PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniki popRAWka 7/2012



Saboor
6.06.12, 10:45
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://saboor.dug.net.pl/nora/popRAWka/popRAWki112.png)

popRAWka 7/2012

<- czy umiemy lepiej ->

to chyba najtrudniejsze i najbardziej ograniczające pole manewru. Tu zadaniem naszym jest,
przy zachowaniu pełni wartości przekazu kadru, pokazanie jego „lepszej strony”
np. portret czy akt.(resztę określa pkt.4 reg.)

Walczyliśmy z kadrem Wanili:

65472
Zwycięzcą tej edycji jest: Dziadek!!
66575

quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=722&vote=2&varZoom=OFF&varScale=0'
||Tu leży plik (http://infbase.net/popRAWka/wanilia.dng)||Bieżąca Galeria (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=722)||Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=80997)||

judasz
6.06.12, 13:53
szefie cos nie tak z tym tiffem - mi pokazuje zalacznik z wymiarami 256x171 pixeli,pzdr.

Saboor
6.06.12, 14:09
klikasz: Tu leży plik (http://infbase.net/popRAWka/wanilia.dng) i jedziesz, to nie jest tiff.

Saboor
6.06.12, 17:53
Nie zawieszać popRAWki, Nie zawieszać popRAWki ..., gadanie. Niby tłoku niema, a może, czyżby, chyba że ... hmmm.

Mirek54
6.06.12, 18:05
Nie zawieszać popRAWki, Nie zawieszać popRAWki ..., gadanie. Niby tłoku niema, a może, czyżby, chyba że ... hmmm.

Kazdy chyba szuka pelnej wartosci tego przekazu,zeby go nie oslabic.Ja go kurde znalesc nie moge.
Moze napisz cos wiecej o tych wartosciach jakie tym kadrem sa przekazywane.Moze o ten kolanolokiec co ramie udaje Ci chodzi?

Saboor
6.06.12, 18:14
Kazdy chyba szuka pelnej wartosci tego przekazu,zeby go nie oslabic.Ja go kurde znalesc nie moge.
Moze napisz cos wiecej o tych wartosciach jakie tym kadrem sa przekazywane.Moze o ten kolanolokiec co ramie udaje Ci chodzi?
To nie galeria, nie analizuj bo analizatorem zostaniesz.:-P
Bierz się do roboty.
P.S.
pytania do autorki, nie do mnie.

Mirek54
6.06.12, 18:21
To nie galeria, nie analizuj bo analizatorem zostaniesz.:-P
Bierz się do roboty.
P.S.
pytania do autorki, nie do mnie.

Tak wlasnie chcialem.Tak mialo byc.Analizacja ostatnio to moje marzenie.Ostatnio wszystko analizuje.Ciebie tez analizuje analiza analizacyjna

Ps.Do roboty to wól i traktor.Nie posredniczysz???Juz??

Saboor
6.06.12, 18:31
Tak wlasnie chcialem.Tak mialo byc.Analizacja ostatnio to moje marzenie.Ostatnio wszystko analizuje.Ciebie tez analizuje analiza analizacyjna

Ps.Do roboty to wól i traktor.Nie posredniczysz???Juz??
Że niby między wołem a traktorem? :-D

Mcarto
6.06.12, 21:23
Nie zawieszać popRAWki, Nie zawieszać popRAWki ..., gadanie. Niby tłoku niema, a może, czyżby, chyba że ... hmmm.

Nie nie zawieszaj - popRawka jest suuuper. Będę za nią głosował czterema łapami a nawet jestem gotów zapisać się do TWA!:lol:

Sam nieczęsto biorę w niej udział - teraz też odpuszczam bo portrety to nie moja działka ale lubię popatrzeć na to co można wyciągnąć ze zdjęć.

Saboor
7.06.12, 09:23
Alście się rzucili ... ho, ho, ho! :mrgreen:"kto się boi virginii woolf" film taki był.
U nas będzie: "Kto się boi Wanilii tu":mrgreen::mrgreen:

tropic
7.06.12, 11:01
klikasz: Tu leży plik (http://infbase.net/popRAWka/wanilia.dng) i jedziesz, to nie jest tiff.
jednakowoż to jest tiff i o rozmiarach jak podał kolega judasz.....a taki mały że piksele widać...co jest ???

