PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odbitkami



osiem1984
30.05.12, 09:40
Witajcie, nie wiem czy oby na pewno w dobrym miejscu umieściłem ten post dlatego z góry przepraszam jeśli tak nie jest. Chciałbym prosić Was o radę dotyczącą punktu tworzenia odbitek ze zdjęć cyfrowych. Niestety ale ostatnio dość mocno zawiodłem się na laboratorium, z usług którego korzystałem od wielu lat. Mimo, iż grzecznie zwróciłem uwagę, że coś jest nie tak z odbitkami, Pan wykonujący je bardzo się obruszył -"mam 53 lata i robię zdjęcia od wielu lat i nie lubię jak ktoś mi mówi, że odbitki są źle wykonane"... Punkt Fuji, z którego korzystałem zawsze prezentował fajną jakość zdjęć, ale przy obecnym nastawieniu osób tam pracujących chyba będę musiał pomyśleć o zmianie. Problem polega też na tym, że nie mogę uzyskać profilu od wspomnianego laboratorium, więc nie mam możliwości dopasowania ustawień swojego monitora do ich urządzeń. Zdjęcia, które ostatnio wykonałem w czasie mojej podróży po Ziemi Świętej są po prostu za ciemne. O ile, w niektórych przypadkach to nie przeszkadza o tyle w innych, gdzie szczegóły w cieniach są dość istotne jest już sporym problemem. Przykładowo fotografia ściany skalnej w Massadzie na różnych ekranach, na których ją oglądałem wygląda naprawdę fajnie, widać szczegóły w postaci balkonów skalnych, grot, etc (nawet przy największym przyciemnieniu monitora) na odbitce jest to jedna wielka ciemna plama pozbawiona jakichkolwiek szczegółów. Takich odbitek z mojej wyprawy (być może nigdy już nie odwiedzę tamtych miejsc) jest dość sporo. Napiszcie co mogę zrobić w takiej sytuacji. Być może macie jakieś dobre laboratorium godne polecenia, a może ja np. robię coś nie tak - wtedy skorygujcie mnie. Z góry wielkie dzięki za każdą radę.

Pozdrawiam!

Eddie
30.05.12, 09:49
Lab, z którego nałogowo korzystam nazywa się Foto83, mieszczą się przy ulicy Rzymowskiego w Warszawie (okolice Galerii Mokotów). Mam od nich profile, ale przyznam się bez bicia, że nigdy ich nie używałem przy przygotowywaniu materiału na odbitki. Owszem, zdarzają się małe odstępstwa od tego co widzę na monitorze (może kiedyś bym skorzystał z tych profili?), ale są one tak drobne, że pomijalne. Plusem jest to, że przy zamawianiu dużych ilości można dostać niezłe rabaty.

Odrębną sprawą jest to, że zdjęcie posiadające na dużym obszarze ciemne tony może stracić na odbitce, szczególnie gdy jest ona małego rozmiaru.

konradkkk
30.05.12, 09:59
polecam foto82, ostatnio robiłem a4 i wyszło bardzo dobrze

skow
31.05.12, 11:30
Tu masz tablicę testową.

Zobacz jak to wygląda na monitorze a potem wywołaj to w labie.

skow.ovh.org/it872/ (http:// http://skow.ovh.org/it872/IT8.7-2.png)

Mirek54
31.05.12, 11:46
"mam 53 lata i robię zdjęcia od wielu lat i nie lubię jak ktoś mi mówi, że odbitki są źle wykonane"... Punkt Fuji,

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgr een::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Nie wiedzialem ,ze Fuji idiotow zatrudnia.
Niech by na mnie trafil,ale bym pojezdzil

Cos jak fotografuje juz 4 lata i wiem co to byc profi.