PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniki popRAWka 5/2012



Saboor
6.04.12, 19:26
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://saboor.dug.net.pl/nora/popRAWka/popRAWki112.png)
popRAWka 5/2012

<-Naprawiamy->


To z kolei edycja mająca na celu poprawę, przywrócenie blasku bądź naprawę skanów starych fotografii
czy też „wybrakowanych” plików RAW;JPG. Tu na pewno odnajdą się „retuszerzy-konserwatorzy”.





Walczyliśmy z kadrem Ajana:


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://saboor.dug.net.pl/nora/popRAWka/Kopia%20do%20popRawka0002.jpg)
Zwycięzcą jest:

Krakman!!!

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/data/713/KrakmanPopRawkaOK.jpg




quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=713&vote=2&varZoom=OFF&varScale=0'

Bieżąca Galeria (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=713)

Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=80997)

judasz
6.04.12, 19:37
u hohoho :) tego jeszcze nie robilem , ale pomecze :).pzdr.

majeczek78
6.04.12, 20:51
Oczywiście że spróbuje swoich sił .. ... :wink:

apz
6.04.12, 21:04
Będzie jazda , kolor, zniszczenia , plamy...

Wiadomo coś o bohaterach tego zdjęcia?

judasz
6.04.12, 21:33
tyle ze moga juz nie zyc :p

ajan
6.04.12, 22:08
SL- województwo śląskie.Jest to fotografia 6x6 cm (rok ok.1934) z albumu Pani Wróblewskiej, której już nie ma, bohaterów pewnie też.


Będzie jazda , kolor, zniszczenia , plamy...

Wiadomo coś o bohaterach tego zdjęcia?


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/img718/6141/iiirpmapa.jpg)

Plik II RP adm.png znajduje się w Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów.Autor mapki: [ Qqerim - Ja, właściciel praw autorskich do tej pracy, udostępniam ją jako własność publiczną. Dotyczy to całego świata.]

Mirek54
6.04.12, 22:27
Zapodalem se ,a co.Saboor kazal,wrzeszczal,ze nikt nie daje,kazdy czeka

Apropo tej mapki.To Czechoslowacja juz wtedy taka duza byla???Kurde,ja myslalem ze mnie uczyli ze to byla republika Czechoslowacka.
Chyba mnie oszukali decydenty w tej szkole.

majeczek78
7.04.12, 21:35
Moja wersja wrzucona.

Mirek54
7.04.12, 21:55
Ja juz mam swojego faworyta.Oj ciezko bedzie go przebic.Widac roznice w jakosci pracy piorka i myszki

judasz
8.04.12, 01:22
mirek daj spokoj , chyba nie zaglosujesz na mnie :)

Mirek54
8.04.12, 10:23
mirek daj spokoj , chyba nie zaglosujesz na mnie :)

Aj nie.Ja nie glosuje na kogos tylko na cos.Nazwisko ani nik nie gra roli.Z reszta to nawet nie widac czyje jest co,chyba,ze na pw abo gg abo skype powysylasz kopie lub opiszesz dokladnie to wtedy tak moze nawet gdyby:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Saboor
8.04.12, 21:28
Fajnie się rozwija! Ale, w kilku pracach zmieniono kadrowanie, przez co zniknął słupek milowy(lewa strona). Pamiętacie że nie wolno, niczego zmieniać, w samym kadrze.
Proszę o poprawę tych prac.
Pozdrawiam
Saboor

Mirek54
8.04.12, 21:41
Slupka milowego uznano jako plame w kadrze i wyplamkowano.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:: mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Dziadek
9.04.12, 09:03
Może prościej będzie jak Sędzia Najwyższy zezwoli w ramach wyjątku na skadrowanie.
W przeciwnym wypadku, trzeba by rozpocząć zabawę od początku :)

judasz
9.04.12, 09:54
sabor, to nie slupek , to plama byla do usuniecia :) :) :) pzdr.

leszekkl
9.04.12, 11:26
Niestety słupek na pierwszy rzut oka wygląda jak plama :wink: Proszę o wykasowanie jednego mojego o tytule ,,poprawione'', nie wiem jak to zrobić?

Saboor
9.04.12, 11:37
Niestety słupek na pierwszy rzut oka wygląda jak plama wygląd :wink: Proszę o wykasowanie jednego mojego o tytule ,,poprawione'', nie wiem jak to zrobić?
Zrobione.

leszekkl
9.04.12, 11:42
Dziękuje - i szczęść Ci Boże Saboorze.:wink:

Mirek54
9.04.12, 11:46
No to moje tez skasuj.

majeczek78
9.04.12, 11:55
To i moje chyba musi polecieć. Faktycznie uznałem to za plamę niewiadomego pochodzenia i ja .....ciach ciach ciach

And.N
9.04.12, 12:42
... w kilku pracach zmieniono kadrowanie, przez co zniknął słupek milowy(lewa strona). Pamiętacie że nie wolno, niczego zmieniać, w samym kadrze.


Oddając takie zdjęcie do retuszu, renowacji, wolałbym aby ten słupek został usunięty, czy to przez skadrowanie lub występlowanie. Ewidentnie wygląda jak plama i nic nie wnosi do zdjęcia. Podobnie zresztą prawy górny róg. Plama czy gałęzie, raczej to drugie..., zostawić czy usunąć... Przy retuszu starych zdjęć raczej niemożliwe aby niczego nie zmieniać w kadrze.

leszekkl
9.04.12, 12:52
Oddając takie zdjęcie do retuszu, renowacji, wolałbym aby ten słupek został usunięty, czy to przez skadrowanie lub występlowanie. Ewidentnie wygląda jak plama i nic nie wnosi do zdjęcia. Podobnie zresztą prawy górny róg. Plama czy gałęzie, raczej to drugie..., zostawić czy usunąć... Przy retuszu starych zdjęć raczej niemożliwe aby niczego nie zmieniać w kadrze.

