, fauna i flora. W tych 4 kategoriach zbieramy zdjęcia do kalendarza OlympusClub 2013. Przypominam zasady zbierania zdjęć (https://forum.olympusclub.pl/threads/82802-Kalendarz-OlympusClub-2013). Ze względu na małe problemy w galerii photopost, której używamy do robienia konkursów, nie mogę podać jeszcze formularzy zgłoszeniowych. Proszę o cierpliwość. Ale proszę też przygotować już po jednej fotografii dla podanych kategorii. Myślę, że termin do 27 lipca to będzie dobry czas na zebranie odpowiedniej ilości zdjęć, które poddamy pod głosowanie.

W razie wątpliwości czy nie jasności proszę pytać. W miarę na bieżąco postaram się odpowiadać.

hades
12.07.12, 10:09
W pierwszym poście (https://forum.olympusclub.pl/threads/82802-Kalendarz-OlympusClub-2013) znajdują się formularze dodawania zdjęć do wybranych w ankiecie kategorii zdjęć w planowanym kalendarzu.

aga_piet
12.07.12, 10:25
Czyli kalendarz dla fotografów wiejskich, nie miejskich (mówię o tematyce) ;)

hades
12.07.12, 10:30
Czyli kalendarz dla fotografów wiejskich, nie miejskich (mówię o tematyce) ;)

Tak, taki trochę "wiejski" ten kalendarz ;).

Mała uwaga. Zablokowałem możliwość podglądania zdjęć. Niech każdy doda takie zdjęcie jakie wg. niego będzie najlepsze, bez sugerowania się, że "w galerii są już takie fajne zdjęcia i nie mam szans ze swoimi".

Mirek54
12.07.12, 10:40
A co jak mi sie bardzo podoba czyjes zdjecie,spelnia warunki,jest sliczne.Jak mam dodac.Czy np. z galerii musze sciagnac,i wyslac ze swojego komputera??Czy wystarczy link???

judasz
12.07.12, 10:49
ja wyslalem fotke i nie mam pozwolenia by zobaczyc galerie, a i czy ktos by mi podeslal kalendarzyk do UK ?

hades
12.07.12, 11:05
A co jak mi sie bardzo podoba czyjes zdjecie,spelnia warunki,jest sliczne.Jak mam dodac.Czy np. z galerii musze sciagnac,i wyslac ze swojego komputera??Czy wystarczy link???

:).

Wysyłamy swoje.

---------- Post dodany o 11:05 ---------- Poprzedni post był o 11:04 ----------


ja wyslalem fotke i nie mam pozwolenia by zobaczyc galerie, a i czy ktos by mi podeslal kalendarzyk do UK ?

Przeczytaj post nr 1.

judasz
12.07.12, 11:10
sorki , dzieki ,pzdr.

Mirek54
12.07.12, 11:14
:).

Wysyłamy swoje.



Dzieki.Az taki glodny nie jestem:mrgreen::mrgreen::mrgreen::-P

Thomasso
12.07.12, 11:18
Troche zapoznilem, ale uwazam, ze kategoria flora i fauna powinny byc polaczone. Wtedy znalazloby sie miejsce na architekture, albo co innego. Bo tak to bedzie mocno monotematyczny ten kalendarz.
Ptaszki beda, makro robaczki i widoczki apzeta :P

T.

aga_piet
12.07.12, 11:28
Może najprościej będzie za rok zrobić wersję "miejską" - street, architekturę, sport, ludzie. :)

Ola_Olga
12.07.12, 12:07
Mała uwaga. Zablokowałem możliwość podglądania zdjęć. Niech każdy doda takie zdjęcie jakie wg. niego będzie najlepsze, bez sugerowania się, że "w galerii są już takie fajne zdjęcia i nie mam szans ze swoimi".

A może zablokować też (już w trakcie głosowania) nick autora zdjęcia, żeby głosować na zdjęcie, które faktycznie się podoba, a nie na osobę?

Mirek54
12.07.12, 12:16
Troche zapoznilem, ale uwazam, ze kategoria flora i fauna powinny byc polaczone. Wtedy znalazloby sie miejsce na architekture, albo co innego. Bo tak to bedzie mocno monotematyczny ten kalendarz.
Ptaszki beda, makro robaczki i widoczki apzeta :P

T.

Tak na scislosc to fauny mozna portret tez wcisnac,nawet akt meski tez bym zaliczyl,jesli o te ptaszki chodzi a to tez i makro moze byc w niektorych ptaszkach nie tylko orly musza byc,koliberek tez sliczny jest:mrgreen::mrgreen::mrgreen:w akcie.

aga_piet
12.07.12, 12:19
A może zablokować też (już w trakcie głosowania) nick autora zdjęcia, żeby głosować na zdjęcie, które faktycznie się podoba, a nie na osobę?

