PDA

Zobacz pełną wersję : M. Zuiko 14-42 ED i Olympus PEN E-PL1



Rafik1979
15.03.12, 11:59
Witam.

Wspomnę na początku iż jestem zielony w tematyce foto.

Kupiłem sprzet jak w temacie jednak mam co do niego pewne wątpliwości, to znaczy do samego obiektywu. Problem jest następujący:
Jak przekręcam zoom to słychać w obiektywie tak jakby napinającą się sprężynkę a jak wyłączę aparat i przekręcam zoom to już tego nie słychać.
Do tego AF jest bardzo głośny. Dodam że sprzęt jest nowy.

Proszę o podpowiedź czy to ja się czepiam czy coś jest nie tak??

Pozdrawiam

ciukacz
15.03.12, 12:23
ale ta sprezynke to slychac przy przechodzeniu z pozycji zlozonej do pozycji roboczej ? czy juz podczas normalnej pracy ?

Rafik1979
15.03.12, 12:36
Podczas normalnej pracy przy robieniu zoom i odwrotnie. Tak jakby włączony aparat miał coś do tego bo jak wyłączę aparat i robię zoom to już tego nie słychać. Dla mnie nie jest to naturalny dźwięk, ale wolę się zpytać.

Karol
15.03.12, 12:41
Witaj na forum!
Ten obiektyw jest dość głośny, szczególnie przy filmowaniu słychać terkotanie czasem nawet coś w rodzaju skrzypienia. To co słyszysz przy włączonym aparacie to pracujący podczas zmiany ogniskowej mechanizm przysłony - takie pyk, pyk, sprężynka też dobre określenie. Jak popatrzysz wówczas od przedniej soczewki to zobaczysz taką skokową pracę listków przysłony. Wszystko jest ok, nie ma powodów do niepokoju. Na pocieszenie dodam, że te wersja kita jest całkiem fajna optycznie.

Rafik1979
15.03.12, 13:33
Witam

Dziękuję bardzo za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Oto właśnie mi chodziło.
Co do kita to jeszcze nie wiem, ponieważ jestem początkujący i całkiem zielony ale miałem do wyboru w tej grupie cenowej Finepixa H20 EXR i tego PENA.
Wybrałem PENA i z tego co do tej pory się dowiedziałem to raczej nie będę żałował.

Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam

Temat można zamknąć.