PDA

Zobacz pełną wersję : OM-D, 70-300 i ostrzenie



erol
13.06.12, 14:21
Jako, że Panas 100-300 kosztuje ile kosztuje to "prawie" jestem przekonany do zakupu ZD 70-300 + MMF2. Jednak nurtuje mnie kwestia AF. Googlałem i Youtubowałem w poszukiwania info jak zestaw OM-D + MMF-2 + 70-300 się sprawuje, ale konkretnie to niczego się nie dowiedziałem poza subiektywnymi opiniami. W związku z tym pytanie/prośba - czy ktoś ma lub mógłby zamieścić gdzieś filmik jak taki zestaw ostrzy w praktyce? Nie musi być już konkretnie OM-D. Może być coś z Penów. Myślę, że bardzo różnicy nie będzie między Penami a OM-D z tym obiektywem

adambieg
13.06.12, 14:46
Poczytaj tutaj
https://forum.olympusclub.pl/threads/17445-ZUIKO-DIGITAL-ED-70-300mm-nowy-firmware

Był w tym wątku wklejony link do filmu, chyba przez Bodzipa.
Miałem pewien czas 70-300 jeszcze przed aktualizacją i używałem go z E-PL2. Całkiem dobrze to chodziło. Panas 100-300 jest lepszy, jak go kupowałem to był trochę tańszy a do tego ma świetną stabilizacje.

Roberto73
13.06.12, 15:54
Czy ta lepszość Panasa to tylko szybszy AF i sprawniejsza stabilizacja , czy też jest to też zauważalnie ostrzejsze szkło od starego Olka 70-300? Pytam , bo też sie zastanawiam , który wybrać.

erol
14.06.12, 10:42
Był w tym wątku wklejony link do filmu, chyba przez Bodzipa.Wątek poczytałem, filmik niestety jest już usunięty. Obiektyw kupiłem w ciemno, przekonam się na własnej skórze jak to hula

Nazwa_Uzytkownika
6.07.12, 19:57
Witaj
erol - Napisz proszę jak sprawuje się ten obiektyw! Chciałbym podpiąć 70-300 ale pod E-P1 i się ciągle zastanawiam jak szybki (wolny?) będzie AF. Wg. sprzedawcy w FJcie przy max. ogniskowej ma prawo poprawnie ostrzyć tylko 1 na powiedzmy 3 zrobione fotki (:roll:) - czy to prawda?
Pozdrawiam

erol
9.07.12, 07:45
Nie, to nieprawda co mówił sprzedawca. Obiektyw ostrzy całkiem sprawnie z OM-D w dobrych warunkach oświetleniowych.Raczej nie chybia. W gorszych warunkach przejedzie 3x razy po zakresie i trafi, czasem trzeba sobie pomóc ręcznie ;) Wgrałem firmware 1.4 i subiektywnie AF jeszcze przyśpieszył. Obiektyw dosyć trudny w operowaniu, na max ogniskowej i wszelakiej maści owadach, ptaszkach itp trzeba się nieźle napocić by było ostro. Potrzeba pewnej ręki. Z OM-D pracuje się jednak przyjemnie. Ciężko jednak wyobrażam sobie pracę z E-P1 i samym LCD, bez wizjera, który pomaga stabilizować będziesz musiał być mistrzem zen. Jak wyruszę w plener to wkleje tu filmik z ostrzenia tego obiektywu

apz
9.07.12, 11:58
Nie, to nieprawda co mówił sprzedawca. Obiektyw ostrzy całkiem sprawnie z OM-D w dobrych warunkach oświetleniowych.Raczej nie chybia. W gorszych warunkach przejedzie 3x razy po zakresie i trafi, czasem trzeba sobie pomóc ręcznie ;) Wgrałem firmware 1.4 i subiektywnie AF jeszcze przyśpieszył. Obiektyw dosyć trudny w operowaniu, na max ogniskowej i wszelakiej maści owadach, ptaszkach itp trzeba się nieźle napocić by było ostro. Potrzeba pewnej ręki. Z OM-D pracuje się jednak przyjemnie. Ciężko jednak wyobrażam sobie pracę z E-P1 i samym LCD, bez wizjera, który pomaga stabilizować będziesz musiał być mistrzem zen. Jak wyruszę w plener to wkleje tu filmik z ostrzenia tego obiektywu

Zawsze można użyć statywu, chociaż to nie zawsze jest wygodne...

merti
13.07.12, 23:50
...lub monopoda ;) Ja robię tak: przekładam pasek przez głowę i pod prawą pachą, wszystko ustawione na monopodzie, naciągnięte wiec mam stabilne i pstrykam na 300mm DO :-P Do kwiatków i robaczków za monopod w tym przypadku robi ręka oparta o grunt...