PDA

Zobacz pełną wersję : Kupuj w USA za pośrednictwem strony www



raven66
22.05.07, 13:17
Witam,
zupełnym przypadkiem natrafiłem dziś na taki oto link: http://www.kupwusa.com/index.html, a ponieważ nie znalazłem go na forum, to pozwalam sobie wkleić.
Być może ktoś miał z taką instytucją do czynienia, to może się wypowiedzieć. Pomysł dość ciekawy - nie każdy ma znajomych w Stanach. Jeżeli faktycznie działa to tak, jak piszą, to musiałbym jeszcze przekalkulować, jak wychodzi taki całościowy koszt i porównać, jak bardzo jest to zabawa opłacalna.

Cytat ze strony:

Powstalismy z myślą o tych osobach ktore chciałyby dokonac zakupu w USA a na przykład:
-nie kalkuluje sie osobista wyprawa do USA,
-nie posiadają jakiejkolwiek karty kredytowej,
-nie posiadają karty kredytowej wydanej w USA a sklep nie akceptuje zagranicznych kart kredytowych,
-obawiają się płatnosci w internecie,
-nie maja adresu w USA a sklep nie oferuje wysyłki za granice USA,
-nie posiadają potwierdzonego adresu USA w przypadku zakupów na EBAY,
-z jakiegokolwiek innego powodu nie chcą lub nie mogą samemu dokonać zakupu i wysyłki.

Krótko na temat dlaczego 20% a nie mniej czy wiecej!!
-chcemy sie utrzymać na rynku dlatego tylko 20%
-chcemy też coś zarobić
-bierzemy na siebie odpowiedzialnosć za zaginione paczki na terenie USA i Polski
-bierzemy na siebie ewentualne wahania dolara, przewalutowania(czasem to 5-8% w ciągu 2-3 dni okres od wpłaty na konto do momentu zaksięgowania)
-gwarantujemy zwrot wpłaconych pieniażków w przypadkach w których przyczyną nie jest nasz klient
-stworzyliśmy bezpieczny i szybki serwis

Co otrzymujecie za 20%!!
-profesjonalna obsługe klienta
-obsługe płatnosci Paypal,czek,karty kredytowe
-prawidłowe wypełnienie dokumentow przewozowych oraz celnych które w wiekszosci przypadkow pozwalaja uniknać nadmiernych kosztów opłat celnych
-wysyłka ,pakowanie, śledzenie przesyłki numery trackingowe
-ewentualna dodatkowa korespondencja z fakturami zakupu (extra opłata)

Istnieje mozliwość aby przesyłka była skierowana na przedstawiciela firmy w Polsce i on dokona odprawy końcowej przesyłki zwalniajac klienta z tego czasem trudnego obowiazku.

RadioErewan
22.05.07, 13:21
20% + 22% VAT od całości, to wyjdzie drożej jak w PL, po zwykłym opodatkowaniu.
Ostrzegam, że takie strony mogą być też zakładane przez zwykłych oszustów.

Pozdrawiam

raven66
22.05.07, 13:26
Pewnie że mogą to być oszustwa, stąd pytanie, czy ktoś miał już do czynienia.

Co do kalkulacji, no właśnie próbuję to przeliczyć na przykładzie ZD 40-150 żeby się zorientować, czy MOŻE wyjść drożej, czy wyjdzie drożej.

raven66
22.05.07, 13:42
OK, więc wstępna kalkulacja, wspierając się danymi znalezionymi na stronie.

