PDA

Zobacz pełną wersję : olympus c-750 czy fuji 5000 - prosze o pomoc



maland
22.03.04, 22:54
chcialem zasiegnac opini fachowcow - jak sadza kazdy z was ma wiecej pojecia o fotografii niz ja ;)
ktory z aparatow wymienionych w tytule jest bardziej godny zakupu- powiem szczerze ze cena nie gra roli - tzn gra, ale akurat te aparaty moge miec w miare tanio, wiec tearz chodzi tylko o wybor. moze ktos ma ktorys z tych aparacikow i chcialby sie wypowiedziec - albo slyszal cos o nich. bo tak czytajac ich parametry to oba sie wydaja porzadnym sprzetem. moze maja jakies seryjne wady. czekam na opinie. i z gory dzieki za pomoc

Aleksander
22.03.04, 23:58
Zadaj sobie pytanie "co chcesz robić tym aparatem"? Jakie zdięcia? Czy to ma być zwykłe pstrykanie czy coś więcej? Jak prawidłowo sformułujesz pytanie to zapewne znajdzie sie odpowiedź na forum.

maland
23.03.04, 01:28
a wiec - jestem srednio wprawiony w fotografowanie, ale chcialem zeby to byl moj pierwszy pozradny aparat - dlatego zalzy mi zeby dalo sie nim robic zdjecia jak najbardziej profesjonalne - zalezy mi na dobrym zoomie - i funkcji makro.
dowiedzialem sie juz mniej wiecej ze fuji ma , a z drugiej strony olymp srednio sobie radzi w ciemniejszych sytuacjach - dlatego licze na was.
moze ktos by sie w pelni wypowiedzial o tych aparatach, ale nie na podstawie opisow, lecz wlasnych doswiadczen.
z gory dzieki

maland
23.03.04, 01:33
no wlasnie.. mialem napisac co ma fuji i nie napisalem:
chodzilo mi o szumy- wiele osob twierdzi ze zdjecia sa "zaszumione" - i ze z powodu optyki, zdjecia jakosciowo sa gorsze od g5 czy a80 - ale tez czytalem sądy, ze im wiekszy zoom, tym gorsza jakosc- wiec moze stad te wady.. jednak nadal czekam na wasza opinie :)

Ewci@
23.03.04, 18:52
Ja moge tylko napisac coś o Olympusie....nie wiem czy Fuji ma soczewki ED ale ja oprócz cyfrówki jeszcze mam lustrzankę i bardziej cenie sobie obiektywy z takimi soczekami - po prostu wiązka światła jest mniej rozproszona, co do zdjęć nocnych no to mój olympus świetnie sobie radzi trzeba tylko odpowiednio go ustawić ale może i to wniosłam z doświadczen nabytych z lustrzanką, skoro na cyfrówce robię bardzo fajne zdjęcia nocne bez statywu i ziarna - to chyab nie jest tak żle, co do zoomu - na maksymalnym optycznym wychodza super zdjęcia- też kwestia ustawienia, bo niestety ten aparat nie służy do pstrykania fotek na programie auto - szczerze jeśli miałabym się zastanawiać to albo nad tym Olympusem C750 albo nad Nikonem Coolpix 5400/5700. Wybrałam Olympusa ponieważ jest tańszy i na razie mi wystarczy a Fuji no wg mnie nie należy do tej samej klasy aparatów co Olympus, Nikon - ale powtarzam to jest tylko moje zdanie.

Pozdrawiam

Aleksander
23.03.04, 22:41
Podstawową zaletą Fuji jest zwarta, ergonomiczna i zgrabna obudowa. Aparacik naprawdę jest ładny, ale wygląd nie robi zdjęć. Matryca 3,1 jest już niewystarczająca. Teraz 4,0 to minimum. Również występują tu „szumy”, zbyt mały zakres czasów, itp. W porównaniu z Olympusem aparat rejestruje dość dużą ilość szumów w obszarze cieni oraz półcieni oraz daje czasami rozmazane krawędzie. System interpolowania jest do d..y. Czułość jak na taki sprzęt na minimalnym poziomie 200 to też trochę za mało. Mocowanie statywu nie jest osiowo pod obiektywem w płaszczyźnie ogniskowanie, co powoduje pewne trudności, gdy trzeba zmontować panoramę przy pomocy tego aparatu. Brak gorącej stopki na dodatkową lampę błyskową.
Przy normalnych plenerach czy imieninach nie ma to wprawdzie znaczenia. Do takich zięć można kupić „ZOMOWCA” za 100 zł. Aparat jest prosty w obsłudze i przeciętny amator jest w stanie go rozpracować w kilka dni. Jeżeli masz zamiar robić 80 -90% zdjęć w automacie to polecam-będziesz zadowolony. W tym aparacie macro praktycznie nie istnieje. To jakaś namiastka a bez statywu to istna tragedia. Olympus pod tym względem go przewyższa. Gdy przeczytasz opis Olka C-750 sam dokonasz wyboru. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Aleksander

maland
24.03.04, 00:12
ale okazalo sie ze bede mial obciety budzet - bede chyba wybieral pomiedzy c-740 a fuji s5000 - w takim razie co bys mi doradzil aleksander? - bo c-740 tez ma tylko 3,2 mpx :(
czekam na info i z gory dzieki

Ewci@
24.03.04, 11:13
A zastanawiałeś się nad Olympusem C-4000 teraz ma nowa cenę...1200 zł tylko dokupisz kartę 128 MB i masz super aparacik 4mln pixeli za 1500 - 1600 zł . Może porównaj ten model z Fuji. Ja poradziłam koleżance tego Olympusa jak na razie jakość zdjęć i cena aparatu zachwycająca...ale popytaj, sporo osób na tym forum robi zdjecia C- 4000

Pozdrawiam

Arras
24.03.04, 14:29
zgadzam się... c-4000 jest teraz w świetnej cenie... ale ja bym wybrał 740... a miliony na matrycy liczą się tylko w wielkich odbitkach, jeśli będziesz przechowywac zdjęcia na komputerze, robił odbitki 10x15 albo wysyłał foty na plfoto :) to 3,2 w zupełności starcza...

maland
24.03.04, 20:34
hmm c-4000 -
a mi zalezy an tym, zeby aparat mial jak najbardziej rozwiniety manual..
nie chce psytrykac tylko zdjec na auto..
poza tym c-740 i fuji s5000 maja zoom 10x i funkcje macro...
czekam nadal na opinie... (uargumentowane ;>)
ktory aparacik mam wybrac c-740 czy fuji s5000

Arras
24.03.04, 22:09
widać że nic nie czytałeś na temat c-4000 bo akurat ma on niezły manual... a jeśli się upierasz między 740 a fuji to na moje oko fuji w kosz... olympus bije go optyką chociażby.

maland
24.03.04, 22:30
ok.. pzreczytalem... ale zoom ma maly.. ale czemu jest taki tani?
w porownaniu np do 740?

Ewci@
25.03.04, 11:02
Być może Olympus zamierza wprowadzić coś nowego na rynek i tak obiżono cenę tego aparatu np Nikon ma teraz też niezła promocję Coolpix 5000 za 2200 zł ( poprzednia cena 3400 zł ) bo w maju wchodzi Coolpix 5200

Polecam obejrzeć fotki Jeronimo robione na C4000......bajka