PDA

Zobacz pełną wersję : Prześwietlone zdjęcia-pomocy



krzysiek1902
21.05.07, 20:12
Słuchajcie, potrzebuje pomocy i liczę na Was. Otóż prześwietliłem kilka zdjęć z Komunii Św. i pytanie do Was: jakim programem skorygować te prześwietlenie ( zdjęcia są jpeg)

Maro66
21.05.07, 20:14
Po mojemu Picasa2 z google.
:D

willow32
21.05.07, 20:18
PS2 skopiować warstwe i zmienić tryb miesznia na multiply (mnożenie?) powinno pomóc :) jak to jednorazowa operacja można skorzystać z triala :)

pozdrawiam

gofer111
21.05.07, 20:22
Witam,
możesz m.in. skorzystać z poradnika na fotopolis.pl :
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3520
, nie wiem czy pomoże ale także możesz w Photoshopie pobawić się w zakladce-> Obrazek->Dopasuj->Cień/Światło. Ogólnie lepiej ratować niedoświetlone zdjęcia niż prześwietlone. Zależy jeszcze jak jest to mocne prześwietlenie. Mógłbys wstawić przykładową fotkę. Lub ten fragment książki. ftp://ftp.helion.pl/online/photre/photre-3.pdf zaczyna się od strony 106.
Pozdrawiam

salvadhor
21.05.07, 20:23
Spróbuj programu RawTherapee - ma on kontrolę prześwietleń, coś tam zawsze można ... A sam program darmowy - http://rawtherapee.com

Maro66
21.05.07, 20:24
Cieszę się, że mogłem pomóc. PS2 super program, ale jak ktoś nie jest "obcykany w te klocki", Picasa jest rewelacyjna. Prosta i intuicyjna. Cudów tym nie zrobi, ale w drobnych poprawkach bardzo sobie chwalę.

krzysiek1902
22.05.07, 15:27
Cieszę się, że mogłem pomóc. PS2 super program, ale jak ktoś nie jest "obcykany w te klocki", Picasa jest rewelacyjna. Prosta i intuicyjna. Cudów tym nie zrobi, ale w drobnych poprawkach bardzo sobie chwalę.
...no właśnie wPS2 nie jestem za pan brat, ale spróbuje w Picasa 2 a jeżeli mi nie wyjdzie to byłby ktoś z Was chętny na korektę mojego zdjęcia (wyśle na maila, bo plik ma ponad 2 mb. ) plis...

Maro66
22.05.07, 16:32
No i...?
Dało radę?
Jakby co pisz na "pw", postaram się pomóc w miarę możliwości.
:D

willow32
22.05.07, 16:46
Cieszę się, że mogłem pomóc. PS2 super program, ale jak ktoś nie jest "obcykany w te klocki", Picasa jest rewelacyjna. Prosta i intuicyjna. Cudów tym nie zrobi, ale w drobnych poprawkach bardzo sobie chwalę.
...no właśnie wPS2 nie jestem za pan brat, ale spróbuje w Picasa 2 a jeżeli mi nie wyjdzie to byłby ktoś z Was chętny na korektę mojego zdjęcia (wyśle na maila, bo plik ma ponad 2 mb. ) plis...

wrzuć mi na emilka, najepiej RAWa, zobaczę co da się zrobić :)

pozdrawiam

gofer111
22.05.07, 17:18
Cieszę się, że mogłem pomóc. PS2 super program, ale jak ktoś nie jest "obcykany w te klocki", Picasa jest rewelacyjna. Prosta i intuicyjna. Cudów tym nie zrobi, ale w drobnych poprawkach bardzo sobie chwalę.
...no właśnie wPS2 nie jestem za pan brat, ale spróbuje w Picasa 2 a jeżeli mi nie wyjdzie to byłby ktoś z Was chętny na korektę mojego zdjęcia (wyśle na maila, bo plik ma ponad 2 mb. ) plis...

wrzuć mi na emilka, najepiej RAWa, zobaczę co da się zrobić :)

pozdrawiam
krzysiek1902 niestety napisa, ze zdjęcia sa formacie JPEG.
Pozdrawiam

willow32
22.05.07, 17:39
krzysiek1902 niestety napisa, ze zdjęcia sa formacie JPEG.
Pozdrawiam

faktycznie niedoczytałem :) niech więc będą jpegi :)