PDA

Zobacz pełną wersję : Ditl 13.12.2011



Saboor
7.12.11, 13:30
DITL 13.12.2011








Pamiętamy? Przedstawiamy:
"13-sty po 30-stu latach"









quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=687&vote=2&varZoom=Off&varScale=0'


Idea "Day In The Life" jest taka by pokazać jeden dzień oczami uczestników. Ten dzień jest wymieniony w ogłoszeniu. Różnorodność miejsc w których mieszkają uczestnicy, często różnorodność kultur, w których żyją powoduje, że w galerii pojawia się synteza dnia subiektywnym okiem jego obserwatorów.



Zobacz galerię (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=687)


Myślę, że bez kłopotu każdy znajdzie sobie coś szczególnego do sfotografowania w tym dniu.
Dodam tylko, że jest to szczególny konkurs, nie ma konkretnego tematu, a jedynie określony czas na wykonanie zdjęcia i chyba na tym polega jego wyjątkowość.

---
Zobacz galerie dotychczasowych akcji DITL (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=525)
---








Regulamin publikacji w galerii DITL:





Publikujemy zdjęcia wykonane tylko w podanym terminie.
Można pokusić się zrobienie zdjęcia o zaproponowanych godzinach.
Na zdjęcia czekamy przez 2 dni po terminie. Później dodawanie zdjęć będzie zablokowane, przypominać będą o tym stosowne komunikaty.
Do zdjęć należy dodać opis. Przy umieszczaniu pliku w galerii DITL należy podać:

w polu "Wprowadź domyślny tytuł dla swojego zdjęcia", wprowadzamy opis wg. schematu: "godzina-miejsce-autor",
w polu 'Wprowadź opis dla fotografii' krótki opis sytuacji.
zdjęcie musi zawierać dane exif


Każdy z uczestników ma możliwość dodania tylko jednego zdjęcia

adambieg
7.12.11, 13:59
Ale tempo narzuciłeś... :wink: :mrgreen:

winnetou
7.12.11, 14:12
jeszcze jednego dobrze nie zamknął a już kolejne konkursy ogłasza :P No nic się zobaczy i może się wena znajdzie albo chociaż jakiś pomysł ciekawszy niż ostatnio ;)

Saboor
7.12.11, 14:21
Ale tempo narzuciłeś... :wink: :mrgreen:
Się wie! Dla Was prawie wszystko

jeszcze jednego dobrze nie zamknął a już kolejne konkursy ogłasza :P No nic się zobaczy i może się wena znajdzie albo chociaż jakiś pomysł ciekawszy niż ostatnio ;)
Spoko Lolek! Zamknie ... w sumie lepiej DITL'a niż by miał zamknąć Ciebie! Nie? :mrgreen:

hades
7.12.11, 14:23
To akurat bardzo specjalna data, chyba warto zobaczyć jak ten dzień wygląda w naszej obecnej rzeczywistości. Bo co niektórzy pamiętają jak wyglądał wówczas, 30 lat temu. Takie hasło mi się do tej akcji skojarzyło "13-sty po 30-stu latach".

Saboor
7.12.11, 14:29
To akurat bardzo specjalna data, chyba warto zobaczyć jak ten dzień wygląda w naszej obecnej rzeczywistości. Bo co niektórzy pamiętają jak wyglądał wówczas, 30 lat temu. Takie hasło mi się do tej akcji skojarzyło "13-sty po 30-stu latach".
Pomysł fajny zrobimy tak ...

apz
7.12.11, 14:32
Pamiętam. Miałem wtedy dyżur. Młodą żonę i dwoje drobnych dzieci. Na ważniejszych skrzyżowaniach stali chłopcy z czerwonych beretów w mundurach pod bronią. W telewizji szedł cały czas Jaruzelski. Mój szef porozumiał się powiatową komendą milicji i podał dane dyżurującego i nr samochodu oraz zasięg naszych ew. wyjazdów. Pozwolili nam sie poruszać po całym powiecie. Na ważniejszych skrzyżowaniach byliśmy legitymowani. W telefonie zegarynka z tekstem rozmowa kontrolowana.
Straszny czas, niepewności , braku wiedzy co się w kraju dzieje. Na szczęście większość tych ponurych wspomnień już się gdzieś w pamięci zatarła.
Pozdrawiam AP.

