PDA

Zobacz pełną wersję : sigma 24/1.8



glee
6.01.12, 13:34
Witam,

czy któryś z forumowiczów posiada/ał bądź ma jakieś doświadczenia z tym szkłem:

http://www.sigma-sklep.pl/a,498,p.html

szczególnie zależy mi na subiektywnych odczuciach użyteczności maksymalnego otworu - czy obraz jest dobry i ostry? - recenzje są niezbyt pochlebne - optyczni testowali na canonie 20D i zachwytu nie było!

Pozdrawiam.

grizz
6.01.12, 14:05
Zdecydowanie lepiej rozważyć 25 panaleici ( wiem, wiem cena) albo 30 1.4 sigmy.

Janeczek
6.01.12, 15:21
Uzywalem na pelniej klatce, nie jest zle, warunek - kalibracja w Sigmie i to w zasadzie tyle w temacie serwisu Sigmy nie cie rpie!

pozdrawiam serdecznie
Janek

HrabiaMiod
6.01.12, 19:06
Jeśli to to samo co pod Canona, to bzyczy i spore. Wolałbym chyba 30/1.4, chyba, że musi być idealnie ta ogniskowa.

glee
7.01.12, 14:38
rozważam trzy dostępne opcje:

Leica 25/1.4
Sigma 30/1.4
Sigma 24/1.8

interesuje mnie fotografowanie w świetle zastanym (wnętrza z naciskiem na detale, "kruczki" architektoniczne, zróżnicowane oświetlenie z oddaniem klimatu miejsc) - pomaga mi E-3 ze swoją stabilizacją ale brakuje mi trochę super jasnego szkła z możliwie krótką ogniskową - wiem że pełna dziura to walka o kompromis między GO a tym co chce się pokazać :)... budżet ok. 2tyś - planowany termin zakupu luty - wiec próbuje sobie wszystko poukładać i skorzystać z Waszych doświadczeń... : )

Skłaniam się ku leice - jednak śledząc regularnie ruch na allegro (od 2 lat) zauważyłem że zaledwie dwa razy pojawiło się to szkło w cenie 2,5-3tyś (używka)... i zeszło niemal natychmiast... wiec jeśli warto to nagnę budżet : )

Prócz zagranicznych sprzedawców (z drugiej ręki) nie widzę możliwości nabycia tego szkła... może znacie sklep a może kogoś kto myśli nad oddaniem leica w dobre ręce ?

Pozdrawiam : )

tymczasowy_
7.01.12, 15:35
rozważam trzy dostępne opcje:

Leica 25/1.4
Sigma 30/1.4
Sigma 24/1.8

Gdy ja kupowałem to 30mm/1.4 było 2x tańsze od L25mm/1.4 więc zdecydowałem się na Sigmę. Byłem przygotowany na selekcję z kilku egzemplarzy, ale zakupiłem pierwszy jaki mi wpadł w ręce.
Generalnie nie żałuję, nie mam BF/FF, AF nie pudłuje, od 1.8 jest już przyzwoicie ostra (choć jak trzeba to na 1.4 też nie ma co narzekać).
24/1.8 odrzuciłem od razu bo kiepsko wypadał w testach.

Jeśli budżet wytrzyma to zdecydowanie Leica.

PS
Pewnie męczy Cię kwestia 25mm vs 30mm, wg mnie nie ma większej różnicy.

glee
7.01.12, 19:08
45 stopni do 47 stopni - w zasadzie mi nie robi różnicy... : ) chyba będę szukał L25/1.4 - ma fascynujący obrazek na pełnej dziurze... : )