1. Zuiko Digital 40-150, znalezione sklepy:
http://www.pricegrabber.com/p__Olympus_40_150mm_f_3_5_4_5_Zuiko_EZ_Zoom_Lens_f or_Olympus_Digital_Cameras_Four_Thirds_System,__71 65112/zip_code=60632/sort_type=bottomline

BestPrice to sklep Digital Photo, gdzie nie ma kosztu wysyłki + TAX przy przesyłce po Stanach
Cena końcowa: $206,85
$20 za wysyłkę pocztą lotniczą, wg.: http://www.kupwusa.com/kupno.html
20% marży za usługę od całości: $45,37
TOTAL: $272,22 / 762,76 zł (wg kursu NBP z dzisiaj)

Ceny ZD 40-150 na Skąpcu: http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/184792
najniższa oferta na dziś 849,00 zł + wysyłka

Jeśli prawidłowo obliczyłem, i nie pominąłem jakiegoś punktu (odprawa celna? podatek VAT?) to nawet z ceną usługi jest taniej.

Jeśli ktoś zauważył błąd, proszę mnie poprawić.

ziemia01
22.05.07, 14:50
jeszcze weź pod uwagę brak gwarancji w Polsce :)

raven66
22.05.07, 14:54
Wiem, właśnie sobie to uświadomiłem ;)
A nie jest to tak (być może urban legend, albo coś pomyliłem) ale wydawało mi się, że gdzieś przeczytałem, że Olympus Polska uznaje gwarancję z USA ale tylko na rok..?

Anyway, dostałem potwierdzenie kosztów z tej firmy i faktycznie, jest tak jak wyliczyłem, gość mi podał kwotę końcową 207$ + wysylka do polski 20$ + 45$ prowizja = 272$

Do tego dochodzi jeszcze koszt oclenia.

Więc chyba rzeczywiście biorąc pod uwagę brak gwarancji, kwestia tych parudziesięciu złotych to gra niewarta świeczki.

RadioErewan
22.05.07, 14:54
Jeśli prawidłowo obliczyłem, i nie pominąłem jakiegoś punktu (odprawa celna? podatek VAT?) to nawet z ceną usługi jest taniej.

Jeśli ktoś zauważył błąd, proszę mnie poprawić.
22% VAT od ceny z faktury + transport.
Nie daje się teraz specjalnie dostać nieoclonego, wszystkie paczki z USA są skanowane. Nie wierz w takie kity, jeżeli ci ktoś sprzeda.

Pozdrawiam

paakayttaja
22.05.07, 15:07
A nie jest to tak (być może urban legend, albo coś pomyliłem) ale wydawało mi się, że gdzieś przeczytałem, że Olympus Polska uznaje gwarancję z USA ale tylko na rok..?

Gwarancja obowiązuje w kraju, w którym dokonało się zakupu. Poza państwem pochodzenia, jest to możliwe dzięki specjalnym warunkom ustanowionym przez producenta - np. gwarancja podróżnicza.

kowal73
22.05.07, 15:11
mnie urząd celny wyleczy skutecznie z zakupów za oceanem Jak RE pisze pamiętaj o Vat i cle !!!

apa-sf
22.05.07, 15:45
Odnosnie gwarancji na graty OLKa zakupione w USA - akurat interesowala mnie ta kwestia i dostalem odpowiedz z Olumpus Polska.

Gwarancje uznaja przez okres 12 miesiecy od daty w papirach, konieczna jest karta gwarancyjna i dowod zakupu.

RadioErewan: wszystkie paczki przylatujace i przyplywajace z USA do Polski sa skanowane? Myslalem, ze maja miejsce wyrywkowe kontrole na chybil trafil? (no chyba, ze paczka budzi wewnetrzne podejrzenia celnikow ;) )

paakayttaja
22.05.07, 16:18
Wszystkie paczki są skanowane pod kątem listu przewozowego dołączanego do przesyłki. Jeżeli nie będzie się coś zgadzało - paczka zostaje komisyjnie zniszczona.

Przerabiałem wysyłkę i odbieranie paczek ze Stanów - droga przez mękę.

RadioErewan
22.05.07, 16:20
Odnosnie gwarancji na graty OLKa zakupione w USA - akurat interesowala mnie ta kwestia i dostalem odpowiedz z Olumpus Polska.

