PDA

Zobacz pełną wersję : Radiowy wyzwalacz do lampy



jarek69
7.02.12, 13:34
Witam wszystkich serdecznie .
Chciałem się zapytać co sądzicie o takim wyzwalaczu do lamp czy ktoś go używa
http://allegro.pl/wyzwalacz-lamp-reporterskich-2-odbiorniki-4-kanaly-i2091939073.html
mam fl36 i chciał bym do niej coś dokupić a może jakiś inny ???
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Joki
7.02.12, 21:25
Witam serdecznie.

Sądzę, że lepiej kupić na 2,4GHz i dedykowany do Olympusa.
Taki np:
http://www.fotcom.pl/pixel-pawn-tf364-olympus-panasonic-p-550.html
Niekoniecznie w tym sklepie. To pierwszy z wyszukiwarki. Pewnie można znaleźć taniej?
Pozdrawiam.

Amigo!
7.02.12, 22:44
Kupiłem kiedyś Pixel Soldier.
Używam - świetny, niezawodny. Wyzwala 100 na 100.
Warto mieć ze dwa, trzy odbiorniki.

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.mega-pixel.pl/data/gfx/pictures/medium/3/7/873_6.jpg)

jarek69
8.02.12, 12:01
dzięki za podpowiedzi na pewno zobaczę i coś wymyślę w tym kierunku
chyba że macie jeszcze jakieś inne propozycje...

darkelf
8.02.12, 12:11
Używam YN rf 602 z Olympusem i Nikonem, zarówno do lamp studyjnych jak i fleszy, zero problemów.

majeczek78
8.02.12, 13:24
Miałem styczność też z YN 602. Zero problemów przy wyzwalaniu lampy studyjnej. Polecam

Joki
8.02.12, 22:03
Witam ponownie.

Z YongNuo nie jest tak całkiem bez problemu.
Nie wybudza lamp systemowych z uśpienia, po wciśnięciu spustu do połowy, bo nie ma wersji do Olympusa.
Sam się tez nie wybudza, co skutkuje wydłużonym czasem synchronizacji w stosunku do najkrótszego możliwego.
Trzeba naciskać guzik na nadajniku co jakiś czas.
Pozdrawiam.

darkelf
8.02.12, 22:06
jakie to lampy?

jarek69
8.02.12, 22:41
narazie mam fl36 i taka stara bez nazwy ale chyba produkcji ZSRR kiedyś działała z zenitem długo długo nie używana zasilana sześcioma paluszkami .

Amigo!
8.02.12, 22:53
Mój pixel soldier wybudza po wciśnięciu wyzwalacza do połowy. Zarówno systemową FL36 jak i YN56

Bambus81
8.02.12, 23:02
Ja ostatnio zakupiłem Trigmaster Versatile (Aputure).
Podobno ma wyzwalać lampy systemowe olka, ale tego nie jestem w stanie sprawdzić, - puki co metza nie wyzwala.
Ale sam szybko wstaje z uśpienia. (Nadajnik + 2 odbiorniki = 204 zł)

darkelf
8.02.12, 23:15
Nie rozumiem o co chodzi z tym wzbudzaniem. Nigdy nie miałem takiego problemu.

Amigo!
8.02.12, 23:53
Nie rozumiem o co chodzi z tym wzbudzaniem. Nigdy nie miałem takiego problemu.
Ja też nie miałem. Ale pamietam jakieś rozmowy, nawet tu, na forum, że jakieś wyzwalacze radiowe nie radzą sobie z wybudzaniem lamp, które zasypiają po pewnym czasie bezczynności. Trzeba wtedy podejść do lampy i wybudzić ją przyciskiem na odbiorniku.

jarek69
9.02.12, 10:16
A powiedzcie mi jak do tego wszystkiego ma się przewód synchro np taki
http://allegro.pl/przewod-synchro-ettl-3-5m-olympus-e620-e520-e450-i2071581729.html
Domyślam się że przewód to zawsze przewód jakieś ograniczenie jest ale nie przewiduję jakiegoś studia i modelek
tylko jakieś małe gadżety lub coś w tym stylu.

Thomasso
9.02.12, 11:09
A powiedzcie mi jak do tego wszystkiego ma się przewód synchro np taki
http://allegro.pl/przewod-synchro-ettl-3-5m-olympus-e620-e520-e450-i2071581729.html
Domyślam się że przewód to zawsze przewód jakieś ograniczenie jest ale nie przewiduję jakiegoś studia i modelek
tylko jakieś małe gadżety lub coś w tym stylu.

Podlaczysz 1 lampe. Placze sie pod nogami. Jak w domu sie bawisz i masz lampe systemowa to lepiej nia sterowac w trybie RC uzywajac lampy wbudowanej w korpus. E-520 ktore posiadasz ma taka mozliwosc.
Lampe juz masz, czy zamierzasz dopiero kupic?

