PDA

Zobacz pełną wersję : Wszystkiego po trochu....



Fatman
9.01.12, 00:15
WOŚP, Łódź, Manufaktura, rodzinny spacer, właściwie pierwsze próby z GH2........... ;-)


http://vimeo.com/34747675

Przez tydzień powinno się dać ściągnąć oryginalny plik -jakość znacznie lepsza, choć to tylko standardowy (bez hacka) kodek.

Karol
9.01.12, 02:40
Z dużą przyjemnością oglądnąłem, Panas filmuje miodnie, jakie szkiełko miał podpięte? Może i dobrze, że ta czerwona krecha jest, przynajmniej nie kusi tak bardzo zakup kolejnej zabawki ;-)

Fatman
9.01.12, 11:53
Niestety tylko najzwyklejsze 14-42 :-)

Krecha, z którą walczyłem nie była czerwona -jeśli mam to dokładnie opisać, to wygląda jak przyciemniony obszar, wysokości około 20 pikseli, biegnący w poziomie przez cały kadr.

Janeczek
9.01.12, 13:16
Fatmanie,

Cora do taty podobna!:)

pozdrawiam serdecznie
Janek

Fatman
9.01.12, 13:22
Dzięki :-) Mam nadzieję, że niebawem wstawię coś ambitniejszego -obecnie jeszcze sprzęt rozgryzam i kompletuję szklarnię :-)

leszekkl
10.01.12, 21:45
Podobają mi się filmy, nawet ciekawie filmowane. Życzę powodzenia, Pozdrawiam.

shary
11.01.12, 17:15
Rafał, którą kamerą wygodniej (łatwiej, lepiej, przyjaźniej) kręci się filmy? NEX-5N czy GH2?
Czy ten 16/2.8 faktycznie jest taki paskudny?

Fatman
11.01.12, 18:19
Zdecydowanie lepiej (wygodniej i z lepszą jakością) GH2, choć jeśli chodzi o AF podczas filmowania, to ładniej i lepiej moim zdaniem wypada NEX-5N.
SEL-16 2.8 niestety jest dosyć słabym szkłem. W centrum kadru jest więcej niż przyzwoity, niestety jest to ścisłe centrum kadru (hmmm, nie wiem z 30-40% ?). Reszta czyli bardzo duże brzegi mocno rozmyta (im bliżej krawędzi tym słabiej oczywiście). Mój egzemplarz dopiero od f8 zaczyna się robić w miarę ok. Podobno to wszystko ma związek z odległością szkła od matrycy -jest niby za mała i zrobienie naleśnika o odpowiedniej jakości jest trudne/kosztowne. Niestety tylko o tym gdzieś czytałem i nie mogę potwierdzić tego osobiście (np. podpinając Panasonica 14 2.5 przez przejściówkę).

Dziękuję za komentarze :-)