Gwarancje uznaja przez okres 12 miesiecy od daty w papirach, konieczna jest karta gwarancyjna i dowod zakupu.

RadioErewan: wszystkie paczki przylatujace i przyplywajace z USA do Polski sa skanowane? Myslalem, ze maja miejsce wyrywkowe kontrole na chybil trafil? (no chyba, ze paczka budzi wewnetrzne podejrzenia celnikow ;) )
Znam chyba wszystkich polskich TIPów i powiadam Ci, przemytu paczkowego w PL juz od dwóch lat nie ma. Jest zawodowy sprzęt na Okęciu. Clą również Polamer. Wszystko.

Pozdrawiam

raven66
22.05.07, 16:31
Odnosnie gwarancji na graty OLKa zakupione w USA - akurat interesowala mnie ta kwestia i dostalem odpowiedz z Olumpus Polska.
Ha! Czyli jednak dobrze mi się "obiło o uszy"! :mrgreen:

witia
22.05.07, 17:29
Przepisy celne się zmieniły?
Pod koniec 2005 roku kupowałem w Cameta camera E-300.
Płaciłem tylko w urzędzie podatek (22%). Cła na cyfrowe lustrzanki nie było.
Trzeba to sprawdzić.
Pozdrówka.

RadioErewan
22.05.07, 21:08
Się czepiłeś. UC nalicza zarówno cło jak i VAT.

Pozdrawiam

Jordan
23.05.07, 09:41
Witam

Korzystalem wraz z bratem z uslug firmy http://www.gt4all.com
Nie chodzilo o sprzet fotograficzny lecz o czesci samochodowe itp. Jest mozliwosc ze Panowie z firmy rozpakowuja zakupiony towar, pakuja jeszcze raz jako inna paczke i wysylaja nam do Polski jako Gift, bo kazdy Polak ma prawo otrzymac raz w miesiacu prezent z zagranicy czy jakos tak. Oczywiscie wszystkie paczki sa sprawdzane wiec lepiej zeby tam nie bylo faktury i produktow oryginalnie zapakowanych. No chyba ze sie nie przejmujemy ocleniem to kupujemy i czekamy na dostawe :)

Co do mozliwosci kupowania to w zasadzie wszedzie, od sklepow po ebay, kupujemy sami lub oni to robia za nas.
Nie porownywalem jak wychodzi sprzet foto ale sa rzeczy ktore czasami warto sciagnac...

Pozdrawiam:)

Magus
23.05.07, 10:02
OK, więc wstępna kalkulacja, wspierając się danymi znalezionymi na stronie.

1. Zuiko Digital 40-150, znalezione sklepy:
http://www.pricegrabber.com/p__Olympus_40_150mm_f_3_5_4_5_Zuiko_EZ_Zoom_Lens_f or_Olympus_Digital_Cameras_Four_Thirds_System,__71 65112/zip_code=60632/sort_type=bottomline

BestPrice to sklep Digital Photo, gdzie nie ma kosztu wysyłki + TAX przy przesyłce po Stanach
Cena końcowa: $206,85
$20 za wysyłkę pocztą lotniczą, wg.: http://www.kupwusa.com/kupno.html
20% marży za usługę od całości: $45,37
TOTAL: $272,22 / 762,76 zł (wg kursu NBP z dzisiaj)

Ceny ZD 40-150 na Skąpcu: http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/184792
najniższa oferta na dziś 849,00 zł + wysyłka

Jeśli prawidłowo obliczyłem, i nie pominąłem jakiegoś punktu (odprawa celna? podatek VAT?) to nawet z ceną usługi jest taniej.

Jeśli ktoś zauważył błąd, proszę mnie poprawić.