Dokładnie myślę tak samo, miałem to napisać ale kolega mnie uprzedził (we wszystkich zdjęciach pozbyto się słupka,- może zmienić regulamin? :wink: Saboorze)

Mirek54
9.04.12, 13:03
Oddając takie zdjęcie do retuszu, renowacji, wolałbym aby ten słupek został usunięty, czy to przez skadrowanie lub występlowanie. Ewidentnie wygląda jak plama i nic nie wnosi do zdjęcia. Podobnie zresztą prawy górny róg. Plama czy gałęzie, raczej to drugie..., zostawić czy usunąć... Przy retuszu starych zdjęć raczej niemożliwe aby niczego nie zmieniać w kadrze.

Masz racje.Dlatego ,ze sugeruja retuszerowi lub on Tobie i ustalacie pewne zasady.Tu zasada zostala ustalona na ...I albo to respektujemy albo odpadamy.Ja tez potraktowalem to jako biala plame.A czy on(ten slupek cos wnosi czy nie to sprawa dyskusyjna).
Podam przyklad Renowacji mebla(komoda)Nakladamy nowa politure nie likwidujac poprzez szlifowanie odgniecen na fornirze ,przebarwien w miejscu,gdzie stal ciezki mosiezny swiecznik przez cale lata.Nie robimy nic z tzw pleckami,nie zmieniamy nic w zewnetrzenej czesci spodu szuflady.Kiedys byla komoda jak wiele setek innych tego typu.W Danii kupujemy je na "kila".Sztuka warta 100-120€.Po restauracji zgodnej z zasadami sztuki warta okolo 600-800€.Ale byla jedna w ktorej na spodniej zewnetrznej czesci szuflady byla olowkiem spisana umowa przez Bismarka o nadaniu aktu wlasnosci ilus tam hektarow ziemi jakiemus wiesniakowi.Ta umowa podnosila wartosc mebla i nascie tysiecy ojro.Tak,ze nie kasujmy slupka na fotce,bo byc moze dla foty ma znaczenie i dla rodziny,ktora jest wlascicielem zdjecia.
Fakt,ze traktujemy to jako zabawe wiec tez mozemy z przymruzeniem oka potraktowac "fachowosc" rgulaminu.Retusz,renowacja ma swoje zelazne zasady.Jesli nasz regulamin je lamie lub umozliwia wiecej to .........

Saboor
9.04.12, 20:03
Zmieniać regulaminu nie będziemy.
Czy ów słupek, wnosi coś do zdjęcia, czy nie to nie należy do naszej oceny.
Zdjęcie ma zostać poddane restauracji, z zachowaniem wszystkich elementów kadru, wraz z (umową Bismarka).
Czy to na prawdę problem? Na "Vincim" jest skaza nic nie wnosząca do obrazu "Dama z łasiczką" usunięcie tę skazę?
Proszę o poprawę prac.
Działa jak zwykle: dodajecie poprawioną i PW do mnie, ja usuwam starą.
Pozdrawiam
Saboor

And.N
9.04.12, 21:03
Nie jest to jakiś problem. Nie wstawię wersji "poprawionej" tylko dlatego, że dla mnie to nie jest słupek tylko plama bez szczegółów zlewająca się z ramką.
Nie chcę wstawiać wersji, która mi całkowicie nie odpowiada. Jeżeli moje nie spełnia regulaminu, a na to wygląda, to poproszę o usunięcie zdjęcia.

Saboor
9.04.12, 21:12
Nie jest to jakiś problem. Nie wstawię wersji "poprawionej" tylko dlatego, że dla mnie to nie jest słupek tylko plama bez szczegółów zlewająca się z ramką.
Nie chcę wstawiać wersji, która mi całkowicie nie odpowiada. Jeżeli moje nie spełnia regulaminu, a na to wygląda, to poproszę o usunięcie zdjęcia.

Proszę bardzo. To praca dla konserwatorów, a ci nie dyskutują tylko przywracają blask otrzymanym przedmiotom:
sztukateriom, rzeźbom, obrazom czy fotografiom.
Nie mniej miło było.
Pozdrawiam
edit: zrobione.

judasz
9.04.12, 21:18
wywal moja tez wodzu :) dzieki i pzdr.

Saboor
9.04.12, 21:24
wywal moja tez wodzu :) dzieki i pzdr.
Się robi :-D

---------- Post dodany o 21:24 ---------- Poprzedni post był o 21:23 ----------

Uprzedzałem - to nie jest edycja dla każdego.

Dziadek
9.04.12, 21:47
Proszę bardzo. To praca dla konserwatorów, a ci nie dyskutują tylko przywracają blask otrzymanym przedmiotom:
sztukateriom, rzeźbom, obrazom czy fotografiom.
Nie mniej miło było.
Pozdrawiam
edit: zrobione.

I właśnie zrobiło sie zimno i niezbyt miło a nie zapominajmy, że to ma być zabawa.

Nie remontujemy komody ani mebli, a i tam może zaistnieć potrzeba dorobienia nogi czy drzwiczek.

Odnawiamy zdjęcia mz nie tylko technicznie ale również stylistycznie. Kadrowanie jest jedną z podstawowych czynności fotografa.
Jest to pierwszy niestety niezbyt fortunnie dobrany obiekt do popRAWki, brak w nim uszkodzeń mechanicznych zdjęcia jest praktycznie w jednym miejscu przefarbowanie i nic poza tym, więc moim zdaniem powinniśmy zachować spokój i wypracować wspólny konsensus, by następne zabawy były bezkonfliktowe.

Od czasu, gdy prowadzący zaanonsował co będzie następnym tematem zabawy, pościągałem wszystkie stare zdjęcia Ajana i próbuję je restaurować wg rad zawartych w książce Katrin Eismann "Restauracja i retusz w Photoshopie" /wydawnictwo Helion 2007/.
Sądzę, że regulamin tej wersji popRAWki powinien być oparty na jej radach i wskazówkach.

