PDA

Zobacz pełną wersję : Voigtlander 40mm f/1.4 Nokton Classic



pommsp
29.01.12, 22:19
Noszę się z zamiarem zakupu szkła jak w temacie i mam w związku z tym kilka pytań:
- czy jest różnica (oprócz ceny) w adapterach do m43? różnica ok. 500 zł
- czy ktoś z was ma może go w swojej szklarni i może powiedzieć jak sprawuje się w praktyce? albo jakiś link do strony z testem
- no i ostatnie co wybrać voigtlander czy m.zuiko 45mm

ebelbeb
29.01.12, 22:28
jakiś link do strony z testem
http://lmgtfy.com/?q=Voigtlander+40mm+f%2F1.4+Nokton+Classic

no i ostatnie co wybrać voigtlander czy m.zuiko 45mm
Żadne z powyższych. Tylko i wyłącznie Leica Summarit 50/1.5. A tak serio to na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć.
Ja bym wybrał olka - pełna współpraca bez przejściówek. Ale to ja, nie wiem co jest dla Ciebie ważne.

Karol
29.01.12, 22:55
Nie mam tego Wojtka, kiedyś się mu przyglądałem, sprzedawca oferował wraz z adapterem do m4/3 stąd dylemat z wyborem i koszt tegoż odpadał. Jakieś tam sample z m4/3 widziałem - nie rzuciły mnie na kolana szczerze pisząc. Trochę by mnie zniechęcało to manualne ostrzenie, owszem w Penach jest dość wygodne ale jednak nie takie jak w Nexach (peak mode). Jak ktoś bardzo lubi lubi metal, szkło i manualną zabawę, to pewnie ten Wojtek sprawi wiele frajdy.
m.zd 45/1.8 - niedrogie systemowe szkiełko z AF i świetnym obrazkiem. Mam, jestem bardzo zadowolony, raczej trudno żałować zakupu tego obiektywu. Nie porównywałbym jednak do Voigtlandera bo to trochę inne światy.

pommsp
30.01.12, 08:47
a co adapterów jest jakaś różnica?? z tego co widziałem to adapter voigtlander-a jest bardziej matowy w środku czy to może mieć wpływ na odblaski??

gietrzy
30.01.12, 16:37
Noszę się z zamiarem zakupu szkła jak w temacie i co wybrać voigtlander czy m.zuiko 45mm

Tylko Oly mZD45, adny demobil, przelotki, brak AF... Zuiko jest fajnie ostry od 1.8 a do video i tak potrzebujesz stabilizacji (tu rewelacyjny jest PL45/2.8 macro OIS).