PDA

Zobacz pełną wersję : JH6800 => E-3 => FL50R => FL36R jak to połączyć ?



Skora
15.03.12, 21:06
No to mam problem :-( parę lat temu kupiłem te żarówki (lampki czy tam jak by to nie nazwać) JH6800 wraz z oprawkami, statywami i parasolkami.
Czasami nawet udało sie coś pstryknąć w domowym pseudostudio :-)
Trochę czasu minęło, sprzęt sie zmienił, i zastanawiam sie nad wykorzystaniem tych zakupów sprzed lat.
A teraz do rzeczy: niedawno przy próbie połaczenia tego wszystkiego w jedno światło czyli (JH6800 + FL50R + FL36R) jakoś nie za bardzo mi to wychodziło, lampy systemowe oczywiście nie zawiodły i świeciły po RC.
Ale mimo tego że JH6800 błyskały, to tego światła raczej było niewiele. Miałem takie wrażenie jak by to nie pstrykało w jednym czasie.
No i teraz się zacznie: :-)
Czy jest jakaś możliwość aby te światełka które posiadam połączyć ze sobą z body E-3 ? W tych światłach JH6800 jest otwór o średnicy około 2,5mm z napisem sync, czyli chyba jakiś kabelek można podłączyć.
Jeśli taka możliwość istnieje, to bardzo proszę o linki do potrzebnego okablowania, bo to nie moja dziedzina i nie mam o tym zielonego pojęcia.

magnum
15.03.12, 21:25
Chyba takie coś powinno działać ale w 100% to pewnien nie jestem. http://allegro.pl/przedluzacz-synchro-pc-pc-dlugosc-2-mb-i2188773852.html
Może ktoś to potwierdzi.

Skora
15.03.12, 21:32
magnum - dwie różne wtyczki to jest zbyt skompilikowane :-) ma nadzieję że ktoś potwierdzi, ale proszę jeszcze napisać co dalej ? czyli wkładam takie dwa kable w lampy JH6800 ale co dalej ?

magnum
15.03.12, 21:37
Chyba jednak nie to, oglądając zdjęcia tej lampy w necie tam jest gniazdo na małego jack'a, czyli to nie taki kabel a raczej taki, http://fripers.pl/product_info.php/info/p754_Przewod-synchronizacyjny-pc---jack-FreePower.html
Mały jack do lampy a druga strona kabla do zlacza PC w E3.

Ale lepiej poczekaj na potwierdzenie od kogoś kto miał taką lampkę bo nie widać dokładnie co to za gniazdo tam siedzi.

Joki
16.03.12, 11:46
Witam serdecznie.

JH6800 były sprzedawane w komplecie z 3m. kablem do wyzwalania. Poszukaj w pudełku...
Jeśli nie znajdziesz to będziesz potrzebował dwóch kabli zakończonych z jednej strony wtyczką PC, z drugiej wtyczką: "microjack mono" (2,5mm). Typowe to: "minijack" (3,5mm).
Z tym, że masz dwie więc musisz jakoś połączyć te kabelki. Jeśli nie chcesz lutować to jakimś gotowym trójnikiem.
Niestety nie bardzo da się kupić taki trójnik...
Chyba, że znajdziesz przelotową kostkę synchro do Olympusa, z dwoma wyjściami?
Poszukaj jakiegoś elektronika, to ci zrobi taki kabelek.
Pozdrawiam.

Skora
16.03.12, 16:54
Joki - niestety nie mam dodatkowych kabelków, ale wzbudziłeś u mnie nadzieję że da się to połączyć. Tylko jak ?

Joki
17.03.12, 20:07
Jeśli będziesz przypadkiem na Podlasiu, to zapraszam. Połączę Ci to gratis ;-)
Pozdrawiam.