Saboor
9.04.12, 22:08
I właśnie zrobiło sie zimno i niezbyt miło a nie zapominajmy, że to ma być zabawa.

Nie remontujemy komody ani mebli, a i tam może zaistnieć potrzeba dorobienia nogi czy drzwiczek.

Odnawiamy zdjęcia mz nie tylko technicznie ale również stylistycznie. Kadrowanie jest jedną z podstawowych czynności fotografa.
Jest to pierwszy niestety niezbyt fortunnie dobrany obiekt do popRAWki, brak w nim uszkodzeń mechanicznych zdjęcia jest praktycznie w jednym miejscu przefarbowanie i nic poza tym, więc moim zdaniem powinniśmy zachować spokój i wypracować wspólny konsensus, by następne zabawy były bezkonfliktowe.

Od czasu, gdy prowadzący zaanonsował co będzie następnym tematem zabawy, pościągałem wszystkie stare zdjęcia Ajana i próbuję je restaurować wg rad zawartych w książce Katrin Eismann "Restauracja i retusz w Photoshopie" /wydawnictwo Helion 2007/.
Sądzę, że regulamin tej wersji popRAWki powinien być oparty na jej radach i wskazówkach.
To nie jest jej konkurs, napisałem jasno co można czego nie.

---------- Post dodany o 22:08 ---------- Poprzedni post był o 21:59 ----------

Powołuję się na obraz "dama z łasicą/łasiczką/gronostajem" bo jest doskonałym przykładem: deska jest pęknięta, lewy górny róg szpeci "logo Leonarda", palce dłoni głaszczącej łasicę - przerysowane czernią a lewa przednia łapa zwierzaka mocno nie doskonała.
Zapytam więc: te mankamenty konserwator też ma poprawić "bo będzie się lepiej prezentować, bo nic do obrazu nie wnoszą"
Pomyślcie chwilę.
Zanim napiszecie odpowiedź, albo ktoś się na mnie obrazi.
Pozdrawiam
Saboor

romek1967
9.04.12, 22:10
Saboor to "Dama z gronostajem" w/g najnowszych trendów ;)

Saboor
9.04.12, 22:12
Saboor to "Dama z gronostajem" w/g najnowszych trendów ;)
Tiaa zapomniałem. Fenkju romq!:mrgreen: (zgodnie z trendem)

Mirek54
9.04.12, 22:14
Powołuję się na obraz "dama z łasicą" bo jest doskonałym przykładem: deska jest pęknięta, lewy górny róg szpeci "logo Leonarda", palce dłoni głaszczącej łasicę -
Saboor

Przecie w tesko mozna kupic takie "lamelo" i zaflekowac,abfarbbetinkturem mozna podmalowac,werniksem przetamponowac i bedzie jak nowa.Ze Ci fachmani z tego luwra abo jakiego innego bazaru i nas kont nie majo.

A nie lasica po ondulacji??

And.N
9.04.12, 22:25
Powołuję się na obraz "dama z łasicą/łasiczką/gronostajem" bo jest doskonałym przykładem: deska jest pęknięta, lewy górny róg szpeci "logo Leonarda", palce dłoni głaszczącej łasicę - przerysowane czernią a lewa przednia łapa zwierzaka mocno nie doskonała.
Zapytam więc: te mankamenty konserwator też ma poprawić "bo będzie się lepiej prezentować, bo nic do obrazu nie wnoszą"
Pomyślcie chwilę.
Zanim napiszecie odpowiedź, albo ktoś się na mnie obrazi.
Pozdrawiam
Saboor

Nikt się nie obrazi:) Idąc takim tokiem rozumowania jak powyżej to może w ogóle nie ma sensu retuszowanie starych zdjęć. Z swoimi wadami, niedoskonałościami mają swój urok. Wielu tak sądzi i też się ku takiej opinii skłaniam. Temat rzeka, interpretacji wiele. Osobiście retuszując starą fotografię staram się to robić niejako "komercyjnie" dla przeciętnego odbiorcy, aby to "kupił".
Pozdrawiam

Mirek54
9.04.12, 22:29
Nikt się nie obrazi:)

Ale dlaczego kazales mojego faworyta usunac.Dla mnie jestes wygranym w tej poprawce.Zreszta juz to pisalem,ze mam faworyta.

Dziadek
9.04.12, 22:35
To nie jest jej konkurs, napisałem jasno co można czego nie
Pomyślcie chwilę.
Zanim napiszecie odpowiedź, albo ktoś się na mnie obrazi.
Pozdrawiam
Saboor

Pomyślałem chwilę :)
No fakt to nie jest jej konkurs tylko nasz chyba że uważasz że Twój i jak widać regulamin oparty na filme SF a nie na realiach.
Nie produkujemy matryc do podrabiania pieniędzy tylko przywracamy blask starym i zniszczonym zdjęciom...
... i nie mam zamiaru się obrażać :)

Saboor
9.04.12, 22:43
Pomyślałem chwilę :)
No fakt to nie jest jej konkurs tylko nasz chyba że uważasz że Twój i jak widać regulamin oparty na filme SF a nie na realiach.
Nie produkujemy matryc do podrabiania pieniędzy tylko przywracamy blask starym i zniszczonym zdjęciom...
... i nie mam zamiaru się obrażać :)
Powiedz mi ... co mam odpowiedzieć? Tak mój. regulamin też jest mój. O jakich realiach piszesz?
Co do filmów SF bardzo lubię kalsykę tego gatunku, produktu X muzy :-D

apz
9.04.12, 22:46
Powiedz mi ... co mam odpowiedzieć? Tak mój. regulamin też jest mój. O jakich realiach piszesz?
Co do filmów SF bardzo lubię kalsykę tego gatunku, produktu X muzy :-D

Ależ Panie i Panowie - regulamin był jasny, zadanie też określone ściśle. nie rozumiem o co toczycie wasz spór...
Trzeba poprawić albo wycofać prace niezgodne z ogłoszonym znacznie wcześniej regulaminem, a nie naciągać regulamin.
Pozdrawiam AP.

nyny
9.04.12, 22:48
Ależ Panie i Panowie - regulamin był jasny, zadanie też określone ściśle. nie rozumiem o co toczycie wasz spór...
Trzeba poprawić albo wycofać prace niezgodne z ogłoszonym znacznie wcześniej regulaminem, a nie naciągać regulamin.
Pozdrawiam AP.