PS. W ogóle to grudzień jest szczególnym czasem - Mikołajki, 13.12, Święta, Sylwester. Lepiej myśleć o zdjęciach, o rodzinie jak prowadzić spory.

winnetou
7.12.11, 14:35
Zamknie ... w sumie lepiej DITL'a niż by miał zamknąć Ciebie! Nie? :mrgreen:

Mnie chcesz zamykać? O Ty, taki niedobry! :P
No to pomysł na fotkę już jest teraz tylko muszę się z kimś w robocie szychtami zamienić (co pewnie nie będzie proste... ;/)

hades
7.12.11, 14:59
To może nie do końca konkurs na pomysły. Właściwie to nie konkurs. To relacja dnia w kontekście geograficznym. Przeglądasz zdjęcia, patrzysz na godziny, miejsca, autora i próbujesz sobie przypomnieć gdzie sam byłeś o tej porze.

Centus
7.12.11, 15:46
To może nie do końca konkurs na pomysły. Właściwie to nie konkurs. To relacja dnia w kontekście geograficznym. Przeglądasz zdjęcia, patrzysz na godziny, miejsca, autora i próbujesz sobie przypomnieć gdzie sam byłeś o tej porze.

polecam moje zdjecie , przypomnisz sobie co czules majac to jeszcze w portfelu ;-) , godzina w tym przypadku nie gra roli ;-)

niechcacy wyszlo zdjecie terapeutyczne ;-)

PS

z tej terapii to mi sie ditle pomylily ;-) , nie zwrocilem uwagi na daty , ale coz , w takim razie wymysle cos terapeutycznego na 13 grudnia , moze zdjecie zaginionego teleranka ;-)

winnetou
7.12.11, 15:55
polecam moje zdjecie , przypomnisz sobie co czules majac to jeszcze w portfelu ;-) , godzina w tym przypadku nie gra roli ;-)

niechcacy wyszlo zdjecie terapeutyczne ;-)


Hmm z tą terapią to nie do końca ;] Chyba, że wściekłość, frustrację i tym podobne uczucia związane z koniecznością rychłego wydania tego banknotu są pozytywne :P

hades
7.12.11, 16:11
polecam moje zdjecie , przypomnisz sobie co czules majac to jeszcze w portfelu ;-) , godzina w tym przypadku nie gra roli ;-)

niechcacy wyszlo zdjecie terapeutyczne ;-)

PS

z tej terapii to mi sie ditle pomylily ;-) , nie zwrocilem uwagi na daty , ale coz , w takim razie wymysle cos terapeutycznego na 13 grudnia , moze zdjecie zaginionego teleranka ;-)

Jeśli tego dnia akurat przydarzy się obejrzeć archiwalne odcinki na YT...

BIKER
10.12.11, 02:19
Byłem wtedy w wojsku od 1,5 roku. Jako kierowca cysterny z olejem nap. wyjechałem w środku nocy z pomorza do W-wy. Po drodze tankowałem czołgi i BWP. W Płocku widziałem wyrwę w moście przez którą "spadł" do Wisły czołg bo mechanik przysnął ze zmęczenia. Wszyscy chłopaki chyba zginęli bo z wody wystawał tyklo tył czołgu, a lufa zaryła w dno. Przerażający był to widok.

Saboor
13.12.11, 12:20
Zaczynamy! 30-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

winnetou
13.12.11, 13:30
wyzwanie przyjęte, ale na razie kibluje w robocie ;(

Centus
13.12.11, 14:12
narazie zdjec brak , czyzby komunistyczna cenzura ? a tak przy okazji jest juz po 13 wiec wiadomo jakie sklepy byly juz otwarte ;-)

moze o odpowiedz poprosze forumowa mlodziez ;-)

apz
13.12.11, 15:24
narazie zdjec brak , czyzby komunistyczna cenzura ? a tak przy okazji jest juz po 13 wiec wiadomo jakie sklepy byly juz otwarte ;-)

moze o odpowiedz poprosze forumowa mlodziez ;-)