Eddie
7.06.12, 11:48
Alście się rzucili ... ho, ho, ho! :mrgreen:"kto się boi virginii woolf" film taki był.
U nas będzie: "Kto się boi Wanilii tu":mrgreen::mrgreen:

Czego tu się bać, pliku, którego CS5 otworzyć nie może? Jak będzie kulturalny, w pełni wartościowy RAW to pogadamy.

---------- Post dodany o 10:48 ---------- Poprzedni post był o 10:45 ----------


klikasz: Tu leży plik (http://infbase.net/popRAWka/wanilia.dng) i jedziesz, to nie jest tiff.

Pewnie, że nie jest to tiff, bo jest coś napierniczone z nim - nazwa.dng.tiff - WTF?

ziax
7.06.12, 11:53
Ufff, a myślałem, że jestem taką sierotą, że nie mogę go otworzyć w PSie :) A ten .tiff to nie jest po prostu wbudowana wywołana miniaturka z negatywu do szybkiego podglądu zawartości? Nie wiem, nie znam struktury tych plików, ale kojarzę taką opcję.

Eddie
7.06.12, 11:55
Ufff, a myślałem, że jestem taką sierotą, że nie mogę go otworzyć w PSie :) A ten .tiff to nie jest po prostu wbudowana wywołana miniaturka z negatywu do szybkiego podglądu zawartości? Nie wiem, nie znam struktury tych plików, ale kojarzę taką opcję.

Cholera wie, jednak albo się podaje kulturalnego rawa, albo nie ma zabawy.

And.N
7.06.12, 11:55
U mnie po ściągnięciu plik ma rozszerzenie .dng , czyli pewnie skonwertowany raw do dng. Zamysł dobry bo nie wszystkie nowe rawy obsługują starsze wersje ACR, tylko coś nie wyszło...

judasz
7.06.12, 12:00
a mowilem ze cos nie halo :) a myslalem ze sam cos spierdzielilem,pzdr.

Eddie
7.06.12, 12:03
U mnie po ściągnięciu plik ma rozszerzenie .dng , czyli pewnie skonwertowany raw do dng. Zamysł dobry bo nie wszystkie nowe rawy obsługują starsze wersje ACR, tylko coś nie wyszło...

Tak Ci się tylko wydaje. Wejdź w właściwości pliku - nazwa.dng.tiff

tropic
7.06.12, 12:04
noooo...a Saboor pewnie na klęczkach w procesji idzie....zaraz za ksiondzem...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
7.06.12, 12:08
Tak Ci się tylko wydaje. Wejdź w właściwości pliku - nazwa.dng.tiff
No nie, nie wydaje mi sie:) Na dysku pojawił się plik: wanilia.dng i w właściwościach Typ pliku pisze dokładnie to: DNG Image (.dng)

Eddie
7.06.12, 12:13
No nie, nie wydaje mi sie:) Na dysku pojawił się plik: wanilia.dng i w właściwościach Typ pliku pisze dokładnie to: DNG Image (.dng)

Fucktycznie. Głowę jednak dam sobie uciąć, że we właściwościach pokazywał się tak jak napisałem wcześniej. Co by jednak nie było, wciąż nie daje się otworzyć, czyli *****.

And.N
7.06.12, 12:17
Zaraz po kliknięciu na link pojawia się wzmianka typ pliku TIF File, później już nie. Mi też się nie otwiera.

Mirek54
7.06.12, 12:41
Otworzyc mozna.Dziecina siedzi na krzesle i patrzy.Jednak jest tak podany,ze jakakolwiek dupbanina pogarsza jakosc.Moze to przez ta samozachowawcza sile przekazu kadru:mrgreen::mrgreen::mrgreen: sie plik broni :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ja nie rozumiem po co sobie tak zycie utrudniac.Jest tyle stron z mozliwoscia przesylania plikow-za darmo.Czy tak trudno spakowac i wstawic.Pozniej podac linka.Kazdy se kliknie sciagnie i bedzie w niebie.A tak jeden kombinuje,zapisuje element docelowy jako ,drugi jak se poprzestawial to jeszcze inaczej a trzeci klika i nic ,oczy wytrzeszcza i czeka.Ach.....

wanilia
7.06.12, 12:58
Oryginalny raw ma u mnie rozszerzenie DNG ....(?)

