PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki jest klucz do uzyskania tego typu zdjęcia?



opus5
6.05.12, 12:50
Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie jak profesjonalni fotografowie uzyskują zdjęcia np. takie jak tu

http://gregsolak.blogspot.com/ - drugie zdjęcie od góry.

Jest w nim coś co mi się bardzo podoba. Pięknie komponujące się kolory, plastyka, ściany czy nawet barierka wyglądają jakby nierzeczywiście, jakbym patrzył na zdjęcie gry komputerowej o porażającej grafice. Czy taki efekt, to kwestia body+szkło czy bardziej obróbka w programie typu PS ?

Centus
6.05.12, 13:05
wlasciwie sam sobie odpowiedziales ,

polowa to aparat z mozliwie duza matryca , czyli albo APS-C a najlepiej tzw FF oraz jasny obiektyw , a druga polowa to obrobka w PS'ie

ot i caly sekret ;-)

grizz
6.05.12, 13:18
wlasciwie sam sobie odpowiedziales ,

polowa to aparat z mozliwie duza matryca , czyli albo APS-C a najlepiej tzw FF oraz jasny obiektyw ,


Gdzie na tym zdjeciu widzisz zastosowanie dużej matrycy i jasnego obiektywu?

Centus
6.05.12, 13:37
Gdzie na tym zdjeciu widzisz zastosowanie dużej matrycy i jasnego obiektywu?

moge sie mylic , ale nie sadze ,

zdjecie wyglada innaczej niz fotki z 4/3 , wiec albo to APS-C albo FF , no chyba ze zrobione u4/3 z bardzo jasna stalka



PS

bardzo serdecznie Cie pozdrawiam , widze ze lubisz sie czepiac moich postow , oczywiscie zaraz napiszesz mi ze odbieram to personalnie ;-)

grizz
6.05.12, 13:47
zdjecie wyglada innaczej niz fotki z 4/3 , wiec albo to APS-C albo FF , no chyba ze zrobione u4/3 z bardzo jasna stalka


Przeczysz sam sobie?

Centus
6.05.12, 13:51
Przeczysz sam sobie?


czepiasz sie dla sportu ? ;-)


a odnosnie samej mojej wypowiedzi , napisalem ze obstawiam APS-C albo FF , natomiast nie bedac pewnym w 100% zostawiam sobie ewentualna , mala i hipotetyczna mozliwosc ze jest to cos z malej matrycy z bardzo jasna stalka , nie widze tutaj zaprzeczenia , tylko pozostawienie sobie malego procenta watpliwosci


PS

dla mnie bez sensu ciagnac ta dyskusje , mam ciekawsze rzeczy do robienia w zyciu ;-)

mimo wszystko pozdrawiam Ciebie i zycze milej niedzieli ;-)

Mirek54
6.05.12, 15:24
Czy taki efekt, to kwestia body+szkło czy bardziej obróbka w programie typu PS ?

Body i szklo tu zadnego znaczenia nie ma.Nawet majac malpke i znajac dobrze np.PS uzyskasz ten efekt.Osobiscie mnie w tych fotkach nic az tak nie "podnieca",jak tysiace innych one wygladaja.

gibberpl
6.05.12, 15:41
Dużo Ps w tych zdjęciach widać. Mnie się to nie podoba. Zresztą o gustach się nie dyskutuje.

Centus
6.05.12, 16:03
pozdrowienia dla osobnika ktory dal mi minusa za moja wypowiedz z tego watku ;-)

faktycznie jest to dyskusja o sprawach najwyzszej wagi, aby tak to przezywac emocjonalnie ;-)

zulka
6.05.12, 16:28
Wdług mnie taki efekt dają suwaki w PS :)
Mogę się mylić ale podobny efekt da się uzyskać w PS elements, przećwiczyłam to kiedyś z książką Scota Kelby, do Elements 8 :)

Nie jestem w stanie stwierdzić po tych fotach czy użyto bardzo jasnego szkła, no chyba że je przymknięto ;) Ale ja się nie znam na ślubnej photography :)
więc to moje gdybania.

k@czy
6.05.12, 16:29
pozdrowienia dla osobnika ktory dal mi minusa za moja wypowiedz z tego watku ;-)

faktycznie jest to dyskusja o sprawach najwyzszej wagi, aby tak to przezywac emocjonalnie ;-)
Nie ma za co.
Wybacz stary, ale czasami po prostu pier.....sz bez sensu.
Nic osobistego, ale czasami takie uszczypniecie troche orzezwia. Poza tym widze po reakcji, ze potrzebne :)

Jester23
6.05.12, 16:39
Pięknie komponujące się kolory, plastyka, ściany czy nawet barierka wyglądają jakby nierzeczywiście, jakbym patrzył na zdjęcie gry komputerowej o porażającej grafice.