Oooo i to jest sluszna koncepcja, nawet bardzo sluszna...

pozdro

And.N
9.04.12, 22:51
Ale dlaczego kazales mojego faworyta usunac
Dzięki, miło słyszeć. Trochę wzorowałem sie (z płaszczem naprzykład) na Twojej pierwszej wersji:)

romek1967
9.04.12, 22:57
Moim skromnym zdaniem wzięcie udziału w tej zabawie było jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Bardzo mi się nie podoba podważanie zasad po fakcie. Jaki jest tego cel? Żeby wyszło "na nasze" ? Przecież to tylko zabawa.

helmuth
9.04.12, 23:08
Ludziska! Opamiętajcie się!
Nie umiecie się bawić? Przecież każda zabawa ma jakieś, na początku określone zasady. Nie można zmieniać zasad tylko dla tego, że nam tak wygodnie, Jeżeli mi reguły zabawy nie pasują- nie bawię się i już.
Dziadek, przy całym szacunku, muszę się głośno zdziwić:

Odnawiamy zdjęcia mz nie tylko technicznie ale również stylistycznie.
... moim zdaniem powinniśmy zachować spokój i wypracować wspólny konsensus,
Dla mnie to właśnie przykład źle pojętej demokracji, próba wymuszenia zmiany zasad w trakcie zabawy :|

Dziadek
9.04.12, 23:08
Jest to wszystko jeszcze nowe i niedotarte.

Dla poprawy nastroju poddaję się regulaminowi i na dobry początek wstawiam zdjęcie z słupkiem milowym :)

Dzięki Mirku za ocenę, fajnie że czuwasz na bieżąco :)

helmuth
9.04.12, 23:11
Jest to wszystko jeszcze nowe i niedotarte.Tak jest! Pełna zgoda ale o zasadach, dyskutujmy przed lub po zabawie a nie w trakcie ;)

Saboor
9.04.12, 23:13
Jest to wszystko jeszcze nowe i niedotarte.

Dla poprawy nastroju poddaję się regulaminowi i na dobry początek wstawiam zdjęcie z słupkiem milowym :)
No proszę! I tak trzymać!

Mirek54
9.04.12, 23:30
Tak jest! Pełna zgoda ale o zasadach, dyskutujmy przed lub po zabawie a nie w trakcie ;)

O wlasnie.No to moze z dniem dzisiejszym zakonczymy nadsylanie prac,te niezgodne usuniemy i zaczniemy glosowac.Niech wreszcie bedzie spokoj.

helmuth
9.04.12, 23:35
O wlasnie.No to moze z dniem dzisiejszym zakonczymy nadsylanie To jest właśnie zmiana zasad w trakcie :-P
Przecież na początku było powiedziane:

Prace dodajemy do 14.04.2012 17:30

Mirek54
9.04.12, 23:41
To jest właśnie zmiana zasad w trakcie :-P
Przecież na początku było powiedziane:

Ale ja tylko sugeruje.Bo wlasnie ogladam film o konkursach i tam dzis zamkneli mozliwosc nadsylania,to moze i my bysmy tak zrobili.:mrgreen::mrgreen::-P

judasz
9.04.12, 23:50
a ja chce dodac nowa ze slupkiem i nie znaju jak :(

Saboor
9.04.12, 23:54
a ja chce dodac nowa ze slupkiem i nie znaju jak :(
Dodaj tak jak pierwszą resztę się zrobi. :-D

judasz
9.04.12, 23:58
no wlasnie nie idzie laduje laduje i nic
udalo sie , pzdr. aaa i bawcie sie grzecznie , zasady to zasady , nawet w zabawie ,pzdr jeszcze raz :).

Eddie
10.04.12, 07:32
Panowie, czytam, czytam i oczom nie wierzę. Jak tu przy każdej popRAWce taki szum jak kodakowskiej CCD będzie, to ta zabawa weźmie w łeb. Absolutnie zgadzam się z tym, że w trakcie zabawy regulamin należy respektować i debatować nad zmianą ewentualnie po zakończeniu konkursu. A do tej edycji się nie dołączam, bo pojęcia o renowacji nie mam a czasu mi brakuje, żeby się uczyć :)

Krakman
10.04.12, 13:04
Niestety Tif jest tak słabej rozdielczości, że nie mam mowy o dokładnym retuszu. (330DPI wprawdzie ale przy fizycznej wielkości 5x5cm / ok 700x700pixeli)

Mcarto
10.04.12, 13:15
Ja dodałem swoją poprawioną - mam nadzieję, że słupek wygląda na słupek;)

judasz
10.04.12, 13:23
tak jak i u mnie :) niech to bedzie slupek a nie plama :) zobaczymy jak to bedzie ,pzdr.

majeczek78
11.04.12, 12:33
Ja wrzuciłem nową wersję. Jak się bawić to się bawić a co ...

Saboor
13.04.12, 12:30
Dotychczasowe prace poprawione, bądź usunięte na wyraźne żądanie użyszkodników ;-)
Jutro kończymy dodawanie prac i zaczynamy głosowanie.
Pozdrawiam
Saboor

Krakman
13.04.12, 12:47
A czy ja mogę jeszcze podmienić bo cóś przeoczyłem?????? jak nie to trudno ale daj znać.

Saboor
13.04.12, 12:54
A czy ja mogę jeszcze podmienić bo cóś przeoczyłem?????? jak nie to trudno ale daj znać.
Jedziesz data jest opisana.