Nie znam się na tym ,ale tu znalazłam odpowiedź-

"..Publiczny format archiwizacji danych Raw zdjęć cyfrowych

Formaty plików Raw stają się coraz popularniejsze w obiegach pracy fotografii cyfrowej, ponieważ oferują profesjonalistom lepszą kontrolę nad procesem twórczym. W aparatach mogą być jednak używane różnorodne formaty plików Raw, których specyfikacje nie są dostępne publicznie, przez co odczyt części plików Raw jest możliwy tylko w niektórych aplikacjach. Taka sytuacja powoduje, że używanie plików Raw do archiwizacji jest ryzykowne, a współużytkowanie ich w złożonych obiegach pracy jest bardzo trudne.

Rozwiązaniem tego coraz poważniejszego problemu jest publicznie dostępny format DNG (Digital Negative), który umożliwia archiwizację plików Raw generowanych przez aparaty cyfrowe. Dzięki formatowi DNG fotografowie będą mogli korzystać ze swoich plików w przyszłości. Oferuje on otwarty standard dla plików Raw generowanych przez różne modele aparatów.

Format DNG jest obsługiwany w programach Adobe® Photoshop® CS6, CS5, CS4, CS3, CS2 i CS, Photoshop Elements 10, 9, 8, 7, 6, 4 i 3 oraz we wszystkich wersjach programu Adobe Photoshop Lightroom®."

(http://www.adobe.com/products/dng/supporters.html)Takie mi wychodzą z aparatu...

Jeśli będę mogła jakoś pomóc w kwestii formatu i ogranizator Saboor się tu przychyli jestem do dyspozycji :)
Pozdrawiam serdecznie :)

And.N
7.06.12, 13:10
Pisałem właśnie o tym wcześniej, może nie tak dokładnie:)


U mnie po ściągnięciu plik ma rozszerzenie .dng , czyli pewnie skonwertowany raw do dng. Zamysł dobry bo nie wszystkie nowe rawy obsługują starsze wersje ACR, tylko coś nie wyszło...

Photoshop Elements nie otwiera mi tego dng, a powinien.

ziax
7.06.12, 13:14
Kurde, ściągnąłem Adobe DNG Converter, który zapewnia wsteczną zgodność, bo podejrzewałem, że ten jest zrobiony z CS6. Nic z tego, wywala błąd, ściągnąłem jakiś pierwszy lepszy .dng (z Leici M9) - działa. Ściągnąłem jakiś inny .dng z 5D - działa (wiem, aparat nie ma wpływu, ale chciałem się upewnić). Według mnie sugeruje to walnięty plik (może przy uploadzie?).

Mirek54
7.06.12, 13:18
Nic nie otworzy tego pliku-jest chyba napewno niestety walniety.Mi otwiera jeden program ale to nie temat do dyskusji65580

And.N
7.06.12, 13:36
W takim nie za dużym rozmiarze też mogę go otworzyć, jak, to też nie ma sensu opisywać bo nie o to chodzi.

wanilia
7.06.12, 14:06
Może załaduję wam ten plik jeszcze raz, albo zaczekamy na Saboora ? Nie chciałabym prowadzącemu się wtrącać :)

Eddie
7.06.12, 15:26
Wrzuć go jeszcze raz. A tak swoją drogą, to nie było Canonem robione? Bo z tego co mi mój mówi, rawy podaje w pliku nazwa.cr2

Saboor
7.06.12, 16:33
Poprawione! Przepraszam, faktycznie był uwalony.

---------- Post dodany o 16:24 ---------- Poprzedni post był o 16:23 ----------


noooo...a Saboor pewnie na klęczkach w procesji idzie....zaraz za ksiondzem...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Czemu za ... .:mrgreen:
Byłem z córą na Starówce.

---------- Post dodany o 16:33 ---------- Poprzedni post był o 16:24 ----------


Otworzyc mozna.Dziecina siedzi na krzesle i patrzy.Jednak jest tak podany,ze jakakolwiek dupbanina pogarsza jakosc.Moze to przez ta samozachowawcza sile przekazu kadru:mrgreen::mrgreen::mrgreen: sie plik broni :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ja nie rozumiem po co sobie tak zycie utrudniac.Jest tyle stron z mozliwoscia przesylania plikow-za darmo.Czy tak trudno spakowac i wstawic.Pozniej podac linka.Kazdy se kliknie sciagnie i bedzie w niebie.A tak jeden kombinuje,zapisuje element docelowy jako ,drugi jak se poprzestawial to jeszcze inaczej a trzeci klika i nic ,oczy wytrzeszcza i czeka.Ach.....