T.

jarek69
9.02.12, 11:19
Podlaczysz 1 lampe. Placze sie pod nogami. Jak w domu sie bawisz i masz lampe systemowa to lepiej nia sterowac w trybie RC uzywajac lampy wbudowanej w korpus. E-520 ktore posiadasz ma taka mozliwosc.
Lampe juz masz, czy zamierzasz dopiero kupic?

T.

właśnie niedawno kupiłem fl36

wulf
9.02.12, 11:24
właśnie niedawno kupiłem fl36
fl36 nie nadaje się do sterowania z wbudowanej lampy, musi być fl36R lub 50R albo któryś z popularnych metzów.


Też kiedyś myślałem o tym przewodzie synchro ttl ale zrezygnowałem i kupiłem "pixel new pawn" bezprzewodowy i niestety bez ttl ale za to nie zniszczę sprzętu po potknięciu o kabel.
(oczyma duszy widziałem jak potykam się o kabel, wybijam zęby o oparcie krzesła i zanim stracę przytomność widzę jak przewracają się statywy a aparat, obiektyw i lampa roztrzaskują się o posadzkę :shock: )
Z metzem 48af-1 na wyzwalaczu jest tak, że co parenaście minut (nie wiem dokładnie ile) wyłącza się (usypia) i trzeba go ponownie włączyć ręcznie. I nie ma znaczenia kiedy był ostatni błysk.

jarek69
9.02.12, 11:27
fl36 nie nadaje się do sterowania z wbudowanej lampy, musi być fl36R lub 50R albo któryś z popularnych metzów

tak tak jest fl36R przepraszam z "R"

wulf
9.02.12, 11:34
No to będzie działać. Poczytaj w instrukcji aparatu i lampy tam jest wszystko opisane dokładnie.

Thomasso
9.02.12, 11:43
Z metzem 48af-1 na wyzwalaczu jest tak, że co parenaście minut (nie wiem dokładnie ile) wyłącza się (usypia) i trzeba go ponownie włączyć ręcznie. I nie ma znaczenia kiedy był ostatni błysk.

A nie masz w opcji lampy ustawiania po jakim czasie sie usypia? Powinno byc.
W moim 50 AF-1 jest cos takiego. Ustawilem na OFF i poki co sie nie wylacza.

T.

Joki
9.02.12, 23:18
Witam ponownie.

Pewnie, że zarówno brak wybudzania jak i synchro do 1/160 zamiast 1/250 nie robią prawie żadnej różnicy.
Tylko po co kupować coś z inna stopką skoro można mieć to samo z dedykowaną za takie same pieniądze? I w komplecie z kablem do gniazda Olympusa. Zapomnieć o konieczności ustawiania usypiania lampy na: "OFF" itp.
Pozdrawiam.

wulf
9.02.12, 23:42
A nie masz w opcji lampy ustawiania po jakim czasie sie usypia? Powinno byc.
W moim 50 AF-1 jest cos takiego. Ustawilem na OFF i poki co sie nie wylacza.

T.
Specjalnie mi to nie przeszkadzało, bo i tak co chwile muszę łazić do lampy, żeby zmienić siłę błysku ale rzeczywiście na przyszłość to sobie już zmieniłem. Miałem ustawione 10minut
Dzięki.

Bambus81
10.02.12, 09:45
Nie wiem jak to jest w lampach Olka, ale w Metz'u np 48-af1 jeśli mamy włączone usypianie, to uśpi się po 1 albo 10 minutach, jeśli nie ma informacji z aparatu (bez względu na wyzwalanie radiem). A np. mój ulubiony 54 mz-3 może usypiać, ale dopiero po czasie od ostatniego błysku (nawet wyzwolonego radiem).

Thomasso
10.02.12, 11:26
Nie wiem jak to jest w lampach Olka, ale w Metz'u np 48-af1 jeśli mamy włączone usypianie, to uśpi się po 1 albo 10 minutach, jeśli nie ma informacji z aparatu (bez względu na wyzwalanie radiem). A np. mój ulubiony 54 mz-3 może usypiać, ale dopiero po czasie od ostatniego błysku (nawet wyzwolonego radiem).

Mozesz to usypianie (w Metzu 48 ) wylaczyc calkiem. Opcje sa takie 10 min, 1 min, OFF.

T.

aldii
19.02.13, 13:50
Youngnuo RF-603 - jak wygląda stosowanie jego z OLY? W ogłoszeniach tego wyzwalacza wymieniane sa różne marki a olympus nie. Czy te styki nie będą kolidowały ze stopką olympus?

Thomasso
19.02.13, 14:14
Youngnuo RF-603 - jak wygląda stosowanie jego z OLY? W ogłoszeniach tego wyzwalacza wymieniane sa różne marki a olympus nie. Czy te styki nie będą kolidowały ze stopką olympus?

Jak nie kolidują te z systemu Olympusa zakładane na Canony i Nikony to pewnie w drugą stronę też nie będzie problemu. Jakkolwiek gdybam tylko.

T.

