PDA

Zobacz pełną wersję : Olek E-510 + Metz 50 af-1 - problem z automatyczną ostrością



jarwlo
2.01.12, 20:59
Witam serdecznie, tak jak w temacie mam problem przy zastosowaniu powyższego sprzętu z automatyczną ostrością w aparacie. Nie wiem co może być źle ustawione. Niby czasami ostrzy dobrze ale czasami wyostrzy, a potem traci ostrość (Tryb Auto Focusa jaki używam to S-AF). Najczęściej dzieje się to przy robieniu zdjęć dziecku :(. Szukałem na forum podobne wątki i z góry przepraszam, jak wczęsniej było to już omówione, to w takim przypadku prosiłbym o linka. Obiektywy oba kitowe. Dodam tylko jak używam lampy w budowanej w body to ładnie ustawia AF a jak Metza to ma ogromne problemy, prosze o pomoc i wszelkie rady. Pozdrawiam

brudnyhary
2.01.12, 21:20
a jak ustawiona lampa w jakim trybie?

majeczek78
2.01.12, 21:23
W jakich warunkach Oświetlenia pojawia się ten problem?

romek1967
2.01.12, 21:25
W jakich warunkach Oświetlenia pojawia się ten problem?

strzelam - w trudnych?

majeczek78
2.01.12, 22:12
strzelam - w trudnych?

no to mnie obudziłeś... dzięki

jarwlo
2.01.12, 22:23
Lampa jest ustawiona w trybie TTL PS. Już odrazu zapytam jaka jest różnica praktyczna pomiedzy TTL a TTL HSS. Warunki w pokoju 9 m2 oświetlone lampą żyrandolem. Powiem inaczej na lampie wbudowanej jest ok natomiast na lampie METZ ciężko z AF :(. Warunki oświetlenia są różne ale naprawdę nie wiem od czego to zależy :(.

majeczek78
3.01.12, 22:48
Różnica pomiędzy TTL a TTL HSS jest taka że tryb TTL HSS służy do robienia zdjęć przy czasach migawki krótszych niż najkrótszy czas synchronizacji z lampą. W przypadku E 510 najkrótszy czas to 1/180sek. Czyli jak będziesz focić z czasem np. 1/500sek to musisz ustawić TTL HSS bo inaczej automatyka nie pozwoli ci ustawić tak krótkiego czasu i pozwoli tylko na zejście do 1/180 sek.
Ja też mam tą lampke ale takiego trybu nie kojarzę.Spróbuj naciskać MODE aż pojawi się samo TTL. Może masz włączoną synchronizację na drugą kurtyne i najzwyczajniej zanim lampka błyśnie to dziecko się poruszy i w efekcie otrzymujesz poruszone zdjęcie....?. Ja jeszcze z tego nie korzystałem więc nie wiem co dokładnie sie pojawia na wyświetlaczu. Pokaż jedna fotkę z problemem.

bruder
3.01.12, 23:00
przykładowe zdjęcie?

jarwlo
19.01.12, 21:11
Sorki, że ostatnio nie odpisywałem. Zdjęcie w tym wypadku nic nie zmieni. Na wizjerze widzę , iż źle ustawił AF i nie może wyostrzyć jak aparat już dobrze ustawi ostrość to wszystko ładnie wychodzi. Staram się teraz przetestować i ostrość ustawiać na środek pola AF i niby troche lepiej. Problem jest po stronie AF w samym aparacie, że nie chce ostrzyć mimo, iż oświetlenie nie jest najgorsze. Dodatkowo zauważyłem , iż największy problem z AF jest wtedy gdy robię zbliżenie. Oczywiście obiektywy kitowe. Pozdrawiam