Nie ma przecież warunku, że zdjęcie nie może być wcześniej publikowane. Skoro ktoś daje do konkursu, raczej to będą te najlepsze - znane z wątków i galerii. Trudno o anonimowość autora :D

Ola_Olga
12.07.12, 12:29
Nie ma przecież warunku, że zdjęcie nie może być wcześniej publikowane. Skoro ktoś daje do konkursu, raczej to będą te najlepsze - znane z wątków i galerii. Trudno o anonimowość autora :D

Chyba masz rację. W Galerii jest tyle pięknych zdjęć, że wystarczyłoby na kalendarze do 2095 roku...

hades
12.07.12, 12:35
A może zablokować też (już w trakcie głosowania) nick autora zdjęcia, żeby głosować na zdjęcie, które faktycznie się podoba, a nie na osobę?

Najpewniej tak się stanie. Ankieta w wątku albo uda się skutecznie ukryć autorów w dotychczasowym sposobie głosowania.

Kiedyś wreszcie trzeba zrobić to ukrywanie.

aga_piet
12.07.12, 12:48
I wtedy na pewno nikt nie rozpozna Toskanii apezeta, jenota kasprzyka lub mirkowego kwiotka ;)

Mirek54
12.07.12, 12:53
I wtedy na pewno nikt nie rozpozna Toskanii apezeta, jenota kasprzyka lub mirkowego kwiotka ;)

Aga.Toz pisalem,ze az taki glodny nie jestem.Inaczej jest byc docenianym a inaczej oferowac docenianie samego siebie.To ze gadam sam do siebie to nie znaczy,ze robie to dlatego,ze lubie madrych ludzi sluchac.

Krakman
12.07.12, 13:03
A jak ja nie mam dobrych zdjęć makro ani fauny , ani flory tyż...:???: to czy mogę w zamian w krajobrazie poszaleć, czy może też jestem do doopy fotograf

helmuth
12.07.12, 13:07
To ze gadam sam do siebie to nie znaczy,ze robie to dlatego,ze lubie madrych ludzi sluchac.Znaczy tylko tyle, że lubisz pogadać z mądrymi ludźmi. :mrgreen:

A jak ja nie mam dobrych zdjęć makro ani fauny , ani flory tyż...:???: Tak mnie naszło, że moje wieżowce to też makro, tylko większych obiektów :-P

hades
12.07.12, 13:10
I wtedy na pewno nikt nie rozpozna Toskanii apezeta, jenota kasprzyka lub mirkowego kwiotka ;)

To są detale, o których opowiadam, gdy ktoś zapyta. Na tym etapie dużo lepiej byłoby gdybyśmy się skupili na... dodaniu własnych propozycji do głosowania ;).

---------- Post dodany o 13:10 ---------- Poprzedni post był o 13:08 ----------


A jak ja nie mam dobrych zdjęć makro ani fauny , ani flory tyż...:???: to czy mogę w zamian w krajobrazie poszaleć, czy może też jestem do doopy fotograf

Zaczynam się zastanawiać czy ktoś się nam włamał na 78 profili klubowiczów i za nich zagłosował w ankiecie za krajobrazem.

Mirek54
12.07.12, 13:12
A jak ja nie mam dobrych zdjęć makro ani fauny , ani flory tyż...:???: to czy mogę w zamian w krajobrazie poszaleć, czy może też jestem do doopy fotograf

Dawaj Swojego akta.Bokeh w krajobraz sie zalapie,facjata do fauny wejdzie a "koliberka" do makro sie wcisnie.Jedna fota trzy pory roku obskoczysz:mrgreen::mrgreen:

aga_piet
12.07.12, 13:24
Dawaj Swojego akta.Bokeh w krajobraz sie zalapie,facjata do fauny wejdzie a "koliberka" do makro sie wcisnie.Jedna fota trzy pory roku obskoczysz:mrgreen::mrgreen:

Gdyby się postarał to i flora by się znalazła ;)

Mirek54
12.07.12, 13:30
Gdyby się postarał to i flora by się znalazła ;)

Myslisz,ze on dalej z tym wianuszkiem ze stokrotek na glowie pozuje??