---------- Post dodany o 13:14 ---------- Poprzedni post był o 13:01 ----------

Tak abstrahując trochę od tematu. Trafiłem na takie fajne urzadzonko i właśnie myślę, że chyba chętnie zmieniłbym swoj system strobingowy na coś takiego:
https://www.cheetahstand.com/cheetah-light-p/cl-combo.htm

Jak dla mnie same plusy:
- dalej przenośne
- możliwość zdalnego sterowania mocą lamp
- praca w 3 grupach
- relatywnie spora moc tych było, nie było przenośnych lampek (150 Ws)
- palnik na zewnątrz - odkryty
- spore możliwości dołączania modyfikatorów światła.

Thomasso

fret
19.02.13, 14:46
...

Tak abstrahując trochę od tematu. Trafiłem na takie fajne urzadzonko i właśnie myślę, że chyba chętnie zmieniłbym swoj system strobingowy na coś takiego:
https://www.cheetahstand.com/cheetah-light-p/cl-combo.htm

Jak dla mnie same plusy:
- dalej przenośne
- możliwość zdalnego sterowania mocą lamp
- praca w 3 grupach
- relatywnie spora moc tych było, nie było przenośnych lampek (150 Ws)
- palnik na zewnątrz - odkryty
- spore możliwości dołączania modyfikatorów światła.

Thomasso

I do tego rozsądna cena. Chodzi mi to po głowie, oj chodzi :)

Thomasso
19.02.13, 15:06
https://www.youtube.com/watch?v=eBWLdgx2i34

T.

majeczek78
20.02.13, 10:41
Faktycznie fajna rzecz.

majeczek78
26.02.13, 17:17
Ma ktos jakies nowe doswiadczenia z wyzwalaczami Yongnuo RF 602 lub RF 603 w pracy z Olkami? Jak synchronizuja, jak z tym wybudzaniem? Ja myslalem o zakupie New Pixel Pawn ale na forum znalazlem info o wycofaniu z produkcji (mozliwe ze chodzilo o tego starszego bez New w nazwie ) a dodatkowy odbiornik ciezko znalesc a i chyba kosztuje prawie tyle co caly zestaw. Zastanawiam sie na co sie zdecydowac......

Joki
27.02.13, 10:49
Miałem RF-602 w wersji do Nikona i po tygodniu odsprzedałem komuś z forum bo się usypiał i synchro spadało do 1/160 zamiast 1/250.
Dzisiaj wiem, że to bez znaczenia i żałuję, że pozbyłem się niezłego sprzętu ;-)
Nie usypiał się tak, żeby nie błysnąć, jak to robią Pixel-e. Tylko synchro...
Pozdrawiam.

Thomasso
23.03.13, 00:07
Nowy filmik o lampkach które już znamy. Fajne to jest bo można sterować mocą każdej lampy zdalnie.

http://www.youtube.com/watch?v=LXwb7NWCSLI

T.

Joki
23.03.13, 09:56
Energią Panie, energią... Moc razy czas (Ws).
JrX też to ma z lampami Canona lub Nikona i niektórymi studyjnymi.
Pozdrawiam.

fret
23.03.13, 13:31
Energią Panie, energią... Moc razy czas (Ws).
JrX też to ma z lampami Canona lub Nikona i niektórymi studyjnymi.
Pozdrawiam.

Ale tu chodzi o palnik jakiego nie ma C, N, O, S, P itd., sterowanie to tylko fajny dodatek :)

Thomasso
23.03.13, 15:13
Ale tu chodzi o palnik jakiego nie ma C, N, O, S, P itd., sterowanie to tylko fajny dodatek :)

Dokładnie tak. A z takim sterowaniem dostaje się fajna prawie studyjną lampę w kompaktowych rozmiarach.
Z najnowszym nadajnikiem dodatkowo dostajemy synchro przy czasach krotszych niż 1/250!!! (na razie testowali dla Canona).
Wg. mnie to są świetne lampki dla zaawansowanego strobisty dające mu zdecydowanie większe możliwości niż klasyczna mała lampa błyskowa.


T.

luc4s
24.03.13, 02:42
Ma ktos jakies nowe doswiadczenia z wyzwalaczami Yongnuo RF 602 lub RF 603 w pracy z Olkami? Jak synchronizuja, jak z tym wybudzaniem? Ja myslalem o zakupie New Pixel Pawn ale na forum znalazlem info o wycofaniu z produkcji (mozliwe ze chodzilo o tego starszego bez New w nazwie ) a dodatkowy odbiornik ciezko znalesc a i chyba kosztuje prawie tyle co caly zestaw. Zastanawiam sie na co sie zdecydowac......

http://betterfamilyphotos.blogspot.com/2013/01/yongnuo-rf-603-olympus-om-d.html

Joki
24.03.13, 11:09
Aaa... palnik fajny ale wątek jest o sterowaniu. ;-)

majeczek78
25.03.13, 20:41
Ja w końcu zakupiłem Pixel Soldier i do tego kabelek do wyzwalania zdalnego migawki. Jestem happy.

luc4s
3.04.13, 14:56
Udało się komuś przerobić Yongnuo RF-603 z podanego wyżej przeze mnie sposobu? Chcę sobie go kupić do e-pl5.