A jakie to utrudnianie? Link jest link, krótki i prosty, a walnięty plik czy z z takiego czy innego serwera i tak będzie walnięty.
Jest poprawione. Po co kombinować? :mrgreen:

ziax
7.06.12, 16:40
Teraz wszystko działa, CS5 ładnie otwiera (przez Camera Raw 6.6). No to teraz do poprawiania i wyciągania ;)

majeczek78
8.06.12, 15:32
Szału nie ma ale swoje dodałem.

Esjot
8.06.12, 23:19
No to i ja "cosik" postaram się wydłubać:)
I poszło...

wanilia
9.06.12, 00:59
Oj dłubania jest sporo, trzymam więc kciuki za podejmujących próby. To kadr z pierwszych moich w życiu warsztatów i pierwszych zabaw z portretem.
Materiał wyjściowy pozostawia więc sporo do życzenia, zwłaszcza źle ustawione BW.
Ciekawa jestem Waszych efektów , pozdrawiam :)

Saboor
12.06.12, 10:15
Tłoku niema ... .

Saboor
13.06.12, 19:20
Siedem prac, siódmy syn siódmego syna ... nie jest źle. :mrgreen:

gulasz
13.06.12, 21:53
a że lubię 8 to się skusiłam i ja :)
wyszło co wyszło :) ale nie to najważniejsze

a wszystko w czasie meczyków dnia dzisiejszego :)

Saboor
13.06.12, 22:03
a że lubię 8 to się skusiłam i ja :)
wyszło co wyszło :) ale nie to najważniejsze

a wszystko w czasie meczyków dnia dzisiejszego :)
Fotoszkop działa! Oj działa! :-D

Saboor
14.06.12, 19:02
W związku z : Przerwą techniczną (https://forum.olympusclub.pl/threads/82644-Przerwa-techniczna) popRawka będzie przedłużona.

Dziadek
14.06.12, 19:08
A ja się tak staram żeby zdążyć do 20:00 :)

Saboor
14.06.12, 19:38
A ja się tak staram żeby zdążyć do 20:00 :)
Już ja cię przypilnuję :cool:

Eddie
15.06.12, 05:46
Do kiedy przedłużona?

Mirek54
15.06.12, 09:13
Mozliwosc dodawana(za malo wersji??) bedzie przedluzone.Czy moze mozliwosc glosowania(bo jakas przerwa)Czy jeszcze inny jakis powod.
Przerwa techniczna to takie oswiadczenie decydentow dla gawiedzi,zeby mysleli ze sie liczono z nia.

Saboor
15.06.12, 10:45
Do kiedy przedłużona?
Eddie, gdyby termin był mi(lub komukolwiek) znany, to bym go podał.

Saboor
18.06.12, 18:19
19.06.2012 od 11:00 zaczynamy głosowanie.
edit: jak tylko uzyskam informację, że forum działa stabilnie.

Saboor
29.06.12, 16:13
Ponieważ przez ostatnie wydarzenia, wszystkie głosy poszły jak para w gwizdek, powtarzamy głosowanie do 07.07.2012 g. 15:00

Saboor
6.07.12, 12:04
Jutro o 15:00 kończymy głosowanie.

Mirek54
6.07.12, 12:15
Jutro o 15:00 kończymy głosowanie.

I co i co-nawijaj.To bardzo ciekawe.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

apz
6.07.12, 12:43
I co i co-nawijaj.To bardzo ciekawe.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Co, ciekawe, próbowałem oddać głos, ale żadna z kopii nie wydaje mi się być podobna do oryginału, powiem więcej , niektóre się doń nie umywają. ale wiem , to wstępne opracowanie bez szopa.
Tak więc kończ Waść i wstydu oszczędź. a następnym razem nie wstawiaj portreta do tak surowo obwarowonanej poprawki, proszę.

henry1
6.07.12, 12:51
Głos dałem, ale czy na to samo co poprzednio ?????

Gratuluję zwycięzcy !
To tak profilaktycznie jakby znowu coś sie porobiło. :-D

Saboor
6.07.12, 13:10
I co i co-nawijaj.To bardzo ciekawe.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ha! Wiem ... zasiałem niepewność i tak zostanie.:twisted:

Thomasso
6.07.12, 13:13
Co, ciekawe, próbowałem oddać głos, ale żadna z kopii nie wydaje mi się być podobna do oryginału, powiem więcej , niektóre się doń nie umywają. ale wiem , to wstępne opracowanie bez szopa.
Tak więc kończ Waść i wstydu oszczędź. a następnym razem nie wstawiaj portreta do tak surowo obwarowonanej poprawki, proszę.

