PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie wymiarow fotki pod A4



suchar
30.05.07, 19:48
Szukalem wskazowek na forum, ale nie znalazlem. Jesli gdzies jest odpowiedz na moje pytanie, to prosze o linki i przepraszam, ze sam nie znalazlem.

Problem mam taki. Potrzebuje miec fotki, ktore wydrukuje sie w formacie A4 (nie ja bede drukowal, wiec drukowanie to nie jest teraz wazna kwestia). Fotki sa, rzecz jasna w formacie 4:3, a nie jak w przyapdku A4 3:2 (czy A4 rzeczywiscie jest 3:2?). Musze im zmienic proporcje, wiec pytam, czy jest na to jakis latwy sposob, inny niz wycinanie obliczajac ile pikseli musi miec jeden bok, jesli drugi ma tyle itd. Moze jest jakis program, w ktorym da sie to latwo zrobic?

Prosilbym o w miare szybka porade, bo mam malo czasu na to.
Z gory dziekuje.

EDIT: Mam PS-a, moze w nim sie da?

dziekan
30.05.07, 19:55
http://www.betterjpeg.com/crop.htm

jest tego masa na necie ten powyzej nie rekompresuje plików - wiec w sumie bez strat się obywa.
pzdr

skow
30.05.07, 19:56
Potrzebuje miec fotki, ktore wydrukuje sie w formacie A4 (nie ja bede drukowal, wiec drukowanie to nie jest teraz wazna kwestia)


Myślę, że drukowanie to podstawowa kwestia. Najpierw ustal czy drukarka jest w stanie zadrukować 100% kartki a jeśli nie to jakie są minimalne marginesy. Jak zdobędziesz te informacje to dopiero będzie mozna wyliczyć max. rozmiary zdjęcia oraz proporcje.

suchar
30.05.07, 20:00
Potrzebuje miec fotki, ktore wydrukuje sie w formacie A4 (nie ja bede drukowal, wiec drukowanie to nie jest teraz wazna kwestia)


Myślę, że drukowanie to podstawowa kwestia. Najpierw ustal czy drukarka jest w stanie zadrukować 100% kartki a jeśli nie to jakie są minimalne marginesy. Jak zdobędziesz te informacje to dopiero będzie mozna wyliczyć max. rozmiary zdjęcia oraz proporcje.

Dzieki chlopaki. Z tego co wiem, to chyba to mialo powedrowac do labu, wiec raczej cala kartke zadrukuja. Czy A4 ma proporcje 3:2, czy nie do konca?

luc4s
30.05.07, 20:08
297x210 mm wymiary A4. Policz sobie :)

dziekan
30.05.07, 20:08
Potrzebuje miec fotki, ktore wydrukuje sie w formacie A4 (nie ja bede drukowal, wiec drukowanie to nie jest teraz wazna kwestia)


Myślę, że drukowanie to podstawowa kwestia. Najpierw ustal czy drukarka jest w stanie zadrukować 100% kartki a jeśli nie to jakie są minimalne marginesy. Jak zdobędziesz te informacje to dopiero będzie mozna wyliczyć max. rozmiary zdjęcia oraz proporcje.

Dzieki chlopaki. Z tego co wiem, to chyba to mialo powedrowac do labu, wiec raczej cala kartke zadrukuja. Czy A4 ma proporcje 3:2, czy nie do konca?

nie do konca 3:2=1,5 a 297:210=1,414.
4:3=1,3333 wiec bliżej A4 do naszego formatu
pzdr

suchar
30.05.07, 20:42
Juz sobie policzylem, ile w pikselach musi miec drugi bok, zakladajac, ze dluzszy bok zostawiam bez zmian. Obylo sie tylko na przeksalowaniu w PS-ie, nie skorzystalem z zadnego programu :). Zobaczymy co z tego wyjdzie. W kazdym razie dzieki za szybka odpowiedz.

EDIT: dalem dziekanowi "pomogl", bo wlasciwie rozwiazal moj problem.