Zapomniałeś o cle od całej wartości tj 5% czyli od kwoty 762,76 wynosi 38,14 to daje cenę 800,90 PLN

A jako, że żyjemy w UE to od 800 PLN musisz zapłacic jeszcze VAT 22% czyli w sumie wychodzi Cię tą metodą 977,09 - jeśli wszystko zgodnie z prawem chcesz zrobić i paczka jest zgodnie z prawem opisana. Jesli w wartości paczki nie wpisano usługi (a trzeba) cła i vatu od wysyłki i marzy nie będzie, ale tak wyjdzie drożej niż u nas - zastrzegam jednak, drożej jeśli w 100% zgodnie z prawem.

kowal73
23.05.07, 10:03
tylko wartość gifta nie może przekroczyć 50 Eur.Urząd często zalicza koszt wysyłki do wartości "upominku".

raven66
23.05.07, 10:32
Jeśli prawidłowo obliczyłem, i nie pominąłem jakiegoś punktu (odprawa celna? podatek VAT?) to nawet z ceną usługi jest taniej.

Jeśli ktoś zauważył błąd, proszę mnie poprawić.

Zapomniałeś o cle od całej wartości tj 5% czyli od kwoty 762,76 wynosi 38,14 to daje cenę 800,90 PLN

A jako, że żyjemy w UE to od 800 PLN musisz zapłacic jeszcze VAT 22% czyli w sumie wychodzi Cię tą metodą 977,09 - jeśli wszystko zgodnie z prawem chcesz zrobić i paczka jest zgodnie z prawem opisana. Jesli w wartości paczki nie wpisano usługi (a trzeba) cła i vatu od wysyłki i marzy nie będzie, ale tak wyjdzie drożej niż u nas - zastrzegam jednak, drożej jeśli w 100% zgodnie z prawem.
No więc napisałem że nie znam się na tym, twoja odpowiedź wyjaśnia wszystko :mrgreen:
Czyli generalnie cała impreza do zapomnienia :razz:

Pozdro.

Magus
23.05.07, 11:30
To nie tak do końca bo to wersja w 100% zgodna z prawem, ale zakładam, że ta firma bierze 20% za to byś ty nie płacił 5% cła i 22% vatu - przepakują towar i wyślą jak gift no comercial value

Wtedy cena wyjdzie cię jak w twoich wyliczeniach, jednak to jest łamanie prawa.

k@czy
24.05.07, 02:14
to ja powiem cos z doswiadczenia :)
owszem, mozna wpisac zanizona wartosc przesylki, ale...
no wlasnie- paczke moga otworzyc tak czy tak-po prostu napisales "gift", ale musisz napisac w deklaracji co tam jest.jak napisales, ze aparat za 65$ (jakies 50E) a na przeswietleniu widac, ze jest to lustro z dwoma obiektywami, to masz jak w banku, ze otworza i wylicza swoim magicznym sposobem wartosc rynkowa-czyli ****.
jak nie otworza (znaczy wystapil fart) to jest jakies 50/50, ze przesylka zaginie "po drodze"-nie to ze mam nieuleczalny uraz do pracownikow poczty polskiej (a troche w tym prawdy jest), ale jak tak sie stalo, to znaczy, ze poczta odpowiada do wartosci przesylki-czyli 65$ (50E)-i tyle ci oddadza -czyli tez ****. a jakby ktos pomyslal, ze moze wpisac wartosc 65$ i ubezpieczyc na np 1000$ to jest w mylnym bledzie-nie moze :) wiec wyjscie z sytuacji jest proste-wyslyka polamerem koniecznie droga morska -mniejsze prawdopodobienstwo przeswietlania przesylek i brak kontaktu z kochana poczta polska-zdaje sie, ze oni sami dostarczaja towar pod adres z mozliwoscia obejrzenie przed przyjeciem.
oczywiscie najlepszym sposobem jest znajomy, ktory akuirat leci do polski, ale to juz inna bajka. jednym slowem mozna sie bawic w tansze rzeczy, albo malo chodliwe. zreszta to kwestia gustu:) wysylam do polski troche rzeczy i mowie ze swojego doswiadczenia, co nie oznacza, ze mam 100% racji :)
pzdr