Prace dodajemy do 14.04.2012 17:30

And.N
13.04.12, 16:46
Dotychczasowe prace poprawione, bądź usunięte na wyraźne żądanie użyszkodników ;-)

Z tym "szkodnikiem" to chyba nie była do mnie aluzja:wink::)
W następnej odsłonie podobnego konkursu postaram się podporządkować regulaminowi.:)
Pozdrawiam.

apz
13.04.12, 17:05
Dotychczasowe prace poprawione, bądź usunięte na wyraźne żądanie użyszkodników ;-)
Jutro kończymy dodawanie prac i zaczynamy głosowanie.
Pozdrawiam
Saboor

Saboor - przesuń terminy w tej poprawce na poniedziałkowe , po zlocie masz ze sześć godzin powrotu do domu , nie ma siły byś zamykał po jeździe , nocą galerie.

Mirek54
13.04.12, 17:09
Saboor - przesuń terminy w tej poprawce na poniedziałkowe , po zlocie masz ze sześć godzin powrotu do domu , nie ma siły byś zamykał po jeździe , nocą galerie.

Aj Aj.Nie bedzie przecie regulamina w trakcie zabawy zmienial:mrgreen::mrgreen::mrgreen:Najwyzej nie pojedzie:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
A nie ma laptopa:-P:-P,przecie na kolanach moze go trzymac i zmieniac :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Saboor napisz,ze masz lapka:wink:

Krakman
13.04.12, 18:58
Saboor nie ma lapka ! Saboor nie ma lapka ! Saboor nie ma lapka ! Saboor nie ma lapka ! trala la

Ale mi odwaliło pięknie. Chyba za długo w pracy siedzę przy kompie........:roll:

Mirek54
13.04.12, 19:01
Saboor nie ma lapka ! Saboor nie ma lapka ! Saboor nie ma lapka ! Saboor nie ma lapka ! trala la



No to hjuston ma problem,abo postapi przeciwko sobie,abo nie pojedzie,abo kupi lapka,abo pozyczy(wiem kto ma,abo zamknie po nocy ostatkiem sil.

Saboor
13.04.12, 19:31
No na chwilę was zostawić samych :mrgreen:! Ta jest Mirek54, se kupię lapka, rzutem na taśmę zamknę popRAWkę i padnę, a nim skonam,
gdzieś na bezdrożach, ostatnim tchem spytam cichutko: gdzie jest krzyż ... ekhm znaczy zwycięzca. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Nie andtor2, to nie aluzja, to żartobliwy zwrot. :-D Możesz spać spokojnie.

---------- Post dodany o 19:31 ---------- Poprzedni post był o 19:30 ----------


Saboor nie ma lapka ! Saboor nie ma lapka ! Saboor nie ma lapka ! Saboor nie ma lapka ! trala la

Ale mi odwaliło pięknie. Chyba za długo w pracy siedzę przy kompie........:roll:
A ja ci nie pokażę bo się wstydzę .... lapka! :-D

And.N
13.04.12, 19:33
To się uspokoiłem i będę spać spokojnie:)

Saboor
14.04.12, 17:33
Zaczynamy głosowanie!
Głosujemy do 21.04.2012 17:30

Saboor
14.04.12, 17:50
Nie miałem okazji przyjrzeć się pracom, ale dziś obejrzałem wszystkie i mam pytanie:
Co to ma wspólnego z konserwacją zdjęcia??



62892__62893

edit: cytat z regulaminu

/.../



naprawiamy -> naszym zadaniem jest przywrócenie świetności, RAW-om, które „się spsuły”, skanom starych fotografii – to wyższy poziom, nie tylko retusz ale i pełna restauracja kadru. W tym wypadku obowiązuje zachowanie 100% zawartości zdjęcia w zdjęciu i zmiana czy usunięcie jakiegokolwiek




2. Podczas dodawania, zamiast nazwy zdjęcia wpisujemy swój Nick

3. Zdjęcia dodajemy do czasu podanego przez osobę organizującą konkurs.

4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia.

A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami
B - Nie przycinamy więcej niż 15-20% (nie dotyczy edycji nasze wizje)
C - Nie dorysowujemy elementów.
/.../


Wybacz Dziadek, ale ... sam zwracasz uwagę na przestrzeganie porządku,
a regulamin dotyczy wszystkich, którzy biorą udział w popRAWce - bez wyjątków.

Bodzip
14.04.12, 17:51
Wiem co zrobi - zgarnie (zachachmęci, pożyczy na wieczne oddanie) mój po zlocie.
Ale będę pilnował, zatrudnię dwa wilczury Dziadkowe i zagryzą ten wraży typ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mirek54
14.04.12, 18:06
Zaglosowalem./.../.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Saboor edit: cisza przed wyborcza.

ahutta
14.04.12, 19:02
Saboor, ale powiedz sam, przecież to piękne jest :mrgreen:

Mirek54
14.04.12, 19:09
Saboor, ale powiedz sam, przecież to piękne jest :mrgreen:

Ciekaw jestem czy takie piekno na Ajana wplynie dodatnio.Boje sie,ze z takim podejsciem do retuszu to wiecej zdjec nie dostaniemy.Mam nadzieje,ze sie myle

Dziadek
14.04.12, 19:27
Nie miałem okazji przyjrzeć się pracom, ale dziś obejrzałem wszystkie i mam pytanie:
Co to ma wspólnego z konserwacją zdjęcia??



62892__62893

edit: cytat z regulaminu


Wybacz Dziadek, ale ... sam zwracasz uwagę na przestrzeganie porządku,
a regulamin dotyczy wszystkich, którzy biorą udział w popRAWce - bez wyjątków.
[/LEFT]


Przyjmuję decyzję w pokorze i poczekam z dyskusją na zakończenie głosowania.