Jeżeli taka konwencja Ci się podoba, to wyguglaj sobie galerię Dragana - będziesz zachwycony. On co prawda robił portrety, ale możesz tak przerabiać krajobrazy albo zdjęcia kotów, nikt Ci nie zabroni.
Tutoriali jak zrobić zdjęcie a'la Dragan jest w sieci ze 150 tysięcy...
A później już z górki - musisz tylko mieć dobre zdjęcia na dzień dobry, bo kiepskiemu żaden draganizer nie pomoże.

J

Thomasso
6.05.12, 16:57
Jak dla mnie to na tym zdjeciu nie ma jakiejs niesamowitej magii.
Taki troche efekt a la bleach bypass. Polecam poguglac :)

T.

slawek
6.05.12, 17:07
Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie jak profesjonalni fotografowie uzyskują zdjęcia np. takie jak tu

http://gregsolak.blogspot.com/ - drugie zdjęcie od góry.

Jest w nim coś co mi się bardzo podoba. Pięknie komponujące się kolory, plastyka, ściany czy nawet barierka wyglądają jakby nierzeczywiście, jakbym patrzył na zdjęcie gry komputerowej o porażającej grafice. Czy taki efekt, to kwestia body+szkło czy bardziej obróbka w programie typu PS ?
Tak, cobyś tą wiedzę miał z dobrej łapki to zaglądnij tu http://blyskotliwie.pl/ powinno Ci się rozjaśnić.
Pozdrawiam,
S.

Centus
6.05.12, 17:20
Nie ma za co.
Wybacz stary, ale czasami po prostu pier.....sz bez sensu.
Nic osobistego, ale czasami takie uszczypniecie troche orzezwia. Poza tym widze po reakcji, ze potrzebne :)

jak juz sie wam chce tak poslady spinac , napiszcie do autora zdjecia , zeby podal czym fota byla zrobiona , bedzie problem z glowy ;-)

ja temat zamykam , zeby nie pier..ic bez sensu , grunt ze wszyscy inni pier...la z sensem ;-)

pozdrawiam serdecznie i Ciebie i Grizza

epicure
6.05.12, 17:36
Takie zdjęcia to z reguły efekt nałożenia kilku presetów w Lightroomie, a najlepiej w programie typu Nik Color Efex Pro. Jest tam na pewno duży kontrast i efekt typu glamour glow, co widać na skórze pary młodej, na sukni ślubnej i na białej koszuli. Do tego jakiś lekki bleach bypass? Całkiem możliwe... Na pewno solidna winieta i celowe zaciemnienie brzegów kadru, szczególnie z prawej strony. Reszta to sceneria i szeroki kąt.

dobas
6.05.12, 19:06
Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie jak profesjonalni fotografowie uzyskują zdjęcia np. takie jak tu

Ja bym raczej zadał pytanie jak graficy uzyskuja tego typu efekty i zadał je gdzies tu http://photoshop.pl/forum albo tu http://www.photoshopforums.com/

ł (http://www.photoshopforums.com/)atwiej pewnie w lightroomie niż w photoshopie tam jak wybierzesz tryb Develop to po lewej stronie jest okno z predefiniowanymi ustawieniami ( presets ) no i oczywiście winietka..

Mirek54
6.05.12, 19:20
A ja po cichu mysle ,ze kluczowe to nie jest pytanie o efekt zdjecia tylko link do strony.No tak sobie to wymyslilem i przekonajcie mnie,ze sie myle.

Centus
6.05.12, 19:22
A ja po cichu mysle ,ze kluczowe to nie jest pytanie o efekt zdjecia tylko link do strony.No tak sobie to wymyslilem i przekonajcie mnie,ze sie myle.

he he , pewnie to jest najtrafniejsze zdanie w tej dyskusji ;-)

Saboor
6.05.12, 19:58
A ja po cichu mysle ,ze kluczowe to nie jest pytanie o efekt zdjecia tylko link do strony.No tak sobie to wymyslilem i przekonajcie mnie,ze sie myle.