Mam na karcie takie retro....

winnetou
13.12.11, 15:52
@Centus - jako to jakie sklepy? Przecież wszyscy wiedza, że (sp)ożywcze :)

Centus
13.12.11, 15:54
@Centus - jako to jakie sklepy? Przecież wszyscy wiedza, że (sp)ożywcze :)

blisko jestes ;-) , doprecyzuj o jaki dzial chodzi ... mozesz opisac tez jak ubrani byly zazwyczaj pierwsi klienci po 13 ;-)

Saboor
13.12.11, 16:08
Aleście się rozgadali! :-D
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Focić psia krew! Obilustra jedne! :mrgreen:

apz
13.12.11, 16:10
Aleście się rozgadali! :-D
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Focić psia krew! Obilustra jedne! :mrgreen:

Możesz wypełniać, dodałem - taki trafił mi się rano pomysł na retrofotę.
Dowątkowe przejrzę wieczorem.
Pozdrawiam AP.

winnetou
13.12.11, 16:28
@Centus - nie będę głośno pisał żeby nie demoralizować forumowiczów <18 :)
I tak wszyscy wiedzą, że chodzi o napoje chłodzące typu oranżada :)


@Saboor - fotki będą ale po robocie :

henry1
13.12.11, 18:25
blisko jestes ;-) , doprecyzuj o jaki dzial chodzi ... mozesz opisac tez jak ubrani byly zazwyczaj pierwsi klienci po 13 ;-)



Dział w sklepie: rozpuszczalniki wszelakie, np. kombajn zamknięty w szkle, płyn czysty rozmywający perspektywę. :-P :-P :-P
I woda morska z wybrzeża. :-P

Pierwsi klienci byli w waciakach.

:-D :-D :-D

TOKIN
13.12.11, 18:40
Dodałam - u mnie trwa "karnawał" pecha i nieudawania się... nie chcę myśleć co jeszcze czeka na swoją kolej:cry:
Wtedy - nie miałam aparatu fotograficznego, nawet nie sądziłam, że kiedykolwiek będę mieć.

winnetou
13.12.11, 18:57
Fotka bedzie jak sie uda zlozyc panorame. Ciezko bez szerokiego kata uchwycic pewne sytuacje...

Centus
13.12.11, 19:00
Fotka bedzie jak sie uda zlozyc panorame. Ciezko bez szerokiego kata uchwycic pewne sytuacje...

juz sie boje , co Ty chcesz uchwycic ... przejazd kolumny pancernej ? ;-)

henry1
13.12.11, 19:04
juz sie boje , co Ty chcesz uchwycic ... przejazd kolumny pancernej ? ;-)


Raczej ogniskową okularów pana W.J. zwanego "Spawaczem " :-D

winnetou
13.12.11, 21:55
właśnie powróciłem i będę sprawdzał czy cokolwiek z tego wyjszlo ;]
Co prawda nie przejazd kolumny ale coś równie wymownego :P

adambieg
13.12.11, 22:45
Dałem radę i już wrzuciłem. Zdjęcie w ponurych klimatach 13.12.1981.

winnetou
14.12.11, 01:03
Fotki nie będzie bo *uj bombki strzelił i panoramy nie będzie, a reszta się nadaje do rozbicia o kant stołu... Ale za to zaspamuję w klimacie...

http://www.youtube.com/watch?v=yJkpNOZgTPc

drosera_spathulata
14.12.11, 01:54
Dodałem fotkę jak najbardziej klimatyczną w dzisiejszym temacie.
A trzydzieści lat temu byłem w pierwszej klasie liceum. To były czasy...

Krakman
14.12.11, 19:32
Dział w sklepie: rozpuszczalniki wszelakie, np. kombajn zamknięty w szkle, płyn czysty rozmywający (słowo na P). :-P :-P :-P
I woda morska z wybrzeża. :-P

Pierwsi klienci byli w waciakach.