Czy meldowanie na kogo będę głosował jest tu dopuszczalne?
Właściwie to lobbing powinien być dozwolony. Nie umiem nic znaleźć na ten temat w regulaminie :)

irek50
14.04.12, 19:35
Hehe ... to jest to, co często robię dla klientów -- pokażę przykłady w poniedziałek, bo nie mam na kompie w domu ... czasem trzeba 10 godzin popracować nad zniszczonym zdjęciem...

Saboor
14.04.12, 19:37
Nie nie jest, nikt do tej pory nawet nie próbował. Bo to bez sensnu.
To tak jak przesłuchanie świadka przez obronę/oskarżenie sugerujące odpowiedź.

---------- Post dodany o 19:37 ---------- Poprzedni post był o 19:35 ----------


Hehe ... to jest to, co często robię dla klientów -- pokażę przykłady w poniedziałek, bo nie mam na kompie w domu ... czasem trzeba 10 godzin popracować nad zniszczonym zdjęciem...
Irek, czekam na ciebie w następnej edycji, mam nadzieję - nie zawiedziesz.

irek50
14.04.12, 19:51
Nie nie jest, nikt do tej pory nawet nie próbował. Bo to bez sensnu.
To tak jak przesłuchanie świadka przez obronę/oskarżenie sugerujące odpowiedź.

---------- Post dodany o 19:37 ---------- Poprzedni post był o 19:35 ----------


Irek, czekam na ciebie w następnej edycji, mam nadzieję - nie zawiedziesz.
------------------------
Właśnie zrobiłem poprawkę dla dziadka, który nie widział swojego ojca... miał tylko bardzo zniszczone zdjęcie - dało się odtworzyć twarz po cierpliwej obróbce :)

ajan
14.04.12, 20:07
Ja swoją wersję też wrzuciłem, mnie się podoba, jest wg regulaminu...


Ciekaw jestem czy takie piekno na Ajana wplynie dodatnio.Boje sie,ze z takim podejsciem do retuszu to wiecej zdjec nie dostaniemy.Mam nadzieje,ze sie myle

Mirek54
14.04.12, 20:11
Ja swoją wersję też wrzuciłem, mnie się podoba, jest wg regulaminu...

Ajan.Ja sie odnioslem do tego jednego podejscia co wypadlo.Do tej artystycznej malowanki,cos jak zlej kolezance z IIa na jej fotce igla oczy przedziurkowac z zawiedzionej milosci.

And.N
14.04.12, 20:32
Jeśli mogę coś zasugerować w następnej edycji (jeśli się odbędzie) proponowałbym do retuszu dać bardziej zniszczone zdjęcie co by można się wykazać i mieć coś do roboty:) Na przykład coś w tym stylu: http://img840.imageshack.us/img840/3517/03orginalny.jpg

helmuth
14.04.12, 20:39
Podoba mi się :)
Tu dopiero "malarze" będą mogli poszaleć :D

ajan
14.04.12, 20:46
a może coś takiego...


Podoba mi się :)
Tu dopiero "malarze" będą mogli poszaleć :D


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img27.imageshack.us/img27/6786/gu20002.jpg)

And.N
14.04.12, 20:52
a może coś takiego...


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img27.imageshack.us/img27/6786/gu20002.jpg)

Jestem za, o coś takiego mi chodziło.
Za bardzo też nie nie powinno być zniszczone gdzie naprzykład brakuje połowy twarzy w portrecie, bo wtedy to już będzie "malarstwo":)

Mirek54
14.04.12, 21:01
Kurde,
Myszkarze skazani.
Sprzedarz tabletow A3 wzrasta.
Na wschodzie bez zmian.

And.N
14.04.12, 21:10
Eee tam, myszką też można sobie poradzić. Nie posiadam tableta, choć już pare razy przymierzałem się do kupna...

ahutta
14.04.12, 21:17
Ja przez moment tablet miałęm, ale jakoś nie umiałem się przyzwyczaić do obsługi :)

Mirek54
14.04.12, 21:39
A moze kolorowe do retuszu??Co??

k@czy
15.04.12, 05:07
Przyjmuję decyzję w pokorze i poczekam z dyskusją na zakończenie głosowania.

Czy meldowanie na kogo będę głosował jest tu dopuszczalne?
Właściwie to lobbing powinien być dozwolony. Nie umiem nic znaleźć na ten temat w regulaminie :)
Zdecyduj sie - albo w pokorze, albo zaczynasz mieszać.
W regulaminie nie ma takze slowa na temat np. seksu pozamalzenskiego, ani aborcji.

Saboor
16.04.12, 16:58
19 głosów ... mało.

majeczek78
16.04.12, 17:08
Ja swój dodałem :)

Mirek54
16.04.12, 17:08
19 głosów ... mało.
Sie druga ture zrobi:mrgreen:.Kurde,jak tu z dziesieciu jeszcze przekonac do oddania glosu.:?::-P

EddieLBN
16.04.12, 17:34
Sie druga ture zrobi:mrgreen:.Kurde,jak tu z dziesieciu jeszcze przekonac do oddania glosu.:?::-P

Ja się już dałem przekonać. :) Jeszcze dziewięciu. :P

Mirek54
16.04.12, 17:36
Ja się już dałem przekonać. :) Jeszcze dziewięciu. :P

Ty jestes pnad ta dziesiatka.Klucz nie ten:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Dziadek
16.04.12, 17:46
Co się dziwisz na banerze zachęcają jeszcze do głosowania na 4 popRAWkę :)

Mirek54
16.04.12, 17:59
Co się dziwisz na banerze zachęcają jeszcze do głosowania na 4 popRAWkę :)

To masz stara wersje forum.U mnie jest o nr.5 i zaprasza zwyciezca do kolejnej szóstej:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Krakman
16.04.12, 18:15
Chciałem jeszcze raz podkreślić, że to zdjęcie (pisałem o tym już wyżej ) było bardzo marnej jakości zeskanowane, w związku z tym wszelkie powiększenie fragmentów do edycji (naprawy, retuszu) pokazywało ogromniaste piksele a nie uszkodzone fragmenty zdjęcia... Więc PopRawcie się zadawacze zdjęć do tego typu konkursu...
Skan zdjęcia np. 9x13 zrobiłbym do edycji powiedzmy 500-600dpi. Potem po obróbce można zmniejszać.:roll:

Saboor
17.04.12, 17:44
24 głosy

adambieg
17.04.12, 17:59
24 głosy

A teraz policz...
:mrgreen:

leszekkl
17.04.12, 18:16
Nie wiem dlaczego ta pani po prawej ma taką zniekształconą twarz, na zdjęciu Krakmana to najlepiej widać, myślałem że to On coś namieszał, ale wygląda na to że nie :wink: (to chyba pytanie do Ajana, co z tymi dziadkami):)

ajan
17.04.12, 19:20
To nie dziadkowie, tylko z kolekcji dziadka. Osoby w powiększeniu, oryginał (gdzie to zniekształcenie).


