PDA

Zobacz pełną wersję : e-pl1 - jasność wyświetlacza - pytanie



bogdi
26.01.12, 22:21
witam
mam pytanie odnośnie wyświetlacza, a konkretnie chodzi mi o jasność, czyli dopasowanie jasności do ustawionych parametrów, wiem, że w głównym meni można tą opcję wyłączyć i wyświetlacz jest jaśniejszy niż w przypadku ustawienia poprawnych parametrów
Może dokładniej - chodzi mi o sytuację gdy korzystam z lampy błyskowej (firmy niezależnej bez ttl) ustawiam pełny manulal i w sytuacji gdzie lampa błyskowa jest głównym elementem oświetlającym wyświetlacz w momencie ustawiania af przez chwilę jest jaśniejszy, po ustawieniu jasność dopasowuje się do parametrów, i w tym momencie jest już na tyle ciemny, że jest problem z kadrowaniem, więc czy istnieje możliwość (poza głębokim meni) w takim momencie szybko przełączyć opcję jasnego wyświetlacza, czy można ewentualnie taką opcję przyporządkować pod przycisk funkcyjny ? - lub jakaś inna metoda oprócz powiększania

nightelf
26.01.12, 23:07
Chodzi o opcję która znajduje się w Menu użytkownika / disp / Live View Boost?

Jeśli tak, to nie da się tej opcji przypisać do guzika funkcyjnego, niestety.

bogdi
26.01.12, 23:12
czyli jedyne wyjście chcąc pracować w manualu z lampą to - meni i zmiana funkcji ? (w meni mam to określone jako "NOCNE KADRY" ? ;)

easy_rider
27.01.12, 13:35
Obawiam się że jedynym rozwiązaniem problemu jest właśnie zmiana ustawień "NOCNYCH KADRÓW" (LIVE VIEW BOOST)

W nowych PEN'ach jest możliwe przypisanie tego ustawienia w menu MOJE USTAWIENIA 1-4 (MYSET 1-4).
Niestety starsze modele mają tę funkcjonalność ograniczoną - tylko dwa tryby nazwane MY MOODE, które zapamiętują o wiele mniej ustawień.