Lolita
12.07.12, 14:50
Tak na scislosc to fauny mozna portret tez wcisnac,nawet akt meski tez bym zaliczyl,jesli o te ptaszki chodzi a to tez i makro moze byc w niektorych ptaszkach nie tylko orly musza byc,koliberek tez sliczny jest:mrgreen::mrgreen::mrgreen:w akcie.
O matko :lol::-P:lol:

Krakman
12.07.12, 15:41
Gdyby się postarał to i flora by się znalazła ;)

Chyba bakteryjna.... :mrgreen:

Lolita
12.07.12, 15:50
Chyba bakteryjna.... :mrgreen:
Czyli grzyb? To już makro :-P

Krakman
12.07.12, 15:52
Zaczynam się zastanawiać czy ktoś się nam włamał na 78 profili klubowiczów i za nich zagłosował w ankiecie za krajobrazem.

Ha Ha ha ha.......ha...............................ha...... .................................................. ..................ha
Ale śmieszne.

Ale nie odpowiedziałeś na pytanie: jeśli ja będę "startował" w dziale krajobraz i powiedzmy tylko w tym, to w ramach czterech zdjęć - mogą być wszystkie krajobrazami???

---------- Post dodany o 15:52 ---------- Poprzedni post był o 15:51 ----------


Czyli grzyb? To już makro :-P

Ja jestem stary grzyb a na makro nie wyglądam,...................

MaciekMG
12.07.12, 16:08
[...]Zaczynam się zastanawiać czy ktoś się nam włamał na 78 profili klubowiczów i za nich zagłosował w ankiecie za krajobrazem.

Nie głosowałem, ale gdybym zauważył i zdążył, to też za krajobrazem (licz więc 79).

Podejrzewam, że gdyby apz wrzucił nigdy nie publikowane zdjęcie (ale w swoim stylu) i tak byłby do rozpoznania, podobnie jak bobry, łosie i ptaszki innych znanych nam autorów ;-).

ahutta
12.07.12, 16:22
Przyznaję się bez bicia, głosowałem za krajobrazem. Przy okazji przyłączam się do prośby Thomasso, żeby faunę i florę połączyć. Jak ktoś da pszczołę wychodzącą z tulipana to to będzie flora czy fauna? ;) :p

MaciekMG
12.07.12, 16:24
Jeśli pszczoła większa od tulipana, to na pewno kategoria "fauna"!

nightelf
12.07.12, 18:03
Jeśli pszczoła jest większa od tulipana, to chyba jakiś mutant :wink:

Thomasso
12.07.12, 18:56
A zdjecia dodajemy w formacie duuuuzym czy na razie male - powiedzmy 1024x768???

T.

apz
12.07.12, 19:32
A zdjecia dodajemy w formacie duuuuzym czy na razie male - powiedzmy 1024x768???

T.
Zapewne 4000x3000 w głębokości 350dpi

Thomasso
12.07.12, 19:40
Zapewne 4000x3000 w głębokości 350dpi

Czyli co jak cos mialem z E-520 i kropniete deczko to juz ni? :/

T.

Muminek
12.07.12, 19:45
A zdjecia dodajemy w formacie duuuuzym czy na razie male - powiedzmy 1024x768???

T.

Odpowiedź


Zdjęcie trzeba obrobić/przygotować tak by umożliwiało publikacje w formacie 40x30 cm. To orientacyjna wielkość kalendarza.

Co prawda w chwili obecnej do konkursu zgłaszamy zdjęcia w rozdzielczości nadającej się do obejrzenia w galerii, ale trzeba mieć świadomość, że zdjęcie może wygrać i trzeba będzie zmierzyć się z tematem.

Krakman
12.07.12, 20:50
Zdjęcie wielkości 40x30cm w rozdzielczości 300 DPI/cal, ma: 4724x3543pix

Ale nie należy się tym bardzo przejmować... Zdjęcie wykonane olkiem np. 5060 z matrycą 5.000.000 pix(nie wiem czy nie pomyliłem zer...:roll:) spokojnie nada się do kalendarza.

Robiłem kiedyś wydruki z niego 50x70cm

Thomasso
12.07.12, 20:51
Odpowiedź

No niewiele to mowi. Co znaczy "umozliwialo publikacje"???
Albo min. dpi podac albo w pikselach. Bo ja np. robilem z foty 3000x2250 (okolo) tez 40x30 i bylo.

T.

Mirek54
12.07.12, 21:03
Czyli co jak cos mialem z E-520 i kropniete deczko to juz ni? :/

T.