Kurde,pobawilem sie probka wg Waszych wskazowek i troche od siebie dodalem.
mig to orginal,a mig1 to zabawa z NIk i mig 2 to calkiem po bandzie z efektami z Topaza:mrgreen::mrgreen::mrgreen:638996390063898

Przekonywać cię do niczego nie będę, ale obojętne na którego miga patrzę, jednako on paskudny.

Mirek54
6.05.12, 20:16
Przekonywać cię do niczego nie będę, ale obojętne na którego miga patrzę, jednako on paskudny.

Jakie brzydkie,az poszedly w kosz,tfu

Saboor
6.05.12, 20:33
Jakie brzydkie,az poszedly w kosz,tfu
.
Tfu!
.

opus5
6.05.12, 20:38
Dzięki za informację, pogrzebie jeszcze w temacie, bo ten patent bardzo mi się spodobał.


A ja po cichu mysle ,ze kluczowe to nie jest pytanie o efekt zdjecia tylko link do strony.No tak sobie to wymyslilem i przekonajcie mnie,ze sie myle.

Mógłbyś rozwinąć myśl ?

apz
6.05.12, 21:59
Dzięki za informację, pogrzebie jeszcze w temacie, bo ten patent bardzo mi się spodobał.



Mógłbyś rozwinąć myśl ?

Ależ ona jest całkiem już dojrzała...

hades
6.05.12, 22:18
Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie jak profesjonalni fotografowie uzyskują zdjęcia np. takie jak tu

http://gregsolak.blogspot.com/ - drugie zdjęcie od góry.

Jest w nim coś co mi się bardzo podoba. Pięknie komponujące się kolory, plastyka, ściany czy nawet barierka wyglądają jakby nierzeczywiście, jakbym patrzył na zdjęcie gry komputerowej o porażającej grafice. Czy taki efekt, to kwestia body+szkło czy bardziej obróbka w programie typu PS ?

Pokaż zdjęcie, które chciałbyś mieć podobnie obrobione.

opus5
7.05.12, 09:35
Ależ ona jest całkiem już dojrzała...

Ale można ją zinterpretować różnie, toteż poprosiłem o rozwianie wątpliwości :)

abir
7.07.12, 00:04
moje skromne zdanie: Obym nigdy nie zrobił takiej fotki, chcę być kiepskim fotografem amatorem, niż lepszym (może) grafikiem.
miłego łikendu

hades
7.07.12, 00:39
Fotka jak fotka. Bardziej chodziło o odtworzenie metody. Zresztą temat już został załatwiony na PW. Z tego co pamiętam autor wątku był zadowolony z efektu.

majeczek78
11.07.12, 22:28
To może i mnie ktoś pokaże tą metodę. Może być na PW. Będę wdzięczny.

hades
11.07.12, 23:02
Jeśli autor wątku się zgodzi, to mogę pokazać.

Ania_
11.07.12, 23:16
O które konkretnie zdjęcie się rozchodzi, bo to było już jakiś czas temu...?

Mr_Crowley
11.07.12, 23:26
juz ktorys raz z kolei widze rozwiazanie problemu na pw, w takim razie po co zakladac watek skoro nie mozna dowiedziec sie wszystkiego," BO ODPOWIEDZ POSZLA NA PW" !!!!
cokolwiek dziwne...

dobas
12.07.12, 00:57
juz ktorys raz z kolei widze rozwiazanie problemu na pw, w takim razie po co zakladac watek skoro nie mozna dowiedziec sie wszystkiego," BO ODPOWIEDZ POSZLA NA PW" !!!!
cokolwiek dziwne...

słuszna uwaga - to frustrujace zwłaszcza dla kogoś kto szuka na forum jakiegoś rozwiązania problemu.
Czasem jednak tak się dzieje - bo plik za duży albo z jakiś przyczyn nie można czegoś wrzucić do netu albo "cóś " ...

ale może - jako że watek odgrzebany ktoś coś doradzi :)

hades
12.07.12, 02:19
Już doradziłem. W 25 poście zapytałem:

Pokaż zdjęcie, które chciałbyś mieć podobnie obrobione.
Przez 24 posty trwała zażarta dyskusja o tym czy efekt robią suwaki czy może pełna klatka.