Całkowicie sie z apzem zgadzam. Zadna z prac nawet nie probuje podskoczyc oryginalowi. Zbyt duze obwarowania co do obrobki w temacie, ktory takiej obrobki z reguly wymaga. Niestety.

Zeby jednak nie bylo to zaglosowalem.

T.

hades
6.07.12, 14:59
Hmmm, a gdzie tu są surowe obwarowania co do obróbki? Co tu trzeba byłoby domalować czy zmienić kształt by było lepiej, a czego się akurat zabrania? Punkt 4 regulaminu daje pewne zakazy, to fakt, ale ileż możliwości, których nie wymienia czyli nie zakazuje.

Inna sprawa, że jako podgląd powinna być miniaturka z RAW-a by nie sugerować "odpowiedzi" jakiej należy udzielić.

wanilia
6.07.12, 15:24
Poczekajcie, bo czegoś nie zrozumiałam, przecież nie jest zabroniona zabawa PSem w nowym regulaminie????
Poprawcie mnie jeśli się mylę?

majeczek78
6.07.12, 15:25
Ja też zagłosowałem - chyba ponownie

Saboor
6.07.12, 15:59
Hmmm, a gdzie tu są surowe obwarowania co do obróbki? Co tu trzeba byłoby domalować czy zmienić kształt by było lepiej, a czego się akurat zabrania? Punkt 4 regulaminu daje pewne zakazy, to fakt, ale ileż możliwości, których nie wymienia czyli nie zakazuje.
To święta prawda.

Inna sprawa, że jako podgląd powinna być miniaturka z RAW-a by nie sugerować "odpowiedzi" jakiej należy udzielić.
Nie. Czy umiemy lepiej, obrobić zdjęcie a nie je zrobić. Dlatego jpg to fota obrobiona przez autora, który pokazał co potrafi z rawa wydobyć. Wy macie być od autora lepsi.

Saboor
7.07.12, 16:25
Zwycięzcą tej edycji jest: Dziadek!! Gratuluję i proszę o "receptę"

wanilia
7.07.12, 16:42
Gratuluję Jasiowi z całego serca!!!!!!! :D

majeczek78
7.07.12, 21:57
Gratuluj zwycięzcy !!!

hades
8.07.12, 00:48
Gratulacje Jasiu!

witia
8.07.12, 10:03
Moje gratulacje Jasiu.
Pozdrawiam.

And.N
8.07.12, 22:24
Gratuluję

henry1
8.07.12, 22:41
Dziadku, drogi Dziadku......
Gratulacje !!!

apz
9.07.12, 06:29
Gratuluję Dziadku!
Gratuluję zwycięstwa w plebiscycie, moim zadaniem to jedna z dwóch, lepszych prac w tej edycji. Mam do niej parę istotnych uwag, ale miejsce na nie jest w wątku o receptach i tam mam nadzieję, uda się nam pogadać o rafach i mieliznach jakie podłożone zostały Wam, uczestnikom tej poprawki, przez autorkę RAW-a i dobierającego materiał do tej edycji konkursu.
AP.

Dziadek
9.07.12, 09:20
Serdecznie dziękuję za gratulacje, dziękuję również wszystkim, którzy oddali głos na moją propozycję :)

Pragnę również pogratulować koledze Adamowi - A56, któremu już kolejny raz zabrakło tylko 1 głosu do nagrody.

APZ słusznie prawi o uwagach do zdjęć i byłbym wdzięczny, gdybyśmy mogli tu szczerze podyskutować o plusach i minusach.
Jest to wyjątkowy wątek i można podzielić się doświadczeniami.
Nie od rzeczy była by dyskusja na temat regulaminu, który moim zdaniem jest niejednoznaczny i często koliduje z założeniami konkursu.
W czasie trwania rywalizacji i głosowania było niezręcznie o tym pisać ale teraz możemy wykorzystać wakacyjną przerwę, by niektóre sprawy wyprostować.
Wkrótce wróce do wątku ze zdjęciem Ajana by przedstawić co mam na myśli. I to wcale nie dlatego, że moje zdjęcie Saboor wywalił :) , przeciwnie ta decyzja nawet mi ulżyła, ale tam mogę najwyraźniej przedstawić niedorzeczność niektórych ograniczń.

Póki co cieszę się z wygranej i życzę wszystkim miłych wakacji :D

Saboor
9.07.12, 10:53
Czekamy Jasiu na receptę twojej pracy, pamiętaj!