PDA

Zobacz pełną wersję : 100 Najciekawszych zdjęcia roku 2011 - Reuters



romek1967
23.11.11, 09:35
100 Najciekawszych zdjęcia roku 2011 - Reuters
(http://blogs.reuters.com/fullfocus/2011/11/21/best-photos-of-the-year-2011/)

hades
23.11.11, 22:17
Świetnie zdjęcia, ale przede wszystkim opowieści, które dzieją się często przy okazji wielkich wydarzeń, o których mowa w mediach. Historie zupełnie anonimowych ludzi, które dzięki takim zdjęciom mogły ujrzeć światło dzienne.

Weasly
23.11.11, 22:30
dla mnie bardzo kiepsko... kolejny rok pod znakami ludzkiej tragedii, wojny, bólu, smutku i szukania sensacji.

oczko
23.11.11, 23:00
moje spostrzeżenie: 99% Canon :)

Mirek54
23.11.11, 23:11
moje spostrzeżenie: 99% Canon :)

A moje to takie ze wszystkie foty bez jak to mowia tonacji.Nie ma zielonych,zoltych,czerwonych.Wszedzie kolor prawidlowy,zaakcentowany klimat,fotki gadaja,moze nie wszystkie,ale napewno 90%.

jarmana
23.11.11, 23:11
to co mnie uderza w tej galerii, to tak jak napisał Wesley, wojna, tragedia i nieszczęście ciągle są najlepszym towarem....To przykre. Myślę, ze tak długo dopóki będzie się nagradzać bądź dowartościowywać takie obrazy (w przeważającej większości) , tak długo ludzie będą oczekiwać coraz drastyczniejszych ujęć i koło będzie się toczyć dalej....
Mam odmienne zdanie na temat robienia z tragedii ludzkich "towaru na sprzedaż" (to szeroko rozumiane przeze pojecie, żeby ktoś nie myślał, ze chodzi mi i sprzedaż konkretnych obrazków) :(

oczko
23.11.11, 23:19
z drugiej zaś strony.. warto wyróżnić fotografów, którzy dla obrazka i info w porannej gazecie ryzykują życie

Mirek54
23.11.11, 23:23
z drugiej zaś strony.. warto wyróżnić fotografów, którzy dla obrazka i info w porannej gazecie ryzykują życie
To tylko dodatkowe plusy z calego biznesu.Nie zapominaj o kasie,duzej kasie jak na nasze warunki jaka my dysponujemy

Karampuk
23.11.11, 23:25
moje spostrzeżenie: 99% Canon :)

i więcej jak 50% robili je anglosasi... czyli zgjęcia są tendencyjne :grin:

ps. fajnie "pojechał" CARLOS GUTIERREZ, Chile

Mirek54
23.11.11, 23:41
i więcej jak 50% robili je anglosasi... czyli zgjęcia są tendencyjne :grin:

Dobry tok myslenia.To tak jak u nas podawali,ze w Polsce to we wiezieniach najwiecej katolikow siedzi,okolo 99% wszystkich skazanych i najwiecej pijanych kierowcow to tez katolicy.Jak to kobicie powiedzialem to od razu powiedziala ze to tendencyjne i nieprawdziwe sondaze.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

TOKIN
24.11.11, 00:10
Co można poradzić na to jak się toczy życie? Czy mamy wpływ na powodzie, trzęsienia ziemi, przewroty i rewolucje w czasie, których jedni zabijają drugich??
Trochę tego w tym roku było, niestety. Nie widzę w tym towaru, widzę dokument.
Obowiązkiem fotografa jest to utrwalać, w zdjęciach dawać świadectwo. Już widzę jak wszyscy, krytycznie nastawieni do tych smutnych obrazków "na pokaz" w czasie tsunami w Japonii jadą gdzieś w odległe zakątki tego kraju focić kwiatki i motyle...!:twisted: A w Egipcie uparcie fotografują plaże i błękit nieba... tiaa.
Do mnie wiele z tych fotografii gada - choćby potargany tyłek rowerzysty:mrgreen:;)
Jest też parę perełek - zupełnie nie tragicznych:)

prostak
21.02.12, 15:30
tak jak napisał Wesley, wojna, tragedia i nieszczęście ciągle są najlepszym towarem....

zgadzam się...

Osobiście najbardziej podoba mi się 13 zdjęcie

majeczek78
21.02.12, 18:35
Ciężko wybrać które zdjęcie mi się najbardziej podoba ale kilka z pewnością do mnie przemawia.
A co do tematów zdjęc: cóż takie czasy że tematy takie jak wojna, dramat, cierpienie, tragedia, itp się najlepiej sprzedają i mają największe wzięcie.

k@czy
21.02.12, 18:48
i mają największe wzięcie.
Raczej najwieksza podaz.

Malo znam osob, ktore zachwycaja sie widokiem porozrzucanych cial po jakiejs masakrze, albo epidemii cholery.
Nie spotkalem tez nikogo, kto z wypiekami na twarzy opowiada na jakiejs imprezie o ostatnio widzianym zdjeciu rannych po demonstracji w Syrii.
"Dramatyczne" tytuly, naglowki, wstepy tylko mnie odstraszaja zamiast przyciagac.
Nie wiem, moze jestem bardziej dziwny niz inni, ale takie rzeczy mnie raczej odpychaja.
Rynek tez nie dziala jak ci sie wydaje- to nie popyt kreuje podaz - juz dawno nie.

gulasz
26.02.12, 23:00
Raczej najwieksza podaz.

no dokładnie ...
choć wśród tych zdjęć da się odnaleźć te które nie na krzywdzie ludzkiej powstały
niektóre bardzo dobre - ale niestety ciężko między bólem tragedią i wojną je wyciągnąć...

ja wciąż wierzę że to kiedyś się zmieni..