To, że rozwiązanie przeszło przez PW może być w pewnym sensie odpowiedzią na ogólnikowe potraktowanie tematu. Nikt nie podjął rekawicy by usiąść i w kilka minut sprawdzić czy uda mu się na przykładowym zdjęciu (np. nadesłanym przez autora na PW) zbliżyć się do efektu wizualnego z tego zdjęcia http://1.bp.blogspot.com/-K8m08CoEthc/T6GLG1uaA-I/AAAAAAAADAw/93kSevZzhe4/s1600/gs1-4.jpg. Choć ja byłem z efektu nie za bardzo zadowolony (z pewnymi kolorami nie za bardzo było wiadomo co zrobić bo próżno doszukiwać się ich na przykładzie) to autorowi się spodobało. Nie czuje się uprawniony by przekazywać to zdjęcie dalej. Dlatego, jeśli autor przeczyta dalszy rozwój tego wątku, może się zgodzi by opublikować próbkę przed i po.

Zaznaczam, że metoda była przygotowana pod jedno konkretne zdjęcie by tylko sprawdzić czy da się to zrobić. Trzeba by ją dopracować by działała bardziej ogólnie. Na innym zdjęciu zwłaszcza dalekim od przykładu będzie ciężko powtórzyć efekt.

Mr_Crowley
12.07.12, 23:12
ohh, wreszcie zobaczylem fotke o ktoraz to toczyla sie cala batalia,

opus5
30.08.12, 12:02
Nie odwiedzałem spory kawałek czasu forum więc i do tego wątku nie zaglądałem. Jak najbardziej jestem zainteresowany dalszym jego rozwojem, dlatego nie ma sprawy, mogę wrzucić zdjęcie, którego obróbki podjął się kolega @hades

Oryginał

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img26.imageshack.us/img26/5417/4282908.jpg)



Efekt końcowy. Na pewno zdjęcie nie jest dość dobre do osiągnięcia tego efektu, ale nic lepszego nie miałem jako, że dopiero zaczynam zabawę z fotografią. Może ktoś jeszcze spróbuje zbliżyć się do omawianego efektu i oczywiście opisać jak do niego doszedł wzorując się na zdjęciu, które nadaje się lepiej:)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/24061545/opus5/opus5_4282908 (2).jpg)

hades
30.08.12, 12:09
Heh. Zobaczyłem to na nowym monitorze i... nie jestem zadowolony. Zdecydowanie powinieneś pokazać oryginał w podobnym rozmiarze.

Mirek54
31.08.12, 20:04
Heh. Zobaczyłem to na nowym monitorze i... nie jestem zadowolony. Zdecydowanie powinieneś pokazać oryginał w podobnym rozmiarze.

Hades?????To chodzi o takie cos?????
Bo nie kumam.Takie 69296abo 69297takie??????

hades
10.09.12, 11:50
Hades?????To chodzi o takie cos?????

Odcień skóry mi się nie spodobał. Ale pogodzę się z tym.

Zobaczyłem teraz, że kolega Opus5 dodał do poprzedniego postu oryginał.

darkelf
10.09.12, 15:47
Być może uznacie moją wypowiedź ze herezję, ale wg mnie zdecydowana większość skomplikowanych oskryptowanych operacji jest do wykonania za pomocą kilku prostych narzędzi takich jak krzywe, mieszanie warstw i wyostrzanie. Nauczyłem się tego parę lat temu z książki Dana Margulisa i do tej pory się tego trzymam.

Adamss68
10.09.12, 18:18
darkelf,masz rację,Dziwi mnie to,że fota była robiona na -0,7EV,a podciągnąłem na zero...i jest ok...no może trochę cienie nie tak.E 410,dalej robi dobre fotki:wink:
Miras przedobrzyłeś:-PTo moja subiektywna opinia.

Mirek54
10.09.12, 19:53
Miras przedobrzyłeś:-PTo moja subiektywna opinia.

Wiem.Ja to nigdy umiaru nie mialem.Z imprezy tez zawsze ostatni wychodzilem:mrgreen:I tego kwiatu co pol swiatu tez mi zawsze było mało.

Krakman
10.09.12, 20:42
69934

Tak tu wstąpiłem przypadkowo...
I takie mi .... wyszło cóś.

opus5
22.10.12, 10:22
Obiektywnie mogę stwierdzić, że najbliżej tego efektu jest kolega Mirek54, zwłaszcza propozycja pierwsza. Jest szansa na opisanie jak doszedłeś do tego efektu ? Faktycznie trochę przedobrzone jest, ale mając wzór można samemu coś pokombinować jeszcze.

MarlenqaBii
19.11.12, 22:06
Gdzie są organizowane kursy fotograficzne??