Tu masz http://www.fineartprint.de/?page=bilder_mod/bild_image_preview.php&typ=community&image=9435234 z 510,tez lekko kropniete.Zapewniam Cie ze wydruk wielkosci 1,5x2,4mJest palce lizac.Kalendarz tez pewnie by byl z tego pstryka.

aga_piet
12.07.12, 21:06
Ludzie, najpierw dajecie normalne zdjęcie, o rozdzielczości ekranowej! Dopiero jak wygra, trzeba będzie dostarczyć większy rozmiar.

Thomasso
12.07.12, 21:41
Ludzie, najpierw dajecie normalne zdjęcie, o rozdzielczości ekranowej! Dopiero jak wygra, trzeba będzie dostarczyć większy rozmiar.

Ale chce wiedziec czy jest sens pchac sie z fota ktora w oryginale ma 2500x1900? Na ten przykład.

T.

Krakman
12.07.12, 21:44
Ale chce wiedziec czy jest sens pchac sie z fota ktora w oryginale ma 2500x1900? Na ten przykład.



T.

Spokojnie można... wiekość kalendarza 40x30 wcale nie oznacza , że tej wielkości zdjęcie będzie potrzebne.....

Jack
12.07.12, 21:45
Ale chce wiedziec czy jest sens pchac sie z fota ktora w oryginale ma 2500x1900? Na ten przykład.

T.Ależ oczywiście! Widziałem na wystawie fotki Wacka Wantucha w rozmiarze 90 x 120 cm i wiem, jakim sprzętem zostały zrobione zdjęcia (C-3000Zoom i E-10). Więc da się.

hades
13.07.12, 09:58
Wieczorem zrobię chyba jakieś FAQ :).

Krakman
13.07.12, 10:00
Wieczorem zrobię chyba jakieś FAQ :).

Nie przeklinaj Hades :???::wink:

hades
13.07.12, 10:07
Ale chce wiedziec czy jest sens pchac sie z fota ktora w oryginale ma 2500x1900? Na ten przykład.

T.

Zrób inaczej. Zdjęcie, które chcesz dać do konkursu zrób w 300 dpi dla 40x30. Później zmniejsz do 1000 pikseli po szerszym boku i wstaw do konkursu. Sam ocenisz czy zdjęcie się nadaje.

---------- Post dodany o 10:07 ---------- Poprzedni post był o 10:04 ----------


Nie przeklinaj Hades :???::wink:

Co, gdzie, ja? ;P

Mirek54
13.07.12, 10:14
Sam ocenisz czy zdjęcie się nadaje.

-

Tak po prawdzie to ekstra foty to tylko do lipca.Te od sierpnia co beda w kalendarzu juz moga byc gorszej jakosci.I tak na forum juz bedziemy zyc nowymi fotami do nowego kaledarza na 2014.Z drugiej strony po pol roku ogladania kazde sie znudzi.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

hades
13.07.12, 10:23
Mirek jesteś optymistą. Już planujesz edycje 2014 :). Ja będę zadowolony jeśli tą uda się zamknąć.

majeczek78
13.07.12, 18:48
A niby dlaczego ma się nie udać...? Za pomysłem Thomasso- połączyć faune i flore a dorzucić jakiś kategorie z ludzmi.

---------- Post dodany o 18:48 ---------- Poprzedni post był o 18:47 ----------

nightelf
13.07.12, 18:52
Kategorie były jakie były w ankiecie, nie ma co teraz tego zmieniać.
Przez brak podglądu galerii nie wiem, czy wysłane przeze mnie prace się wgrały :|

grizz
13.07.12, 19:04
Kategorie były jakie były w ankiecie, nie ma co teraz tego zmieniać.
Przez brak podglądu galerii nie wiem, czy wysłane przeze mnie prace się wgrały :|

punkt 1.e regulaminu - zerknij.

Mirek54
13.07.12, 19:54
A niby dlaczego ma się nie udać...? Za pomysłem Thomasso- połączyć faune i flore a dorzucić jakiś kategorie z ludzmi.





Nie szedl bym za polaczeniem i dodawaniem innego tematu.Poprzez te cztery kategorie kaledarz jest tematyczny.Mysle,ze te cztery tematy znajduja sie w pozytywnym odbiorze kazdego fociciela.Nawet takiego z zylka artysty o wznioslych celach i tematach.Na portrecie,ludziach mozna sie przewiezc jak na bananie,i wygra takie a nie inne.Jak w naszych ........:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgre en:

Ania_
13.07.12, 20:01
Myślę, że skoro pierwsza edycja jest taka, to kolejna powinna być właśnie "miejska" i problem się rozwiąże. :)

hadan
13.07.12, 20:16
Popieram zdanie Mirek54. Czy my zawsze musimy robić małe polskie piekiełko ?

Pozdrawiam