Nie wiem dlaczego ta pani po prawej ma taką zniekształconą twarz, na zdjęciu Krakmana to najlepiej widać, myślałem że to On coś namieszał, ale wygląda na to że nie :wink: (to chyba pytanie do Ajana, co z tymi dziadkami):)

opis fotografii " SL- województwo śląskie.Jest to fotografia 6x6 cm (rok ok.1934) z albumu Pani Wróblewskiej, której już nie ma, bohaterów pewnie też."


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/8439/4600x4600jpgabc.jpg)

henry1
18.04.12, 00:06
Poprawiłem statystykę głosujących. :-)
Zagłosowałem ale nie wiem na kogo. :-(

And.N
18.04.12, 00:21
Zagłosowałem ale nie wiem na kogo. :-(
Przecież przy zdjęciach jest podany nick autora, a dla samej statystyki nie warto głosować...

ahutta
18.04.12, 00:33
Powiem więcej, po wejściu w galerię ( https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=713 ), pod zdjęciem na które się głosowało pisze "Wybrałeś to zdjęcie".

Mirek54
18.04.12, 00:39
Powiem więcej, po wejściu w galerię ( https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=713 ), pod zdjęciem na które się głosowało pisze "Wybrałeś to zdjęcie".

I powinien pojawiac sie tez napis-""A dlaczego nie inne,czy autor innego zrobil Ci krzywde abo co innego "":mrgreen::mrgreen::mrgreen:"pamietaj,ze glosujac na to krzywdzisz inne zdjecia":mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ajan
18.04.12, 07:06
Jest opcja "Cofnij mój głos", wejdź w "Bieżąca galeria".

Poprawiłem statystykę głosujących. :-)
Zagłosowałem ale nie wiem na kogo. :-(

henry1
18.04.12, 20:15
Głosowałem ze strony głównej.
Wybrałem zdjęcie, które najbardziej mi odpowiadało.
Nie sprawdzałem autora.
Nie głosowałem na TWA.
Postąpiłem uczciwie, czy źle zrobiłem czy dobrze ???

Saboor
18.04.12, 20:25
Głosowałem ze strony głównej.
Wybrałem zdjęcie, które najbardziej mi odpowiadało.
Nie sprawdzałem autora.
Nie głosowałem na TWA.
Postąpiłem uczciwie, czy źle zrobiłem czy dobrze ???

Bardzo dobrze!

And.N
18.04.12, 20:53
Głosowałem ze strony głównej.
Wybrałem zdjęcie, które najbardziej mi odpowiadało.
Nie sprawdzałem autora.
Nie głosowałem na TWA.
Postąpiłem uczciwie, czy źle zrobiłem czy dobrze ???
Dobrze. Tak to bywa z komunikacją słowną w internecie, ze można całkiem opacznie zrozumieć sens wypowiedzi.:oops: (tamtej poprzedniej oczywiscie)

henry1
18.04.12, 22:27
He ! He ! znowu namieszałem :-D :-D :-D

judasz
18.04.12, 23:14
a to glosowanie sie juz zaczelo , bo u mnie wielkie ZERO glosow ? :)

ahutta
18.04.12, 23:30
a to glosowanie sie juz zaczelo , bo u mnie wielkie ZERO glosow ? :)

Jakby Ci to powiedzieć tak delikatnie :-P:wink:
Nie zawsze się wygrywa ;)

henry1
18.04.12, 23:55
Jakby Ci to powiedzieć tak delikatnie :-P:wink:
Nie zawsze się wygrywa ;)

Nadzieja wygranej umiera ostatnia. :-)

judasz
18.04.12, 23:58
haha , ja jeszcze nigdy nie wygralem :P no moze z raz :) ale wiem ze ta spieprzylem .pzdr.

henry1
19.04.12, 00:01
Niedługo będzie następna.
Próbój do odważnych świat należy. :-D

Mirek54
19.04.12, 00:11
haha , ja jeszcze nigdy nie wygralem :P no moze z raz :) ale wiem ze ta spieprzylem .pzdr.

Gadaj z prezesem.Dokladnie nie wiem,ale jest chyba do nr 8 ustalone kto.Na dziewiata chyba sa jeszcze miejsca.Popytaj prezesa

ahutta
19.04.12, 00:27
Gadaj z prezesem.Dokladnie nie wiem,ale jest chyba do nr 8 ustalone kto.Na dziewiata chyba sa jeszcze miejsca.Popytaj prezesa

+ wirtualny, bo system nie puszcza :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgr een::mrgreen::mrgreen:

k@czy
19.04.12, 01:36
Gadaj z prezesem.Dokladnie nie wiem,ale jest chyba do nr 8 ustalone kto.Na dziewiata chyba sa jeszcze miejsca.Popytaj prezesa
A gdzie tam..... teraz to za pozno... wiesz ile to by kosztowalo???? Nie oplaca sie.... Taniej wyjdzie zalapac sie na pierwsze miejsce na wyborczej liscie Chrzescijanskiej Unii Jednosci do Sejmu....

apz
19.04.12, 02:52
A gdzie tam..... teraz to za pozno... wiesz ile to by kosztowalo???? Nie oplaca sie.... Taniej wyjdzie zalapac sie na pierwsze miejsce na wyborczej liscie Chrzescijanskiej Unii Jednosci do Sejmu....