:-D :-D :-D

Ten "płyn czysty rozmywający (słowo na P) " przydałby się może w innym, wiadomym wątku... (o (słowo na P) czy cóś) :mrgreen:

henry1
15.12.11, 00:01
Ten "płyn czysty rozmywający (słowo na P)" przydałby się może w innym, wiadomym wątku... (o (słowo na P) czy cóś) :mrgreen:

Szkoda bić pianę, lepiej coś wypić.
(słowo na P) jednym się wyostrzy, innym rozmyje, i będzie git.:-D

Saboor
15.12.11, 00:35
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

apz
15.12.11, 00:45
Jakieś lenistwo zapanowało na forum, do kiedy czekamy na foty?
Kolejny raz w Nowy Rok, czy w Trzech Króli będzie DITL?

Pozdrawiam wieczornie AP.

Saboor
15.12.11, 00:53
Jakieś lenistwo zapanowało na forum, do kiedy czekamy na foty?
Kolejny raz w Nowy Rok, czy w Trzech Króli będzie DITL?

Pozdrawiam wieczornie AP.

Witaj apze'cie! Postaram się organizować wystawę DITL circa co dwa tygodnie, jeżeli oczywiście będzie zainteresowanie.

apz
15.12.11, 00:57
Dzięki za objaśnienie, mam w planach przerobić gruntownie kursowe ćwiczenia w dni wolne okołoświąteczne, nie chciałbym przegapić...

AP.

winnetou
15.12.11, 02:28
Witaj apze'cie! Postaram się organizować wystawę DITL circa co dwa tygodnie, jeżeli oczywiście będzie zainteresowanie.

Zainteresowanie jest tylko że czasem wielkie gów^W nic z tego wychodzi ;( Dobrze, że mam brodę to sobie mogę pluć, że takie czy inne ujęcie spierd^W zepsułem...

Ale jutro, a właściwie dziś, wyprawa do studio. Oczywiście wiedzy w tym temacie zero i zero pomysłów, ale w ciągu kilku godzin coś na spontona powinno się udać :)

Saboor
15.12.11, 12:38
15.12.2011 21:00 zamykam teatrzyk!! :-D

hades
15.12.11, 15:00
Dodałem coś od siebie.

agajan3
15.12.11, 23:35
Pamiętam. Miałem wtedy dyżur. Młodą żonę i dwoje drobnych dzieci. Na ważniejszych skrzyżowaniach stali chłopcy z czerwonych beretów w mundurach pod bronią. W telewizji szedł cały czas Jaruzelski. Mój szef porozumiał się powiatową komendą milicji i podał dane dyżurującego i nr samochodu oraz zasięg naszych ew. wyjazdów. Pozwolili nam sie poruszać po całym powiecie. Na ważniejszych skrzyżowaniach byliśmy legitymowani. W telefonie zegarynka z tekstem rozmowa kontrolowana.
Straszny czas, niepewności , braku wiedzy co się w kraju dzieje. Na szczęście większość tych ponurych wspomnień już się gdzieś w pamięci zatarła.
Pozdrawiam AP.

PS. W ogóle to grudzień jest szczególnym czasem - Mikołajki, 13.12, Święta, Sylwester. Lepiej myśleć o zdjęciach, o rodzinie jak prowadzić spory.


miałam wtedy kilka lat, pamiętam czołgi na ulicach...

jak prowadzić spory - nastrój doprawdy świąteczny :)


szkoda, że przegapiłam tego ditla.

Saboor
16.12.11, 13:04
miałam wtedy kilka lat, pamiętam czołgi na ulicach...
jak prowadzić spory - nastrój doprawdy świąteczny :)
szkoda, że przegapiłam tego ditla.

Będzie następny. :-D

---------- Post dodany o 12:04 ---------- Poprzedni post był o 11:03 ----------


I tyle ... .
w edycji 13.12.11 na pałowanie się narażali:








apz
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2011/04/1l-2.gif
źródło (http://infbase.net/puchary/1l.gif)
TOKIN
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2011/04/2l-1.gif
źródło (http://infbase.net/puchary/2l.gif)
Krakman
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2011/04/3l-1.gif
źródło (http://infbase.net/puchary/3l.gif)
adambieg
Bodzip
drosera_spathulata

Wieprz

hades

sikor



Dziękuję za przybycie! Do następnego ... .