Baczność! Prezes ,Spocznij! co Ty tu z jakimiś partiami wyjeżdżasz i tym nieszczęśliwym warszawskim okrąglakiem.
No chyba , że mowa była o partii rosołówki lub słonecznika do dokarmiania polskiej fauny przez kolegów ptasiarzy. A już zmęczony trochę jestem i mam kłopoty ze zrozumieniem... Tylko zakamuflowanymi pod tymi skomplikowanymi słowy...

k@czy
19.04.12, 04:28
... A już zmęczony trochę jestem i mam kłopoty ze zrozumieniem... Tylko zakamuflowanymi pod tymi skomplikowanymi słowy...
No musze sie z Toba w calej scislosci i rozciaglosci zgodzic... :)

gulasz
23.04.12, 23:48
Zwycięzcą jest:

Krakman!!!




Gratulacje :)



ps - mój typ to był :D

apz
24.04.12, 00:01
Gratulacje :)



ps - mój typ to był :D

To był jeden z moich dwóch typów!. Też gratuluję.
AP.

Dziadek
24.04.12, 08:11
Serdecznie gratuluję! Też byłeś moim faworytem obok Helmutha i Ajana.

Mirek54
24.04.12, 08:17
Moim byl Helmut.Twoja wersja mi podpadla tym,ze w PD zapomniales namieszac mimo powtorki.Ale to tylko bal,wazne,ze zabawa trwa.

Saboor
24.04.12, 11:25
To był jeden z moich dwóch typów!. Też gratuluję.
AP.
Się nie przejmuj, tu i tak same podejrzane typy! :-D spod ciemnej gwiazdy!

helmuth
24.04.12, 11:43
... tu i tak same podejrzane typy! :-D spod ciemnej gwiazdy!Ożesz Ty, taka Twoja owaka! Grabisz sobie! :evil::mrgreen:
Miło mi, że jestem wymieniany wśród faworytów :D
Niemniej jednak, gratuluję Krakmanowi. Też na niego głosowałem- na siebie nie wypadało :cool::mrgreen:

ahutta
24.04.12, 11:51
Dziwne, też na Krakmana głosowałem :D

Bodzip
24.04.12, 11:55
[/COLOR]A ja Na ajana. Niemniej Krakman znowu musi suszyć kiełbasę :mrgreen:
Gratulacje :D

ahutta
24.04.12, 12:12
Niemniej Krakman znowu musi suszyć kiełbasę :mrgreen:

Czyżby to była kiełbasa wyborcza? :-P:mrgreen:

Krakman
24.04.12, 12:16
Niemniej jednak, gratuluję Krakmanowi. Też na niego głosowałem- na siebie nie wypadało :cool::mrgreen:

I z wzajemnością.. miałem to samo :roll:

Dzięki wszystkim....:grin:

ajan
24.04.12, 12:54
[/COLOR]A ja Na ajana. Niemniej Krakman znowu musi suszyć kiełbasę :mrgreen:
Gratulacje :D

Dzięki dla Bodzipa, gratulacje dla Krakmana (wiadomo zawodowiec )...

majeczek78
24.04.12, 13:18
Gratulacje

Saboor
24.04.12, 16:13
Kurczę! Krakman, Gratuluję!!!

romek1967
24.04.12, 16:53
Gratulacje Grafman ;)

And.N
24.04.12, 17:09
Mój faworyt zajął 2 miejsce. Gratulacje dla zwycięzcy.

Bodzip
24.04.12, 19:03
Kurczę! Krakman, Gratuluję!!!
Mówi się: "kurcze, Krakman"
kurczę - mówi Lola :mrgreen: :lol:

henry1
24.04.12, 19:16
KRAKMAN GRATULUJĘ !!!
Pokrzyczałem sobie, a co. :-D

judasz
24.04.12, 19:29
gratki krakman , co nie zmienia tego ze twoj slupek mi sie nie podoba :p

Krakman
24.04.12, 19:56
gratki krakman , co nie zmienia tego ze twoj slupek mi sie nie podoba :p:wink:

A to ja go stawiałem abo co!! :mrgreen:

Mirek54
24.04.12, 20:01
:wink:

A to ja go stawiałem abo co!! :mrgreen:

Kurde,ale ciacho z tego Judasza.Sie nad slupkiem Krakmana znecal az ten mu sie postawil:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgre en:

Krakman
24.04.12, 20:26
Tępawy już chyba jestem z wieczora, długo myślałem zanim załapałem....:???:

helmuth
24.04.12, 20:33
Sie nad slupkiem Krakmana znecal az ten mu sie postawil:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgre en:Jeszcze Cię to dziwi?
W dzisiejszych czasach, równe prawa dla wszystkich preferencji :mrgreen:

Krakman
24.04.12, 20:41
Aleście som dożarte !

ahutta
25.04.12, 13:58
Kto się czubi ten się lubi ;)

judasz
26.04.12, 21:20
aj aj aj sie nawyrabialo :) ja tylko chcialem powiedziec ze tes slup to jakis taki gladziutki :) nie jak betonowy slup :)

judasz
3.05.12, 12:29
a czemu sie tu nic nie dzieje ?? szefu sie chyba ociaga troche :) pzdr.

Saboor
3.05.12, 12:36
Cierpliwości :-D 06.05.2012 zaczniemy dręczyć dzieło. Teraz odpoczywaj.:mrgreen:

apz
3.05.12, 13:57
Cierpliwości :-D 06.05.2012 zaczniemy dręczyć dzieło. Teraz odpoczywaj.:mrgreen:

Prezent dla mnie na urodziny?

Saboor
3.05.12, 14:00
A Tyś szóstomajowy!:grin: To niech i tak będzie!